WEERBERICHT NOORDEN Wl -0. Dus, een warmen JEKKER of JAS. niet si astir* Dat brengen wij. £3 j Heeren 1 Jongeheeren Heeren 1 Winterjas 1 Winterjas Jekkers 1 1 C90 1 79° I Onze Marktdagen duren nog voort B Zaterdag 29 October de laatste dag. Ongekende koopjes in alle afdeelingen. Profiteert van onze MARKTPRIJZEN. DROOG WEER. Plaatselijk Nieuws. Voetbalsport. verdere verwachting De minder goed gevulde beurs van den tegenwoordigen tijd, vraagt thans een mooie zware jas, die prima in kwaliteit is, en toch Prima Kwaliteit P Enorme sorteering Donker grijs stof J De nieuwste modellen Spotgoedkoop, Leuke modellen. met wol gevoerd, 1 f*90 Marktprijs: \J MarktprijsO Marktprijsi Binnenland, KINDERMOORD OF KINDERDOOD SLAG. De Haagsche politie heeft 2 Duitsche dienstboden gearresteerd, verdacht van kindermoord of kinderdoodslag. t O— f5000 ZOEK. Een bewoonster van de Heerengracht te Amstsrdam heeft de politie medege- deeld, dat zij, gaande van de Twentsche Bank naar het Damrak, bemerkte, dat een bedrag van f 5000 uit haar tasch was verdwenen. O— SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. Te Wachtebeeke bij Gent zijn drie per sonen aangehouden, wegens een groot- scheepsche smokkelarij van varkens tus- schen Nederland en België. Dertig per sonen zijn in de zaak betrokken. O SCHIP GEZONKEN. Tengevolge van den storm is op de Nieuwe Merwede voor Lage Zwaluwe, een ijzeren sleepschip, groot 1000 ton enge laden met zand, gezonken. Nadat het ijzeren vaartuig zich van den zandzuiger had losgemaakt kwam het dwars in den stroom te liggen, maakte slagzij en ver dween in de diepte. De schipper en zijn knecht konden zich in de roeiboot redden. INBRAAK. In de sigarenfabriek der N.V. „Centa" te Breda is ingebroken. Men is vermoe delijk aan de achterzijde de fabriek bin nengedrongen, na opschuiving van een raam. Op de bovenverdieping werd een deur geforceerd. Ontvreemd werden een hoeveelheid sigaren en verschillende pakjes tabak, een en ander ter waarde van hon derd gulden. Volgens aanwijzingen heeft men hier niet met onbekenden te doen. —O— BRAND. In de benzine-opslagplaats van den heer A van Kasteren te Veldhoven is brand uitgebroken. Spoedig stond het geheele huis in vlammen. Van den inboedel kon niets worden gered. Het vuur sloeg tevens over naar de nabijgelegen boerderij van J. Schellekens, waarvan het woonhuis uit brandde. Stal en schuur konden behou den blijven. Een knecht van v. Kasteren die in de meening verkeerde dat de vrouw nog in het brandende huis was, begaf zich in de woning en kreeg hierdoor brand wonden aan gezicht en handen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. o LEZING. A.s. Vrijdag zal jhr. mr. dr. E. A. van Beresteyn te 's Bosch voor leden en ge- noodigden uit den kieskring 's Hertogen bosch van de Liberele Staatspartij „De Vrijheidsbond" een lezing houden over de Liberale politiek en de crisis. O— ERGERLIJKE KINDERVERWAAR. LOOZ1NG. Te Groningen is gearresteerd zekere vrouw K., in verband met het onder ver dachte omstandigheden overlijden van haar 3 maanden oud kindje. De vrouw leeft gescheiden van haarman Toen de politie, die door buren gewaarschuwd was, kwam, was de vrouw sterk onder den invloed van sterken drank en was daardoor niet in staat een behoorlijke verklaring af te leg gen. De andere twee kinderen tusschen anderhalf en vier jaar zijn voorloopig door de politie in betere omgeving gebracht, daar zij in geheel vervuilden toeetand verkeerden. O— DOOD GEDRUKT. Op den Zijlweg te Haarlem geraakte een jongen bekneld tusschen twee pas- seerende auto's. Hij werd zoodanig ge wond, dat de dood onmiddellijk intrad. O— VERDRONKEN. Langs den dijk van het Wilhelmina- kanaal onder Son vond de politie een fiets en een pet. Na langdurig dreggen heeft zij des middags opgehaa'd het lijk van den 26 jarigen J. Denkers uit Eindhoven, O— HET BUSRECHT BIJ DEN POST DIENST. Het recht voor het afhalen van de cor respondentie aan de postkantoren, het z.g. busrecht, zal binnenkort verlaagd worden. O— TE WATER GEREDEN. De 31 jarige mej. De M. uit Loosduinen reed met haar rijwiel in de Haagvaart. Na veel moeite gelukte het eenige om standers de vrouw bewusteloos uit het water te halen. Ze is aan de gevolgen daarvan overleden. o MAN UIT TREIN GEVALLEN. Het lijk op de spoorbaan gevonden. Zondagavond werd de laatste personen trein rijdende in de richting Den Bosch, doordat aan de noodrem was getrokken, tot staan gebracht. Het bleek dat uit een der laatste wagens een man was gevallen. Aanvankelijk kon men niets vinden. De trein is toen naar Houten doorgereden, waarna de stationschef en eenige 'eden van het personeel de lijn hebben afgezocht. Men vond toen het geheel vermorzelde lichaam van den man. Hij bleek te zijn de 33-jarige H. P. de K. uit Tilburg, die in gezelschap van zijn vader en zijn broer reisde. De toedracht van het ongeluk is nog niet bekend, daar de vader en de broer zoo onder den in vloed van sterken drank waren, dat zij niet konden worden gehoord. O— BRANDEN. Tijdens afwezigheid der bewoners is de boerderij, bewoond door den land bouwer R. Coppelmans, Hurkschestraat 23 te Strijp bij Eindhoven, afgebrand. De buren brachten het vee in veiligheid. De brand is ontstaan in de schuur. De brandweer stond machteloos tegenover de vuurzee. Behalve den inboedel zijn een aantal landbouwgereedschappen ver loren gegaan. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. De hooiberg van den veehouder T. Burger te Reeuwijk is in brand geraakt. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist door krachtig optreden den brand te beperken en de woniDg te be houden. De berg met 50 000 K.G hooi brandde geheel uit. De oorzaak van den brand is onbekend. o- De Staatsloterij. In de eerstkomende 461e Staatsloterij zullen naar de „Msb." meldt, geen zgn. „slaapnummers" worden uitgenomen. De in het trekkingsplan genoemde 21.000 nummers zullen in regelmatige volgorde worden uitgegeven. Omtrent volgende loterijen kan nog niets worden medegedeeld. RAAMSDONKSVEER. Donderdag 27 Oct., des avonds om half zeven, hoopt Ds. Ewo'dt in het Evangelisatiegebouw „Ebenhaëzer" alhier op te treden, alsdan zal er dank- uur voor 't gewas worden gehouden. SPRANG. i Onder vele blijken van belang stelling herdachten de echtelieden M. Rijken en E. de Jong, hunne 25-jarige echtvereen. Bij deze gelegenheid wer den genoemde familie prachtige ca- deaux aangeboden. De leerlooier B. van Caetn al hier, herdacht den dag, dat hij voor 25 jaar bij de firma Groetmans en Wies man te Waalwijk is werkzaam geweest. Bij deze gelegenheid werd hem door de firma een goud horloge aangeboden. Donderdagavond trad voor de afd Capelle en Sprang van den Chr. Bouwvakarbeidersbond op, de heer de Korte, ambtenaar bij de arbeidersinspec tie te Breda, met het onderwerp „De veiligheidswetten." De vergadering stond 'onder leiding van den heer P. Faro. Na eerst een overzicht gegeven te hebben van de wet in zijn geheel, stond spr. meer bepaaldelijk stil bij enkele artikelen van de arbeidswet, die tevens met zijn onderwerp in verband stonden. De gestelde vragen werden door spr. beantwoord. Toen de 48-jarigen J. H. B. j.l. Vrijdagnacht met nog enkele andere personen van Waalwijk kwam gefietst, werd hij in de Besoijensche steeg, nabij het richtpad, toen hij van het fietspad op den weg uitweek, door de juist pas- seerende auto van den heer V. uitiWaal- wijk aangereden. Genoemde is met zijn hoofd door de ruiten der autoi geslagen, waardoor hij een diepe hoofdwonde opliep. Dr. Langemeijer uit Waalwijk was spoedig ter plaatse, die een nood verband aanlegde en hem naar het zie kenhuis te Waalwijk overbracht, waar hij bij aankomst bleek overleden te zijn. VEEN. Nogmaals vestigen wij de aan dacht op de hedenavond te houden openbare vergadering in het gymna stieklokaal der lagere school, waardoor dokter C. M. Veenhuysen een lezing zal gehouden worden over het Groene Kruis. Voor de betrekking van gemeen te-ontvanger hebben zich 8 sollicitanten aangemeld. 1 Aan den heer W. P. Swartz is tegen 1 November, wegens gezond heidsredenen eervol ontslag verleend als gemeente-veldwachter. De heer Swartz genoot aller achting, zoodat men hem slechts noode ziet vertrekken. Dat was een aardige verrassing, zoowel voor de schoolkinderen van Wijk, Aalburg en Aalst, als van onze gemeente, toen al de kinderen van ge noemde scholen een tractatie ontvin gen van Dr. Veenhuysen alhier, ter gelegenheid van zijn huwelijk. Hoewel de gevers zelf niet tegenwoordig waren, werd toch een „Lang zullen ze leven!" door de kinderen aangeheven. WOUDRICIIEM. 'Gedurende het tijdvak 14 tot en met 20 October j.l. werden aan de vischmarkt alhier geen zalmen aange voerd. Besteed werd yoor dikke aal 45 'tot 55 et; dunne aal 17 tot'24 ct.; snoek 30 tot 35 ct.; brasem 9 tot J5 ct.; baars 14 tot 20 ct.voorn 3 tot 5 ct.; alles per pond. 1 Tot Voorzitter der vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel alhier, is be noemd de heer M. D. van Wendel de Joode alhier. In het Uitvoerend Comité voor het organiseeren van een vischtentoon- stelling te Amsterdam tijdens de tus schen 21 en 30 April a.s. aldaar te hou den tentoonstelling Voeding en Hygiëne heeft o.m. zitting de heer W. Wijnbelt, vischhandelaar alhier. - De in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve van het Roode Kruis, heeft f 22.02r/2 opgebracht. HEUSDEN. „1ULTANA I" „BAARDWIJKII" 9 2. Zondag speelde „Juliana I" een com petitiewedstrijd voor de 1ste klasse B.V B. Dat „Baardwijk II" zoo'n nederlaag te gemoet zou gaan. was zeer zeker niet de verwachting van 't eerste kwartier van den strijd 't Ging toen gelijk tegen elkaar op. Dan echter verzwakt „Baardwijk" door te weinig samenspel en „Juliana" komt meer in den aanval, en spoedig neemt „Juliana" de leiding 1 0, terwijl even later „Juliana" een tweede punt aan de score toevoegd. Na 10 minuten spelen weet Juliana wederom de voor sprong te vergrooten en brengt den stand op 3-0. Even voor de rust komt er een aanval van „Baardwijk" op het „Juliana" doel, welke door de achterhoede te slap wordt aangevallen, en Baardwijk den achterstand vei kleint, 31 waarmede de rust inging. Na de rust wordt Baardwijk in een stroomende regen gewoon ingemaakt. Toch duurt het nog ruim 5 minuten alvorens „Juliana" den voorsprong wederom vergroot 41. Hierna verkleint „Baard wijk" wederom den achterstand door het nemen van een penalty welke door een der kant-halfs van „Juliana" werd ge maakt, 42. „Juliana" valt dan weer onweerstaanbaar aan en vergroot geleidelijk den voorsprong, terwijl zij de gasten geheel insluiten. Als scheidsrechter v. d. Wildenberg welke correct leidde het eind signaal geeft, heeft „Juliana" verdiend met 9 2 gewonnen. „Juliana II" speelde een vriendschap pelijke wedstrijd tegen „T.O.P. II" (Drunen) en won met 3 0. Ruststand 1-—0 voor „Juliana II". Zondag j.l. speelde „P.S.V. I" een openingswedstrijd tegen „Quick" te Waal wijk, welke wedstrijd gelijk gespeeld werd met 4 4, Voor dezen wedstrijd stelde „Quick" een herinneringsmedaille beschik baar. „P.S.V. II" speelde Zondag j.l alhier een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Exelsior" uit Haarsteeg, welke wedstrijd werd gewonnen door „Exelsior" met 4—0. ANDEL. De voetbalvereen. „Sparta" alhier speelde Zaterdag jl. op haar terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen L O.N. G.A. uit Heusden. Uitslag 1 1. CAPELLE. Het le elftal onzer voetbal vereen. „Excelsior" speelde jl. Zondag te Besoijen voor de 3e klasse K. N. V. B. tegen R. W. B, en verloor met 53. WERKENDAM. De jl. Zaterdag gehouden serie voetbalwedstrijd door W.V.V. Ill en S. V,W, II, eindigde met 2-0 voor eerst genoemde, De andere wedstrijd is niet doorge gaan. W.V.V. II zal deelnemen aan de serie wedstrijden te Arkel. Bij loting is haar aangewezen om te spelen tegen V.O.V. van Gorinchem. Thans moet door haar nog geloot worden op welken datum dit gehouden zal worden. •'V -- STRENGE KOUDE. Johan Mol. Heusden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4