Tweede Blad No. 5314 Vrijdag 17 iaari Lumberjack en Slippover pakjes „In de Paradijsvogel" voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. EEN NIEUWE VERRASSING voor alle verbruikers van Ravenswaay's Letters-Artikelen. VRAAGT SPOOR/GESTAMPTE MUISJES Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Kinderrubriek In de samenstelling onzer Jongenskleeding zijn wij buitengewoon geslaagd en brengen wij eene zeld zame mooie sorteering in Sufolk modesi met Plusfour of Korte Broek. Ook in Jongeheeren Costumes hebben wij een extra mooie collectie. W Ziet onze étalage's Keiestraat Gedurende de expositie hebben wij hieraan, als attractie voor de Jeugdy een Sprookjes raadsel verbondenzie bizonderheden hierover in de étalage Keiestraat. mi GEBRS. BISCHOFF - GORINCHEM Ingezonden. BEBOOBENDE BIJ HET Waarom verder sukkelen? Voelt gii u terneergeslagen, ver moeid en afgemat hebt gii last van pijn in de lendenen, ledematen of spieren Lijdt gii aan urinestoor- nissen, aanvallen van duizeligheid, hoofdpijn of rheumatische pijnen Zoo ja, hebt gij er dan over nage dacht wat de oorzaak van uw noode- loos lijden is Als uw bloed niet op de juiste wijze gefiltreerd wordt, doordat uw organen verzwakt zijn, blijven urine zuur en andere schadelijke onzuiver heden in het gestel achter. Zii zetten zich af en veroorzaken verschijnselen als de bovenstaande. Iedere dag uit stel maakt de zaak erger en dient gil onmiddellijk aan te vangen met het gebruik van Foster's Rugpijn Pil len. Reeds jaren bleek de afdoende werking van dit speciale middel te gen spit, rugpijn, ischias, rheuma tische pijnen waterzucht, urinestoor- nissen en blaaszwakte. Foster's Pillen werken niet op de ingewanden en passen mannen en vrouwen van eiken leeftijd, fi. f 1.75 en f 3.per doos bij alle dro gisten enz. Beste meisjes en jongens. De antwoorden op de vorige raad sels zijn: 1. Haring vliet Haringvliet. 2. Pad-den-stoel. 3. Klok of horloge met slagwerk. De nieuwe raadsels zijn: 1. Probeer jelui nu eens, hoe veel dieren je wel uit een vingerhoed kunt halen! Ik weet er al zes! 2. Wie kan van de volgende woorden, door in elk woord slechts één letter te veranderen, een spreek woord maken? Ge pruik maat zoo- land de waker tol me preekt. 3. Neem een jongensnaam. Doe er één letter af, dan wordt het een roofvogel. Wat is dat? OOM KAREL. O— HET VREEMDE AVONTUUR. „Wat ga je nu doen?" vroeg Miep. „Kijken waar we zijn!" antwoord de Hens. „Dat zal je niet veel helpen!" zei Miep weer, „want er is hier nie mand!" „Hoe weet je dat vroeg Henk. Miep wees naar een groot bord, waarop met zwarte letters geschil derd stond: „Deze gebouwen zijn te huur!" Bovendien waren alle luiken voor de ramen. Henk aarzelde een oogenblik. Daarna sprak hij„La ten we toch maar eens gaan kijken, misschien is er wel iemand achter gebleven om op het huis te passen!" Miep kwam ook uit het wagentje en hielp Henk het hek open te ma ken. Dat was niet gemakkelijk, want het was heelemaal verroest. Ze kwa men nu op een donkere binnenplaats, die natuurlijk ook heelemaal met sneeuw bedekt was. Maar toch kon- - "-.y" -jfc-- >v. Ravenswaay brengt weer een nieuwe verrassing, voor ALLE ver bruikers van de Letters-Artikelen. Tbans zal ELKE verbruiker, zonder eenige uitzondering, van onze nieuwe verrassing kunnen profiteeren. ELKE verbruiker van onze Letters-Artikelen, die in de noaand JULI 1933 een inzending Letterszakken doet en wiens inzending bestaat uit zakken, wikkels of voorzijden van MINSTENS DRIE VERSCHILLENDE Letters-Artikelen, ontvangt een verrassing. Bestaat de inzending uit zakken, wikkels of voorzijden van vier, vijf, zes of zeven verschillende Letters-Artikelen, dan zal de verrassing, welke U van ons ontvangt, naar vei houding ook des te grooter zijn. U bemerkt dus wel, dat het voor eiken verbruiker van onze Letters- Artikelen, zonder eenig bezwaar mogelijk is, om een verrassing te ont vangen. Het is zoo eenvoudig mogelijk Door ons worden in totaal zeven verschillende Letters-Artikelen in den handel gebracht en welLetters-Koffie Letters-Thee Letters-Tabak Letters-Cacao Letters-.Margarine Letters-Zeep en Letters-Koek. Al zou iemand alleen maar onze Letters-Koffie verbruiken, dan be hoeft bij nu slechts met minstens twee onzer andere Letters-Artikelen een proef te nemen, om ons een inzending te kunnen doen, welke bestaat uit zakken, wikkels of voorzijden van minstens drie verschillende Letters- Artikelen. Het gaat er dus maar om, Uw inzending Letterszakken in de maand JULI 4933, te doen bestaan uit zakken, wikkels of voorzijden van ZOOVEEL MOGELIJK VERSCHILLENDE artikelen. Bij DRIE verschil lende ontvangt U reeds een verrassing. Beter is echter, wanneer Uw inzending bestaat uit vier, vijf, zes of zeven verschillende artikelen, want dan wordt de verrassing ook des te grooter Waaruit d$ verrassingen zullen bestaan, blijft een geheim. Wel willen wij U verklappen dat er werkelijk zeer waardevolle verrassingen by zijn, als Nesten alum, pannen Lederen Damestasschen Prachtige Schilderstukken; Theelichtjes; Eier Tutu's; Koekjesschalen Zijden fantasie kleedjes enz. enz. Het zal U beslist meevallen 1 Thans is het voor U de gelegenheid om ook eens een proef met onze andere Letters-Artikelen te nemen. Uw proefneming wordt rijke lijk beloond Wij wijzen U er nog op, dat alle reeds bestaande voordee- len van ons Letters-systeem geheel ongewijzigd blijven bestaan. U behoudt dus evengoed nog uw kans op een extra-cadeau Uw inzending Letters-Zakken zien wij met belangstelling tegemoet. N V. v. h. M. RAVENSWAAY ZONEN Koffiebranderij sinds 1760 GORINCHEM. 'VU ;"VvV% den ze zien, dat er geruimen tijd geen menschen geweest waren, want dor onkruid en wilde struiken versper den hen bijna den weg. Langzaam lie pen ze naar het eerste huis toe, en opeens hoorden ze een vreemd ge luid, alsof er iemand snikte. „Hoor!" fluisterde Miep, terwijl ze bleef stilstaan, „wat was dat?" De twee kinderen bleven doodstil staan midden op de binnenplaats. „Hoorde je dat?" fluisterde Miep weer. Henk knikte. „Het was net, alsof iemand huilde," zei hij. Miep trok hem ongeduldig aan zijn arm en zei: „Laten we maar gauw weggaan, ik word bang!" Henk lette er echter niet op en zei: „Ik wil we ten, wat dat is." Hij liep regelrecht op het geluid af en Miep volgde hem, zij het dan ook schoorvoetend. De deur van de schuur stond open. Henk sloop er zacht naar toe en tuurde naar binnen. Het was binnen echter zóó donker, dat hij geen hand voor oogen kan zien. Maar hij meen de, dat hij iets hoorde bewegen. Nu was Henk natuurlijk wel een flinke jongen, maar toch beefde zijn stem wel een beetje, toen hij naar binnen riep: „Is daar iemand?". Geen ant woord. „Het is heelemaal verlaten," flui sterde Miep, „Toe Henk, ga nu mee, alsjeblieft!" „De schuur is niet ver baten, antwoordde Henk, „er is ie mand binnen, ik heb het zelf ge hoord!" „Ja, ik ben het", zei een heel benauwd stemmetje uit de duisternis. „Zie je nu wel," sprak Henk, en zijn stem klonk wat vaster. „Ik heb het je wel gezegd!" Zijn oogen raak ten nu een beetje aan de duisternis gewend in de schuur en hij zag nu vaag de omtrekken van een klein fi guurtje, dat op den grond zat met den rug tegen een paal. „Wie ben je?" vroeg Henk, ter wijl hij moedig naar binnen stapte. „Ik heet Keessie," zei het stem metje, met een gesnuif, dat bedenke lijk veel op een snik leek. „Maar wat doe je dan hier?" vroeg Henk weer. „Ik wacht op Karei," zei Keessie, „omdat ik een heele groote spijker in mijn schoen heb en nu kan ik niet loopen." „Woon je hier?" vroeg Henk. Keessie schudde het hoofd. „We zouden gaan logeeren bij oom Ber nard in Waterdorp, maar nu kunnen we niet verder door mijn schoen 1" Op dat oogenblik klonken er voet stappen buiten en een ander jonge- je, iets ouder dan Keessie verscheen in de deuropening. „Zoo," zei hij, terwijl hij rondkeek. „Ja", wij hoorden iemand huilen j en daarom zijn we binnengekomen," vertelde Henk. „Ben jij Karei?" De jongen knikte. „Ik ben gaan kijken of er iemand in het groote huis was, maar het is heelemaal op slot. We moesten naar Waterdorp, zie je, maar we moesten in Kruisdorp overstap pen en daar nebben we de bus ge mist en toen dacht ik, dat we wel verder naar oom Bernard konden loopen. Maar Keessie's schoen doet hem zoo'n pijn. We hebben al ge probeerd de spijker er uit te trekken, maar het gaat niet en nu is het bijna heelemaal donker!" „We wonen in Waterdorp," zei Henk, „en we hebben buiten een ponny en een wagentje, maar we we ten niet goed hoe we moeten sturen, zie je!" En toen vertelde hij alles, wat er gebeurd was. „O, maar ik kan een wagentje sturen 1" zei Karei. „Maar dat is fijn," zei Miep, „dan gaan we met zijn allen naar Water dorp terug 1" Even later zaten ze allemaal in het mooie wagentje. Karei nam de teu gels, en daar reden ze terug, in de richting van Waterdorp. (Wordt vervolgd). Buiten verantwoordelijkheid der Red. Woudrichem, 13 Maart 1933. Mijnheer de Redacteur! Mag ik nogmaals van uw blad ge bruik maken, om den Heer v. d, Pol van antwoord te dienen op zijn ingezonden stuk van 10 Maart j.l. Voorop wil ik stellen niet op alle punten van zijn beweringen te zullen ingaan, daar ik de benoodigde plaats ruimte hiervoor niet zal kunnen ver krijgen. Een groot deel van zijn betoog behandelt plaatselijke toestanden in Veen en ik veronderstel, dat het grootste deel uwer lezers geen be hoefte heeft hierover een uitvoerige uiteenzetting te vernemen. Bovendien laat ik mij door den Heer v. d. Pol niet van het oorspronkelijke onder werp afbrengen. Dit is zoo zijn ge woonte, wij kennen dat, en of hij mij nu al dadelijk een minder goede mentaliteit in de schoenen schuift, och, mijnheer de Redacteur, daaraan zijn S.D.A.P.-menschen zoo zoetjes aan wel gewoon geworden en het zal ze niet weerhouden laffe aanvallen op ons gericht zoowel door den Heer v. d. Pol als anderen af te slaan. Ik zal aantoonen waarom het van den Heer v. d. Pol laf was. Uw krant verschijnt in een streek, waar groo- tendeels landbouwers wonen. Nu trachtte de Heer v. d. Pol door een onnoozel stukje bij deze menschen den indruk te wekken, alsof de S.D.A.P. door het ageeren tegen de huidige tarwewet ook eiken steun aan den landbouwer wil onthouden. En omdat hij weet (hij geeft het trouwens in zijn ingezonden stuk onomwonden toe) dat dit niet zoo is, was zijn aanval laf, voorafr nu het tegen de verkiezingen gaat. Of hij deze beschuldiging nu on aangenaam vindt of niet doet niets ter zake. Uw geestige opmerkingen, mijnh. v. d. Pol over middag- of avondzit tingen, zoowel als die over het „neu zen tellen" laat ik onbeantwoord. De neuzen van uw partij zijn trouwens gauw geteld. Ik zal nog eens uiteenzetten hoe wij sociaal-democraten over den steun aan den landbouw denken. De sociaal-democratie is er ten diepste van overtuigd, dat op de ge meenschap de plicht rust om land en tuinbouw in de crisis te onder steunen. Evenzeer als zij het recht erkent van de werklooze arbeiders op onderstand, wanneer de maat schappelijke ontwikkeling hen buiten het productie proces plaatst, evenzeer wenscht zij den boeren en tuinders een minimum bestaan voor hun harden arbeid te garandeeren. Maar over de wijze, waarop dit ge schiedt, is zij het in vele opzichten niet eens met de op het oogenblik gevolgde methode. De bestaande steunmaatregelen hebben over het al gemeen het gevolg, dat zij, die het het meest noodig hebben het minst ontvangen, terwijl het geld gehaald wordt waar het 't minst gemist kan worden. De S.D.A.P. wenscht juist andersom te handelen n.l. het geld halen waar het is en het brengen waar de grootste ontberingen heer- schen. De partij wenscht er ook niet toe bij te dragen, dat het effect van de steunmaatregelen, die in totaal eenige honderden millioenen per jaar uit de zakken der verbruikers klop pen, voor het grootste deel ten goede komt aan het bankkapitaal en aan grondspeculanten. Dat kan wel het hoogste doel zijn van alle burgerlijke partijen, die immers de verdediging van het privaat bezit als hoogste ideaal hebben, maar niet van de ar beiderspartij, die het menschelijk recht stelt boven geldmacht. Voor onze partij bestaat de crisis- steun aan land- en tuinbouw niet in de eerste plaats in een toeslag per koe of per mud, maar in de zorg, dat de kleine tuinders en boeren niet ondanks zwoegen en ploeteren ten ondergaan. Steun aan de nood lijdenden, dat is onze plicht en niet garantie van winst aan de groote bezitters. Met den crisissteun dien thans een groote landbouwer of vee houder ontvangt zouden tien kleine tuinders uit het pauperisme gered kunnen worden. En daarom moet bij steunverleening voorop staan, dat de betrokkene ook werkelijk dien steun noodig heeft. Is dit bewijs geleverd, dan zal de S.D.A.P. tot die steun verleening niet alleen bereid zijn, zij (Renwsblad xpositie Kinderkleedin

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 5