Bazar „Groene Kruis" Plaatselijk Nieuws WIJK, AALBURG en VEEN. Giften in natura, ingekomen voor den te houden bazar op 23, 24 en 25 Maart ia.s., ten bate van de vereen. ,,Het Groene Kruis" afdeeling Wijk, Aalburg en Veen. Tweede lijst. Giften in natura: firma's: Ravenswaaij, Gorinchem, verschillende artikelen; van Miert, 's Bosch, veger en blik; theeblad, on- fderzetblaadje; de Faam, Breda, doos chocoladereepenWieringa, Werken dam, manufacturen; J. Vos-Kipping, Heusden; Bahlmann, Gorinchem, ma nufacturen; de Gooijer, Gorinchem, manufacturen; Verschuur-Baert, Heus- 3den, 12 pakjes shampoon; Vettewin- kel en Zn., Amsterdam, 12 busjes •Japan lak; Jansen, 's Bosch, fiets pomp; v. d. Valk, Gorinchem, flesch likeur; Merkx-Verhoeven, Heusden, kleedje; Gebr. Jonker, Heusden, 3 fleschjes Ranja; Andriessen, Tilburg, 2 bloempotten. Particulieren: Veen: 2 trommeltjes koekjes; 1 doos Lux toiletzeep; 1 bonbonschaaltje; 1 paar schoenen; trapje, binnen- en buiten band (fiets)pakket kruidenierswa ren, cacao, enz.; jampot; beschuitbus; vaasje; beeldje; bonbonnière; twee glazen schaaltjes; 1 doosje met thee lepeltjes theezeefjecigarettendoos (Japansch); naaidoosje; glazen be schuitbus; Japansch bonbonschaaltje; schemerlampboodschappentasch2 flesschen wijn; 3 flesschen Ranja; 1 kistje sigaren; 2 koekschaaltjes; 2 bonbonschaaltjes; 1 taartschep; twee kleedjes; 1 zijden kleedje; 1 tafel kleedje; 1 zijden doekje; 1 schilderij; li paar klompjes; 1 Japansch bonbon schaaltje; 1 gebreid kinderjurkje; 1 gebreid tafelkleedje; 1 geborduurd ontibijtlaken; 3 metalen schaaltjes; 1 flanellen onderjurkje en broekje; 1 gehaakt baby manteltje; 1 gebreide cape; 3 doozen toiletzeep; 1 gehaakt overgooiertje; 1 pakket zeep; 1 kin- lder jurk je en kapje; 1 onder jurkje; 2 gekleurde ontbijtlakens; 1 gebreid kleedje; 1 gehaakt mutsje; kinder broekje; een nachtzak; 1 vest; kin- Iderschortje; 1 jongens overhemd; 6 "theedoeken; vijf kleedjes; een pak ket kinder- en dameszakdoekjes; een chocoladekan; 1 Japansch schaaltje; '.Chineesch theepotje; 1 doosje zeep; li doos correspondentiekaarteneen Idoos zakdoekjes; 2 tuintafelkleedjes; li directoirtje; 5 witte kleedjes en loopers; 1 antimacassar; 2 kussens; kinderjurkje en manteltje; gehaakt kindermanteltje; 1 babytruitje; een kussen; vaasje; 2 zoutstrooiers; een kinderbroekje en borstrokje. .Wijk en Aalburg: C. B., 6 kop en schotels; G. J. B., II wollen deken, 6 baretten, hakbijl; N.N. kussen; G. L., 1 kussen; D. B., II kleedje en 3 schilderijtjes; E. N., babyschoentjes; 2 speldenkussentjes; iW. 'v. d. S., kleedje; A. B.—K., 1 'étui met lepeltjes; M. J., 6 tafelmes sen; A. M., 1 kussen; Z. M. 1 kus sen; J. N., kleedje; A. d. H., pij- penrek; D. d. H., 1 kleedje; D. N., II muts; A. v. W., 2 schilderijtjes; 'A. B.v. W., 1 kussen; A. B., 1 kleedje; G. M. d. B., 2 kinderjurkjes; J. K., 1 gehaakt zijden kleedje; T. K. 2 pannenlappen (gebreid); T. S., 1 courantenhanger; Dames M. S., 1 boekomslag; 1 stofdoekzak; 1 kleed- !je, nachtzak, theewarmer, borstelhan ger, 1 wiegenkleedje, 1 leesboek, 1 kleedje, eau de cologneflacon, eier- stel, 1 kleedje; M. S., 4 popjes, 12 kaatsballen, 12 trompetten, I2kleur- boekjes; J. v. d. V.; 1 biscuitdoos; K. v. d. V., 1 schilderij; Wed. C. P., '6 zakdoekjes; W. W., 1 schemer lamp; A. v. R., 1 courantenhanger j(zaagwerk)J. v. T., theepot met ."theewarmer; C. d. K., 2 blauwe wand borden; M. de K.d. H., 1 geweven kleedje en kousenhanger; N. d. K., (3 zakdoekjes (handwerk); M. B., 1 koperen waterstoof; Dames O., een kleedje; G. V., 1 molenwiekje met lepeltjes (handwerk); A. v. W., 2 koperen wandbordjes; K. v. K.O., 2 Japansche vazen; A. S., 1 paraplui- bak; G. V.U., 2 badhanddoeken; J. v. W., 1 bloemenvaas; N. v. H., II jongensoverhemd; K. v. R., 1 kleed de; J. v. d. W., 6 alpacca lepeltjes; J. N., 1 kleedje; B.J., 1 kleedje jen 6 lepeltjes; E. v. K., 2 paar handschoenen; J. B., 1 schemerlamp; B. V., fietsband; P. v. H., 1 bonbon bakje en kleedje; B. v. W., kren tenbrood. E. v. d. H. te B.; C. v. H. te PI.; L. v. H. te W.; J. V. te S.; H. C. C., Ide W. te 's-G.; E. O. C. te O.; M. !A. E. C. te O.; A. P. te G.; P. en v. d. S. te S.; D. d. W. te 's-G.; A. W. te A.; J. d. W. te A.; B. te 's-G.; H. A. te 's-G., 1 schilderij; 1. d. J., theemuts. Bijdragen in geld: Wijk f3,20; Veen f2,20; Aalburg f3,25. Elke gift, hetzij in geld of natura, wordt nog steeds zeer dankbaar aan vaard. V oetbalsport. HEUSDEN. Zondag a.s. speelt Juliana I hare 13e competitiewedstrijd voor de 1ste klasse B V.B en wel tegen R.W.B. II te Besoijen. Dit zal echter een zeer spannende wedstrijd worden daar beide clubs aan de kop van hunne ranglijst prijken. Juliana houdt moed, en ziet de beide puntjes mede naar Heusden te nemen. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Scheidsrechter is de Heer J. Hornes (Waalwijk). WERKENDAM. Zaterdagmiddag zal de v v. S.V.W. I een uitwedstrijd spelen tegen de v.v. Stormvogels te Vuren. Zaterdagmiddag 3 u. speelt S.V.W. II en U.L 0. I van Sleeuwijk, om 4 u. speelt Sparta I Andel en W.V.V. II: Parijsctie Modebrieve». HOE WORDEN ONZE VOORJAARS JAPONNEN? De mantelvorm is zeer geliefd Ik was zoo naief om bij de enkele zoele dagen, die we onlangs hadden, werkelijk aan de komst van de lente te gelooven. Mijn jarenlange onder vinding had me toch wijzer moeten maken! Maar er zijn eenmaal menschen die nooit wijs worden, zeggen mijn vriendinnen. Ik had mijn bont en ge watteerde peignor opgeborgen, mijn kachel uit laten gaan en mijn wollen winterdekens naar de stoomerij gezon den. Nu heb 5k alles weer voor den dag gehaald en vier opnieuw de komst van den winter. Behalve op het gebied van japonnen. In dezen tijd van het jaar kan men alleen maar peinzen en praten over voorjaarstoiletten. Dat zit nu eenmaal in de lucht en geen vrouw kan er aan ontkomen! Wat is nu wel het verschil tusschen een winter- en voorjaarstoilet? De win- terjapon was van warme wollen stof, de voorjaarsjapon... is ook van warme wollen stof. Het winterkleedingstuk was slank en aansluitend met heel veel ingezette deelen, het lentegewaad dito dito. En toch is er een heel groot en voor ons vrouwen zeer gewichtig verschil: de winterjapon is oud, het lente-toiletje frisch en nieuw. Dat zegf voor ons alles! Een nieuwe lente,, een nieuw geluid, een nieuwe japon! De voorjaarsjapon dient er liefst zoo veel mogelijk als teen mantel uit te zien, opdat we er zonder mantel in kunnen uitgaan. We zagen er een, die veel had van een vlug fantasie-mantel pak. Ze was van beige wol, met een bruine platte kraag, bruine mouwen en zakjes. Om 'het middel een ceintuur van bruine peau de suéde. Meer imitatie-mantel was een japon van donkergroen laken, op zij geslo ten met een lange rij stalen knoopen. Vroolijk stonden het baretje, de sjawl en de handschoenkappen van veelkleu rig gestreepte jersey. Wie niet bang is, dat rood spoedig verveelt, kan een wan deljapon kiezen van dunne roodewol als een Russische blouse van boven aan den hals gesloten. Iets bescheide ner van tint, maar zeer gedistingeerd, is een pelerinetoiletje van grijze wol len stof. Zeer chic staat hierbij een klein zwart vilten hoedje en zwarte handschoenen. Schotsche stof is voor de lente zeer fin de mode. We zullen ze zien verschijnen in den vorm van geheele japonnen, maar evengoed als garneering. We moe ten ons echter niet het traditiioneele rood-groene Schotsche voorstellen, al komt dit natuurlijk evengoed voor. Maar meer Schotsch in twee tinten groen, twee tinten blauw, in oker met bruin, wit met blauw en in allerlei andere combinaties. Ter garneering van onze voorjaars japonnen kunnen we ook zijden piqué iTemen,q terwijl ook heel veel eenvou dig katoenen piqué gebruikt zal wor den, zoowel in wit als in kleuren. En we kunnen u ook reeds verklappen dat we van den zomer aan het strand hoe ver lijkt die tijd nog weg geheele japonnen van piqué zullen dra gen; verder batist en gebloemd katoen, organdi, gemoesde en gebloemde mous seline en tal van katoenen stoffen, die utierlijk veel op wol zullen lijken. We kunnen er haast wel op rekenen, dat we bij de eerste voorjaarstoiletten nog bont zullen dragen. Sommige da mes dwepen met een enkele of dubbele vos. Wanneer men "klein is en niet zeer slank, drukt een volumineuze bont de gestalte zeer neer. Veel beter staat haar een bonten das of kraag van mar ter of hermelijn of een der vele imita ties, die er op dit gebied zijn. Een wollen japon met een smallen schou derkraag van geschoren lamsvel staat snoeziger en men kan dezen bij vele kleuren dragen, bij zwart zoowel als bij rood, groen of blauw. Ook bij voor- jaarsmantefs wordt nog veel bont ge dragen en dikwijls vinden we hier heel aardige en ongemeene combinaties. Bij een randkleurigen mantel is de kraag b.v. van zwart glanzend otterbont, en op een mantel staat heel chic een das van luipaardenhuid. Een smal wit her- melijntje is, evenals verleden jaar, nog in de smaak, terwijl heel soepel licht grijs astrakan fijn en lente-achtig doet. WILHELMINA. Onze lezeressen, die uitvoerig wen- schen ingelicht te worden over de laatste mode, zoowel voor dames als kinderen, raden wij dringend aan een abonnement te nemen op tiet Nieu we Modeblad" Dit uiterst practische Nederland- sche modetijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor hand werken in alle genres, is bij de uit gevers dezer courant tegen sterk ge- reduceerden prijs verkrijgbaar. De abonnementsprijs van het Nieu we Modeblad 2 maal per maand ver schijnende in 24 bladzijden met tel kenmale 2 gratis knippatronenbladen, bedraagt slechts f 1,20 per kwartaal, franco per post f 1,50. HEUSDEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Een Rijwielplaatje. Terug te bekomen bij den Brigade-Commandant der Kon. Maréchaussee alhier. In de Zaterdag en Zondag ge speelde partijen voor den wedstrijd om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland, zat bet onze stadgenoot waar lijk niet mee. De uitslagen doen zulks niet vermoeden. Deze waren 3e partij W. C. J. PolmanA. de Graag 11. 4e partij A de GraagPh. Ham 02. 5e partij A. de GraagM. D. Mollenkamp 41. In de partij tegen Polman, Zaterdag te Rotterdam gespeeld, kreeg de Graag door het nemen van een gunstige halve hekstelling dermate voordeel, dat Polman in het vergevorderd middenspel een schijf- verlies voor lief moest nemen en tevens een doorbraak van zijn tegenstander niet keeren. Het eindspel speelde de Graag een klas lager en 't slot was remise Een getrouwe copie van de eerste, was ook de tweede partij tegen den Rotter dammer Ham. Na een levendig begin, doordat Ham ruit 27 bezette, werd de partij in elssaieke banen gevoerd. Dit is de Heusdenaar z'n grootste kracht en voordeel bleef derhalve niet uit. Ham werd omsingeld en de winst was slechts een kwestie van tijd. Edoch, door een nijpende tijdnood tot wanhoop gebracht, koos de Graag een niet berekende zet, waarna Ham twee kostbare en niet ver wachte puntjes in de wacht sleepte. De 3e partij droeg het karakter van een „vluggertje". Na 2£ uur spelen, en na geen noemenswaardige gebeurtenissen, werden hier de punten met Mollenkamp broederlijk gedeeld. Het programma voor Zondag vermeld, 's morgens tegen meester P. J. v. Dartelen (Haarlem), 's middags tegen F. Raman, kampioen van Amsterdam. Gespeeld wordt te Amsterdam Vrijdag en Maandag werden op de Damclub de partijen voortgezet van den Jubileumwedstrijd. In de eerste groep werd de afgebroken partij beëindigd tus schen Adr. Deurloo-Pelledaan, welke in het voordeel van laatstgenoemde uitviel. De Graag speelde ook tegen Adr. Deurloo en won eveneens. In de 2e groep werd de partij tusschen J. Deurloo-G. Jonker remise, terwijl de afgebroken partij Swa- gemakers-Fitters zonder strijd door laatst genoemde verloren werd gegeven. Bax speelde tegen G. Jonker en wist te winnen. De partij Fitters-J. Deurloo eindigde in remise. A.s. Maandag wordt de wedstrijd beëindigd. In de vergadering, die Maandag 13 Maart a.s. des avonds 8 uur, in de zaal „De Gouden Leeuw", P. Verheij, door de Heusdensche Winkeliersvereeni- ging wordt gehouden, zal de heer H. M. Verhulst, Accountant te Leiden, een lezing houden over „Administratie voor Midden- standsbedrijven in verband met de Be lastingwetten". Na het geven van een inleiding, zal vervolgens worden behandeld grondvor men van het administratie-wezen (met modellen-toelichtingen)bespreking ge- wenschte methode(n) voor Middenstands boekhoudingen mechanisatie van Admi nistratie (met plaatwerken, modellen en ontwerpen). Gedurende de korte pauze bestaat ge legenheid tot inzage van belangrijke modellen-mappen betreflende administratie- vormen. Daarna volgt Belastingwetten- en -recht. Beschouwing betreffende het Nederland sche Belastingrechtbehandeling van eenige Belastingwetten, in het bijzonder in verband met den Middenstandbe spreking betreffende in overweging ge nomen en deels reeds aangekondigde Wetten. Na afloop van de gehouden causerie gelegenheid tot het stellen van vragen, verband houdende met de gehouden lezing. De leden der „Heusdensche Winkeliers- vereeniging" worden dringend uitgenoodigd ter vergadering aanwezig te zijn. Ook niet leden hebben toegang. AALBURG. I11 de vlasfabriek van den heer A. van Wijk alhier, had een ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Een der arbeiders werd door een drijfriem gegrepen gelukkig, dat het zijn kleeren bega ven, zoodat hij nog juist bijtijds los raakte. Toch moest liii zich nog on der geneeskundige behandeling van Dr. V. te Veen stellen. ALMKERK. J.l. Woensdagavond gaf al hier, in de zaal v. d. Wed. C. Dek ker het Kinderkoor „De Zangvogel tjes" van Babyloniënbroek voor een flink bezette zaal een goed geslaag de uitvoering. Onder stille aandacht der aanwezigen werd de operette „Goudhaartje en de Troubadour" in drie bedrijven opgevoerd, het welk zeer in den smaak der aanwezige vielen, waarop een daverend applaus volgde. Nadat de heer Ver- steijne hoofd der school nog een slotwoord had gesproken, keerde een ieder hoogst voldaan huiswaarts. In het comité, belast met de uitvoering van de regeling, inzake extra-hulp aan werkloozen hebben thans de navolgende heeren zitting, n.l. G. A. Walraven, Voorzitter; A. Spiering; P. v. d. Wal: P. v. Maas tricht; M. Verschoor; A. Groeneveld en G. Dekker, leden. Blijkens openbare kennisgeving heeft de Burgemeester gelast, dat zij, die zonder daartoe bevoegd, alarm-pistolen, vuurwapenen, gaswapenen en munitie voorhanden hebben, deze moeten inleveren 1 vóór 19 Maart a.s. Deze inlevering kan geschieden des voormiddags van 912 uur ter Secretarie. CAPELLE. De j.l. Zondag in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk ge houden collecte, ten bate der Clir. school aldaar, heeft ruim f 13,op gebracht. De Geref. Meisjesvereeni „U. K.K." hield in de Geref. Kerk aan het Bruggetje haar jaarvergadering. De jaarverslagen, die een getrouw overzicht gaven van den toestand der vereemging, werden onder dank zegging aan secretaresse en penning- meesteres goegekeurd. Inleidingen, afgewisseld door voordrachten volg den, na de afwerking der huishoude lijke aangelegenheden. In het gebouw voor Chr. Be langen werd j.l. Woensdagavond een vergadering gehouden door de te de- plaatse opgerichte A. R. Propaganda- club, waarop door een der leden een inleiding werd gehouden over ,,'t Par lementairestelsel", welke tot een ge zellige leerzame discussie aanleiding gaf. Ds. S. Goverts te Gameren, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier, bedankt. EETHEN Binnen eenige dagen zal ten bate van het Groene Kruis een uitvoering worden gegeven door de tooneelvereen. O.V.U., in de zaal van den heer Kra mer te Genderen. De datum zal nog nader worden vastgesteld. GORINCHEM. Zooals bekend, zou de oude en steeds gunstig bekende Gorinchemsche zaak van de firma Bahlmann, evenals die in andere plaatsen van ons land, worden geliquideerd. Het zal velen genoegen doen te verne men, dat de zaak voor Gorinchem evenwel behouden blijft. De afdeeling Dames- en Kinderkleeding is overgenomen door den heer Wieken- hagca te 's-Gravenhage, die reeds ruim 10 jaren aan het hoofd van het bedrjjf der firma Bahlmann in die plaats heeft gestaan, terwijl de aldeeling Heeren- e» Kinderkleeding ia eigendom is overgegaaa aan den heer Anton Scheuler alhier, die leeds ruim 8 jaren aan het hoofd van deze afdeeling der firma stond. Het personeel, dat thans bij de firma in betrekking is, gaat zooveel mogelijk naar de nieuwe firmanten over. De nieuwe ondernemers zullen ongetwijfeld alles in het werk stellen, om het ver trouwen, dat de firma Bahlmann in wydea omtrek genoot, te blyven genieten. 's GRAVENMOER. Het fanfarecorps „Euterpe" alhier, gaf weder een in alle opzich ten geslaagde uitvoering. Er werd goed gespeeld. Van de muzieknum mers viel zeker „Neerlands Taptoe" het meest in den smaak van het pu bliek. Ook de zangnummers door het dubbel mannen-kwartet werden goed gezongen en vonden veel bijval. Zoo als altijd waren er eenige komische voordrachten en een kort blijspel, die de aanwezigen deden daveren v. la chen. Hulde aan den directeur de» heer Alb. Christ die zijne muzikante» op dit peil wist te brengen. De zaal was matig bezet, meer opkomst ook van volwassenen wenschen we „Eo- terpe" in het vervolg van harte toe. Mej. B. alhier, had het onge luk in een sloot te geraken doordat ze een lammetje wilde redden. Het lammetjje kwam behouden op het droge en Mej. B. bracht het er met een nat pak af. -Door het bedanken van de* heer C. Aarden als penningmeester van „Herwonnen Levenskracht" werd in zijn plaats als zoodanig benoemd, de heer J. Aarden. Toen de landbouwer P. J.. der morgens in zijn stal kwam vond hii een zijner runderen dood liggen. IIERPT. Donderdagavond had de groo- te vergadering plaats van de Stoom- zuivelfabriek „St. Isidorus". Wegens verstrek van den Voorzitter en af treden van den Onder-voorzitter werd de vergadering geleid door den heer A. v. Bokhoven. Er was een trouwe opkomst van leden en vele toehoor ders, zoodat de zaal propvol was. Om zeven uur opende de waarnemend Voorzitter de vergadering met de* Christelijken groet. Hij heette alle* van harte welkom, in het bijzonder Ide Zeereerw. Heer Pastoor van Herpt en Hedikhuizen. Er werd een brief voorgelezen van verhindering van den EdelAchtb. Heer v. Heereveld. Ook was er een brief gekomen van jden oud-voorzitter, den heer v. Greven- broek, die hierin zijn beste wenschen voor de vereeniging uitte. Verder wer den de notulen der vorige vergade ring voorgelezen. Deze werden on veranderd goedgekeurd, alsook reke ning en balans over 1932. Daarna had de verkiezing plaats van twee {be stuursleden wegens vacature van den heer v. Grevenbroek en Th. v. |Hul- ten, respectievelijk als voorzitter en onder-voorzitter. Voor de streek Haar steeg werd gekozen den heer Norb. v. d. Water voor Herpt den heer Adr. Buijs Mzn.. welke beide hun benoeming aanvaarden. Bii de me- dedeelingen deelde de Voorzitter het vertrek mede van den directeur den heer Miedema. Plii dankte den direc teur voor zijn stipte nauwgezetheid en het feit dat hii de fabriek tot groei en bloei heeft gebracht. Daar na nam pastoor Meijs uit Pledikhui- zen het woord, en schetste de verlie zen welke de fabriek den laatster» tijd heeft geleden, n.l. vertrek van den heer v. Grevenbroek als Voor zitter, aftreden van den heer v. Hui ten als onder-voorzitter en binnen kort het vertrek van den directeur den heer Miedema. Deze laatste wenschte hii vooral veel succes toe met zijn nieuwe zaak in Rotterdam, en hii hoopt, dat hij altijd met ge noegen zal terugzien naar de 22 ja ren die hii als directeur aan (de Herpt- sche fabriek is verbonden geweest. Daarna dankte de directeur allen va* harte en wenschte de fabriek met hun nieuw bestuur en directeur veel voorspoed. Daarna kwam de rond vraag, waarvan flink gebruik werd gemaakt. Hierna dankte de Voorzitter de leden en aanwezigen voor hun opkomst en sloot de vergadering met den Christelijken groet. De heer P. Buijs. Voorzitter van den R. K. Jongenboerenstand heeft dezer dagen zijn ontslag als zoodanig aangevraagd. KAATSHEUVEL. De knecht van bakker van D., die zich in het donker van de bakkerij naar den winkel wilde begeven, is door een glazen verbindingsdeur gevallen. Hij liep daarbij zulke ernstige verwondingen aan hoofd en hand op, dat de dokter onmiddellijk op neming in het ziekenhuis noodig achtte. NEDERHEMERT. Donderdag- en Vrijdagavond gaf de zangvereen. „De vervulde Wensch" een Uitvoering, beide malen voor een

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 10