LENTE Voetbalsport Gisteren was het dan de dag weer, dat de winter ons verliet. De lieve lente is gekomen 'k hoor reeds vogels in 't verschiet. Zachtkens piept de lentebode op de takken nu nog kaal. En de kleine hoogtezanger wipt al even op zijn paal. In de stille lente avond, bij den heldren maneschijn, Zingt de kater liefdesliedjes met een klagend lang refrein. Uit het verre warm Egypte komt heer langbeen dra naar hier, Om zijn nest weer op te zoeken, vroolijk klepperend van plezier. 'k Zie ook reeds de nyvre bijen in de zachte lente-zon, Om de vroege bloempjes zweven met een zacht tevree gebrom. Ja het is nu waarlijk lente en ook in 't menschenhart ontwaakt Nu een vrool'ke lente stemming, die ons andere menschen maakt. LOE X. procureur-generaal requisitoir. Spr. be toogde, dat meineed, valschheid in ge schrifte en het opzettelijk gebruik ma ken van valsche geschriften moet wor den bewezen geacht en eischte be vestiging van het vonnis der Dordt- sche Rechtbank in zijn geheel. o HET DRAMA TE PUTBROEK. B'ij de Arr.-Rechtbank te Maastricht is een civiele vordering ingediend door den vader van Wehrens, die een der verslagenen van het Putbroeker stroo- persdrama was. De jonge Wehrens was kostwinner voor zijne ouders. Van den ouden van den E. en den Graaf van Afferden wordt veertien duizend gulden schadevergoeding gevorderd. o INDRINGER OVERMAND. Zaterdagavond omstreeks 10 uur heeft zich in de woning van G. F. R. aan den Ouden Kleiweg te Overschie een tooneel afgespeeld, dat een drama had kunnen worden, indien dit niet door het cordate optreden van den be woner was verhinderd. De vrouw van R. heeft eenigen tijd van haar man gescheiden geleefd en gedurende dien tijd omgang gehad met een zekeren C. H. C., wonende te Rotterdam. De vrouw heeft zich later weer ver zoend met haar eersten man en haar in den scheidingstijd geboren kind werd mede in het gezin opgenomen. Hier over is twist ontstaan. C. wilde het kind meermalen zien en bij zich hebben, hetgeen door de moeder werd gewei gerd. Zaterdagavond drong hij echter de woning van R. binnen, alwaar de vrouw afwezig wasi, die met haar dochter in Rotterdam inkoopen was gaan doen. Twee kinderen van 14 en 17 jaar bevonden zich in de kamer, terwijl R. ziek te bed lag. Met een geladen revolver onder de woorden „nu gaan jullie er allemaal aan" bedreigde C. de aanwezgen. Op het rumoe;r sprong R. zijn bed uit, bedacht zich niet lang, greep de voor de hand liggende kachelpook en sloeg daarmee den aanrander op zijn hoofd. Met vereende krachten werd hij overmeesterd, ontwapend en in be dwang gehouden, totdat politiehulp ter plaatse was, die hem in bewaring stel de. Het wapen werd in beslag genomen; het bleek geladen met zes scherpe patronen. o— BRANDKAST GEFORCEERD. In den nacht van Vrijdag op Zater dag is ingebroken in den Gem. Visch- afslag te Enkhuizen. De daders wisten zich toegang te verschaffen door een raam open te breken. Door de brandkast te forceeren wist men ongeveer f2000 te bemachtigen. o AUTO OP TROTTOIR GEREDEN. Aan de Kerkstraat te Almelo is een vrij ernstig auto-ongeluk gebeurd. H. V. chauffeur van beroep, zou een auto huren uit de garage Meichle aan het Kerkplein. Hij kende het merk van de auto niet en wilde even het stuur probeeren. De man dacht, dat de auto in de eerste versnelling stond, hij gaf gas, doch het bleek, dat hij op de hoogste versnelling had ingescha keld. De auto schoot vooruit naar den overkant van de straat en reed het trot toir op. Daar liep toevallig de heer S., schilderspatroon te Utrecht. Deze werd aangereden en viel. Zijn toestand liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, waarom hij per auto naar het Algemeen Ziekenhuis werd overgebracht. Op het oogenblik van de aanrijding had de chauffeur het stuur omgegooid, met het gevolg, dat hij aan den over kant van de straat tegen een stilstaan- den turfwagen opreed. Deze wagen, die ernstig beschadigd werd, kwam door het voorraam van het woonhuis van den heer W., waardoor een paar groote ruiten werden vernield. In het huis werd eenige schade aangericht. De turfventer en het paard bleven on gedeerd en ook verdere ongelukken kwamen niet voor, daar de chauffeur de auto tot stilstand wist te brengen. HEUSDEN. Het nederlaag-tournooi, uitgeschreven door de v.v. „T O.P." Drunen en waar aan „Juliana II" zou deelnemen kon wegens slechte weersomstandigheden niet door gaan en zal op een nader te bepalen datum opnieuw worden vastgesteld. CAPELLE. Het le elftal der voetbalvereeniging Excelsior speelde j.l. Zondagmiddag voor de 3e klasse N.V.B. een thuiswedstrijd tegen H.E.C. uit Waalwijk, welke wed strijd eindigde in een gelijk spel 44. Stand bij rust 21 in het voordeel van Excelsior. WERKENDAM. De Zaterdag j.l. gehouden voetbalwed strijd door W.V.V. II (6e nederlaag) tegen Merwede I van Hardinxveld, eindigde met 4 1S.V.W. I en II (gecombineerd) tegen Excelsior I van Woudrichem, stand 15 en Dussensche Boys III tegen U.L.O.-Boys II 2—1. De nederlaag-wedstryden van W.V.V. I zijn nu gesloten, de uitslag is als volgt Longa I Heusden, 1ste prijs zilveren beker, 20 gewonnen Dusschensche Boys I Dussen, 2de prijs een groote zilv. lauwertak, 00 gelijk en de 3e en 4e prijs, zijnde respectievelijk 1 klein zilv. lauwertak en 1 medaille, moet door S.V.W. I alhier en W.L.E. van Gorinchem op 8 April a.s. gekampt worden op het W.V.V. veld. Deze week sluiten ook de nederlaag wedstryden van W.V.V. II. De uitslag is nog niet geheel bekend. HEUSDEN. Vrijdag a.s. zal de R.K. Werk- liedenvereeniging „St. Joseph" haar pa troonsfeest vieren in het patronaat. Bij deze gelegenheid zal door den WelEerw. Heer Kapelaan P. Breugelmans O. Pr. te Vlijmen een lezing gehouden worden over „propaganda en apostolaat" terwijl den WelEd. Heer Hoogers, kring ambtenaar uit 's Bosch vertegenwoordigd zal zijn. Door het bestuur is verder een prachtig programma vastgesteld w.o. eene kleine gratis verloting van relegieuze en huis houdelijke artikelen. Er staat dus voor de H.H. een genot volle avond te wachten. Zondagmiddag om 5 uur werd het triduum voor de leden der H. Familie, gegeven door den Eerw. Pater van Keulen, Redemptorist, in een plechtige bijeenkomst gesloten. Hierin had ook de opdracht van nieuwe leden, dezen keer niet minder dan 73, plaats. Bovendien werd aan 49 leden voor getrouw bezoek een medaille uitge reikt, n.l. 5 gouden en 44 zilveren. Te ongeveer half zes gisterenavond kwam het 42-jarig jongetje C. v. d. L. al spelende onder een zware vrachtauto van de firma v. Gend en Loos, waardoor zijn rechterarm totaal werd versplinterd, zoodat de ongelukkige zeer waarschijnlijk dit lichaamsdeel zal moeten missen. Na door dokter van Gulik voorloopig te zijn verbonden werd hij onmiddelijk over gebracht naar het ziekenhuis in den Bosch. De chauffeur treft geen schuld, het slachtoffer dat in eens den hoek van de Nieuwstraat naby de Vischmarkt kwam aanloopen heeft blijkbaar de signalen van de auto niet gehoord. ALMKERK. A.s. Woensdag 22 dezer nm. bal zeven hoopt Ds. v. Dingstee, Herv. Pred. alhier, bidstond te hou- voor 't gewas. Naar wij vernemen is de heer C. A. Koekkoek alhier, gekozen tot bestuurslid van de weegbrug „Ons Belang". In deze gemeente zijn alhier op de kiezerslijst geplaatst, n.l. voor de 2e Kamer 1857, voor de Prov. Staten 1840 en voor den Raad 1812 kiezers. De collecte gehouden in de Geref. Kerk alhier, ten bate voor de Zending bracht op ruim f 100. ANDEL. Tot bestuursleden van de op gerichte afdeeling van het Ned. Bij belgenootschap zijn gekozen de hee- ren J. F. Calame, voorzitter; G. Crie- laart Gzn., secretaris en Wink te Wijk en Aalburg, penningmeester. Bij de gehouden verpachting van landerijen vanwege de gemeente was de opbrengst f114 lager dan het vorig jaar. - De arbeider C. den Dekker Gz. had het ongeluk zoodanig met zijn hand bekneld te geraken, dat hij zich vrij ernstig bezeerde en eenigen tijd rust zal moeten houden. BABYLONIëNBROEK. Donderdagavond te half ze ven zal in de Nederl. Hervormde Kerk alhier, bidstond voor het ge was gehouden worden. Alsdan hoopt voor te gaan Ds. Kruijs Voorbergen. CAPELLE. De afd. Sprang-Capelle e. o. van Volksonderwijs houdt a.s. Don derdagavond half acht in de zaal van den heer L. F. v. Dongen on der leiding van den heer E. Colet een algemeene ledenvergadering. J.l. Donderdagavond hield de Coop. Bakkerij vereen. „Ons Belang", in het Stationskoffiehuis van den heer L. F. v. Dongen, onder leiding van den heer H. Boer haar jaarvergade ring. Nadat de voorzitter de verga dering geopend had en de notulen der vorige vergadering na voorlezing waren goedgekeurd, bracht de secre- taris-penningm. de heer A. Blom een keurig verzorgd verslag uit, om trent den toestand der vereeniging, waaruit bleek, dat de vereeniging zich in een voortdurenden bloei mocht verheugen. De rekening en verant woording, die door de daartoe in de vorige vergadering benoemde com missie was onderzocht en in orde bevonden, bleek te sluiten met een batig saldo. Na de noodige afschrij vingen zal aan de leden nog een di vidend van 5 pCt. worden uitgekeerd. Bij de rondvraag werd op voor stel van een der leden besloten de thans geldende broodprijs zoo lang mogelijk te handhaven. Met een woord van dank voor de belangstelling werd deze vergadering door den voorzitter gesloten. Het verhoogen der kade van de Vrouwkensvaartsche haven tot 3 M. boven A. P. is door het bestuur van het waterschap „De Westensche Buitendellen" bij de j.l. Zaterdag ge houden aanbesteding gegund aan den laagsten inschrijver, den heer C. Kan- ters te Raamsdonksveer. NIEUWENDIJK. De prijs der volle melk is door de venters met één cent per Liter verlaagd en gebracht op 8 ct. per L. Naar wij vernemen worden er pogingen aangewend om Dr. M. H. S. v. d. Valk van Hilligersberg hier in deze maand nog éénmaal te laten optreden. Aan de Coop. Zuivelfabriek „Altena" werd het afgeloopen boek jaar ontvangen 5,239,885 K.G. melk. Hiervoor werd betaald f232,217,69. De gemiddelde prijs per L. is der halve 4,56 cent. Het dochtertje van bode De Graaf kwam zoodanig te vallen dat het een gapende woncle aan het hoofd opliep. De hulp van Dr. de Vries werd ingeroepen. OUDENDIJK. 't Was voor de eerste maal dat Zaterdagavond de Gem. Zangvereen. „Kunst na Arbeid" onder leiding van den heer A. W. Havelaar, in de 2de Openb. School een uitvoering gaf. We hadden het genoegen den heer J. Woudstra, voorheen w.n. Hoofd der School alhier, daar aantreffen, terwijl zoo wij later vernamen, me vrouw Woudstra, door omstandighe den verhinderd was. Op verzoek, de heer Huijser had hieraan niet kunnen voldoen, sprak de heer Woudstra een openingswoord. In de eerste plaats dankte hij de vereeniging voor de vereerende uitnoodiging en heette daarna allen welkom. Voorts memo reerde hij het tot stand komen van deze kleine vereeniging, die steeds den moed had, in het publiek op te treden. Deze avond moet echter meer beschouwd worden als een propa ganda avond. Vele jongelui, die hij thans in de zaal ziet zitten, zullen zich naar hij hoopt spoedig bij de vereeniging aansluiten en haar sterk maken. Als een gedachtenis aan deze avond boodt hij de vereeniging een prachtige dirigeerstok aan, welke door den heer G. Kant, als Voorz., onder dank in ontvangst werd genomen. Daarna werd het goed verzorgde programma afgewerkt, bestaande uit een 8-tal zangnummers en even zoo veel voordrachten. Met aandacht werd geluisterd naar wat „Kunst na Ar beid" reeds vermocht en het applaus bewees, dat men tevreden was over hetgeen in zoo'n korten tijd onder de bekwame leiding was bereikt. Maar gelachen is er ook, hartelijk gelachen zelfs om de moppen die getapt wer den of om de grappige aankleeding bij sommige stukjes. Den wensch, bij den aanvang door mijnheer Woud stra geuit, om op dezen avond alle zorgen aan den kant te zetten is hier z^ker wel in vervulling gegaan. Nadat het Wilhelmus was gezon gen, dankte de Voorz. de heer Woud stra i»or zijn tegenwoordigheid. Uit erkentelijkheid en als aandenken aan dezen avond, had hij het genoegen hem een prachtige sigarenkoker aan te bieden welke dankbaar werd aan vaard. Daarna sloot hij deze goed geslaagde uitvoering. Naar wij vernemen bestaan hier plannen tot oprichting van een kin derkoor, waarvan de leiding zal wor den opgedragen aan den heer A. W. Havelaar, muziekleeraar, alhier. SPRANG. Door de Coop, broodbakkerij „De Broederhulp" alhier, werd vo rige week aan haar leden 20 pCt. dividend uitbetaald. Voor vele gezin nen was dit een mooi buitenkansje. Maandag 27 Maart hoopt de A.-R. Kiesvereeniging alhier in jaar vergadering bijeen te komen. De agenda vermeldt: opening, verslagen van secretaris en penningm., bestuurs verkiezing, aan de beurt van aftre ding zijn de heeren C. B. Timmer mans en C. J. v. Fleijst. Benoeming afgev. voor de eventueel te houden kieskringvergaderingen voor 1933. Onderwerp: „De komende strijd", inleider de heer G. J. v. Willigen- burg. Rondvraag en sluiting. Donderdagavond kwamen de cursisten onder leiding van Ds. J. C. Hagen, Geref. predikant alhier voor het laatst in dezen winter bijeen. Op dezen cursus was behandeld het boek der „Openbaringen van Johannes". Aan het slot dankt Ds. Hagen voor de steeds betoonde belangstelling, waarna één der cursisten Ds. Hagen dank zegt voor dezen moeilijken ar beid voor het geestelijk leven en hoopte dat een en ander den be zoekers vele geestelijke vruchten mocht hebben afgeworpen. SLEEUWIJK. Maandagmorgen is door zeke re v. d. St. alhier, na een woorden wisseling een aanslag gepleegd op ze kere v. E. te De Werken, waarbij laatstgenoemde zoodanig werd ge wond, dat men ten zeerste vreest voor zijn leven; direct werd hij vervoerd naar het ziekenhuis te Gorinchem. Na aanhouding is de dader voorloo pig weer vrijgelaten. WIJK EN AALBURG. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag 22 Maart 1933, des nam. 3 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Wijziging gemeentebegrooting 1932. 3. Benoeming eener Electriciteits- commissie van 3 leden. 4. Voorstel van B. en W. in zake bel astingverhoo ging. 5. Bespreking drinkwatervoorzie ning in het Land van Heusden en Altena. WERKENDAM. Door den architect den heer P. J. v. Berchum alhier, werd aan besteed het bouwen van een woon huis voor rekening van den heer A. L. Paans te De Werken. Inschrijving als volgt: Metselwerk F. Kramer en Zn. f 1329; J. J. van Loon f 1300; G. Visser f 1288; D. de Kooter f1189; C. Groeneveld f 1170 en P. Baggerman f 1093. Timmerwerk Konings en Egas f797; C. Rit meester f794; Gebr. v. Wijk f689; F. v. Varik f 663. Loodgieterswerk L. v. d. Wiel Jz. f89; A. Bras en F. Dirks f 80. Schilderwerk C. Slagmolen f295; J. de Vries f 186 en A. W. v. d. Nat f 179. De gehouden collecte tijdens den Bidstond voor 't Gewas te Den Biesbosch, heeft opgebracht voor de Diaconie f 28,83 en voor de Kerk f26,15. Bij opkomend water is dezer dagen het 38 ton groote motorschip van onzen dorpsgenoot dhr. A. van Driel in het Boerengat te Rotterdam met den mastkoker achter een dwars balk van de spoorbrug aldaar vast- gevaren. Aangezien de treinenloop ge vaar liep, heeft de bemanning van de „Havendienst III" het schip vol water gepompt, waarna het is ge zonken. Bij laag water werd het ge licht. Door de Herv. Meisjesvereen. „Mirjam" werd onder leiding van Ds. Lazonder, het 9e jaarfeest ge houden in 't Vereenigingslokaal. Na 't zingen van Ps. 103: 1 en het lezen van Lukas 26:19, werd na gebed een kort openingswoord ge sproken. Uit 't jaarverslag, dat van een gezond vereenigingsleven getuig de, bemerkten we, dat deze vereen. thans 22 leden telt. 't Programma werd vervolgd met opstellen, samenspraken en voor drachten. Uitslag reciteerwedstrijd: ie prijs Mej. A. Hanegraaf en na loting 2e en 3e prijs, respect. Mej. J. Verheij en A. Zwets. Ook de tra- ditioneele tractatie werd niet verge ten. Te ruim half 12 sloot Ds. La- zonder, na eerst te laten zingen Ge zang 127:5, deze goed geslaagde ver gadering met dankgebed. De zaal was flink bezet. De ge houden collecte voor de Zending, heeft opgebracht f S,^21f2- WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 10 tot en met 16 Maart j.l. werden aan de vischmarKt alhier geen zalmen aan gevoerd. Besteed werd voor brasem 11 tot 12 cent, spiering 8 tot 12 ct. per pond en voor prikken 1 tot 2 ct. per stuk. De ouderavond van de ie Op. school zal worden gehouden op Vrij dag 24 Maart a.s., des n.m. 7 uur in het gymnastieklokaal dier school. De inhoud van de zich op de verzamelplaats voor straatvuil bevin dende putten is bij aanbesteding ge gund aan J. Baks alhier voor de som van f 2,50. Naar wij vernemen heeft de heer W. Viveen alhier ontslag geno men als Voorzitter der Afd. Woudri chem van de Afdeeling Zoetwater- visscherij der Ned. Heide-Mij. WELL. J.l. Donderdagavond hield de stierenvereen. G. G. alhier in het café de Hopwaag een ledenvergade ring. De Voorzitter P. Groeneveld opende en kwam met de vraag den stier aan te houden of op te rui men. Er werd besloten den stier op te ruimen en een andere te koopen. Besloten werd het tekort in kas bij de dekkingen in te halen en een eventueel tekort tengevolge het aan schaffen van een andere stier dit te verhalen volgens het aantal koeien. Verder was er een voorstel om het reglement te wijzigen, om daardoor in de gelegenheid te zijn, het hou den van den stier aan te besteden. Elf stemmen spraken zich uit voor wijziging, 17 tegen. Het reglement blijft dus onveranderd en aan het bestuur wordt overgelaten, den stier bij denzelfden stierhouder te laten, maar voor een lager bedrag. De heer M. Jansen, hoofd der Chr. school alhier is in gelijke be trekking benoemd te Hazerwoude. WAARDHUIZEN. Op 17 Maart 1933 's avonds 7 uur hield de Vereen, tot stichting en instandhouding van Chr. Scholen te Waardhuizen en Uitwijk haar jaar vergadering. De Voorzitter A. Schoen makers opende de vergadering door te laten zingen Ps. 98:4 en ging voor in gebed. Daarna las hij 2 Petr. 3 en sprak een kort openingswoord, waarin hij allen hartelijk welkom heette. De secretaris Z. v. Herwijnen, las de notulen van de vorige jaar vergadering. Deze werden onveran derd goedgekeurd. Vervolgens las hij zijn jaarverslag en het verslag van het Hoofd der school. Een hierover gestelde vraag in verband met de wijziging der Lager Onderwijswet werd door het Hoofd der School be antwoord. De commissie tot het na zien der boeken bracht bij monde van P. A. Nieuwenhuizen Azn. ver slag uit en stelde aan het bestuur voor, den penningmeester te dechar- geeren voor zijn accurate boekhou ding. Hierna krijgt de penningmee ster gelegenheid zijn financiëel ver slag te doen hooren. De totaal ont vangsten in 1932 bedroegen f827,20 en de totaal uitgaven f848,14. Het boekjaar 1932 sloot met een batig saldo van f 582,60. De aftr. bestuursleden A. Schoen makers en P. v. d. Wal werden met op één na, algemeene stemmen ge kozen en namen hun herbenoeming aan. In de commissie tot nazien van de boeken voor het boekjaar 1933 wer den benoemd: Joh. Groeneveld en J. Bouman en als reserve H. J. van Lier. Van de rondvraag maakte niemand gebruik. De voorzitter sloot, nadat gezongen was Ps. 84:6 en het Hoofd der School voorgegaan was in dank gebed, de vergadering. Met dankbaarheid aan God mogen we op schoolgebied terugzien op het voorbijgegane jaar. D. V. zal op 23 Maart a.s. des avonds 7 uur in de Geref. Kerk al hier door Ds. K. Bokma bidstond voor het gewas gehouden worden. Op Vrijdag 31 Maart a.s. des avonds 7 uur zal D. V. de jaarver gadering gehouden worden van de A.-R. Kiesvereeniging „Nederlanden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2