Raadsvergadering 'sGRAVEMOER. De Voorzitter, de Edelachtb. Heer D. Smits, doet mededeeling van een ingekomen 'schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken, betreffende de subsidie werkverschaffing voor het uitbaggeren Van de haven aan het Oude vaartje. Ingekomen -is een prijsopgave van den aannemer Lauwet alhier, voor re paratie werken in het eerste lokaal van de 'openbare school. De raad kan zich met deze uitvoering vereenigen. - Een schrijven van het hoofd der openbare school, houdende nadere toe lichting top de in de vorige vergade ring behandelde aanvrage naar leer middelen in het a.s. dienstjaar. Wordt voor kennisgeving aangenomen. De raad besluit, in het vervolg de le verantie Van de voor de openbare school benoodigde brandstoffen aan te besteden. De 'heer W. Begeeer brengt, als rap porteur van de commissie van onder zoek, verslag uit van het onderzoek der gemeenterekening 1931 met bijlage. Het onderzoek heeft geen aanleiding gegeven tot het maken van op- of aanmerkingen. De commissie adviseert derhalve de rekening voorloopig vast te stel len, overeenkomstig de aanbieding en wel voor den gewonen dienst met een totaal aan inkomsten van f44.311.43, aan uitgaven f42.226.74, alzoo met een batig slot van f2.084.69, voor den kapitaaldienst to taal inkomsten f 9.105.31 en uitga ven f 19.576.46 derhalve met een na- deelig saldo van fi0.471.15. De raad besluit dien overeenkom stig, waarna de voorzitter de com missie dank zegt voor de verrichte arbeid. Vervolgens wordt aangeboden de begrooting 1933. Voor den gewone dienst geeft de ze aan ontvangsten en uitgaven een bedrag van f 51.431.14, voor den ka pitaaldienst f 10.515.41. De begroo ting wordt in handen gesteld van de betreffende commissie van onder zoek. De vergadering wordt daarna op de gebruikelijke wijze gesloten. Vervolg 'raadsverslag SLEEUWIJK. Verzoek van het plaatselijk crisis comité te Werkendam, om subsidie. De Voorzitter zegt, dat dit verzoek waarschijnlijk vreemd aandoet, doch in werkelijkheid is het niet vreemd, omdat de Werken kerkelijk met Werkendam één gemeente is. Door het crisiscomité te Werkendam is overeengekomen, om kleeding te laten maken, door de meis jes van de verschillende vereenigingen, die zich daartoe bereid verklaarden als de stof werd beschikbaar gesteld. Nu komen die meisjes zoowel uit de Wer ken als uit Werkendam. Aan de ge meente Werkendam is ook voor het zelfde doel subsidie gevraagd. Als b.v. de Herv. Kerk 600 doopleden telt, de Geref. Kerk 200, Chr. Gereformeerden 100 en Oud-Gereformeerden eveneens 100, dan krijgt men dus 1000X10 is f 100.aan subsidie, waarvoor dan stof fen gekocht zullen worden, waaruit door de meisjesvereenigingen dan kleeding- stukken zullen worden vervaardigd, die door het crisiscomité zullen worden ver deeld. Waar er echter ook personen zijn, die niet tot een der kerkgenoot schappen behooren, zouden B. en W. willen voorstellen geen 10, doch 6 cent beschikbaar te stellen en 4 cent te be waren, om deze beschikbaar te houden voor niet-aangeslotenen bij een kerkge nootschap. De heer v. Driel vraagt of de meis jesvereenigingen ook de kledingstuk ken uitreiken, zooals zij voor hun ei gen vereeniging doen. De Voorzitter antwoordt ontkennend, het geld dat de gemeente geeft wordt tot kleedingstukken verwerkt en dan door de meisjes afgedragen aan het cri siscomité, die het dan uitreikt. De heer v. d. Stelt vraagt of de sub sidie alleen voor de Werken zal gelden, waarop de Voorzitter ontkennend ant woordt, als uit Sleeuwijk of de Kille een zelfde verzoek wordt gedaan, dan krijgen die vanzelf ook dezelfde subsi die, zouden allen aanvragen, dan wordt gerekend, dat het de gemeente f350. zal kosten. De heer v. d. Stelt vraagt, of de gelden ook spoedig zullen worden uit betaald, opdat de kleedingstukken nog voor den winter vervaardigd kunnen worden. De Voorzitter zegt, dat de vereeni gingen geen geld krijgen, doch alleen het goed, dat zij aanvragen. De heer Sigmond vraagt of de goe deren ook in de gemeente worden ge kocht. De Voorzitter noemt dit moei lijk, 't crisiscomité heeft vaak aanbiedin gen van fabrieken, met speciale prij zen voor het crisiscomité. Met algemeene stemmen wordt be sloten een subsidie van 10 ct. per in gezetene beschikbaar te stellen, waar aan 6 ct. aan de vereenigingen zal Wor den uitgekeerd. De rekening 1931 en begrooting 1933 De heer v. d. Stelt vraagt of ,de werk zaamheden die voor de gemeente moe ten 'worden verricht, zooveel mogelijk onder 'de vakmenschen worden ver deeld. De Voorzitter zegt, dat ieder vakman ingezetene om de beurt in aanmerking komt voor 'het gemeentewerk. De heer v. Driel zou, als het een reparatie van eenig belang betreft, het werk willen aanbesteden, er wordt nu weieens misbruik gemaakt De Voorzitter antwoordt, dat, als het een werk van eenige beteekenis be treft, meestal ook aanbesteding plaats yindt. De heer v. Driel zou er gewoonte van maken als het een werk boven de f 50 wordt, dat dan aanbesteding plaats vindt. De Voorzitter belooft, dat met deze opmerking zooveel 'mogelijk zal wor den rekening gehouden. Daar geen der beeren verder iets voor de rondvraag beeft, sluit de Voor zitter de openbare vergadering en gaat de raad 'over in geheime zitting. Binnenland. De burgemeester van Montfoort waar schuwt tegen de praktijken van een per soon, die zich noemt Herman Smith, Boot, Philipsen, Herman Huisman, Herman Jansen en Hendriksen. Deze persoon heeft zich vermoedelijk aan verschillende oplichtin gen en verduisteringen schuldig gemaakt. Hij is in het bezit van een heerenrij wiel, komt dan met dit rijwiel bij een particulier of rijwielhandelaar en geeft voor een aanrijding te hebben gehad, waarvoor hij dat rijwiel ter reparatie aanbiedt en een beter rijwiel weet mede te krijgen, hetgeen hem gewoonlijk gelukt. Signalement als volgt oud pl.m. 40 jaar. middelmatige grootte, zonder baard of knevel, kaalhoofdig en verder grijzend, mager bleek gelaat. Ter linkerzijde van zijn hals heeft hij een gezwel ter grootte van een klein ei, midden op zijn rechterhand heeft hij een litteeken, vermoedelijk is deze gebroken geweest. Hij is zenuwachtig en gekleed als volgt blauw-paars, colbert-costuum met roode streep, zelfbinder met roode streep, geel overhemd met zijden stree- pen en dito boord, beige bruinachtige hoed der gezondheidscommissie te Heusden, worden goedgekeurd. Schrijven van Ged. St., naar aan leiding van het door Vlijt Gedijt inge stelde beroep tegen het raadsbesluit, waarbij de medewerking werd gewei gerd tot aankoop van een perceeltje! grond. Ged. St. vragen nu den raad een schatter aan te wijzen, die het perceeltje schat, ook de landarbeidersstichting „Vlijt Gedijt" heeft er een aan te wij zen, terwijl de derde dan zal worden aangewezen door deze beide schatters. B. en W. hebben Ged. St. bericht, dat zij er bezwaar tegen hadden, een schatter aan te wijzen, omdat deze ten laste der gemeente komt en het toch eigenlijk dwaas is, dat waar het beroep tegen de beslissing van den raad is in gesteld, de 'gemeente de kosten van dit beroep mee moet betalen, om haar eigen beslissing vernietigd te krijgen. Ged. St. zeiden toen, de raad heeft afwijzend beschikt, omdat hij de prijs te hoog vond, de raad heeft tot taak te bewijzen, dat de prijs werkelijk te hoog is. B. en W. stellen daarom voor taxateurs te benoemen en bevelen daar voor aan Ant. .v. Hemert en P. D. Dekkers. De heer v. d. Stelt merkt op, dat de Voorzitter spreekt dat afwijzend is beschikt, omdat de prijs te hoog was, spr. gelooft niet, dat daarom afwij zend werd beschikt. De Voorzitter antwoordt, dat dit een der motieven was, de andere aange voerde motieven kan men in den Bosch ook wel beoordeelen, doch om den prijs te bepalen, daarvoor heeft men ter plaatse bekende deskundigen noo- dig. Bij de eerste stemming verkreeg de heer v. Hemert 3, de heer Dekker 4 stemmen, terwijl 1 stem in blanco was uitgebracht en een van onwaarde werd verklaard. Bij de 2de stemming verkreeg ieder der candidaten 4 stem men. Het lot besliste toen ten gunste van den heer A. v. Hemert. De Voorzitter deelt mede, dat van den Minister bericht is ingekomen, dat in de kosten der werkverschaffing door het rijk een subsidie van 70 pCt. zal worden verleend. De gemeentebegrooting dienst 1932 wordt gewijzigd overeenkomstig het voorstel vara B. en W. De Voorzitter zegt, dat in verband met het gesprokene in de vorige ver gadering aan den Kildijk een bord voor maximum snelheid zal worden ge plaatst, n.l. bij de Zandsteegstoep en bij bet begin der Kille, ook in de Wer ken zal een bord worden geplaatst. De heer V. Driel vraagt of het niet gewenscht is, dat aan de Schans ook een bord wordt geplaatst, de Voor zitter antwoordt, dat dit niet gaat, om dat het daar geen kom is. De heer v. Driel acht het toch wel gewenscht, dat 'er een bord wordt ge plaatst met „gevaarlijk". De Voorzitter zal dep A.N.W.B. of de K.N.A.C. 'hierover berichten. Met algemeene 'stemmen wordt be sloten, de 'maximum snelheid op 30 K.M. te bepalen, voor de aangegeven gedeelten. Voorloopige vaststelling gemeentere kening. De heer 'v. d. Stelt brengt namens de commissie rapport uit en zegt, dat deze de 'rekening zoo goed mogelijk heeft nagezien en er geen bezwaar tegen heeft den raad voor te stellen, de rekening voorloopig vast te stellen, zooals ze door B. en WJ. is aangeboden en wtol met een ontvangst den gewo nen dienst betreffende tot een bedrag van f 109171.91 en een uitgaaf van f 104910.16, met een batig slot alzoo van f4261.75. Voor den kapitaaldienst zijn de ontvangsten f89367.12, de uitgaven f89437.70, het nadeelig saldo dus f 70.58. De heer v. d. Stelt vraagt eenige in lichtingen over achterstallige posten van hout en griend, tot een bedrag van f221.—. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zullen trachten dit bedrag binnen te krijgen. De heer v. d. Stelt meent, dat er onder den post achterstallig schoolgeld, ook nog wel personen zijn, waarvan het achterstallige kan worden binnen ge haald. De Voorzitter antwoordt, dat een gedeelte reeds is binnen gekomen, het verdere achterstallig bedrag zal met dwang ingevorderd worden. Wat het achterstallige voor de U.L.O. school be treft, hiervan is reeds ruim f 800.bin nen, zoodat nog een f84.te vorde ren blijft. De heer v. d. Stelt zegt, dat ivoor de verpleging van een armlastig krank zinnige, vroeger door de familie werd bijgedragen, dit schijnt nu niet meer te gebeuren. De Voorzitter stemt dit toe, in het begin verdiende de man goed geld',, doch nu is hij al maanden werkeloos en kan dus niet meer bijdragen. Nu zo;u men de krankzinnige wel over kunnen brengen naar Vught, doch aan gezien deze al jaren in een andere inrichting is verpleegd, vinden B. en W. dit wel wat bezwaarlijk. De heer v. d. Stelt vraagt of jde Herv. Kerk niet zou willen bijdragen. De Voorzitter antwoordt, dat het kerkbestuur dit niet doet, omdat het niet kan. De heer v. d. Stelt vraagt o£ voor de bondenbelasting ook kwitantie's wor den 'afgegeven en of wordt nagegaan, hoeveel honden iemand heeft. De Voorzitter antwoordt, dat vroe ger geen, tegenwoordig wel kwitantie's worden gegeven. Van de eigenaars van honden wordt een lijst bijgehouden. De 'heer v. d. Stelt merkt op, 'dat onder 'hoofdstuk 6 van den kapitaal dienst ook nog een bedrag van f40. voorkomt voor verbetering van het Heuveltje dat achterstallig is. De Voorzitter antwoordt, dat ge tracht zal worden ook dit binnen te krijgen. 1 i 1 ij f Waair geen der heeren iets meer over de rekening heeft te vragen of op te merken, zegt de Voorzitter, dat de rekening is begonnen met een batig slot van f12000, zoodat de gemeente- financdën f8000 zijn achteruitgegaan. Met algemeene stemmen wordt hier op de rekening 1931 voorloopig vast gesteld op de bedragen als door B. en W. aangeboden, de wethouders ont hielden zich ingevolge de wet van stemming. De Voorzitter deelt mede, dat hij van het raadslid v. Rosmalen een brief heeft gekregen, waarin deze verzoekt, de raadsvergaderingen niet meer in de middaguren, doch in de avonduren te willen houden en dit, indien eenigs- zins mogelijk, zeker voor de eerste twee vergaderingen te willen doen, aan gezien hij deze anders niet zou kun nen bijwonen. De Voorzitter zegt, dat hij aan het verzoek geen gevolg heeft gegeven, omdat de raad slechts kort geleden heeft besloten, om de vergaderingen des middags te houden. De heer Kramer zou hierin geen verandering brengen, een volgende ver gadering kan een ander wel weer om een ander tijdstip komen. Ook de an dere heeren voelen er niet veel voor, de Vergaderingen des avonds te hou den, zoodat ze op de middaguren blij ven bepaald. Bij de rondvraag vestigt de heer v. Driel de aandacht op het oude brand spuithuisje aan de Schans, kan dit niet verwijderd worden, het staat geregeld open en geeft aanleiding tot ergernis aan de bewoners. Er is iemand die er £5.voor wil geven. De Voorzitter lijkt het 't best, dat het wordt verkocht. Met algemeene stemmen gaat de raad hiermede accoord. Een zware brand heeft te Waalwijk een vijftal woningen, twee winkels en een smederij in de asch gelegd. De ruïne. De 200-ton zware „toog" voor de kefbrug te Barendrecht zou Zondag j.l. op de plaats van bestemming worden ingeheschen. Door het vastloopen van een lier, kon het werk echter slechts halver hoogte gereedkomen. Zondag a.s. zal het werk worden voortgezet. PAST OP RIJWIELEN EN MEISJES. „Fijnste Kwaliteit" t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 6