net /MEISJE. UITVOERING „JONG LEVEN" Voor St. Nicolaas. £asdbouw<r$woning het huis en erf het huis mei schuur eo erf, 109 40 H A. Bouwland, 22960 u Bouwland, Als Sint-Nicolaas- Surprice GRATIS SPEELGOED voor Uwe Kinderen. SPEELGOED CADEAU. B. BOZA, Notaris Van Gendt, Notaris van Willigen Marktberichten. Advertentiën. te WIJK. C. BOUMAN HEUSDEN. een goed onderhouden inboedel, Notaris Van Gendt Notaris PAAP Verstopping TE KOOP: Belgische Potkachel Schoolschriften- verlaging. vanaf l\ cent p. stuk. 10 stuks 20 cent. Manufacturenhandel, WIJK. Z iet de speciale St. Nicolaas-étalage bij de Firma L.J. VEERMAN, Heusden ALMKERK. Tijdens het dankuur voor het ge was in de Gereformeerde Kerk alhier, bracht de collecte ruim f379.op. In verband met het 25-jarig jubi leum van den barbier, den heer H. W. Kloots, bracht de fanfare Nooit Ge dacht" des avonds een serenade. De jubilaris mocht dien dag veel blij ken van belangstelling ondervinden. BABYLONIëNBROEK. Op a.s. Vrijdagavond te 6.30 uur hoopt de IJsclub „Juliana" alhier, haar algemeene jaarvergadering te houden in het café van der Beek alhier. CAPELLE. De Chr. Oranjevereen. „Het Drie voudig Snoer" hield j.l. Donderdagavond in het vergaderlokaal aan het Bruggetje haar jaarvergadering, onder leiding van haar Voorzitter, den heer K. Alblas. Nadat deze bijeenkomst op de gebrui kelijke wijze geopend was, hield de Voorzitter een inleiding over het onder werp „Voortvaren". De jaarverslagen van den Secretaris, den heer R. van Dalen, en den Penning meester, den heer J. Vos, werden, onder dankzegging aan de samenstellers, goed gekeurd. Tengevolge van het bedanken door enkele bestuursleden, moesten de open gevallen plaatsen aangevuld worden, zoodat het bestuur thans gevormd wordt door de heeren K. Alblas, Voorzitter, R. van Dalen, Secretaris, J. Vos. Penning meester en J. Timmermans, W. Kuijpers, C. L. de Rooij Jz., W. Braspenning als leden. Na langdurige bespreking werd besloten de 400-jarige herdenking van den ge boortedag van Prins Willem van Oranje, den vader des vaderlands, zoo mogelijk te herdenken en dan in de Ned. Herv. Kerken te Capelle en Sprang sprekers te doen optreden. Ter vergadering heerschte een gezellige stemming, waartoe de zang en voordrach ten, ter afwisseling door eenige leden gegeven, niet weinig bijdroeg. De avond werd door Ds. Keizer, Pred. der Ger. Kerk, met dankgebed gesloten. In verband met haar aanstaand huwelijk, heeft Mej. M. van Eek bedankt als Presidente der Ned. Herv. Meisjes- vereen. op G.G. „Bidt en Werkt". Mej. D. van Campen, die in haar plaats als zoodanig benoemd is, heeft deze benoe ming aangenomen. Gedurende het tijdvak van 2 tot 27 Oct. j.l. werd aan werkverschaffing in de gemeente Sprang-Capelle uitbetaald f3299,86. Over hetzelfde tijdvak werd door werkloozenkassen f 420 uitbetaald. Het aantal tewerkgestelden bij de gemeentelijke werkverschaffing bedroeg in de werkweek van 11 tot en met 17 Nov. 1.1. 62. A.s. Donderdagavond 7 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse als spreker op te treden Ds. Luteijn uit Vlaardingen. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte ten bate der Evangeli satie te Terwold, heeft naar wij vernemen f73 opgebracht. Onder leiding van het Hoofd der School, den heer E. Colet, werd in een der lokalen van de O. L. School in de Kom j.l. Donderdagavond 7 uur een Ouderavond gehouden. Het Hoofd der School opende namens de oudercommissie deze bijeenkomst en heette de aanwezigen welkom, waarna de bespreking over het al of niet vieren van het St. Nicolaasfeest, aan de orde kwam. Algemeen was men van oordeel om de kinderen ook dit jaar met Sint Nicolaas een gezellige dag te bereiden en daartoe een commissie te benoemen uit de ouders, welke commissie met het onderwy zend personeel de voorbereidende werkzaamheden tot organisatie van het feestje ter hand zal nemen. Tot leden van dit comité werden gekozen Mevr. Oerlemans de Roon, Mevr. v. d. Waals, Mej. A. Kerst, Mej. v. Nieuwenhuijzen en de heeren 3. v. Beek en J. v. Dongen. Tijdens de pauze, waarin thee gepre senteerd werd, was er gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen, waar van door verschillenden een dankbaar gebruik werd gemaakt. Vervolgens was het woord aan den heer H. Groenewout uit Hees, die door de oudercommissie was uitgenoodigd om te spreken over „De Openbare School als Opvoedingsinstituut". Met ernstige aandacht werd het betoog van dezen begaafden spreker door allen gevolgd. Ongeveer 11 uur sloot de heer E. Colet deze bijeenkomst, na een bijzonder woord van dank gebracht te hebben aan den heer Groenewout, voor zijn werkelijk schitterende rede. KAATSHEUVEL'. Hier is aanbesteed de bouw van een kapel met klasselokalen aan het St. Antonius Missiehuis. Laagste in schrijvers waren de heeren Van Erp en Goesten te Kerkdriel, met f63.235. LOONSCHEN DIJK. De Ned. Herv. Jongelings-vereen. op G.G. „Gideon", houdt a.s. Donderdag in de Ned. Herv. Kerk alhier, onder leiding van Ds. Schlemper uit Besoijen, haar jaarvergadering. NEDERHEMERT. Vrijdag j.l. had alhier de stem ming plaats door stemger. lidm., voor 't verkiezen van 3 aftr. leden van het Kiescollege. Gekozen werd de heer P. Bouman (aftr.) met 70 stemmen, de heer D. Hobo (aftr.) met 60 stemmen. Herstemming moet a.s. Vrijdag plaats vinden tusschen Arie van Aalst (aftr.) en Joh. v. Ooijen Johz. Tot ouderling werd gekozen de heer G. Verheij en tot Diaken de heer B. van Kooten. Vrijdag toen de schooljongens naar de school op het eiland gingen, werden zij met de pont overgevaren. Een van hen, B. Smits, nam de trek- ketting en trok mede. Op een gegeven oogenblik nam de ketting een verkeer den slag om de reep, zoodat B. Smits mede te water ging. Hij had de tegenwoordigheid van geest, de reep vast te grijpen en zoodoende het hoofd boven wateir te houden. Met behulp van den veerman, die een boot naast de pont had, werd hij van een wissen dood gered. Met den schrik en een nat pak kwam hij er af, waarna hij naar de Noordzijde naar zijn ouders werd gebracht. NIEUWENDIJK. Vergadering der A.R. kiesvereen. alhier, in het Instituutlokaal. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter en het lezen van de notulen, werden eenige mededeelingen gedaan. De heer Klop hield een lezing over het Fascisme, waarin duidelijk werd gemaakt, dat het beginsel der Fascis ten niet overeenkomt met het beginsel der A.R.-Partij. Verschillende vragen werden hierover gedaan, welke door den spreker beantwoord werden. Eene bespreking werd gehouden over de propagandaclub. Besloten werd zoo mo gelijk de heer Ameiink, lid der Tweede Kamer, voor de kiesvereeniging te la ten optreden. De heer Klop eindigde met dankzegging. Men is aan den Rijksstraatweg alhier weer begonnen met het doen planten van boompjes. Indien de ziek te de boompjes niet aantast, zullen we, na verloop van tijd, evenals voorheen een prachtigen weg krijgen. Naar we vernemen hoopt het Chr. fanfarecorps „Crescendo", onder leiding van den heer S. Kuipers, een uitvoering te geven in het Instituut lokaal. De besmettelijke ziekte „Rood vonk" breidt zich weer uit. Werden er voorheen alleen maar kinderen aange tast, nu zijn er reeds enkele volwasse nen die deze ziekte hebben. Gelukkig, dat het verloop der ziek te niet van ernstigen aard is. RAAMSDOXKSYEER. Alhier is Zaterdagavond in het ziekenhuis de arbeider C. J. v. d. Steen, die eenige dagen geleden door een auto was aangereden, tengevolge van 'zijn verwondingen overleden. SPRANG. Cand. J. Spel van Stoutenberg (bij Amersfoort) heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier bedankt. Een dochtertje van den leerlooier P. S. alhier, kreeg den inhoud van een pot met zuurkool over haar voet, waar door zij ernstige brandwonden opliep. Geneeskundige hulp moest worden in geroepen. VEEN. Eiken Donderdag van 12 uur zal er in het ziekenlokaal bij het ge meentehuis zitting gehouden worden tot aanvrage voor huisslachting. WIJK. Donderdagavond zal door het Kinderkoor „Jong Leven" in het gymna stieklokaal alhier, onder leiding van den WelEd. Heer A. J. Jansen, een uitvoering worden gegeven. Het programma dat een 10-tal zangnummers alsmede een tooneel- stuk getiteld „De Sinterklaasavond van Mijnheer Schraap" belooft den bezoeker een genotvollen avond. Zaterdagmiddag 4 uur zal door „Jong Leven" een Kinderuitvoering worden ge geven. Kinderen onder geleide hebben toegang tot de uitvoering tegen betaling van 10 cent per persoon. Zie advertentie in dit blad. In de vergadering van de Groene Kruisvereeniging alhier heeft het oude bestuur in zijn geheel ontslag genomen en besloten is, in de volgende vergadering een nieuw bestuur te kiezen. HEUSDEN. 30 Nov. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) is f 0.92% per pond. In den nacht van Zondag op Maandag zijn hier wederom aard schokken waargenomen n.l. een om 4.20 en een om 6 uur. Vooral de laatste was weder tamelijk sterk en benaderde in hevigheid die van Zon dag 20 dezer te ongeveer 12 uur. Ook uit de omgeving komen be richten binnen over de waarneming van deze schokken, die ook in ver schillende plaatsen van Noordbrabant en Limburg geconstateerd zijn. Naar aanleiding van de aard schokken van Maandagmorgen had de „Msb." een kort onderhoud met Dr. van Dijk van het Kon. Ned. Meteo rologisch Instituut te De Bilt. Deze deelde mede dat twee bevingen zijn geregistreerd en wel om 4,19 en 6.01 voormiddag. De laatste beving be schouwde dr. van Dijk als de sterk ste nabeving. Definitieve gegevens waren nog niet binnengekomen. Of dit het ein de zal zijn van de schokkenperiode valt volgens Dr. v. Dijk nog niet met zekerheid te zeggen. Bij eenzelfde periode in 1755 had den nog maanden na den eersten grooten schok nabevingen plaats. Tenslotte legde dr. van Dijk er nog eens den nadruk op, dat er geener lei reden bestaat tot ongerustheid. Ook thans zullen mededeelingen om trent juisten tijd en aard der bevin gen gaarne ingewacht worden. Een correspondent van de N.R.C. schrijft Door toevallige omstandigheden zijn wij Vrijdagavond in aanraking ge komen met een Nederlandsch ingeni eur, die eenigen tijd in Amerika heeft vertoefd en daar veelvuldig omgang heeft gehad met seismologen, deskun digen op het gebied van aardbevin gen. Hij vertelde ons iets, dat in verband met de aardschokken van de laatste dagen wellicht het vermelden waard is, n.l. dat een Amerikaansch seismoloog van naam hem reeds in 1929, toen hij over de drooglegging van de Zuiderzee sprak, had gezegd, dat dit werk wel eens min of meer belangrijke bewegingen in den bo dem van ons land teweeg zou kun nen brengen. Ter toelichting van deze voorspel ling had de bedoelde geleerde erop gewezen, dat bij de drooglegging een gedeelte van den bodem van een zeer. aanzienlijk gewicht, het gewicht n.l. van het weggepompte water, wordt ontlast. Deze verandering in de ver deeling van den druk op den bo dem zou van invloed kunnen zijn op den evenwichtstoestand in den bo dem en tot verstoring daarvan kun nen leiden. Naar men heeft gezien, zijn de aard schokken, die hier te lande zijn waar genomen, volgens de opvatting van De Bilt niet van vulkanischen aard, maar wat hun oorzaak dan wel zou zijn, daar is men blijkbaar nog niet achter. Mogelijk is er in de hypo these van den Amerikaan een vin gerwijzing voor een oplossing. De drooglegging van de Zuiderzee is wel nog slechts voor een klein ge deelte volbracht, maar bij het leeg pompen van de Wieringermeer is er in elk geval reeds een ontzaglijk ge wicht verplaatst. ROTTERDAM, 28 November. Aanvoer 970 varkens. Prijzen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. 28—30 24—27 21—24 Zouters, geen aanvoer. GORINCHEM, 28 November. Op de veemarkt was heden aange voerd 1132 runderen, 7 nuchtere kalveren, schapen, lammeren, 688 biggen, 156 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 200250. Melk koeien f120f200. Kalf vaarzen f 100— 180. Guiste vaarzen f60120. Pinken f Nuchtere kalveren f711. Schapen f Lammeren f Overloopers f 813. Biggen f 48. VALSCHE SWEEP-STAKE-LOTEN. Het is gebleken, dat verscheidene inge zetenen te Baarn, die den laatsten tijd Sweep Stake-loten hadden aangekocht, be drogen zijn uitgekomen, daar de loten ongeldig zijn en het daarvoor betaalde geld dus verloren is. O— Voor de vele blijken van deel neming, ons betoond bij het over lijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer MARINUS VAN SON, betuigen wij onzen hartel(jken dank. KINDEREN VAN SON. Aalburg, Nov. 1932. BIEDT ZICH AAN: P. G., v.g.g.v. Liefst in of omgeving Heusden. Brieven onder letter A, aan het Bureau van dit Blad. te geven door het KINDERKOOR te Wijk en Aalburg, op Donderdag 1 December 1932, in het Gymnastieklokaal Aanvang 's avonds 7 uur precies. Op den dag der uitvoering zijn tusschen 23 uur aan de zaal plaatsen te bespreken. lste Rang 50 ct. 2de Rang 30 cf. Zaterdagmiddag 4 nar zal dezelfde uitvoering worden her haald voor kinderen onder geleide, tegen betaling van 10 cent per persoon. Telef. No. 9 ENTREE Luxe blikken Biscuit. Luxe blikken Speculaas. Doozen Borstplaat. Chocolade letters. Suikergoed Chocolade Figuren Taai Taai. Elk die één gulden besteedt, ontvangt een GRATIS LOT! zal op Donderdag 8 Decem ber 1932, v.m. lCtpPir precies, ten sterf huize van Mej. Wed. E. COLIJN-Burghout te Heesbeen, publiek verkoopen, a contant waarbij Antiek kabinet, diverse kasten, tafels, stoelen, kachel, hangklok, spiegel, naaimachine, lampen, vloerkleeden, matten, glas- en aardewerk. Voort»Hondenkar, koperen kannen, melkbussen, zeven, zeisen, maaimachine, houtwerk, Kisten, en hetgeen verder zal worden aangeboden. Te bezichtigen 's Woensdags, v.m. 1012 en 24 nur n.m. en vóór de verkooping. zal op DINSDAGEN 6 en 20 DECEMBER 1932, telkens nam. 2 uur precies, ten herberge van Mej. Wed. v. d. Maaden te WIJK, bij inzet en toeslag VEILEN, zonder beraad EEN FLINKE met erf, boomgaard, bouw land en uitweg op de Rivel te Wijk, groot 1.16.68 H.A. in 2 perc. en massa, eigendom en in gebruik bij Gebrs. P. en W. v. Tilburg. Zie biljetten. te Werkendam, zal ZATERDAGEN 3 en 10 DEC. 1932, 's avonds 7 uur, in café De Waal te De Werken, voor den Heer A. v. d. Wiel, publiek verkoopen aan den Ipp. dijk te Almkerk, groot 6.60 aren, in huur geweest bij Wed. Venniphaas. Vrij van huur te aanv. bij de betaling uiterlijk 7 Jan. 1933. (trage ontlasting), gal, slijm, koortsigheid, maag of hoofd pijn, geen eetlust, slechte spijsvertering enz. gebruikt drie keer daags een weinig van de beroemde Wortel- boer's Kruiden of een twee Wortelboer's Pillen van Jacoba Maria Wortelboer en gij zijt spoedig weer hersteld. Reeds duizenden hebben er baat door ge vonden en zij zullen ook U helpen. Gij zult tevreden zijn over de heilzame uit werking. Wortelboer's Krui den zestig cent per pakje Wortelboer's Pillen zestig cent per doos, drie doozen fl.70. Bij Apothekers en Drogisten. te Andel, is voornemens op DONDERDAGEN 8 en 15 DECEMBER 1932, v.m. 10% uur, in Café Van den Heuvel te Nieuwendijk, publiek te verkoopen a. d. Nieuwendijk A 31, groot 3.60 Aren. Inmiddels uit de hand te koop. a, d. Zoetelaarssteeg i. d. Emmikh. polder onder Almkerk. a. d. Straatweg te Nieuwendijk, zeer gunstig gelegen voor bouw terrein. In div. perc. en massa's. Alles vrij van huur te aan vaarden bij de betaling 18 Jan. 1933. Lastea vanaf 1 Jan. 1933. Breeder bij biljet. Een goed onderhouden zwart geëmailleerd en oven met 2 deuren, gegoten voet. Ant. Michaël - Aalburg. Wij noteeren Schoolschriften Bij afname van Boekhandel Firma L. J. VEERMAN Heusden. Een ieder, die van 1 tot 5 Dec. a.S. voor ten minste ƒ1.bij mij be steedt ontvangt daarbij een aardig stuk Waarde van het speelgoed, hetgeen ook mag worden omgeruild tegen een ander willekeurig artikel uit mijn winkel, evenredig aan het te besteden bedrag. Wie b.v. f 1besteedt krijgt daarbij gratis 1 BOUWDOOS, GEDULDSPEL, of MOZAIEKDOOS. Bij hoogere inkoopen kunnen meerdere doozen van dezelfde soort of één van meerdere waarde worden genomen. Gedurende deze dagen geleien mijne gewone prfjzen. Aanbevelend voor den heer C. Biesheuvel Dzn. voor Mej. Wed. S. v. Helden en Kinderen. voor den heer A. J. Peereboom c.s.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 3