Donderdag 25 Mei Zondag 4 Juni Hemelvaart. Pinksteren. FEESTDAGEN COSTUMES H.M. de Koningin antwoordt Roosevelt. 1 60 JARIS JUBILEUM 1873-1933 JUBILEUM PRIJZEN. HEEREN COSTUMES f 12.- f 19.- f 24- f 29 - f 32.-. ons JUBILEUM GESCHENK ONS VOLK VERAFSCHUWT DEN OORLOG. Vérgaande ontwapening thans gebiedend noodzakelijk. „Bereid, zonder voorbehoud','! H. M. de Koningin heeft, onder dagteekening van 17 Mei, het vol gende regeeringstelegram gericht tot den president van de Vereenigde Sta ten te Washington Het is, Mijnheer de President, een groote voldoening voor mij, dat het antwoord van Nederland op Uw te legrafisch beroep terstond en zon der voorbehoud kan worden gegeven. Dit volk, uit naam waarvan Ik spreek, verafschuwt den oorlog. Liet zou natuurlijk een aanval weerstaan, maar het verafschuwt dep oorlog. Evenzeer als het uittarting en aan val tusschen burgers veroordeelt, ver oordeelt het uittarting en aanval tus schen volken. Het meent, dat de tijden zijn aan gebroken voor de volkengemeen schap om door daden te toonen, dat zij -vast besloten is te breken met het recht van den sterkste, als haar even- tueele hoogste norm. Vreedzame regeling is de uitslui tende methode om nationale geschil len te beslechten. Mij is geen reden beleend waarom vreedzame regeling ■niet de uitsluitende methode zou zijn om internationale .geschillen te be slechten. Mijn land is diep overtuigd dat, wil dit doel kunnen worden bereikt, vér gaande ontwapening thans gebiedend noodzakelijk is, immers voortgezette bewapening leidt tot wedloop in be wapening en, gelijk pijnlijke, doch al te spoedig vergeten ondervinding bewijst, tot onvermijdelijken oorlog. Nederland is bereid om met de andere volken der wereld de vier stappen te doen, welke gij voorstelt als eerste en belangrijke bijdrage tot daadwerkelijke ontwapening. Het maakt geenerlei voorbehoud bij de ze verklaring. Wat een non-agres sieverdrag betreft, ben ik het met u eens, dat het onder de tegenwoor dige omstandigheden wellicht goed is, dat bestaande en geldige non- agressieverdragen en geldende ver plichtingen om te ontwapenen, plech tig worden bevestigd teneinde hun bindende kracht opnieuw aan het geweten der wereld voor te houden. De aanstaande economische confe rentie kan verzekerd zijn van den actieven en van ganscher harte gege ven steun van mijn Regeering. De economische en financiëele toestand vraagt onmiddellijke en doeltreffende maatregelen. Nationaal komt dit land op voor een gezond en geordend economisch en financieel leven. In ternationaal komt het op voor on- belemmerend handelsverkeer, stabie le valuta en betere prijzen. Nederland hoopt, dat de Londen- sche conferentie een daadwerkelijke en duurzame verlichting ten gevol ge zal hebben. Tevens vertrouwt het, dat deze conferentie en de daarin vertegenwoordigde Regeeringen zich zullen laten leiden door de onveran derbare wetten van economische waarheid en geen acht zullen slaan op- hetgeen oppervlakkige en kort zichtige meening en individueele be langen gaarne zouden zien aanvaard. Het algemeen belang moet hier, zoo ooit, overheerschen. Met mijn Regeering en volk deel ik ten volle in de hoop, dat de ver wachtingen, waaraan Gij uitdrukking hebt gegeven, in vervulling zullen komen. w.g. WILHELMINA R. v.fyp B. -yv—.r - G *- - - lf den gesteld, dien dag op een pret tige wijze te vieren. Gevonden voorwerpen. Een autokrik; zich te vervoegen bij den Brigade Commandant der Kon. Ma- rechaussée te Heusden. Dinsdag herdachten Joh. Har- itog en zijn echtgenoote hun 50-ja- rige echtvereeniging. Er was door de buurtgenooten een fraaie eere- boog opgericht voor de woning aan de Wijkschestraat, terwijl ook de woning binnen was versierd. Hét echtpaar mocht gedurende den jgeheeién dag vele blijken van belang stelling ondervinden. De buurtcom- missie overhandigde een bedrag in geld, dat door deze commissie in cle isfad was gecollecteerd, wat een aar dig bedrag had opgeleverd. Des avonds brachten zoowel de fanfare der H. Familie, als deHeus- densche Fanfare een serenade, wat vanzelf sprekend een talrijk publiek op de been bracht. Na afloop dezer serenade werd nog een rondgang door de gemeente ge maakt, waarbij nog een paar sere nade's werden gebracht. 's GRAVENMOER. 1 De heer M. de Jong alhier, is be noemd als onderwijzer aan de O. L. school te Buiningen (Dr.). Het echtpaar P. van Gooi en N. v. Oosterhout aan de Emmalaan alhier, hoopt op 31 Mei a.s. het gouden huwelijksfeest te deren. Naar wij vernemen, zal Ds. Baars Em. predikant der Chr. Ger. Kerk te Werkendam, zich metter woon hier vestigen en de kleine Chr. Geref. Gemeente alhier, zooveel mo gelijk van dienst zijn in het bedie nen des Woords en der Sacramenten. Klein Dongen. Voor rekening van den heer P. v. Hees, werd aan besteed het bouwen van een land bouwerswoning met stelling. Hoogste inschrijver in massa was J. v. d. 'Avoird te Dongen voor f 10,365. Laagste in massa: J. Couwenberg te Tilburg voor f 8700. Het metsel- en timmerwerk werd opgedragen aan J. v. Laarhoven te Raamsdonksveer voor f 7770; het ove rige werk werd aangehouden. NIEUWENDIJJL De eieren worden hier ver handeld in prijzen van 21/2—31/z ct. per stuk. De laatste werken wordt door Ide radio-luisteraars veel last onder vonden van de electrische geneesap- paraten, die een groote storing ver oorzaken in de ontvangtoestellen. De storing is van dien aard dat muziek en de sprekers totaal on verstaanbaar zijn. In verband hier mede hebben een aantal bezitters van een radiotoestel een verzoek gericht aan B. en W. ten einde afdoende maatregelen te verkrijgen in deze zeer actueele aangelegenheid. Deze week had de aanbeste ding plaats van het banwerk voor het Nieuwland van Altena. Liet werk werd voor zeer lagen prijs aangeno men. Naar we vernemen zal het Mannenkoor „Onderling Genoegen" directeur de WelEd. Heer Snijers, deelnemen aan het binnenkort te hou den concours te Raamsdonksveer. NEDERHEMERT. Door den Centralen Boeren bond, gevestigd in Rotterdam, wor den pogingen aangewend om met enkele afdeelingen in den Bommeler- waard, waartoe ook onze afdeeling behoort, te geraken tot plaatsing van eene electrische graanmaalderij, met als standplaats onze gemeente. Naar wij vernemen zullen voor deze even- tueele plaatsing zeer groote financi- eele offers worden geëischt, die het bestuur en leden, naar wij vreezen, wel eenigszinds zullen doen afschrik ken. SPRANG. J.l. ;Maandagavond kwam den kring Vrijhoeve-Capelle' en Omstre ken van meisjesvereeniging op G.G. in het Geref. kerkgebouw in :een goed bezochte vergadering bijeen. Haar presidente Mejuffrouw Jo Verhagen uit 's-Gravenmoer opend op gebrui kelijke wijze en heet de aanwezigen welkom. Door een der leden van de vereeniging juit Drimmelen werd als :onderwerp ingeleid „Gezinsleven" terwijl na de pauze door de ver eeniging Raamsdonksveer ter bespre king werd behandeld het onderwerp „Zondvloed en het Noachitiesch ver bond". Op beide onderwerpen volg de een leerzame bespreking. Daar Ds. Hage op deze vergadering aan wezig zou zijn had zijn Eerw. vanuit Amsterdam telegrafisch bericht van verhindering ingeoznden en had Ds. P. Keizer verzocht deze vergadering bij te wonen, waaraan door zijn Eer waarde is gevolg gegeven. Na voor lezing van het telegram van verhin dering van Ds. Hage sprak Ds. Kei zer nog een opwekkend slotwoord. De presidente dankte Ds. K. en ver zocht zijn Eerw. de vergadering met dankgebed te beëindigen. Het 4:jarig dochtertje van ze keren B. alhier, viel uit zijn ledi- kantfe met de jgevolgen, dat het zijn sleutelbeen brak. A.s. Dinsdag hoopd de beroe pen predikant bij-de Ned. Herv. ge meente alhier, candidaat Vollebrecht een bezoek aan deze gemeente te brengen en zal 's avonds 7 uur in den dienst des Woords voorgaan. WIJK EN AALBURG. Op Hemelvaartsdag zal op het „N.O.A.D."-terrein alhier Groot Con cours Hippique met springconcours worden gehouden. Ongetwijfeld zal dit Hippisch con cours veel belangstelling trekken. WIJK. Van de verloting ten bate van TOT 5 JUNI ONS 1 JUBILEUM GESCHENK ONZE SPECIALE JUBILEUM- PRIJZEN f 12.— f 19.— f24.— f29.— f32.— Meer dan vroeger gaat ieder met deze naar buiten. De natuur roept. En de mensch, die aan deze roep gehoor geeft, wil zich KLEEDE\ als die nieuwe frissche natuur. In Pinkstertijd is 't voorjaar op zijn mooist. Wij brengen een schitterende collectie voor grooten en kleinen in onze extra lage Bovendien ontvangt iedere kooper, die boven f 19. aan kleeding koopt, (een fijn kistje JUBILEUM-SIGAREN). Dit geldt tot 5 laat de extra gelegenheid niet voorbijgaan. BEZOEKT ONZE MAGAZIJNEN voor iederen stand, beurs en leeftijd. 't Beste, goedkoopste en oudste kleedinghuis te GORCUM V Üfe* ;4'C - het „Groene Kruis" zijn nog steeds niet afgehaald: 3e prijs fietsverloting No. 109 (rookstel). 6e prijs fietsverloting No. 158 (bon st. of v.). ge prijs fietsverloting No. 544 (kom met deksel). 5e prijs spreiverloting No. 89 (gehaakt kleedje). Indien deze prijzen 31 Mei a.s. niet zijn afgehaald vervallen ze aan de vereeniging. Dinsdagmiddag had de smids leerling J. v. Helden het ongeluk zich zoodanig aan zijn rechterduim met een snijdend voorwerp te ver wonden, dat hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. WASPIK. Tot lid van het bestuur van de Nederlandsche Federatie van Har- moniën en Fanfaregezelschappen, af deeling Noord-Brabant is benoemd de heer B. v. Sclrijndel alhier. Door de leden der St. Elisa- bethsvereeniging zal in den loop de zer maand de jaarlijksche collecte langs de huizen worden gehouden. In plaats van den ZeerEerw. Pater Hubertus, die tot prior van het klooster te Geleen werd benoemd, is tot assistent der St. Theresiakerk te Waspik-Boven benoemd de Wel eerwaarde Pater Mauritius. WERKENDAM. Door het onverwacht stoppen van een voor hem rijdende auto kwam de heer W. K. alhier met dezen in botsing, waardoor de ach terbumper geheel werd ingedrukt, terwijl van de wagen van den heer K. de vooras werd ingedrukt, bene vens de radiateur. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. De Zaterdag j.l. gehouden Propaganda Korf bal wedstrijd tus schen „Deetos ÏI" uit Dordrecht en een twaalftal uit Altena, gespeeld op 't voetbal terrein van W.V.V- al hier werd door eerstgenoemde ver eeniging met een welverdiend 12-3 gewonnen. De wedvlucht gehouden door de postduivenvereen. „Stormvogels" van uit Mans (België) afstand 105 K.M. was als volgt: 1 en 14 P. de Jong en Buik; 2, 9 P. den Breejen; B. Groeneveld 3; 4, 11 P. Groeneveld; 5 B. Vink; 6 de Boon en Mik; 7 I). Biesheuvel; 8 J. A. Visser; 10, 12 A M. Vos en Kooiman; 13 A. Boonstoppel. A.s. Zaterdag wordt door deze vereen, deelgenomen aan het Nat. concours met een wedvlucht vanuit Noyon (Frankrijk) afstand 283 K.M. Door de Bijz. Vrijw. Land storm, afd. Werkendam, werd in 't Geb. v. Chr. Belangen onder leiding van den Voorz. der plaatselijke Com missie, de heer Jac. G. van Oord, haar jaarvergadering gehouden. Na opening werd door Luitenant Groenendijk van Hillegersberg een opwekkende rede gehouden, behan delende „Willem van Oranje", waar in hij de zoo mooie treffende histo rie schetste van dezen bekwamen staatsman. Hierna vond de uitrei king der prijzen plaats van de j.l. gehouden schietwedstrijd. WOUDRICHEM. Voor de Ned. Varkens Centra le werd dezer dagen de heer H. v. Andel benoemd als zaakvoerder voor de gemeenten Woudrichem, Sleeu- wijk, De Werken, Rijswijk en Gies- sen. Door een groot aantal vis- schers uit deze gemeente wordt thans met een 25 a 30-tal schuiten op de Bergsche Maas op finten gevischt. j De uitkomsten zijn over het alge- meen nog niet gunstig geweest, doch de laatste nachten wordt de vangst wel iets beter. In verband daarmede is de prijs, welke geregeld nog al hoog was, ook wel iets minder ge worden. Blijkens het verslag v. d. Wa- renkeuringsdienst over het le kwar taal 1933, werden uit deze gemeen te 25 monsters onderzocht, waarvan er geen werden afgekeurd; er wer den 29 brooden gewogen en 19 in specties in winkels enz. gehouden. Voor de betrekking van wijk verpleegster van de afd. Woudri chem e. o. van het Groene Kruis hebben zich niet minder dan 29 sollicitanten aangemeld. Door het bestuur der Land- en tuinbouwvereen. „Land van Altena", werd aan den heer P. Smits Mzn. ont- sllag- verleend als Veilingknecht en con troleur voor het emballage. Om per 1 Juni a.s. in dienst te treden', zullen dezer dagen sollicitanten worden ge vraagd. Voor de leden der Veilingvereen. „Land van Altena", zal a's tweede ter mijn van toeslag op de vroege aard appelen, oogst 1932 thans 35 ct. per 100 K.G. betaalbaar worden gesteld. Bij gehouden aanbesteding is het ophalen en vervoeren van straatvuil en faecaliën in de Vesting voor het tijdvak 1 Juni 1933 tot 1 Juni 1934 ge gund aan dien laagsten inschrijver J. C. Bron te Rijswijk voor f 800.per jaar 'voojr vervoer naar eigen terrein. Ten vervolge op een in een vo rige oplaag verschenen bericht, wordt nog medegedeeld, dat tengevolge van het vertrek uit deze gemeente van den heer A. A. Giesberts de volgende vaca tures zullen ontstaan betreffende door Rem waargenomen betrekkingen: Voorzitter van de afd. Woudrichem e.o. van het Roode Kruis, het Groene Kruis en de Vereen, tot bestrijding van de Tuberculose; bestuurslid van de Vereen, tot verbetering van de Volkshuisvesting en lid van Het PL Crisis-comité. Het grasgewas langs de gemeen tewegen heeft bij openbare verpach ting f 26.50 opgebracht. In de goede jaren was deze opbrengst ruim f 300. ZALTBOMMEL. Op de Woensdag gehouden veiling werd besteed voor: Bakaardbeien I 4762 ct. p. pond. Bakaardbeien II 2340 ct. p. pond. Aanvoer bakaardbeien 6900 pond. Beryeijk Stufkens L"¥.V-' S'' —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2