een HOND TE KOOP: Hoerenhuis Notaris Van!rGendt Aanbesteding. Weiland - Rijswijk. Verhuring bij inschrijving. Buick Auto, Buitenland. Plaatselijk lieuws het bouwen van een woonhuis. te huur. Advertesstiëiï, VEILEN, Bij inschrijving te huur 10 perceelen WEILAND INBRAAK. De zusters van het klooster te Reeuwijk (dorp) ontdekten dat ongenoode gasten een bezoek hadden gebracht aan het kloostergebouw. Het keukenraam was opengeschoven. De in de kamers aan wezige kasten waren opengebroken en de inhoud gedeeltelijk over den vloer ver spreid. Ook aan de R.K. school is een bezoek gebracht. In alle lokalen waren kasten opengebroken. Er wordt niets vermist. Blijkbaar is het om geld te doen geweest. o TEKORT BIJ 's LANDS KAS TE CHERIBON. De ontvanger bij 's lands kas te Cheri- bon, de heer J., is wegens ongeschiktheid ontslagen. Een onderzoek naar zijn gelde lijk beheer is aangevangen. Dit beheer werd niet geheel in orde bevonden. Een tekort van een paar honderd gulden wordt verwacht. RE VOL VERS IN BESLAG GENOMEN. De N R.C. meldtDinsdagmiddag was de marechaussee te Oss aan het speuren naar gesmokkelde margarine Bij zekeren v. d. H. op den Krakenburg aldaar ont dekte zij geen margarine, doch wel een partij c.a. 470 Belgische revolvers, met daarbij behoorende munitie. Deze wape nen werden in beslag genomen en tegen van der H. werd procesverbaal opgemaakt. O— EIEREN, DIE TE LAAT KWAMEN. In verband met den datum 41 Maart werden groote kwantums eieren aan de Duitsch-Nederlandsche grens aangevoerd. Zooals reeds bericht, gingen groote par tijen den laatsten dag voor het verhoogde invoerrecht de grens over. Intusschen kwam later nog aanzienlijke hoeveelheden aan, die te laat arriveerden 1 Deze werden bij massa's in de grensdorpen aan de ingezetenen uitverkocht, waarbij prijzen van f 4.50 en zelfs tot f 1. per 400 stuks regel waren. O FABRIEKSBRAND. Door tot nu toe onopgehelderde oor zaak is brand ontstaan in de Nederlandsche knoopenfabriek te Spakenburg. De fabriek is eigendom van de gemeente Bunschoten en is opgericht in 1929 met het doel om de Zuiderzeevisschers aan werk te helpen. De brand is uitgebroken in de cartonnage- afdeeling, welke weldra in lichte laaie stond. De vlammen deelden zich mede aan het aangrenzende kantoorgedeelte, dat eveneens spoedig een vuurzee was. De brandweer slaagde erin het vuur tot de cartonnage afdeeling en de kantoor lokalen te beperken. De eigenlijke fabriek, welke zich achter het verbrande gedeelte bevindt, bleef door het vuur onaangetast. De fabriek, waarin ongeveer 200 arbeiders werkzaam zijn en waar dag en nacht wordt gewerkt, moet tijdelijk worden stopgezet. De schade wordt door verze kering gedekt. o De „groote Inzameling" ten bate van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en V acantie-kolontes. Sinds half Februari j.l. is aan zooveel mogelijk alle rekeninghouders bij den Postgirodienst een verzoek gezonden om een bijdrage van vijftig cents te gireeren, ten einde uit de opbrengst het verlies te dekken van ongeveer achttien duizend gulden, dat het Centraal Genootschap zal ïyden door vermindering van het Rijkssubsidie met pl m. 25 pCt. Zeer velen uit alle kringen hebben aan dit bescheiden verzoek gevolg, zelfs ruim gevolg gegeven, maar eveneens zeer velen hebben waarschijnlijk de toezending tot heden vergeten. Daar het gewenschte bedrag nog niet bereikt is, verzoekt het Genootschap alsnog een overschrijving van vijftig cents op de postgirorekening no. 16038 van Th M. Ketelaar, Joh. Verhulststraat 9, Amsterdam Z. Natuurlijk zullen bijdragen van niet aangeslotenen ook zeer welkom zijn. Er zijn nu reeds bijna elf duizend kleine en grootere bedragen ingekomen wegens de groote kosten worden geen dankbetuigingen toegezonden. Radlo-nitzer,dingen op de verjaar dagen van Prins en Prinses. De verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik (19 April) valt dit jaar op Woensdag. Daar dit een vaste uitzend dag is van de V.A.R.A., heeft de Minis ter van .Waterstaat bepaald, dat V.A. R.A. en A.V.R.O. die week 'den Dins dag en Woensdag zullen omruilen. De Minister heeft voorts aan de A.V.R.O. opgedragen in plaats van de V.A.R.A., het .algemeen programma te verzorgen op 1 Mei a.s. Deze regeling ^s gemaakt met het oog op ide viering van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, waarvan de nationale iviering is bepaald op 1 Mei, zulks .met het oog op den Zondag, waarop 30 April valt. o TORNADO TEISTERT TENNESSEE EN KENTUCKY. Een hevige tornado heeft den staat Tennessee en het grensgebied van Ken- tuckv geteisterd. Volgens berichten zijn talrijke personen gedood en is een groot aantal zwaar gewond. In de steden van Tennessee en Missourri zijn 23 menschen om het leven gekomen en 200 gewond. De materieele schade loopt in vele mil- lioenen dollar. o ZOO ROOD, ZOO ANDERSOM. Een deel van de Duitsche avondpers maakt melding van een interessante ge beurtenis in Berlinchen (Neumark). Daar had zich op het marktplein de plaatselijke communistische vlaggegroep met haar op gerolde, omlaag gehouden vlaggen voor het front van de S.A., S.S. en Stablhelm opgesteld, waarbij de Stahlhelm-leider een toespraak hield, waarin hij op de betee- kenis van dit moment wees en er zijn vreugde over uitsprak, dat de misleide landslieden den communistischen waanzin hadden ingezien en weer in de gemeen schap van de zuivere Duitschers opgeno men zouden worden. De communisten rolden daarop hun roode vlaggen uit, drenkten ze in de spiritus en staken ze in brand, waarop het Duitschland-lied en het Horst Wessel-lied gezongen werden. Bijna alle bewoners der stad woonden deze symbolische gebeurtenis bij. O ERNSTIG ONGELUK IN EEN BIOSCOOP. Te Ahuscatlan in Mexico is in een bios cooptheater een ernstig ongeluk gebeurd, waardoor 50 bezoekers werden gedood en 70 gewond. Een leidingsdraad van het hoogspanningsnet brak n.l. door, kwam in aanraking met het metalen hekwerk op de balustrade van het bal- con en maakte kortsluiting. Twintig bezoekers, die op de ijzeren balustrade leunden, werden op slag gedood. Er ontstond een paniek waarin iedereen trachtte naar den uitgang te dringen en en vrouwen en kinderen onder den voet werden geloopen. De paniek maakte nog 30 slachtoffers, terwijl in totaal 70 per sonen werden gewond. De eigenaar van de bioscoop is gearresteerd. PIANOFABRIKANTEN-BRAND STICHTERS. Binnen korten tijd werd de piano- fabriek Meyer te Schwerin door twee branden geteisterd, die zeer blijkbaar waren aangestoken. Thans zijn de me defirmant Libau en de eigenaar Van de firma, Meyer, zijn zoon 'en zijn echtgenoote gearresteerd. De arresta ble heeft groot opzien gebaard, daar de gearresteerden tot de meest gezie ne burgers van Schwerin behoorden. o VOOR TWEE MILLIOEN FRANK JUWEELEN VERDWENEN. Uit Brussel wordt gemeld: De ban kier Sedray Shrovamlam te Sint Lam- brechts Woluwe moest enkele zaken verrichten in het Middenpostkantoor te Brussel. Een pakje juweelen 'ter waarde van twee millioen frank 'had hij naast zich gelegd aan het loket, doch hij vergat het bij' vertrek mee te ne men. Nauwelijks was hij buiten het postkantoor o;f hij bemerkte zijn ver lies. Onmiddellijk toog hij terug, doch tot zijn ontsteltenis was het pakje reeds verdwenen. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. HEUSDEN. Naar we vernemen, zal a.s. Zon- Zondag in de bijeenkomst der H. Fa milie aan 5 personen de gouden en aan 13 personen de zilveren eere-me- daille worden uitgereikt, respectievelijk voor 50- en 25-jarig trouw lidmaat schap. De zittingen van den 29en keu- ringsraad voor de ingeschrevenen der lichting 1934 en de tijdelijk ongeschik- ten der lichting 1933 zullen plaats vin den als volgt: Te Heusden op 30 Maart voor de ingeschrevenen uit de gemeente Dru- nen, Heusden en Hedikhuizen. Op 31 Maart voor de gemeenten Herpt, Engelen, Nieuwkuijk, Oudheus- den, Veen, Wijk en Aalburg. Op 3 April voor de gemeenten Eet- hen en Vlijmen. Te Waalwijk op 4 en 5 April voor de gemeenten Waalijk, bovendien pp 5 en 6 April voor de gemeente Loon op Zand. Op 7 April voor de gemeente Sprang- Capelle. Op 01 April te Raamsdonksveer voor de gemeente Waspik, op 10 en 11 April voor de gemeenten Raamsdonk, Geer- truidenberg en Dussen. Op 12 April voor de gemeenten Dussen, Made en Drimmelen. Op 19 April te Woudrichem voor de gemeenten Almkerk, Rijswijk en Giessen. Op 20 April voor de gemeenten De Werken en Sleeuwijk en Werkendam. Op 21 April de overigen van de ge meente Werkendam, voor de gemeen ten Woudrichem en Op en Neer Andel. Te Oosterhout op 27 en 28 April voor de gemeente Oosterhout, voorts op 28 April de gemeente Dongen en 1 Mei 's Gravemoer. Abusievelijk werd vorige week gemeld, dat onze stadgenoot A. 'de Graag gepasseerden Zondag zou uit komen tegen de heeren P. J. v. Darte len en F. Raman in den wedstrijd van het persoonlijk damkampioenschap van Nederland. Dit moet zijn 19 Maart, dus aanstaande Zondag. Maandagavond werden bij de Damclub V. D. (Wapen van 'Amster dam) de laatste partijen gespeeld voor den jubileumwedstrijd. In de le groep speelde Joh. PellikaanA. de Graag; de laatste won. In de 2e groep speelde J. SwagemakersA. Vos. Hierbij won de eerste. ANDEL. Tot Eere-Voorzitter van het con cours op den 2den Pinksterdag a.s. is aangezocht, de Edelachtb. heer Bur gemeester van der Schans, lid van de Prov. Staten van Noordbrabant. Deze heeft dit aanvaard. Dinsdag j.L trad alhier voor het Comité van Winterlezingen op, dr. Krop uit Rotterdam, met het onderwerp: ,,De Geloofsvervolgingen in Rusland". In een mooie rede schetste spreker de vervolgingen en de actie de godde- loozen in Sovjet Rusland. 'tWas een aangrijpende lezing. DUSSEN. Woensdagmorgen werd op plechtige wijze afscheid genomen van den heer Kamp die voor het laatst zijn betrekking als gemeente-ontvan ger had waargenomen. Namens het geheele gemeente-per soneel werd den scheidenden ontvan ger een cadeau aangeboden en de wensch uitgesproken, dat het hem gegeven moge zijn nog lange jaren van een welverdiende rust te kunnen genieten. HERPT. Tot directeur der coöp. Stoom- zuivelfabriek „St. Isidorus" alhier, is benoemd door het bestuur in over leg met de commissie van toezicht met algemeene stemmen de heer G. Boswerger. assistent-directeur aan de coöp. Zuivelfabriek te Wouw Heerle. De heer Boswerger is 28 jaren oüd en bezit einddiploma H.B.S. 5- jarige cursus en diploma R.Z.S. en is' werkzaam geweest aan de verschil lende zuivelfabrieken te Almelo. Lut- jewinkel. Wouw. Hellendoorn. Wom- mels en Grijpskerk. Sedert Augustus is hii assistent in Wouw. Gezien zijn kennis die hii in ve le fabrieken heeft opgedaan, mogen wii er het beste van verwachten. HAARSTEEG. Op de alhier gehouden provin ciale voorjaarskeuring van springstie- ren werden 16 van de 30 aangeboden exemplaren goedgekeurd. Tot de goed gekeurde stieren behoort ook de fok stier Max van de Haarsteegsche stier- houderij, welke stier onlangs in het Land van Cuijk werd aangekocht. NIEUWENDIJK. Het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van den 'heer A. Versteeg, is opgedragen aan H. de Bok en C. Pruisen. De eieren worden alhier ver handeld in 'prijzen van 11/2 tot 2 cent per stuk. Het ledental der A. R. Kiesver- eeniging is in enkele dagen tijds met 60 gestegen en bedraagt momenteel 200. Zaterdagavond j.l. hield de Chr. Schoolvereen. onder leiding van den heer C. van Helden een ledenvergade ring in de consistorie. Nadat door den secretaris en den penningm. de jaar verslagen werden uitgebracht, hield de heer F. Wisse, hoofd der school een lezing over: „Bewaarschoolonderwijs". Woensdagavond heeft de jaar vergadering plaats gehad van het Co mité voor Winterlezingen met begun stigers in het Instituut. De opkomst was grooter dan andere jaren. Uit het jaarverslag van den se cretaris bleek, dat het aantal begun stigers was gedaald van 203 op 108. De financieele uitkomsten waren echter gunstig. Een batig saldo van f40. is nog in kas. Er werd besloten weer vier of vijf sprekers te laten optreden en wat meer verscheidenheid in de onderwerpen te betrachten. De aftredende comité-leden werden allen herkozen. De vergadering had een zeer gezellig verloop, waaraan de tractatie op een paar fijne sigaren zeer zeker bijdroeg. A.s. Zaterdagavond 18 Maart zal de Chr. Bouwarbeidersbond, afdeeling Nieuwendijk, een openbare vergadering houden in het Instituutlokaal. Als spre ker hoopt dien avond op te treden, de Weled. Heer Mobach van Utrecht. Aan den heer H. Struik, Tele- funken Service, is vergunning verleend tot het exploiteeren van een radio-cen trale. Op de gehouden verplichte stie renkeuring te Almkerk, werden goed gekeurd, de zwartbonte stier van den landbouwer O. Walraven en die van den landbouwer P. A. Vermeulen. SLEEUWIJK. Dinsdagavond j.l. werd vanwege de Chr. U.L.O. school in de school a. d. Tol alhier een ouderavond en jaarrvergadering gehouden. Door den heer M. J. van Oord werd een refe raat gehouden getiteld: „Naa rde U.L. O. school". De zangvereeniging „Juliana" heeft haar aangekondigde uitvoering gegeven in de Openbare school al hier. onder de leiding van haren di recteur, de heer A. Havelaar. Wii mogen gerust zeggen, dat deze uit voering schitterend is geslaagd. De zaal was stampvol, het bezoek over trof de verwachting verre. De zang nummers werden uitstekend gezon gen en ook de solo van Mej. v. Dijk was vooral prachtig. De voordrachten vielen allen zeer in den smaak. Het stuk „Liefde" werd zeer mooi vertolkt, het waren vooral de rollen van Mevr. v. Veen en haar dochter Lucie die bijzonder goed gespeeld werden. Ook „Vaders- verjaardag" was mooi. de rol van Grootvader werd schitterend ge speeld en Neeltje. een meisje van elf jaar. dat voor het eerst op de planken kwam. komt een pluimpje toe. Het is jammer, dat het te ver in den tijd wordt anders hadden !we misschien nog zóo'n prettigen avond gekregen. Wij roepen „Juliana" een van harte tot weerzien toe. ZUILICHEM. Dinsdagmiddag j.l. omstreeks 2 uur brak, doordat kinderen hadden ge speeld met vuur, brand uit in een mijt hooi van B. van Veen alhier. De brand weer had het vuur echter spoedig ge- bluscht, vooral daar men met vereende krachten het hooi uit elkaar gooide. De eigenaa rwas niet verzekerd. AVOUDR1CHEM. De aandacht van de inwoners dezer gemeente, die zonder daartoe be voegd te zijn, .in het bezit zijn van vuur wapenen of munitie, wordt er op ge vestigd, dat deze ten gemeentehuize moeten worden ingeleverd .op Don derdag 23 Maart (a.s., des namiddags tusschen 2 en 4 uur. Alsdan bestaat tevens gelegenheid tot het aanvragen van de benoodigde vergunning. De houders van vuurwapenen, die daartoe volgens een afgegeven machti ging bevoegd zijn, moeten op gemeld tijdstip deze machtiging ^veneens inle veren en kunnen ,dan onder overleg ging van 2 foto's een aanvraag indie nen voor het .ontvangen eener nieuwe machtiging. 4 Dinsdagavond werd in de zaal van den heer Spronk alhier, vanwege de afdeeling Woudrichem van de Ned. Vereen, van Fabrieksarbeiders een film avond gehouden, waarbij o.m. werd vertoond de film „Kameraadschap". De zaal was geheel bezet en de films vie len goed in deni smaak. Aan den heer G. Struik alhier is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van 18 woonhuizen op een terrein buiten de Koepoort al hier. Vrijdagavond j.l. werd door de school met den Bijbel alhier een ouder avond gehouden, onder leiding van het hoofd der school ,dë heer W. G. Van den Heetcamp. Een groot aantal ou ders van leerlingen woonde dezen avond bij, welke zeer goed geslaagd is. WASPIK. A.s. Zaterdag zal door de gem. zangvereen. O.B.K. een uitvoering wor den gegeven in de voormalige open bare lagere school. In deze gemeente is wederom een! geval van besmettelijke ziekte Dyphteritis geconstateerd. Heden overleed te Nij megen onze lieve Dochter, Zuster, Schoonzuster en Tante, Anna Marie Peereboom, in den ouderdom van 29 jaar. Uit aller naam, J M. PEEREBOOM. Nederhemert, 45 Maart 4933. GEVRAAGD voor Politiedoeleinden- Leeftijd liefst 8 mnd.3 jaar. Brieven met omschrijving en prijsopgaaf onder no. 17 Bur. Bur. v. d. Blad. zal op DINSDAGEN 28 MAART en 44 APRIL 4933, telkens vm. 40 u. precies, ten herberge van Mej. G. Vos te Veen, bij inzet en toeslag, zonder beraad 4°. WEIL AND „de Vuilsche Hoef" onder Veen, groot 4.99.40 H.A. 2°. dito „de Hanenwaard* aldaar, groot 4.49.20 H.A., be hoorende aan erven J. de Waal Hzn. Zie biljetten. De ondergeteekende zal op Donderdag 30 Maart a.s. in café Mej. de Wed. v. d. Maaden te Wijk, namens den Heer Adr8. Duister, trachten aan te besteden Bestek en teekening vanaf 20 Maart f 2.per stel verkrijg baar bij W. VAN WIJNEN, Molendijk, Wijk. voor het seizoen 4933, ten ver zoeke van den Heer Jhr. Mr. J. B. D. Tulleken van Rijswijk te Ubbergen; onder Rijswijk genaamd „de Griend", „de Geer", „de Alm- griend", „de Bovenste- en de Benedenste Kijfkamp", „de Bovenste- en de Benedenste Kalverkamp", „het Bovenste en het Benedensche Kooike" en „de Dertienhond Inschrijvingsbiljetten met opgave van 2 soliede borgen in te leve ren vóór of op MAANDAG 20 MAART 4933, des voorm. 44 uur ten kantore van Notaris A. H. KLOKKE te Gorinchem, al waar, evenals bij den Opzichter C. M. Verhoeven te Giessen, inlichtingen zijn te bekomen. SEIZOEN 1933: A. voor Mej. Van Andel Van 't Sant woning, stalling, boomgaard, bonw- en weiland, onder Sleeuwijk, groot 9.04.60 H.A., in perc. en comb. B. voor den heer P. J. van Os 0.92.10 Q.A. WEILAND in den Sleeuw, polder achter A. T. van Hemert. Biljetten in te leveren vóór of op 25 Maart a.s. ten kantore van NOTARIS PAAP te Wer kendam, waar inlichtingen te bekomen zijn Breeder bij biljet. een 5-persoon's type 1928, van wijlen dokter J. E. Schmitz te Veen. Deze wagen is prima onder houden en nog in een toestand als nieuw. Te zien en te bevragen bij GEBR. BLEIJENBERG, Autogarage Wijk. Nieuw Heerenhuis met tuin te huurvoorzien van alle mo derne gemakken gas, water en electriciteit. Wijk O 4 k. Te be vragen aan de Scheepswerf, Heusden. BIJBELS en KERKBOEKEN in verschillende prijzen voorhanden in den B oek handel van de FIRMA L. J. VEERMAN HEUSDEN. CD- -O-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2