Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN Transpireerende Voeten, ONWEER 1 iand van alten& No. 5351 Woensdag 26 Juli 1933. Dit Diner üestsst uit 2 Men IMiiiieiilttficJ. FEUILLETON. De vervolging van Bob Fleizier. o es k films. CH. VAESEN Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten lOcent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiên van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiên worden tot Dinsdagmiddag 1 uur eo Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Handen en Oksels behandele men met Purol poeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. .j Vreeselijk ongeluk op onbewaakten overweg. Ds. Tichelman uit Scheveningen met vrouw en zoon verongelukt. Op den onbewaakten overweg van den Nijkerker Grindweg, nabij Barneveld. is j 1. Zaterdagmiddag een vreeselijk ongeluk gebeurd. Een auto, waarin 3 personen zaten, is door den sneltrein uit Apeldoorn, die 4 uur 8 station Barneveld-Voortliuizen pas seerl, gegrepen en ongeveer 500 meter meegesleurd. Op circa 50 meter afstand werden de inzittenden uit de auto geslingerd. Een laeer en een dame werden op slag gedood, terwijl de andere zwaar gewond werd. De lijken waren afschuwelijk verminkt. Uit een spoorwegabonneraent bleek, dat een der inzittenden Ds. Tichelman uit Scheveningen was. De indentiteit van de dame kon aanvankelijk niet worden vast gesteld. doch later bleek, dat bet Mevrouw Tichelman geboren Hulsman was. De op slag gedoode heer was Mr. Tichelman, een zoon van Ds. Tichelman. Ds. Tichel man zelf was zwaar gewond, hij werd per trein, die een half uur vertraging had, naar het ziekenhuis te Amersfoort ver voerd, maar bij aankomst aldaar was hij reeds overleden. o TEGEN DE PARTIJ-UNIFORMEN. Wetsontwerp op komst. Het centrum verneemt, dat binnen en kele dagen de indiening van een wets ontwerp te verwachten is, dat een ver bod van partij-uniformen zal inhouden. O BEDRIJFSONGEVAL. Bij de kunstmestloods aan de haven te Doesburg is een ernstig ongeluk gebeurd. Vier arbeiders werden door vallende zak ken kunstmest getroffen. De arbeider Visser werd op slag gedood. De 3 andere arbeiders werden ernstig gewond. o AZIJNEXTRACT GEDRONKEN. Het 2 jarig kindje van de familie Fran ken te Bergen op Zoom kreeg een flescbje gevuld met azijnextract te pakken en dronk daarvan. Onder hevige pijnen is het kind overgebracht naar het Alg. Bur ger Gasthuis. O— IN EEN HOOIVORK GELOOPEN. Te Bodegraven liep de landbouwer V. met zijn oog in een hooivork, welke achter uit een voer hooi stak. Hij is naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. o Vrijdagnacht ontlaste zich boven Purme- rend en omstreken een zwaar onweer, hetwelk gepaard ging met hevige slagre gens. In den Beemster werd de boerderij van den heer Schoen door den bliksem getroffen. De boerderij is afgebrand. Enkele koeien welke in de weide liepen werden door den bliksem getroffen en gedood. Te Wilp sloeg de bliksem in de woning van den heer M. Dashorst. Het huis brandde tot den grond toe af, terwijl van den inboedel bijna niets gered kon worden. Een 3 tal varkens werden mede door den bliksem getroffen en gedood. De brandweer uit Twelio wist een klompen- makersschuur en enkele andere schuurtjes te behouden. Vrijdagnacht is vermoedelijk door het inslaan van den bliksem, een onbewoonde woning en werkkeet bij het Hollandsch Diep gemepnte Numansdorp afgebrand. De bewoners hadden vorige week het huis verlaten. Te Blaricum is tijdens het hevige on weer de bliksem geslagen in het land huisje „Olly" van den heer H. Boom aan den Zwaluwenweg. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners zich slechts met moeite in veiligheid konden stellen. Het huis brandde af. Te Heemskerk is de bliksem geslagen in de landbouwschuur van den heer P. Koper. Ze brandde tot den grond af. Een voorraad hooi en bloembollen werd door het vuur vernield. Tijdens een hevig onweer is de bliksem geslagen in het woonhuis van J. van Kessel te Assen. In een oogwenk stond het woonhuis in lichte laaie. Aan blus- schen viel niet te denken. De woning is geheel in vlammen opgegaan, ook de in boedel ging verloren. Verzekering dekt de schade. Zaterdagmorgen sloeg de bliksem in de kapitale boerderij, bewoond door de familie Wed. de Haan, aau de Welsrij- perdijk nabij Franeker. De Franeker- motorbrandspuit zou assistentie verleenen, maar behoefde geen dienst te doen, daar alles bij aankomst nagenoeg tot den grond was afgebrand. Zoo goed als niets kon worden gered. o IN KOKENDE SOEP GEVALLEN. Het iy2 zoontje van den heer J. te Mortel (N.Br.), viel achterover in een pan kokende soep. De kleine bekwam deer lijke brandwonden aan hoofd, rug en armen en werd in zeer bedenkelen toestand naar het gasthuis overgebracht. o MIINONGEVAL TE HEERLEN. De arbeider J. Herkenbosch uit Meers- sen is in de Oranje Nassaumijn II tus- schen een in beweging zijnde lift en een i balk bekneld geraakt. Kort na het ongeval is hij overleden. De man was gehuwd en vader van zes kinderen. O—O—O-O— 6. „Dat is uitstekend, breng me dan maar naar huis", zei Bob. „Ik ben niet van plan jicht en rheumatiek op te doen door hier te blijven zitten. Ik ben niet gewend zooais jullie om heele nachten rond te zwerven. Ik heb een fatsoenlijke opvoeding genoten." „Het zal niet gaan, mannetje", ant woordde Koert. „Wij jou naar huis brengen, hé, en dan jouw kameraden de zak laten op halen, terwijl wij weg zijn." Bob mocht zijn geduld verliezen en dingen zeggen, die niet erg liefelijk klonken, hij zag wel in, dat het hem ditmaal niet veel zou helpen en hij hield zich dan ook verder stil totdat het dag begon te worden. De Leeuw was, toen het nog maar amper licht was, alweer bij zsijn kame raden terug. Hij bracht een paar lange hooivorken mee, die hij van een dicht bij wonenden boer geleend had. Achter hem kwam een troepje dorpelingen, die we/- (eens wilden zien hoe het geval letje af zou loopen. Ook Bob's vrouw was er bij; haar gezicht stond op zeven dagen ruw weer; maar de meesten van de omstanders waren blij, dat er nu eens aan de woeste streken van Bob Pleizier een einde zou komen. In minder dan geen tijd was er een half dozijn mannen met de hooivorken aan het werk en net was ongelooflijk wat voor voorwerpen er al uit de vaart te voorschijn kwamen. De oever was geheel bedekt met verroeste potten en pannen en zelfs werd, onder luid ge juich van de omstanders de broek van de Leeuw opgehaald, maar het voor werp waarnaar zoo gezocht werd, scheen niet te vinden te zijn en Bob, die met zijn vrouw terzijde stond te praten, keek al wat hoopvoller, j Juist kwam de landeigenaar met twee VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is in de rivier De Mark onder Oudenbosch bij het zwemmen ver dronken C. Meeuwissen, bloemist, oud 46 jaar. Het 'ijk van den jongen is een kwartier na het ongeluk opgehaald. De 19-jarige knecht Dijkstra van den veehouder Rameyer, wonende te Siccama's- polder nabij Heerenveen, is bij het baden in de Schipsloot verdronken. Zondagmiddag was de 34 jarige W. Durentet uit Amsterdam aan het zeilen op de Loosdrechtscbe plassen. Ter af wisseling nam de jongeman een bad. Bij het zwemmen schijnt hij onwel te zijn geworden. Een vriend van Durentet, De Haas heeft nog getracht hem te red den, doch kwam zelf daarbij in nood, D. is verdronken. Het lijk is eenigen tijd later bij het dreggen opgehaald. De H. is door een surveilleerende politieboot op gepikt. Zaterdagmiddag is te Olst bij het baden in den ïJsel verdronken de 43 jarige Johan van Wegel. De politie heeft naar het lijk gedregd en de bekende Duiker G. Uiltink heeft verscheidene malen gedo ken, doch Zondagmiddag was het nog niet gevonden. Zondagmiddag is bij het zwemmen in de Delfshavensche Sohie even voorbij de spoorbrug, voor de fabriek van Van Nelle een zeer ernstig ongeluk gebeurd. De 35-jarige G. Paardekooper, wonende in de Eendrachtsstraat te Schiedam, was daar met zijn echtgenoote aan het wan delen, toen hij geen weerstand kon bieden aan de verleiding zich bij de talrijke zwemnders in de Schie te voegen. Hij ontkleede zich en dook. Tot aller ontsteltenis kwam hij niet meer boven. Baders wisten den man echter spoedig te vinden en brachten hem op den wal. Het bleek dat hij bij het duiken vermoedelijk met zijn hoofd op een steen was neergekomen tengevolge waarvan een der nekwervels was gebroken. Onmiddellijk werd de Geneeskundige Dienst gewaarschuwd, die den man naar het Ziekenhuis aan de Coolsingel vervoerde. Tijdens het transport is hij overleden. Dit tragisch ongeval bracht groote ont steltenis onder de zwemmers. Zondagavond is de 70 jarige heer Baas, te Alphen a.d. Rijn, in een sloot geloopen. Hoewel het ongeval spoedig werd op gemerkt, en men B. spoedig op het droge had gebracht, was de dood reeds inge treden. o NEKKRAMP. Te Oudewater is de 73 jarige W. Bode aan nekkramp overleden. MOTORBOOT GESTRAND. Zaterdagmorgen is de motorboot „En toch", afkomstig uit Terheyden, tengevolge van een motordefect, onder Hoek van Holland gestrand. De beide inzittenden konden zwemmende aan land komen. o vrienden aanrijden, die, hoorend wat er gaande was, een rijksdaalder aanbood aan den man, die de zak uit de vaart opvischte. Drie cfl vier man gingen ijlings te water en één van hen had eindelijk succes. Hij liet een vreugde kreet hooren en sleepte een zak naar de kant, waarna hij de uitgeloofde rijks daalder in ontvangst nam. De zak, zwaar van het ingedrongen water, lag voor den landheer. „Dat is de zak die ik gevonden heb, mijnheer," zei Bob, naderbij komende. „Het was echter heelemaal niet op uw land, maar op een veld er naast. Ik ben een eerlijk man, die hard voor zijn broodje moet werken en ik "heb niets op mijn kerf stok. U kunt het aan iedereen vragen." De landheer nam geen notitie van hem. „Is dat de zak?" vroeg hij, zich tot Koert wendende. „Dat is-t-ie," bevestigde Koert, „daar zou ik op kunnen zweren." „Wat zweren?" vroeg Bob boos, „hoe heb je nu wat kunnen zien? Het was nog pikdonker!" Koert gaf geen antwoord. Hij bukte H H. AMATEURS! De gulden houdt stand. U koopt meer momenteel voor een gulden, Nieuw verlaagde prijzen die heden ingaan. Afga 6 X 9 (8 opn.) 65 ct. Standaard. Isochrom 6X9 (8 opn.) 75 ct. Afga-Filmpacks 9X42 f 2.15. Verder alle bekende merken met dezelfde verlaagde prijzen. Binnen enkele dagen ver- koopen wij een zeer snelle film van Belgisch fabrikaat. De Mazzi film, tegen den lagen prijs van f 0.55, 6 X 9 (8 opn.). Breestr. 67 - HEUSDEN. HEIL HITLER ICONTRA HOU ZEE Knokpartijtjes te Utrecht. Zaterdagavond is het in Utrecht weer een3 tot een vechtpartij gekomen tusschen vóór- en tegenstanders van Hitier. De partijen leereu elkander blijkbaar steeds beter kennen, en al naar gelang de kansen gunstig zijn, wordt een heibeltje uitgelokt. De strijdureet voor de voorstanders van het nationaal-socialisme is natuurlijk het Heil Hitier, waarbij de arm gestrekt wordt. De tegenstanders hebben als leuze gekozen Hou zee waarbij niet de hand maar de vuist wordt opgeheven. En als men deze kreten tegelijk hoort, kan men rekenen op een frisch robbertje. Zoo was het ook Zaterdagavond ruim 40 uur in de Viestraat. „Heil Hitier!" „Hou Zee En pats de uitgestrekte hand en de opgeheven vuist hebben elkaar reeds gevonden. De vuist scheen ditmaal wat krachtiger te zijn geweest dan de hand, want een der Hitlerianen werd dermate „gevloerd" dat hij per auto naar het „bruine huis" aan de Oudegracht vervoerd moest worden. De politie was natuurlijk spoedig pre sent, doch hier en daar braken telkens nieuwe schermutselingen uit. Het was roeds laat, eer de rust terugkeerde. Vóór hei zonnebad 9 CMME of^T'dOUE zich en begon het touw los te knoopen waarm'ee de zak dichtgebonden was. Toen dit treuzelwerkje klaar was, keek hij met spanning in de opennig van de zak. Met een kreet van woede sprong hij op en smeet de zak, waarin bij de bewijsstukken meende te vinden, neer. „Wat is er aan de hand?" vroeg de landheer ongeduldig. Koert wees verslagen op de zak en opende die, terwijl' hij den inhoud uit schudde. Er uit rolden: niet de ver wachte fazanten of patrijzen, maar een paar smalle afgekloven knolrapen. De omstanders schaterden van het lachen, doch Bob zelf stond naar de knolrapen te kijken, alsof hij zijn eigen oogen niet kon gelooven. „Is het dat nu, waarvoor ik een hee- len nacht hier heb moeten bivakkee- ren," vroeg hij nu eindeliijk. „Dat heb je ef nu van als je meent een zieken jachtopziener te helpen, die het alleen niet af kan. Misschien is dat wel hee lemaal de goede zak niet. Ik zou er een eed op kunnen doen, dat er wild in zat, mijnheer Koert, zop aan den buiten HET GOUD VAN DE „LUTINE". De „Tel." meldt uit Terschelling: De blinkende windwijzer van den „Bran- daris" baadt zich den ganschen dag ia het gouden zonlicht, doch blijft onwrik baar naar het Noord Westen wijzen. Het beteekent dat duiker Van Drimmeien nog steeds tevergeefs wacht op het gun stige oogenblik, om voor zijn inspectie tocht in den kegel boven het wrak van de „Lutine" af te dalen. Toch is de Zondag niet ongebruikt voorbijgegaan. Men beeft namelijk het onderste deel van den koker, waarin zich ook de machtige motor voor de zuig- installatie bevindt, en die circa 15.000 K.G. weegt, in den grooten bok opge hangen, die na het wegbrengen van den kegel vrij is gekomen, zoodat men bij gunstigen wind onmiddellijk kan uitvaren om het werk voort te zetten. De kegel zelf wacht intusschen een zaam in de Noordzee. o GEARRESTEERD OP HET DAK. Gevaarlijk misdadiger door de Nijmeegsche politie geknipt. Zaterdagmiddag om 42 uur heeft de politie te Nijmegen na een sensationeels vlucht over de daken van de huizen aan de Vondelstraat, den Pool J. C. gearres teerd. De man was ontdekt op achterbalcon van een villa, aan den Graafschenweg, waar hij de bewoonster met geweldpleging dreigde. Toen deze omhulp riep, nam hij de vlucht en verr- dween door de tuinen. BloedsporeK werden ontdekt in een leegstaand huïe aan de Vondelstraat. De werklieden, die daar werkten, waarschuwden de politie, die onmiddellijk met flinke macht kwam opzetten. Het bloedspoor leidde eaar het dak en daar ontdekte men een PeoSy die aan zijn voet verwond was. De Pool nam onmiddellijk de vlucht en ioste schoten op de politie, zonder iemand te raken. Tenslotte moest hij voor de politie- overmacht zwichten en werd hij op eea der daken gearresteerd. Hij werd per politie-auto naar het hoofdbureau gebracht, waar bij verhoor bleek, dat hij eenige weken geleden ook inbraak gepleegd heeft in de woning van de familie P. V. De aangehoudene wordt door verschil lende politie-commissarissen gezocht. ïli| zal aan de justitie te Arnhem worden, overgeleverd. —O— >T ZWAAR VERKEERSONGEVAL BIJ APELDOORN. Twee doodeo. Zondagmiddag ongeveer half drie, kwam uit de richting Apeldoorn een luxe au$% bestuurd door den heer Fennebenaaer uit Apeldoorn, die op de Amersfoortsehe straat nabij den Juliana-toren met eeci kalme snelheid het parkeerterrein wilde- oprijden. De bestuurder gaf de richtlsag; aan met de richtingaanwijzer en met zijn arm. Juist op dit moment naderde ait de richting Echo-Put een motor, bestuurd door den heer v, Zomeren, met als duo- passagier den heer Bos, zoon van den eigenaar der Echo-Put. De motor botste met een snelle vaart tegen de auto. Beide motorrijders werden van den motor geslingerd. De duorijder was op slag kant te voel/en, maar misschien heb* ik me vergist, want ik heb nog nooit zoo'n strooperszak in mijn vingers ge* had. Anders heeft misschien iemand e-est gijntje met U willen hebben en in plaats daa'rvan mij een poets gebakken." j De beide opzichters stonden er nog als verwezen bij. „In het vervolg moeten jullie wat voorzichtiger zijn/' zei Bob, die ver trouwelijk begon te worden. „Zeer waarschijnlijk fcullen, terwijl jullie m5J achterna zaten en de Leeuw zich aau het vaartwater te buiten ging, de strop* pers hun slag geslagen hebben. Eu bovendien heeft die mijnheer van julSe een rijksdaalder voor een paar oude knolrapen moeten betalen. Dat zöti jfe zeLf Ook niet prettig vinden!" i Met een spottende lach om zijn lip* pen keek Bob in de richting van de®' landeigenaar, die zich met zijn beide opzichters verwijderde en besloot tegejj zijn vrouw: „Kom mee, ouwetje. Ik ver lang naar wat hartigs, misschien hefe je nog wei wat in de pan!!" j j EINDE. EUWSBLAI voor M laad van neusden en Altena, de Langstraat en de Bonunelerwaard Aanbevelend., eerst de huid inwrijven met „Zij"-crême of (<Zij"-olie. Dot voorkomt zonnebrand en Uw huid wordt tevens prachtig gebruind. In prijzen van 20-75 ct.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 1