BRILLEN- en BAROMETERHUIS alleen in de KERKSTR. 30 in DEN BOSCH Dank zij het vertrouwen, dat wij tot heden van onze clientèle in Den Bosch en omstreken mochten ontvangen zijn wij genoodzaakt onze zaak een algeheele uitbreiding te doen ondergaan. Om ruimte te maken is een buitengewone uitverkoop noodzakelijk, welke alleen dan kan slagen, wanneer de prijzen werkelijk een unicuni|Zijn. Binnenland. PORTEFEUILLE KWIJTGERAAKT. De reiziger D. van de N.V. Steen fabrieken te Beegden geraakte, terwijl hij zich in een café bevond, zijn porte feuille met f 2600 kwijt. Dit bedrag had hij geïïnd voor genoemde N.V. Een door de politie ingesteld onder zoek leidde tot het terugvinden der portefeuille in een akkerveld; het geld was verdwenen. o— DE BRAND OP DE „P.C. HOOFT". Woensdagnacht en in de ochtenduren heeft de brand aan boord van het mail schip „P. C. Hooft" zijn verwoestend werk voortgezet. Het vuur is nog steeds over de geheele lengte van het schip verspreid. Woensdagmorgen sloegen de vlammen midscheeps weer fel naar bui buiten. Wat er met de overblijfselen van den volledig verwoesten kolos gaat gebeu ren, is nog niet bekend. Dit hangt nog af van de afwikkeling der verzekering. Het casco wordt nog voortdurend door een sleepboot van Goedkoop tegen het talud van het IJ gehouden. Hoe lang dit nog noodig zal zijn, valt nog niet te zeggen. De drijvende motorbrand spuit „Jan van der Heyden" lag met een bezetting van 10 man bij het schip, echter alleen ter bewaking, want water wordt er sinds Maandagmiddag niet meer gegeven. OVERREDEN EN GEDOOD. Woensdagmorgen is in de Stieltjes straat te Rotterdam de 39-jarige on derwijzeres J. C. Ditmar, wonende Boe- zemsinigel aldaar, overreden door een autobus van den dienst op Katendrecht der R.E.T. Zij werd zóó ernstig ver wond dat de dood onmiddellijk intrad. Het lijk is per auto van den Genees kundigen Dienst naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. EEN AANVARING0 OP DE GOUWE. Tengevolge van den mist is in de Gouwe, ter hoogte van de spoorbrug, een der stoombooten van den dienst BoskoopGouda van „De Vooruit gang" in aanvaring gekomen met een zandbak der firma Van Haaften uit Den Haag. De zandschuit stootte lek en zonk. Er was slechts één man aan boord die tijdig de schuit kon verlaten. De stoomboot bekwam geen averij en kon de reis naa^ Gaudo voortzetten. Het gezonken vaartuig ligt ongeveer in het midden der rivier, doch daar deze ter plaatse zeer breed is, wordt ée scheepvaart niet belemmerd. o HET AUTO-ONGELUK TE WASSE NAAR. Eén der gewonden overleden. In het R.K. Ziekenhuis aan het West einde te 's Gravenhage, is op 32-jari- gen leeftijd, aan de gevolgen van de bij het auto-ongeluk te Wassenaar be komen verwondingen, overleden Mevr. M. Nollée, te 's Gravenhage. De toe stand van de overige slachtoffers van dit ongeval is naar omstandigheden be vredigend. o— DE TUINBOUW WORDT NIET BE SCHERMD DOOR DE CRISIS PACHTWET 1932. De procureur-generaal bij den Hoo- gen Raad der Nederlanden heeft van dien Raad de cassatie in het belang der wet gevorderd van een beschikking Dussen en slipte op de brug. De hierop de notulen der vorige verga van de Kamer van Crisis-Pachtzaken wagen kwam tegen het ijzeren hek- dering, die onveranderd worden vast te Rotterdam, waarbij was beslist, dat werk van de brug terecht. De be- gesteld, pachtovereenkomsten betreffende tuin- stuurder van den auto en zijn echt- bouwgronden, nier worden beheerscht geno?te, en meYrouw B. uit dooir de Crisis-Pachtwet 1932. Dinsdag heeft de Hooge Raad de gevraagde cassatie geweigerd, waar door dus thans vaststaat, dat de tuin bouw niet van de gunstige bepalingen der genoemde wet kan profiteeren en dat deze enkel voor den landbouw geldt. O— KON GEEN KNIE BUIGEN. Invalide door zenuwpijnen. Bij het schrijven over de pijnen en ongemakken, die zij leed door neuritis, vertelt deze vrouw ook, hoe zij zich hiervan bevrijdde. „Ik heb Kruschen Salts genomen tegen neuritis en het heeft zonder twijfel een wonderbaarlijke uitwerking gehad. Mijn knieën deden erge pijn en het werd me onmogelijk ze te buigen. Waar ik mijn heele huishouden zelf doe kunt U zich wel indenken, wat dit voor mij beteekent. Twee maanden geleden begon ik Kruschen Salts te gebruiken en ik zou nu werke lijk voor geen geld ter wereld mijn flesch Kruschen in huis willen missen. Ik be weer dat Kruschen zijn gewicht waard is in 22-karaats goud." G. M. H. Neuritis, evenals spit, rheumatiek en ischias, is het gevolg van een aanwezig heid van vlijmscherpe, steenharde urine zuur kristallen die de zenuwen doorboren en die stekende pijnen veroorzaken Kruschen Salts werkt direct in op deze kwellende kristalen en zet ze om in een onschadelijke oplossing, die daarna vol komen verwijderd wordt langs den na tuurlijken wegde nieren. En omdat Kruschen Salts de inwendige organen zoo regelmatig in werking houdt en vrjj van gistende afvalstoffen, kunnen zulke lichaamsvergiften als urinezuur nooit meer de kans krijgen zich opnieuw op te hopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en fl.60 per flacon. Stralende gezondheid voor! cent per dag. Nu is het de meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op het oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten duizenden flacons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt dezen gratis proefflacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten flacon terugbrengen bij den win kelier waar U hem kocht en hij zal U uw fl.60 (uw geheele uitgave) zonder omwegen terugbetalen Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon alleen ver pakt is bij de groote maat van fl.60 en dan nog slechts voor een beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uit verkocht heeft. Adv. O ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Twee zwaar gewonden. Woensdagmorgen j.l. omstreeks negen uur is op de nieuwje brug bii Keizersveer een ernstig auto-onge luk gebeurd. Een luxe auto. gemerkt G. 42124, kwam met een vaart van ongeveer 80 K.M. uit de richting Amsterdam, werden er uit geslingerd en met een zware hersenschudding opgenomen. Per auto zijn zii in zorg- wekkenden toestand naar het R. K. ziekenhuis te Raamsdonksveer ver voerd. De auto is zwaar beschadigd. - o BRAND TE PRINCENHAGE. Door onbekende oorzaak is afge brand de woning van zekeren Jas pers te Beek, pnder Princenhage. Toen de brand te omstreeks 12 uur uitbrak, was de man, die op een fabriek werkzaam is, niet thuis. De vrouw wist zich met haar drie kin deren in veiligheid te brengen. De inboedel ging geheel in de vlammen op. O— DE OVERVAL TE RESSEN. De dader te Keulen gearresteerd. Maandagavond is te Keulen ge arresteerd G. de K.. uit Nijmegen, die gezocht werd in verband met den overval te Ressen-Bemmel en we gens een revolveraanslag op een Nii- meegsch politieman. G. de K. legde een volledige beken tenis af. Hij zal spoedig aan de po litie te Nijmegen worden uitgeleverd. O— BOTSING TUSSCHEN TRAM EN STOOMWALS. De tram. welke om ongeveer half 1 van Leeuwarden te Drachten moet aankomen, kwam tusschen de hal ten Opeinde en Nytap in botsing met een stoomwals, welke ter plaatse wordt gebruikt voor het verbeteren van den weg. Tengevolge van den dichten mist had de machinist de wals te laat ontdekt. Wel remde hij uit alle macht, doch een botsing was niet meer te voorkomen. De wals werd in tweeën gereden, een deel viel in de sloot naast den weg. Door den schok ontspoorden de locomo tief en twee personenwagens. Won der boven wonder werd geen der inzittende passagiers gewond. Het verkeer ondervond groote stagnatie. De passagiers werden per bus naar Opeinde vervoerd en van daar kon den zii met een andere tram de reis voortzetten. Vergadering van den raad der ge meente HEUSDEN op Donderdag 17 November des nm. 8 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer H. J. v. Eggelen. Afwezig de heer Maassen. als de Voorzitter de vergadering opent. Beëediging van den heer P. F. Schmiehusen als lid van den gemeen teraad. De heer Schmiehusen legt de vereischte eeden af, waarop de Voorzitter hem geluk wenscht met zijn nieuwe intrede in het raadscol- lege. Spr. hoopt, dat het den heer Schmiehusen gegeven zal zijn, veel in het belang van de gemeente Heus- den te doen. De heer Schmiehusen dankt den Voorzitter voor zijn woorden en zegt dat hij zal trachten de belangen der gemeente naar zijn beste weten te behartigen. De Voorzitter deelt hierop mede, dat van den heer Maassen bericht is ingekomen, dat hij deze vergadering tot zijn spijt wegens ongesteldheid niet kan bijwonen. De Ambtenaar ter secretarie leest De Voorzitter deelt mede, dat Bou- man het bod door den raad in zijn vorige vergadering gesteld op f 250, voor de ruïne aan de Wijkschestraat heeft aanvaard. B. en W. hebben hierop de goedkeuring van Ged. St. aangevraagd, die inmiddels is ver kregen. Bouman heeft de conditie gesteld, dat, als er op die plaats weer gebouwd zal worden er dan geen winkel in comestibles of krui denierswaren in mag worden geves tigd. Als er dus nog eens gebouwd zal worden, dan zal deze voorwaar de moeten worden gesteld. Ingekomen stukken Van Ged. St. het Kon. Besl. waar bij goedkeuring wordt gehecht aan de door den raad vastgestelde tarie ven voor de personeele belasting be treffende luxe auto's en biljarts. Van Ged. St. goedkeuring van het raadsbesluit tot wijziging van de ge meen tebegrooting 1932. Idem, tot wijziging van het raads besluit aangaan geldleening. Idem, verkoop boomen. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Benoeming van gemeente-secretaris en ambtenaar van den burgerlijken stand. Door B. en W. worden aanbevo len: 1. A. v. Delft alhier en 2. C. H. G. M. Meuwese te Teteringen. De heer A. v. Delft wordt met alge- meene stemmen voor beide betrek kingen benoemd. De Voorzitter zeg dat den benoem de kennis zal worden gegeven van deze benoeming. Voorstel van B. en W. tot verlen ging van de rekening-courant-over eenkomst met de Bank van Nederl. gemeenten. De Voorzitter deelt mede, dat het vorig jaar onder goedkeuring van Ged. St. met de Bank voor de Ver van Nederl. Gem. een rekening-cou rant-overeenkomst is aangegaan tot een maximum-bedrag van f 6000, Deze overeenkomst loopt 31 Dec. a.s. af en hoewel de gemeente er geen gebruik van heeft behoeven te ma ken, achten B. en W. het noodig de overeenkomst weer voor een jaar te verlengen, omdat het niet zeker is, dat in 1933 de gemeente zich met hare middelen zal kunnen redden om dat de batige saldo's geleidelijk zijn verminderd. Heeft de gemeente het niet noodig, dan zullen ook geen be dragen worden opgenomen. B. en W. hebben zich tot de Bank gewend met de vraag of deze geen bezwaar tegen verlenging van de overeenkomst had, waarop bericht is ontvangen, dat deze genegen is tot verlenging. Met al- gemeene stemmen wordt tot deze verlenging besloten. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der winkelsluitingsverordening. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zich nog eens tot den Minister heb ben gewend, naar aanleiding van een ministriëel besluit in Waalwijk, waar bij goedkeuring werd verleend aan een raadsbesluit, waarbij het sigaren en sigarettenwinkels vergund is om des Zondags ook gedurende 4 uren geopend te zijn', omdat in Waalwijk des Zondags veel menschen uit de Langstraat komen. B. en W. hebben gemeend dat eenzelfde motief voor Heusden geldt ten opzichte van het Land van Heusden en Altena. De Minister heeft bericht, dat hij ook voor Heusden een dergelijk besluit kan goedkeuren, omdat Heusden een centrumgemeente voor een geheele streek is. Met algemeene st. wordt besloten tot wijziging der verorde ning op de winkelsluitingswet over eenkomstig het voorstel van B. en W. Verzoek van M. v. d. Pol c.s. ver mindering van pacht bouwland bij de vuilnisbelt. De Voorzitter licht toe, dat het 3 perceeltjes betreft verhuurd aan v. 3. Pol, de Bont en Schouten, respectievelijk voor 29, 36 en 48 gulden. De perceeltjes zijn alle drie even groot en de gesteldheid van den grond is hetzelfde. B. en W. hebben mondeling overleg gepleegd en deze kunnen er zich mede vereenigen, als de prijs voor ieder perceeltje op f25 wordt gesteld. De heer Stap vraagt wanneer de perceeltjes verhuurd zijn, waarop de Voorzitter antwoordt, van vorig jaar November. De heer Stap merkt op, dat de huurders toen toch reeds wisten, dat er een crisis was. De Voorzitter stemt dit toe, maar de huur is, vooral voor het laatste perceeltje reeds van het begin af te hoog geweest. De heer v. Riet vraagt of de huur ders vermindering vragen, omdat zij de pacht niet betalen kunnen of te hoog achten. De Voorzitter antwoordt, dat dit laatste het geval is. Aanvankelijk wil de men de huren op f 20,gesteld zien, doch B. en W. vonden dit te laag, waarop genoegen is genomen met een huur van f 25,Met algeim stemmen hecht de raad aan dit be drag zijn goedkeuring. Regeling pensioensgrondslagen voor gemeenteambtenaren. De Voorzitter licht toe, dat deze grondslagen volgens de wet door den raad moeten worden vastgesteld, de ze is daarbij echter geheel aan de wet gebonden, zoodat het niets dan een formeele kwestie is, waartoe de raad B. en W. kunnen machtigen. B. en W. vragen deze machtiging, om den raad van formeel werk te ontlasten. Met algemeene stemmen wordt deze machtiging verleend. De Voorzitter heeft thans nog een voorstel van B. en W. dat verzuimd is op de agenda te plaatsen. Het col lege stelt den raad n.l. voor de jaar wedde voor den Ambtenaar ter secre tarie, die op 't oogenblik f1200 be draagt, terug te brengen op f 600.. 'Waar het hier een voorstel tot be zuiniging is, meent spr. dat er bij den raad ook wel geen bezwaar te gen zal bestaan. Dit blijkt ook niet het geval te zijn, het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Van de rondvraag wordt door geen der leden gebruik gemaakt, zoodat de Voorzitter de vergadering sluit. o - f- o rvi y-, n *-»■»- i 1 t- yw\r- I i VERBOUWINGS-UITVERKOOP QEBR. VINKE. DEN BOSCH. I OP RUI MING steels ome etalages te

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4