Plaatselijk Nieuws. Hurgelijken Stand Marktberichten. Buitenland. prinsje Klepperdak Kerstfeest vieren!" En of de deftige dames en heeren van het hof al hun neus optrokken, het gaf allemaal niets, het prinsje vierde dien avond feest met den landlooper, als nooit te voren. Deze vertelde een heeleboel vroolijke landloopergeschie denissen, zoodat het prinsje moest scha teren van het lachen. Tot belooning kreeg de landlooper toen nog tien goud stukken en een oude jas van den koning en ik kan jelui wiel vertellen, dat Prins je Klepperdak nog nooit zoo'n vroolijke en prettige Kerstmis gevierd had! EINDE. AALST. De landbouwer J. B., die zijn in werking zijnde karnmolen zou smeren, geraakte daarbij met zijn duim bekneld tusschen een kamrad, waardoor deze ernstig gewond werd. Door den heer G. D., baas op „de Rietschoot", werd werd een eerste verband gelegd. AALBURG. Tweede Kerstdag, des avonds half zes, zal in de Ned. Herv. Kerk alhier het Kerstfeest gevierd worden met de kinderen der Zondagschool. Tevens zal herdacht worden dat de heer E. de Graaff 40 jaar het onderwijs aan de kinderen heeft ge geven, waarbij Ds. Gobius du Sart uit "Wijk tegenwoordig hoopt te zijn. ANDEL. Het bestuur van het alhier opge richte Chr. Mannenkoor is als volgt samen gesteld Voorzitter de heer G. Schouten, G. Crielaart, J. H. van Diggelen en Chr. van Rijswijd. Het aantal leden bedraagt ruim 20 BABYLONIëNBROEK. Op uitnoodiging der Herv. Jongel. Vereen. „Obadja" alhier, zal V. D. dezen winter nog als spreker optreden, den WelEd. Heer Ds. C. W. Bastiaanse, Ned. Herv. Predikant te 't Woud (bij Delft) met het onderwerp„De noöd der Kerk". DUSSEN. Vergadering van den Raad der Gemeente, op heden Vrijdag 23 December des nam. 5 uur. Aan de orde is 1. 2. 3. 5. 6. Ingekomen stukken en mededeelingen. Vaststelling reglement Burgerlijk Arm bestuur. Vaststelling verord. op den Vleesch- keuringsdienst kring Almkerk. 4. Vaststelling steunregeling voor werk- loozen. Wijziging begrooting 1932. Vaststelling beroep Bouwverordening. 7. Benoemingen. a Lid Burgerlijk Armbestuur: Voordracht: 1. H. C. Staal. 2. Adr. Ansems. b. Lid Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs Voordracht: 1. H. Boender. 2. H. A. Simonis. c. Lid Commissie tot wering van Schoolverzuim Voordracht: 1. G. van Rijswijk. 2. Tj. Smink. GENDEREN. De heer D. Oegema, directeur van de zuivelfabriek, is benoemd tot bestuurs lid van den Zuidholl. Zuivelbond. De heer W. Branderhorst alhier is gekozen tot Voorzitter van de Afd. land van Heusden en Altena van de Ned. Pomologische Vereeniging. Op Donderdag 29 December a.s., des adonds 6.30 uur zal in de Geref. Kerk vertoont worden de film van de Ned. Chr. Radio Vereeniging. Voor kinderen zal om 4 uur gelegen heid gegeven worden deze schitterende film te zien. 's-GRAVENMOER. De bekende jaarlijksche uitvoering van de Chr. Zangvereeniging „Excelsior" zal niet op tweede Kerstdag, doch op Woensdag 28 Dec. worden gehouden. Het verhuren der zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk zal dit jaar geschie den op Zaterdag 24 December 's middags 4 uur. Voor dien tijd is er gelegenheid tot betaling der zitplaatsen over het af- geloopen jaar. OOSTERHOUT. (Oosteind). Zondagavond circa half- tien vond een voorbijganger naast de tramlijn van de Z. S. M. gelegen langs den openbaren weg Groenendijk met een groote hoofdwonde in bewusteloozen toe stand de 68 jarige J. Kerkhof, wonende te Dongen. Onmiddellijk werd genees kundige en geestelijke hulp ingeroepen alsmede veldwachter van Echelen gewaar schuwd. Op last van Dr. Hoofman te Oosterhout, die inmiddels gearriveerd was, werd de ongelukkige in zeer zorgwekkende toestand naar het R. K. gasthuis te Ooster hout vervoerd. Een onderzoek wordt in gesteld. MEUWENDIJK. De eieren worden alhier verhandelt in prijzen van 5 tot 51/, ct. per stuk. Door den heer Joh. de Heus is een luchtballon gevonden welke uit België* afkomstig bleek te zijn. Deze ballon was voorzien van uurwerk en had tot nummer No. 31. Het Chr. Fanfarecorps „Crescendo" directeur de heer S. Kuipers, geeft 2e Kerstdag een uitvoering in het Instituut lokaal. Het programma belooft veel. Deze uitvoering is uitsluitend toegankelijk voor begunstigers. De heer O. Walraven Sr. heeft het eere-voorzitterschap van het Christel. Fanfarecorps „Crescendo" aanvaard. De dekhengst van de vereeniging ,'t Land van Altena" welke gestationneerd is bij den lanbouwer W. Snoek alhier, is dezer dagen het M. C. premie toege kend. RAAMSDOXKSVEER. Tot Notabel der Herv. Gemeente werd in de vacature, ontstaan door het bedanken van dhr. Redert, gekozen dhr. H. Netten. De Herv. Zondagschool houdt haar Kerstfeestviering 2e Kerstdag in de Herv. Veersche Kerk. Tot Kerkvoogd werd gekozen dhr. D. Lankhuijzen Sz. en tot President Kerkvoogd dhr. L. P. Dubbelman. Maandag 26 Dec. nam. 5.30 uur Kerstfeestviering met de kinderen van de Zondagsschool „Johannes" in het Evan gelisatielokaal „Eben Haëzer". SLEEUWIJK. De heer J. V. alhier viel dezer dagen met zijn rug in een snoeimes Hij verwondde zich zoodanig, dat de genees' kundige hulp van Dr. Van Leeuwen moest worden ingeroepen. Dezer dagen werden des nachts een tweetal schapen, toebehoorende aan B. v d. Dag en J. Potters alhier, door een paar honden aangevallen en doodge beten. De politie heeft de zaak in onder zoek. Laat dit een waarschuwing aan alle eigenaars of houders van honden zijn, wier honden gevaarlijk voor de omgeving zijn, deze dieren vast te houden en niet onbeheerd laten losloopen. Op Vrijdag j.l. werd in het café van den heer A. Kolff alhier, voor een talrijk publiek de film vertoond „het in dijken en in cultuur brengen van de Zuiderzee". Deze film ging uit van den Nederlandschen Bond van arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf. WIJK. Zondagavond kwam het jongste zoontje van den heer P. v. d. Velden spelenderwijze te vallen, waarbij het zich zoodanig bezeerde dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zondagmorgen maakte ds. Gobius du Sart van den kansel bekend, dat de gehouden collecte voor de naaivereeniging Dorcas II", circa f 227 heeft op gebracht. Hij bracht dank aan allen die daarvoor hadden bijgedragen. De werkzaamheden aan het Noorder afwateringskanaal schieten goed op. Als het zoo doorgaat, er werken momenteel 200 personen hieraan, zullen de werk zaamheden slechts 2 a 3 weken meer duren. Thans zijn ook weder door de gemeente een 15-tal werkeloozen te werk gesteld in het vlasbedrijf van de heeren A. v. Wijk en A. Mans. WOUDRICHEM. Door den Minister van Waterstaat is aan J. P. Spronk alhier vergunning verleend tot het oprichten van een radio centrale. Door de Meisjesvereen. „Dorcas" alhier, werd Dinsdagavond j.l. in de Be waarschool gelegenheid gegeven tot het bezichtigen van de verschillende gemaakte kleedingstukken, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Met de visscherij gaat het nog niet naar wensch. Hoewel in andere jaren om dezen tijd reeds zeer druk op zalmen werd gevischt en de visschers thans ook reeds eenige weken uitzien of er nog geen zalmen de rivieren opkomen, is wegens het gemis van zalmen nog geen aanvang gemaakt met de zalm visscherij. De visscherij op witvisch levert even eens zeer matige vangsten op, de prijzen van de visch zijn zeer laag Snoek wordt er zoo goed als niet gevangen, terwijl de vangst van aal en paling eveneens sterk is verminderd. Verschillende visschers zijn wegens de slechte uitkomsten der vis scherij reeds bij de werkverschaffing ge plaatst. De aandacht van de mannelijke ingezetenen dezer gemeente, geboren in 4914 wordt er op gevestigd dat zij zich voor den Dienstplicht in de maand Januari a.s moeten laten inschrijven. Speciaal zal daartoe gelegenheid worden gegeven ten Gemeentehuize op Zaterdag 7 Jan. a.s., des v.m. van 11 tot 12 uur. WASPIK. Mej. M Schaap onderwijzeres aan de Chr. Bijzondere School alhier, is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot on derwijzeres aan eene Bijz. School te Am sterdam, en Waardhuizen en Uitwijk. Gekozen tot Oud. en Diaken de Geref Kerk, resp. T. Colijn Spiering. De deren zal de Herv. avonds. in A. heden waren Kerstfeest viering met de Kin plaats hebben 2e Kerstdag in en Geref. Kerk, beiden des WIJK EX AALBURG. Geboren: Juni. Pieter Johannes, z. van A. J. v. Bergeijk. Hendrika, d. van J Bouman en A. Versteeg. Willem, z. van G de Bruin en C. v. Helden. Hendrikus, z. van J. Mans en W. van Loon. Juli. Bartha, d. van W. Schefïers en S. de bokken of geiten. Waal. Wilhelmina, d. van M Mouthaan per ij P. G. van Mersbergen. Hendrik, GORINCHEM, 19 Dec. Op de eierveiling van aangevoerd 14.026 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 3.80f 4.90 Eendeneieren f 4.50 Jongehennen eieren f3.40f3.80 per 100 stuks. ZALTBOMMEL 20 December. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 57 biggen, prijs van f 57 34000 eieren, prijs per stuk 3 a 4X/S cent680 K.G. boter, prijs per 1/i K.G. roomboter f 0.92l/it boerenboter f0.90 per pond. liepen, kwam tot een verwoed gevecht. Het bleek evenwel dat de beide mannen rechercheurs waren, die den directeur voor een der roovers hielden, terwijl deze op zijn beurt meende, dat de rechercheurs de roovers waren. De „echte" roovers gebruik gemaakt van en waren intusschen ROTTERDAM, 20 December. Op de veemarkt waren heden aange voerd 223 paarden, 3 veulens, 1464 ma gere en 972 vette runderen, 260 vette kalveren, 318 graskalv., 637 nuchtere kalveren, 127 schapen of lammeren, 3 overloopers of varkens, 48 biggen, 12 en f. «j. van Mersoergen. nenariK, z. van G. de Waal en M. v. d. Kolk. Gijsberta Willemijntje, d. van W. A. Wijgers en J. G. van Loon. Augustus. Adriana, d. van D. Arendse en A. v. d. Wetering. Arie, z. van A. Kerkwijk en S. Vos. Johan, z. van J. Vos en J. Vos. Zegerina, d. van J. v. Wijk en W. v. d. Pijl. Kornelis, z van K. Donkersloot en J. van Son. Marius, z. van H. van Loon en Cath. Bouman. Johan, z. van B. H. v. d. Bogaard en J. Mouthaan. Rutger Gerrit, z. van P. Poorter en G. van Helden. September. Willemijntje Dirkje, d. van D. van Loon en K. Sluijmers. Hendrik Cornelis, z. van A. G. v. Lier en J. de Waal. Maria, d. van C. v. d. Velden en A. v. Loon. Adriaan Marinus, z. van C. Treffers en E. M. van Kuijk. Pieternella Maria Johanna, d. van J. P. Bouman en A. v. Tilburg. Rutger, z. van L. Hille en N. Bouman. October November. Johannes, z. van W. van Tilburg en H. E. Verhoek. Engelina, d. van H. Bouman en E. A. de Vries. Gijsbertje Johanna, d. van G. van Helden en S. L N. Verhoek. Adam Adrianus, z, van A. Kuijpers en G. A. de Waal. Bertus Cornelis, z. van C. Kuipers en B. Mouthaan. Huwelijken: 1 Juni7 December. Joh. Thur, 29 j„ en C. Blijenberg, 28 j. D. Bakker, 31 jen G. Krop, 26 j J. v. Mersbergen, 28 j., en L. Kolff, 25 j. J. G. N. Schreuders, 26 j., en D. van Wijk 20 j. D. van Bergeijk, 29 j., en H. Stegerman, 21 j. J. van Helden, 39 j., en H. Versteeg, 23 j. H. Bouman, 32 j., wedn. van A. Pors, en G. Don kersloot, 30 j. Overleden: Juni. Jenneke de Bruin, 66 j echtg. van M. Nieuwkoop. Juli. Korstiaan van Kapel, 43 j.Jacoba Roza, 43 j. September. Kuijk, 52 j echtg. van Antonie van Bergeijk, 79 j. October. Marinus van Son, 79 j., wedn. van Chr. Millenaar. Huibertje K. van Balle- gooijen, 67 j., wed. van Joh. v. Loon. Cornelis Donkersloot, 2 maanden. Dirk Mans, 75 j., echtg. van J. van Wijk. November. Vroegjen Fransen, 64 j echtg. van J. Vollenhoven. December, Willem de Bruin, 6 maanden. Cornelis van der Schans, 83 j., wedn. van A. de K.G. 2e kw. 23—26 21—23 18—20 3e kw. Koeien 121/s16 Ossen 15 16 Stieren 1416 Graskalv. 1520 Vette kalveren 25-30 35-42V8 52V2—55 Per stuk le kw. 29—31 26—29 22V8—24 Melkkoeien Kalf koeien Stieren Pinken Graskalveren Vaarzen Werkpaarden Slachtpaarden Veulens Hitten Biggen Nuchtere fokkalv. id. slachtkalv. Biggen per week f120 f130 f 60 f 50 f 20 f 80 f 100 f 0.30 k 65 30 k 40 a 3 a 9 a 4 a a f235 a f245 k f290 i f 85 f 40 f 125 f230 f 140 f 70 f 80 f 6 f 15 f 9.— f 0.60 Heiltje van D. van Dam. Bruijn. Maria van van Abr. Sluijmers. Wijk, 82 j., wed. 's HERTOGENBOSCH, 21 December. Op de markt van heden waren aange voerd 2116 stuks, 1359 stuks hoornvee, 625 biggen, 12 zeugen, 45 schapen of lammeren en 75 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f130 tot f240 per stuk Kalfvaarzen 420 230 Magere Ossen -n ,n en Koeien 'u Vette Ossen en) 4e kw. 2430 p. pond Koeien 2e 20—26 Pinken van f 70.tot f 140.p. st. van Zeugen Biggen Schapen Lammeren 30.— 4.— 6.— 65.— 8.— 12.— „KERK EK VREDE". Geachte Redactie, Mag ik, naar aanleiding van een om zendbrief van het „Comité tot waarschu wing tegen eenzijdige ontwapening" iets zeggen? Het is niet om dit comité, dat telkens blijk geeft van onze beginselen en beweegredenen niets te begrijpen, tot andere gedachten te brengen, maar om het valsche licht, waarin „Kerk en Vrede" wordt geplaatst, weg te nemen. le. „Kerk en Vrede" preekt niet „nationale weerloosheid", maar zij ziet Neerland's kracht en behoud niet in zijn oorlogsbewapening. 2e. Wij prediken evenmin „verzet tegen het wettige gezag". Wij willen eerlijk en oprecht der overheid geven, wat der overheid is. Maar wij willen tevens en boven alles Gode geven, wat Godes is. „Kerk en Vrede" kan het oorlogsbe drijf, zooals het zich in onzen tijd ont wikkeld heeft, op geenerlei wijze in over eenstemming brengen met het Evangelie deze beide verhouden zich als water en vuur, Niet alleen in ons land, ook in andere landen, groeit het moreel en gods dienstig verzet tegen het heele oorlogs systeem. Zonder dit groeiende verzet ver wachten wij niets van Genève, noch van eenige andere vredesbeweging. Daar om houden wij het werk van „Kerk en Vrede" en het soortgelijke in andere landen niet alleen voor uiting van ge hoorzaamheid des geloofs, maar ook voor vredeswerk van den eersten rang. Een collecte voor dit vredeswerk lijkt ons, juist in de kerk, bijzonder op haar plaats. Hoogachtend, G. J. HEERING, Voorzitter van „Kerk en Vrede". Leiden, 15 Dec. 4932. DOOR TIJGER GEDOOD. Volgens een bericht uit Bombay is de Engelsche regeeringscommissaris, Bourne, op een tijgerjacht in het Junglegebied van de centrale provincies door een tijger meegesleurd en gedood. Bourne heeft zich opgeofferd voor een drijver, die door hadden evenwel de „vergissing" ontkomen. O— Ontzettend vliegongeluk bij Parijr Brandend vliegtuig op woonhuis neergestort. Twee dooden, 47 gewonden. Dinsdag tegen 12 uur heeft zich in het dorpje Antony, een klein plaatsje nabij Parijs, een ontzettend vliegongeluk af gespeeld. Door tot nog toe onbekende oorzaak stortte een militair jachtvliegtuig naar beneden en kwam op een woonhuis terecht. De benzinetank explodeerde en de machine vloog in brand, waarbij de inzittende vlieger levend verbrandde. Reeds tegen 11 uur hadden de be woners van Antony het vliegtuig gezien, dat op geringe hoogte boven de huizen kruiste en af en toe den induk wekte, alsof de piloot het niet meer in zijn macht had. Telkens zag men het zakken, waarna het weer werd opgevangen om na eenigen tijd tot ontzetting van de bevolking op het dak van een huis neer te komen. Toen de tank ontplofte, steeg een reusachtige steekvlam omhoog en de brandende benzine vloeide over her hnis, dat spoedig een groote vlammenzee was. Hoewel de brandweer reeds pa eenige minuten ter plaatse was, kon zij niet voorkomen, dat het huis geheel afbrandde. Tot overmaat van ramp stortte het dak van het huis in en werden verscheidene bewoners onder de puinhoopen bedolven. Met groote moeite slaagde de brand weer er in, het huis binnen te dringen en tien bewoners te bergen. Behalve kwetsuren van het vallend gesteente had den zij allen ernstige brandwonden. De minister van Binnenlandsche Zaken Chautemps heeft zich terstond naar de plaats van het ongeval begeven, teneinde persoonlijk het onderzoek te leiden. Een vrouw, die met haar beide klein kinderen het huis bewoonde, vluchtte, toen het vliegtuig op het dak terecht kwam, direct met de beide kinderen. Zij keerde evenwel kort daarop nog eens in het brandende gebouw terug, teneinde eenige bezittingen te redden. Daarbij is zij door den dichten rook bedwelmd en eveneens levend verbrand. Het aantal gewonden bedraagt 17. Acht hunner moesten naar het zieken huis worden overgebracht. Geen van de gewonden verkeert in levensgevaar Het vliegtuig is neergestort na een „feuille morte", die de piloot op ongeveer 200 meter hoogte heeft uitgevoerd. O— ONTPLOFFING IN TANKSCHIP. Te Le Havre is een ernstig ongeluk gebeurd. Een motortankschip, geladen met benzine, maakte zich gereed de haven te verlaten. Op het oogenblik, dat men den motor op gang wilde brengen, deed zich een geweldige ontploffing voor met het gevolg dat de lading in brand vloog. Het vuur sloeg over op een naast het schip gemeerden lichter, die met petroleum was geladen. De vrouw van den schipper en haar dochter, die zich aan boord bevonden, sprongen in het water en verdronken. De uit drie koppen bestaande beman ning van het tankschip is ook omgekomen. —O HELDENMOED VAN EEN MOEDER. Bij een brand in een klein dorp in Zuid Beieren redde de boerin, toen het woonhuis reeds in lichter laaie stond achtereenvolgens haar negen kinderen uit de vlammen. Met het. laatste kind moest zij uit het venster springen en terwijl het kind ongedeerd bleef, werd de moeder zwaar gewond. O— SPOORWEGONGELUK IN BELGIË. Te Antwerpen is een locomotief, toen zij voor een personentrein zou worden gekoppeld, op dezen trein ingereden. 18 personen bekwamen daarbij kwetsuren. —O BRAND IN HET KONINKLIJK PALEIS TE BRUSSEL. Te Brussel is brand ontstaan in den het dier werd bedreigd. De tijger viel den regeeringscommissaris, die den drijver koepel van den rechtervleugel van het trachtte te redden, aan, met het reedskoninklijk paleis. De oorzaak van den gemelde gevolg. De drijver zelf bleef kraiffi jivordt gezocht in kortsluiting. Het ln leven. O— EEN PIJNLIJKE VERGISSING 's HERTOGENBOSCH, 20 Dec. Boter. Aanvoer 49.475 K.G. Hoogste piijs f 1.63. Laagste f 1.52. Middel f 1.60. is de brandweer gelukt het vuur snel te beperken en te blusschen. Op het plein voor het paleis had zich Op Leicester Square, een der drukste een groote menschenmenigte verzameld, punten van Londen, werd op het spitsuur COCAÏNE IN BESLAG GENOMEN. In samenwerking met de Rijkspoli tie is doqr de .gemeentepolitie in een hotel te Stratum (gemeente Eindhoven) een hoeveelheid cocaïne ter waarde van f1200 in beslag genomen. Zes per sonen afkomstig uit Nijmegen werden aangehouden. Na verhoor op het poli tiebureau zijn de mannen in vrijheid gesteld. een drieste roofoverval gepleegd op den direkteur der Rialto-bioscoop. Twee manen sprongen uit een voorbijrijdende auto op den directeur toe en trachtten hem een actemap, welke 500 p.st. be vatte, te ontrukken. Na een kort hand gemeen gelukte het den aangevallene te vluchten met de map in een biljartzaal. Toen daar opnieuw twee mannen, die hij voor de roovers hield, op hem toe- PUROL rijk aan geneeskracht i f f f f f

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 6