Derde Blad No. 5322 Vrijdag 14 April Let op Firma COOPS, 2e PaaÉdag tol laar geopend. BEZOEKT i l l I i I i~i i i r~r Tr voor het land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommeierwaard. GOR1NCHEM. Donderdag 20 April. Firma L. J. VEERMAN HEUSDEN. Uw gelang zegt koopt in D R O G IS T E R IJ Gasthuisstraat 62 Hurgelijken Stand HEUSDENSCHE MAANDMARKT Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. „HERTOG FRANS", G cents Sigaar l_l 1 1 II 1 'l 1 II t T 1 L De Electrische Drukkerij en Binderij van de Firma L. J. Veerman te Heusden belast zich gaarne met de uitvoering van Uw Druk- en Blndorders. Spoed ige afwerking. - Billijke prijzen. MÊmHÊÊmÊaumÊÊÊÊ*mmiÊ*mÊÊum miinniiinii mmmatmammmmmmsmmassm Deze Sigaar is voorzien van licht Sumatra Zandblad dek en munt *uit door haar heerlijke smaak en krijtwitte brand. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse W. v. Bergeijk te Wijk; G. v. d. Bogaart te Wijk; J. M. Bok te Poe derooijen; M. C. Bok te Poederooijen; A. J. Bron te Rijswijk; A. W. Bronk- horst te Zijderveld; B. Crezee te Nieuwendijk; G. Dibbits te Almkerk (voorw.); A. de Fijter te Andel; J. de Fijter te Andel.; G. C. v. Her wijnen te Uitwijk; J. Holster te Wou- drichem; G. Koolhaas te Aalst; G. Koops te Dussen; P. Nieuwenhuizen te Andel; F. Nieuwkoop te Aalburg; A. v. Ooijen te Aalst; M. Schreu- ders te Genderen; J. Verschoor te Almkerk; Corn. Vink te Woudri chem; W. C. v. d. Waal te Sleeu- wijk. Niet bevorderd 2. Bevorderd van de tweede naar de derde klasse G. M. Blankers te Wijk; J. C. Bronkhorst te Zijderveld; A. Bou- man te Aalburg; C. de Cloe te An del; G. J. v. d. Dag te Werken dam; J. v. d. Dag te Werkendam; A. de Fijter te Andel (voorw.); G. v. Gameren te Rijswijk; W. Lakerveld te Aalburg; j. A. Nieuwenhuizen te Andel; J. de Regt te Poederooijen; A. van Tilburg te Rijswijk; J. de Waal, te Wijk. Niet bevorderd i. Bevorderd van de derde naar de vierde klasse A. v. Andel te Woudrichem; G. de Bruin te Heesbeen; D. van Dis te Almkerk; A. v. Drunen te Werken dam; S. v. Helden te Nieuwendijk; J. A. Kolff te Almkerk; T. A. Ko- nings te Werkendam; H. de Lorm te Woudrichem; J. Oerlemans te Genderen; G. Schermers te Almkerk; J. v. d. Stelt te WerkendamA. Ver schoor te Almkerk (voorw.); L. L. Verschoor te Almkerk (voorw.); M. C. Vos te BabiloniënbroekJ. van Wijk te Wijk. Niet bevorderd i. De hieronder genoemde leer lingen hebben de school met een diploma verlaten J. Boer te Giessen-Nieuwkerk, m. vrucht; C. Bouman te Aalburg, m. veel vrucht; H. Brienen te Poede- roijen, m. zeer veel vrucht; H. Cre zee te Nieuwendijk, m. zeer veel vrucht; H. van Dis te Almkerk met vrucht; C. M. Donken te Dronge- len, met vrucht; J. v. Drunen te Dussen, met zeer veel vrucht; J. J. de Fijter te Andel, met vrucht; B. v. Giessen te Poederoijen, m. zeer veel vrucht; G. Groeneveld te Poe deroijen, m. zeer veel vrucht; A. Flaasakker te Aalst, met zeer veel vrucht; J. W. v. d. Heuvel te Bra- kel, met zeer veel vrucht; G.d. Jong, te Giessen-Nieuwkerk, m. veel vrucht; P. van Koyck te Genderen, m. vrucht; A. Nieuwenhuizen te Waardhuizen, m. veel vrucht; B. Nieuwenhuizen te Rijswijk, m. zeer veel vrucht; T. J. de Regt te Poederoijen, m. zeer veel vrucht; J. Schreuders te Genderen, met zeer veel vrucht; J. v. d. Stelt te Drongelen, met veel vrucht; G. Vervoorn te Brakel, met zeer veel vrucht; J. Vos te Wijk, met zeer veel vrucht; J. de Waal te Wijk, met zeer veel vrucht; D. Westerla- ken te Rijswijk, met vrucht. Aan i leerling kon het diploma niet worden uitgereikt. Voor den nieuwen cursus zijn een 20-tal, jon gens opgegeven. De nieuwe ieklas vangt aan op Donderdag 20 April a.s. Op de gehouden vergadering van de Muziekvereen. „Nooit Gedacht" al hier, werden alle bestuursleden her kozen. Op 24 April a.s., des nam1. 7 uur, zal alhier in de Herv. Kerk èen herdenkingssamenkomst worden gehou den, ter gelegenheid v.dl 400sten ge boortedag van Prins Willem: van Oran je. Als sprekers zullen optreden, Ds. v. Dingstee, Herv. predikant alhier en Ds. Ha'kman, Geref. predikant, terwijl de Chr. gem1, zangvereen. alhier hare medewerking reeds heeft toegezegd^ Op 25 April d.a.v. zal een volksfeest plaats hebben. CAPELLE. Bii de op 7 April j.l. gehou den keuring van ingeschrevenen der lichting 1934 dezer gemeente was de uitslag als volgt: Goedgekeurd zijn: D. W. de Bas, D. H. de Bie, J. VM, de Bie. J. L. Blom. C. W. Hoevenaar, G. C. F. 't Hooft, T- M. de Tong, A. Kor sten, C. 'Kruijf, J.' Kruijf, P. iW. Mandemakers, H. v. Oversteeg, M. Spierings. A. H. J. Spuij broek ten PI. Waarts. Voor goed ongeschikt verklaard zijn: H. de Bie. M. T. Blok, J. B. v. d. Helm, G. de Jong, A. W,, Konings, F. C. van der Laar. Z. Molegraaf. N. Quirijns, M. \A. de Rooij. W. de Rooij. G. van der Schans, A. J. Verhagen en |M. Waarts. Tijdelijk ongeschikt verklaard zijn: M. v. Baardwijk en J. Rozenbrand. Van de tijdelijk ongeschikt ver klaarden der lichting 1933 is alsnog goedgekeurd J. iMaijers en is afge keurd P. de Rooij. '1 In de Ned. Herv. Kerk al hier zal a.s. Dinsdag 18 dezer des avonds in verband met de Prins Wil lem van Oranje herdenking een her denkingsamenkomst plaats hebben, waarin Ds. I. Voorsteegh, Ned. Herv. predikant te 's-Gravenhage, als spre ker zal optreden. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart" houdt a.s. Maandag. 2e Paaschdag. pen oefenvlucht, vanuit Baarle Nassau. De duiven zul len Maandagmorgen om half negen in het clublokaal bii Mej. Wed. A. v. d. Haart worden ingekorfd. Onder leiding van het hoofd der school den heer E. Colet, werd j.l. Dinsdagavond in de O. L. school in de Kom alhier, een ouderavond ge houden, waarop verschillende ouders van hun belangstelling blijk gaven. Nadat van half acht tot half negen de aanwezigen in de gelegenheid wa ren geweest een openbare les in re kenen en aardrijkskunde te beluis teren, hield de heer E,. Colet, een inleiding op zijn causerie over de rijstcultuur, waarbij spreker een al gemeen overzicht gaf van Indië. Tij dens de pauze was er gelegenheid het werk der leerlingen te bezichti gen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt en waarbij vooral de handwerken, welke in één der loka len waren tentoon gesteld, de bij zondere belangstelling der dames hadden. Nadat gepauzeerd was hield de heer E. Colet een lezing over de rijstcultuur, welke uiteenzetting toe gelicht werd met lich tbeelden en door alleen met onverdeelde aandacht werd gevolgd. Ongeveer half elf werd deze bijeen komst met een opwekking om de ouderavonden steeds trouw te bezoe ken en een woord van dank voor de belangstelling gesloten. BEHOORENDE BII HET DE FORTEN BIJ HEUSDEN. Is dat werkverschaffing Onder den titel: „Geschiedenis, schoonheid en werkverschaffing" heeft het maandblad „Heemschut", een klacht over het oude fort Haar steeg in 'tland van Heusden N.Br., dat thans voor werkverschaffing ge sloopt wordt. „Dit fort bestaat of bestond uit een tweetal steenen gebouwen, hoogst eenvoudig en daarom goed; daar omheen een hooge aarden wal en daarom een fortgracht. Het is begrijpelijk, dat zulk een fort in onzen tijd van industrieelen oorlog niet veel waarde meer zal hebben. Doch is er dan geen ge schiedenis en geen schoonheid meer Welk een fantasierijke plek voor de jeugd! Welk een heerlijk oord voor den padvinder, voor den kampeer der, den trekker, de jeugdherberg. Dat wordt nu voor werkverschaffing met den grond gelijk gemaakt. Die dat tot stand brengt moge hij zich met welgevallen op de borst slaan, tevreden en zelfvoldaan? Neen, welk een diepe nederlaag. Voor de beschaving van onzen tijd om als resultaat van zooveel streven en vechten niets meer te bereiken dan het ledig niets. Om gaarne wer kende en nijvere menschenhanden niets beters te kunnen laten doen dan vlak maken, opruimen van wat de arbeid van voorgeslachten ons naliet. Dan deden de oude volkeren toch nog anders. Ook zij deden aan oor log en wat daarbij behoorde. Ook zij hadden hun werkloozen in den vorm van krijgsgevangenen en sla ven. Doch de werkloozen arbeid dier dagen heeft de menschheid monu menten nagelaten, die ons nu nog met ontzag vervullen en die nu plaatjesmateriaal vormen van de kunstgeschiedenisboeken. Zou het ook thans niet mogelijk zijn met den overtolligen handenarbeid de over complete energie iets opbouwends te doen inplaats van afbraak en vervlak king. Blijkens courantenberichten zullen drie forten bij Heusden gesloopt wor den, waarbij het fort bij Hedikhui- zen dat in 1863 f 100,000 gekost heeft en waarvan de afbraak der ge bouwen f 77o heeft opgebracht. HEUSDEN. Geboren: Sophia, d. v. A. Vers- feld en E. van de Wetering; Franclsca Johanna, d. v. L. M. v. d. Burg en A. M. v. d. Velden. Ondertrouwd: M. J. M. Neüs- sen, 61 j. en Adr. Joh. M. v. Eggelen, 39 j. t Getrouwd: Andr. Raaijens, 25 j. en Joh. Adr. Schaap, 23 j. DE OP Btreng, 22 j. Overleden: F. Kieboom, 73 j.. wed. van A. de Leur; G. Pruissen, 64 j., echtgen. van H. ,A. de Ruiter: D. Schaddelee, 71 j.; T. Schmidt. 57 j., echtgen. van S. Paans; A. tMeijwaard 45 j., echtgen. van H. de Keijzer; A. G. Paans. 31 j., echtgen. van D. A. Kolijn; A. Brienen 6 we ken; J. Verdoorn. 5s j. echtgen., van A. Vos. Levenloos aangegeven een. HEUSDEN. De werkzaamheden op het sport terrein der beide voetbalvereenigingen „Juliana" en „L.O.N.O.A."' welk ge heel wordt afgeschut, is thans zoover gevorderd, diat Juliana I Maandag a.s. (2de Paaschdag) reeds de eerste vriend schappelijke wedstrijd1 speelt en wel tegen Sparta Z. BI. I uit Zaltbommel. Dit belooft een zeer spannende wed strijd te worden, daar Sparta Z.B., evenals Juliana, uitkomt in de 1ste klasse B.V.B. afd. B en de tweede plaats in haar afdeeling inneemt. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Juliana II gaat naar Veen en neemt deel aan de seriewedstrijden, uitge schreven door die v.v. „Achilles" al daar. Zij zal dan uitkomen tegen de v.v. D.V.V. I van Dalem. Juliana II doet uw best en ziet de lste prijs mede naar Heusden te 'ne men. We wenschen inmiddels beide elftal len veel succes. WERKENDAM. De j.l. Woensdagmiddag gehou den wedstrijd door U.L.O.-Boys I en W.V.V. gecombineerd, eindigde met 3—5. 2e Paaschdag groote seriewedstrij den uitgeschreven door W.V.V. Deel nemende vereenigingen: A.M.V. I van Rotterdam, Zwaluwen A-elftal en id. B-elftal van Rotterdam en W.V.V.; tus- schenwedstrijd door Sperwers II van Rotterdam en W.V.V. II. WIJK EN AALBURG. De serie-wedstrijden der V.V. „N.O.A.D." met Tweede Paaschdag a.s. beloven weer recht gezellig te worden. Alles is er op ingericht, om het geachte publiek zoo aangenaam mogelijk bezig te houden. Behalve, dat er zeer mooie Wed strijden te zien zullen zijn, zal de radiocentrale beheerder, de heer B. v. d. Pol alhier, geheel belangeloos een gramofoon-concert doen hooren. Naar wij vernemen, zullen er een tweetal versterkte luidsprekers op het terrein geplaatst worden. Gezien de reputatie van den heer B. v. d. Pol met izijn radio centrale, twijfelen wii niet, of dit '.zal zeetri zeker slagen. En dan het zeer fraaie Uitzicht, dat het N.O.A.D.-sportterrein biedt over wei- en bouwland en reeds ten deele in bloei staande boomgaarden, dit alleen zou al de 'moeite waard zijn. Zoo zal alles bii elkaar gle- nomen voor de bezoekers indien ;het het weer blijft meewerken een 'zeer aangenamen middag te wachten staat. Herinneren wij er nog even pan, dat de volgende vereenigingen. van welke zeer goede, zullen deelnemen: Merwede',DV .O „B.S.V."„Sparta". „W.V.V."—„Brabantia" Respectievelijk uit: Gorcum. Haar steeg. Besoijen, Andel, Well en Flerpt. Een viertal zeer mooie prijzen ;zijn door de vereeniging beschikbaar ge steld. De voetbalvereeniging „Wil- helmina I" zal op den Tweeden Paaschdag a.s. groote seriewedstrij- den houden op haar terrein. VEEN. Op de 2e Paaschdag alhier te houden serie-wedstrijden zullen de volgende wed strijden gespeeld worden „S.V.W." Werkendam „Roodbroeken" Werkendam„Juliana" Heusden— „D.V.V" Dalem „Achilles" Veen „Excelsior" Woudrichem. De wedstrijden zullen aan vangen n.m. één uur. HEUSDEN. De damclub V. D. hield in Hotel het Wapen van Amsterdam hare jaar vergadering. Secretaris en Penningmeester brachten verslag uit over den toestand der vereeniging, terwyl wegens perio dieke aftreding A. de Graag als Voor zitter en Swagemakers als secretaris bij acclamatie werden herkozen. Besloten werd om tegen de Bossche Damclub te gaan spelen, terwijl in begin sel besproken werd in het najaar een propaganda-avond te houden. ANDEL'. De uitslag van de gehouden exa- mans aan de Landbouwschool alhier is als volgt: ALMKERK. Dezer dagen slaagde te Utrecht met goed gevolg voor het eerste ge deelte Analyse, mej. H. P. Kohier al hier. K DONGEN. Door het. Kruisverbond in sa menwerking met den Bond voor groote gezinnen is een ouderavond gehouden in het Leo XIII gebouw. De belangstelling was vrij groot. Dr. R. v. Dortmond hield een voordracht over alcoholgebruik in verband met het kind. DRUNEN. Veiling van 13 April. Per K.G.: Goudreinetten 46 48; Eisdener Klumpkes 4547 idem II 911 Ceulemens 610 Geelzuur 842 Stoofperen 8 11; Witlof 68; id. II 15 Spinazie 4 6Wortelen x/,iyg Knolraap x/2s/4 Juin 24 Sjalotten 4 9; Slavellen 514; Schorseneren 14; Breekpeen 8—9; Kroten 4—2; Asperges II 6065. Per stuk Roode kool 38 Savoye kool 27 Boeren kool x/34x/2 Sla 2x/241/2 idem II x/22; Selderijl 5 Citroenen s/44; Andy vie 41/2 2 Bloemkool 415 Keelen x/2iJ/s Rabarber 25; Radijs 2 3; Selderij x/82; Prei 17. NIEUWENDIJK. Zaterdag 8 April speelde de Korfbalclub Quick een vriendschap- pelijken uitwedstrijd tegen A. K. C. uit Almkerk. Deze wedstrijd, die een gezellig verloop had, eindigde in een overwinning voor Quick. A.K.C. die het terreinvoordeel had, wist in het begin een klein overwicht te verkrij gen, hetwelk ze in een punt uitdrukt 1o. Quick hierdoor ontwaakt, zet er alles op, en maakt door Mej. A. Brand gelijk 1 1. Na de vakverwis seling weet v. Helden, die in pracht- vorm was, te scoren met 2 verre schoten te verhoogen 13. Na de rust gaat het aan beide zijden span nend naar toe, bizonder in de aan vallen. De ongeoefendheid der mees te spelers werkt er aan mede, dat de schoten niet verder komen dan op of tegen de korf, zoodat de stand on veranderd bleef. Men deelt ons mede dat aan vragen voor extra-steun aan werkloo zen kunnen worden ingebracht bij de comité-leden. De eieren worden alhier ver handeld in prijzen van 2 tot 21/2 ct- per stuk. Deze week geraakte het zoon tje van den landbouwer J. v. D. met het spelen te water. Zijn broertje die hulp hoorde roepen snelde er heen en wist hem op het droge te brengen, waardoor hij van een ge- wissen dood werd gered. OOSTERHOUT. (Oosteind). Het 5-jarig doch tertje van F. P. viel van den zol der. Kermend van pijn werd de klei ne opgenomen. Bij geneeskundig on derzoek bleek, dat de schouder uit elkaar en een beentje gewond was. (Oosteind). In het patronaats gebouw had een algemeene bijeen komst plaats voor voetballiefhebbers. Het doel was om tot oprichting van een club te komen. Kapelaan Raaij- makers was hierbij tegenwoordig, 18 jongens gaven zich als lid op, ook werd een voorloopig bestuur gekozen. Na de vergadering ging het bestuur naar het toekomstig clublokaal van den heer Laurijsen, deze loste de groote moeilijkheid voor de club spoe dig op door aan hun een groote wei af te staan voor voetbalveld. SPRANG. J.l. Donderdagavond kwam de Chr. Besturenbond „SprangCapelle" in algemeene ledenvergadering bijeen. Daar wegens familie-omstandigheden haar Voorzitter verhinderd was nam de 2e Voorzitter de leiding op zich en opende op gebruikelijke wijze. Na een woord van welkom, gaf spr. het woord aan de heer De Hoop. bouwkundige te Waalwyk, die zou spreken over „Ons Goddelijk Beroep". De heer De Hoop gaf zyn genoegen te kennen uitgenoodigd te zijn door de C.B.B. om dit onderwerp in hare ver gadering te mogen behandelen. Allereerst behandelde spr. de vraagIs arbeid een zegen of een vloek Een modern arbeider zal hierop antwoorden een vloek, zoolang hij als slaaf der techniek dezen arbeid moet verrichten in een kapitalistische maatschappij. Millioenen werklooze ar beiders verlangen naar arbeid alleen om loon. Spr. gaai na hoe het was in den staat der rechtheid voor den zondeval. Bij de schepping had God den mensch gesteld als heerscher over al het geschapene, toen was de arbeid een zegen, doch na den val werd het „In het zweet uws aanschyns zult gij uw brood eten." Op grond der H. S. zet spr. uiteen, dat arbeid een zegen is. In een met voorbeelden gestaafde toelichting, zet spr. hierna uit een hoe en op welke wyze men vreugde in zijn arbeid kan smaken. De oorzaak dat die bij velen is verstorven, ziet spr. hierin, dat in de steeds voort- schreidende techniek ook de zonde is doorgedrongen en ook daar haar uitwer king laat gelden. In zyn peroratie wekt spr. op tot aan- Nieuwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 9