Oil nummer öestaa! uit 2 bladen Zictesrrrarf. Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN" HEUSDEN feuilleton. No. 5299 Woensdag 25 Januari 1933 Und van Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VR IJ DAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten lOcent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. iiiiuieiilaiBd. TER DOOD VEROORDEELD. Het vonnis van den Landraad te Batavia van 7 December j.l., waarbij de moorde naar van mevrouw Rijkhof, de 25 jarige huisjongen Abdoelgani bin Bagong tot levenslange gevangenisstraf werd veroor deeld, is door een vonnis van den Raad van Justitie te Batavia d d. 13 Januari gewijzigd, waarbij beklaagde tot de dood straf werd veroordeeld. O INDISCHE ONDERWIJZERS GESCHORST. Het departement van Onderwijs heeft de heeren v. en R. in hun functie ge schorst, met ingang van den datum hunner aanhouding resp. 4 en 5 Januari j.l. O— DE OVERSTROOMINGEN IN ATJEH. Nadere berichten uit Lho Soekon mel den, dat in totaal 12 personen zijn ver dronken, terwijl nog 8 personen werden vermist. O BENDE JEUGDIGE DIEVEN GEARRESTEERD. Er is te 's Gravenhage een bende jon gens gearresteerd, verdacht van inbraak en diefstal. Het zijn er acht en hun leeftijd varieert van 15 tot 18 jaar. Dat nog eenige arrestaties zullen volgen, is ■iet uitgesloten. —O BEIDE BEENEN GEBROKEN. Zaterdagmorgen is de landbouwer D. te Aalsmeer Oost van den bok van een boerenwagen gevallen. Hij kwam hierbij zoo ongelukkig terecht, dat hij beide beenen brak alsmede een polsfractuur bekwam. o JONGETJE STEEKT ZIJN ZUSJE IN BRAND. Terwijl de moeder eenige oogenblikken afwezig was, hebben kinderen van de familie H. in het plaatsje Lettele (O.) met vuur gespeeld. Het zoontje wierp een brandende krant naar zijn zusje waardoor de kleeren vlam vatten. Het meisje liep ernstige brandwonden op. O GEVALLEN. De 75 jarige weduwe A. Gruyter te Aarle Rixtel is van een drie meter hoog plat gevallen. De oude vrouw overleed enkele uren na het ongeval. O— EEN MOBILISATIE-HERINNERING. De heer A. Doorn te Bodegraven ont ving dezer dagen per post twee prent- Naar het Fransch. 139. Vanuit haar kamer vernam zij het plassen in het water, hoorde zij het eentonig geroep der gondeliers, wan neer zij een hoek omsloegen. Des avonds vernam men muziek op de gon dels, die met bonte lampions behangen, zich als glimwormen door de grach ten kronkelde. Des morgens stond zij laat op. Denise trad altijd 'teerst haar kamer binnen om haar te omhelzen. Dan kleedde zij zich en begaf zich naar haar vader. Op zekeren morgen, toen Denise de kamer van Suzanne binnentrad, was zij zeer verwonderd er het jonge meisje niet aan te treffen. Zij keek naar het bed. Dit was om gewoeld en Denise scheen er niet op te Ietten zelfs scheen dit opzet telijk gedaan te wezen, want het bed vertoonde geen spoor, dat er iemand in gelegen had. Als Denise had nagedacht, zou zij de dekens betast hebben, en dan de warmte van een lichaam niet bemerkt hebben. Maar zij dacht dat het kind onge- briefkaarten, die op 15 December 1917 verzonden waren" uit de legerplaats van Oldebroek. O EEN GEWAAGDE SPRONG MET DEN DOOD BEKOCHT. De vorige week sprong, zooals men weet de 19 jarige Vlasblom te Rotterdam van den 70 iM. hoogen heftoren in de Koningshaven. Hij treedt nu in het Grand Theater op werd er Vrijdag met bloemen, medailles en couvert gehuldigd. Zaterdag heeft een andere varensgezel, de 20-jarige J. B Tabernee, zijn voor beeld willen volgen door van een nog hoogeren heftoren van de spoorbrug te springen. Hij had thuis aan zijn moeder gezegd dat hij even goed kon wat een ander kon, maar de vrouw had het als een grap opgevat, 's Middags ging de jonge man bloemen brengen aan zijn vader, die in het ziekenhuis ligt, en daarna liep hij naar de Prins Hendrik kade, aan zijn vrienden mededeelende, dat hij nu den sprong ging wagen. Zijn vrienden trachtten tevergeefs er hem van terug te houden. Hij klom naar den 72 M. hoogen toren. De menschen bleven staan kijken en de belangstelling was ten slotte zoo groot, dat het tramverkeer moest worden stopgezet. De politie kon den jongeman niet meer bereiken om hem zijn dolle daad te beletten. De jongen sprong naar beneden, viel met een ge weldigen slag in het water en verdween in de diepte om niet meer boven te komen, 's Avonds is het lijk opgehaald. Nog een roekelooze. Zondagmorgen is er wederom een po ging gedaan om van de hefbrug over de Koningshaven te Rotterdam te springen. Ditmaal heeft de man, een 32 jarige chauffeur, geen uitvoering aan zijn voor nemen gegeven ofschoon hij reeds boven op de hefbrug was geklommen. o IN BRAND GERAAKT. Te Rotterdam geraakte de 74 jarige mej. S. R. in de Breedestraat, toen zij bij de kachel zat te lezen in brand. Zij vluchtte de straat op, waar men de vlam men wist te dooven. De vrouw bekwam echter ernstige brandwonden. In de Catharinastraat te Rotterdam geraakte de 62 jarige mej. E. W. d. W. in brand. Haar echtgenoot gelukte het om de vlammen na veel moeite te dooven. Hij kreeg daarbij echter brandwonden aan beide handen, terwijl zijn vrouw zeer ernstig was gewond aan borst, rug en beeneR. Het echtpaar is naar het zieken huis overgebracht, waar bleek dat de toestand van de vrouw zeer ernstig was. O— twijfeld in het huis was en op haar wachtte. Er verliepen eenige minuten. Denise wachtte een half uur, toen begaf zij zich naar beneden. Collivet trad op hetzelfde o ogenblik binnen. Hij zag ,dat zijn zuster er ontsteld uitzag en vroeg naar de reden. Zij verklaarde hem, dat Suzanne was verdwenen. Collivet trok het zich niet aan, maar lachte. Och, zeide hij, zij zal ergens in huis wezen, roep haar maar. Ik heb haar reeds geroepen en gezocht. Wat zegt Martha? Die heeft Suzanne na gisteren avond bij het eten niet meer gezien. Suzanne zal uit zijn gegaan, om een boodschap te doen. 'tls zelfs zeer waarschijnlijk, dat zij aan je waak zaamheid ontsnapt is, om een brief aan Marinette op de post te doen, waar mede zij, zooals gij weet, in corres pondentie tracht te komen. Maar de post is hier eenige mi nuten vanaf en ze is reeds langer dan een uur weg. Ga dan zelf naar het St. Marcus- plein. Ik ben er zeker van, dat je haar daar zaï aantreffen, vol bewondering voor den een of anderen kristal- of kantwinkel. a Denise was niet gerustgesteld. Om haar broeder te gehoorzamen, spoedde zij zich weg. Zij vreesde hem als iedereen, en wan- DOOR FEV VRACHTAUTO DOODGEREDEN. Vrijdagavond stond in de Rosestraat te Rotterdam een auto, bestuurd door den 21 jarigen D. C. v. d. H. uit Nieuw Helvoet, aan den rand van het trottoir, met de voorzijde naar het Zuiden gekeerd. Van deze zijde kwam aan de rechterzijde van den wgg de wielrijder A. C Komijs, wonende Heer Baniëlstraat, aanrijden en juist toen Komijs de auto wille passeeren, oper de de stoker D. J R, uit Hellevoet- sluis, die in de auto zat, het portier aan de rijstraatzijde. Komijs kreeg een klap van het portier en viel onder het dubbele achterwiel van een passeerende groote vrachtauto van de Noord-Brabant Express, bestuurd door C. A. K., uit Breda. Zijn linkerarm werd vrijwel geheel ver brijzeld en zijn borstkas werd ingedrukt. De zwaar gewonde is per auto van den Geneeskundige Dienst naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn overleden. Tegen den stoker D. J. R is door de politie proces-verbaal opgemaakt. o WERELDRECORDS VEPBETERD TE DAVOS. Heiden wereldrecordhouder over 5000 M. De 5000 meter werd een groote triomph voor Nederland. In den eersten rit, Zondagmiddag, reed Tbunberg tegen Leban, toch toen was duidelijk te zien. dat hij het in zijn tijd tegen v. d. Scheer en Heiden moest af leggen', hetgeen dan ook bleek in den volgenden rit. Toevalligerwijs kwamen Van der Scheer en Heiden tegen elkaar te rijden en het werd een prachtrace. Even voor het gegin zei Heinen nog Wat wou ik, dat het al tien minuten later was. Nadat beiden uitstekend gestart waren kwam Heiden reeds spoedig iets voor Heiden reed veel beter dan Zondag, veel rustiger, veel soepeler en uiterst krachtig. Op den chronometer zag men, dat als het zoo doorging, hij binnen het wereldrecord zou kunnen komen. Wat heerschte er een spanning. Zou hij het volhouden of zou hij verslappen Doch neen, hij hield vol en zette steeds goed door. Van der Scheer kwam lang zamerhand achter tot 100 meter, doch ook hij ging nog onorm snel. De laatste ronde werd formidabel gereden en luide aangemoedigd wist Heiden nog een eind- spure in te zetten waarbij het leek of hij een kortebaan-wedstrijd reed. Een fraaie tijd 8 min. 19.2 sec. nieuw wereldrecord, tevens Nederlandsch record. En dan te weten dat het record reeds schitterend stond. Het enthousiasme kende neer zij wist, dat zij iets had misdaan, dan verwachtte zij steeds een verwijt of een mishandeling. Maar het hielp haar niet, of zij alle winkels ook binnenkeek. Reeds sloeg het 12 uur op de to renklok van St. Marcus. Zij keerde naar huis terug. Suzanne was nog niet thuisgekomen. Collivet verontrustte zich nog niet. Zij zal zich in de eene of andere kerk opgehouden hebben, zeide hij. 't Middaguur verstreek en 't werd twee drie, vier uur, zonder dat Suzanne te rugkeerde. Er moest een ongeluk geschied zijn. Wat was Suzanne overkomen? Collivet voelde zich door een ver- schrikkelijken angst bevangen. Zou Suzanne in haar wanhoop soms een zelfmoord begaan hebben? Waarom? Uit verveling en omdat zij Marie niet meer terugzag? Wellicht! Maar daarop had zij zelfs niet ge zinspeeld. Was 't omdat zij bemerkt had, dat al haar brieven aan Marie onbeant woord bleven? Wie weet welk een wanhopig besluit een wanhopig kind kan nemen! Collivet gevoelde zich verantwoorde lijk voor dat ongeluk. Toch kon hij er nog niet aan ge- looven. i Hij informeerde in den omtrek. De mooie Suzanne, die er zoo zwak geen grenzen en uit volle mond werd het Wilhelmus door de vele aanwezigen ge zongen. Ook van der Scheer heeft prachtig gei eden en maakte 8 min. 34.6 waardoor ook hij belangrijk beneden het vroegere Nederlandsche record bleef. O IN HET JACHTVELD AANGESCHOTEN. Op het jachtveld van het Wellsche Meer, naHj het Limburgsche plaatsje Well, is de 23 jarige Th. Sgethmann uit Wel- lerlooi door een surveilleereDden jachtop ziener v Cuyk met een revolver van ach teren in den hals geschoten. De jongeman werd in het ziekenhuis te Venlo verbonden. Het bleek, dat de kogel dwars door den hals was gegaan, echter zonder teere deelen te raken. De toestand is niet zorgwekkend. O— VERMORZELD. Te Elsloo is een 18 jarige arbeider, die zijn afgewaaide pet wilde grijpen, door een zandgrijper van de Julianawerken ge grepen en vermorzeld. O ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Zaterdag is de 14 jarige dienstbode Rissink die te Doetinchem in betrekking is, vandaar naar haar ouderlijke woning te Gaandeien gegaan, waar zij echter niet is aangekomen. Nadat men den geheelen nacht in de bosschen had gezocht is het meisje Zondagmorgen op de spoor baan bij den on bewaakten overweg te Gaanderen gevonden. Het bleek, dat de ongelukkige, die zware wonden aan het hoofd had, door den trein die uit Win terswijk kwam, is gegrepen. Haar fiets werd op eenige meters afstand gevonden. O BOOR EEN LOCOMOTIEF GEGREPEN. Zaterdagmorgen wilde de 19 jarige N. Tümans. wisselwachter en hulpmachinist bij de kanaalwerken te Elsloo den hef boom van den wissel overhalen voor een naderende locomotief. I)e jongeman gleed echter uit en viel op de rails, waar hij door de locomotief werd gegrepen, vóór de machinist kon stoppen. De ongeluk kige kreeg de wielen over zich heen en werd totaal vermorzeld. O ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op den on bewaak ten overweg nabij Heilo heeft Zondagmorgen de trein, die te 9.40 te Heilo moet aankomen een vrachtauto gegrepen. DRAIS A-vanVALKEHBURQ'S- e v mLEVERTR; uitzag, was overal bekend, maar nie mand kon den vader eenige inlichtin gen verschaffen. Als een gek liep hij door Venetië. Nadat hij de Italiaansche politie had gewaarschuwd, begaf hij zich maaralle bezienswaardige gebouwen en histori sche oudheden, maar nergens was zij. Iedereen vroeg hij, of men zijn doch ter ook gezien had, maar telkens ont ving hij hetzelfde antwoord. Wij weten niet, wat gij wilt. Laat en half dood van vermoeienis en wa'nhoop kwam hij thuis. Denise was nog op. Toen Collivet binnentrad, ging zij hem tegemoet. Zij gaf hem een papier, waarop met potlood te-enige woorden stonden ge schreven. Hij uitte een kreet van vreugde. 't Was schrift van zijn dochter. Haastig las hij: „Vader, daar gij zeer ongerust zult wezen en denken, dat ik dood ben, stel ik u gerust. Ik leef. Vergeef 't mij. Ik kom terug." Geen woord stond er in, waarmede zij haar verdwijning trachtte te ver klaren. Denisse las de gedachten van Collivet op zijn gelaat. Zij heeft Venetië misschien niet verlaten? Wat moest zij in Venetië doen? Zij is vertrokken, daar ben ik zeker van. Waarheen? De 20 jarige Th. Vreeker uit Limmea was met een vrachtauto op weg naar de R.K. kerk om zijn zuster en eenige kinde ren te halen. De weg loopt hier even wijdig met den spoorweg en het schijnt, dat V. den sneltrein, die dicht achter hem naderde, niet heeft opgemerkt. On geveer 40 M. voordat de trein, die hier een snelheid van 80 a 90 K.M. per uur heeft den overweg zou passeeren, draaide V. met de auto op de spoorlijn. De be stuurder van den electrischen trein trachtte nog, nadat hij tevoren signalen had ge geven door krachtig remmen een ongeluk te voorkomen. Dit was echter niet meer mogelijk. In bijna onverminderde vaart greep de trein het voertuig, dat in ontel bare brokken vloog en eenige meters werd meegesleurd. Tusschen de overblijfselen van de auto vond men spoedig het deerlijk verminkte lijk van Vreeker, die op slag moet zijn gedood. Tengevolge van de hevige botsing braken ook de voorruiten van den electri schen trein, tengevolge waarvan ook de bestuurder van den trein wonden in het gelaat en aan haoden opliep. Dr. Cohen uit Heilo verleende de eerste hulp. Na geholpen te zijn kon de bestuurder later den trein naar Alkmaar rijden. Intusschen waren de reizigers echter uitgestapt en naar het station Heilo ge- loopen, vanwaar zij met een anderen trein de reis naar Alkmaar voortzetten. De trein, waarmede de botsing geschiedde, had anderhalf uur vertraging. SLACHTOFFERS "VAN HET IJS. Vrijdagmiddag reed een drietal jongelui op de Singelgracht te Woerden schaatsen. Het ijs was echter niet betrouwbaar. Op een gegeven moment zakten zij er door heen en kwam de 21-jarige Boot onder het ijs. Spoedig was hulp ter plaatse en met behulp van touwen en ladders wist men de twee andere drenkelingen, een jongen en een meisje, op het droge te brengen. Het was evenwel niet mogelijk B. onder het ijs vandaan te halen, zoodat de jonge man verdronk. Vrijdagmiddag is de 22-jarige J. Krieken bij het schaatsenrijden op den „IJzeren Man" te Weert door het ijs gezakt en verdronken. Onder Utrecht waren Vrijdag zes jongens bij het fort Lunetten op de fortgracht aan het schaatsenrijden. Op een gegeven moment zakte een van hen door het ijs. Zijn vijf kameraden trachtten hem te redden door een ketting te vormen, doch het ijs was er zeer on betrouwbaar en ook zij zakten er door. Gelukkig waren zij allen vrij dicht bij den kant en omstanders zagen dan ook Naar San-Remo, misschien om Ma rie te zoeken. Had zij dan geld? Eenige dagen geleden heeft zij mij vijfhonderd franc gevraagd. Zij zei de mij, dat zij oude kanten wilde koo- pen. Toen bereidde zij haar vlucht reeds voor. Ik zal haar terugvinden. Wat denkt gij te doen? Haar opzoeken en terug halen. En dan zullen wij zóóver van Fran krijk gaan, dat zij het wel zal laten op den loop te gaan. Den volgenden morgen ging hij in den trein. Dienzelfden avond was hij rreeds te Genève. Naar Ventimille kon hij niet meer komen; hij moest dus in Genève blijven en kon niet vóór den volgenden morgen we.g. Met den eersten trein vertrok hij en kwam in den middag te San-Remo aan. Onmiddellijk begaf hij zich naar het huis van Marie. Maar het huis was gesloten. Collivet had dit reeds vermoed. Hij had reeds gedacht, dat Marie naar Parijs was teruggekeerd en daar hij wist waar zij woonde, dacht bij er over naar de rue Lord Byron te gaan. Zou hij naar Parijs gaan? Daar zouden hem misschien nieuwe gevaren bedreigen. (Wordt vervolgd.) NIGH voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Eenige dagen na het vertrek van Su zanne had zij het verlaten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 1