DE TIJD EISCHT Goedkoop en Solide! 2-persoons Wollen Deken f 2.80. 2-pers. Wollen fantasie-deken f 4.75 KAPOK-BEDDEN, BEDSTELLEN, 3-deelig. EUoten Linnenkasten Modern, f 32.50 - 1 3450- EikenEiouten Dressoir 115.50 Eikenhonteo Sclrijttalels f 10.- Moderne talels mei kruis "1" 19.50, W. A. v. d. DONK, GORCU M. DAMES ARKELSTRAAT 13-15 's HERTOGENBOSCH HOOGE STEENWEG 25 DAMES- EN KINDER- Plaatselijk Nieuws. O 2-persoons peluw, 2 kussens f IC Cfi met prima JAVA-KAPOK I iü.öU. PELUW 2 KAPOK-KUSSENS f 18.50. KLEEDINGMAGAZIJNEN Wilt U zich overtuigen van coupe, afwerking en prijs. Wij kunnen U niets beter raden, onze etalages te be zichtigen. U krijgt dan een juist overzicht van hetgeen wij brengen. HAARSTEEG. In de gisterenavond gehouden raadsvergadering werd tot gemeente ontvanger benoemd, de heer A. v. d. Dobbelsteen, wethouder. Staande de vergadering nam de heer v. d. Dobbel steen ontslag als wethouder en lid van den raad. De gemeentebegrooting werd vastge steld in ontvangst en uitgaaf den ge wonen dienst betreffende op een be drag van f39728.94, voor den kapitaal- dienst op f2075.97. Die van het G.E.B. op f9064.13. De lichtprijs werd voor Haarsteeg verhoogd op 40 cent en gelijk gesteld met de prijs per K.W.U. die de P.N.E.M. in Hedikhuizen rekent. De rekening van het Burgerl. Armbest. werd vastgesteld in ontvangst en uit gaaf op het bedrag van f2666.10. (Volledig verslag volgend nr.) VEEN. Het $-jarig dochtertje van den heer 't Lam alhier, werd zoodanig in het handje gebeten door een hond dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Woensdagavond j.l. is hier een vergadering gehouden van „Het Groe ne Kruis", waarvoor tamelijk veel be langstelling was. Nadat de Voorzitter, de heer N. v. d. Maaden, de vergade ring met een pittige toespraak geopend had, verkreeg het woord, dokter C. M. Veenhuysen alhier. Spr. plaatste zich allereerst op het standpunt, dat zieke menschen ons aller medelijden verdie nen. Het ware medelijden uit zich ech ter niet alleen i n woorden, maar in da den. Nu is het een feit, dat door onder linge hulp veel naastenliefde betracht wordt. Deze hulp, hoe goed bedoeld, is dikwijls zeer onpractisch. In deze verricht het Groene Kruis door ons ge- heele land al jaren zeer nuttig werk. Immers voor ons allen geldt het, hoe kunnen wij het lijden van onzen naas ten helpen verzachten en tevens, hoe doen wij dit zoo goed mogelijk en ook zoo goedkoop mogelijk. De aange wezen weg is het Groene Kruis. Im mers gezamenlijk gedragen lasten, be- teekent ook gezamenlijk gedragen kos ten. Om het werk van het Groene Kruis echter zoo vruchtbaar mogelijk te doen zijn, is het beslist noodzakelijk, dat er een verpleegster aangesteld wordt. Er moet iemand zijn, die geregeld met u in contact staat, u bezoekt en voor lichting geeft en zoo noodig zelf han delend optreedt. Zoo iemand is onmis baar voor een goede verpleging. Het is echter niet alleen de verpleging, meermalen gebeurt het, dat de ver pleegster zieken aantreft, waarvoor het noodzakelijk is, dat een dokter gehaald wordt. Hierop worden de menschen dan attent gemaakt, of zoo noodig wordt de dokter zelf gewaarschuwd. Uitvoerig stond spr. stil bij de kraam- en zuigelingenverpleging. De zuigelin gensterfte is .in deze streek zeer groot. Dit kan, ja dit moet, aldus spr., an ders worden. Na het .beëindigen van zijn rede, gaf spr. gelegenheid om vragen te stellen, waarvan verschillende personen gebruik maakten en welke allen zeer duidelijk beantwoord werden. De Voorzitter sprak hierna nog een opwekkend woord, pm het beoogde doel een pleegzuster voor Veen", Wijk en Aalburg te bereiken en sloot hierna deze geanimeerde vergadering. Dat de aanwezigen ten volle met het gesprokene instemden bewees wel het feit, dat schier alle aanwezigen zich opgaven als lid. Laten ook allen die deze vergadering- niet bezocht hebben, dit voorbeeld vol gen. De minimum contributie die fl. per gezin en per jaar bedraagt, be hoeft niemand terug te houden. Draagt elkanders lasten. Woensdag j.l. verwondde de tim merman G. de Bruin, werkzaam bij de fa. Honcoop alhier, zich zoodanig met een beitel aan zijn arm, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De fa. Honcoop alhier ontving deze week de opdracht, voor het ver vaardigen van het machinale timmer werk van 2 villa's te 's Bosch. WOUDRICIIEM. Veiling 26 October. Goudreinetten I 14—-42y2 ct. p. K.G. Idem II 9-10Vj Zoete Campagne 41 Sterappelen II 9 Maagdeperen II 3 x/2 Wegens het verrichten van werk zaamheden aan den Schapendam onder deze gemeente, zal deze weg tot 5 Nov. a.s. voor het verkeer met voertuigen ge sloten zijn. Het verkeer moet gedurende dien tijd plaats hebben door den Postweg. In de Dinsdag gehouden raads vergadering is de begrooting voor 1933 vastgesteld in ontvangsten en uitgaven in den gewonen dienst op f 63 066.76 en in den Kapitaaldienst op f 4983.75. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur werd goedgekeurd in ontvangsten en uitgaven op f 2C 65.29. (Volledig verslag in een volgend no.) De heer J. Spoor Rzn,, alhier, ontving bericht dat een uit een nest op zijn huis geringde ooievaar in begin Sept. j.l. werd gevangen te Sauvagneux (Fr.) en weder is losgelaten. WIJK EN AALBURG. Door Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente is aan de voet- balvereeniging „Wilhelmina" alhier, ver gunning verleend tot het houden eener verloting, waaraan als eerste prijs ver bonden is een dames- of heerenrijwiel. WERKENDAM. Dinsdagavond a.s., des nam. 7 uur, zal door Ds. Overduin van Süe- drecht in 't gebouw v. Chr. Belangen voor de Oud-Geref. gemeente dank stond worden gehouden voor 't gewas. Woensdagavond 7 uur, zal er dank stond worden gehouden voor het ge was in de Ned. Herv. Kerk, Geref. en Chr. Geref. Kerk. Op de Catharinepolder (Bies- bosch) is van den heer A. van Dinte- ren een flinke partij riet verbrand van den vorigen oogst. Men vermoedt dat hier kwaadwilligheid in 't spel is. Terwijl de heer D. v. A. van den Nieuwendijk zich in het café bevond van den heer d. W. alhier, heeft men van zijn buitenstaande fiets de kop der electr. lantaarn afgehaald. Het ge val werd aangegeven. Door de Geref. Jeugd-Centrale werd in 't gebouw van Chr. Belangen, onder Voorzitterschap van den heer Jac. G. van Oord, een vergadering gehouden. Na gebruikelijke opening werd het verslag van den penningm. voorgelezen waaruit bleek, dat men een batig saldo had van f2.12. Wat betreft de toe stand der aangesloten vereenigingen, vond men, dat dit vrijwel gunstig was te noemen, het ledental bleef op peil. Bija acclamatie werd de heer D. A. Brienen als secretaris herkozen. Door de Burgerwacht, afd Wer kendam, zullen de gewone wekelijksche schietoefeningen weer worden gehou den des Donderdagavonds om 7 uur, in 't gebouw van Chr. Belangen (Kei zerstraat). I Alhier werd opgericht een af- deeling Werkendam van den Ned. Fas- cistenbond. Voorzitter is de heer J. v. d. Straaten L.Bzn, Secretaris de heer C. Vos en Penningm. de heer J. van Herp Jzn. WASPIK. Woensdagmiddag werd op de be graafplaats der Ned. Herv. Kerk ter aarde besteld, het stoffelijk overschot van den heer P. Pruijssers, in leven president-kerkvoogd der Ned. Herv. kerk. Het voltallig kerkbestuur volgde de lijkbaar. De lijkrede werd gehouden door den Weleerw. Heer Ds. v. d. Vlugt uit Drunen. De heer Pruijssers was om zijn rechtschapenheid een zeer geacht ingezetene der gemeente. Hij ruste in vrede. De uitvoering te geven door de Chr. Gemengde zangvereeniging „O.K.K." op a.s. Zaterdag in de voor malige openbare lagere school be looft zeer interessant te worden. Het programma vermeldt vele muziek- en zangnummers alsook eenige voor drachten. ZUILICHEM. Naar we vernemen, hoopt de fanfare „Door Eensgezindheid" in den loop der maand December een openbare uitvoering te geven onder leiding van haar directeur, den heer Moors uit Ammerzoden. Door den kerkeraad der Ge reformeerde Kerk alhier worden weer pogingen in het werk gesteld, om te komen tot beroepen van 'n eigen herder en leeraar. - Alhier, is roodvonk uitgebro ken in het gezin van M. van Rijs wijk. In de Maandag gehouden raads vergadering werd de gemeentebegroo ting vastgesteld. Besloten werd tot hef fing van 200 opcenten op de perso- neele belasting, 100 op de gemeente fondsbelasting. Met 4 tegen 3 stemmen werd besloten bij Ged. St. in beroep te gaan tegen het besluit van de Inspec- trice voor de Volksgezondheid bij welk besluit de openbare lagere school werd afgekeurd. (Plaatsgebrek en het groot aantal raadsvergaderingen der laatste dagen noopt ons het verslag nog een nummer te doen overstaan.) ZALTBOMMEL. Veiling 26 October. Black aiicante 13 ct. per pond; avez. capelle 712 ct.; beurré clairgeau 8 21 ct.; beurré d'amanlis 1113 ct.; ber gamotperen 69 ct.; brederodes 9—15 ct.; belgische bakperen 10 ct.; blanke bezie 6—12 ct.; comtesse de paris 10 ct.; gieser wildeman 714 ct.; maagde peren 10 ct.; herfstjutten 13 ct.; joden- peren 3—9 ct.; kampervenen 4—11 ct.; kleiperen 5—14 ct.; kweeperen 11 ct.; lissabons 12—21 ct.; lighiponts le 12 19 ct.idem extra 24 ct; idem prima 29 ct.; nouv. poit. 615 ct. ponds peren 11 ct; rooijkesperen 4 ct; spie- gelperen 710 ct.; wiliiams duchesse extra 28 ct.; idem prima 38 ct.; winter- vijgen 14 ct.; ijsbouten 89 ct; bender- zoet 612 ct.; bellefleur 614 ct.; court pendu 6 ct.; campagnezoet 710 ct.; engelsche bellefleur 1011 ct.; goudrei netten prima 1719 ct.; idem extra 1415 ct.; idem le 613 ct.; groninger, kroon 715 ct.; kaneelzuur 8 ct.; kwee appelen 11 ct.; lemoenappelen 8—15 ct.notarisappelen 9—17 ct.; pres. van engeland 715 ct.; rouwelingen 8 ct; sterappelen le 1016 ct.; idem exttfa 18 19 ct.; idem prima 2325 ct.; triumph de kiel 712 ct.; wijnappelen (wit) 11 ct.; stamprincessen 20 ct.; kassnijboo- nen 33 ct.; mispels 48 ct; alles per kig1. roodekool 5 ct.; savoijekool 3—4 ct.; wittekool 7—8 ct.; kropsla 1 ct p. stuk. knolselderie 1—4 ct. pey bos. Vrijdag j.l. bedroeg de om zet over 1932 van de Veiling al hier, f $70.000, waarmee het hoog ste bedrag werd bereikt, dat ooit in een jaar werd geveild. Openbare vergadering van den raad der gemeente OUDHEUSDEN op Woensdag, 27 October 1932 des namiddags ten drie uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer Mr. v. d. Heijden. Secretaris: WelEd. Heer F. v. Liempt. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, met den Christelijken groet, waarop de secretaris de notulen der vorige vergadering leest, die onver anderd worden goedgekeurd en vast gesteld. Ingekomen stukken Proces-verbaal van kasopneming bii den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat een bedrag van f 6Ó4.-48 in kas was en alles in behoorlijke orde is bevonden. Herbenoeming gemeente-ontvan ger. De Voorzitter zegt. dat de heer v. Heijst. slechts voor een jaar is be noemd. de termijn van deze benoe ming loopt met 1 November af. daarom stellen B. en W. voor den heer v. Heijst weer.voor een iaar te benoemen, dus tot 1 Nov. 1933. Met algemeene stemmen wordt de heer v. Heijst benoemd. Vaststelling verordening op de hef fing van schoolgeld. Het vorig jaar is deze verordening vastgesteld en slechts voor een iaar door de Kroon goedgekeurd, daar om stellen B. en W. voor de verorde ning weer voor een jaar van kracht te verklaren. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Voorstel tot het verleenen van me dewerking tot de totstandkoming van het streekplan „De Meijerii". De Voorzitter zegt. dat de heeren vermoedelijk reeds het een en ander over |dit streekplan hebben gehoord. Voor deze gemeente is het geen ge makkelijke beslissing. Het plan om vat de streek Eindhoven tot aan de Maas en Waspik tot Ravenstein en heeft tot doel na te gaan, hoe 't beste industrie en aanleggen v. verkeerswe gen kan worden bevorderd. Nu mag men op 't oogenblik daarv. 't belang voor deze gem. niet inzien, doch wie zal zeggen of het in de toekomst niet wel een belang voor de gemeente kan zijn. Op 't oogenblik is hier weinig perspectief voor uitbreiding met het oog op den landbouw, waar de bevolking bijna uitsluitend van bestaat, en is het niet te verwachten, dat» zich hier industrieën zullen ves tigen maar dit neemt niet weg. dat het voor de plaats toch van belang 1 kan zijn, als zij tot de organisatie is toegetreden, daarnaast is het 'zeer zeker een belang voor de 'streek en een streek belang, vormt ook een be lang voor iedere plaats. Treedt de gemeente toe dan zal zii ook in de kosten moeten bijdragen. Eenzelfde vereeniging bestaat reeds voor den Zuid Oosthoek van Noordbrabant en daar betaalt met 21/9 cent per inwo ner. vermoedelijk zal dit bedrag niet worden overschreden en zal het 'be drag zelfs waarschijnlijk lager wor den. Spreker weet niet of ide hee ren reeds voldoende op de hoogte zijn, is dat niet het Igeval dan heeft hij er geen bezwaar tegen het nemen van een besluit tot de volgende ver gadering uit te stellen. Wethouder W. Kleijn zegt. tegen toetreding te zijn. ten ie .omdat hij er voor de gemeente geen belang inziet, ten 2de omdat de gemeente geen geld heeft en ten 3 de omdat hii tegen alle uitgaven is die niet aller noodzakelijk zijn. De heer v. Lieshout meent, dat de gemeente met een jaar niet be dorven is. De Voorzitter is het met wethou der W. Kleijn eens. dat men de zui- ningheid moet betrachten. Dat het streekplan voor deze gemeente van geen belang is, is gauw !gezegd, maar niet aangetoond. Al is iets niet direct productief, dan wil dat niet zeggen, dat het van geen belang voor de gem. is. men moet niet leven voor vandaag alleen, maar ook voor de toekomst. Daarbij betreft het slechts een uitgaaf van f20,voor 1933, was het voor 1932. dan zou spreker het bezwaar nog eenigzins kunnen deelen. *i ï&zm W& 'i(M ïfïfi *Wï j*-!-K KSt Mi Mp; GEBRS. VINKE j (Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4