Een verstandig Autorijder Reserve-Wiel M. NORT, 01! ÉMlilt 3 ÜlSÜeO dl. m rimÊVÊRFl R I L Ageefstitap vas da HayUrdatBsche Batik fl.V Amsterdam. Und van aitena Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN RESERVE- G0R1NCHEM. Binnenland. 4 i 4 I Vossekop Koudwaterverf Schoenenverf 4 Botermarkt 27, HEUSDEN. Rechtzaken. Burgelijken Stand No. 5330 Vrijdag 12 1933. 5. j). tankbiyzn Co'? Buk Jt.V. t 4 Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VR IJ DAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten lOcent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. zal steeds een bij zich hebben. Waarom heeft U geen Vraagt U eens wat een eenvoudige Bril, als reserve, voor U moet kosten De prijs is absoluut veel minder dan het ongerief dat U ondervindt, als geen reserve heeft. Uw Opticien ZUSTERHUIS Vergadering van den raad der ge meente WOUDRICHEM op Dinsdag, 9 Mei 1933, des voor middags 9.30 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer Jac. van der Lely. Secretaris: VVelEd. Heer Chr. van Rijswijk. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formu liergebed. waarna de notulen der vo rige vergadering door den secretaris worden gelezen en onveranderd wor den vastgesteld. Ter tafel komen de volgende in gekomen stukken: Besluit van Ged. Staten houdende goedkeuring van het in een vorige vergadering genomen besluit tot wij ziging der begrooting. Verslag van de Gezondheidscom missie over het jaar 1932. Het eerste stuk wordt voor ken nisgeving aangenomen en het ver slag voor de leden ter inzage ge legd. Naar aanleiding van een verzoek van het comité voor het aanbieden van een huldeblijk aan den A.N.W.B. Toeristenbond in verband met het 50-jarig bestaan om een bijdrage voor dat doel van f 5.te mogen ontvangen, stellen B. en W. voor hierop niet in te gaan. aangezien de gemeentefinanciën dit niet toelaten en in verband met de omstandigheid, dat door de gemeente reeds subsi die aan den A.N.W.B. wordt gege ven. t Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens komt ter tafel een schrijven van den Commissaris der Koningin in deze provincie dd. 21 'Maart jl. waarbij wordt teruggezon den met eenige door den jMinister van Binnenlandsche Zaken gemaakte opmerkingen de in een vorige ver gadering vastgestelde verordening re gelende de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging van den Ge meente-veldwachter. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten de verordening overeenkomstig de ge maakte opmerkingen te wijzigen. Voor kennisgeving wordt aangeno men een schrijven van B. en W. van Almkerk houdende mededeeling, dat Maart j.l. goedkeuring is verleend bij hesluit van Ged. Staten d.d. 8 aan de gemeenschappelijk regeling op den keuringsdienst van vee en vleesch in den kring ^Vlmkerk. Vervolgens komt aan de orde een verzoek van het bestuur van Wou- drichem's Fanfarecorps alhier, dd. 28 April j.l. om toestemming voor het gebruik van het gymnastieklokaal der ie Openbare school voor het houden van een bazar op een nader vast te stellen datum in October a.s. en om vergunning de muziektent we der te mogen plaatsen op de Hoog straat nabij het terrein van de firma Bax. De Voorzitter deelt mede. dat B. en W. ten aanzien van het eerste verzoek voorstellen dit in te willi gen onder voorwaarde, dat van de netto-opbrengst van de bazar een na- -der door B. en W. te bepalen per centage wordt afgestaan ten behoe ve van het plaatselijk Crisis-Comité. Eveneens wordt voorgesteld tot in williging van het tweede verzoek. Het lid Spiering merkt nog op. dat verplaatsing van de muziektent in verband met het verkeer en met de omstandigheid, dat het op de te genwoordige plaats zoowel voor mu zikanten als luisteraars ondoenlijk is wegens de daar altijd gevoeld wor dende wind. zeer aanbevelenswaard is. Het voorstel van B. en W. wordt vervolgens met algemeene stemmen aangenomen. Ten vervolge op de reeds in een vorige vergadering gehouden bespre kingen aangaande een drinkwater voorziening voor deze gemeente deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. thans voorstellen aan de iN.V. Wa terleiding-Maatschappij Noord-West- Brabant te Oudenbosch concessie te verleenen tot het leveren van water en het leggen van buisleidingen In ge meente-eigendommen volgens een contract, hetwelk door den secreta ris wordt voorgelezen. Tevens wordt nog voorlezing ge daan van een te dezer zake ontvan gen schrijven van den Voorzitter van het Waterleiding-Comité voor het Land van Heusden en Altena d.d. 13 April j.l. waarbij wordt toegezonden een afschrift van een van den heer i Directeur van Eet Rijksbureau voor j Drinkwatervoorziening te 's-Graven- 1 hage ontvangen schrijven houdende weerlegging van het betoog van den i heer A. de Haan te Heusden in het DE NIEUWE DRANK Vloeibaar Fruit uit Hollandsche Vruchten. Gezond, Verfrisschend, Versterkend, Alcoholvrij. 16 CENT PER FLESCH. A. BAA1JENS BOTERMARKT 88 HEUSDEN. -A Nieuwsblad van Heusden d.d. 29 Mrt. j.l. betreffende het stichten van pen eigen waterleiding voor het Land Ivan Heusden en Altena. Het lid Kuijpers zegt. dat uit het contract blijkt, dat de motorspuit niet op de waterleiding mag worden i aangesloten, waardoor de factor ver- valt, dat de gemeente geen kosten meer behoeft te maken voor het on derhoud van de brandputten. Tevens vraagt hij of de concessievoorwaar den voor alle gemeenten dezelfde zijn. De Voorzitter deelt mede, dat de spuit zelf niet mag worden aangeslo ten dan met speciale vergunning, doch dat door de Maatschappii op verschillende plaatsen brandkranen zullen worden gemaakt. Ten aanzien van de vraag van het lid Kuijpers kan hij mededeelen, dat de voorwaarden voor alle gemeenten gelijk zijn. Het lid Schaap vraagt waar de brandkranen zullen komen hetwelk volgens den Voorzitter nog niet be kend is .Deze zullen worden gelegd op een afstand van 80 a 100 meter, zoodat er voldoende zullen komen, j De Voorzitter deelt tevens nog jne- de dat en W. voorstellen op de voorwaaruen in te gaan onder 'be paling, dat bij de inwoners, die. dat verlangen het verschuldigd bedrag voor waterverbruik wekelijks wordt opgehaald en dat de Bokkeschans. welke op het oorspronkelijk plan niet voorkomt, eveneens onder de gewo ne voorwaarden van water wordt voorzien. Het lid Spiering zegt, dat hii van het nut van een waterleiding over tuigd is. doch dat zijn grootste be zwaar is, dat in dezen tijd weder extra lasten op de schouders der in gezetenen worden geladen. Vooral daar hij heeft gemerkt dat er in deze gemeente slechts een betrekke lijk gering aantal perceelen in de laagste categorie zullen vallen heeft hii zich afgevraagd of hij thans hier op wel mag ingaan, te meer daar het hem bekend is dat zeer zeker van den Oudendijk een groot gedeel te der bewoners het zeer slecht zal kunnen betalen. Het lid van Wendel de Joode zegt, dat hij het bezwaar van het lid Spiering eveneens gevoeld, ter wijl hii van meening is, dat de aan- legkosten grooter zullen zijn dan wordt voorgesteld. Het lid v. d. Wiel zegt, dat hii geheel met de bezwaren van de vo rige sprekers accoord gaat, doch dat toch de noodzakelijkheid om de men- schen van goed drinkwater te voor zien ook niet over het hoofd mag worden gezien. Het is thans een goed- voor alle voorkomende feest gelegenheden is s t/e e d s te ontbieden, - Ist8 KLAS WERK f Desgewensch^ ook proef. Aanbevelend Breestraat 67 HEUSDEN. telbf. No. is Ra.a.:m.sca.on.lcs vzeer. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt géiden a Depositorentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. -siöiassB* Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTKA meening, dat het betalen van deze heeft de vrouw 580 costuums gestolen kosten voor verschillende menschen voor een waarde van meer dan 14.000 meer bezwaarlijk zal zijn dan de kos- m9rk. Zij werd tot l1/, jaar gevange- nisstraf veroordeeld ten voor het geregeld terug komend waterverbruik. Het lid Kuijpers merkt dienaan gaande op. dat deze kosten toch slechts éénmaal zijn te maken en dat het z.i. hetzelfde is of deze nu O— NOORSCH SCHIP IN NOOD. Maandagavond onderbraken de Russische radiozenders hun programma en deelden binnen 2 jaren dan wel binnen 4 mede, dat uit de richting van Frans jaren moeten worden gemaakt. Jozef'sland S O.S. seinen kwamen. Deze Vervolgens wordt het vooistcl van bleken te komen van het Noorsche schip en,.^- om aa.n „Fridtjof Nansen", dat zinkende was met I40 man aao boord, onder wie 85 adelborsten o AARDVERSCHUIVINGEN. koope tijd voor den aanleg der wa terleiding en hij is van jmeening, dat indien de gemeente thans niet toetreedt, van een waterleiding voor deze gemeente nooit meer sprake |zal kunnen zijn. Hij wijst op de toestem den welke er thans in deze gemeente op het gebied van watervoorziening heerschen en noemt dan ook den Oudendijk, waar de menschen ge noodzaakt zijn om het vuile buiten water te gebruiken. Zooals reeds ge zegd, voelt hii evengoed als de an dere heeren de financiëele bezwaren, welke aan het besluit vast zitten, doch aan den anderen kant is hii van meening, dat de volksgezondheid in het algemeen hier den doorslag moet geven en daarom stapt hij dan ook over naar voren gebrachte bezwaren heen. Tevens merkt hij nog op. dat de aanleg een volkome werkverrui ming voor deze streek zal beteekenen. In verband met een *en ander zal hij dan ook zijn stem aan het voor stel van B. en W. geven. Het lid Holster is van meening, dat het punt betreffende de kosten zeer zeker zoodanig is:; Üat het te overwegen is. Daartegenover staat, dat de inwoners, ook van den Ouden dijk, reeds jaren hebben geroepen om een betere watervoorziening, welke toch tot op heden in deze gemeente steeds veel ellende en tevens groote kosten heeft opgeleverd. Indien thans niet over de verschillende bezwaren wordt heen gestapt, is het resultaat dat ook in de toekomst niet op een goede drinkwatervoorziening behoeft te worden gerekend en dan zullen de inwoners de gemeente verwijten, waarom niet voor goed water werd gezorgd. Ondanks al de naar yoren gebrachte bezwaren, waarvan hii eveneens overtuigd is, is hii van mee ning, dat thans gehandeld moet wor den en getracht moet worden ook in deze gemeente een goede water voorziening te krijgen. Het lid Schaap merkt nog op. dat het voor de menschen die ei genaar van verschillende perceelen zijn groote kosten mede zal brengen deze aan de waterleiding aan te slui ten. Hij vraagt in verband hiermede of het niet mogelijk zou zijn, dat de verplichtig tot aansluiting van 2 op 4 jaar werd gebracht. Hij is van Brabant" te Oudenbosch concessie te verleenen tot het leveren van drink water in deze gemeente, onder voor waarde dat ook de Bokkeschans wordt aangesloten en dat de inwoners die zulks wenschen het waterverbruik wekelijks zullen kunnen betalen met 6 tegen 1 stem aangenomen. Tegen stemde het lid Spiering. Slot volgt. FRANSCH VERKEERSVLIEGTUIG VERONGELUKT. Zes dooden. Een Fransch verkeersvliegtuig vertrok Dinsdagmiddag van Barcelona naar Tou louse. Ongeveer een uur na het vertrek vloog de piloot, als gevolg van den dichten mist, tegen een huis van het op 1700 meter hoogte gelegen Spaansche dorp Door een aardverschuiving zijn naby Lanaye, in de Belgische provincie Luik, groote stukken rots naar beneden gekomen, waardoor een leegstaand huis is vernield. De autoriteiten hebben de ontruiming van de huizen in het bedreigde gebied gelast. Opnieuw heeft in het Roemeensche de partement, dat onlangs door een dergelijke ramp werd getroffen, zich een aardver schuiving voorgedaan, waarbij een woud, ter oppervlakte van 100 H.A., in den bodem tot een diepte van 30 meter weg zonk. De bevolking van het betrokken gebied is door een paniek bevangen. O— KANO'S EN ZEILBOOTEN IN DEN STORM. De voorjaarsstorm, die Zondag te Ber lijn heeft gewoed, heeft het ergst huis- Villagran. Het toestel geraakte in brand, viel en werd geheel vernield. De piloot, gehouden op het groote Müggelmeer. Hi«r de marconist, een vertegenwoordiger van 030681611 a'le reddingsstations aan het de luchtvaartmaatschappij en drie pas- werk 003 de omgeslagen kano s en zeil- sagiers kwamen om het leven, zonder hooten te hulp^ te komen, 40 menschen dat een poging kon worden gedaan hen te redden. DROGISTERIJ A. 4 4 VRACHTAUTO DOOR TREIN GEGREPEN. 2 dooden. Maandagmorgen 4 uur werd een vracht auto op den overweg Mortsel bij Ant werpen door een goederentrein verrast. De wagen werd 100 meter meegesleurd. Twee personen, die op de auto zaten, werden afschuwelijk verminkt en opslag gedood. o DIEFSTAL OP GROOTE SCHAAL. In 1924 bood een vrouw aan een handelaarster in tweedehandsch dames- kleeding een partijtje kleeren aan. De handelaarster kocht deze inderdaad tegen een betrekkelijk hoogen prijs en daardoor raakte de verkoopster geheel onder invloed van de handelaarster. Deze dwong de vrouw, die employé was in een confectie magazijn, gemiddeld iedere week twee damescostuums te stelen, waarvoor zij haar per stuk één mark gaf. In totaal werden opgevischt. O— MEISJE IN AUTO VERMOORD Te Crossen aan de Oder hebben wan delaars in het bosch het lijk van een jong meisje gevonden. Sporen in de nabijheid wezen erop, dat het slachtoffer met een auto naar de plaats van het onheil is ge bracht en reeds in de auto is vermoord. O— KORT RECHT. Te Alzenau in Silezië voerde een rij wielhandelaar een proces Zijn tegen stander verscheen voor zijn woning en schoot hem na korte woordenwisseling dood. O— TERECHTGESTELD. De wegens moord op den brievenbe steller Schwan ter dood veroordeelde met selaar Reins is te Berlijn terechtgesteld. BOSSCHE RECHTBANK. A. v. G,, Kaatsheuvel, beleediging, f3 of 3 d. h. T. v. d. K., Sprang, mishan deling f10 of 10 d. h. GERECHTSHOF 's-BOSCH. H. v. V. en A. v. V., kooplieden, Wijk en Aalburg, ieder een maand gevangenis straf L. v. R., Capelle (B) zes maanden gevangenisstraf. HEUSDEN. Geboren: Alleerta Anthonia, d. v. K. v. Sinttruijen en van A. A. v. Sleijs. Getrouwd: M. J. M. Nelissen en A. J. M. van Eggelen. Overleden: M. A. van den Enden, echtgenoote van H. Fitters, 43 j. 1WSIBLU voor het laad van fieasden en Aitena, de Langstraat en de Sommelerwaard HERO PERL

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 1