UITVOERING ZANGLÏÏST" Belastingen l ELËKAN, Adverleeren is verknopen, Meubelfabriek - Magazijn E.E.M.I. Voorhanden Scheurkalenders Almanakken F=. L. J. Veerman Haarlemmermeer Wederverkoopers belangrijke korting. r m e n. Meubelen, Bedden, Gor dijnen enz gewoon weg. Groote Straat 183. "uitslag verloting Heusdensche Winkelweek. Rivierberichten. Adverteistiëu, WILLY. Te koop aangeboden Schoenmakerszaak, A. P. ELSHOUT als de regeering", in plaats van door onproductieve steunregelingen. de moraliteit van het volk al meer te doen zinken, een toeslag van ten minste 50 pCt. op het verloonde be drag uitkeerde. In werkelijkheid moe ten de werknemers, die nood gedron gen laten werken (want bii elk uit gegeven bedrag aan loon is een flink percentage verlies), nog belasting be talen in den vorm van premie's voor de verzekeringswetten, die loodzwaar op de bedrijven drukken. Men wil mtnimum loonen. maar dan behoorden er ook minimum pro ductieprijzen te zijn. maar daar „moet men niets van hebben". Men ziet de nijvere landbouwers ten gronde gaan, mede ook door een moordende con currentie van buitenlandsche produc ten, die goedkoop en vrii worden in gevoerd uit landen b.v. Rusland. Po len. Roemenië, waar door de plat telandsbevolking geen hoogere ei- schen aan het leven worden gesteld, dan hier voor honderd jaren terug. Bii het kunstmatig op peil houden der loonen. zien wij dat de bedrijven kapot gemaakt worden, de arbeiders ontslagen en de werkeloosheid on rustbarend toeneemt. Door ondervan ging van dit laatste euvel, treedt er groote verarming in omdat veel min der wordt voortgebracht dan vroe ger. en de intensieve cultuur die in de laatste jaren werd toegepast, wordt omgezet in extensieve cultuur dat is in meer grofbedrijf waar met één arbeider even zooveel land wordt bewerkt als intensief met a of 5. Ondergeteekende is van meening. dat het heel nuttig zou zijn voor Van Andel en meer andere, om in plaats van altijd het oor te leenen aan de eenzijdige voorlichting voorheen vak bladen. propagandisten en politici, verschillende zaken ook eens van meerdere kanten te bezien, wat meer waardeering voor den landbouw, die toch de grondslag is van het geliee- le economische leven, te hebben, en ook eens kennis te maken met bladen als b.v. „de Boerderij'', „Plet Alge meen Nederlandsch-landbouwblad" e.a. Wij zouden hen ook aanbevelen: lees eens de brochure: „Plattelands verarming. Wordt het platteland uit gebuit door de hooge stedelijke en in- dustrie-loonen waarin het Pro en Contra verdedigd wordt doordehee- ren J. Smid. oud-referendaris bii de Directie van den Landbouw en J. W. Matthijsen. Redacteur van „Het Volk". Tot besluit een cidaat uit het Pro: „Naar het mij voorkomt, kan men de positie van onze landbouwende be volking het best karakteriseeren door het volgende beeld. Het is winter en bar koud. Op straat loopen twee mannen. De een is gekleed in een warme overjas, die hij zich voor het in den zomer overgespaarde geld heeft aangeschaft. De ander heeft alles, wat hij in den zomer verdiende, verteerd en loopt nu zonder overjas te bibberen van de kou. Daar komen een paar sociaal-politici voorbij ge kleed in een warme pels en met bo vendien nog £en flinke winterjas als reserve thuis. In plaats van den ar men drommel, mét wiens lot zii be weren erg begaan te zijn, een van hun eigen jassen af te staan, werpen zij zich op den man met de eene jas. ontrukken hem die en geven ze aan den man zonder jas. Zii meen en daarmede een in sociaal opzicht goedé daad te hebben verricht. En ten einde in die illusie niet te "worden verstoord door de klachten van den beroofde, maken zij zich zelf en an deren wijs, dat deze man zijn ellen de aan zich zelf heeft te wijten. In dien hij, zeggen zij, in den zomer maar harder had gewerkt en zuini ger geleefd, zou hij best twee jassen hebben kunnen koopen, zoodat het afstaan van de eene jas hem niet zou hebben gehinderd". „Deze man, wien zijn eene jas is ontroofd, is de Nederiandsche boer. inzonderheid de kleine, weinig .ka pitaal krachtige boer. Hij zou geen steun noodig hebben, indien hij niet door de onvereenigbaarheid van de heerschende sociale opvattingen en den vrijhandel ten bate van de niet- landbouwende bevolking werd uitge kleed". U. mijnheer de Redacteur, beleefd dankend voor de plaatsruimte. JAC. v. d. POL. Veen, 10 Dec. 1932. 3799 f 5°>16 Hoofdprijs. 7192 f25,— 2e speculaas, C. Bouman. 11960 Een tulband, J. Boom Pijnenburg. 4333 Een koffieservies, L. F. v. Bladel-v. Diem. 478i Een bloemvaas, M. v. Bok hoven. 5°54 Een paar schaatsen of ge- reedschapskaart naar keuze, J. Th. Couwenberg. 7601 Twee groote Sint Nicolaas- poppen, H. Crijns. 7131 Eng. plateel bloempot, H. v. Eeuwijk en Zn. 9030 'n Fijne Boterletter, S. A. den Engelse. 7516 Assortiedoos met allerfijnste tabakken, Hexspoor's Siga renmagazijn. 5355 Luxe doos cacao, G. Kie- boom. A. J. v. d. Kolk. 7368 Een dames pull-over, M. v. der Linde. B. Stap. Vergadering van den Raad der ge meente SLEEUWIJK, op Donder dag 8 December, des nam. half drie. Voorzitter: Edelachtb. Heer W. Beu kenkamp. Secretaris: Weled. Heer A. Knoot. Afwezig de heer de Boon, als de Voorzitter de vergadering met het for muliergebed opent. In de allereerste plaats is aan de orde beëediging van het nieuw benoem de raadslid Th. van Burgel. Deze legt in handen van den Voorzitter de ver- eischte beloften af, waarop de Voor zitter de heer v. Burgel geluk wenscht met zijn benoeming. De heer v. Burgel dankt voor deze woorden. Vaststelling notulen der vergaderin gen van 26 Augustus en 21 October. De heer Dekker zegt, dat niet de heer v. d. Stelt, doch de heer v. Ros malen mededeeling heeft gedaan over het onderzoek betreffende de gemeen- tebegrooting. Verder is, toen gewezen werd op den slechten toestand van den Kildijk, door den Voorzitter toegezegd, dat B. en W. met een voorstel bij den raad zouden komen en nu is een be sluit opgenomen, zonder dat de raad dat heeft goedgekeurd. De Voorzitter zegt, dat de eerste op merking van den heer Dekker juist is. Wat de tweede betreft, de begrooting was in zijn geheel vastgesteld, toen is gezegd, om, als er soms kleine Wijzi gingen in zoude komen, het beslu.t eerst i n de volgende vergadering daar van vast te leggen. B. en W. stellen daarom voor, nu vast te stellen, het bedrag aan presentiegeld voor de le den die zitting hebben in de stembu- reaux en wel op f6.Het besluit voor den grint voof den Kildijk was goedgekeurd, er was bij bepaald, dat in overleg zou worden getreden met het polderbestuur, dit is gebeurd. Met algemeene stemmen wordt be sloten het presentiegeld voor de leden van het stembureau vast te stellen op f6.—. Ingekomen stukken: Missieve van de Bank van Nederl. gemeenten, waarin wordt bericht, dat credieten aan de gemeente verstrekt op 31 December vervallen. B. en W. stellen voor, opnieuw een crediet van f 10.000 aan te vragen voor de gewone posten en f1000 voor de rijksposten. Hiertoe wordt met algemeene stem men besloten. Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot wijziging der gemeen- tebegrooting 1932. Idem van de door den raad vast gestelde wijziging der bouwverorde ning. Bericht van Ged. St., dat dit college de vereeniging Vlijt Gedijt", in zijn beroep niet ontvankelijk heeft verklaard en het raadsbesluit dus van kracht ge worden. Goedkeuring door Ged. St. van de gemeenterekening 1931. Bericht van Ged. St., dat zij de re geling inzake de ambtswoningen wen- schen te wijzigen in dier voege, dat in het vervolg de huurwaarde van 12 op 15 pCt. van het salaris van de betrok ken ambtenaar zal worden gebracht. B. en W. stellen voor, Ged. St. te be richten, dat met deze wijziging wordt accoord gegaan. Aldus wordt besloten. Verschillende adressen van bonden, waarin er op wordt gewezen, dat som mige uitkeeringen uit de bondskassen lager zijn, dan de steunuitkeeringen. Gevraagd wordt een toeslag op deze uitkeeringen te willeln verleenen, waar door deze onbillijkheid wordt wegge nomen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. gaarne erkennen, dat de gemaakte op merking juist is. De uitkeering uit de bondskas bedraagt b.v. f8.40, terwijl een gezin van 6 personen een steunuit- keering verkrijgt van f 10.20. B. en W. stellen voor, om indien de uitkee ring lager is, de gemeente met steun uit Rijkskas deze uitkeering suppleert en daarvoor een regeling aan den mi nister voor te leggen. De heer v. Rosmalen verheugt zich, dat B. en W. met dit voorstel zijn ge komen, er blijkt uit, dat het colliege voorstander is van organisatie. Er wordt in een adres evenwel gevraagd de toe slag hooger te doen zijn. De nood in de arbeidersgezinnen is hoog gestegen, daarom zou spr. willen voorstellen, de in het adres genoemde bedragen van 40 en 20 et per gezinslid toe te staan en eveneens een kolentoeslag te verlee nen. Volgens het voorstel van B. en W. zullen alleen groote gezinnen nu de uitkeering krijgen boven de vast gestelde bedragen van de steunregeling. De Voorzitter zegt, dat wat de heer v. Rosmalen aanvoert juist is, doch zooals de heeren weten en ook de heer van Rosmalen kan weten, heeft de raad indertijd een toeslag vastge steld die hooger was, doch de minister heeft deze niet willen goedkeuren. In verband daarmede was ook besloten, tot wijziging der begrooting, doch Ged. St. wilden deze wijziging niet goedkeu ren. Er is een steunregeling, waarvan niet mag worden afgeweken. Nu kan men wel iets graag willen, maar men moet het ook kunnen betalen. Er zijn op 'toogenblik 164 ingeschrevenen als werkeloos. Rekent men ieder gezin op 5 personen, dan komt men op 820 men- schen, die niet voor zich zelf kunnen zorgen, en door hulp van rijk en de gemeente moeten worden gesteund. Als men het zoo beschouwt, dan moet men verwondert staan dat het nog kan. Als de gemeente kan blijven doen, wat ze tot heden heeft gedaan, dan mag men blij zijn. Al zou de regeering zeggen, je mag de gevraagde toeslag geven, maar uit eigen middelen, zou het niet kunnen gebeuren. De belastingen loo pen ook terug, en als de heer v. Ros malen het van dien kant bekijkt, zal hij het voorstel van B. en W. zeker billijk achten. De heer v. Rosmalen zegt, dat hij heel goed weet, dat de finantiën van de gemeente niet rooskleurig zijn, doch bij het opmaken der begrooting was er wel geld voor de Burgerwacht, maar niet voor de werkeloozen. E>e Voorzitter meent, dat de raad er Volstrekt geen bezwaar tegen zal hebben, de f50.die voor de Bur gerwacht zijn uitgetrokken, aan de wer keloozen te geven. Als de werkeloozen door elkaar slechts f 7.per week krijgen, dan komt men iedere week aan een uitkeering van 11 a 1200 gul den, als men daarbij weet, dat de op centen op de personeele belasting slechts f1200.opbrengen, dan wordt in een week uitbetaald, wat deze op centen opleveren. Laat ons verstandig blijven, aldus spr., het is de wal die het schip keert. De heer v. 't Sant wil den heer v. Rosmalen opmerkén, dat hij zelf voor deze f50.van de Burgerwacht heeft gestemd. De heer v. Driel maakt dezelfde opmerking en voegt er bij, dat som migen meenen, dat de Burgerwacht een instelling is ter bescherming van de kapitalisten, maar deze meening is onjuist, de burgerwacht is in het leven geroepen voor de handhaving van orde en gezag, dit geldt niet alleen voor de partij waartoe spr. behoort, maar ook voor de partij van den heer v. Ros malen. Hoe de heer v. Rosmalen, zoo tweeslachtig kan zijn, is spr. een raad- i sel. De heer v. Rosmalen vraagt of alle 164 werkeloozen steun trekken. De Voorzitter antwoordt, dat er ook een gedeelte bij is, die een uitkeering uit hun kassen trekken. Volgens telefo nische mededeeling, zullen ook de bouw vakarbeiders in de steunregeling wor den opgenomen. Wordt vervolgd). Een moord te 's-Gravenhage. Zondagnacht is in een perceel aan de Naaldwijkschestraat te 's Hage een vrouw vermoord. Een 25-jarige vrouw heeft dien nacht een bezoek ontvangen van een man, Eenigen tijd later hoorde een buur vrouw een woordenwisseling in de kamer van de thans vermoorde vrouw. Er zijn op de vrouw twee revolver schoten gelost, door een waarvan de vrouw zoodanig in de linkerborst was getroffen, dat de dood opslag moet zijn ingetreden. De dader is onbekend. in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.15 val 13 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 1.28 was 13 Crévecoeur (Maas) 1.26 was 9 St. Andries (Maas) 2.04 val 0 Venlo 11.10 val 44 Maastricht 44.01 val 6 Keulen 1.73 val 13 HEUSDEN. 14 Dec. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) is f 0.92V3 per pond. GEBOREN dochter van J. M. SNIJDERS en M. J. C. SNIJDERS- WILHELM. PADANG, (Ned. Oost-Indië) 10 December 1932, Mijn hengst „FERDINAND d' ALBINAXOS" werd door de Verzekering-Maatschappij Eerste Nederiandsche Onderlinge" v. 1900 te 's-Gravenhage, Dir. A. J. FOLKERTS, onteigend en op coulante wijze tot mijn volle tevredenheid uitbetaald, Gaarne beveel ik deze Oude Maatschappij een ieder aan. PHILIPPINE, Dec. '32. A. KINDT. H. Insp. J. DE REUS, Loosd. kade 422, 's-Gravenhage. Inspect. M. D. JANSEN, Reuze- hoek, Zaamslag. zooals spoel-, made- en maag- wormen, zoowel bij volwas senen als bij kinderen ver drijft men zeker en snel met de beroemde Wormpoeders „F e r m i t a n" van Jacoba Maria Wortel- boer, 85 cent per doos, bij Apothekers en Drogisten. een goed beklante (reparatie en nieuwwerk) met geheele inventaris, w.o. 1 afmaak- en stikmachine. Te bevragen aan het bureau van dit Blad. Ondergeteekende is voornemens op 24 Dec. en 27 Dec. a.s. een reis naar de te maken. Gelieve voor deelname zich zoo spoedig mogelijk aan te melden bij Autoverhuurder, GIESSEN (N.-Br.) Telefoon Rijswijk N -Br. no. 9. te geven door de Gemengde Zangvereeniging JJ te VEEN, Directeur de WelEd. Heer A. W. v. d. NAT te Sleeuwijk, OP ZATERDAG 17 DEC. a.s. in het Gymnastieklokaal der O.L. School te VEEN. Aanvang 7 uur precies. Het programma bevat 11 zang nummers, waaronder enkele solo's, terwijl drie Blijspelen en een Tooneelstukje den avond zullen vullen. ^J^s.edeRa„g50ct. De ONTVANGER DER REGI STRATIE EN DOMEINEN te WERKENDAM, zal te zijnen kantore, a contant en zonder opgeld, bij inschrijving verkoopen A. 162 IEPEBOOMEN, op stam staande langs den Rijks weg Sleeuwijksche veerKeizers- veer, in kavels en massa's B. 210 IEPEBOOMEN, op stam staande op- of nabij den Noorder- en den Zuiderrivierdijk langs de Bergsche Maas onder Ammerzoden, Herpt en Bern, Nederhemert, Wijk en Eethen, in kavels en massa's; C. 19 IEPEBOOMEN, op stam staande aan den Straat weg van Heusden naar Elshout bij het voormalig verdedigings werk onder Oudheusden, in kavels en in massa's. Ongezegelde inschrijvingsbiljet ten kunnen worden ingeleverd tot en met Donderdag 22 Decem ber 1932 ten kantore van voor noemden Ontvanger, alwaar om schrijving der kavels en voor waarden gratis verkrijgbaar zijn. Rechtskundig Adviseur te 's-Hertogenbosch. Havenstraat 5, (nabij h8t Station.) ADVIES in alle belasting aangelegenheden, INVULLEN beschrijvingsbiljetten, opma ken vanBBZWAARSCHRIF- TBN wegens te hoogen aanslag enz Bill ij ke Conditiën. moeten een groote partij MF° Bijzonderheden van den verkoop worden U nader bekend gemaakt. Firma TH. VAN WIJCK WAALWIJK. Christelijke en Humoristische o.a.: Utrechtsche, Rotterdamsche, Brabantsche, Hart en Huis, enz. in den Boekhandel van de HEUSDEN. 7699 f15,— 3e 2850 f 10,— 4<= 9026 Houten tabaspijp, zilv. rips- trommel met Verkade Biscuit A. Baaijens. 3833 Een half kistje fijne Siga ren, A. F. Baaijens-Clement. 1789 Theeblad, H. v. Berkel. 6490 Rijwiel binnen- en buiten band, A. J. Boelen. 6844 Extra-prijs Bureaulamp, Bergen-Henegouwen. 6897 Een wollen dames pull-over, Gez. Boeren. 8399 1 K.G. cacao, 1 luxe blik 8283 Een sierkleedje, A. A. Burg- houts. 8333 Een fijne doos Bonbons, G. van Diessen-Clerkx. 8319 'n Fijne doos zeep, M. Gijs wij t. 6820 Een paar dames-, heeren- of kinderschoenen naar keuze, H. v. Herwaarden. 11164 Idem., D. v. Herwaarden. 8504 Een paar handbeschermers, J. van Hoften. 6928 Koekjestrommel, J. v. Hooft. 11096 Een luxe doos tabak, J. Kamminga-Verheij 4305 „The Gewa" Vulpenhouder, 10279 Fijne boterletter, J. de Kok. 8257 4 pond vleesch, C. Kuijsten- v. Alphen. 10735 Een koperen bloemhanger of melkkoker naar keuze, J. v. Laarhoven. 6660 Pluche tafelkleed, Toh. de Mol. 5021 4 pond prima rookworst, A. Nooten. 7845 Een schilderij, J. Poddewijn. 11028 Een bloemtafeltje, Firma F. Schreuder en Zn. 7971 Een groote schilderij, Char les Schreuder. 532 Een paar luxe of warme win- terpantoffels, Wed. J. Smits. 9700 Etui met 12 Alpacca lepel tjes, L. Sluijmers. 1012 Bloemenhanger, C. Snijders. 11160 Zes Jap. kop en schotel, 8898 Koperen gravure in lijst voor stellende Stadhuis, Firma L. J. Veerman. 7401 Een blik fijne speculaas, luxe doos cacao, Joh. Vos-Kip- ping. 4049 Luxe doos bonbons, H. Vos Engstraat). 6334 Een pluche schoorsteenloo- per, P. Vergouw-Verschure. 6506 1/2 L. Eau de Cologne, A. Verschure-Baert. 10985 Emaille fluitketel, J. Waaij- ers. 644 Twee gramophoonplaten, LI. Wels. Weyens uitbreidingMeuiielmagazijji

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 3