Dit niiiiier instil uil 2 maden BEZOEKT Zietesmarf. Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. HEÜSDENSCHE MAANDMARKT Varkens*, Biggen-, Hippen en Honijnennarkt Donderdag 20 Oct. Binnenland. FEUILLETON. Een Meisjesgezicht UND VAN No5271 Woensdag 19 October 1932. Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten 10 cent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. DE MET OP Naar het Fransch. 110. Te Parijs door agenten, hier door gendarmen! En ik begon weer te ge- looven, dat er 'toch wel een goede God bestond, om brave menschen te be schermen, want tot nog toe ben ik hen steeds nog ontkomen En eensklapsi voegde hij er toornig aan toe: Ha! 'tSchijnt, dat gij telkens on geluk aanbrengt!Ik ga heende gendarmen zijn niet ver afZiiji zul len mijn voetsporen langs den muur en zelfs tot in dezen tuin nagaanIk ga hen tegemoetliever geef ik mij vrijwillig aan hen over, dan u het ge noegen te gunnen, mij te kunnen over leveren Wankelend begaf hij zich naar de deur van de vestibule. Eén woord van Margaretha deed hem tot in zijn binnenste ontroeren: Ja, ja, vlucht! vlucht! ik zal niets zeggen weest er zeker van Ik be loof het u vlucht!spoedig.want men kan ons hoorenmen kan ko men en dan sta ik er niet meer voor in Wilt gij mij toch redden? o verliest nimmer zijn frissche teint en soepele gaafheid, wanneer men voor de verzorging van het gelaat „Zij"-Ciême gebruikt. In prijzen van 20 3045 en 75 et. SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN. Zaterdag is de 31-jarige schippers knecht F. Schusmann, afkomstig uit Mannheim, bij het lichten van het anker aan boord van het bii IJsél- monde liggende sleepschip „Elise" overboord geslagen. De schipper zag hem op een gege ven oogenblik op 20 meter afstands van het schip drijven en begaf zich onmiddellijk met een roeiboot naar de plaats. Toen hij daar evenwel was aangekomen, „was Schusmann in de diepte verdwenen. De rivierpolitie heeft nog geruimen tijd gedregd, doch is er niet in mo gen slagen het lijk te vinden. o BRAND TE EINDHOVEN. Zondagavond omstreeks 9 uur brak tijdens afwezigheid der bewoners brand uit in den manufacturenwin kel van den heer B. Bouman aan cle Kerkstraat te Eindhoven. De brandweer wist het vuur tot de Ja, ja, haast u! haast u! Toen verliet ,hij het vertrek. Maar Margaretha ging hem als om hem te beschermen vooruit. Bij de geopende deur bleef zij staan. Zij boog voorover bij Haudecoeur te rug, dien zij weerhield. Blijf! Blijf! Maar mevrouw De gendarmen zijn in den tuin en u op 't spoorkijk! Op zijn beurt zag hij naar buiten. Werkelijk stonden de beide gendar men in het licht der maan bij ieen boom in 'tpark te beraadslagen. Hunne be doeling was om aan te schellen en den een of anderen bediende te wek ken. Zij waren er stellig van overtuigd, dat de vluchteling, dien zij vervolgden een schuilplaats op het kasteel gezocht had. Maar zulk een vluchteling in huis was een gevaar voor de bewoners. Zij mochten niet langer aarzelen. Werktuigelijk vatte Margaretha Hau decoeur bij de hand en drukte die met buitengewone kracht. Haar oogen, vergroot van angst, stonden opnieuw als die van een krank zinnige. Haudecoeur bemerkte het. En daar zij hem meetrok, wilde hij zijn hand losmaken. Och! mevrouw! mevrouw! Dat is beter! Op die manier veroorzaak ik niemand eenigen last. Maar zij trok hem voort, dwong hem de vestibule door te gaan en be- bovenverdieping te beperken. De win kel bekwam veel waterschade. De inboedel zoowel als de inventaris was geheel verzekerd. De oorzaak is onbekend. o— VERMISTE JONGEN OPGESPOORD. Blijkens cloor de Haagsche politie ontvangen bericht is de sedert 10 October vermiste 16-jarige Paul Frie- drich Dierks te Maastricht opge spoordhij is op transport naar Den Haag gesteld. o VERDRONKEN. Sinds Donderdagavond werd te Raalte vermist dp 21-jarige Lok. wo nende te Boetele onder de gemeente Raalte. Nadat de politie tot dusverre tevergeefs naar hem had gezocht werd zijn lijk Vrijdagavond uit het Overijsselsch kanaal opgehaald. Ver moedelijk is hij, door de duisternis misleid met zijn fiets het kanaal in gereden. O— VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is in de Biltsche Grift aan "de Numanskade te Utrecht een zevenjarig jongetje verdronken. EERLIJKE0 VINDERS. Op den Nieuwenweg te Honselers- dijk, vonden twee jongens uit Maas sluis, n.l. j. v. d. Maarel en J. v. Drimmelen, een portefeuille, waarin een belangrijk bedrag aan geld, be nevens verschillende andere papieren voor den verliezer, bode L., uit Naaldwijk, van waarde. De eerlijke vinders ontvingen een goede belooning. o— RIJNSCHIP VOOR TERNEUZEN GEZONKEN. De opvarenden gered. Zaterdagmiddag ruim 4 uur is op de reede van Terneuzen het Rijnschip „St. Marie", 1400 ton groot, gezon ken. Het schip was geladen met zand en was van Hulst op weg naar Gent. De opvarenden konden met een roeiboot den vasten wal bereiken. Schipper was Florent de Rooy. het schip werd gesleept door de Belgi sche sleepboot „Truro". Toen cle sleep de haven van Ter- neuzen voorbij voer, lag het scheef, eenige sleepbooten voeren ter assis tentie uit, doch voor zij het Rijnschip konden bereiken, was het reeds door midden gebroken en gezonken. o MEISJE GESTOKEN. Omstreeks kwart voor zeven Zon dagavond vervoegde zich aan een perceel aan cle Balistraat te 's-Gra- venhage de 31-jarige chauffeur W.. gewezen verloofde van de daar wo nende Duitsche dienstbode E. S. Er ontwikkelde zich een gesprek waar bij bleek, dat het meisje den chauf feur op gegeven oogenblik niet meer te woord wenschte te staan. Deze laatste werd toen woedend en trok een mes, .waarmee hij het meisje een steekwond in de borst toebracht, waarop de dader de vlucht nam. La ter op den avond werd hii in de buurt van zijn woning aangehouden. Het slachtoffer werd aan den cen- tralen post van den geneeskundigen dienst verbonden. De wond bleek niet ernstig te zijn, zoodat zij naar huis kon worden ver voerd. o MOORDAANSLAG TE IDE. De dader gevlucht. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ten huize van het jeugdige echtpaar J. Daninga te Ide (Drenthe') een inbraak gepleegd, gevolgd door een poging tot moord. Des nachts om drie uur w-erd de familie, welke haar slaapkamer heeft boven de bakkerij, door een man overvallen. Laninga werd met een stuk ijzer een slag op het hoofd toe gebracht, waardoor een wonde van 2 c.M. diepte ontstond. Ook de vrouw werd, zij het Jicht, gewond. Het gelukte haar het electrisch licht aan te knippen, waarop de dader, die gekleed was in pullover en een pet achterste voren op het hoofd had, op de vlucht ging. Dr. Van den Berg uit Vries heeft den man, wiens toestand ernstig was verbonden. Hij mocht niet worden vervoerd. Van deze inbraak en poging tot moord wordt verdacht de 20-jarige bakkersknecht W. W., die zijn slaap kamer heeft boven cle bakkerij, doch geheel geïsoleerd van de woning der familie L. Een geldkistje, dat ver moedelijk het doel van deze inbraak is geweest, heeft hii bii zijn vlucht laten staan. Men vermoedt dat W. verdronken is. Tot laat in den avond bleef men dreggen in het Noord Willemskanaal zonder resultaat. o DE CRISIS-PACHTWET. Het aantal aanvragen om vermin dering van de pacht, op grond van de Crisis-Pachtwet is bii het kanton gerecht te Beesterzwaag zóó groot, dat het personeel daar tijdelijk ver sterkt is. WIELRIJDER VERDRONKEN. Onder Alphen aan den Rijn is een j jongeman, die in het donker tegen een onverlichten puinhoop forced, te water geraakt en verdronken. o DE KERMIS TE NIJMEGEN. De Nijmeegsche kermis, welke van DRAISWA-vanVALKEMBURQ'S-* e A ••iLEVERTR gaf zich naar het salon. Toen duwde zij hem in haar kamer nam het lampje van de tafel en zette dit in het salon neer. Daarna sloot zij de deur van haar kamer. De gendarmen traden op het kasteel toe. Zij hoorde hunne voetstappen op het •LEEUWARDEN** Mij goed Kom, wij hebben onzen plicht ge daan. Wij moeten den weg echter in het oog blijven houden en den uitgang 2 tot en met 10 October j.l. gehou den werd, heeft de gemeente aan' inkomsten, uit de verpachting van Elaatsen, opbrengst vermakelijkheids- elasting e. d., opgeleverd een be drag v. f 60.369.98, hetgeen f 3.414.06! minder i-s dan vorig jaar. O— NIJMEEGSCHE GEMEENTETRAM Blijkens het verslag over 1931 van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf te Nijmegen heeft de gemeentetram 't vorig jaar een tekort opgeleverd van f140,904. o DE BESTUURDER REED DOOR', De 35-jarige wielrijder N. S, uit Eindhoven is op den Aalsterweg al daar door een luxe-auto aangereden. Hij werd door den radiator en de rechterkoplamp geschept en bewus teloos tegen den grond gesmakt. De man bleek ernstig gewond te zijn. De automobilist was doorgereden, maar is later opgespoord. Het wasi 1 de 23-jarige De L. uit Eindhoven. De auto is in beslag genomen. o— TREINBOTSING TE 'S-HERTOGENBOSCH. Zondagmorgen te omstreeks kwart' over vijf heeft op het stationsem placement Den Bosch een botsing plaats gehad tusschen een goederen trein, welke uit de richting Boxtel binnenreed, en een rangeertrein. Een veertigtal wagons van den binnenko menden trein is in elkaar geschoven. Een gedeelte van dezen trein kwam terecht op een rangeerhuisje, waar in zich op dat oogenblik drie ran geerders bevonden. Het mag een wonder heeten, dat deze personen aan den dood zijn ontspant. De arbeiders Breeart en Van de Moer, „beiden woonachtig te Den Bosch, bekwamen lichte verwondin gen, doordat zii door de ruiten vie len en vervolgens in een prikkel draadversperring terecht kwamen. Het geluid van de botsing was zoo hevig, dat de bewoners van Den! Bosch uit hun slaap opschrikten. 1 Onmiddellijk vertrokken reddings- colonnes paar de plaats van het on- 1 geval. I Een voorloopig onderzoek heeft uitgewezen, dat van den rangeertrein een trekstang en een koppeling bii het achteruitzetten en stoppen zijn gebroken, ten gevolge waarvan een treindeel losgeraakte en met de ver kregen snelheid den binnenkomenden trein tegemoet reed. Hoewel het treinpersoneel noodsignalen gaf en de machinist van den binnenkomen den trein uit alle macht remde, kon de botsing niet meer worden voor komen. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Het treinverkeer onder vond langdurige stagnatie. Eerst te ongeveer kwart over negen kon het verkeer over één spoor worden her- van het park bewaken. Als onze "man tuigd, dat hij het kasteel binnengeslos er in is, zullen wij hem er'weer zien uit- Pen is> waarvan de deur openstond, komen. I Op het kasteel? Tenminste als hij niet reeds ver! Ja> mijnheer Demarr. Gij kent d.en, kiezelpad, en begaf zich regelrecht totweg is en zich naar Vernon begeeft. 1 man wel, 'tis een oud cliënt van u, hen. j Margaretha luisterde en begreep al-1 niaaid met wie u niet zooveel geluk Toen zij haar bemerkten groetten les. Haar hart klopte luid. Eindelijk groetten zij, keerden haar zij haar en bleven verlegen staan... Een ieder in den omtrek kende de den rug toe en vertrokken. bewoners van, 't kasteel Expilly. Ieder een wist, dat de vrouw van Jean De marr eenige maanden na haar huwelijk krankzinnig was geworden. Zij was zóó schoon en in haar krank zinnigheid zóó goed en zachtaardig en Ge- Margaretha herademde. Gered! mompelde zij. redj Zij vergiste zich. De gendarmen hadden nog geen tien stappen in den tuin gedaan of Marga- daar de advokaat de genegenheid van retha hoorde, hoe er boven haar hoofd de advokaat hebt gehad als met de anderen, want al uw kennis heeft niet gebaat, omi hem van twintig jaren dwangarbeid te ontslaan... Destijds heeft het veel ops zien gebaard en zijn naam heeft er ons aan herinnerd Ja, in ons beroep moet men zoos wat op de hoogte van alles wezen. En van wien spreekt gij vroeg ieder gewonnen had, werden zij en haar man door allen .oprecht bek'aagd. Toen de gendarmen zich nir tegen over haar bevonden, die zij krankzinnig waanden, bleven zij verlegen staan. Zij hadden zelfs weer plan om terug te keeren. Een van hen, hij, die met Haude coeur handgemeen geworden mompelde een venster open geschoven werd en iemand hen toeriep: Gendarmen! Zij bleven staan, keerden om en sloe gen aan. Wat komt gij op dit uur bij mij doen? Margaretha begon over al hare le- was,den te sidderen. I De stem die zij daar vernam, zoo er- Zeg eens, als wij ons eens ver-lbaasd en gebiedend, was die van Jeanheeft?. Van den gevangene Haudecoeur, Jean sidderde. Is Haudecoeur in Expilly? Bij mij? Ja, mijnheer Demarr. Gij vergist u, dat is niet mogelijk! W^j "zijn van het tegendeel overs tuigd! 1 Maar dan heelt bet toeval dien man niet hierheen gevoerd en wie weet of hij geen misdadige bedoelingen gisten? Dat zou niet prettig wezen. Wij l Demarr. zouden het kasteel voor niets in op-1 Waarom antwoordt gij niet? schudding brengenMijnheer Jean Demarr zal niet tevreden wezen. Duivels! Hij zou er recht toe heb ben! Zullen wij terugkeeren? vroeg hij nu. Vergeef het ons, mijnheer Demarr, wij zullen u mededeelen, waarom wij hier zijn. Wij vervolgen een gevangene Dat vermoeden wij ook. Welnu, onderzoekt dan het kasteel, ik sta het u toeen ik zal nog meer doen, ik zal u vergezellen. Jean Demarr kwam onmiddellijk daars na beneden. (Wordt vervolgd). I MEUWSBLW voor bet Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard BRAND TE ALPHEN a. d. RIJN. Twee kinderen verbrand. Zaterdagmorgen is te Alphen a. d. Rijn brand uitgebroken in het perceel Toussaintstr. 26, bewoond door het ge zin van den schoenmaker M. de Leeuw. Deze en zijn vrouw waren afwezig. Het perceel is geheel uitgebrand, als mede de bovenverdieping van het naast gelegen perceel. Omwonenden hebben de kinderen van den heer De Leeuw gered, doch later bleek dat er nog een kindje van acht maanden werd vermist. Bij het onderzoek dat de politie in stelde werd het geheel verkoolde lijkje van dit kindje gevonden. De oorzaak van den brand is onbekend. Later kwam men tot de ontdekking, dat hierbij nog een tweede kind om het leven is gekomen. Bij onderzoek van den kelder vond men in een hoek het lijkje van een jongentje van 4 jaar, dat zich daar waarschijnlijk uit angst had ver stopt en dat door verstikking dan wel door verdrinking door het bluschwater om het leven is gekomen. Het schijnt, dat bij de algemeen heerschende ontstel tenis bij het uitbreken van den brand, de ouders niet precies wisten hoeveel kin deren zich in de woning bevonden. Achteraf is gebleken, dat er drie kin deren naar school waren, zoodat zich 5 kinderen in het brandende perceel be vonden. Eén der buren, die aan het red dingswerk deelnam, deelde ons mede, dat hij drie kinderen in veiligheid heeft ge bracht. Toen men den vader vroeg, of er nog meer kinderen in het brandende huis waren, antwoordde deze ontkennend, waarop de reddingspogingen werden ge staakt. Ook een der buren, die in den kelder naar de kinderen zocht, heeft daar op het zoeken opgegeven. WWW Vft fff AAA ftl» De moeder is met eenige kinderen bij buren ondergebracht. Algemeen is men zeer onder den indruk van de tragische gebeurtenis. OUDE VROUW DOODGEVONDEN. Eenige nichtjes belden aan de woning van de 64-jarige mej. Reekers aan het Heiman Dullaertplein te Rotterdam aan, om haar tante, die daar alleen woont, een bezoek te gaan brengen. Op haar herhaald bellen kregen de meisjes geen gehoor, terwijl zij achter de straatdeur een aantal kranten zagen liggen, hetgeen er op zou wijzen, dat tante iets was overkomen. Te meer, daar de buren de vrouw al sinds eenige dagen niet had den gezien. Ongerust, dat de oude vrouw, een ongeval of misschien nog erger was overkomen, wendden de meisjes zich tot de politie van het bureau Aelbrechtskolk. De politie verschafte zich toegang door het opschuiven van een raam aan de achterzijde langs het terrein van Kauf- mann's huidenhandel. Langs een trap in de voorkamer kwam men in het sous- terrain, dat uit één kamer bestaat en onder aan die trap werd het lijk van de vrouw gevonden. In de woning was niets overhoop ge haald, terwijl ook geen sporen van braak aan kasten of deuren zijn gevonden. Op het lijk van de oude vrouw, dat, zooals gezegd, gekleed onder aan de trap was gevonden, zijn geen sporen van mis handeling gevonden. Vat' j wiens tegenwoordigheid ons hier ges 1 meld is. Hij is ons te Rollebois ont-: snapt en zooeven vóór dezen muur nogmaals. Wij zijn er echter van overs

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 1