BEZOEKT Van Gorcum tot HeusdOn mijn Bril is van GOR1NCHEM Gediplomeerd Opticien. HEUSDENSCHE MAANDMARKT Donderdag 19 Jan. Jtuiteiil and. ZUSTERHUIS 6. Plaatselijk Nieuws DAMRUISKIEK. Marktberichten. Vraagt 0 maar aan wie U wil, en U hoort altijd het monster was, terwijl de prijs telkens stijgt van wege de crisis-zuivelwet. De laatste zending kostte reeds 65 cent per pond. Zijn wij nu ook verplicht de zen ding te ontvangen Er is geen hand voor geteekend of zoo iets. En, zoo ja, kunnen wij de stoel, die reeds gebruikt is, retour- neeren A. C. Als de boter niet zoo goed is als het monster kunt u de bedoelde overeenkomst ongedaan laten maken. U moet dan voor den rechter ontbinding vorderen, doch mogelijk zal het ook wel lukken als u de zending boter terugzendt met opgaaf van de reden en ook den cadeau gekregen stoel. Ik heb in December 1932 een par tijtje slieten gekocht welk ik door mijn buurman het uit de griend heb laten dragen, voor een bedrag van 30 cent. Toen ik ze den anderen dag naar huis wilde halen, waren ze verdwenen. Een tweede mijnheer had eveneens slieten gekocht bij de zelfde persoon, maar die nog in de griend lagen. Toen de persoon zijn slieten heeft laten halen, hebben zij gelijkertijd dat partijtje van mij er bij op geladen. Wat is hier aan te doen Een Abonné Met een strafactie wegens diefstal zult U o.i. niet veel succes hebben. 'tBest zal zijn eene civiele actie tot vergoeding van kosten, schaden en interessen. Wend U daarvoor tot een advocaat. Ik had eene gemeenteleening. groot f iooo a 4V2 pCt. Tot 1 Oc tober j.l. is hiervan rente betaald via eene bank. Nu komt er 15 No vember bericht dat dit stuk reeds in 1931 is uitgeloot. Bii verzekering van dit stuk wordt er twee keer halfjaarlijksche rente, groot 41; gul den ingehouden. Moet ik hiermede genoegen nemen daar de gemeente het geld toch zoolang heeft gebruikt E. B. Na uitloting wordt gepubliceerd welke nummers uitgeloot zijn en de datum opgegeven tegen welke zii in gewisseld kunnen worden. Na dien datum geeft een uitgeloot stuk geen rente meer. DE OP ONTAARDE MOEDER. In het ziekenhuis te Flawil in Zuid- Beieren werd een 4jarig meisje ingeleverd, dat afschuwelijk was verminkt. Alle teenen van een der voeten waren afgehakt. De moeder verklaarde bij de inlevering van het kind, dat het zelf bij het spelen met een bijl zich die wonden had toegebracht. Maar toen het kind een beetje beter be gon te worden en de verpleegsters haar beloofden dat ze spoedig weer haar huis zou mogen gaan, begon het kind zenuw achtig en angstig te schreien en smeekte, niet meer naar haar „booze mama" be hoeven te gaan. Men begon toen de zaak te onderzoeken en toen bleek, dat twee jaar geleden een kind van dezelfde familie op onverklaarbare wijze twee vingers had verloren en de ouders daarvoor een aan zienlijke som uit een ongevallenverzeke ring uitbetaald hadden gekregen, werd de vrouw gearresteerd. Tenslotte moest zij bekennen, dat niet het kind, doch zij, de moeder, met een bijl de teenen een voor een had afgehakt. Ook nu weer was het de bedoeling, een verzekerings som machtig te worden. O EEN TEGENVALLER. Eenigen tijd geleden werd gemeld, dat een dame te Brussel, de 80-jarige mevr. Amalia Francisca Wendel, de eenige erf gename zou zijn van miss Wendel, die twee jaar geleden te New York is over leden en die een fortuin van verscheiden millioenen dollar heeft nagelaten. Het gerechtshof te New York heeft de aan spraken van de Brusselsche dame echter afgewezen. O ZIJN ZUSJE DOODGESCHOTEN. Te Hehnerhelt bij Gladbaeh-Reyd wist een jongetje van 10 jaar een revolver van zijn vader in handen te krijgen, waar mede hij zich voor zijn tweede zusje stelde, dat op den schoot van haar moeder zat. Met de woorden„Thans schiet ik je dood", haalde hij den haan over, met het gevolg, dat een schot afging en het zusje op slag werd gedood. De moeder bleef als door een wonder ongedeerd. ZIJN VROUW VERMOORD. Te Antwerpen heeft een chauffeur in de woning van zijn schoonmoeder zijn vrouw met revolverschoten gedood. O—- SNEEUWVAL TE MUNCHEN. Nadat het Maandag den geheelen dag had geregend, begon het tegen midder nacht te sneeuwen tot Dinsdagmorgen vroeg. De stad was met een dicht wit kleed bedekt. Ook in de bergen is veel sneeuw gevallen. O— INBREKER DOODGESTOKEN. Te Laar bij Duisburg trachtten eenige opgeschoten jongens een overval uit te voeren in een slagerswinkel. Zij hadden maskers voor, rukten de winkeldeur open en losten eenige revolverschoten, waarna een van hen naar de toonbank rende en uit de kas ongeveer 50 mark stal. Toen hij zich wilde verwijderen, struikelde hij, waarop een bediende zich op hem stortte en hem met een mes een steek in de maag toebracht, waardoor hij levensge vaarlijk werd gewond. Kort na zijn over brenging naar het ziekenhuis is hij over leden. Het was een 18-jarige mijnwerker uit Laar. De twee andere roovers is men thans op het spoor. O— DE BRAND OP DE „FRANCE". Naar de compagnie Générale Transat- lantique mededeelt, bedraagt de totale schade, Zondag door den brand aan boord van de „France" aangericht, niet meer dan 10 000 francs. „Fijnste Kwaliteit SPOORWEGONGELUK IN ROEMENIË. Acht dooden, ca. 20 gewonden. Dinsdagmorgen vroeg is bij het hoofd station te Boekarest een ernstig spoorweg ongeluk geschied. De uit Temesvar komende personentrein bleef nabij de spoorweg- werkplaatsen in de door den wind opeen gedreven sneeuw steken. Een deel van den trein werd afgekoppeld en door de locomotief naar het station gesleept. Eenige oogenblikken later reed de eveneens uit Temesvar komende sneltrein in volle vaart op de wagons van den personentrein, die waren blijven staan. De wagons werden grootendeels in elkaar gedrukt. Er zijn acht personen gedood onder hen bevindt zich de hoofdconducteur van den personen trein. Het aantal gewonden bedraagt ongeveer twintig. O— HET KREUGER-SCHANDAAL. Bij het onderzoek inzake de Kreuger- affaire is vastgesteld, dat Kreuger voor zich persoonlijk 432 millioen kronen heeft uitgegeven gedurende ruim 14 jaar. Deze uitgaven waren mogelijk door verval- schingen, die in het eindrapport van de Londensche commissie van onderzoek wor den opgesomd. Dit rapport zal heden worden gepubliceerd. De commissie heeft vastgesteld dat de vervalschingen zijn aan gevangen in 1917 en 14 jaar lang zijn gepleegd. In de balansen werden de inkomsten voor meer dan een millioen kronen te hoog opgenomen door het vermelden van fictieve credieten. De vervalschingen be reikten hun hoogtepunt in de jaren 1923 en 1924, toen de bekende „Italiaansche obligaties" werden gefabriceerd. AMMERZODEN. In de gehouden raadsvergadering heeft Burgemeester De Leeuw een nieuw jaarsrede gehouden, waarin hij er o.m. op wees, dat de gemeente in het verloopen jaar bijna doorloopend met financieele moeilijkheden te kampen heeft gehad. Is er in materieelen zin weinig goeds van 1932 te zeggen, in anderen zin be staat hier en daar reden tot groote tevredenheid. Nog Zondag mocht spr. in het openbaar met dankbaarheid getuigen, dat de liefdadigheid en het maatschap pelijk hulpbetoon gelijken tred houden met den nood der tijden. Dankbaar memoreeerde hij ook de prettige samen werking in den raad. Wethouder Ivens sprak een dankwoord en bood den Burgemeester namens den raad de beste wenschen aan. Aan de orde kwam een voorstel tot heffing van 150 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting. De Voorzitter lichtte toe, dat ook Ged. Staten van oordeel zijn, dat vermindering der uitgaven niet verder mogelijk is zoodat niets anders dan belastingverhoo- ging overblijft. Indien 150 opcenten geheven worden, zal de belasting in bet algemeen nog niet hooger zijn dan in het jaar 1930. Het voorstel van B. en W. werd goed gekeurd, evenals het voorstel om den post bijdrage werkloozenkassen te brengen van f 4500 op f 5000 en een post voor werkverschaffing op de begrooting te brengen. Bij de rondvraag bepleitte de heer Van Wordragen de wenschelijkheid om bij de regeering aan te dringen op steun voor de aardappelteelt. De raad vereenigde zich daarmee. ANDEE. Aan den kantoorhouder P. Hoesen alhier, is op zijn verzoek met ingang van 16 Januari a.s. eervol ontslag ver leend als kantoorhouder. DRUNEN. In het Hotel de Wed. M. Vissers had onder architectuur van A. W. J. Snijers uit Raamsdonksveer, de aanbe steding plaats van het bouwen van een woonhuis met toebehooren, voor rekening van J. PullesVerhoeven, in de Station straat alhier. Ingeschreven werd als volgt Drijvers, Den Bosch, f3950 H. Jehoel, Drunen, 3848 L. Kooien, Nieuwkuik, 3548 G. Kramer, Genderen, 3490 J. van Iersel Merks, Drunen, 3337 v. d. Steen, Made, 3198 Jos. v. d. Loo, Elshout, 3156 L. v. Oers, Drunen, 3049 M v. Loon, Drunen, 3041 F. Fressen v. Hooft, Drunen, 2945 Allen georganiseerde bouwvakpatroons. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver. EETHEN Bij de gehouden inspectie vanwege het Ned. Rundveestamboek werd de Heridonzoon „Ricardo" van W. G. J. Branderhorst, ongeveer een jaar geleden uit Groningen ingevoerd, definitief inge schreven met 84 punten voor exterieur en als omschrijving Robuste, sterke regel matig gebouwde stier met best achterstel. Voor deze streek blijkt deze aankoop van den heer Branderhorst een groote aanwinst te zjjn. Vermeerd. 22 m. Overleden 6 m. Vertrokken 10 m. 22 vr. 6 vr. 19 vr. tot. 44 tot. 12 tot. 29 Vermind. 16 m. 25 vr, tot. 41 Bevolking op 31 Dec. 1932 487 m. en 444 vr., totaal 931. Vermeerdering der bevolking met 3 personen. Levenloos aangegeven geboorten 2. Gesloten huwelijken 10. WIJK. Bij besluit van Ged. Staten van Noord-Brabant dd. 3 Januari 1933 is be noemd tot lid der schattingscommissie LAND VAN ALTENA. De Bond van Melkveehouders in dit gewest, omvattende in den aanvang de gemeenten Andel, Giessen, Rijswijk en Woudrichem en die sinds 1922 een onder deel was van den Bond van Melkveehou ders in Zuid-Holland, is als zoodanig ont bonden. Eveneens is ontbonden het Kring- bestuur voor deze dorpen. Niettemin zal men nog trachten de ver koop van melk zooveel mogelijk gezamen lijk te doen, zoover een plaatselijke ver- eeniging bestaat. MEEUWEN. Dinsdag 17 dezer zal het tien jaren zijn geleden, dat de N.V. Autobus onderneming „A.L.A D." haar eerste rit reed op het traject SleeuwijkDussen Heusden 's Bosch. Zij viert dus haar tweede lustrum en we mogen zeggen, dat de bestuurders der onderneming zich gedurende dien tijd uitnemend van hun taak hebben gekweten. In het bijzonder brengen we een woord van lof aan den Directeur, de heer A. L. de Graaff, die zijne functie steeds geheel belangeloos en op meer dan voorbeeldige wijze heeft waargenomen en die de onderneming door moeilijke tijden, wat het financieele betreft, beleidvol heeft weten heen te helpen. Hij was de man wien niets te veel was om het reizend publiek zooveel mogelijk ter wille te zjjn, door zonder uitzondering te zorgen voor betrouwbare en welwillende chauffeurs en voor goed materiaal. Van harte hopen wij dat de „A.L.A.D." onder hare tegenwoordige leiding nog tal van jaren zal mogen bestaan en dat de inwoners der gemeenten, welke aan hare route zijn gelegen, meer en meer zullen beseffen dat het hun dure plicht is, een onderneming als de „A.L.A.D.", die meerdere dorpen en gehuchten uit hun isolement heeft verlost, in alle opzichten krachtig te steunen. Gaarne brengen wij de N.V. ter ge legenheid van haar jubileum, onze aller beste wenschen voor de toekomst. NIEUWENDIJK. Alhier zal Woensdag 18 Januari een openbare vergadering worden gehou den vanwege het Ned. Bijbelgenootschap, afdeeling Almkerk, in de Geref. Kerk, aanvang 7 uur. Sprekers zijnÜ3. W. W. Meijnen, Ger. Pred. te Dordrecht, over „de on aanvechtbare waarde van den Bijbel" Ds. Dingstee, inleidingen Ds. Hakman, slotrede. De vergadering is voor alle belang stellenden toegankelijk. Auto ongeluk met doodelijke afloop. Maandagmiddag had alhier op den Rijks straatweg naar Keizersveer een ernstig auto-ongeluk plaats. Het 3-jarig zoontje van den heer J. van Daalen wilde den weg oversteken, juist toen er een vracht auto passeerde, welke door het kind niet werd opgemerkt Het kind werd door de auto overreden en in zorgwekkenden toe stand opgenomen. Enkele oogenblikken daarna is het aan de gevolgen hiervan overleden. Naar men verneemt treft den bestuurder der auto geen schuld. De Landbouwvereeniging hield haar najaarsvergadering in het Instituut. Na opening door den voorzitter, de heer O. Walraven Sr. hield deze een inleiding over de Crisiswetten en Crisissteun. Daar na volgden de notulen. Verslag werd uit gebracht over de aangelegde proefvelden. Deze verslagen waren zeer leerzaam. De heer Wijbega, directeur der zuivelfabriek „Altena" hield daarna een lezing over de Crisiszuivelwet Na nog enkele vragen, werd deze goed bezochte vergadering door den voorzitter gesloten. Naar we vernemen is de heer C. van der Stelt Jz. alhier, benoemd tot havenmeester aan den loswal de z.g.n. Pad te Kille. De eieren worden alhier verhan deld in prijzen van 3y2 tot 4y2 cent per stuk. Door de politie werd tegen 2 jongens G. K. en M. O. procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van enkele voorwerpen. VEEN. Loop der bevolking over 1932. Bevolking op 31 Dec. 1931 481 m. en 447 vr., totaal 928. Geboren 10 m. 10 vr. tot. 20 Gevestigd 12 m. 12 vr. tot. 24 voor de inkomstenbelasting ter standplaats Wijk, J. G. N. Schreuders, landbouwer te Veen. WOUDRICHEM. Door het bestuur van het water schap „De Nieuwe Ban" werd na gehou den inschrijving voor de levering en plaat sing van een ruwoliemotor voor polder bemaling, de voorloopige gunning toege wezen aan de Gebr. Boot te Alphen a. d. Rijn, merk „Industrie" voor de som van f3995.— Deze week werden uit deze kring voor rekening der Gew. Varkenscentrale niet minder dan 180 varkens ontvangen. WASPIK. De heer A. van S. alhier had het ongeluk een trap van een paard te krij gen. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het 10-jarig zoontje van den heer M. v. D. had het ongeluk van een hooi schelf te vallen. Met een ernstige hersen schudding werd de kleine opgenomen. Dr. Wijffels verleende geneeskundige hulp. ZUILICHEM. Door den agent der arbeidsbemid deling kunnen 2 personen worden ge plaatst in den Wieringermeerpolder. Op 7 Januari jl. stonden bij dezen agent 109 personen ingeschreven. De jaarlijksche verhuring van zit plaatsen in de Herv. [Kerk alhier heeft dit jaar f 476.60 opgebracht tegen f509.75 het vorig jaar. Redakteur: M. J. L. BÉNEKER, Kerkstraat 105 WOUDRICHEM. Men word verzocht alle korrespondentie, deze rubriek betreffende aan bovenstaand adres te richten. Wedstrijdprobleem no. 5. Zwart. Wit. Wit begint en wint. Stand in cijfers: Zwart: 2, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 16, 18, 35 en 44. Wit: 11, 24, 25, 27, 28, 30, 33, 38, 39, 50. Oplossingen worden ingewacht bin nen 10 dagen. Hiermede is het laatste probleem van dezen wedstrijd gepubliceerd. Na den sluitingstermijn geven we de namen der inzenders met het aantal der voor hen behaalde punten. De liefhebberij voor den wedstrijd bleek bijzonder groot, zóó groot, dat we zelfs een tweede wedstrijd in uitzicht stellen. Gaarne vernam ik van de inzenders bij de inzending van deze laatste op lossing, of men iets voelt voor een wedstrijd in moeilijkere problemen. Aan alle lezers zij een gelukkig 1933 toegewenscht. Hartelijk dank voor toe gezonden gelukwenschen. Problemen, studies, analyses van onze lezers geven we gaarne, bij geschikt heid een plaats in ons blad. Bij voor keur plaatsen we werk uit eigen kring. Dit geldt voor allen, en inzonderheid voor degenen die mij hierover schre ven. J. P. te A. Binnen enkele weken geef ik U een datum op. 265 470 's HERTOGENBOSCH, 11 Januari. Op de markt van heden waren aange voerd 2126 stuks, 1349 stuks hoornvee, 676 biggen, 23 zeugen, 17 schapen of lammeren en 61 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f170 tot f280 per stuk Kalfvaarzen 160 Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 2428 p. pond Koeien 2e 20 —24 Pinken van f 60.-—tot f 140.— p. st. Zeugen 35.65. Biggen 8.— 11.— Schapen 8.12. Lammeren Aanvoer vetvee zeer groot. Prijzen iets lager. Kalfvee prijshoudend. Magere ossen en koeien vlugger. Pinken prijs houdend. Dragende varkens stil. Biggen- —O— M. NOÏ^T f) ff

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 6