OIT Crisisprijzen. Jan Geertzen, 's-BOSCH, lezers en Kiezeressen No. 1 van lijst I5j PH. VAN WIJK Te Koop. Te Huur. Gesloten. Tabaksvergunning Onderlinge Vereeniging nap Eigenaren van Huizen en Verlovings ringen. Schoolschriften verlaging. vanaf 1\ cent p. stuk. 10 stuks 20 cent. Voetbalsport. Rivierberichteii. Marktberichten. Burgelijken Stand HANDWAGEN te koop, Hötel Café Billard Restaurant Uitspanning Klaagt niet Ruime Autogarages. HOOGSTR. 16. GORINCHEM en toen zij hem in den steek lieten heeft hg met boerenkoppigheid volhard. Pleiter vroeg een voorwaardelijke straf met bijv. als voorwaarde verbod van omgang met het meisje. „Hgzn-" HEUSDEN. Maandag speelde Juliana I een vriend schappelijke wedstrijd tegen het veel ster kere Sparta Z. B. I uit Zaltbommel. In dezen wedstrijd liet Sparta schitterende staaltjes combinatiespel zien, waarin ten slotte Juliana in Sparta met 6 0 de meerdere moest erkennen. Juliana II speelde te Veen seriewed strijden, uitgeschreven door de v.v. Achilles aldaar, tegen D.V.V. I (Dalem) en ver loor met 30. Spoedeischende vergadering van den raad der gemeente VEEN, op Donderdag 13 April, n.m. 2 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer C. B. J. Landweer. Secretaris: (Waarnemend) Wel- Ed. Heer H. JM. Verbeek. Aanwezig alle leden. Nadat door den Voorzitter de ver gadering geopend is, leest de se cretaris het formuliergebed, en hier na de notulen der vorige vergade ring, welke onveranderd werden vast gesteld. Aan de orde is vaststelling begroo ting voor het Burgerlijk Armbestuur. Nadat de begrooting gespecifi ceerd is voorgelezen wordt deze met algemeene stemmen in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f 3285,25. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten met een bijgaand rapport van den hoofd-ingenieur van de Prov. Waterstaat. Ged. Staten berichten, dat zij met betrekking tot het verzoek van B. en W. dezer gemeente, om voor de Wielstraat en de Vlaas een nieuwe kom vast te stellen, zich geheel kun nen vereenigen met het door den hoofd-ingenieur uitgebrachte rapport. In bedoeld rapport wordt er op ge wezen, dat indien aan het verzoek van B. en W. dezer gemeente vol daan wordt, er in deze gemeente, drie kommen zouden ontstaan. Wan neer in elk dezer kommen maximum snelheid bepaald wordt, zal dit veel stoornis geven aan het verkeer. [Ver der wordt in bedoeld rapport gead viseerd om voor de Wielstraat een beperking in te stellen voor zware vrachtwagens. Uit het oogpunt van dit rapport wordt door Ged. Staten op het ver zoek van B. en W. plzoo afwijzend be schikt. De Voorzitter zegt, vernomen te hebben, dat er binnenkort een wets ontwerp aanhanging gemaakt zal wor den. waarbij de maximum snelheid voor alle gemeenten geregeld zal worden op 40 K.M. per uur. De heer v. d. Pol zou er veel voor voelen om zware wagens in de Wielstraat en Vlaas niet toe tg laten. De wegen zijn voor zulke wagens niet berekend. Geheele afsluiting van de Wielstraat acht hii echter erg be zwaarlijk. De heer Timmermans meent, dat een maximum snelheid van 40 K.M. aan het probleem ook geen oplossing zal brengen. De moeilijkheid zit vol gens artikel 212 hierin, dat de auto's te kort langs de huizen moeten rij den. De eenigste oplossing zou zijn de weg een meter verleggen van de huizen af. Dit kan volgens spreker heel goed. wanneer eenige palen van het electrischnet verplaatst worden. De heer v. d. Pol zegt. eenige pa len zoo kort bij den weg staan, om dat men het net zoo veel mogelijk in rechte lijn gebouwd heeft. De Voorzitter zegt toe, naar een en ander onderzoek te zullen doen. Hierna komt aan de orde wijzi ging van de gemeente-begrooting J-933- Daar Ged. Staten in enkele posten een kleine wijziging voorstel len, wordt conform het schrijven van Ged. Staten de begrooting opnieuw vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 43,636,59i/2 en, zal opnïeuw aan genoemd college ter goedkeuring worden toegezonden. De kapitaaldienst blijft ongewij zigd. Door den Voorzitter wordt mede- deeling gedaan, dat als gemeente veldwachter is benoemd, de heer R. de Kruif, geboortig uit Linscho- ten. thans korporaal bij de Militaire Politietroepen te Gorinchem. Rondvraag: De heer v. Andel vestigt de aan dacht van den Voorzitter op de ge meente pomp bij de Vlaas. welke on bruikbaar is, het welk een groot on gerief beteekent voor de bewoners aldaar. I De Voorzitter zegt. aan Richters te Heusden reeds opdracht gegeven te hebben om deze na te doen zien. De heer Timmermans zou als het nog lang duürt het een ander laten doen. b.v. Bax uit Wijk welke zich indertijd ook voor dergelijke werk zaamheden aangeboden heeft. De heer v. Andel zegt. dat er Richters al wel geweest is, maar dat zii niet afdoende is gemaakt gewor den. De heer v. d. Pol stelt voor. om nogmaals zoo sp>oedig mogelijk Rich ters te laten ontbieden, opdat zoo mogelijk de pomp nog voor Paschen in orde komt. De Voorzitter zegt, deze opdracht te zullen geven. 1 Door den heer 't Lam wordt ver zocht om gedurende de zomermaan den 's avonds te vergaderen. De Voorzitter vraagt hoe laat, dat men dan wenscht te vergaderen. Wordt voorgesteld, om z.m. 6 uur aan te vangen. De Voorzitter zegt hiertegen geen bezwaar te hebben, voor den secre taris die 's-avonds nog naar zijn woonplaats Rossum moet. is het ech ter misschien wel een bezwaar. De heer Verbeek zegt. zijnerzijds hiertegen geen bezwaar te hebben. De heer Timmermans vraagt wan neer de personen die bij den brand de spuit bediend hebben hiervoor hun loon zullen ontvangen. Spr. vindt dat het loon van den arbeider niet moet overnachten. De Voorzitter zegt. van den opper- brandmeester een lijst ontvangen te hebben van de personen die voor een belooning in aanmerking komen. Spreker zal zorgen, dat uitbetaling zoo spoedig mogelijk zal plaats heb ben. 1 De heer 't Lam vraagt hoe veel de kosten bedragen als de motor brandspuit uit Wijk dienst moet fdoen. De Voorzitter zegt, dat dit afhan kelijk is van den duur, 'dat dienst gedaan moet worden. De heer Timmermans zou eenige personen willen benoemen welke bii brand de leiding hadden, dat niet elk het materiaal van slangen enz. in handen kan nemen. De Voorzitter zegt, dat er een op- perbrandmeester is. onder wiens lei ding alles geregeld wordt. De heer v. d. Pol komt nog met een voorstel, om de gemeente-begroo ting 1932 te wijzigen, en een post op de begrooting te plaatsen, voor de twee met rijkssubsidie gebouwde landarbeiderswoningen, opdat tot uit betaling van de kosten kan worden overgegaan. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Hierna sluiting. Spoedeischende vergadering van den Raad der gemeente Almkerk op Donderdag 13 April 1933, des n.m. 6 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer H. Blok. Daar de secretaris, de heer C. J. v. d. Wiel, wegens ziekte verhinderd] is, wordt deze functie waargenomen door den heer A. Geudeke, ambtenaar ter secretarie. Aanwezig al'le leden. De Voorzitter opent deze vergadering als 'naar gewoonte met 'gebed. Daarna deelt hij mede, dat in ver band met het feit, dat er pas 2 dagen geleden raadsvergadering is geweest, het punt lezing notulen niet op de agenda heeft geplaatst. Eveneens deelt agenda geplaatst is en dat er geen in gekomen stukken zijn. Verder deelt de Voorzitter mede, dat punt 3 van de agenda, wat betreft „zekerheidstel.ing waarnemend gemeen te-ontvanger" ook kan vervallen, daar spreker over deze aangelegenheid met den gemeente-ontvanger heeft gespro ken en deze het goed vindt, zich te laten vervangen door den heer A. Geu deke, 'ambtenaar ter secretarie en de verantwoordelijkheid hieraan verbon den, op zich neemt. Alle raadsleden kunnen zich hier mede vereenigen. Hierna is aan de orde punt 5 van de agenda: Beëediging waarnemend Ge meente-secretaris. De Voorzitter zegt. dat dit volgens de gemeente wet moet plaats vin den. B. en W. stellen voor den heer A. Geudeke. ambtenaar ter secreta rie alhier, goedgevonden door den raad. als plaatsvervangend secretaris te benoemen, voor den tijd dat de secretaris thans verlof heeft verkre gen. De heer Geudeke legt in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af. De Voorzitter spreekt hierna den wensch uit. dat de secretaris weer spoedig mag herstellen en hoopt, dat het ziekenverlof maar voor 1 maand noodig zal zijn en hii weer hersteld en gesterkt naar lichaam en geest zijn werk mag hervatten. Spreekt vervolgens de hoop uit. dat de heer Geudeke de opgelegde taak tot welzijn van de gemeente mag vervullen. Daar niemand gebruik wenscht te maken van de rondvraag, sluit de Voorzitter deze openbare vergadering. Op 18 April. in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.00 val 5 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 0.12 val 13 Crévecoeur (Maas) 0.08 val 17 St. Andries (Maas) 0 60 val 10 Venlo 10 94 was 12 Maastricht 43.73 was Keulen 0.93 was 9 ROTTERDAM, 18 April. Op de veemarkt waren heden aange voerd 165 paarden, 4 veulen, 2050 ma gere en 895 vette runderen, 285 vette (talveren, 152 graskalv., 1577 nuchtere kalveren, 152 schapen of lammeren, 452 overloopers of varkens, 27 biggen, 4 bokken of geiten. Per Vs K.G. 3e kw. 2e kw. 13—17 21—25 Koeien Ossen Stieren Graskalv. Vette kalveren 14-16 13—15 2022 16—17 1e kw. 271/,—30 24—26 19—21 /.-32V, 3V/,- -427, 50—527, Per stuk Melkkoeien f405 a f225 Kalfkoeien f445 a f245 Stieren f 50 A f250 Pinken f 40 k f 75 Graskalveren f 20 a f 60 Vaarzen f 70 k f445 Werkpaarden f400 k f200 Slachtpaarden f 90 a f490 Veulens f k f Hitten f 40 a f 80 Biggen f 5 a f 40 Nuchtere fokkalv. f 5 a f 40 id. slachtkalv. f 3 a f 4 Biggen per week f 0.40 k 0 00 Lammeren f 6 a f 42 Varkens f44.50 k f45.50 's GRAVENMOER. Geboren: Antonie, z. v. C. van Eersel en J. M. DekkersGerritje, d. v. D. Nederveen en M. M. v. Eyk Marga- retha H. en Johanna C., dochters v. I. C. v. d. Dussen en M. J. Verbeek Adri anus, z. v. T. v. d. Bie en F. E. v. d. Berg. Getrouwd: G. Faro, 33 j. en H. Blom. Overleden: H. van Gooi, 51 j. F. H. Verduin, 3 j. HERPT. Geboren: Thomas A., z. v. Th. A. de Wilt en E. A. Kuipers Adrianus J. z. v. J. Fitters en M. A. v. Sprang Adriana A., d. v. J. Fitters en M. A v. Sprang. Getrouwd: L. C. v. Drunen en Maria S. Meeus. WERKENDAM. Over de maand Maart li 933. Geboren: Wilhelmina. d. van L. v. d. Wiel en W. Timmermans; (Margaretha W.. d. van W. J. C. Baas en W. Sack; Adriana W., d. van tM. H. Vos en jM. H. Verdoorn; Pieternella, d. van W. v. d. Heuvel en B. C. Ippel; Dirk, iz. van LI.' Slinger en D. Visser; Hettie, d. van D. Roodzant e^ L. J. |Vroegindeweij Jannigje, d. va4 A. Ippel en Joh, de Heer; Willem J., z. van C. Vlot en J. Visser. V. Ondertrouwd: A. F. v. d. Heuvel, 32 j., en C. E. Kieboom', 36 j. Getrouwd: B. v. d. Oord. 28 j., met N. W. Vlot. 25 j.; J. K'. v. d. Steenhoven, 26 j. met S. J. Streng, 22 j. Overleden: F. Kieboom, 73 j.. wed. van A. de Leur; G. Pruissen. 64 j., echtgen. van H. A- de Ruiter; D. Schaddelee, 71 j.; T. Schmidt. 57 j., echtgen. van S. Paans; A. iMeijwaard 45 j., echtgen. van H. de Keijzer; A. G. Paans. 31 j.. echtgen. van D. A. Kolijn; A. Brienen 6 we ken; J. Verdoorn. 33 j. echtgen., van A. Vos. Levenloos aangegeven een. O— HEUSDEN. 19 April. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) is f 0.90 per pond. AMMERZODEN. Zondag, len Paaschdag, had bij het uitgaan der Hoogmis een aanrij ding plaats. Het 8-jarig zoontje van den smid Merkx uit Well werd door een auto gegrepen, daar het den weg wilde oversteken. Het jongetje be kwam een beenfractuur. Dr. Plas was onmiddellijk ter plaatse. De bestuurder van de auto treft geen schuld. LAND VAN ALTENA. Er -is alhier een af deeling opge richt van het Noord-Brabantsch Stam boek van het Groot Yorkshire varken, met aanvankelijk 34 leden. Voorloopig voorzitter is de heer J. Snoek te Nieu- wendijk en secretaris de heer C. G; de Jong te Almkerk. WERKENDAM. Aan den HoogWelGeb. heer G. P. C. Mullert, rentmeester bij het kroon domein is met ingang van 1 Mei a.Si. eervol "ontslag verleend. Onder zeer groote belangstelling trad voofr de Fascisten op de heer Baars met het onderwerp „Wij en de Anti-Rev.". Van de gelegenheid tot de bat werd door een tweetal personen gebruik 'gemaakt, welke door den spre ker afdoende werden beantwoord. Na afloop was het erg rumoerig en werd zelfs bij een der fascisten waar de heer Baars vertoefde een ruit inge gooid, terwijl een ander persoon een gat 5n het hoofd werd geslagen. NEDERHEMERT. GEVONDEN VOORWERPEN. EEN PAAR GLACÉ HANDSCHOENEN, op de kleine brug nabij Heusden. Terug te bekomen bij M. v. d. Werken, Thee tuin, Nederhemert, Eiland. RAAMSDONKSVEER. Donderdag, 20 April, hoopt de heer Rustige, des avonds om 7 uur, in het Evangelisatiegebouw „Eben-Haëzer" alhier op te treden. WIJK. Op den 2e Paaschdag ontstond er eenige woordenwisseling tusschen J. de B. en R, v. K. waardoor een vechtpartij ontstond en het mes werd getrokken. R. v. K. werd zoodanig verwond, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, die door dokter Veenhuysen werd verleend. DE RIJKSMIDDELEN. De gewone middelen over Maart hebben opgebracht rond f 32.6 millioen. De op brengst in Maart 4932 was f 34.7 milli oen. Het 1/12 der raming voor 4933 is f 31.8 milloen In de eerste drie maanden van het loopende jaar is de opbrengst f 9.4 mil lioen achter gebleven bij de opbrengst over hetzelfde aantal maanden van het vorige jaar en 9 ton bij 3/12 der raming over 4933. Adterffiifiënfi, HEDEN AVOND 7.15 uur allen naar de openbare vergade ring in de Oi^de School te Wijk, waar voor de Herv Ger. Staats partij zal sprek'fen Ds. A. C. G. den Hertog vari\Rotterdam. Onderwerp „Voor waarheid én recht in de Christelijke Staatkunde". Gelegenheid tot het steV(en van vragen. VRIJEN TOEGANG. «T Donderdag 20 April n.m. 7 uur komt Ds. Gravenmerjer van Amsterdam voor de radiok stemt dan allen af op Hilversum. zoo goed als nieuw, geschikt voor bakker of kruidenier. Te bevragen bij M. BRaS, Kruisstraat 498, W e r k e n d a m. Wij houden steeds voorhanden, C&RT0M8, bedrukt met opschriften Fa. L. J. VEERMAN Heusden. Voor BIND en CARTON- N AGE WERKEN berekenen wij Een bijzonder geschikte gele genheid om thans uw boeken, tijdschriften en vakbladen te laten binden. F'. L. J. VEERMAN Electrische Binderij HEUSDEN. van ouds bekend ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436. over verstopping, (trage ont lasting) gal, slijm, gevatte koude, griep, koortsigheid, maag- of hoofdpijn, geen eetlust, slechte spijsvertering, maar gebruikt drie keer daags een weinig van de be roemde Wortelboer's Krui den of een a twee Wortel boer's Pillen van Jacoba Maria Wortelboer en gij zijt spoedig weer hersteld. Reeds duizenden hebben er baat door gevonden en zij zullen ook U helpen. Gij zult tevreden zijn over de heilzame uitwerking. Wor telboer's Kruiden zestig cent per pakje, Wortelboer's Pillen zestig cent per doos, drie doozen fl.70, bij Apothekers en Drogisten. Reclamewagens speciaal tarief. Wij noteeren Schoolschriften Bij afname van Boekhandel Firma L. J. VEERMAN Heusden. genaamd„PROVINCIE ZUID-HOLLAND." Opgericht 1 Mei 1871. Gevestigd te Oad-BeOerland. De vereeniging heeft ten doel, de deelnemers onderling te waar borgen tegen de schade ontstaan door nalatigheid der huurders. Het dienstjaar loopt van 4 Mei tot 4 Mei. Informaties bij den Administrateur, den Heer A. SCHEP, Deurwaarder te Oud-Beijerland en te Sleeuwijk bij den Agent ADR. DE |ONG Pz-, Dijkopzichter, aldaar. in het Land van Heusden en Altena en de Langstraat brengt op WOENSDAG 26 APRIL a.S. uw stem uit op dat is Lid van de Tweede Kamer Voorzitter der Geldersch- Overijsselsche Maatschappü van Landbouw, een man die in de Tweede Kamerv reeds vele jaren in het bijzonder de belangen van het platteland steeds op hoogst lofwaardige wijze heeft voorgestaan. Het Bestuur der Afdeeling^imn den Vrijheidsbond in den Kieskring *Heusden<, en zij geven elkander als liefdeblijk Een VERLOVINGSRING van PH. VAN WIJK. Groote sorteering massief gouden Se nieuwste modellen. LAGE PRIJZEN. Graveeren gratis en U kunt er op wachten. UURWERKEN - GOUD EN ZILVER BEZOEKT Mr. A. G. H. Ridder van Rappard,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 3