Tweede Blad No. 5258 Vrijdag 2 Sept. ZiclGsrrrarf. LETTERS ARTIKELEN m b b Gil EïiIIsjk» voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Spoor's geraspte Zwitsersche Kaas KLEURWEDSTRIJD. en ga dan naar GEDIPLOMEERD OPTICIEN. Kinderrubriek FEUILLETON. Plaatselijk Nieuws RAVENSWAAY'S BEHOORENDE BIJ HET Verdraag geen Rugpijn! Blijf flink en gezond! Verdraag geen rugpijn, aanvallen van duizelig heid, onnatuurlijke vermoeidheid, rheumatiek, ischias, spit. urine-stoor- nissen, blaaszwakte, bezinksel in de urine! Deze verschijnselen wijzen er op, dat het bloed niet behoorlijk ge filtreerd wordt en dat gij dringend Foster's Rugpijn Pillen noodig hebt. Verwaarloozing maakt de zaak er ger, urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden kunnen zich dan in het bloed ophoopen en schade aan richten in alle kwetsbare deelen van het lichaam. Gij kunt niet gezond worden, al vorens de verzwakte organen in den rug, welke zorg dragen voor de zui vering van het bloed, weder gezond en sterk zijn. En het beste middel daartoe zijn Foster's Pillen. Dit speciale middel heeft duizen den hun gezondheid hergeven. Waar om zoudt gil hun voorbeeld niet vol gen Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr. bii alle drogisten enz. h f i .7 5 per flacon. Beste meisjes en jongens. De oplossingen van de raadsels van verleden week luiden als volgt 1. Worm '-f- er(wt) veer Wormerveer. 2. Een flesch of een glas. 3- 999/fl. 4. Een tafel of stoel. De nieuwe raadsels zijn 1. Wie kan van de volgende let ters den naam maken van ie mand, die in koude streken woont S i m o e k. 2. Dit is weer een spreekwoord raadsel. De letters in elk woord zijn door elkaar geval len. Wie kan ze weer op. hun plaats zetten REEDI VOELT TEG ZTNGI ZLASOO THE BEEKGT SI. 3. Het is een verkorte meisjes naam. Doe er een medeklinker bijdan wordt het een vo gel. Doe er nog een medeklin ker bijdan wordt het een adellijk heer. Rara, wat is dat OOM KAREL. DE ECHTE PRINSES. Er was eens een echte prins. En omdat hij een echte prins was. wil de hii natuurlijk alleen maar trou wen met een echte prinses. Al vele jaren lang had hij de heele wereld rondgereisd om een echte prinses te Naar het Fransch. zoeken, maar hii had tot nu toe nog nooit de ware kunnen vinden. Er waren natuurlijk genoeg prinsessen, maar het was erg moeilijk om uit te visschen of het werkelijk echte prinsessen waren. Altijd was er iets. dat niet heelemaal met haar in or de was. Eindelijk kwam dus de prins moe en teleurgesteld thuis. Hij was erg bedroefd, want hii wilde zoo graag een echte prinses vinden. Op een zekeren avond brak er een zwaar onweer los. Het gerommel van den donder duurde urenlang en het weerlicht was niet van den hemel. Ondertusschen viel de regen met stroomen neer en jelui kunt dus wel goed begrijpen, dat het een heele donkere, akelige avond was. En opeens midden onder het ge rommel van den donder werd er aan de poort van het kasteel geklopt. Sapperloot-nog-an-toe, wie kon daar zijn De oude koning ging zelf naar de poort om open te doen en wat dacht jelui, dat hii daar buiten zag staan een echte prinsesZe zag den regen en den wind. Het water er natuurlijk verschrikkelijk uit. door stroomde uit haar haren en kleeren en liep van boven in haar schoenen en kwam er van onderen weer uit. want er zat een gaatje in haar schoen. En toch zei ze, dat ze een echte prinses was. „Hm", dacht „de koningin knor rig", dat zullen we gauw genoeg zien, toen de koning met het doornatte meisje binnenkwam. Maar ze zei daar niets van. Ze maakte een slaapka mer voor de prinses in orde, haal de alle dekens en lakens van het bed af en legde een groene erwt op de matras neer. Daarna nam ze wel 20 andere matrassen en legde die op de erwt. En boven op de 20 ma trassen legde ze nog weer 20 vee- ren bedden. Daarna kwamen er nog de lakens en de dekens op. In dat bed moest de prinses dien nacht sla pen. Den volgenden morgen vroeg de oude koningin, hoe de prinses gesla pen had. „O. verschrikkelijk slecht," ant woordde de prinses, „ik heb den heelen nacht bijna geen oog dicht gedaan. Ik weet niet. wat er met dat bed was, ik scheen op iets hards te liggen en mijn heele lichaam was vanmorgen bont en blauw. Het is verschrikkelijk." Nu wist de oude koning dadelijk, dat ze een echte prinses was, omdat ze de erwt gevoeld had, door de twintig matrassen en de twintig vee- ren bedden heen. Niemand anders dan een echte prinses kon zulk een teere huid hebben. Het duurde dan ook niet lang, of 'de prins trouwde met de echte prinses, omdat hii nu ook zeker wist, dat hii een echte prinses gevonden had. En de erwt werd zorgvuldig bewaard in een gouden doos en die doos werd naar het museum ge bracht. En om nu te weten te komen, dat deze geschiedenis echt waar ge beurd is, moet je maar eens naar het museum gaan en kijken of je daar de gouden doos met de erwt nog vinden kunt. Hij moet er beslist nog zijn, als tenminste iemand hem niet gestolen heeft. EINDE. AALST. Op Zaterdag 27 Augustus '32 werden de seriewedstrijden te Ne- derhemert voortgezet. De voetbalver- eeniging „Voorwaarts" alhier moest spelen tegen „N.O.A.D." uit Wijk, welke wedstrijd „Voorwaarts" met 31 verloor, en daardoor in het be zit kwam van de tweede prijs een zilveren lauwertak. Op de op Donderdag 25 Au gustus te Tiel gehouden Rijksnajaar§- keuringen van dekhengsten werden onder meer goedgekeurd de hengst Pacha II, van het Belgische ras. en den Oldenburgerhengst Centarus. bei den van onzen dorpsgenoot G. Maas. ANDEL. De werkliedenvereeniging besloot in haar laatst gehouden vergadering, om een bloempjesdag te houden ten bate van het sanatoriumfonds van het Nederlandsch Verbond v. Ziekenkas sen, op a.s. Zaterdag 3 September. ALM KERK. De 4e partij in de dammatik Pel- lekaande Graag, gepasseerde Maan dag .alhier gespeeld, bracht wederom een overwinning voor laatstgenoemde. Over de partij het volgende: Na een opening waarin van weers zijden de linkervleugels in het spel wer den gebracht, trachttte wit (Pellekaan) de Hollandsche partij te forceeren. Daar bij wit schijf 47 reeds was opgespeeld, streefde zwart daarentegen naar een flankpartij. Juist toen dit p!an zich zou verwezenlijken beging wit de fout, zich aan zijn linkervleugel te laten insluiten, waarna alleen met de rechtervleugel kon worden gespeeld. In het verdere verloop der partij tee- kende dit nadeel zich sterker af, en ware het niet dat zwart op een gegeven moment een minder sterke voortzetting koos, dan zou wit reeds spoedig heb ben moesten capituleeren. Nu werd het nog een lang dammen eindspel, waar in tenslotte het materieële overwicht van zwart besliste. BABYLONIiSNBROEK. J.l. Zaterdag had een zoontje van den landbouwer S. L. alhier het ongeluk door een hond te worden aan gevallen en wel op zoo'n ongelukkige wijze, dat de kleine een paar tanden uit den mond werden gebeten en een groote wonde boven het oog werd ver oorzaakt, welke door Dr. de Boer uit Dussen verbonden werd. CAPELLE. De postduivenvereen. „De Lucht vaart" hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Wouw met den volgenden uit slag: A. Klootwijk, 1, 2, 18, 20, 22; P. Ver hagen 3, 7, 12, 16, 17, 21, 145; M. Spierings 4, 5, 10, 40; G. Stam 6; A. Versteeg Az. 8, 13, 14, 25, 26, 31, 37; A. Versteeg 9, 11, 23, 27, 28, 30 38; P. de Roon 15, 46; L. <de Haan 19, 29, 34, 39; W. Mandemakers 24, 32, 35, 43; A. de Jong 33, 44; W. Versteeg 36, 41, 42. Ie overduif P. de Roon. DRUNEN. Veiling 30 Augustus. Snijboonen '27 ct.princesboonen 27 ct.; wagenaars 36 ct.; Duitsche boonen 2 ct.; rentegevers 26 ct.; ap pelen 116 ct.; peren 226 ct.; juin 23 ct.; spinazie 27 ct.; pruimen 10 41 ct.; augurken 213 ct.; appelen 1H/2 ct.; tomaten 26 ct. per kg.; bloemkool 17 ct.; savoijekool 25 ct.; roodekool 37 ct.; andijvie 12i/2 97.) Nu was hij er zeker van, dat hem een valstrik wachtte! Maar welke? Als ik straks aan dit touw hang, is het gemakkelijk, mij in de diepte te doen storteneen snede met een mes door het touwen pof! 't Is gedaan met Haudecoeur. Misschien is het touw reeds gereed en bezwijkt op het eerste oogenblik, dat ik er aan hang Een rilling doorvaart zijn leden. Als ik er aan denk, verlies ik den mo-ed reeds! Eensklaps grijpt hij met beide han den het koord, en terwijl hij zijn voe ten tegen de vensterbank zet, buigt hij achterover en rukt met alle kracht aan bet touw. Ik zal eerst eens zien, of het stevig is. 't Koord is bezweken en Haudecoeur valt achterover in het vertrek neer. Een oogenblik ligt hij roerloos. Daarna richt hij zich op. Met gebalde vuisten snelt hij naar het geopende venster, terwijl zijn oogen van toorn fonkelen. O! die schurken! Die ellendelin- gen! schreeuwt hij. Louise en haar moeder hebben er nog niets van begrepen. Haudecoeur neemt het touw, houdt het bij het licht der kaars en (zegt: Ziet, men heeft het touw op de halve dikte doorgesneden; 'tis duide lijk zichtbaar en toen ik er zooeven aan trok, h(eb ik het uit elkander ge ruktBegrijpt gij het nu?Als ik er geen vermoeden van had gehad, wat zou er dan gebeurd zijn? Dan zou ik in het touw zijn geklommen en een val vanaf de zesde verdieping op de steenen gedaan hebben. Ben je er nu van overtuigd, Louise? Hij 'had nog lang tot zijn dochter kun nen spreken. Louise was in zwijm gevallen. De moeder verzorgde het ongeluk kige schepsel. Haudecoeur keerde naar het raam terug. Die schurk van een Collivet ver beeldt zich zeker, dat zijn list gelukt is, omdat het touw is gebroken... Hij, meent zeker, dat ik met gebroken lede maten op straat lag. Voorzichtig stak hij zijn hoofd uit het venster. Boven zich ontwaarde hij Collivet, die nu niet meer vreesde ontdekt te zullen worden en voorover uit het raam hing, om naar beneden te kunnen zien. Maar de lager liggende, vooruitsprin gende zoldervensters beletten hem het I lijk te ontwaren, dat hij zocht. I Hij ging weer naar binnen. Louise kwam weer bij. Teeder 'vatte Haudecoeur Louise bij den arm en zeide: Zweer mij Louise,dat gij hem zult vergeten. Zult ge nooit trachten, hem terug te zien? Nooit! Wat hij ook moge smeeken of verzinnen, nooit zult gij hem aanhooren of spreken? Nooit, vader, nooit. Zij weende zelfs niet meer. Haar oogen waren droog. Maar aanhoudende, smartelijke ril lingen doorvoeren haar lichaam, bewij zende, dat een hevige koorts haar aan getast had. Nog eenmaal omhelsde Haudecoeur haar en toen zijn vrouw. Ik kan hier geen minuut langer blijven, want mijn schuilplaats is ont dekt en Collivet zal, wanneer "hij be merkt, dat ik zijn list doorzie, zijn mis daad ontdekt heb, zich haasten om de politie te waarschuwen Ik moet wegik moet u beiden nogmaals achterlatenO! mijn arme ongeluk kige vrouw en gij mijn Louise, wat moet er van u beiden worden?! Zweer mij, dat gij den moed niet zult verliezen en u niet nogmaals aan de wanhoop zult overgevenDat zal mij moed geven en ik zal weldra in mijn plannen slagen! Vader, wij zullen op u wachten, antwoordde Louise. Wij zullen op je wachten, Hau- BRENGEN U GELUK. De deelnemers(sters) aan onze groote kleurwedstrijd worden beleefd verzocht hun serie kleurplaten tusschen 1 en 15 September a.s. op ons kantoor in te leveren. Toezending moet beslist franco geschieden. Zoo spoedig mogelijk na 45 September a.s. zal de uitslag van deze groote kleurwedstrijd worden bekend gemaakt. Wij hebben nog een beperkt aantal series kleurplaten voorhanden, welke U alsnog spoedig kunt aanvragen als gewoon cadeau op een inzending Letterszakken of tegen inlevering van een spaarbon. U kunt dan nog een rijwiel winnen 1 N V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN, GORINCHEM. v;" cë* ct.; sla 121/2 ct.; ramenas i/31 ct.; meloenen 1032 ct. per stuk; kroten 2 3 ct.; selderie 1/21 ct.; peen 131/2 ct. per bos. HEESBEEN. Bij het eindigen van zijn ambte lijke 'loopbaan als Hoofd der School alhier, heeft het den heer A. M. de Roon 'niet aan belangstelling ontbroken. Dinsdagavond kwamen oud-leerlingen en belangstellenden in het schoollokaal tezamen 'en nadat de heer de Roon uitgenoodigd \vas daar aanwezig te wil len zijn, werd hem bij monde van den heer 'J. Haase namens de oud-leerlingen en mede namens de tegenwoordige leerlingen, een keurige ruststoel aange boden, 'benevens een bloemstuk, ge schilderd 'door den kunstschilder M. van der Poll te Doeveren. De heer Haase 'herdacht in welgekozen woor den den moeizamen arbeid door den heer de Roon in de gemeente verricht als hoofd eener éénmansschool. Dhr. de Roon beantwoordde deze woorden en bracht zijn hartelijken dank voor de hem geschonken bewijzen van tref fende belangstelling. Op 31 Aug. nam hij afscheid van zijn tegenwoordige leerlingen, die hem met 'eenige prachtige bouquetten ver eerden en die op dien morgen werden onthaald op limonade en gebakjes. Dankbaar en voldaan keerden daarna allen huiswaarts. LAND VAN ALTENA. Dank zij de regeeringsbemoeiins gen worden thans voor de zouters var kens, geleverd van geen hooger ge wicht dan 200 pond a 15 ct. per porid franco Boxtel. Voor vette varkens be steedde men 13 ct. per pond af boer derij. NEDERHEMERT. Zaterdag 1.1. had de finale plaats van de seriewedstrijden, uitgeschreven doof de v.v. D.O.S. alhier, tusschenj N.O.A.D- I uit Wijk en Voorwaarts I uit Aalst, welke door N.O.A.D. I met 21 werd gewonnen. Hiermede lag N.O.A.D. beslag op de le prijs, zijnde een zilveren krans en Voorwaarts op de 2de prijs, zijnde een zilveren lauwertak. D.V.O. II uit Kerkwijk, won met 10 van D.O.S. II alhier. Zij verdiende daar mede een prachtige medaille. Alles had een kalm verloop. ZUILICHEM. Ter vleeschkeuring zijn over de afgeloopen maand aangegeven 7 var kens en 9 schapen. of U nu een BRIL noodig heeft decoeur, ga, vlucht en bekommer je niet om ons! God geve, dat je op straat niet in de handen der polme moogt vallen! Naar de beschikking van God of van den duivel!Dat hangt er van af ,wat er geschiedt Hij glimlachte om hen moed te ge ven Zij gingen naar beneden. Juffrouw Leon sliep niet. Louise trad binnen en zeide aan haar oor: Doe open, juffrouw Leon, hij moet weghij loopt een groot gevaar... 'tis mijnheer de Beaupreault niet ge lukt Ach! die arme man! die arme man! Zij opende de gangdeur. Veel geluk, Haudecoeur riep zij hem na. Dank je, juffrouw Leon, ik dank je nogmaals, wat je vooir mij en de mijnen gedaan hebt. Dat is natuurlijkdaarvoor be hoef je mij niet te dankenbrave menschen moeten elkander helpen en dan, 'tis zoo prettig als je de po litie voor den gek kunt houden Dat zit eenmaal in 't bloedDat is net als Polichinelle, die den commis saris afranseltDaar lachen de kin deren immers ook om? Haudecoeur was reeds in .de gang. Hij opende de straatdeur jniet onmid dellijk, maar zag eerst de straat rond. Daardoor ontwaarde hij het volgen de: ZUSTERHUIS 6. U vindt er alle nummers glazen en iedere maat montuur in voorraad De huisdeur van het naburige huis werd plotseling dichtgeslagen en er triad een man op straat; onbewegelijk bleef hij op het trottoir staan. Die mpn was Collivet. Haudecoeur kon hem duidelijk on derscheiden. Een oogenblik gevoelde hij lust om zich op den ellendeling te werpen en hem paar een politiebureau te sleepen. Maar hij bleef gelukkig verstandig. Wat moest hij zeggen en waarvan moest hij hem beschuldigen? Hij was immers een galeiboef, een vogelvrij verklaarde! Hij was zoio verstandig zich niet te verroeren. Collivet had eenige oogenblikken van te voren bemerkt, dat het touw aange vat was. Goed zoo! dacht hij hij vat het aan, hij begrijpt ons plan, hij is verloren! Angstig bleef hij wachten Nogmaals bewoog het touw. Nu hangt hij er aan dacht Col livet. Onmiddellijk daarna werd het touw uit elkander gerukt, daar waar hij het doorgesneden had. Collivet richtte zich ontzet op, alsof hij zelf gevaar had geloopen en tracht te het geluid van den val te vernemen. Hij vernam echter niets. Toen boog hij zich voorover zoo als wij zooeven reeds bemerkt hebben en trachtte omlaag te zien. (Wordt vervolgd.) pffWSÜF I I Denkt er eens goed over na M. NORT GORINCHEM

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 5