Marktberichten. Rechtzaken. Plaatselijk Nieuws IliiiiieiiSand. 70 ieo 's HERTOGENBOSCH, 18 Oct. Boter. Aanvoer 19.200 K.G. Hoogste piijs f 1.56. Laagste f 1.42. Middel f 1.52. 's HERTOGENBOSCH, 19 Oct. Op de markt van heden waren aange voerd 2910 stuks, 1963 stuks hoornvee, 744 biggen, 22 zeugen, 50 schapen of lammeren en 81 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f 140 tot f 230 per stuk Kalfvaarzen 120 215 Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 2429 p. pond Koeien 2e 20—25 Pinken van f 40.tot f 130.p. st. Zeugen 30.60. Biggen 7.— 11.— Schapen 10.18. Lammeren Aanvoer groot, handel vlugger dan vorige week. Prijzen het zelfde. Vet vee handel vlugger. Kalfvee handel goed. Pinken prijshoudend, Schapen en lammeren ge woon. Biggen goed. Afloop der markt vlugger, prijzen iets beter dan vorige week. GORINCHEM, 17 Oct. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 8.912 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 5.40f 6.00 Eendeneieren f 3.300.00 Jongehennen eieren f3.50f4.30 per 100 stuks. BREDA, 17 October. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 157 stuks vee, t. w. 71 stuks hoornvee en 86 biggen. Prijzen Kalf koeien f 140.tot f 200. Kalfvaarzen f 120.tot f 170. Fokkalveren f 28.tot f 32. Biggen f 6.50 tot f 9. Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 2426 2023 1619 Vette koeien 21—23 1720 1316 Stieren 1620 De handel was over de geheele lijn kalm. GEVONDEN VOORWERPEN. Een rij wiel plaatje 1932-1933, een steek- sleutel, een autozwengel en een mistlens, terug te ontvangen bij den gemeente veld wachter te Wijk en Aalburg. BOSSCHE RECHTBANK. Uitspraken Politierechter. G. H Werkendam, art. 285, f 10 subs 10 dagen hechtenisJ. D., Werkendam art. 35C, f 5 subs. 2 dagen hechtenis. AMMERZODEN. Als plaatselijke zaakvoerder der Nederlandsche Varkenscentrale voor de gemeenten Ammerzoden, Hedel en Ne- derhemert is benoemd de heer P. de Koning te Well; aan wiens opgaven van de te slachten varkens moeten wor den verstrekt en verdere inlichtingen dienaangaande te bekomen zijn. CAPELLE. Het was j.l. Zaterdag voor de jnuzikanten van ons muziekgezelschap „Kunst na Arbeid", die deelnamen aan de te Heusden door de Fanfare der H. Familie georganiseerde Internaio- jiale Muziek- en Zangwedstrijden voor solisten, duo's en kwartetten, een suc cesvolle dag, want ajllen keerden ge lauwerd huiswaarts. In de le afd. behaalde P. Spuybroek, tuba, met 171 punten een 1ste pr.; in de 2e afd. C. Quirijns, bugle, 2e pr. met 135 p. en A. H. Spierings, piston, 8e pr. met 113 p.; in de 3e afd. Z. C. Molegraaf Az., trombone, 1ste pr. met 153 p., P. Molegraaf Hz., bariton, 1ste pr. met 153 p., duo gevormd door de heeren A. H. Spierings en P. Spuy broek, 1ste pr. met 166 p., kwartet gevormd door de heeren C. Quirijns, P. Sprangers, P. Molegraaf en P. Spuy broek, 1ste pr. met 157 p., W. v. Zeist, saxophone-sopraan, 2e pr. met 135 p., P. Christ, corno, 3e pr. met 115 p. De pianobegeleiding onzer solisten werd verzorgd door onzen dorpsge noot, den heer A. v. d. Linde, die ook dezen middag bewezen heeft de rechte man op de rechte plaats te zijn. Te ongeveer acht uur vereenigden de solisten en het bestuur van ons mu ziekgezelschap, alsmede enkele werken de leden der vereeniging, die als" be langstellenden de reis hadden meege maakt, zich in Hotel Centra! te Heus den, waar de voorzitter van „Kunst na Arbeid", de heer J. Michaël, de gelauwerde muzikanten geluk wensch- te met hun behaalde successen en de hoop uitsprak, dat ze op deu ingeslagen weg mogen voortgaan. Spreker bracht ook dank aan den ijverigen directeur, den heer A. Christ, voor zijn uitste kende Jeiding, alsmede aan den pianist, die de solisten gedurende den tijd van voorbereiding voor dit concours steeds belangeloos ter wille is geweest. Als blijk van waardeering hiervoor bood de voorzitter hem namens de solis ten een prachtige gouden zegelring aan, voor welk geschenk de heer A. v. d. Linde de muzikanten hartelijk bedank te. In opgewekte stemming en met de beste herinneringen aan de stad Heus den werd daarna de thuisreis aanvaard, waar men ongeveer half tien door een groot aantal belangstellenden opge wacht, arriveerde. Moge deze successen vootr de wer kende leden van onze muziekvereni ging een aansporing zijn om zich met nog grooter toewijding op de beoefe ning der instrumentale muziek toe te leggen en voor anderen om zich als werkend lid der vereeniging aan te melden. Het bestuur der A.R. Kiesvereen. alhier heeft in haar dezer dagen ge houden vergadering besloten, dezen winter een krachtige actie te voeren. De eerste ledenvergadering zal worden belegd D.V. Donderdag 20 Oct. e.k., das avonds half acht in het vergaderlo kaal te Vrijhoeve-Capelle. Het bestuur verzoekt dringend de volle medewerking der leden. Laat ie der Christen in deze donkere tijden zijn roeping verstaan, door zich aan te sluiten bij hen, die tde banier omhoog wenschen te houden: „Tegen ,de Re volutie, het Evangelie." Het aantal terwerkgestelden bij de gemeentelijke werkverschaffing be droeg in de afgeloopen werkweek 90. Naar we vernemen 'is tot zaak voerder der Varkenscentrale alhier be noemd, de heer B. v. d. Hoeven. DUSSEN. Beroepen bij de Ned. Herv. ge meente te Dussen, candidaat van Bar- neveld te Veenendaal. DOEVEREN. Zondagmorgen werden door Ds. Verbrugge alhier enkele woorden gesproken ter gedachtenis van het feit, dat het dezer dagen 2 3 jaar geleden was dat de toren bii de Ned. Herv. Kerk werd gebouwd. Spreker herinnerde er aan dat voor dien de klok hing in 'n boom, die nog steeds bii de kerk staat. DRUNEN. In de vergadering van den R. K. statenkieskring Heusden is tot voorzitter gekozen de heer Mr. v. d. Heijden, burgemeester van Dru- nen en Elshout. i GENDEREN. Als gevolg van den sterken N.W. wind is Dinsdagavond de vloed in de Bergsche Maas zoo geweldig komen opzetten, dat het water met een ge weldig geraas over de zomerkade in de uiterwaard stortte, waarin .nog veel vee liep, hetgeen men, .hoewel met veel moeite, nog op het (droge heeft kunnen brengen. In enkele uren tijd stond het water van dijk tot dijk. GORINCHEM. Naar wij vernemen heeft binnen kort iedereen de gelegenheid om gratis aan een Sweep-Stake deel te nemen. Een gratis Sweep-Stake met 50 geld prijzen als: f100.f50.f25.enz. enz. Deze gratis Sweep-Stake wordt uit geschreven door de N.V. v.h. M. Ra- venswaay Zonen te Gorinchem. Ieder een heeft daarbij de kans geheel gratis in het bezit 'te komen van één der geldprijzen. Ongetwijfeld is dit( een attractie, waaraan duizenden zullen deelnemen. Wie wil er nu niet eens zijn geluk be proeven? Men kan immers nooit eens weten. Een honderd gulden is een buiten kansje dat iedereen, vooral in dezen tijd, wel gebruiken kan. Men lette goed op de advertenties welke geregeld in ons blad zullen ver schijnen en waarin nadere mededeelin- gen volgen. NIEUWENDIJK. Door de coöp. Aan- en Verkoop- vereeniging alhier is een 15-tons weeg brug geplaatst, die aan alle eischen vol doet. Een uitkomst voor zware auto vrachten die tot heden niet in hun geheel konden worden gewogen. A.s. Zaterdagavond zal er in de consistorie der Geref. Kerk gelegen heid bestaan tot het betalen der plaats gelden. Deze gelegenheid is openge steld van 6 tot 8 uur. Deze week geraakte een zware zeswieler auto, komende uit de rich ting Gorcum, doc(r het slippen, tegen de bali der Almsluis. Gelukkig dat de bali nogal van stevige constructie is, was dit niet het geval, dan zou de ramp niet te overzien zijn geweest; dan waren auto, bestuurder en passa gier in den diepen boezem terecht ge komen. De heer G. Monshouwer is ge kozen tot secretaris der Chr. fanfare „Crescendo". De heer Kuypers is gekozen tot Voorzitter der pas opgerichtte A. R. J. A.-club, terwijl als tweede voorzitter de heer Joh. v. d. Stelt en als secre taris de heer K. v. d. Stelt zullen blij ven fungeeren. De laatstgenoemde hee ren vervulden deze functies reeds bij de propagandaclub, die met bovenge melde club saamgesmolten. is. A.s. Zaterdag (22 Oct.) zal 'het mannenkoor „Onderling Genoegen" di recteur de Weled. heer Snijers, een feestuitvoering geven in het Instituutlo kaal, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereeniging. Het program ma belooft veel. We raden een ieder aan, deze buitengewone feestuitvoering te bezoeken. Het behoeft voor niemand bezwaarlijk te zijn, daar de entréeprijs zoo laag mogelijk is gesteld. De" eieren werden alhier verhan deld van 5 tot 6 cent per stuk. - A.s. Zondag zal er in het Insti tuut een propagandavergadering wor den gehouden van de Geref. J. V. „De Zaaier". OUDENDIJK. Bij publieke aanbesteding voor het schepen van bieten voor rekening der Centrale Suiker-maatschappij, werd het werk opgedragen aan H. Vink Az. vooir 39 ct. per last. SPRANG-CAPELLE. Vergadering van den raad dezer gemeente, te houden op Vrijdag 21 October 1932, des nam. 3 uur. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vergaderingen van 24 Juni en 6 Juli 1932. 2. Ingekomen stukken. 3. Goedkeuring rekeningen Burger lijke Armbesturen over 1931. 4. Goedkeuring begrootingen Bur gerlijke Armbesturen voor 1933. 5. Aanbieding gem.-rekening dienst 1931. 6. Aanbieding gemeentebegr. dienst dienst 1933. 7. Reclames straatbelasting 1932. 8. Vaststelling suppletoir kohier straatbelasting 1932. 9. Bespreking werkverschaffing. 10. Mededeelingen. WOUDRICHEM. Voor het comité voor winter- lezingen alhier, zal in de Ned. Herv. kerk op Woensdag 26 October a.s. optreden Ds. A. Kentie uit Haamste de, met het onderwerp „Geloof en Uitverkiezing". Wii twijfelen niet of deze lezing, die gehouden wordt door een Oud-Woudrichemmer. zal veel publiek trekken. Tot afgevaardigden naar de jaarvergadering van de Prov. Noord- Brabant Groene Kruisvereeniging te houden te Tilburg op 26 October a.s. werd aangewezen de heer A. A. Gies- berts, arts alhier, plaatsvervanger de heer H. P. Vos. Veiling van 19 Oct. 1932. Aan de speciale veiling van Maag deperen bedroeg de aanvoer 4600 K.G. Ze werden verkocht voor 11 13 cent per K.G. Er waren verschil lende kooplieden aanwezig. Gewone veiling: Goud Reinetten 1011 cent. Zure Bellefleurs 910 cent. Zure appelen II 57 cent. Legepontsperen 23 cënt. Stoofperen 41/28 cent. Maagdeperen II 3V27 cent. Alles per K.G. Bevelanders f1,05 Per H.L. Bravo's f 1,10 per H.L. WERKENDAM. Zooals wel te verwachten was heeft het den jubilaris Wolter Hen drik Rensink. besteller bii den post, telegraaf en telefoondienst, bii de herdenking van zijn 25-jarige dienst vervulling niet aan bewijzen van be langstelling en waardeering ontbro ken. Het moet hem dien dag wel zijn gebleken, dat men heusch-geen vooraanstaande positie behoeft in te nemen om zijn arbeid gewaardeerd te zien. Reeds vroeg in den morgen werd de jubilaris verrast door een aantal bloemstukken en bracht dc post hem een stapel gelukwenschen van dorps- genooten en van elders. Per auto met zijne echtgenoote cn kind gehaald werd liii ten postkan tore door het per.soneel verwelkomd en werd hij. bii monde van den Heer Directeur gelukgewenscht en hem namens de administratie der P. T.T. dank gezegd voor de groote plichtsbetrachting door hem getoond in zijn 25-jarigen postalen loopbaan. Onder het aanbieden van een ge schenk hield de directeur een toe spraak van den volgenden inhoud: Waarde Rensink. Ieder mensch heeft in zijn leven twee gebeurtenissen, waaraan hii niet ontkomt, zijn geboorte en zijn heen gaan. maar daartussclien is er voor bevoorrechten nog een -gebeurtenis mogelijk, die meer den mensch in zijn vollen leven raken, die dan ook meer door hem op prijs wordt ge steld en ook veel aangenamer is dan de eerste twee genoemde gebeurte nissen, want daar merkt hii niet veel van. Trouwen en 25-jarig huwelijk- feest laat ik buiten beschouwing, want ook die gebeurtenis maakt een gewoon menschenkind wel mee. Maar voor ons, ambtenaren, is er altijd nog een bezondere reden om een gebeur tenis te herdenken n.m. het feit. dat we het mogen beleven 2 c iaar in dienst te zijn van het Rijk. Ik weet wel, dat we meestal schouderopha lend zeggen: ,,Och. ja, dat is een kwestie van blijven leven", maar zoo beschouw ik het toch niet, vooral niet in deze zorgelijke tijden. Juist in deze tijden nu zoo velen, ondanks werklust en zorgen voor hun huis gezin, gedoemd zijn tot werkeloos heid en hun gezin in kommervolle omstandigheden zien geraken, mogen wij zoo niet spreken. Ik heb vroe ger wel eens gedacht: „Had ik maar een andere loopbaan gekozen", maal ais ik zoo om mij heen kijk, dan verheug ik mij eens mijn keus op mijn tegenwoordig ambt te hebben laten vallen. Het is voor ons een voorrecht te behooren tot die men- schenkinderen, die niet blootgesteld zijn aan die mogelijkheden, waaraan een arbeider in de vrije bedrijven blootstaat. Het herdenken dus v. onze 25-jarige dienstvervulling is dan ook voor ons een reden tot herdenking en tot feest stemming. Het is voor mij, als hoofd van dienst, een voorrecht U, namens de Administratie der P.T.T. met de zen dag geluk te wenschen .en U tevredenheid te betuigen voor de plichtsbetrachting en dienstijver, die gii gedurend dien tijd hebt getoond te bezitten. Uwe welwillendheid is bij het publiek bekend en wordt zeer op prijs gesteld, dat hebt ge heden kunnen merken, want in den gewonen omgang merkt men, dat zoo niet, maar als de tijd van een ambtsjubi leum is aangebroken, dan pas be merkt men. dat de welwillende amb tenaar niet altijd die gesmade ie mand is, die hii meestal denkt te zijn. Rensink. ik ben overtuigd dat gii de algemeene sympathie uwer medeburgers bezit. Wij. als bezorgers van lief en leed. wii jcunnen zooveel meer doen als het koud bezorgen en behartigen van aan ons toever trouwde stukken en zaken. Met een enkel woord kunnen wii de vreugde verhoogen en dikwijls ook met een woord van-troost en opbeuring leed verzachten. Daar hebt gii bezonder goed slag van dat doet weldadig aan. Ik ben overtuigd, dat ik uit naam van het publiek, onze klanten, spreek als ik ook hiervoor dank zeg. Maar niet alleen als hoofd van dienst, ook als vriend en collega wil ik je geluk wenschen met de viering van je jubileum en je namens allen be danken voor de recht collegiale om gang die je al die jaren, met mii kort. met anderen langer, getoond hebt. Wii hopen, dat het je gegeven moogt zijn nog vele jaren in ons midden te vertoeven en al zal het voor mii niet ziin weggelegd nog langen tijd met je te mogen samen werken, laat ik dan voor mijzelf de hoop mogen uitspreken, dat ik nog lang. als ik met Werkendam in correspondentie ben, mag vernemen: de ouwe Rensink is nog altijd de ouwe prettige besteller en collega van vroeger. Daarna volgde onder eenige toe passelijke woorden de aanbieding van de geschenken, hem door het personeel en zijne vakvereeniging ge schonken en keerde Rensink. hoogst voldaan huiswaarts, waar hem ver dere verrassingen wachtten. In den loop van den dag kwa men velen hun opwachting maken en des avonds had in intieme kring een gezellig samenzijn plaats, waar nog vele hartelijke woorden werden ge sproken. Het zal Rensink duidelijk zijn geworden, dat hii veler sympa thie bezit. WASPIK. In deze gemeente is een geval van besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer geconstateerd. In den nacht van Vrijdag op. Zaterdag brak brand uit in de auto garage van den heer J. Ruijtenberg. De brandweer, die spoedig ter plaat se was. kon niet verhoeden, dat het geheele gebouw tot den grond af brandde. De auto werd mede een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is on bekend. De missietentoonstel]ing, ge houden van Zaterdag tot Maandag, is schitterend geslaagd. Vooral Zon dag was het bezoek zoo groot, dat de ruime zaal te klein bleek te zijn. Dinsdagmiddag werd om 3 uur voor de dames en om 7 uur voor de hee ren een missiefilm vertoond. STEEDS TRAGER. Het Zendingsbureau giro 6074 vraagt ons plaats voor het volgende: De inkomsten der Zending zijn als een indische stroom in den drogen tijd, hij wordt steeds smaller en stroomt steeds trager. Als straks de regentijd komt, zal er eerst weer volheid en leven zijn. Zoo hopen ook wij op de Zendingsweek die komt, maar het steeds trager vloeien der gaven in dezen tijd verontrust ons zeer. Ontvingen wij verleden jaar in de eerste 10 dagen van October nog f 20 000, nu is het in de eerste 15 dagen tot f14.000 verminderd. Wij behoeven niet te zeggen, dat dat veel te weinig is. Wij hopen zeer op aller medewerking en inspanning in de Zendingsweek, wij zien de teekenen van meeleven met dank baarheid, wij hopen niet, dat in deze maand de achterstand dermate zal aan groeien, dat die niet meer in te halen zou zijn. O— DE POSTCHÈQUE-EN GIRODIENST. Naar wij vernemen, is thans bij den Postchèque-en girodienst de 200.000ste rekeninghouder ingeschreven. Het is een bewoner van Heemstede, die het gironummer 20.28.55 heeft ver kregen. Zooals men begrijpt, vallen door overlijden of andere oorzaken wel een aantal nummers uit niet direct door an dere rekeninghouders worden overgeno men vandaar dat men de nummering alver over de 200000 is. Het nummer 200000 zelf is onlangs toegekend aan de Rijkspostspaarbank, nadat deze bij de wet haar zelfstandigheid als rechtspersoon had verworven. O— BRAND BIJ BRIELLE. Dinsdagmiddag ging een tuinderswo ning met schuur, bewoond door den heer P. v. Marion aan de Klooster weg bij Brielle, door onkende oorzaak in vlam men op. Aangewakkerd door den hevi- gen wind had het vuur spoedig alles verteerd, zoodat de motorspuit van Oost- voorne, die spoedig verscheen slechts een gevel met een brandende puinhoop vond en dus weinig te blusscben had. o DE OPBRENGST DER RIJKSMIDDELEN. Bijna 5 millioen minder. De Rijksmiddelen hebben in September opgebracht f29.932.869, tegen f34.690. 642 in Sep. 1931, of ruim f 43/4 mil lioen minder dan verleden jaar, waardoor den achterstand sedert 1 Januari tot f 38,215.000 is aangegroeid. O— Belasting op Conpons en Radio toestellen in ernstige overweging. De Minister van Financiën heeft me degedeeld, dat hij sinds eenigen tijd invoering van een couponbelasting in ernstige overweging heeft. Een eventueel ontwerp zou evenwel niet voor 1 Januari 1934 in werking kunnen treden. Ook heeft de minister by de desbetreffende commissie aanhangig gemaakt een be lasting op radiotoestellen. .wachter vrije woning of een toelage daar voor van f 154,25 per jaar ontvangen, bovendien zal hij vrije geneeskundige hulp met medicamenten genieten en een rij wieltoelage van f 45 per jaar plus een bedrag van f 125 voor vrije kleeding. Voor het bezit van een politiehond f 25. De verordening wordt vastgesteld als door B. en W. aangeboden, terwijl eveneens .wordt besloten de toelage voor den ambte naar belast met de invordering van ach terstallige belastingen te bepalen op f 25 per jaar. De openbare vergadering wordt hier op door den Voorzitter gesloten, de raad gaat over in geheime zitting, aangezien de Voorzitter nog een paar mededeelin- gen in besloten vergadering wenscht te doen. Gedurende het tijdvak 7 tot en met 13 October j.l. werd aan de visch- markt alhier 1 winterzalm aangevoerd ad f 1,10 p. pond. Besteed werd voor dikke aal 45 tot 55 cent; dunne aal 17 tot 24 cent; snoek 30 tot 35 cent; brasem 9 tot 15 cent; baars 14 tot 20 cent en voorn 3 tot 5 cent, alles per pond. Door de Chr. Geref. Jeugd-Cen- trale werd in de Chr. Geref. Kerk, onder flinke belangstelling, een Propagandaver gadering gehouden, welke stond onder leiding van den Voorz. den WelEerw. Heer Ds. Baas. j De vergadering werd geopend met het zingen van Ps. 119 vers 5 en 6, waarna een kort openingswoord werd gesproken met de opwekking, zich aan te .duiten bij de Jeugdvereenigingen. Door de M. V. Dorcas" werden on der leiding van den heer M. Daleboudt enkele liederen gezongen, welke zeer op prijs worden gesteld, blijkende hieruit, dat een der liederen op verzoek werd herhaald. Hierna werd door den Heer M. Dale boudt een onderwerp geleverd getiteld ,,Calvijn in Geneve", 't welk getuigde van een goede studie. De heer K. Groene- veld leverde zijn onderwerp „Jeugd in Crisistijd", waarin werd opgewekt in de ze zware en moeilijke tijden zich voor al nu aan te sluiten bij de verschillende vereenigingen, terwijl Mej. W. J. den Hollander een inleiding gaf betreffende Paschen en uittocht. Door den Voorzitter werd aan allen dank gebracht. Tijdens de pauze's werd gastvrij onthaald.. Na 't zingen van Ps. 86:6 werd de verga dering op de gebruikelijke wijze gesloten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 6