PUROL SPECIALE PAASGHAANBIEOIKGEM HEEREN COSTUMES, Blauw en gekleurde REGENJASSEN. GUMMI JASSEN, BROEKEN; Paasch-Maandag geopend tot 1 uur. PaaSCtl-Maandag is Foto-Atelier COERTSE, Elnd ju qorinchbm, Tei. 266 den geheelen dag geopend. Jongens- en Kinderpakjes, 1873 1933 JUBILEUMGESCHENK 60-jarig Jubileum Bezichtigt de Etalages, zie de EXTRA LAQE PRIJZEN* te 00RINCHEM Langendijk. Plaatselijk Nieuws. DE ZAAK SNEEVLIET. De rechtbank te Amsterdam veroor deelde Donderdag j'.l. den heer H. Sneevliet wegens het bij geschriften in het openbaar tot strafbare feiten opruien, meermalen gepleegd, tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van 'het geheele voorarrest. MIJNONGEVAL. De Poolsche steenhouwer A. P. uit Heerlen, is op de staatsmijn Emma onder afvallend gesteente geraakt en gedood. De man was gehuwd en va der van 8 kinderen. -o OVERREDEN. Op den Kerkraderweg te Heerlen is een 16-jarige jongen uit Heerlen door een fietser aangereden. Met een zware hersenschudding werd de jon gen in bedenkelijken toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De trein, welke om 13.09 yan Al phen a. d. Rijn naar Amsterdam (Willemspark) vertrekt, moest nabij de halte Gouwsluis plotseling stop pen wegens het vastloopen der rem men. De leerling-machinist trachtte het euvel te verhelpen, doch ging daar bij met een der voeten op de rails staan, waardoor hem, toen de lo comotief plotseling achteruit reed. twee teenen werden afgereden. De leerling is naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. De trein kon met eenige vertraging de reis voort zetten. O DE DIENSTWEIGERING OP DE VLOOT. Het „Soer. Hbl." meldt, dat bij het onderzoek door de daartoe ingestel de commissie naar de gevallen van dienstweigering verschillende feiten kwamen vast te staan onder meer dat een korporaal van de J3java" zich naar de „Evertsen" had begeven waar hij in een toespraak de minderen had aangezet tot massale dienstweigering. Een andere korporaal deelde mede dat op de „Java" een roode vlag zou worden geheschen als sein tot een algemeen verzet op de ter reede van Soerabaya liggende schepen. Uit brieven van familie uit Hol land aan de gevangenen blijkt, dat reeds in December plannen beston den op de vloot voor een ongeor ganiseerde dienstweigering. Beknopt verslag van de vergade ring van den raad der gemeen te ZUILICHEM op Vrijdag 7 April 1933 des v.m. 10 uur. VoorzitterEdelAchtbare Heer F. van Hoogstraten, Burgemeester. Secretaris: WelEd. Heer H. C. van Os. Tegenwoordig alle leden uitgezon derd de heer C. A. van Veen. De Voorzitter opent de vergade ring met voorlezing van het formu liergebed. Als stemmingscijfer wordt getrok ken no. 2 zoodat de rondvraag be gint bii den heer M. yan Brakel W.zn. De notulen der vergadering van 9 Februari 1933 worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De navolgende ingekomen stuk ken worden voor kennisgeving aan genomen. Akte der graslandverpachting voor 1933- De opbrengst is f 67sVo rig jaar f608, Een schrijven van Ged. Staten houdende mededeeling, dat door den (Minister van Binnenlandsche Zaken geen bezwaar wordt gemaakt tegen het verleenen van een bijdrage dn de kosten van opleiding van een tweetal doofstomme kinderen. Goedkeuring van het besluit tot verleenen van pachtvermindering over 1932 door Ged. Staten. Goedkeuring der verordening tot heffing van 100 opcenten op de Ge meentefondsbelasting. Het verslag van de Commissie van toezicht op den Algemeene Land bouw cursus. Rapport van den Agent der Ar beidsbemiddeling inzake de gehouden controle omtrent de uitvoering van de steunregeling voor de werkloo zen. iMededeeling van Ged. Staten, dat de beslissing op de ter goedkeuring ingezonden bouwverordening voor de ze gemeente wordt verdaagd. Een proces-verbaal van kasopna me bii den Gemeenteontvanger. Hierna is aan de orde een voor stel van B. en W. om een kleine wijziging aan te brengen in art. 8 der Algemeene Politieverordening. iMet algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Op het verzoek van den curator in het faillisement der N. V. jSteen- fabriek „De Ruijterwaard", om de aanslag in de zakelijke belasting iop het bedrijf te verminderen, wordt met algemeene stemmen gunstig be schikt. Besloten wordt een kasgeldleening aan te gaan van f2500, De verordening op het landbouw- verlof wordt op verzoek van de Ou- der-Commissie der O. L. School in dier voege gewijzigd, dat in jbet ver volg aan leerplichtige kinderen tus- schen 10 en 30 Juni landbouw ver lof kan worden gegeven. Het kohier der Plondenbelasting wordt vastgesteld tot een totaal be drag van f 181, Als punt 10 der agenda komt aan de orde, de verbouw der O. Li. school. De Voorzitter geeft op dit punt een uitvoerige toelichting en deelt mede, dat B. en W. voorstellen machtiging te verleenen tot verbouw der school te mogen overgaan vol gens overgelegde bestek en teeke- ning. i De heer Kanselaar vraagt of bl reeds niet in de vorige vergadering deze machtiging is verleend. Gok vraagt spreker hoe wordt gehandeld inzake de woning van het hoofd der school. De Voorzitter deelt mede. (lat DB. en W. na ontvangst van het/schrij ven van Ged. Staten waarin .'bevolen werd tot verbouw der O. L. school over te gaan, eerst de 'meeding van den raad wenschten te vernemen. Daarna zijn de voorbereidende maat regelen genomen. Wat de woning van 't hoofd betreft, deze aangelegenheid komt onder punt 12 der agenda aan de orde. Spreker deelt verder nog mede. juist /voor deze vergadering telefonisch te hebben vernomen, dat Ged. Staten geen bezwaar hebben, dat tegen ,i 5 Juli a.s. met de ver bouw eerst wordt begonnen. Met algemeene stemmen wordt besloten de O. L. school te laten verbouwen volgens het overgelegde bestek en teekening. Teneinde de kosten welke ver bouw der school medebrengen te kunnen voldoen, wordt besloten een geldleening aan te gaan groot hoog stens f4500 a 5 pCt. rente 'sjaars. Hierna is aan de orde teen voor stel van B. en Wi. pm het hoofd der O. L. school te doen aanzeggen, dat hij zijn woning moet ontruimen, daar de verbouw der O. jLI. school afbraak dezer woning noodzakelijk maakt. De Voorzitter wil alvorens deze aangelegenheid nader besproken wordt een kleine mondelinge toelich ting omtrent dit agendapunt geven. Spreker deelt mede, dat op de con vocatie dit punt niet juist omschre ven is. Er is op de gewone gang van zaken een weinig vooruit geloo- pen. Eerst zal de raad zich hebben uit te spreken of zij met de zienswijze van B. en W. omtrent de woninghuur accoord gaat en daarna zou Idan even tueel een voorstel tot ontruiming der woning aan de orde komen. Spreker deelt vervolgens mede. dat B. en W. den heer Verkerk hebben aangeboden een nieuwe woning te bouwen, indien hij genegen was een huurprijs te betalen berekend tegen 9 pCt. der bouwsom, zonder de waarde van den bouwgrond. De heer Verkerk heeft medegedeeld 8 pCt. te willen betalen. Bii schrijven yan 6 iMaart deelde hij ook imede bezwa ren te hebben tegen de bijzondere voorwaarden door den raad gesteld bij raadsbesluit van 9 Febr. Door de heer Verkerk waren diverse wenschen geuit ten aanzien van de inrichting van de nieuwe woning. Het was de bedoeling van B.en W. 'hiermede rekening te houden. B. en W. staan echter op het standpunt, dat daar het bouwen ,van een onderwijzerswoning niet ver plichtend is. deze ook geen verlies voor de gemeente mag zijn. In het huurcontract dat de heer Verkerk heeft geteekend voor de oude woning staat een bepaling, dat bii afbraak of verbouw der school de woning moet worden ontruimd. Omtrent deze clausule hebben B. en W. Rechtskun dig advies ingewonnen. Indien de raad zich dus met de zienswijze van B. en W. kan vereenigen, dat een huurprijs berekend tegen 9 pCt. bil lijk is, dan stellen B. en WI voor de heer Verkerk mede te doelen, dat tegen 1 Juni a.s. de (woning moet ontruimd zijn. De heer Kanselaar antwoordt, dat ziet er donker uit. De Voorzitter meent, dat dit (de logische gang van zaken is. Spreker deelt mede, dat Ged. Staten (met de (een fijn kistje sigaren) voor elkenfkooper die voor f 19. en hooger aan kleeding besteedt. Grootste keuze in blauw jen gekleurd, van f6.75 tot f44. Reuze sorteering waaronder de nieuwste slipovers metjplusfour. vanaf f^5.50. vanaf f 1,25. BEZOEKT ONZE MAGAZIJNEN DOET UW VOORDEEL! De meest gezochte en goedkoopste Kleeding- magazijnen, voor elke beurs, stand en leeftijd, huurberekening yan B. en W. ac coord gaan. De heer Kanselaar meent, dat in de vorige vergadering reeds is be sloten tot bouw van een (onderwijzers- woning. Wat de bezwaren tegen de gestelde voorwaarden betreft, daar mede valt met de heer Verkerk nog te praten. Ook vraagt spreker hoe Ged. [Sta ten deze zaak is voorgesteld. Is de ze ook medegedeeld, dat ;de heer Verkerk een huur berekend tegen 8 pCt. wil betalen. Volgens deskundi gen, gevraagd door spreker, is 18 pCt. genoeg. Het niet bouwen van een woning zal tot gevolg hebben dat de heer Verkerk zelf een woning laat bouwen. I De Voorzitter antwoordt de heer Kanselaar uitvoerig, aan de hand van verschillende bescheiden. De hr. Kanselaar meent, dat 11/2 pCt. der bouwsom voor onderhoud, be lastingen en verzekering te hoog is. De heer v. Dalen meent, dat de berekening van B. en W. piet hoog is. Ook zou het mogelijk «zijn om over enkele jaren de huurprijs te verminderen. De heer Hooijkaas acht het in het belang der gemeente, dat een (wo ning wordt gebouwd. Ook meent spreker, dat de raad eerst uitspraak zal doen of een woninghuur verre kend tegen 8 pCt. genoeg is. Ook meent spreker, dat B. en W. op de beslissing van den 'raad is voor vooruit geloopen. De heer v. Dalen meent, :dat zulks niet het geval is. De heer Hooijkaas wil nog gaarne eerst een andere kwestie ter 'sprake brengen. Het is niet persoonlijk (be doelt en spreker hoopt ook piet. dat de secretaris dit zoo zal opvatten, maar spreker zou gaarne zien, dat de secretaris zich niet met de discussie bemoeide. De Voorzitter antwoordt, dat hij altijd gaarne van enkele mededeelin- gen welke de secretaris tijdens jde vergadering verstrekt gebruik maakt. Deze inlichtingen zijn meestal van zeer ondergeschikt belang, en mocht het in het vervolg dan poodig zijn dan wil spreker de discussies oven ophouden en van deze inlichtingen gebruik maken. De heer Hooijkaas stelt voor eerst te beslissen of een huurprijs van 8 pCt. voldoende is. De Voorzitter brengt dit voorstel in stemming hetwelk wordt verwor pen met 2 tegen 4 stemmen. Voor de heeren Flooijkaas en Kan selaar. Hierna wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht het welk wordt aangenomen met 4 te gen 2 stemmen. Tegen de heer Hooijkaas en jKan- selaar. Vervolgens wordt besloten de be grootingen 1932 en 1933 te wijzigen. Naar aanleiding van enkele opmer kingen van den Commissaris der Ko ningin wordt de verordening rege lende de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging van Iden Ge meenteveldwachter opnieuw vastge steld. Aan G. J. Hooijkaas, H. ,C- Schrie- ver, J. van der Linden ien A. Gran- dia wordt ontheffing verleend van de betaling van de schoolgeld be lasting. De heer Hooijkaas acht het 'ge- wenscht. dat een enkele keer (meer wordt vergaderd. De agenda's zijn de laatste tijd zeer overladen. De Voorzitter antwoordt deze klacht reeds te hebben vernomen. (Er was ditmaal wel wat eerder verga derd. maar we hebben gewacht op enkele zaken tot deze geheel waren voorbereid. De heer Hooijkaas vraagt verder om in het vervolg aan de pers een zitplaats te verstrekken. De Voorzitter antwoordt, dat zulks altijd geschied, indien we weten wie hier zijn als persvertegenwoordigers. De heer Kanselaar zou gaarne in het vervolg de voorstellen van R. en W. op schrift zien. Rij het in zien der stukken wist men dan tege lijkertijd met welke voorstellen B. en W. zouden komen. De Voorzitter zegt toe een en an der te zullen bespreken. Het brengt echter weer extra werk mede. De heer Kanselaar vraagt nog in lichtingen over de uitzending van werkloozen naar de rijkswerkverschaf fing te Neede. Naar spreker meent zijn er (en kelen welk er gaarne naar toe wil den en niet kunnen. Ook wordt deze menschen geen steun verstrekt. De heer v. Dalen antwoordt, dat aan enkelen was medegedeeld, dat zij a.s. Maandag naar de werkver schaffing konden gaan. Nu is echter de uitzending een week verlaat met het oog op de Paaschdagen. Hef is wel de bedoeling aan (deze men schen nu voor een week steun te verstrekken. Verder deelt de heer Kanselaar (me de. dat er een werklooze is welke zich reeds vijf weken geleden heeft aangemeld en nu nog geen steun ontvangt. De heer v. Dalen antwoordt, dat deze persoon is medegedeeld, dat hii naar de rijkswerkverschaffing kon gaan. Hierin had hij echter geen zin. Spreker deelt verder mede. dat a.s. Maandag de werkloozen welke tot 1.1. Maandag te Zaltbommel heb ben gewerkt weer kunnen komen stempelen. Hierna sluiting. GORINCHEM. Vrijdag j.l. herdacht de be kende firma Bergeijk en Stufkens, Moderne Kleedingmagazijnen voor Heeren, Jongeh. en Kinderen gereed en naar maat, den dag waarop zij voor 60 jaar werd opgericht. De 3 hechte grondzuilen waarop haarKlee- dinghuis gefundeerd is: ie vertrou wen, 2e kwaliteit, 3e billijke prijzen, hebben het gedurende dien langen tijd niet alleen voor vallen bewaard, doch integendeel nog steviger en krachtiger gegrondvest. Door 't steeds groeiend aantal cliënten door 'tgeheele land van den Dollard tot de Schelde, heeft het zich dermate uitgebreid, dat het met recht gerekend mag worden aan den spits der groote moderne KLee- dinghuizen te staan. Waar zoovelen, zelfs groote oude zaken, door de tijdsomstandigheden verdwenen zijn of sterk moesten in krimpen, heeft de firma haar ge- hééle personeel nog intact kunnen houden en wordt door allen op volle O kétm zitten bij dé Zon rv genees Doe* 30-60. Tubt 80 ct. Bij Apoth. co Drogisten Het Doorzitten bij Wielrijden en een- door dé Zon Verbrande Huid, verzacht' en geneest men met A'. iwayaausaw* iik Stufkens

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2