geneest v&itfiaait de huid. Fa. I. G l Bedden matrassen Dekens Ligstoelen met Kussens Oil. Schreuder Zenen DEKKLEEDENen OLIEGOEDEREN, Wilhelmina Juliana. Robusta. Jacobs Cats. G1ESSEN. Schoolschriften verlaging. vanaf 2\ cent p. stuk. 10 stuks 20 cent. HERMAN CAARLS jmïmnmmTmn mmrnmrrrrnw csj a Ruime keuze in garnituren Massief eiken Machine tafels f 4.85 Modern garnituur Looprekken f 22.50 f 3.90 f 8.50 a 3 BEHANDELTALLE BANKZAKEN Wij leveren uit voorraad: MONSTER, Tel. 151, Gorincftem. 0 H M CLUBSTELLEN. DIVANS ENZ. Complete Meubïleering HEUSDEN. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) WIJK, October 1932. Mijnheer de Redacteur. Mag ik een plaatsje in uw, in onze omgeving zooveel gelezen blad, voor het volgende verzoeken De Kamer van Koophandel te Waal wijk heeft steeds luide verkondigd, dat zij zich ook ten zeerste interesseert voor de belangen van het Land van Heusden en Altena en niet in het bijzonder de belangen der gemeente Waalwijk behar tigt. Maar waar blijft zij dan nu met een actie tegen de opheffing van het Kanton Heusden Of is zij de meening toegedaan, dat opheffing van het Kanton Heusden om dit te voegen bij het Kanton Waalwijk, zooals de Regeering voorstelt, in het belang is van het Land van Heusden en Altena Wij willen slechts wijzen op de reis gelegenheid voor de bewoners van het Land van Heusden en Altena naar Waal wijk, om van de vele overige bezwaren niet te spreken. Hoe kan b.v. iemand, die geen rijwiel gebruikt en het huren van een auto niet kan bekostigen, in den voormiddag op tijd van Werkendam te Waalwijk zijn om voor het Kantongerecht te verschijnen Maakt zoo iemand gebruik van de auto bus, wat hij wel doen moet, dan is de reis als volgt: o. autobus van Werken dam naar Sleeuwijk, zonder aansluiting aldaarb. autobus van Sleeuwijk naar Heusden, zonder aansluiting aldaar c. autobus van Heusden naar Drunen, met mogelijke aansluiting aldaar op tram of autobus naar Waalwijk. Zeker is dus, dat het meermalen moet voorkomen, dat b.v. een Werkendammer, die te 10 of 11 uur in den voormiddag te Waalwijk moet zijn, den vorigen dag moet afreizen. Maar, enfin, nog is Polen niet verloren. Laat ons eens afwachten wat de Kamer nog zal doen, met betrekking tot de voor gestelde opheffing van Kantons onder haar ressort. Mogelijk neemt zij alsnog hare zusters te Zaandam en te Tiel als voor beeld, die beiden zeer sterk ijveren voor het behoud der Kantongerechten onder haar ressort. En ook nog andere Kamers werken ijverig voor hetzelfde doel. U dankend voor de plaatsruimte, hoogachtend, EEN WIJKENAAR. Het Waterleidingbedrijf van Werkendam. Bijna iedereen in onze gemeente klaagt over het te hooge tarief der Waterleiding. Geen wonder. Er is bijna geen plaats, waar de prijs van het drinkwater zóó hoog is als in Werkendam. Natuurlijk is het altijd vervelend, als men te veel voor een onmisbaa* artikel moet betalen, doch nog vervelender is het, als men bemerkt, dat op het gebied der abonnementsgelden de grootste wille keur heerscht. Blijkbaar is deze fout door de raads leden wel eens onder de oogen gezien, doch verder is het nooit gekomen. Men „zit" met het geval en er schijnt weinig moeite voor gedaan te worden, hierin verandering te brengen. „Maar waarom dan toch niet?" vraagt menigeen zich af. „Zooals het nu is, is het toch niet in orde". Kyk, geachte lezer, dat het niet in orde is, dAt weten de vroede vaderen ook wel, maar wanneer ze veranderen, moeten ze toch aan de dubbeltjes komen. En hier zit nu juist de fout, die de Heeren niet zien of niet willen zien. Van de inwoners komt ongeveer f15000 (ten minste zoo was het een paar jaar geleden) binnen voor leverantie van het drinkwater. Of dit altijd drinkbaar is, zullen we maar in het midden laten. Dit bedrag moet er komen, want de uit gaven moeten worden gedekt. Wanneer we echter bedenken, dat aan den machinist, behalve vrije woning en vrij licht en water, nog een salaris wordt uitbetaald van f 1250 en voor den Di- recfeur die tevens Boekhouder is voor, naar ik meen f 500 ook nog f 500 wordt uitgetrokken, dan kunnen we ge rust zeggen, dat die f 1750 weggegooid zijn. Het is toch niet te ontkennen, dat de machinist zeer weinig heeft te doen, ja zelfs zoo weinig, dat hij een eigen zaak drijft met circa 6 knechts. Was, evenals in vele andere gemeenten, vrije woning niet voldoende Hoewel de Gemeente in het algemeen zeer zuinig is, is het niet tegen te spreken, dat zij hier buiten gewoon royaal is. Wat die f 500 van den Directeur be treft, vraag ik mij af„Wat doet die man daarvoor Iedereen weet toch, dat nergens naar gekeken wordt. Daarbij komt nog, dat de inning ook niet in den haak schynt te zijn. Verschillende posten worden doodgewoon niet ingevorderd of veel te laat. Nemen wij nog in aanmerking, dat met de spullen in het algemeen niet zuinig wordt omgegaan, b.v. het te veel electrisch en te weinig met den motor malen, dan kunnen wij gerust consta- teeren, dat rond f 2000 te veel per jaar wordt uitgegeven, of wel 1/7 van de in komsten. U, mijnheer de Redacteur' dankend voor de plaatsruimte, hoop ik, dat dit kleine stukje er toe moge bijdragen de waterleidingsgelden met een flink per centage te zien verlagen. IEMAND, DIE BETALEN MOET. Werkendam, October 1932. Openbare vergadering van den raad der gemeente SPR ANG-CAPEL- LE op Vrijdag 21 October, des namiddags 3 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer J. Meijer. Aanwezig alle leden. Aanbieding van de begrooting voor de Gezondheidscommissie welke haar zetel heeft te Waalwijk. Deze gemeente is in de kosten aangeslagen voor een bedrag van f 185.13. Schrijven van G. v. d. Leij, hou dende het verzoek om meer dagen in de werkverschaffing te worden ge plaatst. De Voorzitter zegt. dat G. v. d. Leii voor 1 dag in de werkverschaf fing wordt geplaatst, omdat hii een huis en landerijen in eigendom heeft. Er wordt gehandeld geheel overeen komstig de door den raad vastgestel de regeling. De heer de Boer geeft toe dat geheel volgens de vastgestelde rege ling js gehandeld, doch naar zijne meening kan niet worden ontkend, dat geen regeling is te maken, die iedereen kan bevredigen. Zoo is G. v. d. Leij thans de dupe van deze regeling. Waar is. zegt spreker, dat G. v. d. Leij eigendommen heeft, doch het is hem bekend dat deze zeer zwaar zijn belast. Hij imoet hooge rente betalen en kan niet meer dan een dag in de werkverschaffing wor den opgenomen, zoodat hii dus dub bel wordt getroffen. Spreker zegt, zeker te weten, dat personen veel meer dagen in de werk verschaffing werken die rijker zijn dan G. v. d. Leij. Naar sprekers meening kunnen het geen bezittingen worden genoemd. De heer Van den Willigenburg merkt op. dat niet anders in deze kan worden gehandeld tenzij men de regeling wijzigt. De heer Dalmaijer stelt voor af wijzend op het verzoek te beschik ken, wijl men zich anders op. zeer glad ijs gaat begeven. Dit voorstel wordt met 9 .stem men aangenomen. De heeren Kraak en De Boer ble ven buiten stemming. Schrijven van het bestuur der Chr. Volksbond te Sprang, houdende de mededeeling dat de oude openbare school thans bij hen in gebruik, zoo versleten is, dat alleen door het ma ken van groote kosten de boel in orde is te krijgen. Het bestuur wil de school verkoo- pen en de gemeente het recht ge ven. dat steeds van een lokaal kan worden gebruik gemaakt. B. en W. stellen voor in principe te besluiten tot verkoop over te gaan en een schattingscommissie te be noemen van drie personen. De heer Verheijden kan zich di rect niet met dit voorstel vereenigen. Over het algemeen is hij tegen ver koop van eigendommen. De heer v. d. Willigenburg" spijt het ten zeerste dat de heeren van te voren niet zijn gaan kijken. Men zou dan heel anders oordeelen. want zoo als het thans er bijstaat verkeeren de gebouwen in een toestand die niet langer duldbaar is. Om de lokalen in orde te maken moeten groote kos ten worden gemaakt en het bestuur van den Chr. Bond kan een hypo theek krijgen, doch dan moeten de gebouwen op haar naam komen staan. De gemeente moet nu grond lasten en assurantie betalen, welke uitgaven komen te vervallen bii ver koop. Bovendien blijft de gemeente de beschikking houden over een lo kaal voor stemming en het houden van vergaderingen. De heer Van Rooii vraagt of juf frouw Dekkers het niet wil koopen. De Voorzitter zegt, dat deze het nog niet wil hebben, al krijgt ze het cadeau. De heer Verheijden wil het eerst laten taxeeren en dan bespreken. De heer v. d. Willigenburg merkt op, dat dit het voorstel van B. en W. is. De heer Verheijden heeft dan geen bezwaar. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Tot schatters worden benoemd de heeren Nieuwenhuizen. J. Lakens en Willems. Goedkeuring rekeningen Burgerlij ke Armbesturen over 1931 Voor Capelle hebben de ontvang sten f8515,66 en de uitgaven f8350,67 bedragen, zoodat de reke ning sluit met een batig saldo van f 164,99. Voor Sprang hebben de ontvang sten f5460,18 en de uitgaven f 2980,1a bedragen, zoodat de reke ning sluit met een voordeelig saldo van f 2480,04. De heer Verheijden merkt op. dat de cijfers van Capelle en Sprang ver bazend uiteen loopen. Goedkeuringen begrootingen Bur gerlijke Armbesturen voor 1933. Voor Capelle wordt de begrooting vastgesteld op een bedrag van ont vangsten en uitgaven van f6757,93 en voor Sprang op f 4674. De Voorzitter zegt, dat het Arm bestuur in Capelle er op gewezen is, dat de grootste zuinigheid in acht moet worden genomen. Vooral op Ziekenhuisuitgaven en bedeeling aan personen die nog kunnen werken zal bezuinigd worden. Aanbieding gem.-rekening dienst I93I- De ontvangsten hebben f 171767.46 en de uitgaven f 161474.71 bedra gen, zoodat de rekening sluit met een batig saldo van f12292,13 voor wat den gewonen dienst betreft en voor wat den kapitaalsdienst betreft waren de ontvangsten f225061,13 en de uitgaven f220525,41. Batig slot f4535,61.. Wordt in handen gesteld van een commissie voor onderzoek, waarvoor worden aangewezen de heeren Van Rooij. Timmermans en Vos. Aanbieding gemeentebegrooting. Voor den gewonen dienst zijn de ontvangsten en uitgaven geschat op f178295,60 en voor den kapitaals- dienst op f 11132,61 Voor werkverschaffing is een post van f 27,000 op de begrooting ge bracht en voor subsidie aan werkloo- zenkassen f6500. B. en W. zijn van meening, dat deze bedragen, zoo de toestand van thans blijft aanhouden, niet voldoen de zijn. Met deze bedragen is echter de grens der draagkracht bereikt. De belastingen kunnen niet meer wor den verhoogd. Moeten grootere of fers worden gebracht, dan zullen de ze niet meer uit de gewone middelen kunnen worden gedekt, j De begrooting wordt in handen gesteld van een commissie bestaan- I de uit de heeren Kraak, De Boer en Dalmaijer. Hierna schorst de Voorzitter de openbare vergadering om in geheim comité te spreken over de werkver schaffing. Na ongeveer 1 uur heropent de Voorzitter de vergadering. Besloten wordt een stukje grond aan te koopen van de familie v. Riel te Vrijhoeve-Capelle. Vervolgens deelt de Voorzitter nog mede. dat met de gemeente Loon op Zand een overeenkomst is aan gegaan over het in orde maken van de Kattensteeg. De heer v. *d. Willigenburg zegt. dat de gemeente Loon op Zand 2/» in de onderhoudskosten betaalt. De Voorzitter zegt, dat de schepen voor de gasfabriek nu te Labbegat in de haven aankomen. De heer Verheijden juicht den ge nomen maatregel toe. omdat er ha vengeld door wordt ontvangen en er werkgelegenheid voor de menschen komt. De heer Timmermans vraagt of hij. die belast is met het toezicht op het gemeentewerk, ook in aanmer king komt om het werk zelf te ma ken. De Voorzitter zal in de eerstvolgen de te houden vergadering daarop ee- nig antwoord geven. De heer Verheijden geeft het Dag. Bestuur in overweging om in het ver volg scherp toe te letten bii de vast stelling van de rooilijn. De Commis saris der Koningin wil met het oog op het steeds toenemende verkeer ruimte hebben en daar moet de ge meente hem in steunen. Een ieder moet niet bepalen hoe de rooilijn is. De Voorzitter zal den wenk ter harte nemen. U bedoelt toch niet de pastorie in Capelle De heer Verheijden beaamt zulks. De heer De Boer zegt. dat de pastorie gebouwd is binnen de rooi lijn. Spreker zegt. dat het hier meer faat over een persoonlijke kwestie, an over een zakelijke. De Voorzitter zegt. dat de erker 10 c.M. buiten de rooilijn komt. De heer Verheijden wil rond voor de zaak uitkomen. Hem was gezegd dat ver buiten de rooilijn zou worden gebouwd. Daarop is hij naar het Raadhuis geweest om daarop te wij zen. Het is bij hem geen zoekerij. maar als men 58 duim buiten de rooilijn had gebouwd, wat men voor nemens was te doen. da.11 zouden er velen zich 'savonds tegen... te bar sten hebben geloopen. De heer Dalmaijer geeft B. en W. in overweging om bii de kruising in Sprang, alwaar reeds eenige on gevallen met doodelijken afloop heb ben plaats gehad, waarschuwingsbor den te plaatsen. Nu ziet men het nog alle dagen dat daar veel te hard wordt gereden. De Voorzitter zegt. dat daarover een week of drie geleden reeds naar den Hoofd-ingenieur van den Prov. Waterstaat is geschreven. De heer Verheijden zegt. gerehabi liteerd te willen worden en vraagt aan B. en W. of over de rooilijn was bouwd. De Voorzitter antwoordt beves tigend. (B. CO. Geheel zelfstandige instelling. Geen bijkantoren of filialen. Lid van de Vereeniging voor den Bond van den Geld- en Effectenhandel in de Provincie. Verhuurt loketten in hare brand- en inbraakvrije Lips' Kluisinrichting. Verzekeringen op elk gebied. Geen blanco Credieten. Geen Speculatie. Staat onder voortdurende Accountants-Controle. Waterdichte als Jekkers, Lange Jassen, Broeken, Pijpen enz enz W ALLES PRIMA KWALITEIT Wij hebben aan te bieden de navolgende rassen Zaaitarwe: Allen goedgekeurd en ge plombeerd door de N. A. K. Wij noteeren Schoolschriften Bij afname van Boekhandel Firma L. J. VEERMAN Heusden. v./h. Firma P. 0DENKIRCHEN Vuchterstraat 25 s-HERTOGENBOSCH. OPTIEK, ORTHOPEDIE, BANDAGES, STAALWAREN Xj TELEFOON 176 POST GIRO 114677 Z. 5. Hiermede heb ik de eer te berichten, dat a.s DINSDAG van 4012 en 25 uur in Hotel „Concordia" te Heusden, de Heer HERMAN CAARLS der Fa. P. Odenkirchen, zitting zal houden en zich alsdan belast met het vakkundig aanmeten van Breukbanden, Buikbanden, Elastieken Kousen, Kunstledematen, Steunzolen enz. Tevens is gelegenheid voor het aanschaffen van BRILLEN EN LEESGLAZEN, welker glazen ook volgens voorschrift van H.H. Doktoren en Oogartsen geslepen worden. Hoogachtend, HERMAN CAARLS OPTICIEN - BANDAGIST. W LOSRAAM-, VAST- EN HOOGSTOFFEERING. speciaal voor hen die trouwen. Massief eiken Losraamzitting prima beukenhout Bekleed met wollen moquette vanaf vanaf Minzaam aanbevelend F O H h) N hj i —O— ZAA1TARWL Pi

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 7