Muishoudster TE KOOP Wageninger Zaïitirve, Levering van Drukwerk Firma L. J. Teerman, Huizende Huismoeders, Lamsvleesch. - II Ook StooiMzagerij Je tinge" HOLTZ EN ADVOCAAT SS bedroop0 is thans I "dlcn. Men heeft kunnen zien. dn, 932TJ Leesboeken Studieboeken Romans Tijdschriften Vakbladen Firma L. J. Veerman Kennisgeving, ormen. Restaurant „De Zwarte Kater" Jtottt- en Steenkolenhandel. Voetbalsport. Marktberichten. Rivierberichteifi. Advertentiëii. C. M. Yeenhuysen M- W. Gramer Gevraagd Bioscoop-Onderneming „ODEON G. H. VAN GLABBEEK tel. 35 HEUSDEN Kantoor: Arkelstraat GORINCHEM VEEN. 1 Vergadering van den raad der ge- - Aan de fa. Honcoop, fabriek van October des v.m. 11 uur. WERKENDAM. 1 Secretaris leest de notulen der dragen voor. bedrag mede, dit is niet zoo verschrik- Begrooting Burgerlijk Armbestuur kelijk I933- De Voorzitter wil op deze begroo ting een paar toelichtingen geven, ze geeft n.l. niet zoo'n gunstig beeld, als de begrootingen van vorige ja ren. De opbrengst der landerijen is De Voorzitter opent de vergade- beduidend lager, bedroeg deze vroe- er f1800. nu is ze geraamd op WOUDRICHEM. DE .WERKEN EN SLEEUWIJK. De Voorzitter zegt, dat voor ver der wordt gegaan met de afwerking van de agenda, hij zich verplicht acht. enkele woorden van deelneming te richten tot het medelid van Herpt voor den ontzettenden ramp. die hem eenigen tijd geleden getrof fen heeft. Spreker is overtuigd, dat de raadsleden met hein zullen in stemmen als hij den heer v. Herpt toewenscht, dat hij de groote scha de. die hij door den verschrikkelij- ken brand heeft geleden met zijn bekende activiteit zal weten boven te komen. De heer v. Herpt dankt den Voor zitter voor zijn woorden. Ingekomen stukken: Proces-verbaal van kasopneming bii den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat alles in behoorlijke orde is bevonden. Idem van de kasopname bii den penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur, waar ook alles in orde werd bevonden. Schrijven van Ged. Staten, waarin eenige bedenkingen worden geuit, te gen de door den raad vastgestelde verordening in verband met de art. 7 en 8 der woningwet. De Voorzitter merkt op. dat de bedenkingen, die slechts van formee- len aard zijn. niet direct van Ged. Staten uitgaan, doch van den Inspec teur van de Volksgezondheid. B. en W. stellen voor aan de ge maakte opmerkingen te voldoen en de verordening te wijzigen als ver langd wordt. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Voorloopige vaststelling gemeente- begrooting 1933. De Voorzitter zegt, dat de begroo ting bij de leden heeft gecirculeerd en hij zou dezen willen vragen of één van hen op- of aanmerkingen heeft. De heer v. d. Broek merkt op. dat het vorige jaar een post op de begrooting heeft gestaan voor de blindenvereeniging ,,St. Odilia", de raad besloot, ook voor 1933 een sub sidie te verleenen. Spreker heeft een post daarvoor echter op de begroo ting gemist. De Voorzitter antwoordt, dat dit op een vergissing berust, en de be doelde post, alsnog op de begroo ting gebracht zal worden. De heer v. Herpt zag gaarne, dit naar aanleiding van den post opwin den torenuurwerken, dat de klok van den gemeentetoren meer in overstem ming met die van de R. K. kerk den tijd aangaf, omdat daardoor ver warring ontstaat. De heer v. d. Broek acht het lastig te zorgen, dat de uurwerken precies gelijk staan, aan het uurwerk van den gemeentetoren ontbreken de mi nuutwijzers, eerst als ze slaat, kan men dus hoor en of ze gelijk zijn. De Voorzitter belooft opdracht te zullen geven, dat de uurwerken zoo veel mogelijk gelijk zijn. De begrooting wordt hierop met algemeene stemmen vastgesteld, in het dienst betreffende op f16574.91, op den kapitaaldienst komen geen be- BELGIË-HOLLAND 2—3. Te Brussel heeft j.l. Zondag de wedstrijd België—Holland plaats ge had. welke eindigde in liet voordeel van Holland. CAPELLE. Het le elftal onzer voetbalvereeniging „Excelsior" speelde j.l. Zondag voor de competitie 3e klasse N.V.B. een thuis wedstrijd tegen „Good Luck" uit Geer- truidenberg en verloor met 26. Het 2e elftal speelde voor de le klasse B.V.B, tegen „Juliana II" uit Baardwijk en ver loor eveneens met 45. De Voorzitter zegt, dat hij hoopt dat Ged. St. een leening zullen goedkeuren voor deze kosten. Hij vraagt machti ging aan B. en W. te willen verleenen, om hiervoor de noodige stappen te doen. Van de gemeente Wijk is nog geen opgaaf der kosten ontvangen, 11000.-, terwijl de uitgaven daar- j doch van den Bosch is een rekening tegenover niet minder zijn geworden, j ingekomen tot een bedrag van f185. Het batig slot is daardoor beduidend De kosten van de eigen brandweer minder geraamd moeten worden. Om hebben f 300.— bedragen. Spr. zou zeg de begrooting sluitend te krijgen is gen, dat als zich onverhoopt weer eens het noodig om gelden die in den brand zou voordoen, het dan gewenscht goeden tijd zijn belegd nu te verkop- j j maar djrect dcn Bosch of Wljk voor het Burgerlijk Armbestuur wordt kosten zijn veel minder, omdat er veel hierop vastgesteld in ontvangst en minder personeel bij noodig is. uitgaaf op f 4380. De vereischte machtigingen worden Benoeming lid Burgerlijk Armbe- B. en W. verleend, stuur. Enkele posten der begrooting wor- Aan de beurt van aftreding is de heer A. j. v. Bokhoven, tevens Voor zitter. Met algemeene stemmen wordt de heer v. Bokhoven herbenoemd. Voorstel van B. en W. tot heffing- van 100 opcenten op de jiersoneele belasting. 80 op de fondsbelasting en 50 op de vermogensbelasting. De Voorzitter merkt op dat deze thans respectievelijk 50, 40 voor per soneele- en fondsbelasting bedragen, terwijl tot lieden geen opcenten op de vermogensbelasting werden gehe ven. Heel noode komen B. en W. met dit voorstel, doch het is niet mogelijk de begrooting anders slui tend te krijgen. Met algemeene stemmen worden de voorstellen aangenomen. Aanvraag van het R.K. Kerkbestuur, om gelden beschikbaar te stellen voor verharding en afrastering der speel plaats. Volgens begrooting zou dit een bedrag van f1300.vorderen. B. en W. stellen voor, de gevraagde medewerking te verleenen en de noo dige gelden beschikbaar te stellen. B. en W. zullen dan met het kerkbestuur in overleg treden, om na te gaan op welke wijze het best en goedkoopst kan worden voldaan aan het verlangen. De heer v. d. Broek noemt de ver harding dringend noodig, maar de af rastering kon wel minder als begroot. De heg is erg vervallen, doch er wordt ook niets aan gedaan. Bij buitenplaat sen en villa's worden ze geplant als sieraad, maar hier is het een wildernis. De Voorzitter merkf op, dat als het schoolplein verhard wordt, dat dit dan ook opgehoogd moet worden en dan moet de heg er toch uit. Een andere vraag is het of de afrastering niet op goedkoopere wijze kan plaats vinden als wordt voorgesteld. B. en W. zul len daarover met het schoolbestuur overleg plegen en de raad kan er van overtuigd zijn, dat getracht zal worden, den goedkoopsten weg te bewandelen. Spr. hoopt daarbij op de medewerking van het kerkbestuur, dat dit een open oog zal hebben op den finantieelen. toe stand van de gemeente en de tijdsom standigheden. Deze maken het nood zakelijk, dat de kosten van den brand bestreden zullen moeten worden uit een leening, uit de gewone begrootïngs- posten is het bedrag van f700.dat naar spr. vermoedt de brand heeft ge kost, niet te vinden. De heer v. d. Broek vraagt of de totale kosten f700.zullen bedragen, waarop de Voorzitter bevestigend ant woordt. De heer v. cl. Broek valt dit CORRESPONDENTIE. In het nummer van heden is een circulaire gesloten over de overwinning van radium op rheumatiek en zenuwpijnen. Bij deze vestigen wij de aandacht van onze lezers op deze circulaire. DE REDACTIE. HEUSDEN. 49 Oct. Klein-handelprijs van: Boter (Rijksmerk) f 0.90 per pond. Zoete melk f 0.08 per liter. Eieren 55| ct. per stuk. De Heusd. Hengelsportvereen. nam Zondag deel aan het vischcon- cours te Oosterhout en behaalde den 2den korpsprijs, benevens 4 personeele prijzen. Bovendien verwierf ze den prijs voor het gezelschap met het grootst aantal opgekomen leden. den gewijzigd, overeenkomstig voorstel van B. en W. Bij de rondvraag betoogt de heer v. Herpt de wenschelijkheid, om, nu het ]atcn ontvangerskantoor te Heusden wordt opgeheven en vermoedelijk het Kan tongerecht zal volgen, stappen te doen, dat Herpt niet bij Waalwijk, doch hij den Bosch wordt ingedeeld. De men- schen zijn hier veel meer op den Bosch, dan op Waalwijk aangewezen en de verbinding met den Bosch is veel beter dan met Waalwijk. De Voorzitter noemt de opmerking volkomen juist. Wat het ontvangerskan toor betreft, spr. heeft hiervoor, voor tot opheffing was besloten in denzelf den zin betoogd'. Ook voor Heusden gelden dezelfde motieven. Spr. heeft de kwestie met den Commissaris dei- Koningin besproken en heeft voorge steld als er een kantoor opgeheven moest worden Woudrichem op te hef fen en niet Heusden, daaraan toege voegd, als de opheffing van het kan toor Heusden toch zou doorgaan, dan DISSEN. Door P. Treffers alhier is in het veld een luchtballonnetje gevonden, dat Zondag, in België in Belveii is opge- SPRANG. ROTTERDAM, 17 October. Aanvoer 1328 varkens. Prijzen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. 28—29 23—27 21—23 GORINCHEM, 17 October. Op de veemarkt was heden aange voerd 312 runderen, nuchtere kalveren, schapen, lammeren, 335 biggen, 86 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 200275. Melk- Heusden en Herpt onder te brengen bij koeien f140f225. Kalfvaarzen f125— den Bosch en niet bij Waalwijk. De 225. Guiste vaarzen f80—140. Pinken Commissaris was het volkomen met spr. eens en heeft dan ook in dezen zin advies uitgebracht. Maar in den Haag weet men alles veel beter, men vraagt advies, maar men stoort er zich niet aan, men trekt daar met potlood de grenzen en dan stoort men zich aan geen advies. Wat het kantongerecht betreft, wil spr. een vergadering be leggen van gemeentebesturen, doch of het veel zal uitwerken betwijfelt hij. Wethouder Verhoeven meent, dat het voor de menschen erg lastig wordt gemaakt. De heer v. d. Broek vraagt zich af of het ook werkelijk bezuiniging zal geven. Men heeft hier de bestelling van de post opgeheven, deze geschiedt nu door het kantoor Heusden en nu ziet men in plaats van één, geregeld 2 bestellers dienst doen. De vergadering wordt hierop door den Voorzitter gesloten. Op 48 October in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.84 was 29 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 2.53 was 22 Crévecoeur (Maas) 2.55 was 23 St. Andries (Maas) 4.22 was 42 Venlo 43.57 val 47 Maastricht 44.11 val 3 Keulen 2.28 was 6 f4070. Nuchtere kalveren f610. Schapen f Lammeren f Overloopers f 1013. Biggen f 68. ROTTERDAM, 18 October. Op de veemarkt waren heden aange voerd 195 paarden, 9 veulens, 2200 ma gere en 825 vette runderen, 201 vette kalveren, 747 graskalv., 657 nuchtere kalveren, 221 schapen of lammeren, 40 overloopers of varkens, biggen, 21 bokken of geiten. Per Vs K.G. 3e kw. 2e kw. le kw. Koeien 13—46 23—26 30—32 Ossen 15-17| 21—23 26—29 Stieren 13—15 18—20 22—23 Graskalveren 1225 Vette kalveren 27532B 376—425 50—52* Per stuk Melkkoeien f120 a f235 Kalfkoeien f130 a f245 Stieren f 60 k f280 Pinken f 50 a f 85 Graskalveren f 20 k f 40 Vaarzen f 80 k f125 Werkpaarden f 100 k f250 Slachtpaarden f100 k f140 Veulens f 40 k f 60 Hitten f 50 a f 100 Biggen f a f Nuchtere fokkalv. f 8 a f 15 id. slachtkalv. f 4 a f7.— Biggen per week f k f GETROUWD Arts en die, mede namens weder zij dsche familie, hartelijk danken voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. VEEN (N.B.), 19 Oct. 1932. Heden overleed tot mijne diepe droefheid, in het Sint- Antonius Gasthuis te Heus den, zacht en kalm, na een langdurig en geduldig lijden, tijdig voorzien van de laatste H. H. Sacramenten der Ster venden, mijn innig geliefde Zuster, maria catharina smulders in den ouderdom van 69 jaren en 8 maanden. L. SMULDERS. Heusden, 14 Oct. 1932. enz. enz. Steeds verkrijgbaar ixi den Boekhandel in arbeidersgezin bij een weduw naar met 6 kinderen (kleinste 5 jaar) een nette van G. G. Leeftijd 3540 jaar. Brieven onder No. 183 bureau van dit Blad. zeer goed van opbrengst en vol doende wintervast, en een partij TARWESTROO. Te bevragen bij C. H. v. d. HEUVEL te Genderen. HET DAGELIJKSCH BESTUUR van het waterschap ,,'tOUDLAND VAN ALTENA" maakt bekend dat de gewone najaarsschouw zal worden gehouden op Vrijdag 21 October a.s. Het Dag. Bestuur Dijkgraaf, Mr. Dr. A. DEN DEKKER Gorinchem. Secr.- Penningmeester, A. Z. SNOEK Almkerk. zooals spoel-, made- en maag wormen, zoowel bij volwas senen als bij kinderen ver drijft men zeker en snel met de beroemde Wormpoeders „F e v m i t a. 11" van Jacoba Maria Wortel- boer, 85 cent per doos, bij Apothekers en Drogisten. spoedig, net en billijk, door yy A.s ZATERDAG 22 en ZONDAG 23 OCTOBER, Hotel „Wapen van Amsterdam", Aanvang 7 uur brengen wij de komische film Lachen, niets dan lachen, van het begin tot aan het einde I GAAT DEZE FILM ZIEN EN UW ZORGEN WORDEN VERGETEN 1 Bij iedere acte nieuwe pret. PRIJZEN DER PLAATSEN: le Rang f0.60; 2e Rang f0.40. Reserveer tijdig Uw plaatsen a 40 cent extra, vanaf 4 uur. maakten haar middagmaal smakelijker en goedkooper door 't gebruik van TELEFOON INTERCOMM. No. 49. AGENTSCHAP van het eenig Verkoopkantoor voor Nederland van het Rheinisch-Westfalischc Kohlen-Syndicat. a u meente HERPT op Vrijdag id machinale houtbewerking alhier, werd on- Voorzitter: EdelAchtb. Heer H. J. derhandsclr aanbesteed het bouwen vanlV- Eggelen. een woonhuis te Wijk. Tevens werd haar I Secretaris: WelEd. Heer F. v. opgedragen de levering van het machi-1 Liempt. irale timmerwerk van een woonhuis tel Afwezig de beer Jac. Verboeven. Vianen en 5 NViddenstandswoningen tel Vught. \ring- 1 1 vorige vergadering, die onveranderd Maandagmiddag vervoerde de ex- WOrden vastgesteld, pediteur F. J. v. d. St., alhier met zijn vrachtwagen een aantal pinken, bestemd voor een tweetal boeren in den Biesbosch. Hiervoor moest ook gebruik gemaakt worden van een pont voor overvaart naar de polder ,,De Kroon". Doordat de pont niet direct vlot kwam, toen de wagen er op stond, werd er iets vooruit gere den, met gevolg dat 't water voor over de gierpont vloeide. Direct reed men achteruit, doch tengevolge hiervan schoof het zich in de auto bevindende vee naar eene zijde, waardoor de pont overhelde en mede door de stroom de pont kantel de, waardoor de vrachtwagen er af schoof en onderste boven in het water terecht kwam. Twee zich ook in de auto bevin dende personen hadden even te voren de cabine verlaten; echter de chauffeur zat er nog in. De wagen is gelukkig aan den rechterkant omgeslagen, zoodat de chauffeur, mede doordat het portier nog openstond, direct er uit kon springen. Terstond werd door de chauffeur het laadhek onder water verwijderd, zoodat al het vee, den wal zwemmende kon be reiken. Door het vlugge optreden van den chauffeur, werden alle dieren gespaard. Terstond werd alhier hulp ingeroepen en zou getracht worden met een tweetal andere wagens, de vrachtauto wederom op het droge te brengen. Mej. V. alhier, had het ongeluk met het overstappen op een ander schip te vallen, waarbij zij zoodanig terecht kwam, dat geneeskundige hulp moest in geroepen worden. Zij had een bloeduit storting b.ekome in het been. Vrijdag a.s. des namiddags te 7 uur hoopt in de kerk der Geref. Gem. alhier op te treden Ds. Lamain van Lei den. Woensdag 19 Oct. des nam. te 7 uur zal optreden in het gebouw voor Chr. Belangen voor de Oud Geref. Gem. Ds. Overduin van Sliedrecht. In de plaats van wijlen den heer P. v. Straten Sr. is tot bestuurslid van de Vereen, tot stichting en instandhou ding van scholen met den Bijbel alhier benoemd de heer A. Vink Czn. Door de betrokken afdeeling al hier is aangewezen als bestuurslid van den ring van den Chr. Nat. Werkmans bond de heer A. v. Dijk, alhier. De levering van kolen en anthra- ciet voor de openbare scholen en het Ge meentehuis is opgedragen aan den laag- sten inschrijver G. C. J. Struik, alhier. Vergadering van den gemeente raad van De Werken en Sleeuwijk op Vrijdag 21 Oct. 1932, nm. half drie. Agenda 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener verordening op de hef- fing en invordering van haven- en kade-1 ontvangst en uitgaaf, den gewonen gelden voor het gebruik van haven en pad aan de Kille. 4. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen eener verordening als bedoeld bij art. 9 der Winkelsluitingswet 1930 Stbl. 460. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener verordening regelende de ei- schen van benoembaarheid en de bezol diging van den gemeente-veldwachter. 6. Voorstel van B. en W. tot benoe ming van een lid van het steunorgaan (vacature A. v. d. Stelt). Aanbevolen wordt Adr. Biesheuvel te Kille. 7. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuwbenoemd raadslid Th. van Burgel. 8. Vaststelling der gem.-begr. dienst 1933 en voorstel van B. en W. tot vast stelling eener verordening op de heffing en invordering van 75 opcenten op de Personeele belasting. 9. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der gemeentebegrooting 1932. 10. Rondvraag. gebracht op f 1000,-. De begrooting I ^eze spuiten prachtig werken en de Onder het vee van. den landbouwer O. alhier is mond- en klauwzeer uitge broken.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 3