„AVÖNBSTIMMII5". Ingezonden. Voetbalsport. üantongerecht Heusden Marktberichten! O— o— O o o— o O AUTO-ONGELUK. o O— O— o VREESELIJK ARBEIDSONGEVAL. Zaterdagmorgen was de 40-jarige P. Pols te Ierseke bezig werkzaamheden te verrichten aan zijn schip „De Ierseke'30" Op het cogenbük dat hij even naar buiten wilde, waren juist enkele knechts bezig met het strijken van den mast. Plotse ling viel de mast naar beneden en trof de juist passeerende P. aan de linkerzijde van het gezicht. Een gedeelte van de wang onder den slaap en de kaak werd weggeslagen, terwijl P. een pols brak en nog een kwetsuur aan het hoofd opliep, In ernstigen toestand is de man naar het ziekenhuis te Goer vervoerd. o De schemering breekt, de laatste zonnestralen, Belichten nog de velden, teer en blank, En van den toren, druppelt klank na klank, Verstervend over heuvelen en dalen. Weer ging een dag, voor eeuwig nu verloren. En nooit meer keert, want uur na uur verging, Geheimnisvol, uit wijden hemelkring, Wordt weer een andere, voor ons opnieuw geboren. En wij die staan in het rijpe volle leveD, Wij moeten voort, vooruit, met nieuwen moed. Doch waar ge gaat, of waar ge henen spoed, Wij moeten toch ons leven eenmaal geven. Het licht der hoop, het licht der eeuwigheid, Dat nooit gedoofd, doch eeuwig voort zal branden. Het hemelsch licht, gewrocht door Godes handen, Dat voeren zal, naar gelukzaligheid. „Nadruk verboden". VREDE. Nederbemert (Eiland). Mijnheer de Redacteur 1 Sommige raadsleden beweren telkens bij de behandeling punt woonwagfenter rein, dat hier aan de Zuidzijde toch haast geen wagens hun staanplaats nemen, maar het wordt schijnbaar alom bekend, dat dit rondtrekkend volkje voor hun lieve lingshitten alhier een kostbare weide tot hun beschikking hebben. Althans voor namelijk den laatsten tijd wordt er veel gebruik van gemaakt. Wat de bewoners der wagens betreft, daarvan ondervindt hier niemand de minste hinder, maar wel, wanneer het mocht gebeuren, dat er een acht- of tiental gelijk zouden arriveeren. Dan zou voor menig hooivervoerder den weg kunnen worden belemmerd, omreden het terrein dan te klein zou wezen om den weg naar de eventueele hooikampen te kunnen vrijlaten. Wij zuUen hopen, dat zij spoedig naar hun staanplaats, van waar zij indertijd zijn verdreven, zullen teruggaan, want daar zijn verschillende plaatsen, waar geen hinder behoeft ver oorzaakt te worden. De eventueele ver- huizicgs-voorstellers moeten ook zeker niet uit het oog verliezen, dat hetgeen waar men zelf last van ondervindt, geens zins een ander mag gaan opdringen. „Hetgeen gij niet wilt dat U geschiedt, Bezorgt dat dan ook een ander niet". MEMENTO MORI. HEUSDEN. Zondag j.l. speelde Juliana II te Drunen een vriendschappelijke wedstrijd tegen T.O.P. I aldaar. Dit was een zeer span nende wedstrijd, waarin tenslotte Juliana li dezen wedstrijd met 32 won. GENDEREN. Zaterdagavond speelde de v.v. Achilles alhier, een vriendschappelijke wedstrijd tegen hare zustervereeniging V.I.O.S. De uitslag was gelijk spel 00. IIERPT. Zondag j.l. speelde de v.v. Olympia Haarsteeg tegen de v.v. Brabantia alhier. Brabantia wist de overwinning te behalen met 20. WERKENDAM. De Zaterdag j.l. gehouden voetbalwed strijd door U.L.O.-Boys I en S.V.W. I alhier eindigde met 32; door W.V.V. I werd een uitwedstrijd gehouden tegen Stormvogels te Woudrichem, 't welk door onze vereen, met 21 werd gewonnen. WIJK EN AALBURG. Woensdag 28 Juni voetbalwedstrijd' Wilhelmina IIAchilles I uit Veen. Dienzelfden dag speelt het derde elftal Wilhelmina een vriendschappelijke wed strijd tegen N.O.A.D. III. J.l. Zaterdag speelde N.O.A.D. I alhier tegen W.V.V. uit Well. Uitslag 3—0. N.O.A.D. II speelde tegen D.O.S. I uit Nederhemert. Uitslag 11. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN, van Vrijdag 16 Juni 1933. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Om meren. Ambten, v. h. Openb. Ministerie: Jhr. Mr. E. Verheyen. Griffier (plaatsverv.)D. v. Hemert. 't Is geen groote zitting, want op de rol staan slechts 27 zaken. De pu blieke tribune is tamelijk bezet. De in de vorige zitting uitgestelde zaak contra L. v. B., landbouwer te Werkendam, wordt na de zitting met gesloten deuren het eerst uitgeroepen. Als eerste getuige komt voor de veld wachter Bolhuis te Werkendam, die ver klaart, dat hij verdachte nog denzelfden dag had gewaarschuwd om de mest, die verdachte op den openbaren weg vóór het huis van Paans had geplaatst, direct weg te halen. Getuige H. W. Paans: Ik heb gezien, dat verdachte de mest daar heeft neer gegooid. ik heb hem hooren zeggen tegen mijn broer: „ik gooi de ,mest waar ik wil" en ik heb gezien, dat hij de mest tegen de broek van mijn broer gooide. Kantonrechter: Ik begrijp niet waar om verdachte de mest niet opgeruimd heeft toen de veldwachter Bolhuis het hem gelastte. Ik vind het heel dom en ook om 'Mans met mest tegen zijn broek te gooien. Wat zijn er toch sme rige menschen in de wereld. Verdachte krijgt f5.00 of 3 dagen. Een tweede uitgestelde zaak komt alsnu in behandeling. Zij betreft drie jongens uit Woudrichem n.l. A. C. de K., M. M. en 'B. L. d. J. die op het „Hoofd" en op de Ravelijnen met kalk hadden geklad ter gelegenheid van de verkiezingen. Kantonrechter: In de vorige zitting is gebleken, dat van Rijkswege kosten zijn gemaakt om den smeerrommei er weer af te krijgen en dit is toch feite lijk al te gek. Ik wil nu mijnheer Suer eens hooren. Getuige Suer, opzichter der fortifi catiën te Woudrichem: Het kladden is gedaan met gewone witkalk. Van de nieuwe steenen kan die kalk zoowat verwijderd worden, maar van de oude niet. Een paar dagen is er op gewerkt en toen ik bij de oude steenen met een soort zuur de kalk wilde laten verwij deren, tastte dit zuur de steenen te veel aan. Kantonrechter: Die de steenen heb ben beklad moeten er den rommel maar afhalen ook. En nu wil ik hebben, dat jullie drieën alles keurig schoonmaakt op aanwijzing van mijnheer Suer en dan wacht ik vóór de volgende zitting een rapport van mijnheer Suer, waar in wordt gezegd of alles schoonge maakt is, ja dan neen. Is a'les schoon gemaakt, dan zal ik met een geringe straf volstaan, omdat je dan al straf genoeg hebt gehad met het schoonma ken, maair als je de steenen niet of niet behoorlijk van de kalk hebt ont- daani, dan zal er een strenge straf volgen. Jullie kunnen dus nu met wer ken als het ware zelf de boete verdie nen. J. v. G., landbouwer te Hedikhui- zen, had zijn zoontje de school doen verzuimen. Kantonrechter: Waarom deedt je dat? Verdachte: Om mij te helpen. Hij kon al best ploegen en eggen, f Kantonrechter: En moet je zoo'n jong kind al zoo hard laten werken. Verdachte: Mèr hij doet 'tgère en hij is er wild op. Kantonrechter: Ma?» ik weet, dat jij zelf nu niet direct zoo'n erg vlugge bent en daarom denk ik, dat je het joggie het zware werk maar laat doen, dan :ben je er zelf vrij van. Hoe lang is het kind nog leerplichtig? Verdachte: Hij is nou van school af. In Mei is hij 14 jaar geworden. Kantonrechter: Dat verandert de zaak wel wat. Maar je hebt nog 3 kleinere kinderen en nu wil ik je dit wel zeg gen, dat je het niet in je brein moet krijgen om die ook thuis te houden om boerenwerk te doen. Ik geef je nu f 2.00 of 1 dag. J. A. K, koopman te Haarsteeg, had op den bagagedrager van zijn rij wiel een vrouwspersoon vervoerd. Ver dachte is niet verschenen. Kantonrechter: Ik voojr mij vind dit niet strafbaar. 1 Ambtenaar van het Openbaar Minis terie: Ik ben het met U i.eens, maar de dagvaarding is blijkbaar aan mijn aandacht ontsnapt. Kantonrechter: U vraagt dus vrij spraak en ik spreek verdachte vrij. C. J., reiziger te Vught, had met zijn auto te Werkendam in de verboden richting gereden. Verdachte is niet ver schenen. Kantonrechter tegen veldwachter Bol huis: Hoe zit dat nu toch imet dat éénrichtingsverkeer bij jullie? Veldwachter Bolhuis: Alle Werken dammers krijgen vrijstelling van het verbod, indien ze het aan Burgemees ter en Wethouders vragen. Kantonrechter: Dan hechten Burge meester en Wethouders toch zeker zelf ook niet veel waarde aan het verbod, 't Is zeker geen kwaad verbod voor de drukke uren, want de Hoogstraat te Werkendam is nauw", maar als het nu vrijstellingen regent dan gevoel ik er niets voor om een vreemdeling, die nu toevallig eens tegen de lamp loopt zwaar te straffer». Ikf geef verdachte 50 'cent af 1 dag. B. ,V., reiziger te "Woudrichem, had zich op een rijwiel gezeten zijnde, door een vrachtauto laten voorttrekken. Ook deze verdachte is niet verschenen. Kantonrechter: Leeren ze het nu nooit af? Nu weet ieder toch lang zamerhand \v;el dat ik het zich vast-» houden aan een auto, terwijl men op een rijwiel zit, buitengewoon gevaar lijk -acht en het dan ook absoluut niet wil hebben. Verdachte krijgt van mij f 5.00 of 3 dagen. D. B. aannemer te Werkendam, had in den vroegen morgen van 18 April j.l. te ongeveer half vijf de Hoogstraat aldaar met zijn auto in de verkeerde richting bereden. Kantonrechter: ik kan het opmaken van een proces-verbaal door den nacht waker Baggerman, voor dit feit, heusch niet sympathiek vinden. Wie is er nu toch te Werkendam 'smorgens om half vijf op straat; ik geloof zelfs geen kat. Nu maakt de verordening op het éénrichtingsverkeer wel geen onder scheid tusschen dag en nacht, maar ik vind dat de politie eene verorde ning mét verstand in toepassing moet brengen. Verdachte: Mijnheer de Kantonrech ter, er staat in de dagvaarding dat ik de auto bestuurde,, maar dat is on juist, want Gerrit Baggerman zat ach ter het |Stuur. Kantonrechter tegen getuige Bagger man: Zat Jij achter het stuur? Getuige Baggerman: Ja Edelachtbare. Kantonrechter: Dan ,is het ten laste gelegde niet wettig en overtuigend be wezen en spreek ik verdachte derhalve vrij. A. N. v. d. K, molenaar te Almkerk, had op zijn motorrijwiel gereden, ter wijl hij niet in het bezit was van een rijbewijs en er slechts één behoorlijk Werkende rem aan dat rijwiel zat. Kantomrechter: Niet dat ik nu veel waarde hecht aan het zoogenaamd exa men, dat aan het verkrijgen van een rijbewijs moet voorafgaan, maar heele- maal geen proeven van bekwaamheid te hebben afgelegd is nog erger. Men heeft dan geen rijbewijs en als we nu het rijden zonder rijbewijs niet flink straften, dan zouden we stellig eerst daags allerlei rariteiten achter het stuur zien zitten, die groot gevaar zouden op leveren voor een veilig wegverkeer., En dan maar één functioneerende rem. Raakt de andere ook defect, dan rijdt men toch zeker op hoogst gevaarlijke wijze. Voor het niet in het bezit zijn van een rijbewijs geef ik verdachte f 5.00 of 3 dagen en voor de defecte rem f 10 of 5 dagen. J. R, arbeider te Werkendam, was dronken geweest. Verdachte is niet ver schenen. Kantonrechter tegen veldwachter Bol huis: Is verdachte een liefhebber vani een f linken borrel? Veldwachter Bolhuis: Ja Edelachtba re, hij houdt er veel van. Kantonrechter: Iemand die zich in dezen tijd van malaise de luxe kan permitteeren om dronken te zijn, kan ook wel eens wa? extra offeren in de staatskas. Verdachte krijgt f 10.00 of 5 dagen. GORINCHEM, 20 Juni. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 61 runderen, 3 nuchtere kalveren, 0 varkens, 586 biggen, 112 overloopers, 0 schapen en lammeren. Men besteedde voor: Zware kalf koeien f 150210. Melkkoeien f 120140. Kalivaarzen f 100140. Guiste vaarzen f 80130. Stieren f 4060. Pinken t 5070. Nuchtere fokkalveren f 713. Nuchtere kalveren voor export f 610. Drachtige varkens f 6065. Overloopers f1220. Natte zeugen f 2035, Biggen f712. Schapen f0—0. Lammeren f 00. Schapen met lammeren f 00 ROTTERDAM, 27 Juni. Op de veemarkt waren heden aange voerd 177 paarden, 11 veulens, 574 ma gere en 870 vette runderen, 334 vette kalveren, 61 graskalv., 808 nuchtere kalveren, 153 schapen of lammeren, 7 overloopers of varkens, 2 biggen, 14 bokken of geiten. Per V, K.G. Ossen 16—17 2273—23 24—26 Stieren 1719 202224 Graskalv. Vette kalveren 15-20 25 271/» 30—35 Per stuk Melkkoeien f 110 f230 Kalf koeien f120 a f240 Stieren f 40 a f280 Pinken f 40 a f 60 Graskalveren f 20 a f 60 Vaarzen f 55 a f 95 Werkpaarden f 100 f200 Slachtpaarden f100 a f195 Veulens f f Hitten f 50 f 100 Biggen f 6 f 11 nige voorbijgangers werd hii gegre pen en aan de politie overgeleverd. De vrouw werd door den G. D. ver bonden; haar toestand was niet le vensgevaarlijk. De man is in verzekerde bewa ring gesteld. BLIKSEM INGESLAGEN. Boven Sittard klonk een hevige donderslag, waarop een kleine regen bui volgde. Radio- en telefoontoestellen ge raakten door den bliksem defect. In de woning van den heer J. G. Sas- tra, werd het radiotoestel van den muur geslingerd, waarbij een meisje brandwonden opliep. In de Paterskerk werd de lichtlei- ding stuk geslagen, waardoor een vlam ontstond, die langs het hoofd altaar opsloeg. De vlam kon spoedig gedoofd worden. FIETSER AANGEREDEN. Te Bussum kwam de 30-jarige E, Krijte met zijn fiets uit de Prinsen straat rijden, toen van den Laarder- weg een auto naderde, bestuurd door den heer Z. uit Voorburg. Door nog niet opgehelderde oorzaak viel K. te gen de auto, waarvan de portier-' kruk gedeeltelijk zijn hoofd verbrij zelde. In stervenden toestand werd hij overgebracht naar de Majella Stichting. VAN EEN RIJDENDE VRACHT AUTO GESPRONGEN. Eenige jongens, reden ondanks het herhaald verbod van den bestuurder, mee op een melkauto van den dienst OosterzeeLemmer. De 10-jarige Hiddi Toornstra sprong voor zijn ■woning van den wagen. Hij kwam te vallen en geraakte onder de auto!. Hij is in het ziekenhuis te Sneek overleden. BLIKSEM INGESLAGEN. Zondag is de groote landbouw- schuur van den landbouwer C. de- Teteringen, door het inslaan van den bliksem, tot den grond afgebrand. Eenige karren en landbouwgereed schappen werden mede een prooi der vlammen. VROUW VERMOORD TE NUTH. Haar man levensgevaarlijk gewond. De dader gearresteerd. De molenaar De Weever te Nuth (Zuid-Limburg) werd Zondagmorgen omstreeks halfacht bezocht door ze keren Janssen, een gehuwd persoon, die vroeger ook te Nuth woonde. Er bestond reeds lang een ernstige veete tusschen Janssen en den molenaar, In verband met een meubelaffaire, Janssen heeft den molenaar en zijn echtgenoote zeer ernstig mishandeld, terwijl hij later met een mes de vrouw van den molenaar heeft dood gestoken. De molenaar werd door ee- wond. Hij is overgebracht naar het nige messteken levensgevaarlijk ge- ziekenhuis te Heerlen. De moorde naar heeft daarop het huis in brand gestoken, doch de brand kon spoe dig worden gebluscht. 1 De politie heeft, twee uur na den moord, den dader te Heerlen gear resteerd'. AUTOMATEN LICHTER AANGEHOUDEN. En een plotselinge dood. Maandagmorgen in de vroegte werd de 18-jarige 1 os-werkman H. N. T. op heeterdaad betrapt, toen hij bezig was een automaat, welke bevestigd was aan den sigarenwin kel van H. B. aan het Weenaplein te Rotterdam te forceeren. De 46-jarige gevangenbewaarder H. Broekhuizen, wonende 2de Wee nastraat, die T. samen met enkele anderen de automaat had zien lich- fén^liev» nëm achterna, (wist hem te grijpen en leverde hem aan de politie over. Toen hii samen met zijn zoon, die iden sigarenwinkel drijft, in het po litiebureau aan den Bergsingel kwam om aangifte van den diefstal te doen. zakte hij plotseling ineen en overleed kort daarop. Zijn lijk is daarna naar de woning overgebracht. De automatenlichter werd in het politiebureau aan den Bergsingel in bewaring gesteld. AUTODIEVEN ACHTERHAALD. Te Delft zag een agent van po litie, die op den Delfgauwscheweg surveilleerde, dat onder uit een autot, die op den weg reed. een vlam sloeg, gevolgd door een knal, waarna de auto stil hield. De agent zag twee personen uit de auto stappen, die hem ziende, aan den haal gingen en de auto achterlieten. Hij achtervolgde hen op een onbeheerd staande fiets 'en het gelukte hem, de vluchtelin gen aan te houden. Het bleken te zijn twee Rotterdamsche kooplieden, de 19-jarige J. en de 31-jarige S. Bij informatie te Rotterdam bleek, dat de auto daar gestolen was. Ver dachten en auto zijn naar Rotterdam overgebracht. Zondagavond heeft op den straat weg PrincenhageRijsbergen een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De auto van een notaris uit Heemstede, bestuurd door diens echtgenoote. kwam door de gladheid van den weg te slippen, botste eerst tegen een. boom en reed vervolgens vier op het rijwielpad fietsende meisjes aan. Drie der meisjes kregen lichte schaaf wonden aan gelaat en handen, doch het vierde meisje, de 18-jarige doch ter van den hovenier v. S. uit Prin cenhage bleef zwaar gewond op den weg liggen. Zii bekwam zware inwendige kneu zingen. Haar toestand was zorgwek kend. Van de inzittenden van de au to die door de botsing slechts licht was beschadigd, kreeg niemand let sel. DIJKDOORBRAAK BIJ ALMELO. Tengevolge van den zwaren re genval is Zaterdagmiddag de bedij king in be Denneboomerlee. die diende als tijdelijke waterkeering in verband met belangrijke verbeterings- werken in het Reggegebied, doorge broken. Het water stortte zich met groote kracht in de pas drooggelegde Wee- zébeek. waaraan sinds enkele maan den een 700 h 800 werkloozen in werkverschaffing bezig zijn. Door het doorsteken van den Maardijk waar door het water snel doorgeleid kon worden naar een ruimeren wateraf voer. wist men een overstrooming van de aangrenzende landerijen te voor komen. Aan de verbeteringswerken is zeer aanzienlijke schade aangericht en honderden werkloozen uit verschil lende plaatsen zullen den eersten tijd niet meer tewerk gesteld kunnen wor den. daar eerst de Weezébeek weer drooggelegd moet worden. AARDBEVING°OP SUMATRA. Reeds 67 dooden. Aneta seint uit Batavia: Zondagmorgen vroeg heeft een he vige aardbeving in Zuid Benkoelen een ware verwoesting aangericht. (Vol gens tot dusver bekende gegevens zijn 67 personen gedood. Ook te Batavia is de schok waar genomen en stonden de huizen zwaar te schudden. Uit Palembang: Als gevolg van de aardschokken is alhier een kamponghuis ingestort. In het Ranausclie zijn 40 kampong huizen ingestort, waardoor branden uitbraken. Tusschen Moeara Doewa Simpangan is een zeer groote aard verschuiving ontstaan. Het verkeer js gestremd. Te Padang zijn 270 woningen in gestort; 40 personen werden gewond en negen gedood. ANTI-FASCISTISCH CONGRES. Te Utrecht werd een soc.-dem. zii- de een anti-fascistisch congres gehou den. In de middagzitting heeft de po litie een inval in de congreszaal ge daan. Een groote politiemacht met 6 rechercheurs drong van echter de zaal binnen en bezetten het podium1. In de stampvolle zaal stak een storm! van protesten op. Dank zii het ruisj tige optreden van het 1 presidium kwam het niet tot incidenten. Nadat de politie zich van alle papieren van het presidium had meester gemaakt vertrok zij. Na dit incident werd het congres voortgezet. Om. werd besloten om over te gaan tot stichting van anti fascistische afweergroepen en van een Anti-Fascistischen Strijdhond. AUTO-ONGELUK BIJ OOSTER BEEK. Vijf gewonden. Op den gladden weg, tusschen Oosterbeek en Renkum. reed een au to uit Hilversum, bestuurd tdoor den 18-jarigen A. van P. uit Hilversum. Er zaten nog twee heeren en twee dames in de auto. De auto. die met groote snelheid reed. slipte, schoot de trambaan opf en sloeg daarna tegen een boom te pletter. De vijf inzittenden werden uit de wagen geslingerd. De bestuurder A. van P. was er met den naast hem zittenden W. de S. het ernstigst aan toe. Zii bekwamen been breuken en een hersenschudding. De derde heer H. B. bekwam vleeschwonden. mei. G. S. een hoofdwonde en een lichte hersenschudding en mej. W. K. vleeschwonden. Allen werden naar het gemeente ziekenhuis te Arnhem overgebracht, waar zii ter verpleging zijn opgeno men. De jongelui waren afkomstig uit Hilversum. Zii hadden een plezier- ritje gemaakt en waren op weg naar huis. De auto is totaal vernield en moest in twee stukken worden weg gesleept. De tram had geruimen tijd vertraging. Buiten verantwoordelijkheid der Red. 3e kw. 2e kw. 1e kw. Koeien 16—18 23—26 271/,—29 k k k k k

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2