Marktberichten. Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. Schoolschriften verlaging. vanaf 1\ cent p. stuk. 10 stuks 20 cent. en bad men hem er graag gebracht, doch waar moet men nu grond halen. De heer Meenhorst meent, dat die wel was te krijgen van den wal, als men achter de gasfabriek een stuk liet afgraven kreeg men ook een mooie verbetering voor het verkeer. De Voorzitter merkt op, dat de wallen geen eigendom van de gemeente zijn. De heer Meijer acht uitvoering in werk verschaffing goed mogelijk, de gemeente moet nu toch steun uitkeeren. De Voorzitter meent, dat er behalve den arbeid nog heel wat kosten mee gemoeid zullen zijn voor rioleering, daarvoor krijgt de gemeente geen subsidie. Als men straks de gemeentebegrooting krijgt te behandelen, zal men bemerken dat er voor buitengewone werkzaamheden thans zeker geen geld is te vinden. De heer Meenhorst acht verbetering met spuien wel mogelijk, maar men zou dan de waterloop naar de Wiel moeten uitdiepen en den duiker verlagen. De Voorzitter acht dit laatste niet mo - gelijk, dat zou zeer groote kosten mee brengen. Spr. zou gaarne een afdoende verbetering zien te krijgen, maar weet niet op welke wijze. Als er heeren zijn die met een degelijk plan en goede voorstellen komen, zal hij zulks gaarne en dankbaar accepteeren. Daar geen der heeren verder iets meer heeft op te merken of te vragen, wordt de vergadering gesloten. 's HERTOGENBOSCH, 21 Juni. Op de markt van heden waren aange voerd 1684 stuks, 831 stuks hoornvee, 717 biggen, 33 zeugen, 28 schapen of lammeren en 75 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f 130 tot f 200 per stuk Kalfvaarzen 110 170 Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 25~28 p. pond Koeien 2e 2226 Pinken van f 60.»?-tot f 130.p. st. Zeugen 40.65. Biggen 8.— 12.— Schapen 70 150 Lammeren 4.— 10.— Aanvoer klein. Handel vetvee goed, prijzen als vorige week, Kalfkoeien en vaarzen flauwe handel. Pinken prijs houdend. Magere ossen en koeien kalm. Prijzen onveranderd. Dragende varkens vlugge handel, ongeveer prijshoudend. Schapen en lammeren zeer kalm. Afloop markt prijshoudend. 's HERTOGENBOSCH, 20 Juni. Boter. Aanvoer 24.550 K.G. Hoogste prijs f 1.55. Laagste f 1.48. Middel f 1.52. GORINCHEM, 19 Juni. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 45.265 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 1.90f 2.70 Eendeneieren f 1.70f 0.00 Ganzeneieren f 4.50f 0.00 per 100 stuks. HEUSDEN. Zondag a.s. speelt Juliana I een vriend schappelijke wedstryd tegen Fortuna I Ammerzoden. Deze wedstrijd vangt aan om 2.30 en wordt gespeeld op het terrein nabij de brug. Juliana II gaat a.s. Zondag naar Drunen en speelt een vriendschappelijke wedstrijd tegen T.O.P. I aldaar. Deze wedstrijd vangt aan om 1.30 uur. ANDED. Zaterdag speelde het 2e en 3e elftal van Sparta gecombieeerd een wed strijd tegen S.D.O. uit Eethen. Uitslag 20 in het voordeel van Sparta. Het junioren-elftal speelde tegen Voor waarts te Aalst en won met 21. Woensdagavond speelde Sparta I en II gecomb. een wedstrijd tegen Achilles ge- comb, uit Veen. Uitslag gelijk spel n.l. 1—1. Zaterdag a.s. speelt Sparta I een wed strijd tegen Voorwaarts I te Aalst. Het derde elftal gaat een wedstrijd spelen tegen Stormvogels III te Woudri- chem, iWASPIK. Zondag a s. zal het nieuwe sport terrein van de R.K. Voetbalvereeniging Hercules in gebruik worden genomen. Des namiddags om 3 uur zal het terrein wor den ingezegend door den Geestelijken Ad viseur, den WelEerw. Heer Kapelaan Hens, waarna de officieele opening zal geschieden door den EdelAchtb. Heer Burgemeester Dekkers. Om 3.15 zal een vriendschap pelijke wedstryd worden gespeeld tusschen Hercules I en D.E.S. uit Dongen. Om 5 uur wordt een wedstrijd gespeeld tusschen Hercules II en het elftal der supporters vereniging. De wedstrijden zullen worden opgeluis terd door de harmonie Volksvlijt en Volks vermaak. WERKENDAM. De Woensdag j.l. gehouden wedstrijd door V.H.B. van Hardinxveld en S V.W. alhier (beiden combinatie's) eindigde met 3—1. A.s. Zaterdagmiddag zullen spelen Mer- wede van Hardinxveld tegen S.V.W. I, en U.L.O.-Boys tegen S.V.W. II. NEDERHEMERT. Zaterdag j.l. nam de v.v. D.O.S. I alhier deel aan de serie-wedstrijden uit geschreven door de v.v. Z.S.V. Zuilichem. D.O S. speelde met 3 invallers tegen Voorwaarts I te Aalst. De wedstrijd eindigde in 't voordeel van Voorwaarts I met 10 1. HEUSDEN. De collecte voor het Fonds van den Gewapende Dienst heeft in deze ge meente opgebracht f 11.47. ALMKERK. Naar wij vernemen hoopt de raad dezer gemeente op Dinsdag 27 Juni a.s. n.m. 3 uur (Z.T.) in een' openbare zitting bii een te komen. A.s. Zaterdag 24 dezer zal de korfbalvereeniging „A.K.C." alhier, haar 3de competitiewedstrijd spelen, tegen de vereeniging „Quick" van Nieuwendijk. Tot tijdelijk ambtenaar der ge meente-secretarie alhier, is benoemd, de heer G. Benting te Breda. Bii den landbouwer J. Kolff alhier, is eveneens het mond- en klauwzeer onder het vee geconsta teerd. Op Zaterdagmiddag 1 Juli a.s., hoopt de Bond van zangver- eenigingen „De Drie Provinciën" in' „De Doelen" te Gorinchem een al- gemeene ledenvergadering te houden, die tevens het karakter zal dragen van een propaganda samenkomst en waar als hoofdzaak zal worden behan deld. de contributieverlaging van den Bond en de middelen die er toe bii kunnen dragen om genoemden Bond tot grooteren bloei te brengen. Deze vergadering zal worden opgeluisterd door de Chr. Gem. zangvereeniging „Zang en Vriendschap" uit Beesd die een klein programma ten beste zal geven. BRAKEL. Woensdag 21 Juni werd de eerste jaarvergadering gehouden door de V.V. „De Zwaluwen." De opt- komst der leden was 'bevredigend. Van het aftredende bestuur werden voorzitter en secretaris met algemee- ne stemmen herkozen. Het bestuur is als volgt Voorzitter: H. J. J. Weststrate. Secretaris: J. J. v. Veenendaal. Vice-VoorzitterA. v. d. Veer. PenningmeesterA. Ermstrang. Commissaris: P. J. v. Veenendaal. Elftalcommissie: H. J. J. West strate, J. J. v. (Veenendaal. en H. v. Zouten. Kascommissie: G. Buijs en M. de Vries. Bureau van toegang: M. de Vries. Ingesteld werd een ongevallenkas bestaande uit 5 pCt. van alle entree's. Na de zeer geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. CAPELLE. In de een dezer dagen ge houden vergadering van de A. R. Propagandaclüb werd door een der leden een leerzame inleiding gehou den over „Fascisme", waarop een le vendige discussie volgde. Door de ouders en verzorgers van de schoolgaande kinderen op de O. L. scholen te Vrijhoeve-Capelle en in de Nieuwstraat, alsmede door de afdeeling Sprang-Capelle e.o. van Volksonderwijs zal bij de Kroon in beroep worden gegaan tegen het be vel van Ged. Staten dezer provincie tot opheffing dezer scholen. Aan den dienstplichtige C. A. Boezer van de lichting 1932 dezer gemeente is bij beschikking van den Minister van Defensie voorgoed vrij stelling van den militairen dienst ver leend wegens persoonlijke onmisbaar heid. De kerkeraad der Geref. kerk alhier, heeft besloten gedurende de maanden Juli en Augustus de na middagkerkdiensten in plaats van om half drie om half zes të houden. Het aantal ingeschrevenen bii het agentschap der arbeidersbemidde ling in de gemeente Sprang-Capelle bedraagt 125. A.s. Maandag zal in deze ge meente de jaarlijksche collecte voor het Fonds tot steun van den gewa- penden dienst worden gehouden. DONGEN. De heer N. kwam op zijn nog nieuwen motor met tamelijke vaart door de Kardinaal v. Rossum- straat. Op een zeker oogenblik liet hii het stuur los om zijn jas dicht de knoopen, verloor de macht over het stuur en sloeg met een smak tegen de steenen. Bloedend gewond, vooral aan het gezicht werd hii bii den heer v. d. Bosch binnengedragen. Naast averij van den motor bekwam hii ernstige kwetsuren. De werkman W. R. had het ongeluk op de schoenfabriek van de firma Gebr. L. van den trap te val len waardoor zijn linker schouder to taal werd ontwricht. Geneeskundige hulp werd terstond ingeroepen. R. kon zijn werkzaamheden niet hervat ten en 't zal vermoedelijk wel eenige tijd duren eer hij weer aan den gang kan. DRUNEN. Prijsnoteering van 22 Juni. Per K. G. Aardbeien 1024 Madamce 1026 Dutch Evern voor 't vat 4819 Araa- gencs, idem 11 Va12; Asperges 23 42Asperges 2, 10 - 21 Kruisbessen 3ya— 4 Erwten 712 Peulen 613 Krombekken 1317 Tuinboonen 35 Snijboonen 32—44 Wagenaars 3041 Boonen 2633 Boonen dubbele, 26 33 Spercieboonen 35 43 Postelein 2—4; Spinazie 26; Tomaten 3034; Tomaten 2, 28—32 idem 3, 2024 Aardappelen 21/i5 Idem 2, iy22Va i Kersen 2, 2028 Breekpeen 38Juin 4Vs5 Rabarber 23. Per stuk. Meloenen 2540 Idem 2, 2— 5 Spitskool 2Vs—3Va J Savoiekool H/g— 2T/S Groene komkommers 1, b1/^6; Idem l1/s-21/a j Witte komkommers 3— 4Va Idem 2, 2-3; Sla Va"1 Va 5 Si naasappelen 1U/a» Andijvie iy2—3. Per bos. Rabarber 23; Juin 1l1/^! Peen 1-4%. 's-GRAVENMOER. De alhier gehouden collecte ten behoeve van het Fonds tot aan moediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft opgebracht de som van f4.157. Bii de alhier gehouden gras verpachting voor particulieren, ge meente en armfonds werden nog goe de prijzen besteed. De beste per- ceelen gingen tegen f 60 of f 70 per H.A. af. HERPT. Door den heer Ad. Verhoeven werd dezer dagen een luchtballon op gevangen onder Bern. waaraan een kaart bevestigd was, met het ver zoek deze op te sturen naar het ge meentebestuur van Medichem (Bel gië). Door den heer Verhoeven is aan dit verzoek voldaan. LAND VAN ALTENA. Het kan zijn nut hebben er op te wijzen, dat door verschillende boe ren steeds te lang wordt gewacht om opgave te doen voor levering van zouters aan de Ned. Varkenscentrale, zoodat dan de dieren te zwaar wor den en niet meer ontvangen mogen worden. Het maximum levend ge wicht bedraagt thans 96 K.G. NIEUWENDIJK. De heer P. van Helden onder wijzer alhier, is benoemd voor tij delijk, aan de Chr. school, wegens ziekte van mej. Cuperus. A.s. Zaterdagavond (6 uurl zal de korfbalclub „Quick" alhier, een wedstrijd spelen tegen „A.K.C." van Almkerk op het terrein van „A.K.C." De heer K. v. d. Stelt Azn. alhier, is gekozen tot bestuurslid van de Coöp. Boerenleenbank te Wer kendam. RAAMSDONKSVEER. Dhr. T. v. Gerven heeft, naar men ons mededeelde bedankt als di recteur van het R. K. kerkkoor. Een nog geen anderhalfjarig kind van dhr. D. viel in een sloot. Gelukkig werd dit heel spoedig op gemerkt en werd de kleine op het droge gebracht. SLEEUWIJK. De alhier gehouden bloem pjesdag ten bate van het „Fonds, tot steun aan Volksonderwijs" heeft opgebracht f 29.64. Door de politie werden aan gehouden A. v. d. S.. D. V., B. v. d. B., Gebrs. J. B., W. B. en S- B. als verdacht van een aantal ge pleegde diefstallen n.l. sigaren aal, ganzen en bier alsmede van brand stichting. Zij hebben allen tegenover de politie een volledige bekentensi af gelegd. SPRANG. Zaterdagavond 24 Juni, hoopt de afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" in vergadering bijeen te komen. De gehouden collecte ten bate der vereen, voor Bijbelverspreiding, heeft circa f24.opgebracht. Ter gelegenheid van de Kaats- heuvelsche kermisdagen, zal door het bestuur der Chr. school met het per soneel der school een Anti-kermisbewe- ging op touw worden gezet. Voor de grootere kinderen zullen fietstochtjes worden georganiseerd, de kleinere zul len op een stuk weiland kinderspelen uitvoeren. VEEN. Dinsdagmiddag had P. d. D. het ongeluk dat de as van zijn auto brak, met gevolg, dat hij in de Wielstraat in een vrij diepen sloot terecht kwam. Be halve eenige materieele schade, liep dit ongeval echter goed af. 21 Juni. Veiling van aardappelen. Schoolmeesters f 2,40f 2,70 per 70 K.G. Eigenheimers f 2,00 per 60 K.G. Oude aardappels f 0,15 per 70 K.G. WERKENDAM. Geslaagd voor 't eindexamen der Rijks H. B. S. te Gorinchem, de heer G. Mijnliefï alhier. A.s. Woensdag hoopt de Herv. Chr. Meisjesvereen „Spreuken 9 40a", Presidente Mevr. Lazonder, een pleizier- reis te maken naar den Hoek van Holland. Door de postduivenvereeniging „Stormvogels" (Werkendam-Hardinxveld) werd een wedvlucht gehouden van uit Orleans (Frankrijk). Afstand 483 K.M. Loslating der duiven 7 uur 's morgens met een Zuid Westen wind en regen. Aankomst le duif nam. 1 uur, 1 min. en 46 sec. en laatste duif 3 uur. 36 min. en 39 sec. Prijzen als volgtle en 2e D. Vink 3 B. Groeneveld 4e, 6e en 9e W. de Boon en Buik 5e en 18e J. de Koning 7e P. de Bruin; 11e en 18e de Jongen Buik; 12e en 14e J. A. Visser; 13e T. de Klerk 15e Vos Kooijman 16e Deenik en 47e PI. Groeneveld. A.s. Zaterdag een wedvlucht van uit Maccien (Frankrijk). Afstand 393 K. M. WAALWIJK. Woensdag had alhier een auto ongeval plaats, dat, gezien de omstandig heden, nog betrekkelijk goed is afge- loopen. De garage houder Bouman uit Wijk bracht met zijn auto de gezusters Holster van hier vanuit Wijk naar Waalwijk. Toen de auto de brug bij het afwa teringskanaal Den BoschDrongelen was genaderd, kwam de wagen met het ijze ren hekwerk in aanraking. De chauffeur, een ongeluk vreezende, draaide met kracht zijn stuur om, tengevolge waarvan de wagen van den hoogen dijk kantelde. De dames Holster kwamen onder den wagen terecht. De chauffeur bleek een scheurwond aan zijn lip te hebben be komen. De dames Holster bleken ernstige verwondingen te hebben opgeloopen en werden daarom naar het St. Nicolaas- Ziekenhuis alhier overgebracht. Naar wij vernemen konden de dames na verbonden te zijn, naar huis worden overgebracht, om aldaar verder te worden verpleegd. WOUDRICHEM. Woensdagmiddag werd alhier de eerste veiling gehouden van yroe- ge aardappelen. Een drietal partijtjes waren aangevoerd. Schoolmeesters f 2„gof 3.20. Blauwp.utten f^jo. Alles per H.L. Bii de Maandag gehouden aan besteding van het maken van een binnenberm en verbetering van de oprit te Oudendijk, voor rekening van het waterschap ,,'t Oud Land van Al- tena". is opgedragen aan den heer A. Vink Hzn., voor de som van 930 gulden. Er waren 12 biljetten in geleverd. Het afbreken van den motor voor het Waterschap „De Nieuwe Ban" en het plaatsen van een nieu wen, heeft geruimen tijd in beslag genomen. Gelukkig viel dit werk in een bijna regenlooze tijd. zoodat het voor de landerijen niet de minste last heeft ondervonden. Thans is het werk zoo ver gevorderd, dat binnen enkele da gen proef zal worden gedraaid en het werk kan worden opgeleverd. ZALTBOMMEL. Op de Woensdag gehouden veiling werd besteed voor: Aanvoer aardbeien 30.000 pond. Deutsch Evern 613 ct. per nond. Madamme Matöt 7 I2ct. per 'pond. Meikersen 1219 ct. per pond. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Kan bii testament een kind wor den erkend W. A. Waar de erkenning van een kind plaats moet hebben bii authentieke acte, daar kan een kind wel worden erkend bii een openbaar d.i. een no tarieel testament, maar niet 'bii een olographisch of geheim testament. Wat kan ik doen wanneer de kan tonrechter eventueel een voogd be noemt, die door de meerderheid der familieleden niet wordt gewenscht Den Haag. Abonné. In dit geval is de kantonrechter verplicht om. indien een der tegen woordig zijnde verwanten dit vordert, het proces-verbaal onverwijld te zen den aan de arrondissementsrechtbank, welke dan na verhoor of behoorlijke oproeping van dezelfde nabestaanden, de benoeming handhaaft dan wel de finitief een ander tot voogd benoemt. Hoe is de werking van pandbrie ven, die door hypotheekbanken wor den uitgegeven Ik begrijp dit niet goed omdat hypotheek alleen be trekking heeft op onroerend goed en pand op roerend goed. (M|.i. is dus hier een verwarring van begrippen. G. Een pandbrief houder. Wil spréken liever van „zooge naamde" pandbrieven, omdat in wer kelijkheid aan deze brieven geen za kelijk recht is verbonden. Het is de hypotheekbank die zelf als geldschie ter door hypotheek is gedekt en op hare beurt obligatiën aan toonder af geeft om zich de voor haar bedrijf noodige gelden te verschaffen. Deze obligatiën mogen als voldoende ge dekt worden beschouwd, mits de ban ken zeer voorzichtig te werk gaan. door bekwame deskundigen worden voorgelicht omtrent de waarde der te bezwaren perceelen en door solie- de personen worden beheerd. Ech ter hebben de obligatiehouders niet anders dan een persoonlijk recht en staan zij dus in geval van insolventie der bank gelijk met ieder ander con current schuldeischer der instelling. Ik ben borg voor een kennis. Nu kan ik noch van den kennis, noch van den eigenaar gewaar worden in hoeverre de schuld is afbetaald. Hoe moet ik handelen H. G. Laat U eens door een advocaat informeeren bij den schuldeischer. Mijne zuster is weduwe en kin derloos. Indien zij gaat hertrouwen op huwelijksvoorwaarden, kan dan haar echtgenoot indien zij eerder komt te overlijden, niet van haar erven X. X. De echtgenoot van uwe zuster erft de geheele nalatenschap als er geen kinderen zijn en ook geen testament. Echter kan bij testament anders wor den bepaald d.w.z. uwe zuster kan haar man bij testament onterven. "Wy noteeren Schoolschriften Bij afname van Boekhandel Firma L. J. VEERMAN H e u s d e n. 99 1-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 10