Tweede Blad No. 5351 Woensdag 36 Juli Radioprogramma voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. BKH 00 RENDE BIJ HET Vergadering van den raad der ge meente WOUDRICHEM op Dinsdag, 18 Juli 1933, des voor middags 9.30 uur. Voorzitter: DdelAchtb. Heer Jac. van der Lely. Secretaris: WelEd. Heer Chr. van Rijswijk. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig js het lid Holster. lijks gebruik te mogen maken van het gymnastieklokaal der 2e Oepn- bare school. B. en W. stellen voor de vergun ning overeenkomstig de gewone voor waarden te verleen en. Het lid Spiering zegt, niet het min ste bezwaar te hebben tegen het ver- leenen van de vergunning, doch meent even te moeten opmerken of de school juist des Woensdagsmid dags niet schoon wordt gemaakt. In verband met deze opmerking wordt besloten het verzoek in te willigen, doch van te voren te bespre ken of deze omstandigheid van in vloed kan zijn om dien middag het 1 lokaal af te staan. 1 Daarna komt in behandeling een verzoek van J. Spoor Rzn., alhier dd. ro Juli j.l. om ontheffing van het bepaalde inzake de rooilijn voor het maken van een erker aan zijn woonhuis aan den Visschersdijk. De Voorzitter deelt mede, dat dit verzoek eerst aan R. en W. is ge richt, doch dat deze gemeend heb ben dit niet te mogen inwilligen in verband met het drukke verkeer op den Visschersdijk en het vooral daar ter plaatse smal gedeelte van de straat, waardoor het uitzicht belem mering zou kunnen ondervinden. Om dezelfde redenstellen B. en W. thans voor het verzoek niet in te willigen. Het lid van Wendel de Joode zegt, dat de Visschersdijk als hoofdver- DONDERDAG 27 JULI. HILVERSUM 1875 M. De Voorzitter opent de vergade ring met het uitspreken van het for muliergebed, waarna de notulen der vergadering van 9 Mei j.l. door den secretaris worden gelezen, welke on-keersweg reeds veel te smal is te veranderd worden vastgesteld. achten, doch dat daar momenteel Ter tafel komen de volgende in- niets aan te doen js. Hij kan dan gekomen stukkenook niet op zich nemen, dat be- Besluit van Ged. Staten houdendelemmeringen voor het uitzicht wor- goedkeuring van het besluit tot wij-den aangebracht. ziging der begrooting voor 1932. Ook de overige leden zijn van mee schrijven van alsvoren dd. 24 Meining, dat dit niet verantwoord zou jl. waarbij de ontvangst wordt bericht zijn. 8.00 10.00 10.15 10.30 11.00 11.30 12.30 2.30 3.00 3.30 4.00 4.30 5.00 5.40 6.30 7.00 7.30 8.00 8.05 9.00 9.20 10.00 10.15 11.00 11.10 van de in de vergadering van 9 Mei jl. vastgestelde verordening tot wijzi ging der Algemeene Politieverorde ning voor deze gemeente. Schrijven van den Minister van On- Het verzoek wordt dan ook met algemeene stemmen overeenkomstig het voorstel van B. en W. niet in gewilligd. In behandeling komt vervolgens derwijs, Kunsten en Wetenschappen I een verzoek van J. Ruis te Eind- dd. 4 Juli jl. houdende mededeeling hoven dd. 27 Juni j.l. om het stuk 8.00 dat het rijkssubsidie in de kosten van restauratie van den toren alhier, welke in totaal f 52915,33 hebben be dragen, is vastgesteld op f 33420.' Schrijven van de N.V. Drinkwater leiding-Maatschappij „Noord-West- Brabant" te Oudenbosch dd. 12 Juni jl. waarin wordt medegedeeld, dat met de in schrijven dezerzijds dd. 19 Mei j.l. naar voren gébrachte wen- schen met betrekking tot de aanslui ting dezer gemeente aan de drink waterleiding voor het Land van Heus den en Altena zal rekening worden gehouden. Schrijven van den Directeur van het Postkantoor te Gorinchem dd. 7 Juni jl. waarin deze mededeelt, dat de oproep uit Oudendijk d.d. 20 April te ongeveer 13.30 voor een telefoongesprek met No. 20 te Wou- drichem, terstond door den dienst- doenden ambtenaar te Woudrichem is beantwoord, welke mededeeling schriftelijk -is bevestigd door den Sta tionhouder te Oudendijk. Proces-verbaal van de opneming van boeken en kas bii den gemeente ontvanger dd. 14 Juni jl., waaruit blijkt de het totaal der inkomsten bedroeg f126207,42, dat der uitga ven f124182,57, zoodat in kas was een bedrag van f2024,85. Bovengemelde stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een ingekomen schrijven van den Inspecteur van de Volksgezondheid te 's Hertogenbosch dd. 16 Juni j.l. waarin in overweging wordt gegeven in verband met de bebouwing bui ten de Koepoort een besluit te nemen in den zin van het vierde lid van artikel 36 der Woningwet en om ver volgens aan een zeer bevoegde kracht opdracht te geven tot samenstelling van een uitbreidingsplan, wordt pp voorstel van B. en W. voor kennisge ving aangenomen, aangezien het met het oog op den geringen afstand van het bedoeld complex met de begraaf plaats moeilijk zal zijn voor dat ge deelte een uitbreidingsplan samen te stellen. Mededeeling wordt vervolgens ge daan, dat bij besluiten van Ged. Sta ten van 28 Juni j.l., Nos. 310 tot en met 314, goedkeuring is verleend aan de raadsbesluiten van 9 Mei j.l. tot het aangaan van geldleeningen ten bedrage van onderscheidenlijk f 1000; f2400; f7000; f1500 en f7500 voor verschillende doeleinden. De Voorzitter deelt dienaangaande mede, dat door de geldschietster een bepaling in het contract is opgeno men, dat vervroegde aflossing bin nen de eerste vijf jaren niet zal zijn toegestaan. Aangezien deze bepaling niet in de geldleeningsbesluiten voor komt, stellen B. en W. voor deze alsnog daarin op te nemen, waartoe met algemeene stemmen wordt beslo ten. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen goedkeuring verleend aan de door de Gezond heidscommissie te Heusden ingezon den rekening over het jaar 1932, ter wijl de toegezonden begrooting dier commissie voor het jaar 1933 te~ gelijk met de gemeentebegrooting voor dat jaar zal worden behandeld. Vervolgens komt ter tafel een ver zoek van het bestuur der Gemengde zangvereeniging „Kunst na Arbeid" alhier dd. 11 Mei j.l. om voor de re- j>etiteën van het kinderkoor weke- 10.00 11.00 grond buiten de Koepoort gelegen en dat voorheen voor gemeentelijke vuilnisbelt werd gebezigd, aan hem te verkoopen voor bouwgrond en in dien daartoe zou worden overgegaan, den prijs te willen melden. De Voorzitter deelt mede, dat aan gaande dit adres door B. en Wi. nog geen meening is gevormd, zoo dat deze nog niet met een voorstel 12.30 dienaangaande komen, waarom hij 12.45 voorstelt het tot een volgende ver gadering aan te houden. Het lid van der Wiel is van mee ning, dat dienaangaande thans reeds wel een beslissing kan worden geno men. Het lid Schaap zegt, dat het al tijd zeer aanbevelenswaardig is, dat de gemeente de beschikking heeft over een stukje grond. Bii den aan leg van het. electrisch net moest de gemeente voor grond zorgen ten be hoeve van de pjaatsing van een trans formatorhuisje, hetgeen bii gebrek aan grond toen op een nu niet be paald gunstige plaats is gebouwd moeten worden. De mogelijkheid zou misschien niet uitgesloten zijn, dat voor den aanleg der waterleiding eveneens weder voor de een of an dere inrichting een stukje grond be- noodigd zo|u zijn en daarom zou hii dit voorloopig voor de gemeente in reserve willen houden. Het lid Kuijpers zegt, dat hii het ook buitengewoon onpractisch zou vinden dit stukje grond te verkoo pen. Het lid van Wendel de Joode vindt de opmerking van het lid Schaap zeer juist en heeft er ook geen bezwaar tegen dat voorloopig de grond in eigendom wordt gehou den. Het lid Spiering zegt, dat hii van meening is, dat het stukje grond wel wat zal opbrengen, doch dat bij ver koop de kans wordt geloopen, dat er een huis op wordt gebouwd, waar door het uitzicht van eenige huizen der bouwvereeniging zou worden be lemmerd en waardoor deze derhalve in huurwaarde zouden verminderen. Aangezien de bouwvereeniging werk- 2.00 2.30 4.00 5.00 6.00 7.00 (A.V.R.O.) Gramofoonmuziek. Morgenwijding. Gramofoonmuziek. Het ensemble Hendriks. Cursus knippen van kinderklee- ding. Ida de Leeuw van Rees. Het ensemble Hendriks. 8.00 Het Omroeporkest. Het Omroeporkest. Voordracht door Mieke Ver- straete. Gramofoonmuziek. Halfuur voor zieken en ouden van dagen. Mem Ant. v. Dijk. Gramofoonmuziek. Radiotooneel. „Op en top Wil liam". Hoorspel. Gramofoonmuziek. Sportpraatje door H. Hollander. Gramofoonmuziek. Kovacs Lajos en zijn orkest. Vaz Dias. Kovacs Lajos en zijn orkest. Zang door het Dordtsch Man nenkoor „Caecilia". Het Omroeporkest. Gramofoonmuziek. Het Omroeporkest. Vaz Dias. Aansluiting met het gebouw „De Vereeniging" te Nijmegen. Con cert ter gelegenheid van de 4- daagsche afstandsmarsch, door John van Brück and his boys. HUIZEN 296 M. (K.R.O.) Morgenconcert. (N.C.R.V.) NCRV-Landdag op het landgoed „Berg en Bosch" te Apeldoorn. Concert door het NCRV-Harmo- nie-orkest en de Amsterdamsche Orkestvereeniging. Tromgeroffel en bazuingeschal. „Een vaste Burcht", te spelen door alle muziekvereen., enz. Politieberichten. 11.00 Uitzending Muziektournooi, te geven door de muziekvereeni- gingen. Eventueële mededeelingen over het oplaten der Ballons voor den 8.00 Ballonwedstrijd voor kinderen. 10.00 Daarna Gramofoonmuziek. Heropening. Bazuingeschal. Ge meenschappelijk zingen. Enz. 11.30 Concert door het NCRV-Harmo- nie-orkest en de Amsterdamsche 12.00 Orkestvereeniging. 4.33 Afmarsch 12.15 naar de Markt te Apeldoorn. 2.00 Ooggetuigenverslag van de of- ficieele ontvangst ten stadhuize. 3.15 Indrukken van den Landdag. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.45 Concert door het Stafmuziek- 5.00 korps der Kon. Marine te Den 6.45 Helder. 7.00 8.00 Politieberichten. 8.15 Het NCR V-orkest. 9.15 Vaz Dias. 9.30 De Amsterdamsche Orkestver eeniging. 10.15 Ooggetuigever- slag van het Groote vuurwerk te Apeldoorn. Plm. 10.45 Gramofoonmuziek. —O VRIJDAG 28 JULI. HILVERSUM 1875 M. 10.00 j 10.15 10.30 11.00 11.30 12.00 12.30 2.15 2.35 3.00 3.30 4.00 4.30 5.00 6.25 6.45 8.00 8.30 (V.P.R.O.) Morgenwijding. (V.A.R.A.) Janny van Oogen draagt voor: Fragmenten uit „Gewas 1902". De Notenkrakers. Onze keuken door P. J. Kers Jr. De Notenkrakers. (A.V.R.O.) Gramofoonmuziek. Kovacs Laojs en zijn orkest. Zangvoordracht door Alice Frank. Gramofoonmuziek. Voordracht door Richard Flink. Gramofoonmuziek. (V.A.R.A.) Orgelspel door Cor Steyn. Na schooltijd. Janny van Oogen vertelt. VARA-Klein-orkest. C. Sipkes: Natuurschennis. Bont-programma m.m.v. VARA- Orkest, Albert de Booy, zang, enz., enz. (V.P.R.O.) Cursus. „Gods Glimlach". Spre ker: Ds. S. H. N. Gorter. (A.V.R.O.) Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Residentie-orkest. Pauzevulling door den V.P.R.O. Plm. 9.00 Cursus. Een kerkdienst in Zwitserland. Spreekster: Mevr. E. v. HolkWavre. Plm. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. Plm. 10.05 Vaz Dias. Plm. 10.15 Declamatie door Albert van Dalsum. Plm. 10.45 Gramofoonmuziek. (V.A.R.A.) Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. (K.R.O.) Gramofoonmuziek. Kinderoperette „De Sneeuwko ningin" in 6 bedr. door Hey- plaat's kinderkoor. Halfuur voor zieken en ouden van dagen. Politieberichten. Het KRO-Sextet. Orgelconcert door Evert Haak m.m.v. Truus ter Steege, alt. Gramofoonmuziek. Voordracht door Pierre Balledux. Gramofoonmuziek. De KRO-Boys. Gramofoonmuziek. Politieberichten. 7.15 C. D. Grijns: „Kennis van de- weidelijke jacht." 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Het Stedelijk Orkest van Maas tricht: Van 8.408.45 Vaz DiaSi' Van 9.309.45 I. Lessing: „Be-* lastingplaatjes." 10.30 Vaz Dias. 10.30 Iwan Schustow met zijn Bala laika-kapel. o ZATERDAG 29 JULI. HILVERSUM 1875 M. j (V.A.R.A.) 8.00 Gramofoonmuziek. j (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10.15 Uitzending voor de Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Vroolijke gramofoonplaten. 1.00 VARA-Klein-orkest. 2.00 Verzorging zender. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.50 Uitzending voor de Gereform. Vereen, voor daadwerkelijke Vre- desactie. 3.10 VARA-Orkest. 4.00 De Notenkrakers. 6.00 Kinderuurtje. 7.00 Zang en piano door Yvonne Fa- bré en Daaf Wins. i7.30 Uitzending voor het platteland. 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten. 8.02 „Feijenoord Jubileert". Oor- Lelijke feestrevue in een proloog en twee bedrijven door Lou de Groot, op te voeren ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan der R.V. en A.V. „Feijenoord". 9.30 Vaz Dias (en Varia. 9.45 „Fea'jnoord Jubileert". (Vervolg uitzending). 11.15 Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. 8.00 10.00 11.30 12.00 12.15 1.45 2.00 2.30 4.00 5.00 '5.45 6.00 6.20 6.45 7.00 7.15 '7.45 8.00 11.00 (K.R.O.) Morgenconcert. f Gramofoonmuziek. Godsdienstig halfuurtje. Politieberichten. Het KRO-Sextet. Gramofoonmuziek. Halfuur voor de rijpere jeugd. Kinderuur. Gramofoonmuziek. Het Stafmuziekkorps 6e Reg. In* fanterie te Breda. Esperanto-nieuws. P. Hei!kerv; 4 Stafmuziek. Journalistiek weekoverzichb. De Stafmuziek. Politieberichten. f Jhr. Dr. J. C. Mollerus: „Erva ringen op een luchtreis naar N. O. Indië". Gramofoonmuziek. i Avondprogramma m.m.v. Tholeiï en van Lier. Jo Koopman. De KRO-Boys. Te Plm. 8.30 en 10.30 Vaz Dias. Gramofoonmuziek. O— zaam is in het belang van de ge- heele gemeente, is het een plicht van de gemeente deze ook zooveel mogelijk terwille te zijn. Het lid van der Wiel kan niet inzien, dat de woningen 'minder waard zouden worden indien op het terrein een huis werd gebouwd. Het lid Schaap zegt nog, dat hii bij het in reserve houden van het ge melde stuk grond zich niet wil bin den aan eenige concessie ten op zichte van de Woningbouwvereeni- ging. Het lid Kuijpers zegt, dat hii het een plicht acht, dat de gemeente de belangen der wcningbouwvereeniging stelt boven die van andere perso nen, aangezien eerstgemelde werk zaam is in het belang van de woning- voorziening in de gemeente zonder bedoeling daarmede winst te beha len, zulks in tegenstelling met particu lieren. Na nog eenige bespreking wordt met algem. stemmen besloten het be doelde stuk grond voorloopig niet te verkoopen. Verzoek van A. Smits alhier, om met ingang van 1 Oct. a.s. te worden ontslagen van de huur van de ge meentewoning, genaamd voormalige Marechaussee-kazerne, aangezien hij een woning buiten de Koepoort wil betrekken. De Voorzitter deelt mede dat vol gens het huurcontract de huurder tot en met 31 Dec. a.s. de woning in huur heeft. Indien hij de huur vóór 1 October a.s. opzegt, loopt deze op 31 Dec. af. In verband daarmee stel len B. en W. voor het verzoek niet in te willigen, waartoe met algemee ne stemmen wordt besloten. Schrijven van de Gezondheidscom missie te Heusden, waarin wordt me degedeeld dat de woning A. No. 295, in eigendom toebehoorende aan A, M. Schaap alhier en laatstelijk be woond door L. J. de Joode in zoó- danigen toestand verkeert dat zij on geschikt is ter bewoning en niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren staat kan worden ge bracht. Voorgesteld wordt deze onbe woonbaar te verklaren. - De Voorzitter deelt mede dat B. en W. overeenkomstig dit advies voor stellen gemelde woning onbewoon baar te verklaren, waartoe met alge meene stemmen wordt besloten'. Door B. en W. wordt vervolgens 13. De stuurman sleurde de twee jongens nu naar boven. Ze werden op het dek geslingerd eD de kapitein, die door de matrozen en de stuurman Roger genoemd werd, keek toe. „En leer ze nu eens, wat werken is," brulde hij. 44. „Laat dat maar aan ons over, kap," grijnsde de eenoogige stuurman Hij greep een eind touw en gelastte de jongons het dek te schrobben. Het dek was niet zindelijk, zooals bij alle schepen, maar vuil en smerig, en het was een zwaar werk. 45. Met woedende dreigementen hield de tweede stuurman de jongens aan den gang'en toen het niet vlug genoeg ging, gaf hij Tom een flinke trap, zoodat de jongen neersloeg. Nieuwsblad I (V.A.R.A.) Gramofoonmuziek.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 5