mt Plaatselijk Nieuws. Gornelis de cAntonle ALMKERK. Tot Eestuursleden van de Chr. at. Werkmansbond alhier, zijn her- ozen de heeren Joh. de Witt en M. Wijk. Terwijl in de vacature G. >ekker werd gekozen de heer A. urghout. A.s. Zaterdagavond, 13 dezer, oopt de Geref. Mannenvereen. in de onsistoriekamer een vergadering te ouden, alwaar de heer A. J. Pouli en inleiding hoopt te geven over art. 2 der Geloofsbelijdenis. CAPELLE. -J.L Woensdagavond 7 uur, ferd in de Ned. Herv. Kerk alhier, e jaarvergadering gehouden van de 4ed. Herv. Jongemeisjesvereen. op T G. Na de afhandeling der keurig erzorgde jaarverslagen, die onder Lankzegging werden goedgekeurd, olgden inleidingen, afgewisseld met oordrachten, die door de aanwezigen net aandacht beluisterd werden. Ds. B. v. Ginkel te Nieuvvpoort leeft voor het 'beroep naar de Ned. ierv. gemeente alhier 'bedankt. J.l. Dinsdagavond 8 uur werd in iet Stationskoffiehuis van den heer L. van Dongen alhier, een algemeene edenvergadering gehouden van de 2oöp. Boerenleenbank. Na de gebruikelijke opening werd ot secretaris dezer 'vergadering aan gewezen, de heer *C. Vos v. Gent, >ecretaris van het Dagelijksch Bestuur, vaarna een uitvoerig verslag van den :oestand der bank over het afgeioopen aoekjaar werd uitgebracht, waaraan wij iet volgende ontleenen: De totale omzet der Bank bedroeg gedurende het boekjaar 1932 f256033.08 lus f 81425.07 minde;r dan het vorig jaar. Aan spaargelden werd ontvangen i 58882.86 en terugbetaald f 77453.28. De gekweekte rente bedroeg voor spaarders f6799.28, waarvan f 1047.04 n contanten werd uitbetaald en t 5752.24 als spaargeld werd bijgeschre ven. In 1932 werd aan nieuwe voor schotten uitgegeven f11300.Het sal do der reeds uitstaande voorschotten, oedragende f 129205.94, werd door te rug- en afbetalingen verminderd met E13700.zoodat op 31 December j.l. het totaal, wegens op deze wijze ver strekte gelden, bedroeg f 126805.94. Aan voorschotrente ontvangen f6645,79. In loopende rekening werd uitgegeven f146065.74 en ontvangen f 160588.45. Dp het einde van het boekjaar bedroe gen de totale uitgaven in loopende re kening f 110650.58 en de ontvangsten f21867.87. De in loopende rekening ont vangen rente bedroeg f4280.77, de uit betaalde rente f201.88, terwijl de uit gaven voor diverse doeleinden f252.53 bedroegen. Het bedrag, dat bij de Cen trale geplaatst was, varieerde tusschen de f50000.en f60000.Het aantal spaarders bedroeg per ultimo Decem ber 1932 263. Er kwamen 9 nieuwe bij ener gingen er 13 af, wegens vertrek en overlijden, alzoo> een vermindering van 4. Het aantal voorschotten nam met 8 toe en verminderde wegens ge- heele aflossing met 9, derhalve ver mindering van 1. Het aantal loopen de rekeningen bedroeg per 31 Decem- berber j.l. 29. Twee gingen er af, terwijl er geen nieuwe bijkwamen. De zuivere winst, welke thans weer op de reserve kan worden gebracht, be draagt f654.28. Het aantal leden, be dragende 169, onderging de volgende verandering. Er kwamen 2 nieuwe le den bij, 4 gingen er af wegens over lijden en vertrek. Hierna had de verkiezing plaats van van een lid van den Raad van Toe zicht, wegens periodieke aftreding van den heer A. v. d. Hoeven en van een lid van het Dagelijksch Bestuur wegens periodieke aftreding van Dr. Ph. J. Kohier. Beiden werden met algemee ne stemmen herkozen, en namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen hun benoeming aan. De rekening en balans over het boek jaar 1932 werden door de daartoe aan gewezen commissie nagezien en in or de bevonden en onder dankzegging aan den kassier, den heer B. Verhoe ven, voor zijn accuraat beheer en de vele werkzaamheden in het belang der bank goedgekeurd. Na de rondvraag volgde sluiting door den Voorzitter. DUSSEN. Dezer dagen slaagde onze dorpsgenoot, de heer W. A. v. Vark, voor 't diploma stenografie „Systeem Groote." De lessen hiervoor werden gevolgd van het Instituut „Asso" te Arnhem. GORINCHEM. Op de Woensdag gehouden Paarden markt werden aangevoerd 300 stuks tegen 289 het vorige jaar. Ivr was op dezen dag een stuggen han- del. Bui'en'andsche kooplieden waren niet aanwezig, waaraan de Duitsche jodenvervolging wel niet vreemd zal zijn. Ook werden op dezen dag nog paarden- waikten gehouden te Zwolle en te Assen. De prijzen bleven ongeveer gelijk aan die van de vorige markt. 's GRAVENMOER. In de op 8 Mei gehouden bestuurs vergadering van het Groene Kruis alhier, is met algemeene stemmen benoemd tot wijk-, zieken- en kraamverpleegster voor 's-Gravemoer en Dongen, zusterS. Winters wijk te 's Gravenhage. Deze zuster za' 16 Juni a.s. als opvolgster van zuster v. d. Kolk in dienst treden. Het fanfarecorps „Euterpe" alhier, zal a.s. Zaterdag 13 Mei uitgenoodigd door de muziekvereeniging „Aurora" te Dongen die dan haar 25 jarig bestaan viert, een muzikale wandeling maken door de hoofdstraat van Dongen en vervolgens een concert geven in den tuin of de zaal dier vereeniging in de Kerkstraat aldaar, De Christelijke Zangvereeniging „Halleluja" en het daaraan verbonden Kinderkoor is voornemens Donderdag 18 Mei a.s. eene uitvoering te geven in de Geref. Kerk alhier. Het bestuur, dat voor nemens is het batig slot af te dragen aan het Groene Kruis, doet hiermede een mooie daad, die zeer gewaardeerd wordt door het bestuur van het Groene Kruis. Mogen vele inwoners van 's Gravenmoer deze uitvoering bezoeken. GENDEREN. Bij de gelegenheid van de Willem de Zwijger herdenking is alhier opgericht een Christelijke Oranjevereeniging, met als bestuur Ds. Kuyper, voorzitter W. Blom, secretarisJ. den Ouden, penning meester Ant. v. d. Kolk en G. v. d. Beek L.G.zn. OOSTERIIOUT. Op 16 Mei a.s.. zal het veer tig jaar geleden zijn, dat Adr. Wil- lemse metselaar, bij de firma H. H. Martens en Zoon alhier, in dienst trad. Onder groote belangstelling herdacht Woensdag 10 Mei, het iecht- paar Leijten van Wanrooij hun gou den huwelijksfeest. RAAMSDONKSVEER. Naar we vernemen, werd voor ongeveer f 1800 aan rentelooze aan- deelen genomen, om te komen, jtot stichting van een Protestantsch Ver- eenigingsgebouw. VEEN. Dinsdag kwam het driejarig dochtertje van J. v. d. Bogaard al spelenderwijze in een diepen sloot terecht. G. Verbeek die het ongeluk zag gebeuren, spoedde zich vlug naar de plaats des onheils en mocht de kleine weer op het droge brengen. Hoewel alreeds geheel bewusteloos, wist men toch de levensgeesten weer op te wekken. Onder No. 15 is het gemeen tehuis thans telefonisch aangesloten. WIJK. Aangezien, de ministrieele be slissing voor het doorgraven van jden Hoogen Maasdijk ten behoeve van het Noorder-Af wateringskanaal nog niet is verkregen, is de werkverschaf fing aan dit kanaal zoo goed als geheel stopgezet. De werkeloozen zijn dus weer aangewezen op stempelen. WAARDHUIZEN. De jongeheer C. T. v. Her wijnen, behaalde dezer dagen het di ploma boekhouden. De lessen hier voor betrok hij van het Opleidings instituut A.S.S.O. te Arnhem. Tot tijdelijk onderwijzeres, aan de R. K. Bijzondere Meisjesschool, is benoemd, Mej. C. J. Wooning uit 's-Hertogenbosch. De Zeereerwaarde Pater Hu- bertus, assistent der St. Theresia- kerk te Waspik-Boven is benoemd tot prior van het klooster der E. Pj. Ongeschoeide Carmelieten te Geleen. Ongeveer 3 jaren is Pater LHubertus alhier werkzaam geweest en heeft zich in dien tijd alom bemind ge maakt. De inwoners van Waspik, doch vooral die van Waspik-Boven zien Hem dan ook noode heengaan. O- Heden herdenken wij het heugelijke feit, dat onze Magazijnbediende, en onze Reiziger, onze Firma gedurende '25 jaar trouw gediend hebben. Gaarne hopen wij, dit \oor beide jubilarissen tot een onvergetelijken dag mag zijm Woudriehem, 13 Mei 1933. hebben opgeruimd. Ook moeten de ze door hun vlugheid de rijkssteun van f 0,2 3 per 100 kilogram missen, daar hun voorraad op het tijdstip der inwerking treding niet meer aanwezig was en zoodoende buiten beschou wing bleef. Op deze wijze komt het dagelijks gebruikte spreekwoord: Men weet toch niet of men te hard, of te langzaam loopt, weer met dit bo vengenoemd euvel, op den voorgrond. Marktbericht**!!. 's HERTOGENBOSCH, 9 Mei. Boter. Aanvoer 28.125 K.G. Hoogste piijs f 1.55. Laagste f 1.45. Middel f 152 'sHERTOGENBOSCB, 10 Mei. Op de markt van heden waren aange voerd 2611 stuks, 1433 stuks hoornvee, 956 biggen, 25 zeugen, 136 schapen of lammeren en 61 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f160 tot 1250 per stuk Kalfvaarzen 130 Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 24—28 p. pond Koeien 2e 22 —26 Pinken van f 80.—» tot f 160.- Zeugen 45.75. 80 210 160 p. st. 8. 43. 6. 14. WERKENDAM. Zaterdag a.s.. zal de opstdui" venvereeniging „Stormvogels" (Wer kendamHardinxveldalhier, een wedvlucht houden vanuit Mons (Bel gië). Afstand 168 K.M. Met het houtschillen verwond de H. J. R. zich zoodanig aan bei de handen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door de Chr. Geref. Jonge- lingsvereen. „Gideon" alhier, werd een propagandavergadering gehouden in de Chr. Geref. Kerk, welke goed was bezocht en in alle opzichten goed is geslaagd. Geleverd werd een on derwerp over Johannes 21 en over Prins Willem van Oranje, waarop een gezellige en leerzame gedachtenwis- seling volgde. ZALTBOMMEL. Op de gehouden veiling werd besteed voor Bakaardbeien I 4380 ct. p. pond. Bakaardbeien II 18.37 ct. p. pond. Aanvoer bakaardbeien 1800 pond. Asperges 1^ .ct. per bos. NEDERHEMERT. Het eerste meevallertje, dat de landbouwers, sinds het laatste jaar meemaken, is wel, dat. de aardappel prijzen, eensklaps zijn gestegen en wel voor het beste merk, „Bravo's", vanaf fo,So tot en met f1,30 per 70 kilogram. Jammer, dat het mee- rendeel der verbouwers weer achter het net visschen, doordat ze te vlug hun voorraad, hetzij voor veevoeder hebben verbruikt, ofwel voor lagepr. Biggen Schapen Lammeren Aanvoer heden klein, vetvee vlugge handel met hoogere prijzen. Kalfkoeien en vaarzen piijshoudend Magere ossen en koeien prijzen hooger als vorige week. Pinken prijshoudend. Biggeu vlugge handel. Prijzen onveranderd. Dragende varkens handel goed. Schapen en lam meren nauwelijks prijshoudend. GORINCHEM, 8 Mei. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 252 runderen, 26 nuchtere kalveren, 15 schapen, 92 lammeren, 117 overloo- pers, 873 biggen. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 140—210 Vielk Koeien f 120—470. Kalfvaarzen f80130. Guiste vaarzen f 50 110 Stieren f 3010 Pinken f 30 60. Nuchtere fok kal veren f 711. Nuchtere kalveren voor export f45.50. Drachtige varkens f 30—60. Overloopers f 1120. Natie zeugen f 1845 Biggen f 5-!^l2. Schapen f 5 7. Nü\S HET TIJD planten in nieuwe potten de stoelen on breek b. Lut^iSua-zittingen en de Kinder wagen van nieuw wiel band latek voorzien. BAZAR „DE Eind T T E M A N" G 0 rH.n c h e m.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 4