Goede schoeiieiifoorwefttiifffeld. Chr. Gr. Verhoeven - Andel. SCHOENEN KOOPEN Steeds in voorraad RUIME KEUZE! liersj, gedeeltelijk uit deze gemeente, gratis waren verstrekt. De opbrengst dient voor dekking der kosten. De nog jeugdige pianiste, mej. E. Duizer alhier, die beide avonden haar muzikale ^medewerking verleende, wist zich op meesterlijke wijze van haar taak te kwijten. Als blijk van waardee ring ontving zij van den Directeur en het meisjeskoor een bouquet en mand met bloemen. Ook werd aan den Directeur, den 'heer van der Nat, door den heer Rijksontvanger, als blijk van erkentelijkheid een mand bloemen aan geboden. Te ongeveer 11 uur "keerde een ieder hoogst voldaan huiswaarts. Deze uitvoering mocht weer getui gen van ijverige studie bij het meisjes koor, maar ook van onverflauwden ijver van haren bekwamen directeur. Geen moeite was hun te groot om deze uit voering zoo goed mogelijk te doen «lagen. Daarom past hier een woord van hulde en oprechten dank aan di-. recteur en Meisjeskoor en roepen hen een spoedig weerzien toe. A.s. Woensdag hoopt voor de Ring „Altena" van Herv. J.V. op te treden, Ds. Rennes van Strijen en Ds. Kuyper van Genderen in de Herv. Kerk alhier. De onderwerpen zullen zijn: Pro- en Contra-Kerkherstel. Maandagnacht is een brutale inbraak gepleegd in de kantoren van het veilinggebouw hier ter plaatse. Door verbreking van een ruit zijn de inbrekers aan de achterzijde het j gebouw binnengekomen. Een deur werd geforceerd, waarna de dieven een der kantoorlokalen zijn binnen gedrongen, waar zij alles overhoop hebben gehaald. In de brandkast, waarin zich toevallig slechts een klein bedrag aan geld bevond, werd een gat geboord, waarna men den in- houd heeft geroofd. Voorts hebben de inbrekers eenige kleedingstukken *rn andere kleinigheden buitgemaakt. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bij de gehouden verhuring van weiland van de Ned. Herv. Kerk, brach ten deze op f1000, 't vorig jaar f1060. De gehouden verhuring van weiland voor de diaconie bracht f 16 meer op dan het vorige jaar. i Gevonden. Een heerenporte- monnaie met eenig geld. Terug te be komen bij den vinder W. Colet alhier. Bij de gehouden verpachting van koescharen op de „Rijswaard", brach ten deze op van f32.tot f46.per schaar. Door het kinderkoor „Het Sijsje" Zal Vrijdag 17 en Zaterdagavond 18 Maart, behalve een 10-tal zangnummers opgevoerd worden de kindieroperette „De Prins van Sind". (Zie advert.) A.s. Dinsdag zal in het oude schoollokaal te Wijk een vergadering plaats hebben van dames die willen medewerken aan den Bazar van het Groene Kruis. Door den architect de Jong werd j namens de heer H. van Drunen alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Inschrijving Timmerwerk Ottevanger en van Herp f 658 Konings en Egas f 629, van Wijk f 586,— Joh. Baggerman f 584,—. Metselwerk: W. Duiser f 1047, C. Biesheuvel f 976,J. van Loon f 897,— P. Baggerman f 795,— Aanbesteed voor den heer P. v. d. Dag een woonhuis als volgt TimmerweikJoh. Baggerman f 930, de Later f 878,— Ottevanger en van Herp f 850, - Wendel de Joode f840,— van Wijk f 812,Konings en Egas f 777,—. Metselwerk C. Biesheuvel f 1279, Gebr. Duiser f 1269,J. v. Loon f 1195,en WT. Duiser f 1143, Schilderwerk: A. W. v. d. Nat f129,50, Maandag 13 Maart a.s., des avonds 8 uur, zal in het gebouw van Chr. Belangen spreken, de heer A. Bos te Rotterdam, Hoofdbestuurslid van de Chr. Handeldrijvende Middenstandsver- eeniging, over het onderwerp: ^Over heidszorg" en der tijden nood"'. Het Bureau „Volicitor" zal zich doen vertegenwoordigen, teneinde het voor deel van collectieve verzekering uiteen te zetten. De Weleerw. Heer Ds. D. J. La- zonder, Ned. Herv. predikant alhier, heeft bedankt voor het beroep naar St. Pancras (N.-H.) Woensdagavond werd dit door Zijn Eerw. tijdens den bidstond bekend ge maakt. De President-Kerkv.x>gd, de heer H. Visser, dankte hem voor dit besluit namens Kerkeraad en Gemeente en hoopte, dat de verdere samenwerking mocht zijn tot zegen van beiden uit breiding van Gcds Koniikr k en Kr verheerlijking van Z n naam. Daarna werd den herder en eeraar door de gemeente staande toegezongen Ps. 134 3. Dinsdag a.s., des nam. 8 uur, hoopt de A.R. Prop. Club Dr. Kuyper, een vergadering te houden in 'tóeb. v. Chr. Belangen ter bespreking van punt 4 van het verkiezingsmanifest. 't Vierjarig zoontje van den heer A. Hakkers geraakte aan de Uitbreiding te water in de binnenhaven, welke juist i geheel vol stond. Het kind was zeker verdronken als niet toevallig een ma- rechaussée passeerde, die direct geheel gekleed te water sprong en zwemmende het kind behouden aan wal mocht bren gen. Dinsdagavond Ouderavond der Chr. U.L.O. school a.d. Tol. O.m. zal worden geleverd, een Referaat van den heer M. J. v. Oord, getiteld naar de U.L.O. school. Het 4-jarig zoontje van J. v. d. St. liep van achter een wagen. Sist, toen een motorfiets passeerde. eerlijk gehavend werd het zoontje opgenomen en geneeskundige behan deling ontboden. Het ongeval is ech ter nog betrekkelijk goed afgeloopen. Terwijl de heer B. Sas zich met zijn auto bevond aan de Open bare school te den Biesbosch werd het 9-jarig zoontje van den heer G. Potters, met het oversteken gegre pen, waarna hij er onder door Ischoot Bewusteloos werd het knaapje opge nomen, echter kon spoedig gecon stateerd worden, dat dit ongeluk bij zonder goed afliep. Geneeskundige hulp van Dr. Bresier heeft men nog ontboden. Voor de Chr. Hist. Kiesvereen. alhier, trad op als spr.. Weled. Gestr. hr. H. W. Tilanus, lid der Tweede Ka mer. Na gebruikelijke opening en het voorlezen van i Korinthe 13. verkreeg de spreker het woord, ter behandeling van zijn onderwerp: ,,De C. H. Unie en het Regeeringsbeleid in dezen tijd." Op dit breedvoerige en duidelijk uiteengezette onderwerp volgden vele vragen, o.a. van aan wezig S.D.A.P., Fascist. Anti-Rev. en Chr. Hist. Het hoofdmotief van sprekers onderwerp was. God de Bron van alle Gezag en het voorop zetten der beginselen, niet die van personen. Gedurende de maand Februari j.l. werclen voor den Vleeschkeurings- dienst ter keuring aangegeven 6 koeien;, 24 varkens, 1 schaap en 2 nuchtere kalveren. De heer J. Smits Jzn. heeft ont slag genomen als ouderling der Ned. Herv. gemeente alhier. In de Dinsdag j.l. gehouden raadsvergadering werd met algemee- ne stemmen besloten in principe toe te treden tot de N.V. Drinkwaterleiding- Mij. Noord-West-Brabant, ter voorzie ning van drinkwater in deze gemeente. Vanwege de Afd. Woudrichem van de Ned. Ver. van Fabrieksarbei ders zal Dinsdagavond 14 Maart a.s. in de zaal van den heer Spronk al hier een filmavond worden gegeven, waarbij o.m. zal worden opgevoerd de film: „Kameraadschap". Woensdagavond j.l. werd door de Chr. Meisjesvereen. .Dorcas" al hier in de Bewaarschool een jaar feest gehouden, hetwelk als goed geslaagd mag worden genoemd. Er werden zeer aardige voordrachten ge geven, terwijl tevens tableaux werden vertoond. WASPIK. Woensdag 8 Maart herdachten de Eerwaarde Zusters van het H. Gezelschap J. M. en J. 'den idag, waarop zii zich voor 7 5 jaren in deze gemeente vestigden. Wegens de Vas ten en de ernstige tijdsomstandighe den, werd dit heuglijk jubileum slechts alleen kerkelijk gevierd. In de parochiekerk werd des mor gens om 9 'uur aan het (feestelijk versierde hoogaltaar een plechtige H. Mis van dankbaarheid opgedragen door den Zeereerwaarden Heer Pas toor Huijbers, met assistentie van den Zeereerwaarden Pater Honorius. Rec tor der St. Theresiakerk (te AVas- pik-Boven als diaken, den Weleer waarden Pater Hubertus assistent der St. Theresiakerk als sub-diaken en den Weleerwaarden Heer H. Hens. kapelaan der parochie als ceremona- rius. Het zangkoor voerde op zeer verdienstelijke wijze, onder leiding van den Heer H. van Iersel de drie stemmige Mis van Franssen op. De feestpredicatie werd gehouden door den Zeereerwaarden Heer Pas toor Huijbers, die de geschiedenis van de stichting van het klooster, waaraan vele moeilijkheden waren verbonden, mededeelde, hoe eindelijk Pastoor van Iersel z.g. zijne moeite en opofferingen beloond zag. zoodat in 1858 tot de stichting Van het klooster kon worden overgegaan. In goed gekozen woorden herinnerde spreker het vele goede, dat de Zus ters in deze gemeente hadden ver richt, vooral door het geven van on derwijs aan de R. K. -vrouwelijke jeugd en het verplegen van zieken en ouden van dagen in het aan het klooster verbonden gasthuis. Van half elf tot half een werd in een der met bloemen en palmen ver sierde lokaien der R. K. Bijzondere Meisjesschool een zeer druk bezochte receptie gehouden, waarbii ook te genwoordig was het voltallig college van Burgemeester en Wethouders. De serenade te geven door de har monie „Volksvlijt en Volksvermaak" alsmede van het mannenkoor zijn uitgesteld tot na Paschen. Van vele huizen wapperde bij ge legenheid van dit jubileum de va- derlandsche driekleur. (Buiten verantwoording der Red.). Geachte Redactie, In uw blad van Vrijdag 3 Maart j.l. komt een bericht voor onder Nieuwendijk, 'twelk een verslag is van de ledenvergadering van de Coop. Zuivelfabriek „Altena" aldaar. Volgens genoemd verslag heeft de Directeur op die vergadering ge zegd, dat hij met genoegen kon mee- deelen dat door hun gemiddeld een halven cent per Liter meer was uitbe taald dan door de concurrenten in den omtrek over het afgeloopen jaar. Hoe zijn nu de feiten Ze zijn als volgt. „Altena" heeft over het afge loopen jaar gemiddeld uitbetaald 4,43 per kg. is 4,56 per L., inbegre pen alle premie's, dus ook de win- terpremie en de bijschrijving op het ledenkapitaal. De leveranciers zijn echter gedwongen 70 a 80 pCt. wei terug te nemen, tegen een door het Bestuur dier fabriek vastgestelden prijs, welke in het afgeloopen jaar bedroeg van 1 Jan.30 April 1/2 ct. per kg. geleverde melk, en van 1 Mei31 Dec. o,331/s ct. per kg. ge leverde melk, gemiddeld 0,38,3 ent. per kg. melk of ruim 0,39 ent. per Liter. De nettoprijs was dus bij „Al tena" 4,17 per 100 Liter. V. Z. te Heusden betaalde gemid deld per 100 Liter uit 4.45. Echter is men daar niet verplicht wei terug te ontvangen. Wel kan men ze bekomen. De prijs daarvan is over het afgeloopen jaar geweest 25 cent per 100 Liter. De opbrengst daarvan is geweest 3 ent. per 100 Liter geleverde melk, zoodat de nettoprijs bij ons is geweest 4,42 per 100 Liter. Vanaf 10 Dec. j.l. geven we 40 pCt. gratis wei aan de leveranciers die ze wenschen te ontvangen. Daarboven berekenen we 25 ent. per 100 Liter. We laten het nu aan de melkle- veranciers over, om te beoordeelen, wie het meest heeft uitbetaald. N.V. Fabriek van Melkproducten der Vereenigde Zuivelbereiders AFD. HEUSDEN. o— Mijnheer 'de Redacteur, Nogmaals gaarne eenige plaats ruimte, bij voorbaat dankend. In geenen deele had ik vermoeden, dat de Edelachtbare heer v. Campen zoo onbeholpen zou reageeren op het zoo stumperig geschrijf van onder- ge te eken de. De gemeenschap (vertegenwoor digd in de overheid) is geroepen een sociale taak te vervullen, aldus de heer van C., natuurlijk; U moet mij echter ondanks mijn stumperigheids- gevoel s.v.p. iets vertellen, wat ik nog niet weet, In dit geval, de waterleiding„taak" is m. i. ontaard in een oneindig ver doorgedreven sociale overheidster- reur, die nu eenmaal niet door den beugel kan; geen land ter wereld als in ons kleine „vrije" Nederland, waar van overheidswege, die sociale taak zoo intens nauwgezet uitgevoerd wordt, meestal ten koste van het be drijfsleven in 't algemeen, maar wan neer die overheidsdruk zich ten plat- telande eenigszins laat gelden, waar de boer de as van de maatschappij is, werkt zij in 't bijzonder als een vernielend element. Het ingezondene van den heer v. C. beschouw ik meer als een solidari- teits„rel" t. a. z. van collega's-autori teiten om de heeren niet te kwetsen en mogelijk als excuus offerte aan superieuren, dan om aan des hee ren van Campen's „sociale taak" ge voel uiting te geven. Wat betreft de zinsnede over z.g.n. liberale en meer gewichtig dan we tenschappelijk, dan denk ik onwille keurig aan het spreekwoord„Zoo de waard is, vertrouwt hij zijn gas ten 1" Liberaal bent U hier zeker niet en het zij verre van mij Uw gewichtig heid te onderschatten, wetenschap pelijke argumenten kon ik als „arme" stumper in Uw betoog, niet ont dekken. De heer v. Campen spreekt van vlijt en noesten arbeid; gezien het groote aantal werkloozen zijn dit w«l vóórhistorisch* ideal«n in het huidige menschenorga-L:ne. hoezeer ook te waardeeren als zoodanigmo menteel is de koers absoluut o (nul) van deze individueele eigenschappen. Wordt het dan niet terdege een kwestie van geld (en dat is het trou wens altijd al geweest en zoo zal het wel blijven op den aardbol) in dien deze uitingen van wilskracht en zelfvertrouwen geen nuttig effect meer verwekken Niets liever zou ik wenschen, dan dat de waterleidingautoriteiten van de door U aangehaalde kwestie van recht zoo doordrongen waren als van de sociale overheidstuchtde ver plichte aansluiting was dan loos alarm, minstens kon ieder dan al thans aansluiten onder voorbehoud zijner rechten. Een weerlegging van Uw eertijds gelanceerde meening omtrent de wa- terleiding„ramp" voor N.-W.-B. heb ik uit Uw schrijven niet kunnen ont cijferen, maar ik ben ook slechts een onwetenschappelijke stumper. E. DE G. VAN BUUREN. Vergadering van den Raad der ge meente WOUDRICHEM op 7 Maart 1933, des voormiddags 9.30 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer Jac. v. d. Lely. Secretaris: WelEd. Heer Chr. v. Rijswijk. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, met het uitspreken van het formuliergebed waarna de notulen der vorige vergadering door den se cretaris worden gelezen en onveran derd worden goedgekeurd. Ter tafel komen de volgende inge komen stukken Schrijven van Ged. Staten dezer provincie dd. 22 Februari j.l. houden de bericht van ontvangst van de dn de vergadering van 10 Februari j.l. vastgestelde politieverordening voor het gebruik der aanlegplaats buiten de Waterpoort alhier. Schrijven van Mej. G. Hartman al hier, houdende mededeeling, dat zii de benoeming tot tijdelijk schoon maakster van Raadhuis en 1 ste Open bare school aanneemt. Schrijven van J. v. Straten Sr. |dd. 2 Maart jl., waarin hij mededeelde herbenoeming tot lid der Commis sie van toezicht op het Lager |On- derwijs aan te nemen. Schrijven van J. W. de Rover jdd. 25 Februari jl. houdende mededee ling van niet aanneming der benoe ming tot lid der Commissie tot we ring van schoolverzuim alhier. Schrijven van Ged. Staten dd. 22 Februari jl. houdende mededeeling van de goedkeuring van de gemeen te-begrooting voor 1933. Schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken dd. 3 Maart jl. waarin wordt medegedeeld, dat er geen termen aanwezig zijn tot wijziging van het ingenomen stand punt betreffende het verleenen van een toeslag op de werkloozenkasuit- keering aan landarbeiders, zooals. dat in den brief van 5 Januari jl. werd medegedeeld. Schrijven van den Geneeskundig- Inspecteur van de Volksgezondheid te Nijmegen dd. 18 Februari jl.. waarin wordt medegedeeld, dat er blijkens het rapport van den con- sulteerend arts geen bezwaar bestaat dat de heer F. C. Huijser zijn werk zaamheden als hoofd van de 2de Openbare school or Maart weder- hervat. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. 'Eer tafel komt vervolgens een schrijven van de dames Nieuwenhui- ezn en v. Veen alhier, dd. 6 dezen houdende verzoek om 2 avonden per week gebruik te mogen maken van de 2de Openbare school aan den Oudendijk voor het geven van bijbellezingen. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. voorstellen afwijzend op het verzoek te beschikken, aangezien het gebruik der schoollokalen niet ge acht kan worden te zijn in het belang van het onderwijs, terwijl voor de bewoners van Oudendijk toch gele genheid bestaat de bijbellezingen te bezoeken in de Vesting. Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig dit voorstel besloten. Verzoek van G. Hartman, schoon maakster van raadhuis en ie O. L'. school, om gedurende de week, wel ke zij tengevolge van het overlijden van haar vader haar werkzaamheden door een vervangster heeft laten ver richten, deze vervangster van ge meentewege te doen uitbetalen. Na eenige bespreking wordt beslo ten de afdoening dezer gelegenheid aan B. en W. over te laten, welk col lege het verzoek zal behandelen vol gens het ambtenarenreglement dezer gemeente. Verzoek van het bestuur der Coop. Visscherijver. „De Hoop" alhier om het grasgewas aan het benedeneinde van het veerhoofd niet meer te ver pachten, maar dit ten behoeve van het drogen van netten enz. tot we deropzegging aan de vereeniging te verpachten tegen een jaarlijksche huur van 10 gulden. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen, aangezien het hier een visscherijbelang betreft, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Vervolgens komt aan de orde een reeds in een vorige vergadering aan gehouden verzoek van P. Smits Mz. pachter van het veerhoofd, om irl verband met de buitengewone gerin ge inkomsten, welke het veerhoofd heeft opgeleverd, over het jaar 1932 hem een reductie op den pachtprijs te verleenen van f 500. Ter toelich ting deelt hij mede dat de laatste tijd het vervoer te water van de ver schillende vervoergelegenheden met vrachtauto's zoodanig is afgenomen, dat het hem niet mogelijk is de pacht som in haar geheel te betalen. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. er van overtuigd zijn dat het vervoer per boot zeer is afgenomen tengevolge van de concurrentie van verschillende autodiensten. Flet vo rig jaar is aan den pachter een re ductie verleend op zijn pachtsom van f 200, terwijl hij toen de gelegenheid had de pacht op te zeggen. Hoewel de pachter met geen boeken komt, waarin van de inkomsten inzage kan worden gegeven, stellen B. en W. voor in verband met de verminder de inkomsten hem een reductie op den pachtprijs toe te staan voor het jaar 1932. ten bedrage van f300. Na eenige bespreking wordt met algem. st. overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten. (Slot volgt). is een zaak van vertrouwen, koopt daarom bij een van ouds bekend adres! VETLEEREN WERKSCHOENEN f Q rft onverslijtbaarWiWW HEEREN MOLIÈRES f q QQ in zwart en bruin met witte steek w»Uw DAMES BANDSCHOENEN f 3 00 in zwart en bruinvJ«ÜW KINDER BANDSCHOENTJES f 16P in zwart en bruin Alle schoenen zijn in de betere kwaliteit en in de nieuwste modellen en kleuren. ALLE SOORTEN Graan Meel Landbouwzout en Kunstmeststoffen. W> F", v. d. HEUVEL WALRAVEN OENDEREN DUSSEN. UITWIJK. VLIJMEN. VEEN. WIJK. WERKENDAM. WOUDRICHEM.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 12