Derde Blad Ho. 5312 Vrijdag 10 Maart Nieuwe Amerikaansche Minister van Financiën, Reclame Aanbieding voor hei Land van Neusden en Aiiena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Hel nut van adverteeren. Binnenland, van Colbert Costumes Serie I le Etalage f 9.^5 Serie II 2e Etalage fl9.5£ Serie III 3e Etalage f29.^ Goedkoopste en beste Kleediog-adres te Goreum. BEHOORENDE Bil HET TREINONTSPORING BIJ HELMOND. Dinsdagmiddag is van den trein, ko mende van Deurne en rydende in de richting Eindhoven, die te 5.36 uur te Helmond moest binnenkomen, even voor het station Helmond een wagon gederail leerd. De trein bestond uit vijf personen rijtuigen. Terwijl hij een wissel passeerde, liep de vierde wagon, een eerste klasse rijtuig, uit de rails. De trein brak in stukken en de eigenaardigheid deed zich hierbij voor, dat de eerste drie wagons op de rails bleven staan, de vierde de railleerde en de vijfde eveneens op het spoor bleef. Vier heeren, die zich in het eerste klasse rijtuig bevonden, werden licht gewond. Zij liepen enkele schrammen op. Op het station heeft men hen ver bonden. Een dokter, die te hulp was geroepen, behoefde geen assistente meer te verleenen. De lichtgewonden zijn met denzelfden trein weer verder gereisd. De trein had twintig minuten vertraging. Het gederailleerde rijtuig, dat overeind ia blijven staan, is nog in aanraking ge weest met een rangeermotor. Deze ma chine moest buiten gebruik worden gesteld. De schade is overigens gering Om kwart over zeven arriveerde uit Eindhoven een werkwagen, die het ge derailleerde personenrijtuig weer op de vails heeft gezet. De oorzaak van het ongeval is onbekend Van een paniek onder de reizigers was geen sprake. Het treinverkeer ondervond geen stagnatie. -O— HET VERGAAN VAN DE „CLARA". De heldhaftige kapiteinsche. Uit Rosslaie Harbour (Wexford) in den Zuid-Oosthoek van Ierland, wordt gemeld, dat de jonge echtgenoote van kapitein Sap, wiens motorschoener „Clara" Zater dagavond aan de lersche kust verging, nog niet geheel bekomen is van den strijd om leven en dood voor het drijvend houden van het Rotterdamsche schip, bij welke pogingen zij zulk een heldhaftige rol heeft gespeeld. Vóór het schip op 4 Maart nabij de kust van Wexford zonk, dreef het vier dagen rond met een groot lek. Mevr. Sap heeft een groot aandeel in het redden van de bemanning gehad. Zij stond mede aan de pompen en spoorde haar uitge putte makkers aan tot bovenmenschelijke inspanning. De kapitein en mevrouw Sap, benevens 5 leden van de bemanning, werden eenige oogenbiikken vóór de „Clara" zonk, door het atoomschip „Ierne" waarvan geplaatst f 40180(3. opgepikt. O— TWEE BEJAARDE MENSCHEN AAN GEREDEN. Op den spoorwegovergang bij Krispijn te Dordrecht zijn de bejaarde echtelieden Smitshoek door een taxi aangereden en zoo zwaar gewond, dat zij naar het ge meente-ziekenhuis moesten worden ver voerd. Daar is de man overleden. De voetrem van de taxi bleek bij onder zoek niet te functioneeren. ZUIGELING GESTIKT. In een woning aan de Baffinstraat te Amsterdam is een kindje van drie maan den in de wieg gestikt. HET DRAMA ONDER DEN KERST BOOM De Arrond -Rechtbank te Maastricht veroordeelde den nachtwaker H. H. S. te Geleen, die op Kerstdag den slager Ph. K. gende in de woning zijner echtgenoote neerschoot, tot 2 jaar gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. o 66 JAAR EN NOG ACHTER DE 1 TOONBANK. vast «van overtuigd, dat mijn tegenwoor dige energie het gevolg is van „de klei ne dagelijksche dosis.'" Voordat ik Kru schen Salts nam had ik wel aanvallen van galzucht en leed aan een alge- heele vermoeidheid, zoodat ik het ge voel kreeg, dat ik spoedig mijn werk zou moeten opgesven. Hoe 'took zij, nu denk ik daar niet over, hoewel ik spoe- oig gepensioeneerd zal worden. De tijd voor pensioeneering zou voor alle em- ployé's gemakkelijk vijf jaar later ge steld kunnen worden, als ze ook allen Kruschen Salts namen." Mevr. E. W. Hetzij U nog in Uw volle jeugd bent, of dat Uw beste jaren reeds voorbij zijn, het is nooit te vroeg en nooit te laat om met „de kleine, dage lijksche dosis" te beginnen. Niets dan dat kleine beetje Kruschen Salts, dat U niet proeven zult, in Uw eersten kop thee of koffie, dat is Kruschen-wet voor volmaakten en ongestoorden le venslust. Kruschen is een ideale com binatie van zes natuurlijke zouten, wel ke de lever, nieren en spijsverterings organen aansporen tot een gezonde, geregelde functionneering. Daardoor be werken zij een inwendige zuiverheid en een frisschen, gezonden bloedsom loop. Nieuw, gezuiverd bloed zal elke vezel van Uw lichaam doorstroomen. Begin morgen direct met Kruschen Salts. In den tijd van een week zult U zich al zoo "heerlijk gezond voelen en jonger zeker, ontegenzeggelijk jonger. En dan zult U, als zoovele an deren, erkennen, dat U liever Uw ont bijt zoudt missen dan Uw „kleine, da gelijksche dosis" Kruschen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon. Adv. o— N.V. MIDDENSTANDS-CREDIET- BANK VOOR GORINCHEM EN OMSTREKN. Aan het verslag over 1932 (18e boekjaar) ontleenen wii het volgen de: De ongunstige tijdsomstandighe den brachten mede, dat de eigen lijke bedrijfsresultaten lager waren dan in 1931. Verminderde credietbehoefte en stilte in den effectenhandel ziin hier de oorzaken van. De in 1932 verkre- §en resultaten kunnen echter bevre- igencl genoemd worden. Dat bovendien de liquiditeit der Bank, die vanzelfsprekend in 't af- geloopen boekjaar de bijzondere aan dacht had, volkomen onaangletast bleef, moge als bewijs te meer gel den, dat het bedrijf zich in een hechten en volkomen gezonden toe stand bevindt. Door geregelde uitbreiding der re- latiën was de Bank genoodzaakt haar safe-inrichting wederom met een blok safeloketten uit te breiden. Uit de aan het verslag toegevoeg de accountants-verklaring blijkt, dat de administratie en de documentatie der credieten goed verzorgd zijn, dat het bedrijf gezond genoemd mag worden en dat bij de verleening der credieten steeds de noodige voor zichtigheid wordt betracht. De Balans vermeldt onder activa: Aandeelhouders nog te storten f 56.950.Gebouw- en Safe-inrich ting f25460.Inventaris f 1.Ka pitaal Stichting Spaarbank f 1000. Kas f46.377.30, Vaste goederen f 15.268.36, Credietn. f 1.506.702.95, Kassiers f 105.964.55, Voorraad ze gels f750.—. Passiva: Kapitaal fi.000.000. Sta tutaire reserve f 75-577-57, Extra re serve f48.008.15, Dividend reserve f 2.689.89, Stichting Spaarbank f 890.087.91, Deposito's f 186.460.47, Rekening-Couranth. f 110.797.67, On afgehaalde dividenden en oprichters dividenden f893.08. Winstsaldo f64.966.47 na aftrek van onkosten f42.159.42, te verdoelen als volgt: Aandeelhouders 6 pCt. f20.669.55. Oprichters f 1.600..Dividendreser ve f 1.225.3 Statutaire reserve f4.000.Extra reserve f4.554.87. Afschrijving Gebouw f 1.460.Tan tièmes, belasting, salaris Raad van Toezicht f8.650. De reserves bedragen na bijschrij ving uit de winst over 1932 totaal f 132.140.59 (v.j. f 118.120.89), di videndreserve f 3.914.89 (v.j. f 2.689.89). DE INKOMSTEN IN FEBRUARI. Het Z endings bur eau giro 6074 vraagt ons plaats voor het vol- Alle vroegere kwaaltjes verdwenen. Haar bron van energie. Hoe trotsch is deze vrouw op haar Gedurende de afgeloopen maand is er bii ons ingekomen een bedrag van f68.000.Dit is op zichzelf een zeer heugelijk cijfer. Maar men moet daarbij de omstandigheid niet uit het oog verliezen, dat ,er een gift bii js, die bijna de helft van dit bedrag uitmaakt. En hoe diep de dankbaarheid ook is voor een dergelijken, in dezen tijd zoo meer dubbel werkkracht! Maar uit haar brief, diendan dubbel gewaardeerden steun; wij hieronder afdrukken, zult U zien, j toch mag de keerzijde niet verge- dat ze reden heeft om trotsch te zijn. j ten worden, n.l dat het overige be- „Ik ben 66 en 15 jaar lang ben ik ^rag met g^eel de hoogte bereikt nu at assistente in een zeefdrukke ma-|heeTt van wat ln Februari 1932 doftr aufacturenzaak. Tegenwoordig sta ik van 9 uur 's morgens tot 7 uur 's avonds achter ide toonbank. Het zal nu onge veer drie jaar geleden zijn, dat ik be- in het vorige jaar en dus gaan wij gon Kruschen te nemen, en ik ben er mat mo*d waer voorwaarts 932 ons is ontvangen. Maar in totaal zijn nu Januari en Februari niet ach tergebleven .bii het gemeenschappe lijk bedrag van die twee maanden Woodin, verklaarde, dat de Crisis haar laagste punt bereikt heeft. De koopkracht, vóóral op het platte land, is sterk verminderd. Velen zijn niet in staat, voor zichzelven of voor hun jongens een NIEUW PAK te koopen. De behoefte wordt met den dag grooter. Daarom hebben wij besloten, onze in de 3 lage prijzen welke reeds op zichzelf een enorm SUCCeS was, nog 8 dagen, tot 21 Maart te verlengen. Bezoekt onze magazijnen Ziet de Etalages. Geen oude Opruimings-costumes, doch de allernieuwste Costumes voor 't a.s. seizoen, in BLAUW, ZWART en GEKLEURD. Deze Costumes worden niet op zicht gezon den en a contant verkocht. Hieronder bevinden zich de nieuwste Costumes voor Belijdenis en Huwelijk. Dat is ook wel noodig, want Maart is al reeds weer aangebroken. Een maand, waarin weer voor een kwartaal naar Indië de noodige gel den moeten worden overgemaakt. En bovendien een maand, die om bii verleden jaar niet achter te bljiven f 81.000.zal moeten inbrengen en alle krachten zullen moeten worden ingespannen en alle toewijding zal moeten worden betoond om het zoo ver te brengen. Terwijl, als het 'zoo ver gebracht wordt, er nog wat bii moet om het volgens raming deze maand noodige te dekken! Maar er zit een weldadige prik kel in om het voorbeeld van [het vorige jaar voor oogen te houden en de maand te beginnen met geloof en vertrouwen, dat ook dit jaar weer gelukken zal, wat het vorige jaar mogelijk is gebleken. Ja, dat het ge lukken zal er nog iets boven [uit te komen. HET IS W TREF in dezen tijd den drukker te vinden, die Uw handels- en reclamedrukwerk niet al leen naar de eischen des tijds en met het modernste materiaal uitvoert, doch ook zeer concurreerend in prijs is. DE ELECTR. DRUKKERIJ DER Fa. L. J. VEERMAN TE HEUSDEN biedt U zoo'n trefkans; zij is niet alleen goed ingericht, doch ook haar prijsnotee- ring is zoo laag mogelijk. Uw doel is nu zeker: DRUKKERIJ Fa. L. J. VEERMAN. Vragen op rechtsknndig gebied (Abonné's kunnen ln deze rubriek GRATIS vragen stellen). Mijn vriend heeft een stuk grond gekocht van de gemeente. Hoeveel mag de notaris berekenen voor het opmaken van eene onderhandsche koopacte S. G. Dit hangt af van het gebruikelijk tarief in uwe streek. De notaris zal U zeker wel het gewone tarief in re kening brengen al valt niet te ont kennen dat sommige notarissen wel werken beneden de collegiaal vastge stelde tarieven. Als gevolg van de Pachtwet heef-i ele huurder eener boerderij op i No vember j.l. geweigerd de te betalen huursom te storten, hoewel hem 20 pCt. korting werd toegezegd en ook weigerden beide borgen. De huurder en de borgen zijn behoorlijk kapitaal- j krachtige menschen uit den boeren stand. Staat de verhuurder nu mach teloos hier tegenover? Is de huurder in zijn recht om aldus te handelen en de borgen ook? M. J. v. A. De verhuurder kan beslag laten leggen. De andere partij kan dan een beroep doen op den Kantonrech- j ter. Kan deze beide partijen niet tot1 elkander brengen, dan zal de pacht- j commissie de huursom bepalen. Tot- dat de uitspraak der commissie ge vallen is, blijft het beslag liggen. Een paar oude behoeftige men schen, waarvan de man niet meer kan werken, hebben een geestelijk minderwaardigen zoon van 29 jaar, die onmogelijk in zijn eigen onder- j houd kan voorzien. Kunnen deze 1 oudjes uit de Invaliditeitswet ook ee nige vergoeding voor onderhoud van dien jongen ontvangen? Zoo ja, tot wien moeten zij zich daartoe wenden W. V. De zoon zelf kan alleen invalidi- teitsrente ontvangen indien hij eene rentekaart bezit en voor hem meer dan 150 zegels geplakt zijn, terwijl hij voorts invalide in den zin der Invaliditeitswet moet zijn. De Raad J van Arbeid te Tilburg kan U nader inlichten. Twee zusters genieten vruchtge bruik, hetwelk zoo vermaakt is, dat i de langst levende alles krijgt. Het ge not van dat vruchtgebruik is groot f 800, dus voor ieder f 400. Nu is een van deze zusters overleden, zoodat de overlevende de f 800 alleen krijgt. Maar nu moeten er f 300 successie- j rechten van betaald worden. Is dit juist? Ho« wordt dat berekend? Als 1 de in leven zijnde vruchtgebruikster, niet kan betalen, wat gebeurt er dan H. Eene nicht, j Het is zoo niet mogelijk te zeggeni of het bedrag der successie juist is, daar dit afhangt van den graad van; verwantschap tusschen den instellen en den verkrijger. U kunt er anders gerust op vertrouwen dat de bereke ning goed is. Als U niet betaalt; kan het worden geëxcuteerd. Er waren eens twee winkeliers, Zij heetten Jaap en Steven. - Zij dreven zaken in het klein Waarvan zij moesten leven. Toch droomden zij van grooten bloei En uitgebreide zaken, En beiden dachten midd'len uit Om tot dat doel te raken. Jaap dacht: „AL ik wat winnen wil, Dan moet ik ook wat wagen, Dan moet ik adverteeren gaan Zoo noodig alle dagen Dan kijkt geen sterv'ling in de krant, Of mijn naam moet hij lezen! Dan ziet hij telkens weer opnieuw Bij Jaap daar moet je wezen!" Zoo dacht en deed de wijze man, Maar niet alzoo deed Steven: Hij was een man van ouden tijd Voorzichtig in zijn streven! Hij gaf geen cent onnoodig uit, j Nooit zou hij adverteeren: „Mijn vader heeft het nooit gedaan, Waarom zou ik het probeeren? De menschen, die mijn klanten zijn, Die zullen dat wel blijven 1 Die loopen toch niet naar de lui, j Die in de kranten schrijven!" En ging hij 's avonds bij zijn haard De advertenties lezen, Dan sprak hij: „Centen weggegooidi lk zal zoo gek niet wezen!" En zoo werd Steven minder rijk, Maar Jaap, die adverteerde, Kreeg nieuwe klanten met den dagj En zijne zaak floreerde! -o-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 9