Nog slechts enkele weken duurt de LIQUIDATIE UITVERKOOP FA. B A H L M A N N 01. GEOPEND van 9-12 en van 2-8 uur. Reuze Koopje* l WAet de Etalage'*. F". N. G. J. Schouten Rurgelijken Stand Plaatselijk Nieuws. DER Inschrijvingen vóór 29 Maart Openbaar slachthuis Breda (Tel 5051). ALMKERK. Over de maand Februari 1933. Geboren: Jan en Joost Jacobus, zonen v. J. Lankbaar en L. Ekelmans Jenneke, d. v. N. J. van Breugel en L. de HoogGovert, z. v. A. Pullen en W. Pellikaan Teunis, z. v. H. den Bok en P. Dekker Aart, z. v. H. de Graaf en J. de Rade Gerrit, z. v. G. Romijn en E. de Later. Ondertrouwd: M. A. v. Krimpen, 26 j. en N. van Wijk, 21 j.M. v. d. Stelt, 40 j. en D. J. Pruijsers, 43 j. Overleden: J. v. d. Stelt, 75 j., echtgenoot v. A. J. RuijtenbergJ. v. Genderen, 79 j., weduwe van W. v. d. SteltA. Branderhorst, 72 j., echtgenoote van H. Verhoeven M. v. Honk, 80 j weduwe van G. Pellikaan A. Kazander, 80 j., weduwe van B. de Joode. VEEN. Over de maand Januari 1933. Geboren: Heiltje, d. v. A. Timmer mans en A. v. Rijswijk. Levenl. aangeg. kind van H. Vos en E. J. v. d. Velden idem van W. Tim mermans en J. A. Verbeek. Over de maand Februari 1933. Geboren: Adriaan, z. v. J. C. Blan- kers en D. A. Millenaar. Getrouwd: A. H van Berkel, 29 j. en A. G. VerhoeveD, 21 Overleden: G wedn. van L. Roubos j. Schreuders, 93 j., DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Over de maand Februari. Geboren: Jenneke Cornelia, d. v. B. voor den Dag en J. W. Ippel Johanna Sophia, d. v. C. B. van der Straaten en J. Vorthoren Roelof Willem, z. v. P. J. van Eede en A. J. Koman. Getrouwd: Markus Bras 26 j en Lijntje de Keijzer 27. Overleden: Antonia M. F. de Graaff 83 j. wed. van F. IppelJenneke van der Stelt 83 j. echtg. van H. van der Pijl. BRAKEL. Over de maand Februari '33. Gebaren: Wilhelmina, d. van A. Vink en J. v. d. Linden; Hendrina, d. van G. A. van Kooij en J. van der Salm; Leendert, z. van J. v. Dalen en D. S. v. d. Linden; Willem G., z. van M. van Dalen en W. Loef. Overleden: Alida Versteeg, 79 j., weduwe van A. v. Dalen; Cornelia H. van Tuijl, 16 mnd., dochter van C. v. Tuijl en H. v. Oostrum; Her men J. Buijs, 66 jaren, echtgenoot van J. E. Bakker. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Februari. Geboren: Marijnus z. v. D. v Pelt en D. v. BruchemMarinus Hubertus, z. v. J. Kruijf en P. v. Kampen Roelof Cornelis Jasper, z. v. A. J. Dijkstra en A. H. WagemakersJohan, z. v. M. Boeser en J. Faro Pieternella, d. v. J. Haverhals en J. v. Campen Tjitske, d v. P. K. Keizer en S. Dam Abeldina Margaretha, d. v. J. Ph. de Roon en S. Borgers. Getrouwd: P. J. Langermans 24 j., en C. Sprangers 24 j. L. C. v. Beugen 22 j., en C. J. Kruijf 22 j. W. de Jong 34 j, en J. A. v. d. Werken 32 j. Overlijden: Z. Snijders 72 j echtg. v. A. H. GoudaChr. de Rooij 71 j. wed. v G. SwartJ. Pruijssers 76 j wed. v. A. Timmermans Ant. Klootwijk 83 jwed. v. M. Hommel. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Iemand koopt een perceel land, bezwaard met hypotheek. Is de kooper nu voldoende voor verdere onaangenaamheden gewaar borgd, wanneer in de notarieel geschreven koopacte vermeld staat„gekocht, vrij van hypotheek Zoo niet, welke maat regelen zou men dan moeten nemen A. S. De kooper moet ten kantore van den notaris betalen. Deze behoort er dan voor te zorgen dat uit de kooppenningen de hypotheken worden afgelost. Een kennis van mij wordt in de zgn. rouleerweek voor de werkverschaffing ziek, welke week hij zijn wachtgeld heeft ont vangen. Hij is de tweede week onder dokters behandeling. De agent der Ver zekeringsbank weet niet of die menschen ook uitkeering krijgen van de Ziektewet. Hebben ze daarop recht G. Een werklooze. De arbeider, die in de rouleerweek ziek wordt, heeft geen aanspraak op uit keering van ziekengeld. Hij is dan niet verzekerd. Mijn buurman en ik grenzen met de huizen tegen elkaar aan. Mijn buurman heeft een beneden- en bovenhuis. Het mijne is een laag eengezinshuisje. Mijn buurman ziet door de keukenramen over mijne daken. Hij heeft daar draaibare ramen gemaakt en alle vuil wordt er uit gegooid. Wat is hieraan te doen W. Abonné. U kunt eischen dat buurman dat raam wegneemt of inricht volgens de wettelijke bepalingen. Alzoo 2 meter boven den vloer vaststaande ramen, voorzien van ijzeren tralies met hoogstens 1 decimeter tusschenruimte. Een dezer dsgen kreeg ik bezoek van een ambtenaar van de warenwet, welke mij aanspoorde voor het voorstelwater leiding te stemmen, indien zulks vandaag of morgen van de inwoners van het Land van Heusden en Altena wordt verlangd. Tevens gaf hij mij te kennen, dat indien de waterleiding niet mocht doorgaan, dat ik, als broodbakker genoodzaakt zal zijn, en door de warenwet verplicht zal worden een installatie aan te schaffen, welke water verstrekt, dat voldoet aan de eischen welke de warenwet voorschrijft. Nu ben ik in 't bezit van een pomp welke water oplevert dat indertijd is goedgekeurd voor de consumptie en wel door een militairen arts en ook nog door den keuringsdienst zelf. Kan men mij nu toch verplichten boven genoemde installatie te plaatsen Volgens den ambtenaar van de waren wet zou zoo'n toestel op ongeveer f 350, zegge driehonderd en vijftig gulden, komen. Een broodbakker. te A. De keuring door den militairen arts is waardeloos en ook de goedkeuring door den keuringsdienst heeft weinig te be- teekenen, omdat deze de meest mogelijke soepelheid bij de keuring van water steeds tot nog toe heeft betracht, daar meestal j geen goed drinkwater te verkrijgen was. j Nu kan de keuringsdienst, als hij zulks noodig oordeelt, voortaan bij zijn keuringen veel strenger maatstaf aanleggen dan vroeger, op grond dat de gemeenten in het Land van Heusden en Altena nu in de gelegenheid zijn om deugdelijk bron water te krijgen. Zeker kan de keurings dienst U verplichten eene voorgeschreven installatie aan te schaffen, indien uw drinkwater ondeugdelijk is. Een vriend van mij heeft een filmtoestel dat, notarieel beschreven, zijn eigendom is. Het toestel is verhuurd voor een jaar bij mondelinge overeenkomst. Ofschoon dit jaar reeds lang is verstreken, is myn vriend niet in staat geweest van den huurder eenig geld los te krijgen ter af lossing. Hoe in dezen te handelen om het toestel terug te krijgen T. H. U kunt wegens wanbetaling de huur laten ontbinden. De kosten komen voor den huurder, doch U moet ze voorschieten. Kan de huurder dus niet betalen dan blijven de kosten uwen vriend aan te wenden. voor U. We raden zich tot etn advocaat MJiïHARDT's Zenuw Tabletten 75 ot Laxeer Tabletten 60 ct Hoofd ij» Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten. AALST. Verslag van de op 10 Maart j.l. in het café van den heer A. Sterk ge houden algemeene ledenvergaderingder Oranjevereen. „Aalst" alhier. Te ruim half zeven opent de Voor zitter met een woord van welkom de ze zeer druk bezochte vergadering, en doet vervolgens, namens den caféhou der het verzoek, zich rustig te houden, in verband met de ziekte van diens vrouw. De .notulen der vorige vergadering worden (Onveranderd vastgesteld. Door den penningmeester wordt ver volgens rekening en verantwoording gedaan over het jaar 1932, waaruit blijkt, dat over genoemd jaar een voor- deelig saldo is geboekt van f 63.88. Van den burgemeester van Poede- roijen is ingekomen een schrijven, hou dende verzoek te mogen vernemen, welke plannen het Bestuur denkt te nemen in verband met de 400ste ge boortedag van Prins Willem van Oranje. (Zal later worden behandeld). De aftredende bestuursleden worden bij acclamatie allen weder herkozen. De herkozenen verklaren hunne benoe mingen aan te nemen. De Voorzitter vraagt den leden hoe zij het beste uitvoering wensichen te geven aan het verzoek van den burge meester van Poederoijen, onder inge komen stukken voorgelezen. De heer Rüger, hoofd der o.I. school, zegt. dat hii 't bestuur in overweging wil geven des morgens door alle kin deren n.I. die van de Bijz. en Openb. school en de kinderen wonende aan „De Rietschoof" op een bepaalde plaats te laten aantreden, om, onder het zin gen van Vaderlandsche liederen, een rondgang door het dorp te maken. Desnoods zouden deze liederen kunnen worden begeleid door muziek. Des mid dags zou hij kinderfeesten willen or- ganiseeren en des avonds wil hij gaar ne een lezing houden voor iedereen, waarbij dan de kinderen konden wor den uitgenoodigd. Deze rede zal hij enkele weken te voren aan het bestuur ter i nzage geven. De Voorz. zegt, dat 't best. oorspron kelijk van plan was, de zangvereen. uit Nederhemert te laten komen. Hier tegen zijn echter enkele leden, die mee- nen, dat het geld in de gemeente moet blijven. Tenslotte wordt besloten de muziekvereen. te verzoeken, des mor gens den rondgang te begeleiden, en des avonds alle kinderen te verzoeken in de O.L. school, als beste plaats, om de rede van den heer Ruger te be luisteren. Des middags zullen kleine feestjes voor de kinderen worden ge organiseerd. De heer Rüger stelt voor een Com missie te benoemen ter voorbereiding van de werkzaamheden die dit feest met zich brengt, waarin zitting zou den kunnen nemen eert paar bestuurs leden, en personeel van de openb.- en bijz. school. Aldus besloten. Na veel discussie wordt besloten de opdracht van het bodeschap bij op bod te gunnen, nadat reeds een keer te vergeefs is ingeschreven. De heer Rüger vraagt hoeveel de contributie zal bedragen. De Voorzittefr antwoordt, dat dit door het bestuur is vastgesteld op f 0.50 De heer Rüger stelt voor, dit te stel len op f0.25 als er geen en op f0.50 als er dezen zomer wel een Oranje feest zal worden gehouden, en de gun ning te doen geschieden per keer, en het bedrag zooveel maal te vermenig vuldigen, als zooveel maal moet wor den opgehaald. Aldus wordt besloten. Hierna werd overgegaan tot de gra tis-verloting, waarvoor verschillende mooie prijzen waren beschikbaar ge steld. i ANDEL. De nieuwe cursus van de Chr. Lagere Landbouwschool, de school j voor onze boerenjongens, die in haar vijfjarig bestaan niet alleen bekend, doch ook bemind is geworden in on ze streek, vangt aan 1 April a.s. (Zie advertentie ,in dit nummer.) We wekken allen op, die jongens hebben die er voor in aanmerkijng komen, hun in te laten schrijven als leerling. WOUDRICHEM. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling, de Ouderavond aan de le Openb. school, die deze week Vrijdag zou worden gehouden en wegens ziek te v. d. onderwijzer dhr. A. T. Vos moest worden uitgesteld, thans te houden op Vrijdag 24 Maart a.s. Donderdagavond hield in café Bergeijk de land- en tuinbouwvereen. „Land van Altena", haar jaarvergade ring. De heer Q. van Andel sprak als Voorzitter een kort openingswoord. De secretaris, de heer H. van Andel, las daarop notulen en jaarverslag. Uit het laatste stipten we het volgende aan: Ledental op 1 Januari 122, omzet veiling 4720 gld., inkomsten 267.26 gld., uitgaven 198.88 gld., batig slot 68.38 gld. Het nadeelig slot van het vorig jaar bedroeg 164.86 gld. zoodat het tekort f 96.48 bedraagt. De rekening over 1932 werd op ad vies der commissie in zijn 'geheel goed gekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Arie Vink Czn. en H. van Andel en gekozen (vac. Biesheuvel) de heer B. van Vugt 'Azn. De heer van Andel wenschte zijn benoeming in beraad te houden. Het bestuursvoorstel, om voor vroege aard appelen wederom verplichte veiling in te voeren, kwam daarna in behandeling. Een paar leden hadden hier tegen be zwaar en stelden voor dit niet te hand haven. Volgens het bestuur werd dit voorstel niet voldoende gesteund, zoo dat zonder stemming het voosrtel van het bestuur als aangenomen werd be schouwd. De veilingkosten werden evenals vo rig jaar vastgesteld op 7 pCt. en voor niet-leden, wanneer die door Regee- ringsmaatregelen tot veilen gedwongen worden op 10 pCt. Het salaris van den secretaris-pennm. werd op voorstel van den 'heer A. van Vugt Azn. vastgesteld op 60 gld. (vorig jaar 100 gld.). Op een vraag van dezelfde, hoeveel materiaal nog aanwezig is, antwoordde de Voorzitter, dat bij de inventarisatie is gebleken, dat nog aanwezig zijn 1129 kisten, 60 halve zakken, 467 fruit- kisten en 116 bakjes. De Voorz. deelde nog mede, dat van het Rijk voor steun aan de teelt van vroege aardappelen 421 gld. was ont vangen. De Secretaris las daarop de voorwaarden, waaraan het bestuur ge bonden is, alsmede het door het be stuur geteekend' garantiebewijs, tot na leving dier bepalingen. Volgens de voorschriften kan aan verschillende le den de steun niet worden uitbetaald. Daarom wordt over deze zaak gecor respondeerd en wil het bestuur de uit slag afwachten. De heer de Lorm e.a. wijzen er op, dat door naburige veilingen een rui mer standpunt wordt ingenomen en reeds uitbetaald. Ook de Secretaris geeft toe dat zulks geschiedt. Niette min besluit men tot vasthouden, tot nader bericht. De heer A. T. van 'Hemert vroeg, door hoeveel personen een voorstel moet worden gesteund, eer het in stem ming kan worden gebracht. (Verplich te veiling van vroege aardappelen). Het bestuur gaf toe, dat dit niet in de Statuten is vastgelegd, niettemin achtte zij de verplichte veiling van vroege aardappelen gewettigd. Tot slot van den avond had een ver tooning plaats van de film „De Groote Gedachte", een propagandafilm voor het Centraal Bureau voor aankoop van veevoeder, kunstmest, enz. De heer C. G. de Jongh, secretaris der Noordbrab. Mij. van Landbouw, besprak daarbij de stijgende omzetten en de fondsen voor reserve en prijs verschillen. Een en ander werd met aandacht gevolgd, doch met het oog óp het late uur, volgde geen verdere besprekingen. UNICA ERWTEN, 2de en oudere nabouw. MANSHOLT, extra kortstroo erwten, oudere nabouw. UNICA ERWTEN. MANSHOLT, extra kortstroo erwten. DUIVEBOONEN. GOUDGERST. MINISTER RUIJS GERST. GRONINGSCHE ZEGEHAVER. ZOMERTARWE, van den Hoek. SPECIALE MAÏS voor de zaai, met 96°/o kiemkracht. GIESSEN. ADVERTEEREN en VERKOOPEN zijn er twee die samenloopen. Winkel en Kantoor zijn gevestigd in liet Pand Beddenwinkel, Appeldijk en Groote Paaschveemarkt Breda April. Premiën voor alle soorten vet-vee, varkens en fokstieren. ZAAIGRANEN. Beide soorten goedgekeurd door de N. A. K. en ge plombeerd. 1111

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 7