Duizende koopjes. JOHAN DE MOL Bijna voor niets. Botermarkt - HEUSDEN. Belastingkantoor HEUSDEN. Bekendmaking Aangiften van Radio=Ontvangtoestellen. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws Voetbalsport. DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN maakt bekend, dat in Januari a.s. voor den dienstplicht moeten worden ingeschreven perso nen. die geboren ziin in 1914. Voor de aangifte ter inschrijving zal in het bijzonder gelegenheid wor den gegeven ter gemeente-secretarie op 4 Januari 1933. van des voorm. 91/2IO1/2 uur. De Burgemeester voornoemd. H. J. VAN EGGELEN. Heusden. Dec. 1932. DE RIJKSONTVANGER vestigt er nog eens de aandacht op, dat dit kan toor met ingang van 1 JANUARI a.s. wordt opgeheven. De gemeenten HEUSDEN, OUDHEUSDEN, HERPT, HEDIKHUIZEN en EETHEN komen dan onder het ontvangkantoor WAAL WIJK, terwijl de gemeenten VEEN en WIJK bij het ontvangkantoor WOU- DRICHEM worden gevoegd. Belanghebbenden die dus nog te Heusden hunne belasting-aangelegenhe den zouden willen afwikkelen, zullen dit dan uiterlijk Donderdag 29 Decem ber tot 's middags 12 uur nog aldaar Kunnen doen. Men denfee o.av aan ver wisseling Wegenbelastingkaar- ten, Waarvan de loopende 31 .Decem ber vervalt en het betalen van Ver gunningsrecht door kleinhandela ren in tabaksfabrikaten. Na dien tijd is men dus op de belas tingkantoren Waalwijk en Woudrichem aangewezen. In verband met het bovenstaande laat het zich aanzien, dat de toeloop naar het kantoor in de laatste dagen bijzon der groot zal zijn. Met het oog hierop wordt hen, voor wie zulks mogelijk is, aanbevolen niet tot die laatste dagen te wachten. Vanaf 1 Januari zal men, indien men niet naar een ontvangkantoor wenscht te gaan zijne betalingen kunnen ver richten op de postkantoren, alwaar ook aangiften tot slachten kunnen worden gedaan en verschillende aangewezen ge leibiljetten worden afgegeven. Het gironummer van den ontvanger te WAALWIJK is 4714. Het gironummer van den ontvanger te WOUDRICHEM is 4717. —O De Directeur van het Post-, Tele graaf- en Telefoonkantoor te Heusden brengt ter kennis van houders van radio-ontvanginrichtingen, dat de Mi nister van Waterstaat heeft bepaald, dat de aangiften van radio-ontvangtoe stellen, welke zijn geschied op grond van de bepalingen ter zake, welke gol den vóór de totstandkoming van het radio-reglement 1930, na 31 Decem ber 1932 niet meer van kracht zijn. Na dien datum zijn derhalve alleen van kracht aangiften, welke zijn ge daan krachtens de bepalingen van dat reglement, hetwelk in werking trad op 14 Mei 1930. Formulieren voor aangiften zijn ten postkantore kosteloos verkrijgbaar, al waar zij na invulling en onderteeke- ning door den houder van een radio- ontvanginrichting, zijn in te leveren, waarvoor een ontvangbewijs wordt af gegeven. De aandacht wordt er op gevestigd, dat zonder dit ontvangbewijs het heb ben of gebruiken van een ontvangin- richting is verboden en op grond van de bepalingen van het Radio-reglement strafrechtelijk wordt vervolgd. De Directeur voornoemd. Kantoor Directe Belastingen en Accijnzen te Wondrichem. Ie. dat bij staking van het bedrijf schriftelijk een verzoek om intrekking der tabaksvergunning moet ingediend worden aan hem, ontvanger, voor einde December 1932 2. dat het vergunningsrecht voor 1933 ad f 5.moet betaald worden vóór 20 Januari 1933, onder vertoon der bruin gele kaart der bedrijsvergunning en 3e. dat bij niet tijdige betaling van genoemd vergunningsrecht tot vervolging, medebrengende hooge onkosten, zal wor den overgegaan. De aanslagen der Grond- en Personeele belasting 1932 moeten vóór 1 Januari a.s. worden afbetaald ter voorkoming van kosten. Op de aanslagen der Inkomstenbelasting, waarvan de aanslagbiljetten gedateerd zijn in de maand October 1932, moet vóór 1 Januari a.s. minstens Ys zün betaald. Aan de inwoners der gemeenten VEEN en WIJK EN AALBURG, welke gemeenten met ingang van 1 Jan. a.s. onder dit kantoor komen te ressor teeren, wordt medegedeeld, dat het kantoor te Woudrichem, wijk A 344 (Hoogstraat), alle werkdagen behalve Zaterdags voor de betaling der directe belastingen is geopend van 91 uur. Voor accijnzen en inlichtingen ook 's middags van 24 uur, behalve Zaterdags. De postrekening van den Ontvanger is 4717. De Ontvanger der directe belastingen te Woudrichem verzoekt den belasting plichtigen, die verzoeken om uitstel v«n betaling aan hem zenden, daarin melding te maken van het artikel van het kohier, waaronder de aanslag voorkomt, zulks ter voorkoming van vertraging in de afdoening. 's HERTOGENBOSCH, 14 December. Op de markt van heden waren aange voerd 2494 stuks, 1583 stuks hoornvee, 788 biggen, 94 zeugen, 2 schapen of lammeren en 72 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f160 tot f265 per stuk Kalfvaarzen Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 2529 p. pond Koeien 2e 2126 Pinken van f 60.-—tot f 130.p. st. Zeugen 30.60. Biggen 6.— 8.— Schapen 8.12. Lammeren Aanvoer vet vee groot. Prijzen iets lager. Kalfvee handel vlug. Magere Ossen en koeien zeer stil. Pinken Prijshoudend. Schapen en lammeren prijshoudend. Dragende varkens flauw. Biggen als vorige week. Afloop der markt prijs houdend. 130 240 60 180 TABAKSBELASTING. De Ontvanger van den tabaksaccijns te Woudrichem deelt mede 's HERTOGENBOSCH, 13 Dec. Boter. Aanvoer 20.325 K.G Hoogste prijs f 1.60. Laagste f 1.50. Middel f 1.58. GORINCHEM, 12 Dec. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 14.381 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f3.80f5.20 Eendeneieren f 4.30 Jongehennen eieren f3.10 f3.60 per 100 stuks. ROTTERDAM, 13 December. Op de veemarkt waren heden aange voerd 214 paarden, 10 veulens, 1400 ma gere en 880 vette runderen, 205 vette kalveren, 371 graskalv., 566 nuchtere kalveren, 255 schapen of lammeren, 5 overloopers of varkens, 70 biggen, 12 bokken of geiten. Per Vs K.G. 3e kw. 2e kw. le kw. Koeien 13—177s 25—27 31—33 Ossen 16—17 2224 2730 Stieren 1517 1921 2325 Graskalv. 1519 Vette kalveren 277s-3272 37 724272 52-5773 Per stuk Melkkoeien f 120 k f235 Kalfkoeien f130 a f245 Stieren f 60 a f290 Pinken f 50 f 85 Graskalveren f 20 a f 40 Vaarzen f 80 a f125 Werkpaarden f 100 f 230 Slachtpaarden f 80 f 130 Veulens f 25 f Hitten f 40 a f Biggen f 3 a f Nuchtere fokkalv. f 8 a f id. slachtkalv. f 4 a f 9. Biggen per week f 0.30 f0.70 60 80 7 15 AALST. De heer Linthout, marechaussee te Oudenbosch, is benoemd tot rijks veldwachter ter standplaats Aalst. De nieuwe functionaris zal zoo spoedig mogelijk in dienst treden. ALMKERK. Tot lid van bet Burgerlijk Arm bestuur is gekozen de heer C. Biesheuvel. ANDEL. Woensdagavond a.s. te 7 uur zal in de v.m. openbare school alhier voor het Comité van Winterlezingen optre den ds. Barthlema van Zeist met het onderwerp ,„Aan den klaagmuur". Door de kinderen der Bijzondere school zal onder leiding van het onder wijzend personeel. Donderdagavond a.s. in de Ned. Herv. kerk het Kerstfeest worden gevierd. De toegang is vrij. BABYLONIëNBROEK. De gemengde Zangvereenig Vol harding" is voornemens 24 December a.s. een uitvoering te geven in het Gymnasüek- lokaal der O. L. School alhier. Zie advertentie. EETIIEN Openbare vergadering van den raad der gemeente Eethen te houden op Dinsdag 20 December 1932. des voormiddags half elf. Aan de orde: 1. Benoeming leden Burgerlijk Armbestuur, s 2. Aanmerkingen gemeentebe- grooting. 3. Voorstel van B. en W. inzake vervoerkosten naar consulatiebureau voor zuigelingen. 4. Besluit tot in bewaring geven van gelden. f GIESSEN. Op een vergadering van leden van het Groene Kruis voor Woudri chem e.o. zijn voor deze gemeente als bestuurslid gekozen, de heeren Kooi man en van Herwijnen. -:i iNIEU WEND IJK. fDe eieren worden alhier ver handelt in prijzen van 51/? tot 61/2 ct. per stuk. In de Geref. Kerk is gekozen tot ouderling de heer P. v. d. Zouwen, in de vacature van den heer Wisse, die om gezondheidsredenen bedankte. Naar we vernemen zal het Chr. fanfarecorps Crescendo" alhier, op 2de Kerstdag een uitvoering geven in het Instituutlokaal. Zondagavond om 7 uur zal er een Zendingsvergadering worden ge houden in de Geref. kerk alhier. Als spreker hoopt dien avond op te tre den de zendingsdeputaat Ds. Hakman van Almkerk. Vrijdagavond gaf de Chr. gem. zangvereen., directeur de heer N. Snij- ers voor een goed bezette zaal een 'wel geslaagde uitvoering in het Instituutlo kaal. Zaterdagavond j.l. hield de Chr. schoolvereen. een druk bezochte leden vergadering in de consistorie der Ger. Kerk alhier. Het hoofd der school, de heer Wisse, hield een lezing over ^Ge zag". Tot bestuurslid werd herkozen, de heer G. Tollenaars en in de plaats van den heer K. A. Koekkoek, die zich niet meer herkiesbaap stelde, de heer K. v. d. Stelt. De heer Koekkoek werd namens de vereeniging, (als blijk van waardeering voor de vele jaren die hij als penningmeester fungeerde) een mooie rooktafel aangeboden. Op Woensdag 21 Dec. a.s., des namiddags zal er in de consistorie der Geref. Kerk gelegenheid bestaan tot het bezichtigen van plm. 300 kieedingstuk- ken, welke vervaardigd zijn door de Geref. Naaikrans Martha" en welke aan de armen der gemeente zullen wor den ter hand gesteld. J.l. Vrijdag trad voor het comité van winterlezingen op Ds. Laarman van Hilversum, met het onderwerp: ,:Onze levenshouding en het huidige cultuurleven." A.s. Zaterdag 17 Dec. zal de A.R. Kiesvereen. een vergadering hou den in het Instituutlokaal. De heer C. A. Heijstek zal inleiden het onder werp: ,,Het kiesrecht". OUDENDIJK. Naar wij vernemen zal over en kele weken door den heer Woudstra, tijdelijk hoofd der 2de openb. school, een ouderavond worden gehouden. RIJSWIJK. De laatste suikerbieten aan de laadplaats „De Nol" alhier, zijn deze week verscheept, over het al gemeen was de opbrengst middelma tig- De muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" alhier, .welke gerui- men tijd geen repetitie's meer heeft gehouden is deze week hiermede met een 24-tal leden onder leiding van de heer van Dijk uit Almkerk weder begonnen. Wii hopen van harte, dat deze vereeniging weder tot bloei mo ge komen. SLEEUWIJK. In de vacature van onderwijzeres aan de Bijz. lagere school alhier, ont staan wegens huwelijk van Mej. van Os, is benoemd Mej. J. G. Haspers. Voor de inschrijving van dienst plichtigen lichting 1934 zal ten gemeen tehuize in het bijzonder zitting worden gehouden op 7 en 14 Januari a.s., des voormiddags 912 uur. Onder leiding van den heerKnoot had Vrijdagavond^ j.l. een vergadering plaats van de leden der vereeniging ,,Het Groene Kruis voor Woudrichem e.o.", in de openbare school alhier, ter benoeming van 2 bestuursleden voor Sleeuwijk. Mededeeling werd gedaan, dat het ledental voor Sleeuwijk momen teel bedraagt 122, welk getal vermoe delijk nog met een 10 a 20 tal leden zal worden verhoogd, aangezien de op gave nog niet in zijn geheel was bin nengekomen. Eenige leden informeerden of de uit gestrektheid van het rayon, waarover het Groene Kruis zich uitstrekt, niet te groot zal zijn voor één wijkverpleeg ster, waarop te kennen wordt gegeven, dat er meerdere gemeenten zijn, waar de wijkverpleging nog een grooter dis trict bestrijkt en waar het werk ook door één wijkzuster naar behooren wordt gedaan. Volgens het huishou delijk reglement worden de bestuursle den gekozen uit en door de leden van elke gemeente, in afzonderlijke plaat selijke vergaderingen en wel 1 op ieder 100-tal leden of gedeelte daarvan. Ge kozen werden de heeren A. Knoot en H. N. van Arkel (Kerkeinde). UITWIJK. Herkozen tot Ouderling en Dia ken der Herv. Kerk, de heeren P. A. Nieuwenhuizen en J. Bouman. Zaterdagavond gaf de fanfare Juliana" haar eerste winteruitvoering, wat een goed verloop had. De op komst van publiek was redelijk. Na de uitvoering had er nog een verloting plaats van een tiental prijzen, ten bate der vereeniging. WAARDHUIZEN. Aan de weegbrug ,,Steenenheul" zijn deze campagne geleverd 621.369 k.g. bieten, terwijl dit aan hetVerlaat" is 1.148.092 kg. bruto, alles voor de C.S.M. WOUDRICHEM. Door het kiescollege der Ned. Herv. kerk zijn tot ouderling en diaken gekozen de heeren W. Baks en A. Kant Azn. Aan de beurt van aftreding waren resp. de heeren J. G. van Hoven en L. G. de Joode. Door den Minister van Defensie is aan den dienstplichtige der lichting 1932 A. C. Vink alhier, voorgoed vrij stelling van den dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. Met de visscherij blijft het de laatste weken zeer treurig gaan. Zal men worden er nog geen gevangen, terwijl de vangst van de overige soor ten visch, evenals aal en paling, zeer gering blijft. Daarbij komen de lage prijzen, zoodat de visschers reeds we ken zoo goed als niets verdienen. Ver schillende visschers uit deze gemeente hebben dan ook hun toevlucht tot de werkverschaffing moeten nemen, ten einde nog eenige inkomsten te hebben. Gedurende de maand November j.l. werden voor den Vleeschkeurings- dienst ter keuring aangegeven 6 koeien, 26 varkens, 6 kalveren en 3 schapen. WASPIK. Openbare vergadering van den raad der gemeente op Vrijdag 16 December 1932 des namiddags half zeven. Aan de orde is: 1Mededeelingen. 2. Benoeming armmeester. 3. Vaststelling rekening en be grooting van het Burgerlijk Armbe stuur. 4. Behandeling streekplan ,De Meijerii". ZALTBOMMEL. Maandagmiddag is brand uit gebroken in de drukkerij van den hr. H. Kaasjager alhier. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon zij niet verhinderen, dat de druk kerij geheel uitbrandde. De belen dende perceelen konden behouden blijven. Verzekering dekt slechts gedeelte lijk de schade. ZUILICHEM. Op 10 December j.l. stonden bij den agent der arbeidsbemiddeling inge schreven 95 werkeloozen. HEUSDEN. Zondag a.s. speelt Juliana I hare 10de competitiewedstrijd voor de 1ste klasse B.V.B. en wel tegen Capelle II, op het Julianaterrein nabij de groote brug. Juliana heeft de uitwedstrijd reeds gespeelt tegen Capelle II en won des tijds met 10. Zij zullen dus moeten aanpakken om de 2 winstpuntjes in eigen bezit te krijgen. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Zaterdag speelde de v.v. ,,L.O.N. G.A." haar tweede wedstrijd voor de seriewedstrijden te Dalem. Ditmaal te gen Merwede" I uit Hardinxveld. De wedstrijd begon enkele minuten over 3 uur. Gedurende ,de eerste minuten golfde het spel op en neer en verkende men elkanders krachten. Na 10 minuten volg de een reeks van aanvallen van L.O.N.. G.A., waaruit de middenvoor, de zwart- witten de leiding bezorgde 10. Mer wede geenszins ontmoedigd valt geest driftig aan, doch weet het niet tot doelpunten te brengen. Na ongeveer 20 min. spelen brengt de middenvoor van L.O.N.G.A. den stand met een fraaien kopbal op 20, met welken stand de rust ingaat. Na de rust speelt één invaller mee, aangezien één der backs geblesseerd is. Verschillende ma len komen beide doelen in gevaar, maar Merwede kan niet door het hardnekkig verdedigen van Longa doelpunten. Nadat enkele mooie kansen door Lon ga gemist worden, verricht de midden voor de hattrick en maakt er 30 van. Kort daarop komt het einde met 30 zege voor L.O.N.G.A. Het terrein was keihard en uiterst moeilijk be speelbaar. A.s. Zaterdag komt Longa uit tegen S.V.W1. I uit Werkendam. De wedstrijd vangt wederom aan om 3 uur. CAPELLE. Voor alle elftallen der voetbalver- eeniging „Excelsior", is voor a.s. Zondag een competitiewedstrijd vastgestelt. Het 4e elftal speelt voor de 3e klasse N.V.B. te Geertruidenberg tegen „Good Luck", het 2e elftal speelt voor de le klasse B.V.B. te Heusden tegen „Juliana I", en het 3e elftal heeft een thuiswedstryd te spelen voor de 2e klatse B.V.B. tegen „Kaatsheuvelsche Boys lil". WERKENDAM. Zaterdagmiddag zal door„W V.V. II" alhier, en „Merwede I" van Hardinxveld, de Demi Finale worden gehouden van de serie wedstrijden te Dalem „S V.W. I" alhier zal daar ook spelen en wel tegen „L.O.N.G.A. 1" van Heusden. Nam. 2 30 u. alhier wedstrijd door combinatie van „W.V.V. II en III" tegen „Zwaluwen" van Sleeuwijk. o BEZOEKT ONZEN UITVERKOOP —o- —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4