Voetbalsport. Bij den heer Joh. V. alhier, werden 9 kippen door een onbeken den hond doodgebeten. Naar wij vernemen is door 't Waterschap den „Nieuwenban" thans voor de bemaling hiervan een nieuwe motor aangekocht. Tot secretaris van de afd. Alm- kerk van den Chr. Nat. Werkmansbond is gekozen de heer Q. Dekker Azn. te Uppelschendijk. AALST. Bij de maandelijksche collecte aan de huizen in deze gemeente is door het plaatselijk crisis-comité over Januari op gehaald f 32.49. Over 1932 is door dit comité in totaal opgehaald f 122.78. Naar we vernemen heeft de heer B. J. Teters hoofd der Chris telijke Lagere school alhier, met in gang van 1 Mei 1933 eervol ont slag als zoodanig aangevraagd. CAPELLE. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" houdt a.s. Vrijdagavond 10 Febr. in het repetitielokaal zijn jaarvergadering. De agenda vermeldt: 1. Opening en notulen; 2. Jaarver slagen; 3. Rekening en verantwoor ding; 4. 'Bestuursverkiezing 5. Rond vraag en sluiting. Onder leiding van het hoofd der school, den heer M. J. Juursema. zal op Vrijdag 17 Febr. a.s. in de Chr. school a.d. Loonschendijk een ouderavond worden gehouden. Op een in. den loop dezer maand op initiatief van het voorloo- pig comité tot stichting van een bond van verpachters van landerijen te houden openbare vergadering zal een spreker het doel van een dergelijke vereeniging nader uiteenzetten, waar na gebracht zal worden definitief een vereeniging op te richten. Omtrent de uitvoering van de Chr. gemengde zangvereen. „Halle lujah" met medewerking van het kin derkoor „De Zangvogeltjes" van de Bijzondere school alhier, met bege leiding van den heer H. v. Barne- veld in de Geref. kerk op Donder dag 9 Februari a.s. willen wij nog mededeelen, dat kaarten voor deze uitvoering uitsluitend te verkrijgen zijn in den boekhandel van R. v. Dalen, terwijl de gelegenheid tot plaats bespreking open gesteld is tot op den dag der uitvoering des nam. 4 uur. De gemengde zangvereen. ,,'tRozeknopje" gaf j.l. Dinsdagavond in de zaal van den heer L. F. v. Dongen alhier, een uitvoering, welke goed geslaagd mag heeten en waar voor veel belangstelling was. Na het openingswoord van den vi- ce-voorzitter, den heer Adr. M. Ver- heijden, volgde onder leiding van den directeur den heer N. Snijers uit Raamsdonksveer, de afwerking van het programma, dat uitstekend ver zorgd was. Voor de pauze zong het koor, afgewisseld door een solo voor sopraan en het terzet„Tot U, o Heer ziet alles op", uit het oratorium „De Schepping" van Jos Haydn, een vier- aantal werkende leden niet zoo groot is, er met ernstige studie toch uit- tal prachtige nummer, waarmede de vereeniging bewees, dat, hoewel het stekend werk kan geleverd worden. Het publiek gaf na ieder nummer door een welverdiend applaus uitting aan zijn tevredenheid over het ge hoorde. Na de pauze volgde het komische gedeelte van den avond en in afwij king met andere jaren had de ver eeniging deze keer een operette in één bedrijf „Het wonder van Papen- dam", woorden van G .H. Goossens Gen Jac. A. Mossel en muziek van E. Wettig-Weissenborn, in studie ge nomen. Met de opvoering van deze operette heeft de vereeniging even eens een groot succes gehad, waartoe het spel der spelers zeer zeker me de werkte. Beroepsacteurs hadden dit stuk niet beter kunnen vertolken. Aan het slot hadden spelers en koor dan ook een dankbaar appleus in ontvangst te nemen. Met de beken de wals van Joh. Straus „Rozen uit het Zuiden" werd deze goedgeslaagde uitvoering besloten. Na de afwerking van het programma bracht de heer J. Michaël namens de aanwezigen ,,'tRozeknopje" dank voor den aan- genamen avond, waarna de vice-voor- zitter der zangvereeniging nog een slotwoord sprak, waarbij hij dank bracht aan directeur en werkende le den der vereeniging en vervolgens nog mede deelde, dat de bescherm heer in verband met gezondheidsre denen bericht van verhindering had gezonden, doch op andere wijze van zijn belangstelling blijk had gegeven, voor welk blijk de vereeniging spon taan haar dank uitte. DRONGELEN. Tengevolge van het kruien van het ijs, is de steiger van de Thorboo- ten ernstig beschadigd. Enkele steun palen zijn totaal afgeknapt. EETHEN Vanwege het comité voor Winter- lezingen zal er Maandagavond 6 Februari a.s. in de Ned. Herv. Kerk alhier een Rusland-Avond met lichtbeelden gehouden worden, waar als spreker hoopt op te treden, de WelEd. Heer A. Lasterie uit den Dolder, met als onderwerp„Gods dienstvervolging in Sovjet-Rusland". GIESSEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Op de ijsbaan alhier een Alpaca beursje met inhoud. Terug te bekomen bij den gemeente-veldwachter. Terwijl om bijzondere reden de verkiezing op 2Q December 1.1. niet kon doorgaan, is nu voor no tabel in de Ned. Herv. kerk geko zen, de heer J. Rochat. 's-GRAVENMOER. Door het plaatselijk crisis-co mité alhier, werd aan 94 gezinnen i1/? H.L. steenkolen uitgedeeld. Met ingang van 6 Februari a.s. is de heer G. de Roon te Raams donksveer tot volontair der gemeen te-secretarie alhier aangesteld. Mej. Hendrika van Gooi alhier, kwam zoodanig te vallen, dat de geneeskundige hulp van dokter Overstraten v. Kruysse moest wor den ingeroepen. HEDIKHUIZEN. Een legende zegt als men om klokslag twaalf uur Kerstnacht een takje van een kersenboom plukt en dit in een warme kamer zet en dage lijks versch water geeft, dat dan deze tak op Maria Lichtmis bloeit. De heer Adr. de Hart alhier, heeft de proef op de som genomen en heden staat de tak in vollen bloei. Liefheb bers, die dit graag zien en er (een reisje naar Hedikliuizen voor over hebben zijn allen bii de Hart welkom. NIEUWENDIJK. Zaterdagmiddag had mej. Riek Vos het ongeluk zoodanig te vallen dat zij zich ernstig aan het hoofd verwondde. Ganeeskundige hulp moest worden inge roepen. Heden Vrijdagavond zal de Ned. Chr. Landarbeidersbond, afd. Nieuwendijk, een ledenvergadering houden in de con sistorie. De vice-voorzitter zal dien avond behandelen het onderwerp „De Ziektewet". De eieren worden alhier verhandeld in prijzen van 3y24y2 cent. Wederom is in deze gemeente een geval van Mond- en Klauwzeer geconsta teerd, en wel bij het vee van den land bouwer J. Snoek. De heer J. v. d. H. kwam met het passeeren van een vrachtauto zoodanig te vallen, dat hij nogal wonden opliep en zich onder geneeskundige behandeling van Dr. de Vries moest stellen. Het ware te wenschen dat auto's bij het passeeren van het een en ander de lichten doofden. Dinsdag 31 Jan. hield de Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, afd. Nieuwen dijk, in café J. v. Dinteren te Almkerk een openbare propaganda-vergadering, met als spreker de heer J. Vink, prop. van genoemden bond. Na het openingswoord van den Voorz. verkreeg de heer Vink het woord. Spreker releveerde de toestand omtrent de middeleeuwen, hesprak de overgang n.l. het manufacturen-tijdperk tot het fabrieks-kapitalisme en behandelde ver volgens het moderne kapitalisme waarin wij thans leven. Verder schetste hij de houding der confessioneele organisatie's die wel in zekeren zin den economischen klassestrijd voeren, maar niet den politieken, zoodat het laatste nadeelig is voor de arbeiders klasse. De Chr. Nat. Werkmansbond (werk lieden vereeniging) beschouwde spreker als een onder-onsje. Met een werklooze kas zonder strijd (kas). In zijn betoog wekte spr. de aan wezigen op, zich aan te sluiten bij de moderne arbeidersbeweging. Van de gelegenheid voor debat maakte een 3-tal personen gebruik die door spr. werden beantwoord. De opkomst was goed en de spr. had een aandachtig gehoor. Om 40 uur sloot de voorzitter deze vergadering en wekte de aanwezigen op lid te worden der afd. Nieuwendijk. OUDENDIJK. Tijdens, de jjsfeesten op Zater dagmiddag verloor mej. V. en de jongenheer O. hun portemonnaie, waarvoor zich geen enkele vinder heeft aangemeld. Terwijl Vrijdagmiddag door de Gebrs. Vink per schietschouw, de overtocht naar Gorinchem werd on derhouden, schoot een van hun. die zich wat vooruit waagde, plotseling door het ijs. Door dadelijk de armen uit te strekken, bleef hii gelukkig op de schotten hangen, en kon men hem nog tijdig redden. K)p de banen der ijsclub „Nooit Gedacht" had Zaterdagmid dag een ijsfeest plaats, hetwelk be stond uit kunstrijden, ringrijden en hardrijden met hindernissen en waar voor kunstvoorwerpen beschikbaar waren gesteld. Voor alle groepen wa ren veel deelnemers, zoodat de avond reeds gevallen was, eer het laatste nummer, 'twelk nogal comisch was, was afgewerkt. De uitslag was als volgt: Kunstrijden ie prijs Ant. van Vugt. Ringrijden voor paren: ie prijs de heer C. van Vuuren met Mej. Joh. Kant; 2e prijs de heer C. Sprenger met Mej. C. Wes terlaken; 3e prijs de heer L. A. tv. d. Giessen met Mej. Ant. Vink; 4e prijs de heer Aart van Andel met Mej. L. Huijser. Hardrijden met hindernissen voor heeren en dames. ie prijs de heer L. A. v. d. Gies sen; 2e prijs de heer Joh. Broek huizen; 3e prijs Mej. Corn. v. d. Wiel; 4e prijs de heer C. vJld. Wiel; 5e prijs de heer A. Verschoor. OOSTERHOUT. De heer J. Barel gemeente secretaris alhier, heeft na een 33- jarige diensttijd als zoodanig in ge noemde gemeente tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag aangevraagd. RAAMSDONKSVEER. De Ned. Herv. J. V. zal Maan dag haar jaarfeest houden in het St. Henricusgebouw alhier. Gedurende Januari werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f61703,70 en terugbetaald f 54225,09. SPRANG. Het 3-jarig dochtertje van zekere C. was met zijn handje tusschen de kam wielen van de waschmachine beklemd geraakt, Het deerlijk gehavend handje werd door Dr. W. verbonden. Tot lid van het bestuur van het Waterschap „De Binnenpoldervan Sprang" is in de vacature van wijlen de heer J. A. Haverhals benoemd Th. Rijken Lzn. Wegens ongesteldheid kon j.l. Donderdag Ds. Kleine, beroepen predikant biJ de Ned. Herv. Gemeente alhier, geen bezoek brengen ter bezichtiging der pastorie en kennismaking met kerkeraad en kerk voogdij. Tengevolge kon ook den aan gekondigden predikdienst niet doorgaan. Het was voor de gemeente een teleur stelling. Door dat de heer M. uit Waalwijk het stuur zijner auto kwyt raakte en deze hierdoor slipte, reed hij met volle kracht tegen het huis van de familie Leenen alhier, waardoor de voordeur werd inge drukt en een gat in de muur ontstond. Ook de auto was deerlijk beschadigd Door den kraanwagen van de firma de Graaft uit Waalwijk is deze later opgehaald De heer M. kwam met den schrik vrij In zeer goed bezochte jaarver gadering kwamen j.l. Maandagavond de leden der afd. Sprang van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond in de zaal van den Chr. V. bond bijeen. Na gebruikelijke opening en een openings woord door den Voorzitter, de heer J. C. de Roon, verkreeg de secretaris het woord. Uit het jaarverslag bleek, dat 4 leden door den dood aan de afd. waren ontvallen, nl, de heeren J. v. d. Schans, J. Chabot, H. v. d. Hoven en J M. SpieriDgs. Door toetreding van nieuwe leden, was het ledental vrijwel gelijk gebleven. De penningmeester hierna zijn verslag uitbrengend, bleek ons dat aan bondscontributie was ontvaDgen f 2715.46 en voor de werklooze kas f 4157.54. Over het afgeloopen jaar werd aan werklooze leden uitgekeerd een totaal bedrag van f6954.87. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren H. Chabot, Jan Ophorst en H. Spierings. In de vacature van v. Heijst werd C. Braspenning Gzn. be noemd (welke later als secretaris der afd. is aangewezen). Na een woord van op wekking sloot de voorzitter deze goed geslaagde vergadering. - Heden Vrydagavond zal de A.R.J.A. in vergadering bijeen komen. De heer D. Timmermans zal spreken over het „Pacifisme". SLEEUWIJK. Over de afgeloopen maand werden ter gemeente-secretarie alhier voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven25 varkens, 5 koeien, 1 kalf en 1 schaap. .WIJK. Wij vernemen dat de uitvoe ring, die morgenavond door de fan fare „Oefening en Uitspanning", on der persoonlijke leiding van den heer Hermans uit 's Bosch zal worden ge geven. Plaatsbespreking vindt plaats van 34 uur. Voor verdere bijzonder heden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. WAARDHUIZEN. Woensdagavond werd de gewone jaarlijksche vergadering van Aandeel houders der weegbrug „Steenenheul" gehouden. Uit het verslag van den penningm. bleek, dat er een dividend van 3 pCt. kon uitgekeerd worden. Bij de bestuursverkiezing werd W. de Graaf met algemeene stemmen her kozen. WERKENDAM. A.s. Donderdagavond zal in de Nutszaal op feestelijke wijze worden herdacht, het i21/2-jarig bestaan der Burgerwacht, afd. Werkendam. Uitslag grooten prijsschietwed- strijd afd. Werkendam der Bijzondere Vrijw. Landstorm: ie pr. J. v. d. Straaten Jac.Mzn., 2e pr. G. van Oord J.Jzn., 3e pr. Koos van Driel, 4e pr. Jac. G. van Oord, 5e pr. B. Ippel, 6e pr. C. de Graaff, 7e pr. A. Vos, 8e pr. A. Hakkers Kzn. en 9e pr. F. H. v. d. Kant. Er werd goed geschoten. Verschil lende malen moest er door de prijs- winners worden gekampt. Bij een tweetal sigarenwinke liers alhier, zijn ongenoode gasten op bezoek geweest. Bij één wordt ongeveer f 10 aan kleingeld vermist uit de toonbanklade, terwijl bij de tweede een reeds aangesproken kist je sigaren is ontvreemd. Beide geval len zijn in onderzoek. Op 3 Febr. a.s. zal de Christ. Hist. Kiesver. in de Oude School al hier een ledenvergadering houden. 't Bestuur der opgerichte Ger. Knapenvereen. „Samuël" is als volgt samengesteld: Corn. Visser Jzn. Secr. J. Visser Hzn., Penningm., N. Post en C. van Oord J.Jzn. Biblioth. Lei ders zijn: P. J. v. BerchumP.Jzn. en J. Nagelkerke. Tot nieuwe bestuursleden der Geref. J. V. „Timotheus" zijn geko zen de heeren B. Ippel Johz. en Jac. van Oord J.Jzn. 't Dochtertje van den heer D. was aan 't schaatsenrijden op de Ker- kewiel, toen zij op een gegeven mo ment in een wak reed. Door 't moe dige en doortastende optreden van een plm. 12-jarige jongen, werd zij gered. De scholen alhier, zullen bin nen enkele dagen worden heropend. De kinderen, die niet aan het keel- onderzoek hebben deelgenomen, zul len dan op last van den Inspecteur v. Volksgezondheid, niet op school worden toegelaten. Bij het reeds ge-' houden keelonderzoek zijn bij een zestal kinderen baccillen ontdekt der diphtherie. Woensdagavond j.l. werd in de Nutszaal een ledenvergadering ge houden der Werkendamsche IJsclub die zeer goed is geslaagd. Te ruim 8 uur opende de Voorz. J. Visser Jz. en sprak zijn dank uit voor de trou we opkomst, ruim 150 leden waren aanwezig. Doordat het tegenwoordi- terrein van de ijsbaan, dit seizoen uit de huur gaat, moet er naar een geschikt terrein worden omgezien; men is echter voor aanschaffing van een eigen terrein. Dit brengt wel eenige moeilijkheden mee, zoowel fi- nantiëel als ligging, maar de Voorz. twijfelt niet of dit zal slagen, gezien dat de Voorz. thans 471 leden telt. Men heeft besloten aandeelen rente loos uit te geven, groot f 10; (staan de deze vergadering werden er reeds 51 toegezegd door de leden), de rest boven de aandeelen te vinden uit een hypotheek. Zeer veel werd er over een en an der gesproken. Ten slotte werd het Bestuur gemachtigd te onderzoeken waar de geschiktste plaats is en zal dan later met een omlijnd voorstel komen op de ledenvergadering. Ook zal voor de vereeniging rechts persoonlijkheid worden aangevraagd. Verschillende opmerkingen uit de vergadering werden onderzocht en toegelicht. Van de rondvraag werd nogal gebruik gemaakt. Een definitief reglement met sta tuten zal worden ontworpen en op de eerstvolgende vergadering worden voorgelegd, terwijl het bestuur werd gemachtigd een passende naam te geven aan de IJsclub. Hierna sluiting. WASPIK. Tot bestuursleden van de on langs opgerichte ijsclub zijn gekozen de heeren B. de Bont, A. P. Brokx, M. van Dongen, H. van Iersel, A. Kamp, J. Langerwerf, Jac. Meijs, A. Rekkers en Jac. Smits. Voor den vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 49 varkens, 19 runderen en 1 kalf. WOUDRICHEM. Gedurende de maand Januari j.l. werden voor den Vleeschkeuringsdienst in deze gemeente ter keuring aange geven 5 koeien, 29 varkens, 9 kalve ren, 1 nuchter kalf en 2 schapen. Voor het Comité van Winterle- zingen zal op Woensdag 15 Februari a.s., des namiddags 7 uur in de Ned. Herv. kerk alhier optreden Ds. Jac. Lissenberg van Dordrecht met het on derwerp: „Het Réveil der 20ste eeuw". Bij de Maandag j.l. ten gemeente huize plaats gehad hebbende aanbeste ding voor de levering van 220 M3 grint werd ingeschreven als volgt: G. Pie- terse te Hardinxveld, Maasgrint f 1.73, Waalgrint f 1.88; G. van Horssen te Hellouw, Waalgrint fl.84; J. M. Ver- hey te Werkendam, Maasgrint f 1.78, Waalgrint fl.84; Firma J. M. Samson te Leiden, Maasgrint fl.69, Waalgrint fl.79; J. Kerkhoff en Zonen te Nieu- waal, Maasgrint f 1.63, Waalgrint fl.69; C. T. de Waal te Werkendam, waal grint fl.55, alles per M3. Gegund aan den laagsten inschrijver. ZUILICHEM. Woensdag 1 Febr. hield de afd. Zuilichem e. o. van „Volkson derwijs" haar jaarlijksche ledenver gadering. Niettegenstaande het slechte weer gavën de zeer talrijke aanwezi gen blijk van hun belangstelling voor deze avond. Verblijdend was de me- dedeeling, dat in 1 jaar de af deeling gegroeid was van 35 tot 62 ledenr Een woord van dank en hulde aan een zeer ijverig lid, die niet minder dan 18 nieuwe leden aan de afd. kon toevoegen, was zeker op zijn plaats. Eenige goede feeën hadden voor een 5-tal mooie taarten gezorgd, welke onder de aanwezigen aan 't slot der vergadering gratis werden ver loot. Z ALTBOMMEL. Op de alhier gehouden veiling- werd besteed voor: Sint Remi 11 per kilo. Winterjannen 1213 per kilo. Bellefleur I 131 q per kilo. Bellefleur extra 16—18 per kilo. Bellefleur prima 79 per kilo. Culemans 910 per kilo. Campagnezuur 11 13 per kilo. Eng. Bellefleur I 1317 p. kilo. Eng. bellefleur extra 19 p. kilo. Eng. belief 1. prima 20 per kilo. Goudreinetten I 131q per kilo. Goudreinetten extra 1719 p. kilo. Prinsenzoet 16 per kilo. Triumph de Kiel 14iq p. kilo. Koolraap 1 per stuk. HEUSDEN, Zondag a. s. speelt „Juliana II" een vriendschappelijke wedstrijd tegen „D.V.O. II" (Haarsteeg) op haar sportterrein nabij de groote brug. Aanvang der wedstrijd om 2 uur. Voor „Juliana Iu is wederom door den competitieleider van den Brabantschen Voetbalbond geen wedstrijd vastgesteld, daar Juliana thans te ver vóór is in verband met de andere vereenigingen. We hopen echter dat zij haar programma spoedig bij zal zijn, dan kan zij hare wedstrijden regelmatig afwerken. WERKENDAM. Zaterdagmiddag 2.30 uur, 3e nederlaag- wedstryd door „W.V.V. II" en „H.B.S. I" Hoornaar 3.30 uur nederl. wedstrijd door „W.VA. I" en „Wilhelmina I" van Aalburg (vorige week door de vorst uit gesteld) van 2.30 uur wedstrijd door „S. V. W." en „D.E.S." van Gorinchem. 2e prijs G. Westerlaken. 3e prijs G. van Pelt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 9