Buitenland. Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. geraakt. Buren wisten het vuur tedoo- ven, maar de vrouw is aan de beko men verwondingen overleden. —o HOOFD BUITEN DE TRAM GE STOKEN. Een 24-jarige man uit Vlissingen werd, toen hij met de tram van Middel burg kwam, onwel en stak zijn hoofd buiten het balcon. Daarbij is hij zoo krachtig met een langs de trambaan staanden boom in aanraking gekomen, dat hij ernstig gewond in het St. Jo- -aSdo uapjoAv jsaoui sinquajjaiz qdas nomen. o— STIER NEEMT MAN OP HORENS. Te Rotterdam is Dinsdagmorgen op de Veemarkt een zeer ernstig ongeval gebeurd, aldus bericht „Het Volk". De 63-jarige landbouwer J. J. uit Oud Alblas, stond in de nabijheid van een stier, die met den kop aan een hek stond vastgebonden. Er was echter zooveel speling in het touw, dat het dier den kop vrij kon be wegen. Plotseling nam de stier den land bouwer op de horens en smeet hem een eind verder neer. De man werd zeer ernstig gewond. De lip werd openge reten, waardoor een slagaderlijke verbloe ding ontstond. Bovendien kreeg hij inwendige kneuzingen en een hersen schudding. Per auto van den G.G.D. is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd. Eenigen tijd later werd de 54-jarige veedrijver L. de H. aan de Boezemkade door een koe met een der horens in het rechteroog gestoken. Ook deze man werd vrij ernstig gewond. Hij is in het zieken huis aan den Coolsingel verbonden. O— SOLIDARITEIT. De geheime zender te Almelo gaat nog steeds geregeld voort met de uitzending van zijn programma's. Zoo werd Dinsdag middag tusschen de muzieknummers mee gedeeld, dat de zaak van den in beslag genomen geheimen zender op Vrijdag 7 October a.s. voor het kantongerecht zal behandeld worden. Plotseling hoorden de luisteraars een tot driemaal herhaalde waarschuwing aan het adres van den Hengeloschen geheimen zender, dat er onraad dreigde. En inderdaad, dienzelfden middag omstreeks vier uur werd te Hengelo in den Achterhoeksweg een inval gedaan door de ambtenaren der P.T T. in combinatie met de politie. Doch de zender was al eenige kilometers verplaatst 1 De zender Almelo was des morgens op de hoogte gesteld met wat er dien middag zou gebeuren en zoodoende kon vroegtijdig Hengelo gewaarschuwd worden. EEN TREIN IN EEN AFGROND GESTORT. Havas meldt uit Oran (Algiers) Een trein, die 500 officieren, onderofficieren en manschappen van het vreemdelingen legioen van Sidi-Bel-Abbas naar Oudida vervoerde, is in de buurt van Tlemcen in een afgrond gestort. Volgens de eerste berichten zijn er 50 dooden en 80 gewonden. Volgens latere berichten zijn er 400 dooden en verschillende honderden gewond. De catastrophe zou veroorzaakt zijn doordat tengevolge van den hevigen regenval de spoordijk verzakt was. HEUSDEN. Zaterdagmiddag 4 uur speelt de v.v. „L. O. N. G. A." een vriendschappelijken wedstrijd tegen de v.v. „De Zwaluwen" uit Waalwijk, op het terrein nabij de brug alhier. De voetbalvereeniging „P. S. V." heeft voor Zondag 18 en Zaterdag 24 September een serie-wedstrijd uitgeschreven, waaraan de volgende vereenigingen zullen deel nemen Op Zondag 18 September „D.V.O. II" (Haarsteeg)„Heusdensche Profs" „Juliana II" (Heusden) V.O.V." (Hedikhuizen)„V. F. C." (Vught) „T.O.P." (Drunen) „Juliana I" (Heusden) „Wilhelmina" (Wijk). Aanvang dezer wedstrijden om 1 uur. Op Zaterdag 24 September „L.O.N.G.A. I" (Heusden)—„N.O.A.D." JWiik) „B. S. V." (Besoijen)„Sparta" (Capelle). Aanvang dezer wedstrijden om 3 uur. CAPELLE. De voetbalvereen. „Neerlandia" organi seert a.s. Zaterdag 17 en 24 dezer op haar terrein aan de Zandschel groote serie-wedstrijden HERPT. De voetbalvereeniging „Brabantia" gaf seriewedstrijden. De finale werd wegens het slechte weer beslist door penalty's. De uitslag is als volgt: le pr. zilveren beker „Juliana I" 2e pr. zilveren beker „Wilhelmina" 3e pr. zilveren beker „Fortuna" 4e pr. „zilveren bal „Heus densche profs." De voorzitter van „Brabantia" de heer Jac. v. Vrede, reikte de prijzen uit en betrok in zijn dankwoord den scheids rechter E. Poddewijn te Heusden. Zondag a.s. zal alhier een voetbalwed strijd worden gespeeld tusschen „Braban tia" en de Herptsche veteranen WERKENDAM. Zaterdag a.s. des nam. om 4 uur, zal er tusschen „Besoijen II" en „W.V.V. II" een voetbalwedstrijd worden gehouden. Te 5 uur een wedstrijd door „Besoijen I" en W.V.V. I" beiden worden gehouden te Besoijen. HEUSDEN. Woensdagmiddag geraakte het zoontje van F. voor zijn woning in den Demer. De timmerman S., die juist ter plaatse was, wist het ventje uit zijn benarde positie te bevrijden en wellicht van een wissen dood te redden, daar de knaap reeds te ver van den kant verwijderd was om zich zelf te kunnen redden. De maansverduistering Donderdag avond heeft onder ideale weersomstan digheden plaats gevonden. In heel het land heeft een heldere hemel de waar neming begunstigd, zoodat talloozen het mooie verschijnsel hebben kunnen volgen. Precies op den aangegeven tijd, dien de astronomen hadden berekend, om 8 38 uur, trad de verduistering in. Een klein gedeelte van de schitterende maanschijf werd donker en langzaam aan kromp de maan als het ware ineen, tot om ruim tien uur niets meer over was dan een zilveren streep, die fel afstak tegen het bloedige rood, dat stilaan het verduisterde vlak was gaan kleuren. Heel, heel langzaam werd toen de zich naar links verplaatsende lichtstreep groo- ter en te middernacht om het juist te zeggen om 3 minuten over 12 straalde de maan weer vol in al haar glorie. Een maansverduistering is wel geen bijzondere gebeurtenis, maar het is altijd de vraag of men haar goed kan volgen. Een avond als Donderdag mag wel als een unicum gelden, vooral in verband met het maken van fotografische opnamen. Te verwachten valt dan ook, dat de ob servatoria Leiden en Zeist het verschijn sel met buitengewone interesse hebben bestudeerd. De collecte ten bate van het Noord- Brabantsch Yerplegingsfonds, die Woens dag werd gehouden, bracht in het geheel bijna vier en dertig gulden op. Onder den naam „Internos" is hier ter stede opgericht een dubbel Man- nenkwartet (zangvereeniging) met als di recteur de WelEd. heer C. J. M. Merkx alhier. Het bestuur bestaat uit de heeren J. H. Meijer, voorzitterH. Brok, secr.- penningm. en M. A. Laros, algem. be stuurslid. De partijen zijn verdeeld als volgt le tenorenH. Brok en H. J. Wels 2e tenoren: L. v. d. Staak en W. Hes- selmansbarritonsJ. Timmermans en A. Laros; bassen: J. H. Meijer en M. A. Laros. M. v. d. Berg toonde ons aard beien van den 2e pluk, geteeld op den kouden grond. Ze waren nog flink, mooi van stuk. ALMKERK. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat bij den heer v. D. een appel boom voor de tweede keer van dit jaar in bloei staat. A.s. Zaterdagavond hoopt de korf balclub „A. K. C." alhier, een wedstrijd spelen tegen de vereeniging te Sprang. Dezer dagen had een zoon van den heer K. alhier het ongeluk, tusschen een machine te geraken, dat geneeskun dige hulp noodzakelijk was. Op de alhier gehouden stieren keuring werden 11 stuks aangevoerd, waarvan er 7 werden goedgekeurd, n.m.l. van de heeren A. Vink, Woudrichem J. Brand, Eethen H. de Lorm, Giessen A. de Fijter, Andel J. Kolfï, Almkerk J. Verschoor, Almkerk en W. Noorloos, Almkerk. CAPELLE. Het bouwen van een woonhuis aan de Nieuwe Vaart, voor rekening van den heer H. Paans, is bij onder- handsche aanbesteding gegund aan de laagste inschrijvers, gebr. Spiering al hier. De Coöp. Aankoopvereeniging „Sprang-Capelle en Omstreken w.a." houdt a.s. Donderdag 22 Sept., des avonds 7 uur, in de zaal van den heer J. Treffers aan het Bruggetje, een al- gemeene ledenvergadering. Bij onderhandsche aanbesteding is het verf- en glaswerk van het nieuw te bouwen woonhuis voor rekening van den heer C. Sterrenburg, opgedragen aan den heer J. v. d. Schans te Sprang. De uitkeering ingevolge de Cri- sis-zuivelwet zal in deze gemeente plaats hebben voor zooveel voormalig Sprang- betreft op Dinsdag 20 Sept. a.s. van 9 tot 12 en 21/2 tot 5 uur en voor Vrij- hoeve-Capelle en Capelle op Woens dag 21 Sept. a.s. van 912 en 21/25 uur. De uitbetaling zal geschieden ter gemeentesecretarie. Tegelijk zullen ge gevens moeten worden verstrekt voor wat betreft de melkproductie over 1931 en over de week van 1218 Juni 1932. Degenen, die bij de Zuivelfabriek zijn aangesloten, gelieve hun nummer op te geven. De hengelaarsvereeniging „De Maasmond" organiseerde j.l. Woens dagmiddag in het Zuider Afwaterings kanaal voor Juniores van leden en niet- leden een hengelcconcours, waaraan door ongeveer 40 leerlingen der scho len in deze gemeente werd deelgeno men. De uitslag van dezen wedstrijd die aanving om kwart voor vijf en te kwart over zes eindigde, luidt: H. Ros, le pr.; G. Treffers, 2e pr.; H. Verduijn, 3e pr.; Jac. Both, 4e pr.; J. de Bruijn, 5e pr.; J. Rijken Hz., 6e pr.; J. Mes, 7e pr.; H. Bogers, 8e pr.; W. v. Nieu- wenhuijzen, 9e pr.; G. v. Esch, 10e pr.; B. Nuijens, lie pr.; J. Paans, 12e pr. en M. v. Esch, 13e pr.; terwijl de genen, die niet voor een prijs in aan merking kwamen, als troostprijs een stuk 'chocolade kregen. Na afloop van het concours werden de aardige prijzen door den penningmeester, den heer J. Kraak, aan de prijswinnaars uitgereikt, die daarna opgetogen huiswaarts keer den. De hengelaarsvereeniging kan met genoegen op de dit jaar door haar (geor ganiseerde concoursen terugzien en we twijfelen niet of de vereeniging zal op den ingeslagen weg voort gaan en hopelijk het volgende jaar weer eens eenige concoursen organiseeren. HERPT. De heer Van Sprang alhier, die reeds vanaf Zaterdag j.l. vermist wordt, is nog niet terecht. Het onderzoek duurt nog steeds voort. Men vreest, dat den man een ernstig ongeluk is overkomen. In aansluitng op ons bericht in het 2de blad, ovef de oorzaak van den brand van j.l. Zaterdag, kunnen wij melden, dat de opsporing van de oorzaak te danken is aan het tactvolle met veel beleid gevoerde onderzoek van de brigadecommandant der Kon. Marechaussée te Heusden, in vereeni ging van den gemeente-veldwachter van Huiten alhier. KAATSHEUVEL'. Alhier is de arbeider D., toen hij in beschonken toestand was, van f1150 beroofd. NEDERHEMERT. Naar wij vernemen, heeft de heer R. Oomen bedankt als diaken by de Herv. Kerk. OUDENDIJK. Het bestuur der landb.vereeni ging „Samenwerking" besloot tot aan koop van twee scheepsladingen natte pulp. VEEN. Woensdagavond gaf de muziek- en zangvereeniging en het kinderkoor haar laatste zomerconcert voor dit jaar. De publieke belangstelling was ook ditmaal weer zeer groot. Als naar gewoonte, waren er ook nu weer enkele dames die bloempjes verkochten, waardoor zij f 25 konden afdragen voor de kas der vereeni gingen. In de gisterenmorgen gehouden raadsvergadering werd de heer J. Tim mermans op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gemeente-ontvanger. WIJK. Naar wij vernemen, zal het con cert, dat de Fanfare „Oefening en Uit spanning" op 31 Augustus had willen geven, doch dat toen letterlijk en figuur lijk in het water was gevallen, thans bij gunstig weer worden gegeven op morgen Zaterdag en wel op hare muziek tent. De aanvang van het concert is gesteld op 8 uur. Naar wij vernemen, hebben zich niet minder dan 42 leden van de Fan fare „Oefening en Uitspanning" doen inschrijven voor het solisten concours, uit geschreven door de „Fanfare der Heilige Familie" te Heusden. Heden morgen is de auto van den vischhandel De Rade uit Veen, wegens een defect aan de stuur-inrichting, op het Paardenkerkhof alhier te water ge raakt. Doordat de auto kantelde, ver keerden de drie inzittenden in een be narde positie, doch wisten zich met moeite te redden, zoodat dit ongeval nog bij zonder goed afliep. WOUDRICHEM. Veiling 14 Sepfember. 'Bevelanders f0.70fl.20 p. H.L. Blauwe Eigenh. f0.85f 1.25 p. H.L. Gele Eigenh. f 1.10 per H.L. Kafappelen 7V2 ct. per kg. Idem II 41/2 ct. per kg. Zoete appelen I 5V2 ct. per kg. t Idem II 3V2 ct per kg. Oranjereinetten I 5Va ct. per kg. Knolperen 35V2 ct per kg. Goud-Reinetten (val) 24 ct. p. kg. Bellefleur (val) 24 ct per kg. Bij een verhuring van bouwland bleek, dat de prijzen sterk gedaald zijn. Als laagste cijfer hoorden wij 5 ct. per roede (16 M2) noemen, wat zeker weinig meer dan de lasten beteekent. Vergadering van den raad der ge meente VEEN op Donderdag 1 September des v.m. half twaalf. VoorzitterEdelAchtb. Heer C. B. J. Landweer. SecretarisWelEd. Heer J. Tim mermans. Afwezig de heer A. 'tLam. WERKENDAM. Op een onverwacht moment klapte een der banden van een luxe auto op den Bandijk, waardoor deze begon te slingereD. Daar de chauffeur het stuur niet meer kon houden, reed men aan de buitenzyde van den dijk, echter zonder groote gevolgen. Na eenigen tijd was het euvel verholpen en kon de reis worden voortgezet. Zaterdagmiddag a. s. zal op de schietbaan te Gorinchem gelegenheid wor den gegeven, voor proeven van schiet vaardigheid af te leggen. Ook de Bur gerwacht, Afd. Werkendam, zal hieraan deelnemen. Het zoontje van den heer C. Verheij kwam spelenderwijs te vallen, waardoor hij het linkerarmpje brak, welke door geneeskundige hulp moest worden gezet. Zondag a.s. des nam. te 2.30 uur hoopt onze vroegere dorpsgenoot, de Wel- Eerw. heer C. A. Paap, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Westerbork, zijn intrede te doen, na des voormiddags bevestigd te zijn, door den WelEerw. Ds. A. de Kat Angelino, Ned. Herv. Predi kant te Emmen. Vrijdag a.s. des nam. 7 uur zal de WelEerw. Heer Ds. Heykoop van Utrecht, een predikbeurt vervullen voor de Geref. Gem. alhier. Door de Kerke- raad dezer Geref. Gem. is voor het be roepen van een Predikant, het navolgende tweetal opgemaaktDs. M. Heykoop van Utrecht en Ds. A. Verhagen van Middel burg. Zondag a.s. zal in de avond-Gods dienstoefening, de Eerw. Heer B. Huis man afscheid nemen van de Oud Geref. Gemeente, wegens vertrek naar Rotterdam. De Heer Huisman was eertijds beroepen als vast Voorganger voor een zelfde ge meente te Alphen a.d. Rijn, en was ook aangenomen, maar aangezien men daar het beroep heeft ingetrokken, vertrekt Z.Eerw. nu naar Rotterdam. WASPIK. Zondag jl. werd in den tuin van het patronaatsgebouw de schietwedstrijd gehouden van den bijz. vrijw. landstorm. De prijzen werden behaald als volgt 1. G. Huijs 2. C. Kamp; 3. A Pols 4. W. Smits 5. B. Buijks 6. W. Smits 7. C. Langerwerf8. J. Verschuren 9. Th. van der Rijken10. P. Mutsaers 11. C. Kemmeren 12. M. Schoenmakers 13. A. van der Rijken 14. W. de Graauw 15. A. Boom 16. M. de Klyn 47. B. Kamp 18, F. Blom 19. Th. van Don gen 20. D. Kuijsters 21. B. Pols; 22. Jos. Verschuren. De prijzen werden na een toepasselijk woord uitgereikt door den districtleider, den heer C. Langerwerf. WAALWIJK. Bij de gehouden najaarskeuring van springstieren op het terrein van het abbattoir alhier, werden aangeboden 7 stieren, waarvan er 4 werden goedge keurd, nl. van A. in 't Groen te Loon- op-Zand, J. J. Pruissers, M. v. Pelt en A. Timmermans te Sprang-Capelie. Bij de aanbesteding van het sloo- pen der buizen voor den aanleg der Ju- lianastraat werd ingeschreven als volgt Nic. de Wit, Drunen, f 177. M. Klerks, Drunen, 200. W. v. Straten, Almkerk, 242. v. Venus Stupers, Vlijmen, 237. A. v. Ingen, Vlijmen, 250. Gegund aan ^den hoogsten inschrijver. ZALTBOMMEL. Dinsdagavond circa 9 uur brak alhier plotseling een vinnige brand uit in een schuur van den heer v. R., ge legen achter diens woonhuis aan den Marten van Rossum-singel alhier. In die schuur bevonden zich een nieuwe Chevrolet-vrachtauto, benevens enkele motoren en rijwielen. Terwijl enkele bussen benzine en olie den inventaris van het tot garage ingerichte schuur tje voltooiden. Geen wonder dus, dat de vlammen daar welkom voedsel von den en een felle vuurgloed den avond hemel rood kleurde. Onmiddellijk na de ontdekking was de vrijwillige brand weer Ap het terrein van den brand aan wezig, onder leiding van brandmees ters en opperbrandmeester en den bur gemeester. Een en ander werd flink aangepakt, waardoor men het genoe gen mocht smaken den brand tot de garage te beperken en de belendende voor schade te behoeden. De schade wordt door assurantie ge deeltelijk gedekt. De oorzaak was op dit moment nog niet vastgesteld. De Voorzitter opent de vergade ring, de secretaris leest het formu liergebed. daarna de notulen der vo rige vergadering, die worden goed- gekeurd. Ingekomen stukken Bericht van dokter C. M. Veen- huysen, waarin hij den raad dank zegt voor zijn benoemig tot gemeen tegeneesheer en mededeelt, dat hii gaarne de armenpraktijk zal waar nemen en vacinatie zal verrichten. Bericht van de firma Knegt en zo nen, dat de verzekering gesloten op. school en schoolhuis a f30.000. in gaat op 26 Juni j.l. Schrijven van den heer J. Timmer mans, waarin deze den raad eervol ontslag vraagt als gemeenteontvan ger. De Voorzitter zegt. dat de heer Timmermans het waarnemen van het ambt van gemeente-secretaris en ge meente-ontvanger te zwaar valt. B. en W. stellen voor het gevraag de ontslag te verleenen, waarmede de raad accoord gaat. Aangehouden adres van de bewo ners der Wielstraat over de invoering van maximumsnelheid. De Voorzitter deelt mede. dat hier over nog geen bericht is ingekomen. Wethouder Schreuders zou op spoed willen aandringen, wat de Voorzitter belooft te zullen doen. er zit echter nogal het een en ander aan vast. Schrijven van de P.N.E.M., over enkele aansluitingen, zal in besloten vergadering worden behandeld. Adres van F. Timmermans, waar in deze de beschikking vraagt over een stukje gemeentegrond. De Voorzitter vraagt den hr. v. d. Pol, die een onderzoek zou instellen even nadere toelichting te verstrek ken. De heer v. d. Pol voldoet daaraan en izegt, dat naar zijne meening er geen bezwaar tegen bestaat als alleen erfpacht wordt verleend voor het be bouwde gedeelte, waarop dus de wo ning en het schuurtje staat, er kan dan tevens recht van uitweg worden verleend. Met algemeene stemmen wordt al dus besloten. Schrijven van den Minister van Waterstaat lover het storten van vuil nis. 1 De Voorzitter deelt mede. dat B. en W. thans hun oog hebben doen vallen op een der Wieltjes nabij de rivier,, waarschijnlijk zal de minister er rwel geen bezwaar tegen hebben dat daar vuilnis wordt gestort. De heer v. Wijk vreest, dat daar geen gebruik van gemaakt zal wor den de afstand is veel te groot. Wethouder Schreuders is het daar mede eens, spreker acht het beter als met een der eigenaars onder aan de stoep overeen gekomen wordt om een stukje af te staan, voor het stor ten van vuil. het kan dan om de een of twee jaren in het Wieltje worden gestort. Zal in dezen zin getracht worden een oplossing te krijgen. Het adres van Mej. G. Vos in de vorige vergadering aangehouden over vermindering van de belasting op haar biljart, wordt nogmaals aan gehouden, aangezien inwilliging voor het belastingjaar 1933 niet meer mo gelijk is. De aanvrage had dan voor 1 September moeten zijn gedaan. De heer Timmermans vindt het jammer, dat het zoo lang moet du ren. De Voorzitter antwoordt, dat daar aan niets te doen is, de vermindering had dan voor 1 September moeten zijn aangenomen. De in de vorige vergadering door den raad aan B. en W. verstrekte op dracht, om een schoolschoonmaak- ster aan te stellen, acht het College te bezwaarlijk en stelt deze kwestie daarom opnieuw in handen van den raad. Mocht deze niet tot een ac coord kunnen komen, dan lijkt B. en W. de beste oplossing om opnieuw te doen inschrijven. De heer v. Andel gelooft, dat de weduwe Vos niet erg op aanstelling staat, maar Drika Dammers wil het schoonhouden wel gaarne op zich ne men, ken het deze niet worden ge geven Wethouder Schreuders zegt. dat er andere factoren meespreken, de te genwoordige (schoonmaakster houdt het schoonmaken wel graag en mo tiveert dit. dat zij het bedrag ook niet kan missen en nu is het moge lijk, dat de weduwe Vos het onder de gestelde voorwaarden niet graag doet, doch in het belang van de ge meente was het wel als zii het doet. Om evenwel alles te ontgaan lijkt het spreker het best, dat opnieuw wordt ingeschreven. De heer v. Andel zou dit alleen door weduwen doen geschieden. De heer Timmermans is het daar mede eens. De heer v. Wijk lijkt het 't best. dat opnieuw wordt ingeschreven. De hr. J. Schreuders zou het in het belang van de gemeente vinden als de weduwe Vos het kon doen, de gemeente moet deze toch steunen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2