Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN FEUILLETON. No5259 Woensdag 7 September 1932. Oil inimer Bestaat oil 2 manen GRATIS Binnenhuid. Etölesmerrf. *4ND VAN AITEHA Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10 en franco per post beschikt f 1.25. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Zijdie zich op dit Blad vcenschen te abonneeren ontvangen de tot 1 Oct. verschijnende nummers VERDEELING OPBRENGST WEL DADIGHEIDS-POSTZEGELS. Dezer dagen werd door den penning meester van den Nederlandschen Bond tot Kinderbescherming verzonden de uitkeering uit de opbrengst van de uitgifte 1931 1932 der weldadigheidszegels voor het kind. Uitgekeerd werd aan 353 vereeni- gingen totaal f146.841 04. Verleden jaar werd in totaal uitgekeerd f 137.632.98. f O— AGENT VAN POLITIE NEERGESLAGEN Te Schaesberg is een ernstig verzet tegen een politieagent gepleegd. Een agent was in de Strijthagerbosschen op surveillance, toen hij eenige schoten hoorde vallen. Dadelijk begaf hij zich naar de plek, vanwaar deze schoten kwamen, en zag zes mannen wegvluchten, die waar schijnlijk aan het stropen waren. Ofschoon hij hen toeriep bleven de mannen niet staan waarop hij een revolverschot in den grond richtte. Het gelukte hem vervol gens een der mannen, zekeren H. uit Kaalheide te vatten. Toen hij dezen naar zijn naaüQ vroeg, weigerde hij dien op te geven en pleegde vervolgens ernstig verzet. Terwijl de agent met tien man vechtende was, naderde diens zoon. Deze sloeg met een steen den agent op het hoofd, waar door deze bewusteloos geraakte. Vervol gens namen de mannen den agent zijn dienstrevolver af en wierpen deze elders weg. Toen de agent bijkwam, waren de mannen verdwenen. Het gelukte de politie echter, daar het geen onbekenden van haar waren, de mannen spoedig te grijpen in Kaalheide. De agent moest zich ziek melden. De daders zijn ter beschikking van den Olfi cier van Justitie te Maastricht en in de strafgevangenis aldaar ingesloten. O— HARING EN WITTEBROOD. Voor de uitdeeling van haring en witte brood op 3 October bij de herdenking van Leidens Ontzet hebben zich Zaterdag avond 2420 personen aangemeld tegen 2100 vorig jaar. O— ONDERSCHEIDING PROF. BRUINS. De Oostenrijksche regeering heeft aan Naar het Fransch. "kè- 98. Dit gelukte hem niet. Nu begaf hij zich op straat. Ik zal hem daar met verpletter den schedel zien liggen. Maar toen hij niets op straat ontwaar de, rilde hij van ontzetting. Weer ontsnapt! Ojp dit oogenblik trad er iemand op hem toe. Wel? Die man was Gerard. Haudecoeur zag hem en herkende hem onmiddellijk. Collivet antwoordde zacht, maar toch kon Haudecoeur het verstaan. 'tls gedaan! Daarna vertrokken Gerard en Colli- vet. Er kwam een vermoeden bij Haude coeur op toen hij de woorden vernam: ,,'tis gedaan!" Dat beteekende dat de vluchteling dood en het misdadige plan volbracht wasMaar waarom gaf Gerard geen teeken van verbazing, waarom vroeg hij niet, hoe het geschied was? 'tls gedaan!" Waar was het lijk? Waar waren de bloedsporen? prof. mr. G. W. J. Bruins, tot voor kort adviseur der Oostenrijksche Nationalbank, het groote eereteeken der republiek met de ster verleend. —O MEISJE ONTVOERD UIT LOSSER Het geheele dorp Losser verkeert vol gens de „Telegraaf" in ernstige ongerust heid over het lot van een 28-jarig meisje, van wie thans als vrij zeker kan worden aangenomen, dat zij is ontvoerd en wellicht nimmer in de ouderlijke woning zal terug- keeren. In het begin der voor-vorige week vervoegde zich een als heer gekleed per soon wan omstreeks dertig jaar ten huize van Anna Tiemers, een knap en gezond uitziend meisje, woonachtig in de kom van het dorp met haar moeder, de weduwe Tiemers. Hij gaf voor weduwnaar te zijn en zeide een vaste betrekking te hebben met een verdienste van f 45 per week bovendien bewoonde hij een mooi huis in Hengelo, zoodat hij meende, dat de dochter des huizes onder deze omstandig heden wel bereid zou zijn hem te huwen. Om zijn christelijke gezindheid te toonen haalde de man eenige bijbelteksten aan. Kortom, hij schilderde het meisje een mooie toekomst voor en dischte een en ander zoo verleidelijk op, dat zelfs de moeder zich er over verheugde, dat haar dochter zulk een goede partij deed. Ten slotte stelde de bezoeker voor ter nadere kennismaking een uitstapje te maken. De broeder van Anna werd mede uitgenoodigd en samen met hem ging de bezoeker het dorp in om den auto te huren. Onderweg liet hij zijn toekom- stigen zwager een sigaret opsteken, maar onmiddellijk na het rooken van deze sigaret werd Tiemers onwel, zoodat de huwelijks- candidaat het maar beter vond, dat Anna's broeder thuis bleef, aangezien hij zoo toch niet veel aan het uitstapje zou hebben. Nog geen kwaad vermoedend verliet Anna daarop met den man de woning. Sinds dien tijd heeft men taal noch teeken van het meisje gehoord. Uit een onder zoek is gebleken, dat een chauffeur uit Hengelo het tweetal nog denzelfden avond naar Arnhem heeft gebracht. Als eenige bijzonderheid weet deze chauffeur te ver tellen, dat Anna in Arnhem weenend uit de auto is gestapt. Tot nu toe ontbreekt elk verder spoor. De weduwe verkeert in wanhopigen toestand en het geheele dorp leeft met haar mee. Verschillende verhalen doen de ronde, dat dezelfde per soon ook in andere plaatsen in Twente, o.a. in Hengelo en Oldenzaal, zijn slag heeft trachten te slaan. De burgemeester van Losser heeft per radio een volledig signalement van beide personen doen uitzenden en om aanhou ding verzocht. Nader wordt aan het blad gemeld, dat Haudecoeur bevond zich in een te gevaarlijken toestand, om lang te kun nen nadenken. De straat scheen hem stil en verla ten toe. Zacht trad hij naar buiten en be vond zich op straat. Hij kon van geluk spreken, want hij stak de rue du Marché St. Honoré over, zonder iemand te ontmoeten. De bewaking duurde reeds zoo lang, dat zij eindelijk verflauwd was. XI. Den volgenden morgen omsingelden de agenten vroegtijdig het huis en de den een onderzoek bij de familie Hau decoeur en op de zolders der laatste verdieping. De politie was des morgens door een anoniemen brief gewaarschuwd, dat de vluchteling zich bii zijn vrouw en dochter verborgen hield. Zoo gemakkelijk liet Collivet zijn prooi niet ontglippen! Loiseau bevond zich onder de agen ten. Ditmaal liet juffrouw Leon hem rus tig de trap opgaan. 'tWas- toch te laat. Des middags vertoonde zich Gerard voor het loket. De concierge was niet gewaarschuwd en liet hem doorgaan. Op zijn geklop deed juffrouw Hau decoeur hem open. Maar toen zij den jongen man ont- de moeder en de broer van het meisje den man niet vertrouwden, maar deze wist Anna onder zijn invloed te krijgen haar broer bedwelmde hij door een slaap middel in zijn koffie te doen en zoo kon hij ongestoord met haar vertrekken. In Hengelo leende hij bij 'n tante van Anna een bedrag van f 65 en daarna is hij met het meisje vertrokken. De voor-vorige week Vrijdag stuurde hij nog een telegram uit Arnhem en na dien tijd is er niets meer van hem vernomen. Van de politie hoorde het blad nog, dat het meisje juist Zaterdagmorgen in Amsterdam is gezien, in gezelschap van den bewusten man en wel door een inwoner van Losser. Zij stonden voor een winkel op den Nieuwendijk. Anna had een bruinen mantel aan in plaats van den zwarten, waarmede zij was weggegaan. De man uit Losser sprak het meisje nog aan en vroeg of zij niet mee terug wilde haar moeder zat zoo in angst. Maar dade lijk antwoordde de onbekende, dat ze dat niet zou doen ze had het goed bij hem en ging niet terug. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de man, die zich nu eens Smit en dan weer Huisman of Jansen noemt, geen al te beste bedoelingen met de jonge vrouw heeft. Intusschen zit de oude vrouw Tiemers met haar zoon in grooten angst en armoede thuis. De zoon is werkloos en Anna was de eenige, die nog wat geld in het gezin bracht. Geheel Losser hoopt met de arme menschen, dat zij hun dochter en zuster spoedig zullen zien. O— UIT EEN RIJDENDEN TREIN GE SPRONGEN. De schipper Van Dijk uit Delfzijl, die zich naar zijn werk te Zoutkamp wilde begeven, bemerkte, toen de trein het station Winsum passeerde, dat hij in een verkeerden trein gestapt was. De man opende het portier en sprong op de spoor baan. Met ernstige verwondingen aan het hoofd werd hij opgenomen. Na te zijn verbonden, vertrok hij met een vol genden trein naar Zoutkamp, doch te Eenrum moest weer geneeskundige hulp voor hem worden ingeroepen. De dokter heeft hem vervolgens per auto naar zijn woning te Delfzijl overgebracht. O— WEER TOMATEN VERNIETIGD. Gedurende de maand Augustus werden aan de Coöp. Fruit en Groen ten veiling te Naaldwijk 1 853 813 K.G. tomaten aangevoerd, waarvan 114.525 K.G. tomaten als onverkoopbaar werden vernietigd. O HEVIGE EXPLOSIE TE ZAANDAM. Te Zaandam is tengevolge van kort sluiting in het Gemeentelijk Electriciteits- gebouw een hevige exploisie ontstaan. waarde, nam haar gewoonlijk zoo zacht gelaat een toornige uitdrukking aan. Mijnheer, zeide zij, 'tis onnoo- dig, hier te komen. Louise heeft haar vader gezworen u nooit meer terug te zien. Vol vertrouwen, met een glimlach op zijn lippen was Gerard aangeko men. Juffrouw! Dat kan ik niet geloo- venWat is er gebeurd?... Hoe zijt gij zoo plotseling veranderd? Dat weet gij beter dan ik, mijn heer. Gisteren heeft mijn man, die reeds lang uwe lage handelwijze vermoedde, het bewijs hiervan in handen gehad En die lage handelwijze is?... vroeg Gerard, die zich eenigszins her steld had. Och! Mijnheer, waarom u die bij zonderheden te vertellen. Ik zeg u, wij weten alles. Vergeet den weg naar ons huis. Vergeet Louise, zooals zij u vergeten heeft. Maar dat is onmogelijk, ik droom, ik begrijp er niets vaa Gegroet mijnheer, Louise is hier, en ik wil niet, dat zij uwe tegenwoor digheid vermoedt. En ik zeide Gerard beslist vertrek niet van hier, voordat ik een verklaring van u heb, waarvan gij mij beschuldigt. Ik heb het recht dit te eischen van uEn gij, juffrouw, hebt nog minder dan Louise het recht, aan mijn liefde en toewijding te twij felen. Leugens! Bedrog! Door den luchtdruk werden ruiten van het gebouw vernield, stukken van het plafon kwamen naar beneden en deuren werden uit hun sloten gelicht. Onder de voorbijgangers ontstond even een paniek. Bij nader onderzoek bleek, dat vermoe delijk het doorslaan van een olieschakelaar de oorzaak is geweest van de explosie. De belangstelling was zoo groot, dat de kermis eenige uren geheel stil stond. Eerst tegen 8 uur was het euvel ver holpen. Vergadering van den Raad der ge meente WERKENDAM, op Don derdag 1 Sept. 1932, des nam. 7.30 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer W. Beu kenkamp. Secretaris: WelEd. Heer J. A. Tim mermans. 14 Aanwezig alle leden, behalve de heer T. de Klerk. De Voorzitter opent de vergadering met voorlezing van het formuliergebed. De notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd goedgekeurd. Mededeelingen: De heer de Klerk heeft bericht ge zonden door familieomstandigheden ver hinderd te zijn de vergadering bij te wonen. De Voorzitter zegt, dat door het overlijden van zijn vrouw, de heer de Klerk afwezig is, hij stelt den raad voor een schrijven van rouwbeklag te zenden aan de familie de Klerk. Dit wordt met algemeene stemmen goedgekeurd1. Kostenberekening van den gemeente- architect, inzake demping sloot bij de wed. Rijers. B. en W. vragen den raad machtiging dit werk uit te voeren. 40 M. sloot zal worden gedicht. De heer Zuiddam wil dit werk niet aanbesteden, doch in werkverschaffing uitvoeren. De Voorzitter zegt, dat zulks moei lijk gaat, omdat er veel kunstwerk bij jte pas komt. Er is geen bezwaar tegen de uitvoering door Werkendamsche ar beiders te doen geschieden. De heer de Boon informeert, waarin de riool zal uitloopen, waarop wordt geantwoord, dat op de bestaandde riool zal worden aangesloten. Kostenberekening inzake het opma ken der bestrating van de Molensteeg; 80 M zal opnieuw worden bestraat, 2 rioolputten zullen worden opgemetseld. Daar B. en W. liever de bedragen van deze werken niet publiek willen bren gen, circuleeren de beide berekeningen onder de leden van den raad tijdens de vergadering. Bi. en W. worden gemachtigd', beide werken uit te voeren. Juffrouw!! Juffrouw Haudecoeur was een .vast beraden vrouw. Gij eischt een verklaring niet waar? Welnu! Treedt binnen, dan zal ik u alles mededeelen. Zij liet hem het vertrek binnentre den. Daarna sloot zij de deur. Toen begaf zij zich naar de voor kamer en riep: Louise! Kom eens hier, mijn kind! 'tjonge meisje snelde toe, maar toen zii Gerard ontwaarde, werd zü doods bleek. Zij wilde wegsnellen, maar Gerard trad haar in den weg. Juffrouw Louise, ik smeek u, ter wille van uw vader, hoor mij aan. Bleek en wankelend bleef zij staan. Als ik u niet aanhoor, gehoor zaam ik mijn vader. Juffrouw, ik zweer u, dat ik het slachtoffer ben geworden van schan delijken laster. Laster! helaas! Zij herstelde zich en zeide plotseling. Gij zijt een schurk, een misdadi ger, mijnheer de Beaupreault. Louise! Een schurk en een misdadiger, ik herhaal het. Groote God! En gij Louise, gij zegt mij dit! Maar welke misdaad kan men mij dan ten laste leggen? Waarvan beschuldigt men mij dan? Ingekomen stukken: Schrijven van den Minister van Bin- nenl. Zaken, waarin hij zich voorloopig accoord verklaart met de gewijzigde steunregeling, door den raad vastge steld 15 Juli 1932. De begrooting der Gezondheidscom missie sluit in uitgaaf en ontvangst met een bedrag van f2244.98. De heer de Waard zegt, dat het hem heeft getroffen, dat het salaris van den Secretaris f 850 bedraagt, hetgeen' zeer hoog is, wanneer men dit vergelijkt met de totale uitgaven. B. en W. heb ben reeds op het desbetreffende stuk aangeteekend, waarom ook geen 3 pCt. salarisverlaging. Spr. stelt voor, me de gesteund door de heeren Hakkers, Groeneveld en de Waal, om te advisee- ren het salaris van den secretaris met 10 pCt. te verlagen. Hiertoe wordt met algemeene stem men besloten. Verzoek van de R.K. Blindenzorg St. Antonius van Padua, om voor 1933 een subsidie te verleenen van fO.Ol per inwoner. Hierop wordt afwijzend' beschikt. Verzoek van de Prov. Noord-Brab. vereeniging „Het Groene Kruis"', om over 1933 een subsidie van f5 te ver leenen, hetgeen met algemeene stem men wordt goedgekeurd. Verzoek van de Chr. Lagere Land bouwschool te Andel, om een subsidie te verleenen van f5 per leerling, die deze instelling uit deze gemeente be zoekt. Aangezien 2 leerlingen uit deze ge meente deze onderwijsinrichting bezoe ken, wordt voorgesteld f 10 subsidie te verleenen tot wederopzegging. Verzoek van M. J. de Jager, om vergoeding te mogen ontvangen van het 4de schoolgaande kind. Besloten wordt evenals voor de an dere kinderen f 12.50 per jaar te ver strekken. Het verzoek van de Gebrs. Hakkers en A. V. d. Heuvel, om mede uit te baggeren het havengedeelte, behooren- de tot hun eigendom, gelijkertijd met de uitbaggering van de geheele haven in werkverschaffing, is in handen ge steld van B. en W. voor nader onder zoek. De Voorzitter zegt, dat het bezwa ren ontmoet, om deze uitbaggering te doen plaats hebben, aangezien hier werk zou worden verricht voor parti culieren. B. en W. stellen daarom voor, afwijzend te beschikken op het ver zoek. De heer de Waard zegt, dat wan neer de uitbaggering van het haven tje niet gelijkertijd kan geschieden, dat het toch wenschelijk is, dat de ge meente het vuil, dat door de bewo ners aldaar in het haventje wordt ge- Spreek moeder, hij wil het, hij twijfelt nog. Hij verbeeldt zich zeker nog, dat wij zijn schurkenstreken niet doorzien hebben, spreek moeder zeg hem wat wij weten. 'tZij zoo antwoordde juffrouw Haudecoeur. Ja, ja, spreek juffrouw, spreek Louise! En haast u, haast u, want ik ben er zeker van, dat ik met één enkel woord al die lasterpraatjes kan doen verdwijnen. Gij zijt tot Louise gekomen en hebt haar beloofd, haar vader te doen ontsnappen. Dat heb ik gedaan. Gij hebt het zelf zoo goed ge daan, dat het maar weinig gescheeld heeft, of mijn man was in den strik gekomen dien gij hem gespannen hadt. Collivet wachtte hem met een bewa ker, het geladen geweer in de hand. Slechts aan een wonder, heeft mijn man het te danken, dat hij die schan delijke list doorzien heeft. Dat is niet waar. Collivet zal het zelf verklaren. Hij zal zelf moeten verklaren, dat hii Haudeoeur gevolgd heeft vanaf Au stralië, waarin hij hem ontmoette, dat hij zich op hetzelfde schip heeft in gescheept, de Fransche politie gewaar schuwd, en vermomd aanhoudend in de nabijheid van zijn slachtoffer ver toefde «p de boot, die van Southamp ton naar Havre gaat. (Wordt vervolgd.) voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Ja-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 1