(Vervolg raadsverslag Woudrichem. 1 Het lid Viveen zegt, dat het hem genoegen doet, dat het lid van der Wiel over deze aangelegenheid het woord heeft gevoerd. Hij zegt, dat hii hier echter een ander geluid heeft doen hooren als in een ledenverga dering yan de betrokken afdeeling, waarin hii tegen beter weten in de arbeiders valschelijk heeft voorgelicht en waarin hii het heeft doen voor komen alsof de roode wethouder de ongehuwden zou hebben te kort ge daan door zijn stem niet aan het voor stel te geven om ook hun toeslag te verstrekken. Hii is dan ook van mee ning, dat het lid van der Wiel de arbeiders valschelijk heeft voorgelicht en beschuldigd hem van demagogie. Hii releveert ten opzichte van den toeslag nog even den gang van za ken en zegt dat B. en W. enkel op verzoek van Ged. Staten hebben ge vraagd aan den minister of deze zich met den toeslag, zooals deze door den raad was vastgesteld, kon ver eenigen. Daarop is het zoo juist voor gelezen antwoord gekomen van den minister volgens hetwelk elk geval door B. en W. moet worden be handeld naar gelang van de behoefte van het gezin. De meerderheid van B. en W. heeft toen bepaald de/grens voor het geven van den toeslag vast te stellen op f 20,inkomen per week. De geheele kwestie is dus, dat van hoogerhand bezwaar is gemaakt tegen het raadsbesluit, doch dat dit niet van B. en W. is uitgegaan, Hii noemt de houding van het lid van der Wiel in deze aangelegenheid dan ook in geenendeele goed. Hii zegt er zich mede te kunnen vereenigen, dat nogmaals getracht wordt om ge daan te krijgen denzelfden toeslag te kunnen uitkeeren als vorige jaren. Het lid! van der Wiel zegt, dat hij de rnenschenf, die uit een afdeelings- vergadering gaan klappen wat daar gezegd wordt, als niet geloofwaardig beschouwt en zegt, dat het lid Viveen inzage kan nemen van de notulen der vergadering, alwaar deze aangelegen heid ter sprake is gekomen. Hij zegt, dat toen hier in den Raad het adres van de Fabrieksarbeiders om toeslag kwam, nog geen sprake was dat de toeslag van hoogerhand zou worden afgewezen en dat er toen ook tegen werd gestemd. Hij noemt dit de alge- meene Welter-campagne. Hij zegt, toen alleen vóór het adres te zijn geweest. Bij de behandeling van het adres van de landarbeiders heeft hij zijn stem ge motiveerd en heeft toen gezegd, dat het beter was een half ei,, dan fcen leege dop, zulks met het oog op het feit, d'at de meerderheid van den Raad er voor was d'e toeslag enkel aan ge huwden te verstrekken. Toen was nog even^nin spirake- van drang van hoo gerhand. Hij zegt, steeds gewerkt te hebben om de landarbeiders in de mo derne organisatie te krijgen en ziet daar iets anders in dan het trekken uit een wcrkloozenkas, aangezien hij nog nimme'r voor eön uitkeering uit een wcrkloozenkas heeft geteekend: Zijn be doeling is echter de gehuwde loonsla ven te hulp te komen en indien men deze afneemt wat hun toekomt, dan zal hij hiertegen ernstig protesteeren. Hij zegt !i'n de organisatievergaderin gen ook niet anders voor te stellen. Het lid' Viveen zegt, dat hem uit de rede van het lid van der Wiel niet dui delijk is geworden, dat B. en W. in deze kwestie iets zouden hebben ge- dan wat niet 'goed was en blijft dan ook bij zijn meening, dat bij de ar- beide'rs in deze zaak verkeerd heeft ingelicht. Hij zegt, dat B. en W. met de geheele gemeente rekening moe ten houden, dus «ook met de visschers, die reeds weken zoo goed als niets verdienen ,en niet alleen met de land- arbediers. Het ,liid' Kuypers zegt, dat het lid van der .Wiel het .doet voorkomen of hij alleen »de beschermer van de loonsla ven fiin deze gemeente zou zijn, doch dan (wil hij toch even opmerken, dat zijn ipartij altijd !de belangen van de arbeiders heeft voorgestaan en dat nog doet. Het gaat toch niet aan, dat het geen door de gemeente beschikbaar kan worden gesteld, aan één categorie te geven, doch er moet toch terdege met de geheele gemeente rekening worden igehouden. Hij wijst er op, dat ide gemeente nilet alleen voor de landarbeiders iheeft te zorgen, doch dat er ön de gemeente ook een vis- schersbevolkilng aanwezig is, die ten gevolge rvan de gerilnge vangst even eens dient te worden gerekend. In ver band daarmede heeft hij in een vorige vergadering zich er dan ook mede kunnen vereenigen, dat alleen aan de gehuwde ten ongehuwde kostwinners den toeslag werd verstrekt. Het lid Holster zegt, dat na de me- ded-ee.ling van den Minister, dat de toeslag enkel onder bepaalde voorwaar den kon worden verleend, door B. en W. niet andiers kon worden gehan deld dan nu is geschied. Hij is van mee ning, dat B. en W. niets te maken hebben met hetgeen er in vergaderin gen van vakorganisaties wordt bespro ken en zegt, dat als er klachten over een of ander zijn, deze bij de bevoegde autoriteiten moeten worden kenbaar gemaakt. Het lid Spiering zegt nog, dat hij de houding van B. en W. zeer cor rect vindt en merkt op, dat onze ge meente op het gebied van steunver- leening, in verhouding tot andere ge meenten in den omtrek, geen slecht figuur maakt. Hij zegt, dat onderling gekrakeel moet worden vermeden en dat gezorgd moet worden, dat de ar beiders daarvan niet de dupe zouden worden. Besloten wordt den Minister nog maals te verzoeken den toeslag te wil len goedkeuren, zooals deze de vorige jaren aan de gehuwden werd verstrekt. De beantwoording van de verdere aanmerkingen op de gemeente-begroo ting wordt verder aan B. en W. over gelaten, nadat de uitgetrokken post voor subsidie aan werkloozenkassen nog wordt verhoogd van f1500.tot f 2000.—. Schrijven van B. en W. van Ambt- Hardenberg, houdende verzoek, adhae- sie te willen betuigen aan een door den raad dier gemeente aan de regee ring en de Tweede Kamer der, Sta- ten-Qeneraal gericht adres, de strek king hebbende in verband met de ma laise op landbouwgebied het bedrag der belastbare opbrengst van de on gebouwde eigendommen ingevolge de Grondbelasting te verminderen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. voorstellen hiermede instemming te be tuigen. Het voorstel van B. en W. wordt met 5 tegen 2 stemmen, die ter hee- ren Holster en Schaap, verworpen. Verzoek van de afdeeling Woudri- chem e.o. van het Groene Kruis, om een subsidie 'te willen beschikbaarstel len ten bedrage van 20 cent per inwo ner. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. ten zeerste accoord gaan met het streven van de vereeniging en dan ook voorstellen voor dit jaar het ge vraagd bedrag aan subsidie beschik baar te stellen. Aangezien de vereeni ging is opgericht met het hoofddoel, om tot het aanstellen van een wijkver pleegster te geraken, stellen B. en W. voor, aan het beschikbaar stellen van de subsidie de voorwaarde te ver binden ,dat nog dit jaar moet worden overgegaan tot aanstelling van een wijkverpleegster en dat in het tegen overgestelde geval het bedrag der sub sidie opnieuw zal worden bepaald. Het lid Holster zegt, dat de opzet om tot het oprichten van een derge lijke vereeniging te geraken van het bestuur dezer gemeente is uitgegaan, en dat de gemeente thans dit streven wil voortzetten door de gevraagde sub sidie beschikbaar te stellen. Indien een wijkverpleegster wordt aangesteld, kun nen alle ingezetenen daarvan profitee red Na nog eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt ver volgens met algemeene stemmen be sloten tot het aangaan eener gemeen schappelijke regeling met d'e gemeen ten Almkerk, Andel, Dussen, Giessen en Rijswijk voor den keuringsdienst van vee en vleesch voor deze gemeen ten. Vervolgens komt ter tafel een schrij ven van d'e afdeeling Woudrichem van den Chr. Nationalen Werkmansbond, houd'ende verzoek, denzelfden toeslag- voor de werklooze leden van dewerk- loozenkas te mogen ontvangen als aan de afd. Woudrichem van den Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuin bouw- en Zuivelbedrijf is toegekend. Op voorstel van B. en W. wordt dit verzoek met algemeene stemmen ingewilligd. Tevens wordt met algemeene stem men op voorstel van B. en W. jbe- sloten voor het jaar 1933 een bedrag van f2.50 per werklooze beschikbaar te stellen voor extra-hulp aan werk- loozen ingevolge een circulaire van het Nationaal Crisis comité van 1 s December j.l. Daarna komen ter tafel Schrijven van het bestuur der On afhankelijk Socialistische Partij, Af deeling Woudrichem om er bij de N.V. Provinciale Noordbrabantsche Electriciteits-Maatschappii op aan te dringen, dat aan alle gezinshoofden met een gezinsinkomen van f 1 5,of minder per week de electriciteit wordt geleverd tegen kostenden priis en voor inkomens boven de f 1 5,per week een nieuw tarief te bepalen in progressieven zin, zoodat de finan cieel sterkeren naar mate van hun draagkracht evenredig meer betalen dan de financieel zwakkeren. Ter toe lichting wordt opgemerkt ,dat het bil lijk is, dat de winst van de 'bedrii- ven, die de hoogstaangeslagenen door belastingvermindering allereerst ten goede komt, ook grootendeels door dezelfde groep wordt opgebracht. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. voorstellen dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, aange zien in deze gemeente van geen ge meentelijk bedrijf sprake is, doch de electriciteit rechtstreeks door de P.N. E.M. wordt geleverd, zoodat gemeld bestuur zich ook rechtstreeks tot. dat lichaam zal dienen te wenden om verandering in de tarieven te ver krijgen. Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig dit voorstel besloten. Schrijven van het bestuur voor noemd houdende verzoek om voor alle vrijgezellen-werkloozen boven de 21 jaren een steun te verleenen van f 5.per week plus contributie voor georganiseerden De Voorzitter deelt mede, dat het niet mogelijk is, dat de ongehuwden in de steunregeling voor werkloozen worden opgenomen, in verband waar mede B. en W. voorstellen ook dit adres voor kennisgeving aan te ne men. Hiertoe wordt m.a.s. besloten. Schrijven van het bestuur voor noemd houdende verzoek aan alle werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners, die 3 maanden of lan ger werkloos zijn en ook hen die met werkloozen zijn gelijk te stellen een uitkeering in eens te verstrekken neerkomende 00 het viervoudige steunbedrag, dat aan werkloozen wordt uitgekeerd teneinde zich van kleeding, dekking en schoeisel te voorzien, aangezien daaraan in de ge zinnen der werkloozen groote behoef te bestaat. De Voorzitter deelt mede, dat de gemeen te-financiën in de eerste plaats niet toelaten een dergelijke uitkeering in eens te verstrekken, terwijl het te vens de groote vraag zou zijn of de minister zich hiermede zou kunnen vereenigen. In verband hiermede stel len B. en W. dan ook voor dit ver zoek voor kennisgeving aan te nemen. Het lid Kuijpers zegt, naar aanlei ding der verschillende adressen den indruk te krijgen, dat het een wed strijd in het overvragen betreft. Hii kan dit echter niet goed indenken, daar bij een in een vorige vergade ring ter tafel gekomen adres van hetzelfde bestuur gezegd werd, dat erkend werd, dat de gemeente fi nancieel onmachtig is iets te doen. Deze adressen zijn wel een schrille tegenstelling daarvan en hii meent, dat adressanten dit doch voor 00- gen moesten houden. Zij weten toch ook zeer goed, dat indien de gemeen te deze adressen zou inwilligen, de geheele steunregeling daarmede in groot gevaar zou worden gebracht, aangezien de minister dan wel ande re maatregelen zou treffen. De ar beiders over het algemeen zouden er dus de nadeelige gevolgen van on dervinden. Hij is het er mede eens, dat getracht moet worden zooveel mogelijk voor de werkloozen gedaan te krijgen, doch moet toch opmer ken, dat de raad daarover niet al leen wat te zeggen heeft. Hii wijst in dit verband op verschillende an dere gemeenten, die tegen den wil van den minister in steunregelingen liaddep vastgesteld en die thans flink beboet worden. Hij is er van over tuigd, dat de raad in zijn geheel zou willen medewerken, indien daar toe maar eenige mogelijkheid be stond. Het lid van der Wiel is eveneens van meening, dat de werkloozen dringend behoeft^ hebben aan klee ding enz. en dat getracht moet wor den deze zooveel mogelijk te hel pen. Inwilliging van deze adressen is echter in verband met de gemeente- financien niet mogelijk. Ook het lid Spiering spreekt in dezen geest, doch is ook van mee ning, dat de gewone steunregeling niet in gevaar mag worden gebracht en dat met de gemeente-financien re kening jnoet worden gehouden. Het voorstel van B. en W. wordt daarna m.a.s. aangenomen. Vervolgens komt ter tafel een schrijven van het bestuur van de af deeling Woudrichem van den Alge- meenen Ned. Bouwarbeidersbond cld. 25 Januari j.l. houdende verzoek om aan de werklooze bouwvakarbeiders, die uit de werkloozenkas trek ken, eveneens een brandstoffentoeslag te verstrekken van f 1per week. De Voorzitter deelt mede, dat bii inwilliging van dit verzoek aan alle georganiseerde hoofden van gezinnen, ook van andere bonden, een toeslag zou moeten worden verleend. Aan gezien er in jieze gemeente ongeveer 75 personen voor in aanmerking zou den komen, zou dat een bedrag vormen hetwelk de gemeente niet voor haar rekening kan nemen. Daar bij komt, dat het de vraag is of de minister zijn goedkeuring aan het ver leenen van den dergelijken toeslag zou geven. In verband hiermede stellen B. en W. dan ook voor het verzoek niet in te willigen. Na eenige bespreking wordt beslo ten het verzoek aan te houden en dienaangaande eerst het oordeel van den betrokken minister te verzoeken of gemelde toeslag kan worden ver leend. Daarna komt aan de orde aan schrijven van den bestuurdersbond in het Land van Heusden en Altena waarin ten behoeve van de afdeeling Woudrichem van de Ned. Vereeni ging van Fabrieksarbeiders wordt verzocht de uitkeeringsnormen der steunregeling voor deze groep arbei ders te brengen op f 10,per week voor een gezin van 2 personen plus brandstoffentoeslag en daarbo ven een kindertoeslag te verstrekken van f0,75 per week en per kind voor de eerste 2 kinderen en f 1 per week en per kind voor de vol gende kinderen. Tevens wordt ver zocht de ongehuwde leden die uit getrokken zijn in de steunregeling op te nemen. De Voorzitter zegt, dat thans geen steunregeling in de gemeente aan wezig is. Aangezien de werkverschaf fing binnen korten tijd zal zijn af- geloopen, zou hii weder een steunre geling aan den minister ter goed keuring willen inzenden. Hii stelt de vraag of daarin in verband met dit schrijven veranderingen moeten wor den aangebracht. Het lid Kuijpers zegt, dat er in de huidige steunregeling wel eenige onbillijkheid zit, doordat b.v. de fa brieksarbeiders niet worden onder steund evenredig aan het loon dat zii vóór de werkloosheid verdienen. Aan gezien het meerendeel der fabrieks arbeiders in Gorinchem werkzaam is, is bii werkloosheid de tegenstelling tusschen het bedrag hetwelk aldaar de collega's van de fabrieksarbeiders uit deze gemeente ontvangen, wel scherp. Daarbij komt ,dat het in ver schillende opzichten voor de arbei ders goedkooper is in de stad te wo nen dan op het platteland, aange zien een groot aantal artikelen aldaar veel goedkooper is. Hii zegt er zich dan ook mede te kunnen vereenigen indien de steunregeling aan den mi nister wordt voorgelegd met de nor men, zooals deze voor de gehuwden in het schrijven worden aangegeven. Het lid van Wendel de Joode zegt, dat deze gemeente niet precies is te vergelijken met een plattelands-ge meente en zou daarom willen be proeven de normen van de steunre geling voor de georganiseerden op te voeren tot f 9.per week en voor de ongeorganiseerden op f 7,per week te handhaven. Hii vreest, dat indien de gemeente hoogere normen zal gaan voorstellen, de minister hier mede niet accoord zal gaai}, zoodat dan de oude norm van f8.voor georganiseerden zou blijven bestaan. Het lid Schaap meent, dat de ge meente voorzichtig moet zijn met het te veel opvoeren van d'e normen en zou hierover hetzelfde willen zeggen wat de heer Kuijpers bij de vorige drie adressen opmerkte, n.l. dat niet over vraagd moet worden. Hij vraagt of er voldoende reden voor den Minister zou zijn om de norm van f8.tot f10. op te voeren en is van meening, idiat het voorstel van het lid van Wendel de Joo de, om dezen op f 9.te brengen, te motiveeren is. Het lid Holster spreekt in denzelf den geest en kan zich wel vereenigen met het voorstel de Joode om de norm voor de georganiseerden op f9.te brengen. Na eenige bespreking wordt het voor stel van het lid van Wendel de Joode met 4 tegen 3 stemmen aangenomen, tegen stemden de leden van der Wiel, Kuijpers en Viveen. Ten aanzien van den kindertoeslag' stelt het lid; ,van Wendel de Joode voor, dezen te brengen ,op f0.50 per week voor de eerste 2 kinderen en op f 1. per week voor .de verdere kinderen. Dit voorstel wordt eveneens met 4 te gen 3 stemmen aangenomen. Tegen de heeren van der Wiel, Kuijpers en Viveen. Met algemeene stemmen wordt beslo ten voor de toepassing der steunrege ling» het grondloon voor de landarbei ders te bepalen .op f 14.per week. Op voorstel van B. en W. wordt ver volgens in verband met de financiën der gemeente besloten, geen subsidie te verleenen aan de Nederlandsche Ver eeniging tot bevordering van den ar beid voor onvolwaardige arbeidskrach ten aan de stichting ,.Menno van Coe- hoorn." Met algemeene stemmen wordt op voorstel van B. en W. weder voor den tijd van 1 'jaar benoemd tot schoon maakster van raadhuis en le openb. school, mej. G. Hartman alhier. Met 6 stemmen en 1 in blanco wordt daarna herbenoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur, de heer C. M. Schaap al hi.er, die verklaart deze be noeming aan te nemen. Met algemeene stemmen wordt her benoemd tot lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs in deze gemeente, de heer J. van Straten Sr. In de plaats van het overleden lid P. van Straten Sr. wordt met 6 stem men benoemd tot lid der Commissie tot wering van Schoolverzuim, de heer J. W. de Rover, terwijl 1 stem wordt uitgebracht op den heer Y. van Stra ten Yzn. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen vastgesteld een Po litieverordening voor het gebruik der aanlegplaats buiten dé Waterpoort al hier als los- en laadplaats. In verband met een ingekomen ver zoek, wordt het voorschot ingevolge art. 101 der lager Onderwijswet voor de bijzondere school der Vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel in deze gemeen te, voor het jaar 1933 vastgesteld op een bedrag van f935.51, te betalen in twee gelijke termijnen. Vervolgens komt aan de orde, de bespreking aangaande de aansluiting dezer gemeente aan de drinkwaterlei ding van de N.V. Waterleiding-Mij. Noord-West-Brabant. De Voorzitter deelt de verschillende voorwaarden, onder welke kan worden toegetreden, mede. en zegt, dat thans een prachtige kans bestaat om de ge meente van een drinkwaterleiding te voorzien. Het staat te bezien of ooit een dergelijke kans wel meer zal ge boden worden. Een eisch is echter, dat alle gemeenten in het land van Heusden en Altena moeten toetreden en dat vóór 1 Maart a.s. daartoe in be ginsel moet zijn besloten. De gemeente moet echter garant blijven voor het waterverbruik. Uit de daarop plaats hebbende be sprekingen blijkt, dat de leden alge meen van oordeel zijn, dat een drink waterleiding voor deze gemeente van zeer groot belang zou zijn. Aangezien zich echter nog eenige duistere punten voordoen betreffende de garantie, wordt besloten, eerst hiernaar nog een onder zoek te doen instellen door B. en W. en in een volgende vergadering aan gaande deze aangelegenheid een besluit te nemen. In verband met het door het lid van der Wiel in het begin der vergadering te berde gebrachte, aangaande het 2 dagen stempelen door een werklooze van de werkverschaffing, wordt nog medegedeeld, dat gemelde werklooze na afloop der 2 dagen onder de vorst- steunregeling kwam te vallen, zoodat hem de eerste 2 dagen niet voor vorst verlet door de werkverschaffing moch ten worden uitbetaald. In verband met de inkomsten van het gezin kon hij ook over de volgende dagen geen aan spraak maken op uitkeering ingevol ge de vorststeunregeling, zoodat be doelde geen enkele aanspraak voor deze 2 dagen kan laten doen gelden. Aan gezien het den opzichter niet bekend was of de vorst langer dan 2 dagen zou duren, kon deze den betrokkene hier op evenmin opmerkzaam maken. Hoe wel betrokkene geen aanspraak op eeni ge uitkeering heeft, wordt besloten hem eenige schadeloosstelling te ver strekken voor het feit, dat hij zich 2 dagen heeft gemeld. Bij de rondvraag stelt het lid van Wendel de Joode voor, er nogmaals bij Gedeputeerde Staten op aan te dringen om het salaris van den gemeente-ont vanger 'te bepalen overeenkomstig de werkzaamheden, aan deze betrekking verbonden, waarmede de Raad in zijn geheel accoord gaat. Daarna wordt de vergadering te on- geveeir 2 uur gesloten. WOUDRICHEM. Bij de plaats gehad hebbende ver kiezing voor een Notabel der Ned. Herv. Kerk in de vacature D. Roomer werden uitgebracht op W. Baks Bzn. 53 stemmen en op P. de Joode 36 stemmen en 1 stem van onwaarde. Benoemd is alzoo de heer W. Baks Bzn. Door het Plaatselijk Crisis-Comité alhier, is onder de behoeftigen dezer ge meente ongeveer 125 H.L eierkolen ver deeld. Het ten raadhuize bij gelegenheid van het trouwen geplaatste busje ten be hoeve van het Burgerlijk ambestuur alhier heeft over 1932 opgebracht de som van f 73.225. ZUILICHEM. Verslag van de op 9 Februari j.l. in het Veerhuis gehouden algemeene leden vergadering der veilingsvereen. „Zuilichem en Omstreken". De vergadering was be zocht door 127 leden. Te ruim 6 uur opent de Voorzitter, de heer E. van Dalen de vergadering, heet alle aanwezigen welkom, en verzoekt vervolgens den Secretaris, den heer 6. Bok de notulen der vorige vergadering te lezen, welke onveranderd worden vast gesteld. Ingekomen was een bericht omtrent de uitbetaling der uitkeeriDg van vroege aardappelen. De Voorzitter zeide dat deze gelden, bedragende 1/a cent per K.G. nog niet waren ontvangen, zoodat zij nog niet konden worden uitgekeerd. Uit het verslag bleek dat over 1932 waren aangevoetd 10314 H.L. aardappelen, tot een bedrag van f 19165,70 dit is gemiddeld f 1.85 per K.G. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren G. A. Dingemans en C. van Vugt. Vervolgens werd de aankoop van kunst mest besproken. Bij de rondvraag werd gevraagd naar de minimum-prijzen der aardappelen. De Voorzitter zei op Maandag 23 Jan. 1933 op een vergadering te Utrecht te zijn geweest, waar gesproken werd over de tuinbouwproducten, en waar men zou trachten ook de aardappelen hierby te betrekken. Echter de minimum-prijzen zijn zoo laag gesteld van de producten van 't vorige jaar, dat de le kwaliteit deze minimum-prijzen opbrengen, en hiervan dus niet kunnen profiteeren en daarom zal worden getracht de minimum prijzen in overeenstemming te brengen met de kwaliteiten. Niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter ten ruim 8 ure de vergadering.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 7