Plaatselijk Nieuws. Rechtzaken. Binnenland. Inschrijvingen vóór 29 Maart Openbaar slachthuis Breda (Tel 3051). Alle stukken zijn gelijktijdig gezaaid en precies op eenzelfde manier bewerkt, zoodat m.i. deze proef als een echte „praktijk proef" kan worden aangemerkt. Daar thans van verschillende zijden reclame wordt gemaakt voor één of andere variëteit, meen ik den tijd gekomen, den uitslag dezer proef te vermelden. Hoogachtend, Uw dw. N. T. GEERTSEMA. Hoofddorp, Maart 1933. of i week tuchtschool; C. A. d. T., te Brakel f I of i d. h.; M. T. te Wijk f3 of 3 d. h. Visscherijwet: W. v. B. te Aalst geneeskundige behandeling moest stel len. Vrijdag- en Zaterdagavond gaf het kinderkoor „Het Sijsje" haar aan- f 10 of 10 d. h.; A. P. V. te Game- gekondigde uitvoering. Hoewel het be- ren en B. A.' v. L. te Gameren, ieder kend was- dat dergelijke uitvoeringen f 3 of 3 d. h Tarwewet: A. G., J. A. K., J. W. in andere gemeenten, onder leiding van den heer A. v. d. Nat, alle schitterend Door samenwerking van de Ge meente Loonopzand (Werkeloozen- commissie) en de vereeniging „Waal wijks Belang" is thans een werk tot stand gekomen dat de liefhebbers van een brok mooi Brabant's natuur schoon weer beter in de gelegen heid stelt te genieten van hetgeen de Roesteibergen, Loonsche en Dru- nensche Duinen te waardeeren geven. De weg n.l. loopende vanaf de grens van Waalwijk naar Roesteiber gen is geheel in orde gebracht, d.w.z. aanzienlijk verbreed, opnieuw in pro fiel gelegd, van uitstekende afwate ring voorzien, geheel verhard en op nieuw beplant, zoodat hier een uit stekende auto- en fietsweg is ver kregen, die in de verbinding met de ze mooie streek op uitstekende wii- ze voorziet. De natuurliefhebbers zul len met de komende feestdagen en 'ta.s. seizoen van deze prachtige ver betering kunnen profiteeren en de gemeente Loonopzand en Waalwijks Belang dank weten voor hetgeen hier in 't algemeen belang is tot stand ge bracht. Nadere inlichtingen over deze schitterende streek, die voor kam peergelegenheid, kinder- en school uitstapjes, ruiter-toerisme, wandelge legenheid enz. bil uitstek geschikt is, worden gaarne verstrekt door den secretaris van Waalwijks Belang, den heer Jan Tielen, bij wien Gidsen, wandelkaarten enz. gratis verkrijg baar zijn. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Daar ik een kostganger een jaar in huis heb gehad, maar door zijn brutaal optreden bij mij de deur is gewezen op 2 Maart j.l. Deze kost ganger was per maand aangegaan, en heeft ook al dien tijd per maand betaald. Nu de laatste maand bracht het zijn werk mede, dat hij alleen van Zaterdag- op Zondagnacht bij mij in huis logeerde, hoewel hij zijn vollen kost genoot van mij. Nu is de kostganger niet van plan om zijn volle kostgeld te betalen over de maand Februari; ten eerste omdat de maand Februari 28 dagen telt en ten tweede omdat hij de overige nach ten bij zijn werk kon slapen., het geen hem niets kostte. De kostganger heeft een rijksbetrekking. Heb ik recht op de volle maand kostgeld. Nu is mijn vraag, hoe daarmede te handelen, dat ik zeker ben van mijn geld. W. W. de R., D. P. K., allen te Zalt- geslaagd waren, zoo werd toch met bommel, allen vrijspraak; A. v. B. eenige spanning deze avonden tegemoet te Zaltbommel f3 of 3 d. h.; j. gezien. Het was immers de eerste maal, T. v. d. A. te Hedel f30 of 30 d. dat ,deze jeugdige vereeniging op de hechtenis. In dronkenschap de orde versto ren: J. A. v. H. te Brakel f 10 of 10 d. hechtenis. Reclameverordening Gelderland: J. W. M. te Zaltbommel f2 of 2 d. h. Motor- en rijwielreglement: F. K. te Zaltbommel f3 of 3 d. h.; A. K. te Zuilichem f4 of 4 d. h.; G. v. G. te Well f 1 of 1 d. h.; W. J. M. F. te Zuilichem f0,50 of 1 d. h. Motor- en rijwielwet: S. L. te Zui lichem f3 of 1 w. tuchtschool; A. L. V. te Well, H. v. d. M. te Well ieder f4 of 4 d. h.; M. v. d. W. te Vlijmen, L. H. A. te Ammerzoden, ieder f 3 of 3 d. h. planken zou verschijnen. Nu we kun nen gerust zeggen, dat alle verwachtin gen verre overtroffen zijn. Nadat door den eere-voorzitter, den heer van Donk, de vergadering met een pittige toespraak geopend was, werd met de afwerking van het pro gramma begonnen. De verschillende zangnummers, welke zeer mooi werden uitgevoerd, hadden een aandachtig ge-1 hoor en verkregen dan ook een welver diend applaus. Ook bij enkele mooie solo's, gezongen door mej. Jiskoot, liet het publiek ziclt niet onbetuigd. Het hoogtepunt van deze avonden was echter de opvoering van de kinder operette „De Prins van Sind". Tot in in de kleinste bijzonderheden was alles goed verzorgd. Het was dan ook niet alleen het mooie vlotte spel, waarvan te genieten viel, maar ook de prachtige costumeering der spelenden, heeft er zeker toe bijgedragen, dat dit gedeelte van het programma schitterend ge slaagd i s. Door niet minder dan j53 en weilanden gehouden, waarvoor de kinderen werd deze operette gespeeld, animo, gezien de slechte uitkomsten, De verschillende lichteffecten gaven aan nog goed was. het tooneel, waar de verschillende ka- Voor goed weiland besteedde men boutertjes en andere personen hun werk van f50—f70 per H.A. Het hooi werd verrichten een werkelijk sprookjesachtig verkocht naar schatting voor f 4f 6 1 aanzien. per duizend pond, op struik. Was de zaal Vrijdagavond niet ge- heel bezet, Zaterdagavond was het AALST. Donderdag werden alhier de eer ste jaarlijksche verpachtingen van hooi- Waar uw kostganger per maand was aangegaan, had hii vóór 1 Ja nuari j.l. moeten opzeggen om er met 1 Februari d.a.v. af te zijn. Dit heeft hii niet gedaan, dus moet hii over Februari den vollen maandelijk- schen pensionprijs betalen. Mocht de reden, waarom U hem op 2 Maart j.l. de deur hebt gewezen, geen rechtsgeldige reden zijn, hetgeen wii zonder meerdere gegevens niet kunnen beoordeelen, dan kan hii U tot vergoeding van kosten, schaden en interessen aanspreken, d.w.z. dat hii dan eene tegenvordering te gen U heeft. Het best is dat U den kostganger voor het Kantongerecht laat dagvaar den voor het kostgeld over Februari. Hiervoor moet maar eens met den deurwaarder spreken. KANTONGERECHT ZALT-BOMMEL Uitspraken op 15 Februari. Straatschenderij: J. K. te Ammer zoden, geen straf; W. M. L. te Zuili chem f 10 of 10 d. h.; A. F. te Am merzoden f3 of 3 d. h. Mollenwet: J. v. K. te Brakel f 1 overvol. Beide avonden had er eene verloting plaats, waarvoor door ver- j schillende winkeliers 24 mooie prijzen beschikbaar gesteld waren. Een woord van dank voor deze medewerking mag hier zeker wel genoemd worden. Wij j zouden dit verslag niet als geëindigd kunnen beschouwen als wij niet een woord van lof neerschreven over de zeer verdienstelijke piano-begeleidiing j mej. Jonker te Heusden. Wij twijfelen er niet aan of mej. Jonker zal in de toekomst nog dikwijls van zich doen spreken. Het zijn voor directeur, bestuur en j leden, we.lke kosten noch moeite ge spaard hebben, een paar avonden ge weest, waarop zij nog lang, in danbare herinnering kunnen terugzien. Zaterdagavond gaf de Chr. gem. zang-vereen. „Oefening kweekt Kunst" in de voormalige openbare lagere school hare tweede winteruitvoering. De ver schillende nummers werden onder lei- j ding van den heer van Kempen, hoofd eener Chr. Bijz. school te Waalwijk, s op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd, terwijl ook nog eenige tooneelstukjes j ten beste werden gegeven. A.s. Zondag zal de tooneelvereen. „Concordia", gevestigd in het café van de.n heer Chr. Montens de tweede winteruitvoering geven. ZUILICHEM. De heer H. C. Voorneveld, hoopt 14 Mei a.s. zijn intrede te doen bij de bij den winkelier G. v. Ballegooien Geref. Kerk alhier, na bevestiging door alhier een onbekend persoon, welke lie- Ds. v. d. Vliet te Utrecht, deren te koop aanbood. Door het doch- Maandagavond had alhier de tertje van v. B., dat in den winkel aan- eindles plaats van de 2-jarige land- wezig was, werd een exemplaar ge- bouwcursus, waarvan de heer J. H. kocht. Hierna vroeg deze persoon aan Rüger, hoofd der O.L. school te Aalst, het meisje, of haar moeder niet eenige hoofd is geweest. Ook de heer Ir. oude kleedingstukken voor hem kon Schaleij, Rijkslandbouwconsulent voor missen. Toen het meisje zich hierna Zuidelijk Gelderland te Tiel; de Bur- j verwijderde, om even later met haregemeester en de beide Wethouders!, moeder terug te keeren, bleek genoem- als Commissie van Toezicht, alsmede de persoon inmiddels reeds verdwe- enkele belangstellenden waren aanwe nen te zijn.. Bij het nazien (van de win- zig. "Het was voor den leeraar geen keilade bleek, dat een bedrag van on- gemakkelijke taak, om in anderhalf geveer f 16.eveneens verdwenen was. uur de zoo omvangrijke leerstof geheel Van een en ander werd bij" de politie door te nemen, doch uit de meeren- aangifte gedaan, welke onmiddellijk een deels zeer vlotte antwoorden bleek wel, uitgebreid onderzoek instelde. I dat de leerlingen hun taak goed onder Naar wij vernemen zal er op de knie hadden. Aan een viertal werd Maandagavond 24 April in de Ned. zelfs een diploma cum laude „met zeer veel ivrucht" uitgereikt. Ten slotte sprak de heer Ir. Schaleij een welgemeend slotwoord, wijzende zoowel op de ern stige tijden van heden, maar ook pp een mogelijke opleving in de toekomst, waarin het thans geleerde voor den landbouw' en veeteelt kan ten nutte worden gemaakt, en voorts ook de aan DUSSEN. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk Ds. J. J. van den Berg te Sint Johan- nisga, voorheen predikant der gem. Eethen en Drongelen. NEDERIIEMERT. De keuring voor de dienstplich tigen zal plaats hebben op Woensdag 29 Maart voor deze gemeente te Zalt- Bommel in het groote Zaltbommelsche Gasthuis, om 10.45 uur voorin. Naar men verneemt, heeft mejuf frouw Geutjes, die alhier eenigen tijd heeft gefungeerd als verpleegster bij de Groene Kruisafdeeling, haar ontslag aangevraagd en zal in gelijke betrek king te Zaltbommel worden tewerk gesteld. De Weled. heer Peereboom heeft als directeur, tevens aandeelhouder, na mens de N.V. Steenfabriek „De Rijs waard", de jaarlijksche bijdrage van f250, bestemd voor de T.B.C.-veree- niging, opgezegd, terwijl mevr. Rose- boom van Wassenaar haar Eere-voor- zitsterschap van de T.B.C.-bestrijding heeft prijsgegeven. Wanneer hetgeen wij beluisterd hebben op waarheid berust, zal on- eenigheid onder de leden aan boven staande wel niet vreemd zijn. Niettemin is dit alles zeker betreurenswaardig, daar de nuttige doeleinden der T.B.C.- bestrijding hiermede op het spel kun nen komen te staan. Ztb. Crt. VEEN. Dinsdagmiddag vervoegde zich Herv. Kerk alhier een herdenkings dienst gehouden worden, ter gelegen heid van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje. Den heer H. Roeland, werkzaam zijnde bij de werkverschaffing, ver wondde zich aldaar zoodanig met een mes in zijn hand, dat hij zich onder dacht te schenken aan den Raad van ouderen van dagen, die wel is waar niet zoozeer geschoold zijn in theore tische opleiding, doch wier ervaring be rust op jarenlange ondervinding. Hierop sprak de Burgemeester nog een kort woord, ook namens de Com missie .van Toezicht; het verheugde spr. dezelfde gezichten van vorig jaar te zien, waaruit mocht blijken, dat zij leerstof en leeraar waardeeren. Hij wenschte voorts diegenen aan wie een diploma kon worden uitgereikt, daarmee geluk, de hoop uitsprekend, dat zij er in de toekomst nut en genot van zou den mogen hebben, mede ten voor- deele van de Bommelerwaard. Nog dankte spr. den heer Rijkslandbouwcon sulent voor zijn aanwezigheid en be langstellend woord, dat niet alleen door B. en W., maar ook door de leerlingen en zeer zeker ook door den heer Rüger wel op prijs zal worden gesteld, en eindigde met den heer Rüger te felici- teeren met het goede succes van dezen cursus en hem toe te wenschen, dat ook hij de goede na-resultaten van zijn les sen in de Bommelerwaard zou mogen ondervinden. De heer A. van Ballegooijen richtte zich daarna tot den heer Rüger, met de volgende toespraak: Door mijn medecursisten is mij ver zocht hunner aller tolk te zijn op den laatsten avond van dezen cursus. Wij brengen U hartelijk dank voor de leer zame lessen ,ons gegeven, en voor de prettige en onderhoudende wijze waar op U ons deze hebt voorgedragen. U was .voor ons hier niet den meester waartegen wij met ontzag moesten op zien, neen, ,U bent voor ons geweest onzen helper en onzen vriend. Ik meen ook namens mijn mede cursisten te spreken dat dezen cursus een vriendschapsband heeft gelegd tus- schen ,U en ons, welke ook nu na het eindigen der cursus niet zal wor den verbroken, maar zal blijven be staan. Toen eenige dagen geleden door een onzer het plan werd geopperd, Ueen klein .blijvend aandenken te schenken aan deze prettige avonden onder Uwe leiding hier doorgebracht, stemden al len zonder Uitzondering hiermede in. Di.t kleine geschenk zal U zoo da delijk door den oudsten cursist worden overhandigd. Wij hopen, dat U dit vooral in het belang' van den landbouw veel zult gebruiken. Mag ik U dan nogmaals danken voor de moeiten en opoffering U getroost om de eerste beginselen der landbouw wetenschap bij te brengen, en U te vens verzekeren, dat wij nog langen tijd zullen terugdenken aan de prettige en leerzame avonden onder Uwe leiding hier doorgebracht." De heer van Veen overhandigde daar na den heer Rüger, namens de cur sisten, het door hen aangekochte aan denken aan dezen cursus, n.l. een prach tig zilveren vulpotlood. De heer Rüger betuigde zijn oprech ten dank voor het cadeau, hopende iaan hun wensch, het in den landbouw te gebruiken, zooveel mogelijk te kunnen voldoen, voor de tegenwoordigheid van den heer Rijkslandbouwconsulent en voor de Commissie van Toezicht, en sloot daarna deze laatste les. Woensdagavond werd in de O. L. school alhier een ouderavond ge houden. De school was tot in alle hoeken bezet met ouders en belang stellenden. Nadat de bijeenkomst door den voorzitter der Oudercommissie was geopend, werd door den heer Verhert, hoofd der school, een woord tot de aanwezigen gericht. Daarna werden door de kinderen der hoogste klasse eenige liederen met piano-begeleiding gezongen, welke bij de aanwezigen zeer in den smaak vielen. Toen werden door enkele leerlingen eenige voordrachten gegeven, welke de lachlust bij de aan wezigen opwekte. In de pauze werden de handwerken der leerlingen bezich- tigd(, welke zeer naar genoegen der ouders waren, tevens werd in de pauze koffie geschonken, aan de kinderen wer den sinaasappelen gedeeld. Na de pauze werden nog enkele voor drachten gegeven door volwassenen, welke eveneens zeer in den smaak vie len. Om circa 11 uur werd dezen avond door de Voorzitter gesloten. o— Duidelijke maar sombere taal Het Zendingsbureau-giro 6074 vraagt ons plaats voor het volgende Dat wij den laatsten tijd spaarzamer zijn met berichten over den financiëelen toestand onzer Corporaties, schrijve men niet daaraan toe, dat deze beter zou zijn dan tevoren, want helaas is het tegendeel het geval. De moeilijkheden worden bij den dag grooter. Terwijl wij verleden jaar in de maand Maart ruim f81.000 ontvingen, zijn wij nu na 20 dagen ge komen op een bedrag van f 22 000. Als men bedenkt, dat er per maand ruim f 90.000 noodig is, en dat er op 4 Maart reeds een achterstand was van f92,200 kan men begrijpen, dat wij door te spreken van bij den dag grooter wordende moei lijkheden werkelijk niet overdrijven. Bovendien moeten wy in Maart de gelden hebben om in Indië in de volgende drie maanden het werk te financieren. Deze gelden, die reeds uitgezonden hadden moeten worden, zijn er bij lange na na tuurlijk niet. Zelfs niet voor een half kwartaal. Deze cijfers spreken duidelijke maar sombere taal. Wij verliezen den moed niet, wij hebben dikwijls van God ongedachte verrassingen ontvangen, wij willen ook niet meer dan noodig is over deze moei lijkheden spreken, vandaar de beperking in de berichten erover, maar nu iederen dag de giro een teleurstelling brengt, al zijn wij natuurlijk ook,voor de enkele honderden guldens dankbaar, is de nood zakelijkheid ons opgelegd deze dingen nog eens kort en klaar bekend te stellen. In de hoop, dat men op deze nuchtere mededeeling een geestdriftig antwoord zal geven. O— WAARSCHUWING voor bestuurders van motorrijtuigen, rijwielen en karren. Het schijnt in de laatsten tijd en kele malen te zijn voorgekomen, dat bestuurders van automobielen c.q. motorrijwielen aan het. door in uni form gekleede marechaussées. gege ven stopsein (teeken), geen gevolg hebben gegeven. Naar wij vernomen hebben, heb ben de marechaussées thans opdracht gekregen, in voorkomende gevallen van de vuurwapenen gebruik te ma ken. Men zij dus voorzichtig. Ook schijnt door de marechaus- sée streng gelet te zullen worden sop het niet hebben van een deugdelijke reflector op rijwielen en karren. Ve len zien hun eigen belang niet in en denken met een reflector, die fei telijk niets meer is dan een irood stukje glas. dat geenerlei licht terug kaatst, te kunnen volstaan. Voorzie uw rijwiel dus van een goede reflector, die evenveel kost on geveer als de minimum boete. o SMOKKELAAR ONTVLUCHT. Naar wij vernemen is de beruchte smokkelaar H. Sommer uit Venlo, die op 10 Jan. op een smokkeltocht gearresteerd werd en daarvoor tot 31/2 jaar gevangenisstraf werd ver oordeeld, Maandag terwijl hij van Duisburg naar Munchen-Gladbach is overgebracht, op 't station Gladbach ontvlucht. o SCHEEPSBRAND. Aan boord van het Maandag van Amsterdam te Bristol aangekomen Nederl. stoomschip „Maasstroom" is Dinsdagavond in laatstgenoemde ha ven brand uitgebroken. De brand is inmiddels door de bemanning en de I brandweer van Bristol gebluscht. 12 passagiershutten, de eetzaal en de verblijfplaats van de bedienden zijn door het vuur vernield. De lading van het schip bestaat hoofdzakelijk uit papier. o— EEN CAFé UITGEBRAND. Door vonken uit een kachel is het café van den heer Schaper in de dichtbevolkte Noorderbergstr. te De venter totaal uitgebrand. Een kost baar orchestrion en twee andere au tomatische muziekinstrumenten gin gen met den anderen inventaris ver loren. Er is veel waterschade. —o ERNSTIGE BOTSING. Op den IJseldijk onder de gemeen te Gouderak had een ernstig ongeluk plaats, waarbij een jongeman het le- Groote Paaschveemarkt Breda April. Premiën voor alle soorten vet-vee, varkens en fokstieren. ,,De weg naar Roesteibergen". WASPIK.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 6