70 dd enmmwcJedtfeen 10 cis. Dus vanaf heden alleen nog echte ASPIRIN in deze origineele verpakkingen. rige zitting, dat hij op 11 April jj. zoo wat den geheelen dag bij verdachte was geweest, 's Morgens waren ze eerst sa men naar Qorcum geweest en hadden daar een paar glazen bier gedronken en toen later bij de Wed. v. d. Steen ho ven te Werkendam weer ieder een paar fleschjes bier. Op den dijk heeft ver dachte toen een melkbus aangereden, die van den dijk tuimelde. Verdachte heeft met de auto niet veel geslingerd en was niet dronken. Getuige A. van Drunen, landbouwer te Werkendam, verklaart aldus: Ik heb met gezien, dat verdachte een kan om ver reed, maar wel heeft hij mij bijna omvergereden. Er werd met de auto over den dijk gereden alsof er een dron ken bestuurder achter het stuur zat. Kantonrechter: 't Is een schande om alcohol te drinken als men moet chauf- feeren en een chauffeur, die te veel alcohol heeft gebruikt, is in mijn oog een misdadiger, 'tls mij een raadsel waarom men jenever of bier drinkt als men achter het autostuur moet. Men stelt het leven van zooveel weggebrui kers in de waagschaal. Maar ik acht niet bewezen, dat je dronken bent ge weest en daarom spreek ik je vrij van het eerst bij dagvaarding ten laste ge legde. Maar nu het tweede; dit acht ik wettig en overtuigend bewezen en daarvoor geef ik je f20.00 of 10 dagen. P. v. S., bankwerker te Andel, had cp 25 Mei -.1. in de Maas gepeurd zon der acte en zonder schriftelijke vergun ning. Verdachte: Ik heb niet gepeurd, maar alleen maar een stuk touw, dat aan een stok zat doorgeseneden. Kantonrechter; Maar waarom ben je dan gaan vluchten toen je de twee marechaussée aan zag komen. Je mag toch gerust een touwtje doorsnijden. Verdachte: Ik wist niet, dat het de marechaussée's waren. Kantonrechter: Maar nu nog mooier. Als je een touwtje doorsnijdt en er komen twee mannen aan, die je niet kent, dan behoef je er toch zeker niet van door te gaan. 't Is een merkwaar dig vreemd geval. Verdachte: Maar toen ze kort bij wa ren, zag ik dat het marechaussée's wa ren. Kantonrechter: Die vlucht van jullie, want je kameraad, de heer Naayen, was er ook bij, verdient stellig meer belangstelling. Ik zal getuige van der Mooren eens hooren. Getuige marechaussée van der Moo ren: Ze waren beiden aan het peuren en we hebben duidelijk gezien, dat ze de peur in het water lieten en hem er weer uithaalden ook. Toen ze ons in de gaten kregen gingen ze een be weging maken alsof ze een touwtje aan het doorsnijden waren. Kantonrechter: Oh zoo, dus je was aan het peuren. Verdachte: Neen, heelemaal niet. Ik sneed alleen een touw dooi. Kantonrechter: En toch vluchten voor het doorsnijden van een touwtje! 'tls heel heel vreemd. Maar nu zal ik eens heel vreemd zijn door jou voor dat op jou manier touwtje snijden f 15.00 of 10 dagen te geven. J. H. C., koopman te Wijk, staat terecht, omdat hij twee wilde eenden heeft vervoerd in gesloten en omdat hij met een hond in het veld zijnde den hond niet heeft teruggeroepen, toen deze wild zocht. Verdachte: Ik stroop nooit, maar ik had twee eenden bij me, om die thuis in een hok te zetten. Kantonrechter: Je hebt ze zeker ge vangen met wat zout op den staart, is 'tniet? Ik hoor, dat je eigenaar van twee honden bent, is dat zoo, en 'zoo ja, wat voor soort dieren zijn het dan. Verdachte: De een is een hazewind met een krommen poot en die heb ik om te fokken. Kantonrechter: Toch zeker weer ha- zewindjes of bastaardsoort? En die an dere hond. Verdachte: Dat is een gewoon plei- zierhondje. Kantonrechter: Ik heb altijd gehoord, dat een hazemind uitermate geschikt is voor de jacht en nu lees ik uit een rapport, dat je bij de politie bekend staat als een groote strooper, die dik wijls handig aan het oog der politie weet te ontkomen. Ik had dat van jou niet gedacht. Verdachte: Ik stroop toch nooit. Kantonrechter: Dan zal ik je toch straffen alsof je een strooper bent en dan geef ik je 2X1 10 gulden (of 2 maal 5 dagen naar een plaats, waar geen hazewindhonden zijn. P. D., koopman te Sleeuwijk, had als bestuurder van een automobiel gereden over den Nieuwendijk, terwijl hij dron ken was. Verdachte: Ik geloof niet, dat ik dron ken was. Mijn voorband was gespron gen. Getuige Rijksveldwachter de Ridder: Een kwartier nadat verdachte tegen den stoep van v. Delzen was gereden, kwam ik er bij. De auto was .tegen de stoep opgereden en had een stuk kapot gereden. Verdachte was dron ken, wat bleek uit de gewone dron- kemanskenmerken. Ik heb niet gewild, dat verdachte met zijn auto naar huis reed én ik heb Machiel Heijstek ver zocht dit te willen doen. zocht dit te willen doen. Na het ge beurde 'heeft verdachte weer proces verbaal 'voor dronkenschap gekregen. Getuige A. van Delzen, bakker te Nieuwendijk: Ik was in mijn eersten slaap en hoorde toen een oorverdoo- vend geraas. Direct ben ik toen opge staan en zag toen een auto liggen, die tegen mijn stoep was gereden. De scha de is door verdachte betaald. Naar mij ne meening waren beide inzittenden, waaronder verdachte, dronken. Getuige L. de Graaf, slager te Nieu wendijk: Ik heb de auto zien rijden. Zij reed 'flink hard en slingerde nu en dan. Even later zag ik, dat de auto bij Van Delzen stil stond. Ik ging er heen en zag toen, dat de beide inzittenden flink gedronken hadden. Kantonrechter: 'tls toch een schan daal! Die vervloekte jenever en bier voor een autobestuurder. Zijn jullie nu toch te dom om te begrijpen, dat je er het leven van vele menschen aan waagt, als je dronken een auto be stuurt? Laat toch die jenever of dat bier staan en drink koffie of melk als je auto rijdt! De Heer Ambtenaar van het Open baar Ministerie vraagt f75.00 boete of 50 dagen hechtenis en ontneming van het rijbewijs voor 6 maanden. Kantonrechter: Verdachte staat ove rigens gunstig bekend en daarmede wil ik rekening houden. Ik geef hem f 25.00 of 10 dagen en ontzeg hem de be voegdheid om motorrijtuigen te bestu ren voor den tijd van zes maanden en ik hoop van harte, dat dit eene les voor hem moge zijn om, wanneer hij na verloop van de zes maanden weer gaat chauffeeren, nooit weer jenever I of bier te drinken wanneer hij achter het stuur moet. A. A. N., koopman te Heusden, had vlak bij Heusden met zijn vrachtauto aan de linkerzijder van den weg bij ieen breeden zwakken bocht van den dijk gelegen. I Verdachte: Ik wilde een wielrijder passeeren, die ongeveer midden op den weg reed. Getuige Antoinetta Swagemakers, naaister te Heusden: Ik stond vlak bijtte wachten met twee fietsen. Verdachte reed wel hard; maar niet slingerend. Er was niemand op den weg. Hij be reed de linkerzijde van den weg. Getuige P. J. Bouman, bakker te Wijk: Ik ben niet bij het ongeluk ge weest, maar ik heb een klacht inge diend dat verdachte niet uitweek, maar niet op den avond van het ongeluk. Getuige J. Mijdam, schippersknecht te Vuren: Ik heb niemand op den weg gezien, zoodat hij voor geen fietsrij der behoefde uit te wijken. Getuige wachtmeester Koster: Toen ik verdachte kort na het ongeval bij hem thuis sprak, was hij onder invloed van sterken drank. Hij had een gewel dige dranklucht bij zich. Kantonrechter: Door zijn wijze van rijden heeft verdachte de vrijheid en veiligheid van het verkeer stellig in gevaar gebracht. Uit de rapporten, die ik hier heb, zie ik, dat je algemeen bekend staat als iemand die veel mis bruik maakt van sterken drank en als een gevaarlijk autobestuurder. Waarom toch altijd weer die vervloekte jenever gedronken als je je auto besturen moet. Blijf dan toch bij melk of koffie, maar Iaat alcohol staan, dat is veel beter voor je zelf en ook voor je gezin. De Kantonrechter richt een algemee- ne waarschuwing aan automobilisten, om zich van het gebruik van alcoho lische dranken te onthouden. De Ambtenaar van het Openb. Mini sterie vraagt f 75.00 of 50 dagen en intrekking van het rijbewijs voor zes maanden. Kantonrechter: Ik zal over drie we ken vonnis geven. M. S. te Woudrichem is ten laste ge legd dat hij een veerdienst onderhoudt en daarvan geen afkondiging heeft ge daan. Verdachte: Ik onderhoud geen veer dienst. Kantonrechter: Daar zit nu juist het verschil tusschen jou en mij, daar ik van meening ben, dat je wel een veer dienst hebt, al is het misschien niet eiken dag. Hier heb ik een op je boot afgegeven kaartje, waarop o.m. staat: „Ondernemer M. Smits, retour, Gorin- chemWoudrichemLoevestein." Het woord retour" 'duidt toch zeker op een bepaalden dienst, want anders hebben de menschen niets aan een retour. En vaar je ieder over die zich daartoe aanmeldt? Verdachte: Neen. Getuige. Jan van Straten, motorboot gezagvoerder te Woudrichem: Verdach te vaart 's Zaterdags na half twee op bepaalde tijden en 's Zondags den ge heelen dag van Gorinchem op Wou drichem en terug. Getuige Johannes Bax, chauffeur te Woudrichem: Verdachte vaart geregeld tusschen Woudrichem en Gorinchem 's Zaterdags en 's Zondags. Getuige Peter Smits, zonder beroep te Woudrichem (zoon van verdachte): We varen 's Zondags geregeld te kwart over vijf en anders ongeregeld. Kantonrechter: Varen jullie iedereen over, die zich daartoe aanmeldt? Getuige Smits: Ja. Kantonrechter: Vader zegt van „neen" en zoon van „ja". Dit is zeker niet al te best vooruit afgesproken. (Tegen verdachte): Waarom voldoe je niet aan de bepalingen der Verenwet en van het provinciaal Verenreglement, dan ben je toch van het gezanik af. Of ben je soms bang, dat je stoomers de keuring niet kunnen doorstaan? Verdachte: Ik heb geen veerdienst. Kantonrechter: Nou, ik deel je mee ning niet. Je krijgt f25.00 of 10 dagen. 'tBest is dat je nu binnen 14 dagen in beroep gaat dan kun je de meening van de Bossche Rechtbank vernemen. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN. Uitspraak 16 September 1932. Binnenvisscherijregl.H. K., AJmkerk, f3 of 2 d. VisscherijwetT. O., Almkerk en J. S., Genderen, ieder f5 of 3 d.G. L., Rijswijk, f3 of 2 d.W. N., Andel, f 15 of 3 w. T.S.P. v. S., Andel f 15 of 5 d. Jachtwet: J. H. C., Wijk, 2XflO of 2 X 5 d. Verenregl. H. S. Woudrichem, f 25 of 10 d. Arbeidswet: J. d. H., Heusden, f2 of 1 d. TrekhondenwetC. V., Heesbeen, f 3 of 2 d. Winkelsl.wetN. H. Werkendam, (2X) 2 X f3 of 2 X 2 d. Genykverord.B. S., Dussen, f 2 of 1 d. D. J. d. D., Gorichem, f 10 of 5 d.H. O., Zwijndrecht, f 5 of 3 d. M.R.wetL. K., Dussen, f 10 of 5 d. H. L. B.broek, f3 of 2 d. J. H den Haag, f 25 of 10 d. toew. C. v. ad. f 12.35; P. D. Sleeuwijk, f25 of 10 d. intrekking rijbewijs voor 6 maanden. M Regl.H. d. R., Veen, fl of 1 d. W. G. v. W., Genderen, f 1 of 1 d. A. B., Werkendam, f 2 of 1 d. Prov. Regl.C. J. W., Sprang-Capelle, en L. A. B. Eethen, ieder f2 of 1 d. M. B., Heesbeen, f3 of 2 d. Gem.verord.W. V., Woudrichem, f 4 of 2 d.; H. V., Woudrichem, f3 of 1 week T S. Vergadering van den raad der gemeente WIJK op Maandag 19 September des vm. 11 uur. Voorzitter: EdelAchtb. heer C. B. J. Landweer. Secretaris, waarnemend: de heer W. Bouman. Afwezig de heer K. v. d. Mooren met kennisgeving en de heer M. Mans. De Voorzitter opent de vergadering, de Secretaris leest het formuliergebed, daarna de notulen der vorige vergade ring, die worden goedgekeurd en vast gesteld. Ingekomen stukken. Procesverbaal van kasopneming bij den administrateur van Jhet G.E.Bwaaruit blijkt dat alles in behoorlijke orde is bevonden. Adres van de Voetbalvereeniging N.O. A.D. om de beschikking te mogen heb ben over een perceel van het Groot Korenzajgfl als voetbalterrein. De Voorzitter zegt, dat B. en W. hoe wel zij de vereeniging gaarne ter wille zouden zijn, den raad niet anders kun nen adviseeren, dan afwijzend op het verzoek te beschikken, omdat er voor de gemeentekas groot nadeel uit zou voort vloeien als het verzoek werd toegestaan, aangezien de andere perceelen zoo goed als waardeloos zouden wordende vereeni ging zon de beschikking over het laat ste perceel moeten hebben, zou dus ge regeld over alle perceelen heen moeten om daar te komen, waardoor deze per ceelen zoo goed als waardeloos zouden worden. De heer v. Wijk is het met B. en W. eens, dat het terrein ongeschikt ligt voor het doel, men moet over 3 of 4 percee len heen om er te komen. Als men evenals dit bij het terrein op de Ebbe is, er zoo op kon loopen, dan was het iets anders; het eerste perceel is echter ongeschikt voor voetbal terrein. Wethouder Roza zegt dat hij den Voor zitter van de vereeniging heeft gesproken. Hij heeft dezen gevraagd, welk perceel de vereeniging wenschte en deze deelde mede, dat het werkelijk de bedoeling was het perceel naast het Wijkerzand te hebben. Spr. heeft toen gevraagd, hoe hij zich dan dacht op het terrein te komen, waarop de Voorzitter mededeelde dat het in de bedoeling lag om met den naast gelegen eigenaar, die uitweg heeft op den dijk, in overleg te treden. Spr. heeft den Voorzitter toen gezegd, dat als de vereen, met dezen eigenaar een ac- coord had, zij dan opnieuw kon vragen. Onderde huidige omstandigheden is het niet mogelijk op het verzoek in te gaan. De heer Bouman zou wel voor inwil liging zijn als het eerste perceel gevraagd werd, nu het over het laatste gaat acht spreker inwilliging ook onmogelijk. Met algemeene stemmen wordt hierop afwijzend op het verzoek beschikt. Schrijven van Regenten van het zie- kenhuis te Gorinchem, met concept-over eenkomst voor opname van zieken, in tijden van epedemie. De Voorzitter licht toe, dat indertijd reeds met de gemeente Gorinchem een overeenkomst is aangegaan. Dit is ge bleken niet juist te zijn geweest, aange zien deze overeenkomst met het zieken huis en niet met de gemeente behoort te worden aangegaan Met algemeene stemmen wordt besloten de overeenkomst met de gemeente Go rinchem over te brengen op de vereen ziekenhuis. Adres van de wed. Bouman, om voor den bouw harer schuur, ontheffing te mogen ontvangen van art. 22 der bouw verordening. De gevraagde ontheffing wordt met algemeene stemmen verleend. Verzoek van M. Duijster om nog 15 meter grond naast zijn woning aan den Molendijk in erfpacht te mogen ontvan gen. De Voorzitter zegt, dat dit adres reeds voldoende in de vorige vergadering is besproken. B. en W. stellen voor afwij zend op het verzoek te beschikken. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Vaststelling gemeentebegrooting der afdeeling Aalburg en het G.E.B. dienst jaar 1933. De beer van Wijk brengt op verzoek van den Voorzitter namens de commis sie van onderzoek rapport uit en zegt dat de commissie alles in orde heeft bevonden, geen op- of aanmerkingen heeft en dus adviseert tot voorloopige vaststelling. De gemeentebegrooting wordt hierop vastgesteld, wat den gewonen dienst be treft in ontvangst en uitgaaf op f 75821.75 met een post aan onvoorziene uitgaven groot f 1611.63 en voor den kapitaal- dienst in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 150.336. Die der afdeeling Aalburg op f3411.90 met een post voor onvoorzien van f 107 90 Die voor het G E.B. in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 14328 Vaststelling verordening regelende het beroep als bedoeld in de art. 7 en 9 der Woningwet. De Voorzitter zegt dat in een vroegere vergadering reeds een dergelijke veror- nening is vastgesteld, dat Ged. Staten evenwel tegen deze verordening eenige bedenkingen hebben en derhalve een concept verordening hebben bijgevoegd zooals ze die gaaane zagen vastgesteld. Met algemeene stemmen wordt dit concept goedgekeurd. Wijziging gemeentebegrooting 1932. Wordt gewijzigd conform het voorstel van B. en W. Vaststelling eener nieuwe verordening, regelende de eischen van benoembaar- htid en de bezoldiging van gemeente veldwachters. De Voorzitter zegt dat ook een derge lijke verordening reeds door den raad is vastgesteld, doch dat de Commissaris der Koningin in deze provincie eenige wijzigingen wenscht, die meest van ad ministratieven aard zijn. Alleen dringt de Commissaris er op aan, dat voor het bezit van diploma een zeker bedrag wordt toegekend. De wethouders waren er echter uit principe niet voor hierop in te gaan. Wethouder Roza merkt op dat dit niet geheel juist is. De tegenwoordige veld wachter was in het bezit van diploma, toen hij hier werd benoemd en nu acht spr. het in de huidige omstandigheden niet gewettigd, thans verhooging van salaris te gaan geven. In principe is spr. er wel voor, dat voor het bezit van een diploma een vergoeding wordt ge geven, daarom zou hij er niet tegen zijn, als het bedrag op flü werd gesteld. Wethouder v. d. Velden zegt, dat het salaris van den veldwachter in deze gemeente gunstig afsteekt tegenover de salarissen van verschillende zijner col lega's in de omgeving. Ook spr. is er in principe wel voor, dat voor een di ploma eenige vergoeding wordt toege kend, daarom zou spr. er zich ook wel mede kunnen vereenigen, als het bedrag op f 10.werd gesteld. De correspon dent van de arbeidsbemiddeling bekwaamt zich voor een diploma, gaat men echter den veldwachter voor het bezit van een diploma een vergoeding geven, dan zal men dit ook aan andere ambtenaren moeten doen. De heer Bouman meent, dat de dien sten van de politiebeambten niet naar behooren worden gewaardeerd. Spr. acht f10.niet voldoende en zou er f25. van maken. De heer Sodderland zou geen vergoe ding geven. Spr. acht het salaris van den veldwachter voldoende. De heer v. Wijk vindt het jammer, dat de Commissaris nu met een derge lijk voorstel komt. De veldwachter is reeds 12 jaren in het bezit van een diplo ma en heeft daarvoor nooit geen ver goeding gehad. De Commissaris woont wel in den Bosch, maar zal toch ook wel weten dat buiten die plaats ook crisis heerscht. Spr. vindt het voorstel van den Commissaris geheel ongemoti veerd. In den Bosch is men altijd te vinden om te verhoogen, doch de Com missaris komt met deze verhooging 12 jaar te laat. Spr. is er echter niet tegen, dat een bedrag van f10,wordt toege kend voor het bezit van diploma. De Voorzitter antwoordt, dat de Com missaris zeer goed weet, dat buiten den Bosch ook crisis heerschtals men ech ter de salarissen van de gemeente-veld- wachters in de provincie Noordbrabant vergelijkt met die in andere provincie's, dan zal men bemerken, dat die in de provincie Noordbrabant niet hoog zijn. De heer v. Wijk merkt op, dat de vorige veldwachter tevens gemeentebode was, en de gemeente toen veel goedkoo- per uit was. De gemeenteveldwachter mocht toen geen bode meer zijn, de ge meente heeft er toen aan voldaan om een afzonderlijke gemeentebode te be noemen, doch met deze verhooging komt men te laat. De Voorzitter zal eerst bet voorstel van den heer Bouman om f25.sub sidie toe te kennen voor het bezit van het diploma, in stemming brengen. Dit voorstel wordt met op een na algemeene stemmen verworpen. Het voorstel van f10.wordt met algemeene stemmen aangenomen. Wijziging der verordening op de hef fing van rechten voor gebruikmaking der aanlegplaats. Een commissie bestaande uit de hoe ren v. d. Mooren en van Wijk heeft hierover rapport uitgebracht aan B. en W. Naar aanleiding van dit rapport stel len deze voor de verordening te wijzigen. Voor 1 HL. graan zal 3 cent worden betaald. Voor gestorte granen voor 10 000 KG. en daarboven 1272 cent voor iedere 1000 KG. Voor 100 stuks planken 15 ct, Voor 100 stuks boomen f 5.per 100 stuks. Met algemeene stemmen worden de voorgestelde wijzigingen aangenomen. Aangaan overeenkomsten inzake hulp verleening bij brand. De Voorzitter deelt mede, dat van de gemeenten Veen en Heusden bericht is ingekomen, dat zij een overeenkomst wenschen aan te gaan. B. en W. stellen thans voor deze overeenkomsten goed te keuren. De heer v. Wijk vraagt wat de tarie ven zijn. De Voorzitter deelt mede, dat f35 zal worden betaald als de spuit uitrukt en geen dienst behoeft te doen. Wordt dienst gedaan, dan zal f25 per uur voor gebruik van het materiaal worden betaald, plus 50 cent per uur voor iedere brandweerman, die dienst doet, tot een maximum van 10 personen. Verder moet de gebruikte benzine en olie worden betaald, benevens het schoonmaken der spuit en zal ver loren gegaan materiaal moeten worden vergoed. Met algemeene stemmen worden de overeenkomsten goedgekeurd. Adres van verschillende inwoners van Aalburg, waarin wordt aangedrongen op het doen uitgraven van de Ebbesloot, met het aanbrengen van een betonnen beschoeiing en inlaatklep aan de Maas, opdat er voldoende water langs den dijk kan worden gebracht, dit vooral met het oog op brandgevaar. B. en W., die een begrooting hebben doen opmaken, stellen voor het werk te doen uitvoeren. Het graafwerk wordt geraamd op f 172 Da heer Bouman vraagt of bij de be grooting ook de breedte wordt aange geven. De Voorzitter antwoordt dat de breedte wel niet is aangegeven, dat er echter per strekkende meter 4 kubieke meter grond uitgehaald zal worden. De heer Bouman wijst er op, dat de sloot van boven goed afgezet behoort te worden, hij wordt diep, en doet men dit niet, dan zakken de kanten in. B. en W. worden gemachtigd het werk te doen uitvoeren, met de gemaakte op merking van den heer Bouman zal wor den rekening gehouden. Rekening houdend met de tegenwoordige eco nomische verhoudingen is de prifs van Aspirin* tabletten in buisjes van 20 tabletten van 75 cent tot verlaagd. Daarnaast zijn vanaf heden in een bij zondere hygiënische zakjes-verpakking 2 tabletten, ter vervanging van ae dik wijls zoo onhygiënische aflevering van losse tabletten, verkrijgbaar tegen den prijs van Deze prijsverlaging tezamen met de nieuwe zakjes-verpakking stelt iedereen in staat, de eenig echte, werkelijke Aspirin-tabletten te koopen. Aspirin wordt uitsluitend door de BAYER-fabrieken vervaardigd. Elke tablet, die niet van het BAYER-kruis is voorzien, is geen Aspirin. Een garantie voor echtheid en versche tabletten wordt uitsluitend in deze origineele verpakkingen gewaarborgd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 6