Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws Burgelijken Stand MOORDAANSLAG TE BERKEL. Zondagavond is te Berkel en Rodenrijs een moordaanslag gepleegd op zekeren Mik uit Pijnacker. Deze M. was op be zoek by iemand in Berkel, waar ook aan wezig was mej. K. Deze leefde gescheiden van haar man K. Deze K., die vermoedde, dat zijn vrouw een verhouding met M. had, kwam eveneens binnen. Met een mes bracht hij M eenige steken toe. In zeer zorgwekkenden toestand werd de getroffene naar het ziekenhuis te Rotter dam vervoerd. Ook de vrouw van K. liep enkele ver wondingen op, die echter niet ernstig waren. De dader is onmiddelijk gearres teerd. Hij verkeerde onder den invloed van sterken drank. Zijn vrouw had hij reeds vele malen gedreigd. —O— CRISISBRIEFKAARTEN. Van 45 Januari tot en met 31 Decem ber zullen op de postkantoren verkrijgbaar worden gesteld briefkaarten welke met bijslag boven de gewone frankeerwaarde verkocht worden. De extra-opbrengst komt ten bate van het Nationale Crisiscomité. De kaarten dragen op het linkerge deelte van de voorzijde (adreszijde) een voorstelling, welke, evenals de aange brachte zegelafdruk, verband houdt met het doel van de uitgifte. De kaarten worden uitgegeven met een frankeerwaarde van 3 cent, 5 cent en 1x/3 cent en worden verkocht voor 5 cent, 8 en 14 cent. De briefkaart van 3 cent is uitgevoerd naar een houtsnede van W. Oepts te Amsterdamdie van 5 cent naar een litographie van Aart van Dobbenburgh te Bentveld. De briefkaart van 7l/s cent is uitgevoerd naar een teekening van H. Th. Wildeveld te Amsterdam afbeeldende, boven de landkaart van Nederland, den strijd van de elkander verslindende mach ten in den wereld-chaos. De briefkaarten zijn na den termijn van verkrijgbaarstelling nog tot en met 31 Dec. 1934 geldig voor postgebruik. De aan het einde van het verkooptijdvak niet verkochte briefkaarten worden vernietigd. O— SMOKKELARIJ. Onder Bierum, bij Appingedam, heeft de politie een opslagplaats van Duitsche margarine ontdekt en ongeveer 6000 pond gesmokkelde margarine in beslag genomen. Twee Duitschers, die per auto juist bij die opslagplaats waren geweest, wisten te ontkomen. O— DIEFSTAL. Op aanwijzing van de politie te Leiden, is te Amsterdam gearresteerd, de 29-jarige P. H. W., woonachtig te Amsterdam, die zich ten nadeele zijner firma te Leiden aan diefstal van ongeveer f 1000 heeft schuldig gemaakt. O— GAAT DE EL VERDWIJNEN? De Minister van Economische Zaken en Arbeid heeft, naar de Ned. Werkgever mededeelt, aan de Nijverheidsraad ter fine van advies een voor ontwerp eener nieuwe IJkwet toegezonden. Daarin wordt o.a. voorgesteld het ge bruik van verouderde maten en gewichten (als bijv. de el) te verbieden en voorts om ook automatische weeg- en metaal werktuigen als gas- water- en electriei- teitsmeters, snelwegers, benzinepompen enz aan den ijk te onderwerpen. Deze behoeven echter niet stuk voor stuk te worden gekeurd, doch volstaan kan worden met de keuring van het standaardmodel van een bepaald fabrikaat. heusden. Zondag speelde „Juliana I" hare 11e competitiewedstrijd voor de le klasse B.V.B., tegen „H.E.C. II" te Waalwijk. „Juliana" dat de geheele wedstrijd door de meest aanvallende was, had Vrouwe Fortuna niet met zich en moest de twee winstpuntjes in Waalwijk later), door met 32 van „H.E.C. II" te ver liezen. „H.E.C. II" heeft hiermede revanche genomen, daar zij indertijd alhier in „Juliana" met 21 de meerdere moest erkennen. well. Zaterdag speelde „W.V.V. 11", alhier op haar terrein een vriendschap pelijke wedstryd tegen „D.V.O. I" uit Kerkwijk, die gewonnen werd door „W.V.V. II" met 4—2. werkendam. De Zondag gehouden voetbalwed strijd door „W. V. V. I" en „W. L. E." van Gorinchem eindigde met 2:1. Gekozen als secretaris der voetbalver- eeniging „S. V. W." de heer L. Bras, inplaats van den heer Adr. v. d. Berg. heusden. Aan het jaarverslag van de Keu ringsdienst voor vee en vleesch teHeus- den ontlecnen wij het volgende: In het geheel werden 3211 slacht dieren ter keuring aangeboden, waarvan 791 werden vernietigd. Organen of ge deelten daarvan werden 469 maal af gekeurd. Tuberculose werd geconstateerd bij 48 runderen en 10 varkens, waarvan 3 open t.b.c. 136 organen werden wegens t.b.c. afgekeurd, benevens 436.50 K.G. vet, beenderen en vleesch. Echinococcose werd geconstateerd bij 5 runderen. Procesverbaal werd tweemaal opge maakt wegens overtreding art. 4 Wet. andel'. Op 25 Januari treedt voor het comité van winterlezingen alhier op dhr. Krop uit Rotterdam, met het onderwerp „Geloofsvervolgingen in Rusland". alSïkerk. Dezer dagen werd onder politie toezicht de stallen van de veehouders G. de Leeuw en H. Tollenaars ont smet, daar hun vee, hetwelk mond en klauwzeer heeft gehad, hersteld was verklaard. capelle. Het aantal schepen, dat gedurende het vorige jaar onze haven aandeed, be droeg 202 met een inhoud van 12793 ton. De heer J. L. v. d. Linde, heeft zijne benoeming tot havenmeester bij de Labbegatsche haven aangenomen. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is beroepen Ds. de Geus te De Bilt. dussen. IJ. Maandagmiddag had op de Rijksstraatweg alhier een ernstig auto ongeluk plaats. Een kind van den heer J. v. Dalen had het ongeluk, in een onbewaakt oogenblik tegen een voorbij gaande auto te loopen. Dr. de Boer al hier verleende geneeskundige hulp, de ze kon echter niet meer baten, het kind is aan de gevolgen overleden. nederiiemert. Den laatsten tijd werden bij gemis aan eigen herder en leeraar, de predik beurten waargenomen door enkele pre dikanten uit Noord-Brabant. Hierin is schijnbaar verandering gebracht, daar in 't vervolg om beurten een 7-tal predikanten uit den Bommelerwaard genoemde beurten zullen vervullen. nieuwendijk. Einde Januari zal de Geref. Jonge- lingsvereeniging „De Zaaier" haar jaar vergadering houden in het Instituutlokaal. A. s. Vrijdagavond om 7 uur zal de A. R. P. C. een ledenvergadering hou den in de consistorie De heer W van der Zouwen zal dien avond inleiden het onderw. „Overheid en Overheidspersonen. De heer G. Tolenaars heeft voor de benoeming als lid van het Burgerlijk Armbestuur bedankt. Hedenavond zeven uur houdt de naaivereen. „Martha" haar jaarfeest in het Instituutlokaal. raamsdonksveer. Vrijdagavond brak brand uit in de woning bewoond door A. Vissers in de Visschersteeg alhier. Door de rieten dakbedekking grepen de vlammen snel om zich heen en aan blusschen viel niet te denken. Spoedig deelde het vuur zich mede aan de naast gelegen woningen, bewoond door W. van Strien en M. Mekes, welke woningen eveneens met riet gedekt waren. De brandweer, die direct aanwezig was, kon niet veel tegen de vuurzee uitrichten, want in een oogwenk stonden de arbei derswoningen in lichte laaie. Zij moest zich in hoofdzaak bepalen tot het be schermen van de belendende perceelen. Dit gelukte. Van de inboedels kon niets worden gered in een half uur tijds lagen de drie woningen in asch. Omtrent de oorzaak tast men in het dnister. Verzekering dekt de schade. sleeuwijk. In de laatstgehouden vergadering van de politiehondenvereeniging „Samen werking" is het bestuur als volgt ge kozen C. Kraaiveld te Almkerk, P. A. de Ridder te Nieuwendijk, Raaymakers te Dussen, K. den Boer en J. Houtman te Woudrichem. sprang. De 10-jarige J. B. had het ongeluk met zijn rechterhand met de kamwielen van een in beweging zijnde kafmolen te komen. De gevolgen warea dat twee toppen zijner vingers werden verbrijzeld. Dr. W. verbond de hand. Op ruim 81-jarigen leeftijd over leed alhier de heer B. Verhoeven. Vele jaren heeft hij het voormalige Sprang als lid van den Raad en Wethouder ge diend, had ook zitting in het Burgerlijk Armbestuur en bij de vereeniging van gemeenten heeft hij ook nog enkele jaren als raadslid zitting gehad. Een reeks yan jaren heeft hij bij de Ned. Herv. Gemeente in het College van Kerkvoogden zitting gehad. Door zijn humanuteit en rijken blik op velerlei zaken had hij zich een schat van vrienden verworven. Zijn nagedachtenis zal bij velen in aangename herinnering blijven voortleven. veen. De muziekvereen. „Wilhelmina" is voornemens, om a.s. Zaterdagavond haar eerste winter-uitvoering te houden. Het welverzorgde programma beloofd den bezoekers, een genotvollen avond. Als een bijzonderheid melden we, dat j.l. Vrijdag M. Vos alhier nog druk bezig was, om een perceeltje aardappels te rooien. Dienzelfden dag zag men ook nog, dat G. K. zijn paard uit de weide haalde. Men zou denken, dat 't nog zomer was. De in de Ned. Herv. Kerk ge houden collecte voor emeritus predikanten, weduwen en wezen, heeft opgebracht f 12. Naar wij vernemen, heeft de Di- anonie der Ned. Herv. Kerk alhier 25 °/0 reductie toegestaan op de pachtprijzen van bouwland. wijk en aalburg. Men verzocht ons mede te deelen, dat de opbrengst der verkochte bloempjes bij het gratis concert, gegeven door de fanfare „Onderling Genoegen" op 2en Kerstdag, niet gedeeltelijk was bestemd voor de plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis, doch dat deze opbrengst geheel ten bate der vereeniging was. wijk. Naar wij vernemen, zijn in de laatste weken bij een paar personen ko nijnen ontvreemd. Van de daders geen spoor. J.l. Donderdagmiddag begaf zich de schipper N. v. H. met een kruiwagen naar de rivier. Nabij de woning van T van Alfen gekomen, werd hij achterop gereden door een auto, die later bleek uit Nederhemert afkomstig was. In de cabine bevond zich naast den chauffeur nog een ander persoon, die nabij de stoep bij de Wed. v. d. Maaden gekomen, verschil van meening hadden over den te volgen weg, wat tot gevolg had, dat de auto door de onzekerheid der personen, boven op den kruiwagen reed en deze totaal vernielde. De schipper N. v. H. had de tegen woordigheid van geest, door snel naar rechts te sprirgen, zich van een wissen dood te redden. Wonder boven wonder liep dit ongeval dus betrekkelijk goed af. Donderdagavond werd door de Firma Van Nelle de aangekondigde reclamefilm vertoond, voor een zeer talrijk aantal genoodigden Op heldere wijze werd door den heer Juch, districtsvertegenwoordiger, uiteen gezet wat de firma v. Nelle steeds tot zijn leus heeft, n.l. zoo goed mogelijke waar tegen zoo laag mogelijke prijs, daarbij vooral vermijdende het tegen woordig zoo in zwang zijnde cadeaustelsel. Hierna werd aan de aanwezigen vertoond, op welke wijze de koffie wordt gewonnen en behandeld. Tevens kreeg men hierbij te zien de groote fabrieken te Rotterdam en op welke wijze daar voor het perso neel wordt gezorgd. Tegelijkertijd werd de aanwezigen koffie verstrekt en werden nog eenige humoristische films vertoond. Hel geheel was een prettigen avond. Bij den correspondent voor de arbeidsbemiddeling staan ingeschreven 83 werkeloozen, welk getal eer toe dan afneemt. Vrijdagavond kwam de bakker B. v. W. te vallen, waarbij hij zich zoo danig aan zijn enkel bezeerde, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. woudrichem. Gedurende het tijdvak 30 Dec. tot en met 5 Jan. werden aan de visch markt alhier geen zalmen aangevoerd. Besteed werd voor dikke aal 4045 ct. dunne aal 1822 ct. voorn 56 ct. alles per pond. Mej. D. Borg alhier slaagde dezer dagen bij het te Rotterdam gehouden examen voor het diploma Nedexlandsche Handelscorrespondentie. De Mondharmonicaclub „The Happy Band" alhier zal op 20 en 21 Januari een uitvoering geven in het gymnastiek lokaal der le Openbare School. werkendam. De heer S., werkzaam op polder Kroondomein, hakte tijdens 't uitvoeren zijner werkzaamheden in den rechterpols. Door Dr. M. werd geneeskundige hulp verleend. Terwijl de heer B. (van de Kille) fietste in de Werkenschendijk, werd hij door een luxe auto aangereden, welke hem van den dijk reed. Hierbij had hij dusdanige verwondingen opgedaan, dat geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. Van het geval werd aangifte bij de po litie gedaan. De heer H. V. yiel op een boei (griendstruik). 't Later ontstane wondje werd geïnfecteerd, waarvoor hij zich onder behandeling stelde van Dr. B. Als 2de spreker hoopt voof i de Herv. Jeugd Centrale alhier op te treden, Ds. H. K. E. Gravemeijer uit Den Haag. waalwijk. De heer J. Smits, thans werkzaam ten postkantore alhier, is met ingang van 1 Februari tot kantoorhouder te Geer- truidenberg benoemd. Gaarne feliciteeren wij den humanen ambtenaar met deze mooie promotie. werkendam. Over de maand December 1932. Geboren: Hendrika Wilhelmina, d. v. M. v. d. Stelt en A. Blootshoofd Teunis, z. v. T. Ippel en M. v. Elzelingen Antje, d. v. D. C. Hovestadt en J. Ver doorn Adam, z. v. B. van Vugt en F. de KeizerPeter Pieter, z. v. D. den Dekker en A. VerwoertCornelia, d. v. A. A. Hooft en J. Visser Elizabeth, d. v. Chr. Kornet en M. Pulle Arie, z. v. A. Schram en J. A. Kieboom Pieter, z. van W. van Veen en M. Schaddelee Gerrit, z. v. A. Hartman en W. J. Vroegh. Levenloos aangegeven kind van J. A. Zevenbergen en M. van Nederpelt. Ondertrouwd: G. Visser 28 j. en A. van Driel 20 j. A. Visser 26 j. en A. M. Bakker 21 j.A. J. Kant 26 j. en C. C. de Waal 26 j. D. Verheij 26 j. en F. ven Berchum 22 j. Getrouwd: P. H. v. d. Heuvel 28 j. en J. C. van Herwijnen 20 j.G. Visser 28 j. en A. van Driel 20 j. G P. Post 27 j. en G. Lazonder 25 j.; A. Visser 26 j. en A. M. Bakker 21 j. A. J. Kant 26 j. en C. C. de Waal 26 j. Overleden: Johanna Duiser 85 j., wed. van P. KlootsNeeltje Geerling 28 j., echtgen. van C. W. v. d. Heuvel M. W. v. d. Werken 3 jaar M. v. Neder pelt 31 j echtgen. van J. A. Zevenbergen C. H. N. v. d. Straaten 3 j brakel'. Over de imaand December. Geboren: Jielis, z. van T. van der Zalm en H. W. van Hemert Johanna, Everdina, d. ivan G. C. L. Buijs en T. H. van Leeuwen. Overleden: Heiltje Maria van Ra venhorst, 14 mnd. hedikiiuizen. Over de maand December. Geboren: Petronella M., d. van A. van BladelBoelen Wilhelmus P. L. G., z. van H. FooijSpeekenbrink Jan J., z. van M. v. d. LindenBruijsters Johanna A., d. van C. v. d. Heijden Zeeuwen. Overleden: Janneke Versteeg, 6 mnd.Theodora v. d. Bosch, 69 j., wed. van Jac TimmermansAdriana v. d. Lee, 82 jwed. van G. v. d. Heiiden. Vergadering van den Raad der ge meente SLEEUWIJK, op Vrijdag 6 Januari, des n.m. half drie. Voorzitter: Edelachtb. Heer W. Beu kenkamp. Secretaris: WelEd. Heer A. Knoot. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed. Notulen der vorige vergadering worden aangehou den. Ingekomen stukken: Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat alles in behoorlijke orde is bevon den, er bleek in kas te zijn f 11065.45. Nota van aanmerkingen van Ged. St. op de gemeentebegrooting 1933. Deze aanmerkingen zijn slechts van admini stratieven aard. De raad machtigt B. en W., om deze nota af te handelen. Schrijven van de Heidemaatschappij, naar aanleiding van een adres van het bestuur van den polder Sleeuwijk, om dezen polder in werkverschaffing te doen opknappen. De Voorzitter acht het bezwaarlijk, in het openbaar cijfers te noemen. De heer Sigmond, tevens Voorzitter van den polder van Sleeuwijk, zegt, dat hij het hierin met den Voorzitter eens is. Spr. heeft er geen bezwaar tegen den raad de cijfers mede te dee len, echter wel om dit in het openbaar te doen. De cijfers komen ook, even als ze dit het college van B. en W. doen, het polderbestuur hoog voor. Spr. zou willen voorstellen, dit schrijven aan te houden tot een volgende ver gadering en B. en W. willen verzoe ken met de Heidemaatschappij te con- fereeren over een goedkoopere uitvoe ring van het werk, zooals spr. ook aan de Anti-Revolutionnaire raadsfrac tie heeft geschreven. Dit is geen be grooting maken, maar een met de pet naar gooien. De heer v. 'tSant zegt, dat deze kwestie in een fractievergadering is besproken en ook spr.'s fractieleden kwamen de cijfers hoog voor, zoodat deze er bezwaar tegen hebben, het te doen uitvoeren onder deze voorwaar den, ook het polderbestuur staat op hetzelfde standpunt, daarom lijkt het spr. het beste, dat de begrooting wordt terug gewezen naar het polderbestuur, die hierover dan in overleg met de .Hei demaatschappij kan treden, om met een nieuw plan te komen. De Voorzitter merkt op, dat als een nieuwe aanvraag wordt gedaan, dit moet geschieden door het gemeente bestuur, want dit moet zich voor het werk tegenover den Minister garant verklaren. Spr. kan zich goed met het denkbeeld van den heer Sigmond ver eenigen, om het schrijven aan te hou den en met de Heidemaatschappij in overleg te treden. Het gemeentebestuur kan zich dan ook in verbinding stellen met den Minister, om zekerheid te krijgen over de verschillende bijdragen. De raad gaat met dit voorstel ac- coord. De Voorzitter deelt mede, dat van den Werkenschen polder eenzelfde schrijven is ontvangen, spr. zou met dit adres op dezelfde wijze willen han delen als met het vorige. Aldus wordt besloten. Schrijven van Ged. St., waarin een paar aanmerkingen worden gemaakt op de door den raad in een vorige verga dering vastgestelde verordening voor de heffing van kade en havengeld. Het voorstel van B. en W. om aan de gemaakte opmerkingen tegemoet te ko men, wordt aangenomen. De heer v. Rosmalen vraagt, wan neer de verordening in werking treedt, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit geschiedt op den eersten der maand, volgende op de Kon. goedkeuring. Verzoek van het Bestuur der arbei- derstooneelvereen., om de beschikking te mogen hebben over een lokaal der O.L. school te Sleeuwijk voor het hou den van wekelijksche repetities. B. en W. adviseeren om afwijzend op dit verzoek te beschikken. De heer v. Rosmalen vraagt of hij ook mag weten, waarom B. en W. adviseeren om het verzoek af te wijzen, spr. meent, dat toch verschillende ver- eenigingen gebruik maken van een lo kaal. De Voorzitter zegt, dat het bezwaar van B. en W. hierin bestaat, dat het hier geldt een tooneelvereeniging, die een of 2 avonden per week de be schikking over een locaal wil hebben. B. en W. hebben alleen vergunning verleend aan een zangvereeniging, nu meent het college, dat men voor de openbare school op neutraal terrein moet blijven, zooals deze school ook is. Vandaar het afwijzende advies van B. en W. f De heer v. Rosmalen verklaart zich tegen dit voorstel, hoewel hij geen voorstel zal doen het verzoek in te wil ligen, omdat hij weet, dat dit toch geen succes zou hebben. De heejr v. Burgel meent, dat de Dorcasvereeniging toch 14 dagen gele den in de school een uitvoering heeft gegeven. De Voorzitter acht dit iets anders, een uitvoering wordt slechts nu en dan gegeven, hier geldt het een ver zoek om geregeld iedere week de be schikking over het lokaal te hebben. De heer v. Driel meent, dat men de verkeerde weg op zou gaan, als rnen „op het voorstel van den heer v. Rosmalen om wel toestemming te verleenen, zou ingaan, men zou dan alle vereenigin- gen gelijk moeten stellen en zou de ander niet kunnen weigeren, wat men den een toestond. Daarbij gelooft spr. niet, dat deze vereeniging in de ge meente veel bijval ondervindt en zij de goedkeuring van een groot gedeelte der bevolking wegdraagt. Nu wordt in de bijgevoegde toelichting wel ge zegd, dat iedereen lid van de vereeni ging kan worden, doch spr. gelooft, dat als de overwegend rechtschen raad toestemming zou verleenen, dit bij het rechtsche deel der bevolking niet in goede aarde zou vallen. De heer v. Rosmalen is het niet met de opvatting van den heer v. Driel eens, spr. gelooft, dat deze vereeniging nuttig werk kan verrichten, vooral voor de werkelooze jeugd, die op die manier eenige ontspanning en bezigheid wordt verschaft. |Spr. gelooft, dat deze vereen, wel /voldoende belangstelling zal onder vinden. Voor Inwilliging van het verzoek stemmen de heeren v. Rosmalen en v. iBurgel, tegen de andere heeren, zoodat ihet is afgewezen. Verzoek van het schoolbestuur der Bijzondere Lagere school te Sleeuwijk, om een voorschot. Het verzoek wordt ingewilligd, een bedrag van f1218.wordt beschik baar gesteld. Verzoek van het Bestuur der Chr. U.L.O. a.d. Tol, om een zelfde voor schot, ji.l. 80 pCt. van f 2376. Met :algemeene stemmen wordt ook dit verzoek ingewilligd en wordt een bedrag van f2200.beschikbaar ge steld. Verzoek van W. v. Vuuren, om een bijdrage in de kosten der verpleging van zijn kind, <^jt <j499rr[je^p )§Ujt? vyas aangereden. De bestuurder der auto isi niet /bereid deïsten; te dragen, qig-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2