Iir gezonden. Marktberichten Binnenland. heerlijke cadeaux die voor U bestemd waren, over. Prachtige vrijers en mar sepeinen worsten en chocoladen ko ningskronen. Nu, en weet U wat die deugniet van een Piet deed? Omdat hij er geen raad mee wist, at hij zelf die heerlijke dingen op! Wat zegt U me daarvan?" „Nou, het is wat moois,, om al mijn lekkers op te eten, ik ben gewoonweg woedend. En als die leelijke zwarte Piet al niet zoo zwart was, molest hij voor straf in het kolenhok. Maar nu geeft dat toch niets. Maar veel erger vind ik nog, meneer Sinterklaas, dat dit arme jongetje niets gekregen heeft en nog valsch van diefstal verdacht werd. Maar ik weet wat. Hij mag nu meteen al dit lekkers en de witte muis meenemen, die hij zoo graag wilde heb ben en bovendien krijgt hij van mij een oude koningsjas, die ik niet meer draag, maar die toch nog heel mooi is en verder mag hij elke week, als ik gebakken koningsbloedworst eet, bij me komen eten? Wat zeg je daarvan? En hoe vind U dat, meneer Sinterklaas?" „Ik vind het heel goed zoo", be sloot Sinterklaas en in het groote boek schreef hij achter den naam van koning Slappewas een goedkeuring. „Heerlijk", riep het jongetje,, „ik ben erg blij en dank U wel, meneer de Koning en U ook, meneer Sinterklaas." Zoo werd het toch nog een heerlijk Sinterklaasfeest. En tot op den huidi- gen dag kun je nog eiken dag als de Koning gebakken bloedworst eet, het jongetje met een groote lepel naar het paleis zien gaan, om bij den koning te eten. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur, Mag ik U beleefd vragen, een klein plaatsje in uw blad. waarvoor bii voorbaat mijn hartelijken dank. Vol moed trok ik Zaterdag j.l. naar Nieuwendijk om te gaan luisteren naar de rede van den Heer Baars van de Alg. Ned. Fascistenbond. En ik heb genoten. Prachtig zette hii zijn onderwerp uiteen. Tot de pauze bieef het stil in de zaal. maar in de pauze heb ik iets meegemaakt, dat mii van het hart moet en de rede is van dit stuk. Tijdens deze pauze werd door den Voorzitter gevraagd wie zich wenschte op te geven voor debat. Hiervoor gaven zich op 8 Anti Revolutionairen en één oud-S.D.A.P.- er. Baars gaf hen een spreektijd van 45 minuten of 5 minuten per man. Dit was de A. R. te weinig. Zii eisch- ten voor hun eersten spreker één vol uur en indien zii dit niet kregen zouden zij alle aanwezige A. R. de zaal verlaten, en maakten hier voor zich al klaar. Toen dit door Baars geweigerd tverd. en door hun geweldadig optreden hun geen mi nuut debat meer gaf, ontketenden de Anti Revolutionairen een ware ter reur. en verlieten vele van hen de zaal. Het werd zelfs zoo erg dat de politie dreigde er aan te pas te ko men. Was dit de A. R.-partii in haar ware gedaante Had men dit kun nen zoeken aan de Nieuwendijk. on der de onderwijzers van de Chr. school, die toch de aanleiding gaven tot deze revolutionaire actie En daar hun fractiegenoot te Almkerk op de Fascistenvergadering, verklaarde geen geweld met geweld te bestrij den daar zij Anti Revolutionair wa ren. is dit wel een heel bittere ont goocheling. 't Was schande en on christelijk. Baars was in dit alles on getwijfeld de meest representatieve figuur. Kalm bleef hii onder dit alles, orde en tucht was zijn devies, en rus tig vervolgde hij zijn rede en besloot aldus„Met God, Nederland en Oran je voor Vaderland en volk". „Daarom Fascisme". Dan het Wilhelmus. En ik keerde met tweeërlei ge dachten huiswaarts. Een toehoorder. Vragen op rechtskundig gehted (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Mijn dochter heeft gedurende enkele jaren gediend voor dag en nacht. Het loon was f 4 per week. Is zij nu verplicht zelf de belasting te betalen, of is die patroon hiervoor aansprakelijk? Een abonné. Uwe dochter is verplicht de belasting te betalen en hare patroon is daarvoor niet aansprakelijk. Ik ben sedert ongeveer tien jaren geen lidmaat meer van de Ned Hervormde Kerk en betaalde geen belasting Bij de laatste vo ksstelling heb ik op het biljet bjj abuis ingevuld te behooren tot ge noemde kerk Hebben de Kerkvoogden en Notabelen naar aanleiding daarvan het recht mij in de belasting aan te slaan S. H. Als U geen lidmaat of dooplid is, is U ook niet belastingplichtig, ook al heeft U dan ook ten onrechte op de telkaart ingevuld tot de Ned. Herv. Kerk te be hooren. Van beroep ben ik schipper en gedo micilieerd te Ft., in dienst bij een werk gever te G. Wegens ziekte ben ik voorloopig thuis bij mijne moeder die te W. woont. Voor een proces heb ik eene acte van onvermogen noodig In welke plaats kan ik die nu krijgen G. Een schipper. U kunt het verlangde stuk alleen krijgen in uwe eigen woonplaats, dus te R. U moet het aanvragen aan den Burgemeester aldaar. Kan de wet ouders verplichten bij te dragen in het onderhoud van hun ne gehuwde dochter en haar man, beide jonge, gezonde menschen? Ze hebben bij eene gemeente ondersteu ning gevraagd. M. Abonné. De ouders zijn inderdaad verplicht, indien ze daartoe in staat zijD, bij to dragen in bet onderhoud van hunne be hoeftige kinderen. Is het noodig dat een verzoek schrift tot bekoming van verminde ring van belasting op zegel wordt gesteld X. X. Verzoekschriften betreffende belastingen zijn vrijgesteld van zegel krachtens art 32, 4° der Zegelwet. Kan men f 4000 op eerste hypo theek geven zonder dat de notaris dat behoeft te beschrijven, zoo niet, hoeveel zijn die notariskosten, zoo ja, hoe dan (mij is bekend dat de kosten voor den hypotheeknemer zijn) Bestaat er anderszins geen mo gelijkheid om geld aan iemand te leenen en toch een of ander onder pand te krijgen, zonder dat er kosten voor een der partijen aan vast zitten? D. V. Een hypotheek kan alleen gevestigd worden bij notarieele akte. De kosten voor een hypotheek van f 4000 zullen ongeveer f 52 beloopen. Andere wijzen van zekerheidsstelling zijnborgste'ling en in pandgeving van roerende goederen of vorderingen. Mag een centraal-radio-bouwer zon der mijn goedvinden draden over mijn tuin en erf spannen? Zoo niet, hoe dan te handelen? H. H. Dit mag zonder uwe toestemming niet. U kunt in rechten verwijdering van de reeds gespannen draden eischen, waarvoor U de hulp van een advocaat moeten inroepen. Ik heb twee soorten stof gekocht voor den prijs van wol, doch bij nader onderzoek werd mij er dooir anderen op gewezen, dat het veel te duur was, omdat het geen wol was, maar molton. Hoe moet ik in dit geval handelen? C. A. Op dezen grond is vernietiging van den gesloten koop mogelijk. U moet daarvoor een advocaat te hulp roepen. Of de bewuste stof wol is of molton zal een advocaat zeker moeilijk kun nen uitmaken en in eene eventueele procedure zal zulks zeker door deskun digen moeten geschieden. Ik ben van beroep winkelier en tij dens mijne afwezigheid kwam er bij mijne vrouw een persoon, die vroeg of wij ook eieren in voorraad hadden en of hij ze wel zien mocht, wat mijne vrouw toestond. Toen is die persoon met mijne vrouw in den kelder ge gaan en toen ontpopte hij zich als keurmeester en ging hij aan het eieren schouwen. Hij maakte aanmerking, dat de eieren vuilschalig waren en maakte tegen mijne vrouw proces-verbaal op. Heeft een keurmeester het recht om buiten mijn weten in onze provisie kelder te gaan? Ik mag toch net zoo veel vuilachtige eieren in mijn kelder voor eigen gebruik hebben als ik maar wil? Kan men mij voor de bekeuring welke tegen mijn vrouw is opgemaakt, dagvaarden? V. L. Een keurmeester mag ongetwijfeld zijn onderzoek verder uitstrekken dan tot den winkel. Of er een vervolging- zal worden ingesteld en of dit zal ge- nchieden tegen uwe vrouw of tegen U, zal de betrokken Ambtenaar van het Openbaar Ministerie hebben te beslis sen. Wendt U dus tot dien ambtenaar, indien U dienaangaande een of anderen wensch hebt. Heb eene woning gehuurd tot 1 Mei 1933. Kan ik deze verlaten, in dien algeheele inkomsten ophouden wegens ontslag K. J. D. Neen, U blijft huurder tot 1 Mei U zoudt echter met den ver huurder kunnen overleggen en hem vragen of U het perceel aan een ander moogt verhuren. Als men eene woning huurt voor 'n jr. en er ontstaat brand door onge luk, onweer, kortsluiting of door buren en de woning is onbewoonbaar, heeft een huurder dan ook recht op an der onderdak van den verhuurder of schadevergoeding, terugbetaling der huur. De huur is b.v. met 1 Novem ber betaald tot 1 Mei voor het loo pend jaar en er ontstaat brand na 1 November. N. C. Indien het perceel door brand is vernield, vervalt de huurovereen komst. Indien het perceel slechts ge deeltelijk is vernield en voor bewo ning gedeeltelijk geschikt is gebleven, heeft de huurder de keuze om eene vermindering van de huursom of wel vernietiging van de huurovereenkomst te vragen. Hij heeft echter nimmer recht op schadevergoeding en kan ook niet vorderen, dat de verhuurder eene andere woning te zijner beschikking stelt. Ik heb een dienstmeisje, voor dag en nacht, en die verdient f 2.75 per week, nu is zij aangeslagen in de in komstenbelasting tegen een inkomen van f 500.waarvoor zij betalen moet totaal f 11.20, t.w. hoofdsom f7.00 en opcenten voor de gemeente f4.20, is deze aanslag juist, en zoo ja, hoe wordt ze dan berekend. W. H. Hoewel ook kost en inwoning voor een zeker bedrag in den aanslag wor den berekend is de door U genoemde aanslag voor ons niet helder. Immers moet pas in de rijksinkomstenbelas ting worden betaald bij een belast baar inkomen van f 800 en dat heeft uwe dienstbode stellig niet. 't Best is dat U er eens met den Inspecteur over spreekt. Mag een timmerman-aannemer, die te vens lid van den gemeenteraad is, land- arbeiderswoningen bouwen, waarvoor door het Rijk gelden worden toege staan en waarvoor de gemeente op treedt als hypotheekhoudster? Z. W. Raadsleden mogen niet deelnemen aan aannemingen ten behoeve der ge meente. Het komt dus hierop aan of de bewuste landarbeiderswoningen van- wegta de gemeente worden gebouwd. Het komt ons voor van niet, zoodat het naar onze meening zonder eenig bezwaar geoorloofd is. BREDA, 28 November. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 166 stuks vee, t.w. 67 stuks hoornvee en 99 biggen. Prijzen Fokstieren f tot f Kalf koeien f 150.tot f 225. Kalfvaarzen f 120.tot f 200. Biggen f 5.50 tot f 8. Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 2326 2022 1518 Vette koeien 21—23 1620 1114 Stieren Drachtig vee goede handel. Vet vee kalme handel. Biggenhandel slap. ROTTERDAM, 29 November. Op de veemarkt waren heden aange voerd 225 paarden, 9 veulens, 1200 ma gere en 750 vette runderen, 187 vette kalveren, 440 graskalv., 634 nuchtere kalveren, 290 schapen of lammeren, 1 overloopers of varkens, 54 biggen, 7 bokken of geiten. Per Vs K.G. 3e kw. 2e kw. le kw. Koeien 13—17V, 25—27 31—33 Ossen 16-17 21—23 26—29 Stieren 1517 1921 2324 Graskalv. 1418 Vette kalveren 277,-327, 377,-45 527,-577, Per stuk Melkkoeien f120 A f235 Kalfkoeien f 130 a f 245 Stieren f 60 a f 280 Pinken f 50 a f 85 Graskalveren f 20 a f 40 Vaarzen f 80 A f 125 Werkpaarden f 100 A f240 Slachtpaarden f 80 k f130 Veulens f 30 A f 50 Hitten f 40 a f 90 Biggen f 3 a f 7 Nuchtere fokkalv. f 8 a f 14 id. slachtkalv. f 4 a f 8. Biggen per week f 0.30 k f0.70 'sHERTOGENBOSOH, 30 November. Op de markt van heden waren aange voerd 2461 stuks, 1710 stuks hoornvee, 647 biggen, 9 zeugen, 18 schapen of 80 160 lammeren en 77 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f160 tot f270 per stuk Kalfvaarzen 130 240 Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 263C p. pond Koeien 2e 22—27 Pinken van f 60.—tot f150.p. st. Zeugen 35.65. Biggen 4.— 8.— 6.— 14. Schapen Lammeren Aanvoer goed, vooral vet vee, prijzen hooger. Kalfkoeien en vaarzen vluggen handel, hoogere prijzen. Pinken prijs houdend. Magere ossen en koeien prijs houdend. Schapen en lammeren gewoon. Afloop der markt vlug. ZALTBOMMEL 29 November. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 74 biggen, prijs van f6—10; 30000 eieren, prijs per stuk 4 a 6Y2 cent700 K.G. boter, prijs per 1ji K.G. roomboter f0.9iy2, boerenboter f0.90 per pond. NOOIT ZONDER HOOFDPIJN. Nu er volkomen vrij van. Een vrouw schrijft ons: „Ik zou iedereen die aan hoofdpijnen lijdt, willen aanraden om Kruschen Salts te nemen. Voordat ik Kruschen ge bruikte, was ik bijna nooit zonder hoofdpijn. Maar sinds ik het nu re gelmatig jreem heb ik nauwelijks meer hoofdpijn gehad, waar ik uiterst dankbaar voor ben. want hoofdpij nen kunnen iemand zich werkelijk ziek doen voelen. Eiken morgen voor mijn ontbijt neem ik steeds die klei ne dosis Kruschen Salts in een glas warm water en ik voel me nu uitste kend". Mevr. A. E. D. Hoofdpijnen kunnen gewoonlijk worden toegeschreven aan een slech ten toestand van de maag en aan een gestadige ophooping in het orga nisme van achtergebleven afval-stof- fen, die het bloed vergiftigen en de algeheele gezondheidstoestand bena- deelen. Verdrijf deze giften voor kom dat zii zich ooit weer kunnen vormen U zult dan nooit meer ee- nige last hebben. En dat is de ma nier. waarop Kruschen verlichting brengt voor hoofdpijnen vlug en blijvend. Kruschen Salts helpt de natuur pm Uw lichaam volkomen te zuiveren van alle achtergebleven, verstoppen de afval-stoffen. Begin morgen direct met „de kleine, dagelijksche dosis" Kruschen Salts. Dan zult U heel gauw hebben afgedaan met al Uw hoofd pijnen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bii alle apothekers en dro gisten a fl. 0.90 en fl. 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Nu is het de meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op het oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten duizenden flacons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt dezen gratis proefflacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten flacon terugbrengen bij den win kelier waar U hem kocht en hij zal U uw fl.60 (uw geheele uitgave) zonder omwegen terugbetalen Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon alleen ver pakt is bij de groote maat van f 1.60 en dan nog slechts voor een beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uit verkocht heeft. Adv. O— VERMIST MEISTE AANGEHOUDEN. Maandagnacht heeft de recherche in een perceel aan de Keizerstraat te 's-Gravenhage aangehouden de ver miste 17-jarige A. P. Tevens is in dit perceel aangehouden een 27-ja- rige koopman, terzake van het ont trekken van genoemde minderjarige aan het ouderlijk gezag. o AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Te Diepenveen is de 9-1'arige Jo- han Jonkmdn. die naast een vracht auto fietste en zich daaraan vast hield, gevallen, waardoor de knaap een schedelbreuk kreeg en direct dood was. o— OVERREDEN. De 65-jarige landbouwer Rossing uit Exloo begeleidde eenige wagens die zwaar beladen waren. De man kwam daar bii te vallen, waardoor hii onder de wielen van een der wagens kwam. Eenige uren later is hii overleden. o TEGEN STILSTAANDE VRACHTWAGEN GEREDEN. Dinsdag is een personenauto ko mende uit de richting Naarden, en bestuurd door den heer S. de Wit uit Amsterdam, op den Rijksweg tus- schen Naarden en De Hakkelaars- brug, tegen een stilstaande vracht auto gereden. De heer De W. werd per ziekenauto met een been- en arm breuk naar de Majella Stichting te Bussum overgebracht. Volgens verklaringen van voorbij gaande automobilisten had de stil staande vrachtauto geen achterlicht. O VALSCH DUITSCH GELD IN LIMBURG. Vier personen te Bracht aangehouden. In het Duitsche grensplaatsje Bracht is een inval gedaan in een munterij van valsch geld. Een com plete installatie werd in beslag ge nomen ook een hoeveelheid valsche vijf-mark-stukken. Men bleek hier met dezelfde personen te doen te hebben, die in den laatsten tijd te Venlo. Tegelen, Belfeld, Reuver en Roermond valsche munten in om loop hebben gebracht. De bewoner en zijn vrouw, benevens twee helpers, werden gearresteerd en te Muenchen Gladbach in verzekerde bewaring gesteld. O AANVARING OP DE RIVIER. Dinsdagavond zijn op de rivier bii de ankerplaats Rusland ter hoogte van de Maaskade te Rotterdam, het sleepschip „Sursum Corda" schipper S. Zwiep, uit Amsterdam, en de goe derenvrachtboot „Broedertrouw 3", kapitein C. Verhagen, uit Raams- donksveer. met elkander in aanvaring geweest. De „Sursum Corda" werd aan bakboordzijde in de midscheeps getroffen en begon al spoedig te zin ken. Bij de pogingen om het schip nog weg te sleepen, is het ter hoogte van den politiepost Oosterkade midden in de rivier gezonkende bemanning slaagde er in op de „Broedertrouw 3" over te springen. Dit laatste schip bekwam geen schade. Persoonlijke ongelukken kwamen bii de aanvaring niet voor. o EEN GECOMPLICEERDE BOTSING. Een tankwagen in de Schie. Op den Delftweg te Overschie. ter hoogte van de boerderij Driebergen is een benzine tankwagen om aan een botsing te ontkomen de Schie ingereden. Twee personenauto's, die onmiddellijk daarop op elkaar lie pen. werden danig beschadigd. De oorzaak van deze aanrijding was, dat de bestuurder van een der personen-auto's, C. P. D., uit Den Haag, komende uit de richting Delft, den tankwagen van de firma Kodde, waarvan I. A. P. uit Rotterdam de bestuurder was, wilde passeeren, juist toen uit tegenovergestelde richting een auto. bestuurd door C. G. K. uit Overschie naderde. Teneinde een aanrijding te voor komen zwenkte te tankwagen steeds meer naar rechts met het gevolg, dat hij de Schie inreed. Bijna op hetzelfde moment botste de auto van D. met kracht tegen een paal van den weg. waardoor deze auto verhinderd werd den tankwagen in de Schie te volgen, hetgeen ernstige gevolgen had kunnen hebben. Als gevolg van de botsing met den paal kwam de auto eenigszins dwars op den weg te staan en werd met volle kracht aangereden door de auto van den heer K.. waardoor het linkerwiel van dezen wagen werd af gereden en de auto van D. aan de linkerzijde werd beschadigd. WASPIK. Zondag hield de R.K. Bond voor Groote Gezinnen een algemeene ver gadering in het Patronaatsgebouw. Als spreker ,trad o{p de heer J. H. Kraij, bondssecretaris, met het onder werp „Van Kindertoeslag naar Kinder rente." De lezing werd met de groot ste aandacht gevolgd. Doqr het Dub- belmannenkwartet van het R.K. Zang koor werden ter afwisseling eenige nummers op zeer verdienstelijke wijze gezongen. WOUDRICIIEM. Door het bestuur der Coöp. Vis- scherijvereeniging „De Hoop" alhier, is een adres gericht aan den Minister van Binnelandsche Zaken, waarin den zeer slechten toestand der riviervissche- rij wordt uiteengezet en waarin uit voerig de bedroevende resultaten van de riviervisscherij worden weergegeven. In verband daarmede wordt den Mi nister dringend verzocht wel te willen besluiten tot het vaststellen van een steunregeling voor de visschers in deze gemeente. Door het plaatselijk Crisis-Comi té alhier is een bedrag van f150 ont vangen van het Nationaal Crisis-Comité voor het verleenen van ondersteuning aan behoeftigen in deze gemeente. ZUILICHEM. Alhier is roodvonk uitgebroken in het gezin van D. J. Verzijl. Alhier is gevonden een sluitplaat van een auto (Chevrolet 1929 of 1930). Inlichtingen ter secretarie. o Bij Ruwe Handen PUROL. Doos 30 ct.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 6