Ongelooflijk Ongelooflijk met een inhoud van 218 bladzijden voor slechts 15 ceilts „Roman voor Allen". Prachtige PAÏÏWVEEPEÏT, Nuthoenderpark „ALTENA" „Het roer recht", door Paul Trent, Plaatselijk Nieuws. Rivierberichten. Ringdijken Stand KTOSTHAHML LIJSTEN- «m SKIBIUAB1IIH. Itsea - Platen - Schilderstukken Franco per post 221|2 cent 1 Iedere 14 dagen een nieuw boek in de Serie Als nummer 57 verscheen ANDEL'. De heer H. P. van Ieperen, on- derwijzeir aan de Bijz. school alhier is geslaagd voor het examen Esperanto B. BABYLONIëNBROEK. Begunstigd door prachtig zomer weer maakte j.l. Donderdag per auto bus van 'de N.V. „Alad" van Meeuwen, de Herv. Jongelingsvereen. „Obadja" alhier een reisje naar Amsterdam. Behalve het Bijbel- en Rijksmuseum werd ook nog de Diergaarde bezocht. De geheele reis mag voor de J.V. wederom een gezellige maar niet min der een leerzame dag genoemd wor den. Hoogst voldaan keerde men des avonds over Bussum en Hilversum te rug. Het ^geheel stond onder leiding van den Voorzitter der vereeniging, den Weled. Heer v. d. Brugge alhier. Op het muziek- en zangconcours dat gehouden werd te Woerden, be haalde de Zangvereen. „Volharding" alhier in de 1ste afdeeling een 2de prijs met 291 punten. CAPELLE. Benoemd tot ouderling bij de Ned. Herv. gem. alhier, de heer O. voor de Poorte, ter vervulling der va cature ontstaan door het bedanken van den heer G. v. d. Schans. A.s. Donderdag hoopt de beroe pen predikant blij de Ned. Herv. gem. alhier, Ds. A. J. Westra Hoekzema uit Mijnsheerenland, een bezoek aan de gemeente te brengen en des avonds 7 uur een spreekbeurt te vervullen. Dezer dagen hield de postdui ven vereeniging „De Luchtvaart" een wedvlucht vanuit Bordeaux met den volgenden uitslag: W. Mandemakers 1A. Klootwijk 2 en 9; G. Stam 3; J. v. Doornik 4 en 7; H. Dekkers 5; M. de Jong 6 en Blom 8. Onder leiding van den corres pondent van den Militairen Bond, den heer K. Alblas, vergaderde j.l. Maan dagavond het voorloopig comité tot behartiging van de belangen der Ghr. Militaire tehuizen. Na opennig en ge bed heette de voorzitter alle mede werkende personen welkom, en werden de ingekomen stukken behandeld. Na toelichting en ampele bespreking werd besloten: a. ook dit jaar weer te trachten d(e toégezegde bedragen voor de mili taire tehuizen te innen en b. bovendien pogingen in het w-erk te stellen op 31 Augustus e.k. een vlag getjes dag te organiseeren. De baten hiervan, 'komen geheel ten goede van de Chr. actie in het leger en op de vloot. i Getracht zal worden voor den ver koop een aantal meisjes beschikbaar te krijgen. Hierna wordt overgegaan tot het vormen van een permanent comité. De heer Alblas deed mededeeling van zijn besluit om, nu de militaire belangen reeds vele jaren door 'hem behartigd zijn geweest, en er einde lijk meerderen voor dezen arbeid zijn gewonnen geworden, dezen arbeid aan de jongere garde over te dragen. Spre ker is dankbaar, dat zijn oproep een welwillend gehoor heeft gevonden, en zegt met veel genoegen met het voor loopig comité te hebben mogen samen werken. Alsnu worden tot" voorzitter en secretaris-penningmeester gekozen, de heeren J. van den Hoek en M. Vos. Na dit aldus samengesteld comité Gods zegen te hebben toegewenscht, gaat 'de heer K. Alblas in dankgebed voor. GIESSEN. In de alhier Vrijdagavond gehou den vergadering van het Waterschap „de Alm en Gantel" werd met algemeene stemmen besloten tot overname van het rijksstoomgemaal te Nieuwendijk op de voorloopige voorwaarden door de regeering gesteld. De waterschappen „de Wer kensche polder" en „Zeven Bannen" moe ten hierover nog een besluit nemen. Het is daarom een belangrijk besluit omdat de regeering een groot bedrag wil beschikbaar stellen tot verbetering der capaciteit van het stoomgemaal, waarbij de belanghebbende waterschappen ten zeerste gebaat zijn. GENDEREN. Donderdag 3 Aug. maakte de Herv. Jongelingsver. „Eere zn God" alhier, 'met de autobus van den heer Rüger uit Zuilichem, een plezierreisje naar Amsterdam, onder leiding van Ds. J. J. Kuijper. Allereerst werd de Artis 'bezocht, waar men zich den geheelen i morgen bezig hield: vervolgens werd een bezoek gebracht aan Schiphol, de Kerk, bet Postkantoor, enz. Om1 6 uur werd de terugreis weer begonnen. De Domtoren te Utrecht kwam thans nog aan de beurt, doch daar het reeds te laat "was, kon deze niet meer beklom men worden. Om kwart over elf ar- club N.E.O. een wedstrijd tegen de riveerde de bus weer in ons dorp; korfbalclub te Nieuwendijk op het ter rein aldaar. Uitslag 40 in het voor- waarna leder zeer voldaan huiswaarts keerde. HERPT. J 1. Donderdag maakten de aspirant leden van hei R.K. Kerkkoor een auto tochtje over de Veluwe, en de omstreken van Arnhem en Nijmegen. Allereerst werd in Utrecht de Dom bezichtigd waarna verder werd gereden naar Ouwehacds Dierenpark in Bhenen. Dit is bijzonder mooi en voor uitstapjes zeer aan te raden. Daarna kreeg Arnhem en zijn omgeving een beurt. Ook hier, en bijzonder Rosendaal is het aan natuur schoon bijzonder mooi, vervolgens ging de reis over Nijmegen naar Berg en Dal en Mooi Nederland, alsook werd den Duivelsberg beklommen. Na dit alles goed bezichtigd en van genoten te hebben werd de reis naar Herpt voortgezet, alwaar men omstreeks 11 uur 's avonds arrivoerden. Allen heb ben zeer veel genoten van het prachtige natuurschoon en van de mooie reis. Zaterdag sloeg het paard van den landbouwer v. H., doordat het zadel defect raakte, op hol. Het gelukte den knecht die er mee reed, hem eenigszins tot be daren te krygen, doch kon niet voorko men dat hij tegen de groote schuurdeuren van den landbouwer A. B. aanbotste, welke hierdoor flink vernield werden. Verder is het goed afgeloopen. NIEUWENDIJK. Het mannenkoor „Onderling Ge noegen", directeur de weled. heer N. Snijers, is voornemens pm 14 Aug. deel te, nemen aan het nationaal con cours te Raamsdonksveer en wel in de derde afdeeling. De vrouw van Ant. Colijn kwam, terwijl ztij het vaatwerk binnen haalde, aoodanig te vallen, dat ziij zich met de 'scherven ernstig ,aan haar pols ver wondde. De hulp van Dr. Mijnlief moest worden ingeroepen, NEDERIIEMERT. De alhier bestaande Jongelings- vereeniging Jesaja 40 vers 8, maakte vorige week eene pleizierreis naar Valkenburg. Men 'vertrok om zes uur van hier pe|r bus van de Gebr. van Leeuwen uit Brakel, met nog een luxe wagen, waarin gezeten, de Weled. Heer en Mevr. Roseboomvan Wassenaer, als eere-Voorzitter-ster, en de Weled. Heer Zinkstok als leider dezer vereeniging, die de leden op hun tocht vergezelde. Allereerst werden in oogenschouw genomen de gemeentegrotten, die schit terend werden bevonden. Toen toog men naar de eeuwen oude ruïne van het kasteel Valken burg, daarna nam1 men nog een kijkje in een der model kolenmijnen, waar de meesten wel zeker liever een kiekje van zullen nemen, dan dat men aldaar werk moest gaan zoeken. Na nog verschillende bezienswaar digheden te hebben betreden, keer de men allen hoogst voldaan huis waarts, alwaar men te ongeveer half elf arriveerde. Hulde en dank aan de voornoemde Eere-Voorzitter-ster, alsook aan den lei der, en tevens aan de autobus-onderne mers, is hier voorzeker op zijn plaats. SPRANG. A.s. Maandagavond 7.30 uur zal in het Ned. Herv. Kerkgebouw optre den, Ds. J. Fokkema van Amstelveen voorheen predikant alhier. Zaterdag speelde onze korfbal- deel van N.E.O. SLEEUWIJK. Op het te Montfoort gehouden behaalde het Chr. Dameskoor „Looft den Heere" en de muziekvereeniging „Wilhelmina" alhier, onder leiding van haren directeur, den .heer A. W. van der Nat, respectievelijk ,een 1ste prijs in de eerste afdeeling met 329 punten en een 1ste prijs in de derde afdeeling met 373 punten. Door onbekende oorzaak ont stond brand in 4e woning van P. de Man alhier. De brandweer die met de motorspuit spoedig ter plaatse ver scheen, wist door krachtig optreden den brand tot het inwendige van de woning te beperken. De woning brand de van binnen geheel uit, de buiten muren bleven staan. De geheele in boedel ging verloren. Alles is tegen brandschade verzekerd. VEEN. Gedurende de maand Juli j.l. werden ter secretarie dezer gemeente voor de vleeschkeuring aangegeven6 varkens en 2 runderen. IWOUDRICHEM. Met ingang van Maandag 7 dezer zijn uit deze gemeente 24 werkloozen te werk gesteld op de werkverschaffing te Alem. Gedurende de maand Juli j.l. werden voor den vleeschkeuriBgsdienst ter keuring aangegeven7 koeien, 28 varkens, 7 kalveren en 3 schapen. De heer B. Hoogendijk, werkzaam bij de N.V. J. Bax' Groothandel alhier, slaagde dezer dagen voor het diploma Boekhouden. Verschillende leerlingen der Bijz. Lagere School maakten onder geleide WIJK. Bij het gehouden examen slaagde Mej. A. Schmidt, onderwijzeres alhier, voor de hoofdacte. De Commissaris der Koningin in deze provincie bracht een officieel bezoek aan deze gemeente en onderhield zich eenigen tijd met het College van Burge meester en Wethouders. Van verschil lende woningen wapperde de driekleur. Ook het naburige Veen werd bezocht. Alhier had een aanrijding plaats tusschen een vrachtwagen en een luxe auto. De luxe auto werd van voren deerlijk in elkander gedrukt. Geen per soonlijke ongevallen. Proces-verbaal werd opgemaakt. Vrijdagavond kwam er van repe- teeren door de Gem. Zangvereen. „Con A more" niets, omdat in een gezellig onderons het succes werd gevierd, dat de vereeniging op het concours te Woerden wist te verwerven. De leden werden onthaald, terwijl de Directeur, de heer C. J. M. Merkx te Heusden, werd gehuldigd en namens de vereeniging een fraaie bloemenmand in ontvangst had te nemen. De Voorzitter, de heer A. van Alphen, ontving van de leden eveneens een bloemenhulde. Men bleef geruimen tijd gezellig bijeen. Zaterdagavond gaf de Fanfare „Oefening en Uitspanning" haar aange kondigd concert voor een zeer talrijk publiek. In de pauze zong de Gem. Zangvereen. „Con A more" hare concoursnummers, die bij het zeer talrijk publiek een luid applaus oogsten. Voor de vereeniging echter met het zingen dezer nummers een aanvang nam, werd zij door den Voorzitter van „Oefening en Uitspanning" namens zijn vereeniging gecomplimenteerd met de behaalde prijzen op het concours te Woerden. Spreker noemde het een schitterende prestatie in de afdeeling Uitmuntendheid huiswaarts te keeren met een eersten prijs, tweede eereprijs en derde directeurs- I prijs. Aan het slot van zijn rede bood hij „Con A more" als blijk van medeleven in het behaalde succes namens „O. en U." een fraaie bloemenmand aan en speelde de vereeniging, directeur en leden het „Lang zullen zij leven" toe. Na „Con Amore" vervolgde „Oefening en Uitspanning" haar concert weder en werden door haar nog een paar mooie nummers ten gehoore gebracht. De nummers waren zoo goed als allen voor de luisteraars nieuw, aangezien zij voor de eerste maal werden uitgevoerd op een concert. Het was een mooie zomeravond en de algemeene roep was een schitterend con cert, dat bij het publiek een aandachtig en dankbaar gehoor vond. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 10 Augustus 1933, des namiddags 4 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Mededeelingen en Ingekomen stukken. 2. Gunning der gehouden verpachting van toemaat. 3. Aangaan eener deposito-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 4. Aangaan eener nieuwe overeenkomst met den N. C. B. inzake de destructie van vee en vleesch. 5. Voorloopige vaststelling der rekening van het electriciteitsbedrijf over 1932. 6. Aanbieding der gemeenterekening, be nevens die van de afdeeling Aalburg, dienstjaar 1932. 7. Wijziging der gemeentebegrocting 1933, alsmede die van het G.k.B., dienst 1933. 8. Vaststelling pensioensgrondslag voor den gemeente-veldwachter. ZALTBOMMEL. Prijsnoteering van 7 Augustus. Deutsch evern ie srt. 2847 cent; witte pruimen 11 13 centelden- sche blauwe 7. cent; krozen 59 centabrikozen 1 cent per pond meloenen 2230 cent; suikermeloe nen 1524 cent per stuk; tomaten 79 cent per pond; clapp's favorite 1420 cent; dirkjesperen 3 cent: kruideniers 1020 cent; keizerinnen 6 centkruidperen 48 centkalk- peren 5 cent; peren van as 6 cent precose de trevoux 11 centsui kerperen 48 cent; stroopperen 33 cent; zwaanhalzen 37 cent: abri koosappel 9 centbloemzoet 6 cent bloemé 5 cent; calville 812 cent; charle mousky 79 cent; framboos appel 8 cent- gamersche zuur 613 centglasappelen 6 centgravestei- ners 8 centkeswick 69 centkrui- ling 8 cent; wijnappelen 10 cent: yellouw transparant 1131 cent: au gurken ie srt. 9ió cent; idem 2e srt. 37 cent per kg.; witte komkom mers 24 cent per stuk; staaksnii- boonen 26 cent; stamsnijboonen 2 3 centstaakprincessen 69 cent stamprincessen 37 cent per kg.; andijvie 1/91 cent. roodekool i1/" 31/9 cent: savoijekool 12 cent: bloemkool 331/c> cent: kropsla i1/, cent per stukkroten 2 cent per bos zilveruitjes 33 cent per kg.; blauw- pitten f0.83 1.36; eigenheimers f0.89ï-QSl schoolmeester fi.07 per 100 kg. Op 8 Augustus in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 1.95 val 5 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 0.76 yal 17 Crévecoeur (Maas) 0.70 va. 15- St. Andries (Maas) 0.78 val 19 Venlo 10.78 was 4 Maastricht 43.81 was 1 Keulen 2.07 val 20 WASPIK. Over de maand Juli. Geboren: Dingeman C. J., i. van A. M. van der Rijken en El J. van Alem; Comelis, z. van J. van Erp en H. Broekhoven; Anna. M., d. van C. A. Verschuren en C. Fens; Anna M. Th.,, d. van H. P. de Klijn en J. Poppelier; Marinus A. G. z. van J. M. Akkerman en P. A. v. Deursen; Antonia C. C. d. van M. J. Verschure en M. P. de Jong; Arie A. z. van Jacob C. van Pas en J. Michaël; Lambertus J. z. van J. C. Timmers en M. A. Kuij- ten; Cornelia A. M. d. van A. J. Tabbers en A. M. de Bont; Anto- netta H. d. van W. Clement en W. P. v. d. Horst. Getrouwd: Charles W. A. van Bergen 51 j. en Josephina G. E. Peeters 44 j.; Johannes A. Tromme len 41 j. en Huiberdina Kemmeren 28 j. Overleden: Adriana A. Ver schuren 40 j. WOUDRICIIEM. Over de maand Juli 1933. Geboren: Maria C., d. van M. A. Hartman en E. Naaijen; Keeltje, d. van H. Vink en L. de Rover. Overleden: Willem van Straten j.; Joost Holster 93 j. weduwnaar van M. Schriek; Pieter C. Bax, 75 j., weduwnaar van J. v. d. Put; Anna v. Masbergen, 76 j., weduwe van M. Verschuur; Antje Zwart 1 jaar en 5 m. HET IS 'N TREF in dezen tijd den 'drukker te vinden, die Uw handels- en reclamedrukwerk niet al leen naar de eischen des tijds en met het modernste materiaal uitvoert, doch ook zeer concurreerend in prijs is DE ELECTR. DRUKKERIJ DER Fa. L. J. VEERMAN TE HEUSDEN biedt U zoo'n trefkans; zij is niet alleen goed ingericht? doch ook haar prijsnotee ring is zoo laag mogelijk Uw doei is na zeker: DRUKKERIJ Fa. L. J. VEERMAN. HEUSDEN. 9 Aug. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) is f 0.95 per pond. ©C^L]Lf5aJUS3ü0 19* Wederom verkrijgbaar 2, 3 en 5 cent per stuk, naar kwaliteit. Verder alle Pluimvee- en Vogelbenoodigdheden. Ook „SEPIA"-Schalen. Broedeieren Noord-HolL Blauwen. AALBURG (bij Heusden) Tel. No. 14. fUinos-ngriRSSTSI fuiR^nB5Tg^ri|g| VERWERSTRAAT 21 TELEF. 937 's-BOSGH. Stöeds voorradig, prachtsorteering Vakkundig werk! Billijke prijzen! 0 Verkrijgbaar in den Boekhandel van de Firma L. J. VEERMAN te Heusden. j van het onderwijzend personeel een uitstapje naar Rhenen en omstreken. lëN ROMAN Abonneert U op en Adverteert in dit Blad.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 4