„Zij" Crème Und van alten a Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. FEUILLETON. No. 5269 Woensdag 12 October 1932. Binnenland. Ztslssmarf. Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten lOcent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. DE UITWERKING VAN DE WINKELSLUITINGSWET. Naar wij vernemen, heeft de minister van oeconomische zaken en arbeid den raad van beheer van het oeconomische instituut voor den middenstand verzocht, een summier onderzoek in te stellen naar de uitwerking van de Winkelsluitingswet op den omzet in het winkelbedrijf, voor namelijk op Zondag. Het ligt in de bedoeling dit onderzoek op beperkte schaal te doen geschieden en voorshands te bepalen tot de koek- en banketbakkerswinkels, sigarenwinkels en slijterijen, en wel te 's-Gravenhage en Amsterdam. Met de plaatselijke midden standorganisaties zal omtrent de uitvoe ring overleg] gepleegd worden, en de me dewerking van de landelijke middenstands bonden is ingeroepen. O— HET WEGENPLAN IN DE ALBL ASSER WAARD Gemeld wordt, dat bijna alle gemeenten in de Alblasserwaard haar medewerking hebben toegezegd om te geraken tot de uitvoering van het provinciaal wegenplan in de Alblasserwaard. Dientengevolge heeft de commissie tot uitvoering van het Provinciaal wegenplan in de Alblas serwaard haar werkzaamheden kunnen beëindigen en is zij voornemens, haar eindrapport in te dienen by Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland. O— OPLEVING BIJ PHILIPS TE EINDHOVEN. Sinds de voorbereiding voor het nieuwe radio-seizoen zijn aangevangen, valt er in de fabrieken van Philips Radio te Eind hoven een groote opleving te bespeuren. De afdeeling arbeid van deze N. V. deelde ons mede, dat sinds het begin van Juli ongeveer twee duizend nieuwe arbeiders zijn te werk gesteld zoodat het totaal personeel thans ongeveer 11.000 bedraagt. Regelmatig wordt nog nieuw perooneel aangesteld, ongeveer 50 a 60 per week. De nieuwe arbeiders vinden voorname lijk werk in de fabrieken voor ontvang apparaten en radio-lampen. Zij worden gerecruteerd uit de ingeschrevenen bij de afdeeling arbeid dei1 Philipsfabrieken. o POGING TOT VERGIFTIGING. Wegens poging tot vergiftiging van zijn echtgenoote, door iets te men gen door haar eten. dat zwaar ver gif bevatte, is Vrijdag gearresteerd een zekere K., te Almelo. Daar de Naar het Fransch. +rr m r». 108. De paden die hij volgde, liepen steeds hellend af en waren begrensd, door hooge boo-men,, die door hun zware, neerhangende takken, allen overigen plantengroei belemmerden. Maar na verloop van een half uur steeg het ,pad plotseling en bracht hem voor een .muur. Hij stond voor een afgesloten park. Hij liep den muur langs, die hem oneindig toescheen. Juist wilde hij het boschpad weer inslaan, toen er plotseling een man voor hem verscheen, die zich op hem wierp. Hij had geen tijd meer om te ontsnappen. 'tWas een der beide gendarmen en weer degene, die hem onophoudelijk gevolgd was. Terwijl zij elkander aangrepen, rol den zij beiden op den grond. De gendarme was jonger en sterker dan Haudecoeur misschien, maar hij trachtte zijn plicht te doen, terwijl Hau decoeur voor zijn vrijheid vocht en daartoe al zijn kracht wanhopig aan wendde. De worsteling duurde geruimen tijd; vrouw niets van het eten gebruikte, werd de poging verijdeld. Het voed sel is ter onderzoek opgezonden. - 92 J\AR EN' RE\T DE TRAP OP. Dochter trotsch op haar actieven vader. ,,Ik voel het als een plicht", schrijft .(Mevr.A. J. W., „hierme de mijn dankbaarheid uit te spreken voor de schitterende resultaten die mijn vader verkregen heeft door 't ge bruik van Kruschen Salts. Ze zouden werkelijk wonderen genoemd kunnen worden. Hij is twee en negentig iaar oud en zoo levendig als een veulen. Hij is altijd in de weer en rent trap op. trap af. Zijn vrienden verwon deren er zich altijd over. hoe hij altijd zoo levendig kan zijn en zich nooit eens slap voelt. Hii vertelt hun dan altijd de reden: mijn geregelde dagelijksche dosis Kruschen Salts in het eerste kopje thee eiken morgen. Wij raden Kruschen Salts steeds aan alle kennissen aan. Naar mijn mee ning mag het in geen enkel gezin ontbreken". (Mevr.) A. J. W. De meeste menschen worden lang voor hun tijd oud, omdat ze één noodzakelijke vereischté voor de ge zondheid 'verwaarloozende vereiscli- te van een inwendige zuiverheid. Toe vallig beginnen ze eens met het ge zonde Kruschen-systeem en dan misschien wel voor het eerst in hun leven zullen eiken dag alle afval stoffen uit hun organisme verwijderd worden. Gezond, frisch bloed stroomt door hun aderen. En bijna onmid dellijk daarop voelen zii dat hun jeugd teruggekomen is. Zij voelen zich jeugdig, energiek en opgewekt. In één woord is dit het beroemde „Kr uschen-gevcel' Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a El. 0,90 en El. 1.60 per flacon. Nu is het de meest geschikte tijd. dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apot hekers en drogisten duizenden fla cons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt deze gratis proefflacon gebrui ken zonder de gewone flacon Kru schen te openen. En als LI na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U de groote flacon terugbren gen hii den winkelier waar U haar kocht en hij zal U uw El. 1.60 (uw geheele uitgave) zonder omwegen te rugbetalen. Maar vergeet niet. dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van Fl. 1.60 en clan nog slechts voor een beperken tijd Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uitverkocht heeft. O OVERVAL TE ZENDEREN. Twee oude vrouwen neergeslagen. Een der vrouwen overleden. Een arrestatie. In het plaatsje Zenderen, tusschen Almelo en Borneo is Zaterdagavond om ongeveer negen uur een man een boerenhofstede binnen gedrongen staande op eenigen afstand van den weg. Het boerderijtje werd bewoond door de gezusters Anna Pol en Dina Pol, resp. 82 en 86 jaar oud. Op het hooren van gestommel hebben de vrouwen haar bed verlaten, waarop zii werden aangevallen en mishan deld. Anna Pol is spoedig bezweken. Zij kreeg eenige diepe messteken in de borst en in het hoofd en werd bovendien met een klomp geslagen. De andere zuster kreeg enkele klap pen en werd slechts licht gewond. Toen de oudste zuster begon te gil len. nam de onverlaat de vlucht, daarbij achterlatende een Zweedsch mes, zwaar met bloed bevlekt en een horlogeketting, die waarschijn lijk hii de worsteling met Anna Pol afgerukt is. Dina Pol vluchtte ddar- op, haar den nabii wonenden land bouwer Zonder, die den dokter te Porne en den gemeenteveldwachter Smits te Zenderen, waarschuwde. De laatste waarschuwde op zijn beurt het parket te Almelo, dat spoedig ter plaatse was. Onmiddellijk zijn de nasporingen begonnen, welke tot cliep in den nacht werden voortgezet. Daarbij werd gebruik gemaakt van een politie hond, die echter het spoor van den misdadiger niet verder kon volgen dan tot den weg. Omtrent de toe dracht van den overval is heel wei nig hekend geworden, omdat de oud ste zuster, die in het leven is ge bleven, stokdoof is en zeer verwarde verklaringen geeft. Men neemt aan, dat hii den zusters heeft willen dwingen te zeggen, waar het geld was, omdat de man moet hebben geweten, dat ruim een week geleden een koe was verkocht. In den loop "van den Zondagmor gen wercl in een bosch bii Azelo on der Ambt-Delden. door den Rijks veldwachter van Delden een man aangehouden, die bij het zien van den veldwachter op de vlucht was geslagen. Hii werd gevankelijk over gebracht naar Zenderen en daar aan een verhoor onderworpen. Vervol gens is hem op het politiebureau te Almelo nog een verhoor afgeno men. Daarna werd hij naar de plaats van de misdaad geleid. Na een hard nekkige ontkenning heeft hii echter een volledige bekentenis afgelegd. O— MEISJE IN BRAND. In de Haarlemmermeer geraakten hii liet aanmaken van de kachel de kleeren van de 18-jarige dienstbode zij lagen te midden van doornstruiken, die hun gelaat en handen openhaalden. Alle pogingen van den agent hadden slechts ten doel één der handen van den vluchteling meester te worden, om er plotseling de handboeien over te schuiven. Maar Haudecoeur vermoedde dit en was op zijn hoede. Hoewel zij aanvankelijk stilzwijgend vochten, begoy de gendarme plotse ing te spreken. Je bent Haudecoeur hé? vroeg hij. 't Is feitelijk onnoodig om je; dat nog te vragen. Ik ben Haudecoeurik ben een braaf manen ik verzeker je, dat ik mij liever laat dooden, dan weer naar Nieuw-Caledonië gestuurd te wor den. Dat begrijp ik, maar toch zal je er heen! Plotseling kreeg Haudecoeur den gendarme door een bovenmenschelijke krachtsinspanning onder den voet en hield hem in bedwang door met beide knieën op zijn borst te gaan leggen. Ik wil je geen kwaad doen daartoe ben ik niet in staatje doet je plicht en ik kan je dat niet belet tenMaar beloof mij, mij te laten ontsnappen mij niet verder te ver volgen. Neen, neen. Ik zweer je, dat ik* een arme, onschuldige kerel ben, die men voor niets naar Caledonië gezonden heeft. Ja, dat zeggen ze allemaal. Dus je wilt het niet doen? In plaats van te antwoorden richtte de gendarme zich eenigszins op, en voordat Haudecoeur het hem kon be letten, had hij een langgerekten schril- len kreet geslaakt, die tot diep in het woud 'weerklonk. Help! Help! 't Zij zoo, zeide Haudecoeur, ik zal je voor eenige minuten onscha delijk moeten maken om te beletten, dat je mij vervolgt.'t Is mijn schuld niet en ik vraag je bij voorbaat ver giffenis. En terwijl de gendarme zich trachtte los te rukken, gaf hij hem plotseling een krachtigen slag op den nek, zooc'at hij roerloos neerzonk. Daarvan maakte hij gebruik om weg te snellen. Maar hij had nog geen tweehonderd meter geloopen, of hij hoorde voetstap pen achter zich. Was het de agent waarmede hij ge vochten had? Was het zijn kameraad, die op zijn hulpkreten toegesneld was? Of misschien beiden! 't Waren werkelijk beiden, de eerste had <de kreet vernomen en de tweëde had izich spoedig van den bekomen slag ihersteld. Haudecoeur snelde het pad langs, dat langs den muur liep. Plotseling ontwaarde hij een half openstaand deurtje. Hij duwt het open en bevindt zich in een laan, bezaaid met doode, afge- van clen landbouwer J. S. in brand, doordat zij een scheut petroleum op het nog smeulende vuur wierp. Al hoewel men dadelijk het vuur doof de bekwam het meisje nog dusda nige brandwonden, dat zii in ern- stigen toestand naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. o— VAN BRANDSTICHTING VER DACHT. Bij een landbouwer te Stokkum, ge meente Bergh. is Woensdag het ach terhuis afgebratid. Het onderzoek naar de oorzaak van den brand heeft ertoe geleid, dat Vrijdag de vrouw des huizes is gearresteerd en onder verdenking van brandstichting naar Arnhem is overgebracht. Het perceel was hoog verzekerd. werkt zacht en weldadigUw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 203045 en 75 cent. NOODLOTTIGE BOOSHEID. Vrijdagmiddag trapten voetballen de jongens een voetbal door de ruit bij de 60-jarige mej. R. in de Ju- lianastraat te Eindhoven. De vrouw maakte zich hierover zoo boos, dat zii zich, na de jongens te hebben terechtgewezen, onwel voelde en zich naar bed b*gaf. Alvorens de ontbo den geneesheer aanwezig was was zij reeds aan hartverlamming overle den. O— VERDUISTERING VAN EFFECTEN. Terzake van verduistering van 180.000 mark effecten van de I. G. Farber A G. Simens Kolske-aandeelen, is tegen den Dusseldorpschen bankier Wilhelm Bultmann een bevel tot arrestatie uitgevaardigd. Bultmann had een vroegeren bankbe diende met den verkoop der effecten aan een effectenkantoor te Dusseldorp belast. Deze verkoop is onder een schuilnaam en met het misbruiken van den naam van den vroegeren bezitter geschied. Bultmann heeft zich aan een vervol ging onttrokken en is, voor zoover be kend, naar Nederland gevlucht. O—- DIEFSTAL EN BRANDSTICHTING. Zaterdagmorgen in de vroegte is bij den landbouwer D. Hogchem te Melissant, een geldkistje met een flink bedrag aan geld ontvreemd. Tevens ontstond een DRAlSftlA-vANVALKEMBURQ'S-* e A -iLEVERTR/ •LEEUWARDEN'* begin van brand in de woning. De po litie heeft iemand gearresteerd. 0 i) VERDRONKEN. Personeel van een Amsterdamsche po- litieboot heeft uit het water van den Singel het lijkje van een 6-jarig knaapje opgehaald, dai sedert Donderdag werd ver mist. CAFE TE BOLNES UITGEBRAND. Zondagnacht is, terwijl de bewoners afwezig waren, brand uitgebroken bij S. Kerkhof caféhouder te Bolnes. De bovenverdieping en het café zijn geheel uitgebrand. Het aangebouwde woonhuis bleef behouden, eveneens een aan het café grenzende schuur met hooi en stroo. Deze perceelen bekwamen veel waterschade. De schade wordt door ver zekering gedekt. O— TWEE VERDRONKEN AGENTEN GEVONDEN. Aneta seint uit Padang De lijken van de agenten, die Vrijdag bij het oversteken van de kali Sinacaar bij Balai Pandjang verdronken, zijn twee kilometer stroom afwaarts gevonden. Op hen werden een karabijn en een klewang aangetroffen. Met dreggen wordt voort gegaan. o DOOR EEN VRACHTAUTO OVERREDEN. Zaterdagavond verloor een groen tehandelaar op den Jutfaascheweg te Utrecht een kistje van zijn wagen. Toen de man het kistje weer op, den wagen wilde laden, naderde uit de richting Jutfaas een met steenen beladen vrachtauto. De chauffeur van de auto haalde uit om den groente handelaar te ontwijken, doch deze liep precies op den vrachtwagen in., met het gevolg, dat hii onder de au to kwam. Door den Geneeskundigen Dienst werd het slachtoffer naar de Rijks klinieken gebracht, waar de man ee nigen tijd later is overleden. O— DOLLE STIER VALT MOTOR RIJDER AAN. Vrijdagmiddag reed de 28-jarige J. uit Vierssen met zijn motorrijwiel van Dülken (Duitschland) in de richting Venlo. Nabij het grensplaats je Breyell kwam plotseling een dolle stier, die uit een weide was losgebroken, op hem aangerend en liep den motor rijder in den weg. Hierdoor kwam J. te vallen, doch! hii was blijkbaar niet ernstig gewond. Toen de stier door toegeschoten per sonen was gegrepen, nam J. weder om op zijn rijwiel plaats om zijn weg te vervolgen. Nauwelijks ech ter had hij eenige honderden meters gereden toen hij bewusteloos van den motor viel. vallen bladeren. Lang denkt h(ij niet na. Hij moet het ontkomen! Hij snelt voort. Maar de agenten hebben zijn list be grepen. Dë een volgt het pad buiten den muur, terwijl de andere het deur tje binnengaat. Zoo spoedig laten zij hun prooi niet los! Haudecoeur verliet het park van Ex- pilly, dat slechts eenige hektaren be slaat en door hooge muren omgeven is. Weldra bevindt hij zich in den tuin van het park. Daar aarzelt hij een oogenblik. Als de een of andere dienstbode hem* bemerkte, liep hij dan geen ge vaarte en kogel uit geweer of revolver te ontvangen? Hij wil op zijn schreden terugkeeren en zich onder het struikgewas ver bergen. Op dat oogenblik wordt Margaretha, niettegenstaande haar krankzinnigheid door zijn vreemde handelwijze getrof fen. Opnieuw verlaat hij het bosch en ver bergt zich onder de boomen. Daar vindt hij een oogenblik rust. Men heeft zijn spoor stellig verloren. Maar die rust duurt niet Gang. Met het oor op den grond hoort Hau decoeur, dat zijn vervolgers al nader komen. Nu blijft hem nog slechts één mid del, één wanhopige poging over: Dat huis binnentreden, waarvan de deur geopend is, zich daar verbergen en wachten, totdat de gendarmen zich verwijderd hebben, die niet vermoeden zullen, dat hij zich daar verscholen! houdt. Hij treedt het huis binnen, wanke-: lend, met beklemd hart en in zijn angst met het oog op het dreigend gevaar^ roept hij uit: Mijn God! Mijn God! Daar dei menschen geen medelijden met mij heb-j ben, heb gij dan tenminste medelijden met mij! Daarna treedt hij het huis binnen. III. Hij had zich in de vestibule achten eën deur verscholen. Plotseling verneemt hij stappen op, het kiezelpad in den tuin. Hij buigt voorover en ontwaart een vrouw Margaretha,. Hij deinst terug en opent de eersten deur, die hij ontmoet. j 'tWas die van het salon. Achter een groote canapé verscholen wacht hij. Margaretha trad binnen en begaf zich naar haar kamer, 't Salon was volkomen in het duistefl gehuld, daarom kon Haudecoeur de arme krankzinnige niet herkennen, Maar nadat Margaretha haar kamef-i deur een weinig geopend heeft, valt er eenig licht jn het salon. j (Wordt vervolgd). 1 NIEUWSBLIK voor het Land van Bensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Adv. —O— J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 1