tetselijk Meuws. „Zij" Crème Voetbals van den brand worden tegengegaan. Het blussehingswerk nam nog geruimen tijd in beslag. De burgemeester van Almelo bevond zich eveneens op het terrein van den brand. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade bedraagt meer dan 15.000 gulden en wordt door de verzekering gedekt. O BRAND BIJ HARLINGEN. Zondagavond tegen half tien werd de brandweer gealarmeerd voor een brand, welke was uitgebroken in het fourage- pakhuis aan den straatweg Harlingen Leeuwarden, dat bij het publiek bekend staat als het strooppakhuis. Het pand, dat nog in de gemeente Barradeel is ge legen, grenst onmiddellijk aan de bebouwde kom van Harlingen, doch staat op vry terrein. Behalve voor de voorraden vlas, zeegras, stroo e.d. werd het pakhuis ge bruikt als garage voor verscheidene auto's, waarvan er toevalligerwijze Zondag slechts vier in het pakhuis stonden. In de licht- brandbare voorraden vond het vuur gretig voedsel, zoodat het vuur spoedig fel om zich heen greep. De brandweer, die het vuur met twee motorspuiten aantastte, mocht er niet in slagen bet pand te be houden. Het brandde tot den grond toe af. De schade bedraagt naar schatting f 20.000. Omtrent de verzekering is niets bekend. O JONGEN DOOR BANKETBAKKER GERED. De redder bestolen. Zondagavond geraakte de negen-jarige K. van Suylekom, spelende aan de Delftsche Vaart te water. Toen hij reeds onder de brug bij de St.-Jacobstraat in zinkenden toestand verkeerde, werd hij opgemerkt door den juist passeerenden 28-jarigen banketbakker H. A. Dieperink. Deze be dacht zich geen oogenblik en sprong den jongen geheel gekleed na. Hij slaagde erin den drenkeling op het droge te brengen, doch kwam even daarna tot de minder aangename ontdekking, dat iemand van de gelegenhaid misbruik had gemaakt om hem, terwijl hy met den jongen op den wal werd geholpen, zijn portemonnaie met f 5 uit zijn broekzak te slelen O SPIRITUSTOESTEL IN BRAND GEVLOGEN. Zondagmiddag wilde de 29-jarige mej. Lv van Bokhovenvan Wageningen in haar woning aan de Pimpernelstraat 5a een Primus-toestel bijvullen, waarbij zij in de meening verkeerde, dat het toestel niet meer brandde. Dit was echter wél het geval, zoodat eenige gemorste spiritus dadelijk in brand vloog en de vlammen zich aan haar kleeding mededeelden. Haar man poogde, geholpen door eenige buren, de vlammen te dooven, doch men kon niet voorkomen, dat de vrouw ernstige brandwonden aan armen, borst, onderlijt en beenen bekwam. De man zelf liep brandwonden aan de rechterhand op. Na door dr. P. Dekhuyzen voorloopig te zijn verbonden, werd de vrouw per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd, waar zij in ernstigen toestand ter verpleging is opgenomen. imtse EUSDEN. GE VONDER VOORWERPEN. Bnkele huissleutels. Zich te ver voegen by den iBrig. Comm. der Kon Marechaussee te Heusden. Ben huUdearsleutel. Terug te be komen aan het burefeu van dit blad. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gechlrende de maand Maart ingelegd f18148.67, terugbetaald f 17614.39. Het Laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 11099. Door mej. J. W. M. J. Verhoeven alhier, is van den Pensioenraad te 's Gra- venhage bericht ontvangen, dat zij uit hoofde van ziekte voor de verdere waar neming aan hare betrekking ongeschikt is en zy zal mitsdien eervol ontslag aan vragen als onderwijzeres bij't Bijz. Lager Onderwijs te Herpt. Zaterdag 8 April wordt van 5 7 uur tentoonstelling gehouden in de teeken- school van het gedurende dezen winter gemaakte werk. Daarna heeft de diploma- uitreiking plaats. De Chr. Jongelingsvereeniging „Eben-Haëzer" alhier vierde Zaterdag avond haar 26ste jaarfeest in het gebouw der Chr. Bewaarschool. Na bet zingen van Psalm 103 1, werd een openingswoord gesproken door den Eere-Voorzitter Ds. Joh. Kloots, waarna J. van Helden, gelegenheid kreeg zijn bijbelinleiding te houden, welke handelde over Joh. 48 2840 en Joh. 19 119 dit gedeelte werd op duidelyke wijze door den inleider verklaard. H§t algemeen verslag van den Secre tarie hn heer K. Deurloo, volgde nu. Op nge wijze werden daarin alle van Secretaris, Penning liothecaris besproken, en uit dit verslag bleek, dat ook de malaise tijd hier eenigszins zijn invloed heeft doen gelden. Het aantal leden bedraagt momenteel 22. Met goed vertrouwen, aldus de secr., gaan we het nieuwe ver- eenigingsjaai tegemoet. Hierna volgde gelukwenschen der afge vaardigden. Allereerst las Ds. Kloots een brief voor van den Voorzitter der vereeni- ging, den Weled. Heer J. Zonneveld, die wegens ziekte tot zyn groote spijt niet aanwezig kon zyn. Daarna volgden nog gelukwenschen van de vereenigingen uit Genderen, 's Bosch en Woudrichem. De heer S. C. Deurloo gaf hierop een opstel ten beste over „Gehoorzaamheid", hetwelk een zeer leerzaam onderwerp mag worden genoemd, en dan ook met aandacht werd gevolgd. Door Ant Sluimers werd nu achter eenvolgens voorgedragen „Als een kindje" en ,,'t Lied van de Zee". Zooals we dat steeds van genoemde Sluimers gewend zijn, werden deze beide voordrachten op uit stekende wyze voorgedragen en oogstten dan ook een dankbaar applaus. In de pauze, die nu volgde, was de heer Siebrands uit 's Bosch zoo welwil lend enkele liederen te zingen met bege leiding van het orgel. Dit was weer eens wat anders op deze jaarvergadering, en de heer Siebrands heeft zich doen kennen als een goed zanger. Na de pauze volgde de opvoering van het tooneelstuk „Een Oudejaarsavond", oorspronkelijk drama in drie bedrijven. Dat was een stuk zooals we nog nimmer op een jaarvergadering van de Jongelings vereeniging hebben gezien. Het wasgoed ingestudeerd en het werd prachtig ge speeld. Het applaus na ieder bedrijf getuigde reeds genoeg hoe goed dit stuk bij de aanwezigen in den smaak viel. Den leden, die tot het welslagen van deze opvoering hebben medegewerkt, komt een woord van lof toe. Ook de regisseur, de heer D. Kamerman, heeft zich veel tijd en moeite getroost om het stuk goed ingestudeerd te krijgen. Hij heeft dan ook alle eer van zijn werk. Na deze opvoering werd door Ds. Kloots een slotwoord gesproken, waarna gezongen werd Gezang 180 1, daarna werd deze feestvergadering met dankgebed door den Eere-Voorzitter gesloten. Dit jaarfeest werd weer door een tal rijk publiek bezocht. Het lokaal was tot in alle hoeken gevuld en zeer velen hebben zich nog met een staanplaats tevreden moeten stellen. De leden der Jongelingsvereeniging kunnen dan ook met genoegen op deze goedgeslaagde jaarvergadering terugzien. werkt zacht en weldadig; Uw huid ont waakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 20—*-3045 en 75 cent. ANDEL. De jury voor het a.s. concours alhier is samengesteld uit de heeren van Tricht en vaiy Herwaarden te Rotterdam en Erdelmans te Dordrecht. By gehouden inschrijving voor het aan brengen van schotten in de muziektent voor het a s. concours was laagste A. Tankens alhier met f 16.95. Voor een matig bezette zaal trad voor de Ant. Rev. kiesvereeniging als spreker op ds. Vreugdenhil, Ned. Herv predikant te Gorinchem. In een mooie rede zette spreker de beginselen en het program der partij uiteen en wekte hij de aanwezigen op de A. R. party bij de a.s. verkiezingen met woord en daad te steunen. Het 3-jarig zoontje van C. Zonne veld alhier werd op den Maasdijk door een auto aangereden. De automobilist die stopte bracht den kleinen direct naar dr. van Oosterom, die slechts licht letsel constateerde. De automobilist, die danig was geschrokken, heeft geen schuld aan het ongeval. AALST. Op de Centrale premie-keuring voor hengsten te Eist, werd aan den hengst Edward van Zuijlen, toebehoo- rende aan den enthousiasten fokker W. A. Maas alhier, een premie toegekend van f 50. Tevens werd aan Claron de Wilson van den zelfden eigenaar een kleinere premie toegekend. Een mooi succes voor dezen groo- ten liefhebber' van de trekpaardenfokke rij. ALMKERK. Bij de in de Ned. Herv. Kerk al hier gehouden collecte voor T Zieken fonds, welke gehouden werd tijdens het Biduur voor het gewas, is nog een extra gift ingekomen van f 25. Bij de Geref. Kerk is nog een extra gift ingekomen van f10.ten bate der Med. Zending. Naar wij vernemen heeft de heer G. Dekker Az. bedankt als bestuurs lid v.d. Chr. Nat. Werkmansbond al hier. CAPELLE. De afd. Sprang-Capelle e.o. van Volksonderwijs, hield j.l. Donderdag avond halfacht in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier', een propa- gandavergadering, waarvoor groote be langstelling bestond. Nadat de voorzitter, de heer E. Co let, de aanwezigen had welkom geheeten, hield de heer J. Krijl, hoofd der O.L. school a.d. Loouschendijk, een propa- gandarede, waarbij spreker aan het slot van zijnbetoog de aanwezigen op wekte om met de vereeniging Volks onderwijs waakzaam te zijn voor de belangen van de openbare school, die aan alle kinderen van ons volk een gezamenlijke jeugd wil geven, en waar ieder kind veilig is. De boeiende rede werd van het begin tot het einde met gespannen aandacht gevolgd en met het woord van dank, waarmede de voorzitter zich tot spre ker richtte, stemden de aanwezigen in. Na de pauze werd door eenige dames en heeren het aangename gedeelte van den avond verzorgd, waarin deze ge heel geslaagd zijn. Te ongeveer 12 uur .sloot de voor zitter dezen bij uitstek goed geslaag den Volksonder wijsavond en bracht daarbij dank aan allen, die op «eniger lei wijze aan het welslagen van de zen propaganda-avond hadden meege werkt. i Het bouwen van een woonhuis aan de Vaartkant voor den heer A. Smits, is onderhands opgedragen aan den heer J. Quirijns alhier. De onlangs op initiatief van eeni ge belanghebbenden uit deze omge ving opgerichte verpachtersbond, (bond tot bescherming van den grondeigen dom), hield j.l. Vrijdagmiddag, onder leiding van den voorzitter van het voorloopig comité, den heer D. Smits uit 's Gravenmoer een algemeene leden vergadering. Nadat de ver'gadering geopend was, werden de statuten en het huishoudelijk reglement behandeld en vastgesteld, waarna een definitief bestuur werd ge kozen. Benoemd werden de heeren D. Smits te 's Gravenmoer, B. v. d. Hoe ven te Capelle, A. B. v. ld. Hoeven te Sprang, D. Lankhuijzen te Raamsdonk, A. G. Koekkoek te Almker'k, P. J. Werther te Haarsteeg en Se geren te Made, die zich deze benoeming lieten welgevallen. Tot voorzitter en secre taris werden respectievelijk benoemd de heeren D. Smits en B. |v. d. Hoeven. Aan het bestuur werd als rechts kundig adviseur toegevoegd, Mr. Mer- tens, advocaat en procureur en plaats vervangend kantonrechter te Tilburg. Met een woord van dank voor de belangstelling werd deze bijeenkomst do oir den voorzitter gesloten. DRUNEN, Veiling 3 Apxiil 1933. Ceulemans 67 ct.; Spinazie 619 ct.; Wortelen 1—11/2 ct.; Witlof 10—16 ct.: Idem II 16 ct.; Groen 45 ct.; Slavellen 38 ct., alles per K.G. Selderij 34 ct.; Roodekool 68 ct.; Savoiekool 551/2 ct.; Boerenkool 1 21/2 ct.; Andijvie IV2ct.; Sla 1 41/2 ct., alles per stuk. Keelen 12 ct.; Selderij i/21 ct.; Ra>dijs 22i/2 ct., per bos. GIESSEN. Als derde leerkracht is aan de Openb. lagere school alhier met ingang van 1 April 1.1. benoemd mej. J. J. Smallegange, thans op wachtgeld, wonende te Gouda. HERPT. Vorige week hield de varkensver zekering St. Cunera haar jaarvergade ring in café Verhoeven. Er bleek een batig saldo te zijn van f3.90. De reke ning werd onveranderd goedgekeurd. De heeren Chr. v. Herpt en A- v. Lies hout werden als bestuursleden herko zen. Gekozen werd als bestuurslid in ver band met het vertrek van dhr. V. Gre- venbroek, de heer C. Muyen. Daarna richtte de waarnemend voorzitter nog een woord van dank aan den oud- voorzitter der vereeniging, op wiens initiatief ze is opgericht, en die de vereeniging tot groei en bloei heeft gebracht Daarna werd door het be stuur tot voorzitter gekozen, de heer Chr. A. J. v. Herpt. Bij de op 31 Maart gehouden ver gadering van het bestuur van den R.K. Jongenboerenstand, werd tot voorzitter benoemd, het eerdaags gekozen be stuurslid, de heer Jac. Luijben, die zijn functie als zoodanig aanvaardde. J.l. Zondag had alhier opt het ter rein der R.K. v.v. „Brabantia" een wed strijd plaats tusschen Juliana I uitHeus- den en D.V.Q. I uit Haarsteeg. Dank zij het mooie weer was er een talrijk publiek opgekomen. De wed strijd eindigde met gelijk spel 55. Daarna werden pynalty's gegeven, waar door Juliana de winnaar werd. In café Verhoeven werden de prijzen uitgereikt door den. voorzitter van Brabantia, de heer K. v. 'Vrede. Allereerst kreeg Ju liana den prachtigen beker, daarna ont ving P.S.V. uit Heusden nog een me daille, welke met de openingswedstrijd niet uitgereikt kon worden. De toe schouwers hebben kunnen genieten van een schitterende wedstrijd, waarin, mooi en kalm werd gespeeld. Scheidsrechter was de heer E. Pod- dewijn uit Heusden. NIEUWENDIJK. Door onbekende oorzaak brandde de keet op den polder Langeplaat, waarin de arbeider P. van Wijk huis vesting had, tot den grond toe af. Een gedeelte van zijn goederen verbrandde. Verzekering dekt de schade. Naar men verneemt, is aan den heer L. Schermers het werk te Hilver sum gegund. Dit werk zal met 70 pCt. werkloozen van Hilversum1 worden uit gevoerd. Het Chr. fanfarecorps Crescendo^ hoopt op Woensdag 12 April een uit voering te geven in het Instituutlokaal. Deze uitvoering staat in het teeken van de Prins; Willem de Zwijger her denking. De heer J. v. d. Stelt is wederom met algemeene stemmen gekozen tot bestuurslid van de Onderlinge Varkens- verzekering „Aller Belang". RAAMSDONKSVEER. De dames C. Tak en C. Broeders slaagde voor het diploma maatknippen onder- en bovenkleeding. Zij genoten haar opleiding van mej. Broeders, cou- peuse-leerares alhier. Mej. A. v. Laarhoven werd be noemd tot wijkverpleegster te Maastricht. Zij was tijdelijk werkzaam bij het Veersche Wit-Gele-Kruis. De heer Sneep mocht onder enorm aantal bewijzen van belangstelling zyn zilveren jubileum als onderwijzer aan de Chr. School op 't Veer vieren Prachtige bloemstukken benevens schitterende ca- deaux werden hem aangeboden. SPRANG. De Geref. Jongelingsvereen. alhier besloot den 2e Paaschdag met een autobus een uitstapje naar Treebeek (Limb.) te maken, om dan gelijk de afd. vergadering van de Noorbrabant-Limburgsche bond van Jongel.vereen, op G.G. bij te wonen. Door de bezoekers van dezen toogdag zal een uitstapje naar Valkenburg gemaakt worden. SLEEUWIJK. In de op 29 Maart j.l. gehouden bestuursvergadering van de vereeniging „Het Groene Kruis" voor Woudrichem e.o. is besloten tot aanstelling eener wijk verpleegster met ingang van 1 Juli as Dit besluit zal bij zeer velen met vreugde worden begroet, daar hiermede een lang gekoesterde wensch in vervulling zal gaan Wy kunnen er evenwel niet genoeg den nadruk opleggen, ook Uw mede-inwoners, die nog geen lid zijn van genoemde ver eeniging op te wekken, zich alsnog zonder uitstel als lid te melden bij een der bestuursleden. Na 1 Juli is men naast de contributie ad. fl.per jaar, een inleg verschuldigd van f2.50. Het is uw belang derhalve hiermede rekening te houden. De kiezers die van hun bevoegd heid gebruik willen maken en voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal ineenandeie gemeente te stemmen dan die op welker kiezerslijst zij voorkomen, worden er aan herinnerd, dat desbetreffende aanvraag ten gemeentehuize moet plaats vinden voor 12 April a.s. Als bijzonderheid kan worden ge meld dat bij den heer J. van Andel Gz. op 't Zand alhier reeds vroege aardap pelen (Üoornputten) in bloei staan. Als 't nu maar niet te streng meer gaat vriezen, beloofd dit een vroege oogst. De Chr. Nat. Werkmansbond hield in de Openbare School alhier een welge slaagd jaarfeest. De belangstelling was groot, terwijl het feest een gezellig ver loop had. Ter afwisseling werden eenige voordrachten en samenspraken gegeven welke uitstekend waren ingestudeerd en vlot van stapel liepen. Door de afd. Sleeuwijk van de „S. D. A. P." alhier, werd een openbare vergadering gehouden in de localiteit van den heer J. Ivooij, waarin als spreker optradDs. Veenhuizen. De opkomst was niet groot. Van het openbaar debat werd door één persoon gebruik gemaakt. WERKENDAM. Onze Predikant, Ds. D. J. La- zonder, heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gem. te Tuil en 't Waal. WIJK. Morgenavond (Donderdag) zal alhier een openbare vergadering der Staatkundig Geref. Partij worden gehouden, ter uiteenzetting der Staat kundig Geref. Beginselen. (Zie advertentie.) WOUDRICHEM. -- Gedurende het tijdvak 2a tot en met 30 Maart j.l. werden aan de vischmarkt alhier, geen zalmen aan gevoerd. Besteed werd voor brasem 11 tot 12 cent, spiering 6 tot 8 cent en voorn 6 tot 7 cent, alles per pond. De heer C. (Ml Sch ilhier, kwam dezer dagen tot 1 tinder aangename ontdekking, 1 een weide aan den Almkerkscl in aan hem toebehoorenden pinis ver dronken. Voor het met 1 Am. aan gevangen nieuwe leerjaarfen tot de ie Openbare school leerlin gen en tot de 2 e Openbatiool 7 leerlingen toegelaten. Als een lenteteekan ver meld worden, dat de ooie| weder in deze gemeente zijn riveerd. Gedurende de ml Maart j.l. werden voor ,den Vled|.urings- dienst aangegeven 7 ko< 2 var kens, 5 kalveren en 3 j^re kal veren. HEUSDEI Zaterdag speelde de v.vQj^g.^" alhier, een nederlaagwedstrgen Spar ta I" uit Capelle. Deze Wjjd eindigde in gelijk spel 22. ANDEL.» De uitslag van doetbalwed- strijd tusschen Sparta n o.A.D. II uit Wijlld Is O—0. Spajrta zal deelnemen de serie wedstrijden te Wijk olji tweeden Paaschdag. Sparta behaalde opf nederlaag- tournooi te Werkendften derden prijs zijnde een. zilver|wwertak. SPRA1 Zaterdag 1.1. spilde voetbal club N.E.O. Ill tegio.O. III. Uitslag 3—2 in het vo£) van N.E.O. SLEEU1 De uitslag der uden voetbal wedstrijden is: Achi:i en U.L.O. Boys I 51U.L.O. §11 en Storm vogels 50. Vergadering van dRaad der ge meente NED'EMERT, op Maandag 3 A|933, des nam. half drie. Voorzitter: Edclacpe Heer C. W. v. Ommeren. Door den Voorzi worden na de opening de notuledezen der vo rige vergadering, fe onveranderd werden goedgekeui® Ingekomen is eenfcoek van eenige steuntrekkers, ond«end door* Joh. van Genderen en ge anderen, die nog geen werk hel kunnen vinden, om de steunregelim 1 April tnog niet stop te petten, ofi van gemeente wege werk te ve.ffen. De heer v. d. en zegt, dat hij meent, dat niet bjtn is om 1 April de steunregeling él stop te zetten. Zijn voorstel wasivoor diegenen die dan nog geen wersden, tot half April te doen voortduniet welk door de andere leden we.oedgevonden De Voorzitter .oft, dat dit niet zoo i s en kan he::a 'niet voorstellen. Ook de heer vi/fiet 'kan zich niet voorstellen, dat ..een besluit geno men was. De heer v. dJfken blijft bij zajn meening, dat ditw gebeurd is. De heer v. Oaja zegt, dat tot 1 April lang genoeg 5. De heer v. dJ'rken zegt, dat de gemeente zedelij; irplicht is, hen, die geen werk kunne.' dnden, voorloopig nog te steunen. De heer v. Ooija is bevreesd, dat als men met uifeing blijft doorgaan, er altijd zullen zija,die geen werk vin den, omdat ze er dan niet naar uit-* kijken. De heer v. d frken heeft gehoord, dat er menschent» de fabriek gewei gerd worden, ouda; ze een groot woord hebben gehad, Éis een persoonlijke kwestie tussclia iijnheer Peereboom en hen, daar slaafde gemeente buiten, en daarom imjê daarop ook geen invloed uitoefenen in verband met de steunregeling, De heer Peereb»m zegt, dat dit niet aan de orde k De heer v. i Viet zou er maar niet langer over redeneren en het in stem ming brengen. De heer v.d.Verken; zegt, dat de betrokkenen hem gezegd hebben, na Paschen wel aan het werk te kunnen gaan. De heer de Gaaij meent, dat de ge meente al zooveel gedaan heeft,, zou de diaconie ook «et wat kunnen doen. De heer folfers wil hierover wel iets zeggen ineen geheime vergadering. De heer v, d. Verken vraagt waarom nu niet, de diaconie staat, hier buiten. De Voorzitter zegt, dat dit gaat over een persoon, dat dan na de openbare vergadering nog; besproken kan wor den. Het gaat nu over de vraag, wordt er met de steunregeling na 1 April doorgegaan of "iet. De heer de Gaaij zegt, dat als men met drie weken geholpen is, hij' er voor is de regeling te verlengen. De heer v, d. Werken meent, dat 3 weken een beele tijd is, om' rond te ko men, als de steun nu wordt stop gezet. De heer Vdfers zegt, dat in de vo—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2