JONGENS' KLEEDING IS IN DE EERSTE PLAATS „IN DE PARADIJSVOGEL" GORINCHEM. tfiirktberiiiueii. Plaatselijk Nieuws. 70 180 's HERTOGENBOSCH, 2 November. Op de markt van heden waren aange voerd 2939 stuks, 2097 stuks hoornvee, 726 biggen, 20 zeugen, 46 schapen of lammeren en 50 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f160 tot f270 per stuk Kalfvaarzen 150 260 Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 2329 p. pond Koeien 2e 18—23 Pinken van f 40.tot f 110.p. st. Zeugen 30.65. Biggen 7.— 10.— Schapen 8.16. Lammeren Handel vet vee flauw prijshoudend Kalfvee handel goed, prijzen hooger. Pinken traag. Biggen en vette varkens handel kalm. Schapen en lammeren flauw Afloop der markt stug. 's HERTOGENBOSCH, 2 Nov. Boter. Aanvoer 15.650 KG Hoogste prijs f 1.56. Laagste f 1.42. Middel f 1.54. GORINCHEM, 31 Oct. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 7.256 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f7.00f7.50 Eendeneieren f 4 000.00 Jongehennen eieren f5.00f5.90 per 100 stuks. ZALTBOMMEL 1 November. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 105 biggen, prijs van f610; 26000 eieren, prijs per stuk 6x/2 a7y2cent; 700 K.G. boter, prijs per y2 K.G. roomboter f 0.92y2, boerenboter f 0.90 a f 0.80 per pond. HEUSDEN. Onze vroegere predikant Ds. J. H. Huygens, thans te Heerjansdam, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Hoorn (Evangelisatie) bedankt. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand Oc tober 1932 ingelegd f28707.13 en terug betaald f 19498.90. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 11034. Op de gehouden ledenvergadering der „Heusdensche Hengelsportvereeniging" werd besloten indien zoo mogelijk Zondag 6 dezer een onderling Hengelconcours te houden. Tevens werd besloten dezen winter een feestavond te organiseeren voor de leden. De clubcompetitie welke op de Damclub gehouden wordt is in vollen gang. Maandag werd de 4e ronde ver speeld met het volgend resultaat A. FittersA. Deurloo, 0 2 C. BaxJ. Deurloo afgebroken A. de GraagG. Jonker 20 C. de JoodeJ. Swagemakers 20 J. PellekaanGer. Jonker 20 Alleen de Graag en Pellikaan zijn nog ongeslagen en gaan met 8 punten aan de spits. A.s. Maandag heeft de 5e ronde plaats waarin elkander ontmoeten A. Deurloo—-J. Pellekaan. J. SwagemakersJ. Deurloo. C. BaxA. de Graag. Ger. JonkerC. de Joode G. JonkerA. Eitters. AALBURG. Maandag 7 November, zal des avonds om half zeven in de Ned. 'Herv. Kerk alhier dankuur voor 't gewas wor den gehouden; alsdan hoopt Ds. 't Zandt uit Delft voor de gemeente op te treden. ANDEL'. Het Uitvoerend Comité voor het alhier door de muziekvereen. Andels Fanfarecorps te houden concours is sa mengesteld als volgt: Mart. van Os, J. F. van Duist, Mart. van Rijswijk, fChr. van Rijswijk, H. Noorloos, Q. Naaijen, Bertus Verschoor, A. G. van Lier, S. de Cloe en A. J. Krielaart. Met verwijzing naar een advertentie in dit nummer maken we belanghebbenden er op attent, dat de District-Secretaris op verschillende plaatsen in District No. 44 omvattende de gemeenten Andel, Giessen, Rijswijk, Veen, Wijk Aalburg en Eethen zitting zal worden gehouden voor de rege ling der huisslachtingen. Het Comité van het „Groene Kruis" alhier mocht de voldoening smaken tot op heden 203 leden te boeken. ALMKERK. Maandag 21 Nov. a.s. hoopt den heer H. W. Kloots „Barbier" alhier den dag te herdenken, dat hij voor 50 jaar dit vak aanvaarde. Wij willen hopen dat het den jubilaris dien dag niet aan be langstelling zal ontbreken. (Zie Advertentie). Vrijdag 18 Nov. a.s. nam, 7 uur, hoopt den heer Baars in de zaal van de Wed. Dekker alhier, een rede te houden over het „Fascisme". DUSSEN. Bij beschikking van den Minister van Financiën is aan deze gemeente een voorschot verleend van f2509 ter verstrekking aan de stichting in deze gemeente, uitsluitend werkzaam in het belang van de verkrijging van onroe rend goed door landarbeiders, ter uit betaling aan een landarbeider voor een landarbeiderswoning. De heer J. J. Leemans alhier is aangesteld als secretaris van de gewes telijk eVarkenscentrale in deze streek en aanvragen om vrijstelling wegens huisslachting moeten aan hem worden gericht. NEDER HEMERT. De tegen Dinsdagavond jl. uitge schreven vergadering van het kiescollege van de Herv. gemeente alhier, kon niet doorgaan omdat door den kerkeraad niet alle leden voor deze vergadering waren opgeroepen. OUDHEUSDEN. Maandag werd door de heeren Verhoeven en Keunen uit Heusden al hier in de bosschen een groote drijf jacht gehouden. Geschoten werden 78 fazanten, 18 hazen en 2 eenden. SLEEUWIJK. We vernemen dat op Dinsdag 8 November a.s. alhier een demonstra tie van politiehonden zal worden ge houden, uitgaande van de politiever- een. „Samenwerking" alhier. Des mid dags zal een lezing plaats hebben. Op 23 November a.s., des nam. 1 uur, zal door Ged. Staten in open bare vergadering worden behandeld het bezwaarschrift van de Landarb. vereen. „Vlijt gedijt" alhier, tegen het Raads besluit dezer gemeente, waarbij hun een voorschot van f 3055 voor aan koop van een perceel land werd ge weigerd. VEEN. Donderdagmiddag had de chauf feur van de firma Bax uit Woudrichem het ongeluk, door te veel uit te wijken, dat zijn auto van den dijk kantelde en terecht kwam op het dak van het buis van de wed. C. den Dekker alhier. Be halve de schrik en eenige materieele schade liep dit ongeval gelukkig goed af. Vrijdagavond 11 Nov. a.s. zal door de H.G.S. alhier in het gymnastieklokaal een openbare vergadering gehouden wor den. Als spreker zal optreden ds. L. C. W. Ekering, Herv. Predikant te Amster dam. Als een bizonderheid kan gemeld worden, dat door H. v. H. deze week voor de 2e maal aardbeien geplukt zijn van den kouden grond. Gevonden Een huissleutel, terug te bekomen op de gemeente-secretarie. WERKENDAM. Gedurende de maand October j 1. hebben zich 22 personen in onze gemeente gevestigd, terwijl er 42 zijn vertrokken. Voor rekening van den heer J. Verdoorn werd door den architect, de beer Bottenberg alhier aanbesteed, het bouwen van een dubbel woonhuis in het laantje. Laagste inschrijvers: Metselwerk, C. Biesheuvel f 2560.Timmerwerk B. Koonings en A. Egas, f 2260. of Gebrs. de Joode f2222,— Schilderwerk: C Slagmolen f530. Voor rekening van den heer Joh. Visser Jzn het bouwen van een woonhuis in het laantje. Laagste inschrijversMetselwerk, Joh. v, d. Heuvel f 1500.Timmerwerk, Koonings en Egas f 1096.75 en Schilder werk C. Slagmolen f 290. Door de Waringskeuringsdienst te Breda werden in het derde kwartaal van dit jaar in totaal 129 monsters genomen, waarop geen enkele afkeuring. De vergadering der Anti-Rev. Kies- vereen. waarop door Ds. Jonker ingeleid zal worden het onderwerp „Geen Fascis me, maar Anti-Revolutionair", is uitge steld tot Woensdag 9 November a.s. Gedurende de maand October pas seerden de Rijksschutsluis alhier van en naar de Nieuwe Merwede en Bakkerskil, 1041 vaartuigen. Donderdag a.s. des nam. te 7 u. hoopt Ds. van Dijke voor de Geref. Ge meente alhier, dankstond te houden voor 't Gewas. WIJK EN AALBURG. De autobussen van „De Onder neming" alhier, zijn des avonds voorzien van een blauw licht. Dit beteekent voor het reizend publiek een goede verbetering, omdat men nu de bus op verren afstand kan onderkennen. WASPIK. Zaterdagavond gaf de Chr. gem. zangvereen. „O.B.K.", haar eerste win- teruitvoering in de voormalige open bare lagere school. Het lokaal bleek te klein te zijn, zoodat velen wegens beperkte plaatsruimte niet konden wor den toegelaten en een volgende keer naar een ruimer lokaal zal moeten wor den uitgezien. De verschillende zang nummers werden onder leiding van den heer van Kempen, Hoofd 'der Chr. Bijz. School te Waalwijk, op onberis pelijke wijze uitgevoerd. De muziek nummers en voordrachten vielen zeer in den smaak van het publiek en wer den dan ook met een dankbaar applaus beloond. Voor den vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter se cretarie aangegeven 42 varkens en 11 runderen. WELL. In het laatst van de vorige week hield de muziekvereen. O.B.K. in Ons Huis haar jaarvergadering. De Voorzitter opende de vergadering en heette allen welkom voor hunne trouwe opkomst. De jaarverslagen van Secretaris en Penningmeester werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De kas sloot met een nadeelig saldo van f130. Verkiezing van een nieuw lid, dat bij acclamatie werd gekozen. De Secre taris ,de heer de Bas, moest wegens zijn vertrek naar Vlaardingen, bedanken en hoopte dat men een geschikt per soon zou vinden als Secretaris. Door de vergadering werd hij benoemd tot Eerelid en hij zegde toe, de vereen, te zullen blijven steunen. De leden werden op gebakjes en een glaasje wijn getracteerd. Verder werd nog een en ander be sproken en met den wensch dat de le den eendrachtig zouden samenwerken om trouw de repetitie's te bezoeken, sloot de Voorzitter deze vergadering. WOUDRICHEM. Mej. A. M. van Stokkum behaal de dezer dagen het diploma voor cos- tumiére. Zij ontving haar lessen op de modevak- en handwerschool van mevr. Rietveld-Heinen te Gorinchem. Veiling 2 November. Maagdeperen I0y2 ct. per K.G. Kaf appelen 131/2 ct. per K.G. Honingzoet I 11 ct. per K.G. Idem II 7 ct. per K.G. Goudreinetten' I 10121/2 ct. per K.G. Idem II 81/291/2 ct. per K.G. Bevelanders f0.70fl.00 per H.L. Bravo's fl.20f 1.25 per H.L. Tot kantoorhouder van het Hulp post-, telegraaf en telefoonkantoor al hier is benoemd de heer J. Kuypers alhier. Door de school met den Bij bel in deze gemeente werd Dinsdag avond onder leiding van het Hoofd der school, de heer W. G. van den Heetcamp, een ouderavond gegeven, welke in alle opzichten als zeer goed geslaagd mag worden genoemd. CAPELLE. Bij voldoende deelname zal te dezer plaatse onder leiding van den heer J. H. Meerdink uit Dordrecht een cursus wor den gehouden ter opleiding voor het examen handenarbeid. Nadere inlichtingen hieromtrent kunnen ingewonnen worden bij den heer E. Colet, hoofd O.L. school in de Kom. Het hooge water bezorgde deze week aan het veer over den Nieuwen Maasmond den reizigers bij vloed nogal eens last, daar de verbindingsweg van de aanlegplaats naar den dijk bij hoog water geheel onder water stond, zoodat men bij het op- en afgaan van de pont gedwongen was door het water te waden. I STERK —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4