Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. se, dat uit Andel en Giessen een 20- tal personen hij de werkverschaffing te werk zijn gesteld en uit deze ge meente slechts 3. •De Voorzitter antwoordt dat dit reeds is gebeurd. De heer v. Andel zou het orgaan willen uitbreiden. De Voorzitter acht dit overbodig, ♦de heenen die zitting hebben in het orgaan, zijn door den raad gekozen on dienen dus het vertrouwen van den raad te bezitten, men kan toch niet alle raadsleden gaan opnemen, tian zou men ieder oogenblik een raadsvergadering moeten beleggen. 'De heer Timmermans meent, dat 5de heer v. Andel een betere contróle beoogt. De heer J. Schreuders acht con tróle ook zeer moeilijk. De heer Timmermans vraagt, hoe veel personen er zijn, die geen steun tioodig hebben. De heer J. Schreuders antwoordt dat er velen zijn, die het noodig heb ben. Als de steunregeling echter stipt werd toegepast, zouden er weinigen in Veen zijn, die voor steun in aan merking komen. De heer v. d. Pol zegt, dat als <er over noodig wordt gesproken, dan er zoo velen zijn, die thans htm laatste bezittingen op teren en ook hoog noodig gesteund moesten worden. tMen heeft hier steeds de menschen zooveel mogelijk geholpen, ook hen die eigenlijk niet voor steun in aan merking kwamen. De heer Timmermans vindt het (treurig, dat menschen die in de ver mogensbelasting betalen, steuntrek- ken en dat de mindere man daarvan blijft verstoken. Hij heeft hooren be weren dat b.v. een groot heerenboer lait Wijk 30 gulden per week aan Isteun krijgt. De Voorzatter is daarvan niets be- kend, men kan dergelijke praatjes ïhet voor waar aannemen, ze blij ken vaak sterk overdreven. De heer v. BalLegooijen acht het Sliet onmogelijk dat zoo iemand steun krijgt, maar als deze aan bet eind van het jaar zijn balans opmaakt, dan blijkt misschien, dat er veel geld bijgepast moet worden. De Voorzitter meent dat men bij Öe stopzetting van de steun moet blijven. De heer Timmermans blijft tegen stopzetting. De Voorzitter zegt dat geen steun verleend kan worden, omdat geen verlenging van den Minister is ver kregen, ook in Wijk verkeert men in hetzelfde geval. De heer Timmermans acht er niets tegen, dat steun wordt verleend. De heer v. d. Pol acht er ook niets tegen, wel dat echter vaak liandtee- keningen worden gezet, waarbij ver klaard wordt, dat men niets heeft - verdiend, terwijl dit wel het geval is geweest. Als er werkelijk behoefte is moeten de menschen geholpen wor den, maar het is juist zoo moeilijk te controleeren of er werkelijk be- troefte is. Met op één na algemeene stemmen wordt hierop overeenkom- stig het voorstel van B. en W. be sloten, de steun verleening tijdelijk stop te zetten, de heer 'tLam stemde tegen. De Voorzitter zegt, dat nu de steun regeling is stopgezet, de bezoldiging voor den administrateur ook verlaagd (dient te worden. Deze bedroeg aan vankelijk f15 per week. De begroo- j&agspost hiervoor is nog niet goed gekeurd, zou dit niet gebeuren, dan zou het een strop beteekenen. B. en &V. stellen voor de bezoldiging thans tap f 2,50 per week te brengen om dat er altijd nog werkzaamheden blij ven te doen. De raad gaat met dit voorstel accoord. Verzoek van den gemeente-ontvan ger Schouten om zijp ziekenverlof met een maand te verlengen voor ge heel herstel, de geneeskundige ver klaring van dokter v. Oostrom is bijgevoegd. B. en W. stellen voor aan het ver- •zoek te voldoen. De Voorzitter hoopt dat de heer Schouten met 1 Augustus geheel her steld zal zijn en zijn ambt weer kan aanvaarden. Met algemeene stemmen wordt het verzoek ingewilligd. Vaststelling pensioengrondslag voor den gemeente-veldwachter. Wordt vastgesteld op f1585. Eveneens wordt met algem. stem men het voorstel van B. en W. goed gekeurd om den rijksveldwachter v. Hout een gratificatie toe te kennen van f 80 voor het verrichten van po litiedienst in de gemeente in het tijd vak liggende tusschen het vertrek van veldwachter Swarts en de komst van tien tegen woo rdigen functionaris. j Wijziging begrooting 1932. De Voorzitter deelt mede dat de post werkverschaffing en steunverlee- ping belangrijk is overschreden. Uit gegeven hiervoor is f 14008,40 zijn de 30 pCt. van de totale begrooting. De post werkverschaffing is over schreden met f 4740, steunverleening met f 4870 en uitkeering aan de werk- loozenkassen f 1160. Het rijk zal over 1932 een bedrag van f 7000 moeten bijpassen om het dienstjaar af te slui ten. Met algemeene stemmen wor den de begroo tings wij zigingen goed gekeurd. Wijziging begrooting 1933. De post voor werkelooze nzo rg wordt gebracht op f 8000, uitkeering werkeloozenkassen op f 1000, Burgerl. Armbestuur op f 6000 waaraan de raad zijn goedkeuring hecht. Bij de rondvraag informeert de heer J. Schreuders of het schrijfloon van f 10 per week, dat de ambtenaar ter secretarie v. Helvoirt in de maand Januari heeft verdiend, nog niet is uitbetaald. De Voorzitter antwoordt dat de be- grootingspost hiervoor nog niet is goedgekeurd en het bedrag daarom niet betaald kan worden. Daar geen der heeren verder iets voor de rondvraag heeft, sluit de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de raad over in geheime zit ting. Vergadering van den raad der ge meente RIJSWIJK op Vrijdag 30 Juni des n.m. 8 uur. Voorzitter tevens Secretaris den Ed.Achtb. Heer A. D. v. d. Schans. Afwezig de heer T. J. v. Heukelom. De Voorzitter opent, als naar ge woonte, deze vergadering met gebed. Notulen vorige vergadering wor den aangehouden tot de volgende vergadering. De Voorzitter zegt dat deze ver gadering in hoofdzaak is belegd naar aanleiding van een van Ged. St. ont vangen schrijven, waarin zij de goed keuring onthouden van de af- en overschrijving over het dienstjaar '32. Gaarne zagen zij alsnog vóór 1 Juli een wijziging in dit besluit. De Voor zitter zegt persoonlijk nog eens naar Den Haag te zijn geweest om een verhooging van het toegezegde per centage voor de werkloozenuitkeering te verkrijgen. Hij ontving echter de mededeeling dat voor Augustus een beslissing hierin niet was te ver wachten. B. en W. stéllen dan ook voor, het besluit opnieuw ongewij zigd bij Ged. St. in te dienen. De heer Nieuwenhuizen vraagt wat te doen staat als Ged. St. dit weder opnieuw zullen terugzenden. De Voorz. heeft echter hoop dat het ditmaal zal worden goedgekeurd, met meerdere gemeenten is dit reeds geschied. Met algemeene stemmen wordt al- zoo besloten. Rekening en verantwoording ge zondheidscommissie in het „Land v. Heusden en Altena" ter controleering post eigen gemeente. De beer v. Herpen merkt hierbij op, dat voor deze post z.i. weinig nuttig werk wordt verricht, gezien nu weder het feit dat de vuilnis uit een andere gemeente naar hier wordt gehaald en neergeworpen op een plaats waar veel inwoners zeer veel hinder van ondervinden en gevaar oplevert voor de gezondheid. De Voorz. zegt, den vervoerder van de vuilnis er op te zullen wijzen en hem verzoeken het vervoer naar deze plaats stop te zetten. Een proces-ver baal is door de politie aangaande de ze zaak reeds opgemaakt. De post wordt hierna met algem. stemmen goedgekeurd. Benoeming gemeente-geneesheer. De Voorz. zegt dat voor deze func tie slechts één sollicitatie is ingeko men en wel van dokter Egberts te Woudricbem, die tevens mededeelt dat hij de nieuwe vastgestelde in structie wenscht te aanvaarden. Met algemeene stemmen wordt de ze hierna benoemd met ingang van 1 Juli 1933. Rondvraag. De heer v. d. Wetering vraagt of dit nu de laatste vergadering zal we zen in het oude gemeentehuis. De Voorz. zegt dit met geen ze kerheid te kunnen zeggen, want met de afwerking van het nieuwe vor dert men niet veel, ook zal men straks eenige moeilijkheden ondervinden met de meubileering van gemeente huis en vereenigingsgebouw daar dit nog een belangrijk bedrag zal vor deren. De heer Nieuwenhuizen vraagt of het niet wenschelijk ware een bazar te organiseeren en de opbrengst aan de meubileering te besteden. De Voorz. noemt dit een goed idee maar wie zal er mee beginnen. De heer v. Herpen zegt, dat hier voor wel menschen zijn te vinden. De heer Nieuwenhuizen vraagt vervolgens nog of er wat te berei ken zou zijn, wanneer een schrijven aan de P.N.E.M. gericht zou worden om verlaging der meterhuur, deze is nog steeds van den aanvang af op hetzelfde peil gebleven en is naar zijn meening veel te hoog. De Voorz. zegt een schrijven dien aangaande aan de P.N.E.M. te zul len richten, mogelijk is hiermede nog iets te bereiken. Hierna wordt de vergadering ge sloten. Vergadering van den Raad der gemeente ZUIL1CHEM, op Vrijdag 30 Juni des nam. 21/i uur (Z.T.) VoorzitterEdelAchtb. Heer F. van Hoogstraten. Secretaris WelEd. Heer H. C. van Os. Aanwezig alle leden De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed. De Secretaris leest de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden vastgesteld. De Voorzitter deelt in verband met de gelezen notulen mede, dat B. en W., naar aanleiding van het gesprokene door den heer Kanselaar het geval van A. van Veen hebben nagegaan, dat de be wering van deze echter niet heelemaal juist is geweest, hij was n.l. niet 5 we ken doch slechts 14 dagen werkeloos geweest. De navolgende ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen Goedkeuring door Ged. St van het raads besluit tot het aangaan eener kasgeld- leening, groot f2500, idem geldleening groot f 4000, ten behoeve bouw openb. lagere school, idem goedkeuring raads besluit salariskorting gem.-veldwachter, pacht vermindering 1931 en toekenning subsidie landbouwcursus. Ontvangstbericht van hetzelfde College van de wjjziging der politieverordening en salarisregeling gemeente geneesheer. Bericht van Ged. Staten inzake beslis sing van het raadsbesluit tot wijziging der gemeente-begrooting 1932. Schryven van hetzelfde College, waarin wordt kennisgegeven, dat noodlijdende gemeenten geen begrootingsposten mogen overschrijden zonder voorafgaande mach tiging van Ged. Staten. Bericht van den Districts-Commandant der Rijksveldwacht dat geen termen aan wezig zijn om reeds nu, voordat door den Minister daartoe vergunning is ver leend, politiediensten in de gemeente Zuilichem aan den Rijksveldwachter op te dragen. Proces-verbaal van kasopneming bij het vleeschkeuringsbedrijf. Verslag volkshuisvesting over 1933. Proces-verbaal van kasopname by den Gemeente Ontvanger op 26 Juni 1,1., waaruit blijkt dat alles in behoorlijke orde ls bevonden Verzoek van dé afd. Zuilichem van de Ned. Bond van arbeiders in het Land-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, om in een lokaal der openbare lagere school te mogen vergaderen. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen, onder dé gebrui kelijke voorwaarden, vergunning ver leend. Deze vergunning geldt alleen voor 'huishoudelijke vergaderingen. Voorstel om B. en W, te machtigen de afbraak der voormalige onderwij zerswoning en der O.L. school publiek te verkoopen. Deze machtiging wordt met alge meene stemmen verleend. De Voorzitter deelt mede, dat de verkooping reéds is gehouden en de opbrengst f 135.55 is gewéest. De begrooting 1932 wordt gewijzigd conform het voorstel van B. én W. De Voorzitter deelt mede, dat voor subsidie aan werkeloozenkassen op de begrooting 1932 was geraamd een be drag van f150, dat de uitgaven hier voor hebben bedragen f1810. Eveneens wordt met algemeene stern- wen, besloten, D. v. Veern Kzn. op zijn verzoek ontheffing te verleenen van de betaling van de hondenbelasting, over het 2e halfjaar 1933. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening regelende de rechtstoestand van den Secretaris, Ontvanger en Amb tenaar van den Burgerlijken Stand. Wordt vastgesteld zooals dé veror deningen voor ieder der betrokken amb tenaren afzonderlijk zijn vastgesteld door B. en W. Adres van het Bestuur der Chr. La gere Landbouwschool te Herwijnen met verzoek om toekenning van een sub sidie. j Evenals het vorige jaar wordt op dit verzoek op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt, uit hét oogpunt van den financieelen toestand der gemeente, die géén bijzondere uitgaven toelaat. Adres van het Fanfarekorps „Door Eensgezindheid" alhier om vergunning voor het geven van concerten. De Voorzitter deelt mede, dat ver gunning wordt gevraagd voor het ge ven van ee'n concert in de maand Juli en voor de verdere in dit seizoen te geven concérten. B. en W. stellen voor ontheffing te verleenen van de bestaan de bepaling, waarbij het geven van con certen is verboden, onder voorwaarde, dat met de datums, waarop deze con certen gegeven worden, overlegd wordt gepleegd met den Burgemeester en de huurder van de aanlegplaats, in dien de concerten daar worden gege ven, er mede accoord gaat. De heer Kanselaar vraagt of wanneer de vereenigtng op particulier terrein een concert geeft, de eigenaar van het terrein dan bij den raad om vergun ning moet aankloppen, want spr. meent dat volgens de bestaande verordening een eigenaar zelf niet het recht heeft vergunning te verleenen. De Voorzitter antwoordt, dat dit laat ste juist is, de eigenaar van het ter rein heeft daarvoor aan den raad ver gunning te vragen. Met algemeene stemmen wordt hier op overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Adres van P. Kalkman alhier, om den tuin van de voormalige onderwij zerswoning te mogen huren. De Voorzitter zegt, dat B. en W. dit verzoek overwogen hebben, doch van oordeel zijn, dat waar de aanne mer voor den schoolbouw den tuin moet gebruiken, het beter is aan het eind van het jaar op drt verzoek terug te komen. De raad gaat met dit voorstel ac coord. Voorstel om aan W. J. de Man, onderwijzer aan de O.L. school al hier, vergunning te verleenen buiten de gemeente te mogen wonen. De Voorzitter licht toe, dat zoodra in de gemeente een woning beschik baar komt, adressant verplicht is, deze woning te betrekken. De raad gaat ook met dit voorstel accoord. Voorstel itot verzekering van steun trekkers tegen kosten van ziekenhuis verpleging. De Voorzitter licht dit voorstel toe en zegt, dat Bi. en W. er jmee zijn gekomen, omdat een zelfde verzekering ook ïn een naburige plaats is gesloten. Van morgen is wel een telegram van den Minister ontvangen, dat de steunrege ling is ingetrokken, men zou dus kun nen zeggen, dat het voorstel eigenlijk wel kan vervallen. Als men echter ziet, wat voor een verpleegde aan zieken huisverpleging betaald is moeten wor den, dan lijkt het R. en W. wensche lijk hun voorstel toch te handhaven, lm 1928 is voor ziekenhuisverpleging uitgegeven f99 en in 1929 f116, in 1930 f195, in 1931 f25, in 1932 f191 ,en nu reeds in 1933 f 274. Tengevol ge van de werkeloosheid is die risico gestegen, omdat het aantal personen die bedeeld! worden gr .do ter is gewor den. Deze personen kunnen bij een protestantsche vereeniging in Zaltbom- mel voor ziekenhuisverpleging worden verzekerd tegen een geringe vergoe ding. B. en W. stellen daarom voor in beginsel daartoe te besluiten en bij het Departement van 'Binnenl. Zaken aan te vragen, om daarvoor den post armenzorg met f150 te verhoogen. Door deze verzekering aan te gaan, wordt een onbillijkheid voor steun- trekkenden idic zich zelf hebben ver zekerd, tegenover hen, die 'dit niet de den en de gemeente 'maar laten zor gen, weggenomen, omdat zij 'dan in plaats van f8.00 'slechts f7.90 aan steun zullen ontvangen. De heer Kanselaar wil alvorens hij voorstemt, gaarne eerst nadere gege vens. Is het de bedoeling, dat de pre mie tioov het armbestuur wordt be taald uit den post van f 1J50. Kan men geen f8 steun geven 'en dan de 10 cent afhouden, zoodat ze 'het zelf beta len. De Voorzitter antwoordt, dat 'geen steun mag worden ingehouden, de be doeling is, dat de 'steun voor hen die zich zelf verzekerden op f8 gehand haafd blijft en die voctr hen die zich niet verzekerden op f7.90 wordt ge bracht. De gemeente heeft daarvan slechts 'gering voordeel, het rijk pro fiteert Van den maatregel het meest, omdat het 75 pCt. ïn den steun bij draagt. De heer Kanselaar heeft tegen het voorstel van B. en 'W. een bezwaar, omdat tie steuntrekkend en dan feitelijk de verplichting wordt opgelegd zich te verzekeren, er kunnen personen bij zijn, die dit nalaten uit redenen van ge moedsbezwaren. De heer v. Veen acht vrijwillig ver zekeren wel de beste weg, maar vreest, dat Ier dan weinig van terecht zal komen. Spr. meent dat 19 gezinnen reeds 'zijn aangesloten bij de verzeke ring. De 'Voorzitter merkt op, dat het B. en W. een mooie gelegenheid toeleek, om tie gemeente tegen 'het risico van ziekenhuisverpleging fe dekken. De heer Kanselaar beschouwt de ïn houding van het dubbeltje als een straf voor hen die zich niet hebben ver zekerd, 'i j (Wordt vervolgd). HEUSDEN. Zondag j.l. speelde 2 elftallen gecom bineerd uit het eerste en tweede elftal van Juliana, A en B tegen elkaar. Dit was een zeer spannende wedstryd, waarin beide elftallen de puntjes deelden met als uitslag 11. ANDEL. De loting voor de le rondes van de door Sparta alhier uitgeschreven wedstrijd, heeft het volgende resultaat gehad L.O.N.G.A. HeusdenN.O.A.D. Wijk ea Aalburg Achilles Veen Stormvogels Woudrichem De Regenboog Woudrichem De Zwaluwen BrakelW.V.V. Werken damWilhelmina Wijk en Aalburg. De wedstrijden zullen aanvangen op 45 Juli a.s. Zaterdag j.l. speelde Sparta I en II gecomb. tegen Wilhelminauit Wijk. Uitslag 1—3. Het derde elftal speelde tegen Storm vogels III uit Woudrichem, welke wed strijd na goed spel van beide zijden ein digde in een 32 overwinning voor de gasten. Heden Woensdag zal een Sparta com binatie een nederlaagwedstryd gaan spelen tegen Wilhelmina te Wijk. MEEUWEN. Zaterdagavond speelde de v.v. D.V.O. I en II gecombineerd een uitwedstrijd tegen S.D.O. te Eethen welke eindigde in het voordeel van S.D.O. met 2—1. WERKENDAM. De door S.V.W. I en Uno van Gies- sendamHardinxveld gehouden wedstryd werd door de gasten met 50 gewonnen. De wedstrijd gespeeld door Dussensche Boys en W.V.V. II eindigde met 92, in het voordeel van W.V.V. HEUSDEN. Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulppoet- kantoren werd gedurende de maand Juni. Ingelegd f21514,47. Terugbetaald f 16634,92. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 11138. ALMKERK. J.l. Zaterdag speelde de korf- balvereeniging „A.K.C." te Arkel te gen „A.D.O." aldaar, haar 3de com petitiewedstrijd, welke eindigde met een gelijk spel i1. Voor belanghebbenden zijn ter gemeentesecretarie alhier formulieren verkrijgbaar voor aanvraag van een visch- of hengelacte. ANDEL. Van Woudrichemsche vis- schers werden aan de jSluis alhier, een 7-tal groote fuiken lontvreemd. De politie doet ijverig onderzoek naar de daders. Voor betrokkenen een schadepost. De iMeisjesvereeniging „Ta- bitha" alhier, zal op 11 Juli a.s. een reisje maken naar Valkenburg. Een dochtertje van G. Naaijei» Mzn. had het ongeluk bloedvergifti ging aan den arm te krijgen, ten gevolge waarvan de hulp van Dr. van Oostrom noodzakelijk was, jdhe de vergiftiging stuitte. I Een zoontje van B. van An del uit Dussen, hetwelk alhier, aan het Boveneind verbleef, geraakte spe lenderwijs voor de auto Van Tim mermans uit Veen. Door krachtig remmen liep het ventje Islechts lich te verwondingen op. Dr. v. Oostrom verleende hulp. AMMERZODEN. Alhier zal vanwege het Wit Gele Kruis overgegaan worden tot het instellen van een consultatie-bureau. De opening kan al zeer spoedig worden tegemoet ge zien. Een R.K. Specialist zal het consult houden op gebied van kinderziekten. De dames D. Goesten en M. Ver- schuure zijn geslaagd voor het examen onderwijzeres aan de R K. Kweekschool te Oirschot. BABYLONIëNBROEK. J.l. Donderdag had het 3-ja- rig dochtertje van den heer C. de Rooii alhier, al spelende eenige kleine grintsteentjes in het oortje geduwd, die door Dr. Van Vuren uit Dussen moesten worden verwijderd. Op a.s. Zaterdag 8 Juli hoopt de Gem. Zangvereen. „Volharding" alhier, des avonds op het terrein van de O. L. school een concert te ge ven waaraan de fanfare „Wilhelmina" uit Sleeuwijk medewerking zal ver leenen. Er staat voor muziek- en zanglief hebbers een genotvollen avond te wach ten. CAPELLE. Gedurende de maand Juni zijn ter gem secretarie voor den vleesch- keuringsdienst aangegeven; 22 run-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2