Buitenland. Voetbalsport. Plaatselijk nieuws. om het storten van het vuil daar te verbieden, dan meent spreker, dat het hoogst gewenscht is over te gaan tot aansluiting bij de drinkwaterlei ding. De heer v. Heukelom is het daar mede eens,, het drinkwater voor de geheele gemeente wordt door het vuil verontreinigd. De Voorzitter belooft nogeens met den heer Bron te zullen gaan spre ken. De heer Nieuwenhuizen dringt aan oin de mogelijkheid van aansluiting de drinkwaterleiding nog eens goed onder de oogen te zien, 25 of <3'ó cent voor goed drinkwater zul len de ingezetenen graag willen be- tpïeh. De heer v. Herpen vreest, dat er verschillende ingezetenen zullen zijn, die zelf» dit kleine 'bedrag niet kun nen betalen. De Voorzitter acht het feit, dat er menschen zijn die in een groot huis wonen en weinig verdienste heb- !ben en een flink bedrag zullen moe ten betalen het grootste bezwaar. De heer v. d. Wetering vreest ook, dat het verschillende ingezetenen moeilijk zal vallen het water te be talen. De heer Nieuwenhuizen kan niet inzien, dat men hier moeilijker zou kunnen betalen, dan b.v. in Almkerk en Uitwijk waar nu wel aangesloten wordt, daar hoort men de menschen toch niets er over zeggen. De Voorzitter zegt, dat als ieder het belang en het nut van goed drinkwater inzag, zooals hii het in ziet men dan er graag wat voor zou betalen, maar hij vindt des ondanks toch bezwaarlijk de inzetenen in de zen tijd, de verplichting op te leg gen om aan te sluiten. Snreker zal in de volgende vergadering .de ver schillende gegevens voor aansluiting negeens ter tafel brengen. o'hr. v. Heukelom vraagt, wanneer het nieuwe gemeentehuis gereed komt, waarop de Voorzitter antwoordt, dat 'hij meent, dat dit met enkele dagen het geval zal zijn. De vergadering wordt hierop ge sloten. MASSA-VERGIFTIGING DOOR BE- DORVEN MELK. Te Madrid zijn 150 personen na het gebruik Tan bedorven melk ziek gewor den. Verscheidene patiënten verkeeren in levensgevaar. O HITTEGOLF IN SPANJE. Reeds sedert 7 weken heerscht in Spanje groote hitte. Te Madrid is de temperatuur de laatste dagen gestegen tot 40 graden Celsius. Uit Andalusië komen zelfs berichten over temperaturen tot 45 graden Celsius. o VIER MAANDEN ZONDER ETEN EN DRINKEN. Te Orense (N.W. Spanje) leeft een 14 jarig meisje reeds vier maanden zonder eenig voedsel of drinken tot zich te heb ben genomen Zij ligt in bed, voe't zich best, is goed hij het verstand. De dok toren kunnen geen bevredigende verklaring geven voor de merkwaardige vitaliteit van het meisje. O MEN MAG NIET STRAFFELOOS EEN HITLER-EIK VELLEN. De arbeiders Dietz en Seifert, die ervan waren beschuldigd op 28 Juli de Hitler- eik te Hohwalde opzettelijk te hebben omgehakt, zijn tot een jaar gevangenis straf en 3 jaar eerverlies veroordeeld. o VOOR DE OOGEN VAN HAAR KIN DEREN VERMOORD. Bij Schupria (Joego-Slavië) hebben twee gemaskerde roovers de boerin Rosa Groe- jitsj, moeder van 4 kinderen overvallen, tie roovers vermoordden de vrouw voor de oogen van haar kinderen en plunder den vervolgens het geheele huis. Op de hoeve van Groejitsj schijnt een vloek te rusten. De boer zelf bevindt zich in de gevangenis, terwijl zijn vader werd opge hangen, tie broer van de vrouw wérd eveneens vermoord. De roovers zijn ge arresteerd, daar een 5 jarig dochtertje een nauwkeurig signalement had opgegeven. O— OOIEVAARS ALS REDDERS. De bevolking van Joego-Slavië is door een aantal ooievaars bevrijd van een sprink hanenplaag. De sprinkhanen waren in groete zwermen komen opzetten en dreig den den geheelen oogst te verwoesten. De Joego Slavische regeering had reeds Bpaatregelen genomen en een aantal man nen, bewapend met vuurwerpers en ver- stuifappataten, naar het bedreigde district gezonden. Voor dat dezen echter met hun werk konden beginnen, hadden de ooievaars reeds zoo'n opruiming onder de sprinkhanen gehoudpn, dat de mannen niet meer be hoefden in te grijpen. o SLACHTOFFERS, ELECTR. STROOM. Toen een jongmensch te Galatz (Roe menië) op het dak van zijn woning een radio-antenne wilde plaatsen, kwam hij in INGEZONDEN MEDEDEELING. L. S. Heusden, 11 Augustus 1933. heer sche kerij Naar aanleiding A. Versteeg Azn. N oordbrabander" van het „extra bericht" gepubliceerd door den te Nieuwendijk en opgenomen in de ^.Protestant en „Nieuws- en Advertentieblad", uitgave Druk- Van Driel te Werkendam, beiden nummers van 5 Augustus j.l., willen wij. in hetzelfde blad waarin onze bekendmaking werd afgedrukt (zie Nieuwsblad van Heusden dd. 30 Juli 1933) genoemde heer met be leefd antwoord dienen. De heer V. begint in zijn „extra bericht" waarin hij zich zelf van het begin tot het einde wil voordoen als den verongelijksten en eer lijksten mail ter wereld mede te deelen, dat hij door de Firma L. J. Veerman te Heusden gedwongen wordt tot het schrijven der navolgende opheldering terwijl de schrijver eenige regels verder zegt zulks met genoegen te doen. Iets gedwongen met genoegen doen is voor ons tegenstrijdig maar blijkbaar wel mogelijk voor schrijver van het extra bericht. Indien deze tegenstrijdige woordenkeus een stelfout zou zijn, dan geeft het o.i. wel duidelijk blijk met de vertrouwdheid der Nederland- sche taal van den schrijver. De plaats, waar onze bekendmaking stond afgedrukt noemt de heer V. een „achteraf hoek je" terwijl deze toch werd afgedrukt op de 3e pagina van het hoofdblad; een pagina, die algemeen door onze adver teerders geprefereerd wordt, omdat deze pagina altijd voor familie- en z.g.n. kleine annonces bestemd wordt. Wij kwalificeeren deze uitdrukking van den heer V. allerminst, het demonstreerd alleen hoe de heer V. op typografisch terrein waarop hij zich wil begeven bekend is. Was dit voor ons toch reeds een vaststaand feit, het doet orus toch weer voor de zooveelste maal goed te mogen constateeren dat het typografenvak ten eenenmale niet vergeleken kan en mag worden met het galanterievak, waarin de heer V. altijd is werkzaam geweest. Mijn heer V. kent U het aloude spreekwoord „Schoenmaker blijft bij je leest?" Waarom de heer V. den lezers van bovengenoemde bladen een z.g.n. verkorte inhoud van onze bekendmaking geeft, is ons niet recht duidelijk. Wil dc heer V. door zulks te doen zijn intellect boven dit de lezers van heide bladen stellen? Wij hopen zulks niet, daar dit on getwijfeld niet als een compliment zou zijn te beschouwen aan het adres van de Uitgevers alsmede van die der lezers van beide bladen. Volgens onze bescheiden meening liet onze bekendmaking niets aan duidelijkheid te wenschen over en kon door een kind welke de lagere school doorloopen heeft begrepen' worden. Trouwens wij moeten het sterk betwijfelen of de mentor intellec tualis van liet „extra bericht" wel weet wat een verkorte inhoud van een copie is; zijn gegeven verkorte inhoud is een zelfstandige en in alle vormen door hem verdraaide copie. Vervolgens zullen wij de reden en ons standpunt omtrent de afgifte van dé getuigschriften welke de heer V. in zijn extra bericht liet afdrukken, uiteenzetten. Gezien de volgorde van plaatsing veronderstellen wij, dat de heer V. het getuigschrift afgegeven den 19en Februari 1929 wel het mooist van de drie heeft gevonden. Aan dit getuigschrift zal de Binder liet dan misschien ook te danken hebben, dat hij bij den Heer V. te werk kon worden gesteld. Voordat wij verder gaan willen wij onze lezers de navolgende vraag ter zelfbeoordeeling stellen: is onze meehing gerechtvaardigd wanneer bij de opstelling van een af Ie geven getuigschrift rekening wordt gehouden met de betrekking en werkzaamheden waarvoor de be trekke gezel zich aanbiedt? Indien U ons standpunt dienaangaande kunt billijken, welnu ge achte lezer het getuigschrift van den 19en Februari 1929 zou door den Binder gebruikt moeten worden bij eventueele aanstelling naar een door hem gesolliciteerde betrekking op de cartonnaga afdeeling bij de N. V. Philips Radio Fabrieken te Eindhoven. Over ordelijkheid, vlijtigheid en welwillendheid van den gezel heb ben wij al die jaren dat hij onze firma heeft gediend nimmer te kla gen gehad. In alle drie der door ons afgegeven getuigschriften worden deze drie goede eigenschappen van den Binder door ons telkens geroemd, doch nergens is zulks lvet geval over de capaciteiten. De lezer oordeelt dus zelf over de correctheid en betrouwbaarheid welke onze firma bij het afgeven van een getuigschrift betracht. Zeer waarschijnlijk zult U beter kunnen lezen en begrijpen dan de intellectueele mijnheer lezen en goed begrijpen zou de lieer V. zeer zeker de aanraking met een hoogspanningsleidiog. Op zijn hulpgeroep kwamen zijn vader en moeder toesnellen, die eveneens door een sterken electrischen stroom werden ge troffen, zoodat ook zij tusschen de draden bleven haDgen. Alle drie werden zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht, —o 15 KINDEREN DOOR VLOEDGOLF WEGGESPOELD. Te Rockaway Beach bij New York zijn 50 op een zandbank spelende kinderen plotseling door een vloedgolf verrast15 kinderen werden weggespoeld. Strand- wachters en politiemannen ijlden onmid dellijk te hulp en slaagden erin 8 kin deren te redden. Duizenden badgasten geraakten in de grootste opwinding. Tot dusver is nog slechts een lijk geborgen. De andere kinderen worden nog vermist, o FRANSCH SCHIP IN BRAND. Nederlandsch schip zal assistentie verleenen. Aan boord van het 7000 ton metende Fransche s.s. „Torbin" van de Chargeurs Réunis, de „Torbin" zich bevindt, V. Bij aandachtig regels achterwege hebben gelaten: als de inhoud van hun bekendma king waarheid is, dan hebben zij mij en een ieder die met (hier stond den naam van den Binder vermeld; wij hebben deze in onze bekendmaking niet willen noemen en willen zulks nog niet doen), in relaties treed bedrogen, en dan moet men als Binder zoo iemand niet gerust aanbevelen." De aandachtige lezer zal tot de conclusie komen dat de heer V. thans nog niet met de capaciteiten van den Binder bekend is geraakt terwijl deze toch al geruimen lijd in zijn dienst is. De heer V. behoeft toch als vakman niet meer aan de capaciteiten van den Binder te twijfe len door te zeggen „als de bekendheid waarheid bevat ben ik bedrogen." Over het laatste gedeelte van zijn extra bericht kunnen wij kort zijn; deze lectuur is doordrenkt van reclame voor zijn zaak en demon streert de mentaliteit van den schrijver. Wij willen onze lezers even opmerken, dat onze firma steeds tracht, haar personeel werk te laten leveren, dat niet alleen naar ons genoegen, doch in de allereerste plaats naar dat van onze clientèle is. Wij vinden deze copie minder geschikt om reclame te maken en wenschen dit liever in een gewone advertentie te doen. Wel willen wij er op wijzen, de gegeven schop die den Binder wordt toegebracht niet van de Firma L. J. Veerman te Heusden afkomstig is doch uitslui tend en alleen van zijn tegenwoordigen Patroon te Nieuwendijk. De gevoerde besprekingen onzerzijds met den heer V. zijn bij ons eveneens niet vergeten en zullen ook niet vergeten worden. Wel verklaren wij hiermede uitdrukkelijk dat wij nog nooit met iemand on eerlijke besprekingen hebben gevoerd dus ook niet met den heer V. De handelingen en praktijken van den heer V. zijn alom bekend, zoodat wij deze niet nader meer behoeven te releveeren. Deze zijn dan ook mede oorzaak geweest dat wij den heer V. als agent hebben ont slagen en hem tevens hebben medegedeeld dat onze firma niet langer zaken meer met hem wenselite te doen. Hoe of de heer V. bij de Vereeniging tot Bevordering van den Bockhandel bekend staal is ook onder collega's voldoende be kend; zijn praktijken waren oorzaak dat hij in het begin van dit jaar wegens overtreding van de reglementaire voorschriften der Vereeniging door het Bestuur beboet is geworden. Wij betreuren het, dat er toch nog menschen zijn die door deze reglement ontduiking waardoor de betrokken persoon misschien eenig voordeel behaalt met hem in zee wenschen te gaan en daardoor bonafi de Boekhandelaren passeeren en de oneerlijkheid van den' heer V. in hand werken. Hoe of de lieer V. bij onze firma bekend staat, dit hebben den Officier van Justitie te 's-Hertogenbosch doen weten. Firma L. J. VEERMAN, Electrische Drukkerij en Binderij Heusden. op weg van Le BAvre naar Indio China, is brand uitgebroken, die zich spoedig over bet geheele schip uitbreidde. De brand ontstond in de Arabische Zee, dicht bij de plaats, waar indertijd de „Georges Philippar" in vlammen opging. Volgens een telegram uit Italiaansch Sonali land ontstond de brand op een afstand van oogeveer 600 mijl van Kaap Guardafui. De „Torbin is in 19-'3 ge bouwd en heeft een bemanning van 58 koppen aan boord. Op het draadlooze verzoek om assis tentie is geantwoord door het Nederlandsche van stoomschip „Sembian" van de Stoomvaart Mij Nederland, op weg van New York naar Sabang en het Fransche motorschip Russell", die zich ter assistentie naar de plaats waar hebben begeven. O BALBO'S ESKADER OP DE AZOREN. Een ongluk. Porte Delgada, 9 Aug. Bij den start van het volledige Balbo-eskader voor de vlucht naar Lissabon is een der vlieg- booten binnen de golf brekers van de haven in zee gestort. Een der Vliegers verdronk twee andere leden der bemanning werden gewond en door een nabij zijnd vaartuig opgepikt. Thans wordt vernomen dat het ongeluk aan een der Italiaansche vliegtuigen over komen geen enkel slachtoffer heeft geëischt. Nadat aanvankelijk was gemeld dat een lid der bemanning verdronken was, blijkt thans dat dit niet het geval is» Alle vier de inzittenden hebben slechts lichte ver wondingen opgeloopen. Behalve het neergestorte vliegtuig blijven nog drie andere vliegtuigen voorloopig te Porte Delgada. De twintig overige toe stellen hebben hun vlucht naar Lissabon voortgezet. Lissabon, 9 Aug. Omtrent het ongeluk bij het vertrek van het Italiaansche es kader van de Azoren, wordt nader gemeld, dat een sergeant werd gedood blijkens een Reuter-telegram is dit onjuistter wijl 3 andere inzittenden werden gewond. De start geechiedde in 2 etappes. Om 5.25 hedenmorgen (pl.tijd) stegen de 9 vliegtuigen op die onder leiding van gene raai Pellegrini 'bij Horta lagen Toen zij boven Ponta del Gada kwamen begonnen de daar voor den start gereed liggende vliegtuigen w.o. dat van generaal Balbo op te stijgen. Hierbij geschiedde het ongeluk. Waarschijnlijk raakte een drijver van het 11de vliegtuig bij den de wij start den zeebodem, waardoor het vlieg tuig omsloeg. De sergeant kon niet meer tijdig eruit komen. Twee of drie vlieg tuigen van het ongelukkige escadrille zullen voorloopig te Horta blijven. HEUSDEN. A.s. Zondag zal „Juliana I" wederom een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen de Corinchemsche en Dordrechtsche Scheidsrechtersvereen. „G. S. V.". Deze vereen, bestaat uit ie en 2e klasse K.N.V.B. scheidsrechters. Het is voor Juliana dan ook een heele prestatie geweest, deze vereen, naar Heusden te krijgen, daar zij hiervoor de bijzondere toestemming van den K.N.V.B. alsmede van den B.V.B. noodig had. We twijfelen dan ook niet, of deze wedstrijd die zeer interresant beloofd te worden zal door zeer veel voet balliefhebbers bezocht worden, temeer daar de bekende le klasse K.N.V.B. scheidsrechter, de Heer Stasse, die ook mede het kampioenschap van Nederland leidt, deze wedstrijd in handen heeft, De wedstrijd vangt aan om 3 30 uur en wordt gespeeld op het terrein nabij de brug. ANDEL. Woensdagavond j.l. speelde de Sparta- junioren een wedstrijd tegen de N.O.A.D.- juniores uit Wyk, welke wedstrijd eindigde in een 5 -1 overwinning voor Sparta. Sparta II speelt hedenavond een wed strijd tegen De Valk uit Brakel. Aanvang 8 uur (Zomertijd). Sparta I zal morgen (Zaterdag) deel nemen aan de door Achilles te Veen uitgeschreven seriewedstrijden en moet uit komen tegen De Regenboog uit W'chem. NIEUWENDIJK. A.s. Zaterdagavond zal de voetbalclub Blauw-Wit alhier een wedstrijd spelen tegen Sparta van Andel. WOUDRICHEM. Door B. en W. dezer gemeente is aan de v.v. Stormvogels alhier vergunning verleend, om ten behoeve van een kleed lokaal eDZ.. een verloting te organiseeren. WERKENDAM. De gehouden wedstrijd door S.V.W.- combinatie tegen U.N.O. II van Giessen, eindigde met 10—1. WW. I heeft met 3 1 thans te Brakel de eerste prijs verdiend, een mooie beker. A.s. Zaterdag S.V.W. II tegen Storm vogels II te Woudrichem en W.V.V, I tegen Stormvogels I te Woudrichem. Opening van het nieuwe S.V.W.-terrein is nog 1 week uitgesteld. W.V.V. Tourelftal won met 21 van Zwait-Wit van Waspik op het terrein van de Dassensche Boys, hierdoor ver kreeg zij een prachtig zilver sportbeeld. VEEN. Door Achillis alhier is een belangrijke seriewedstrijd uitgeschreven, waarvan de eerste ronde gespeeld zal worden op Zaterdag 12 Augustus. Om 5 uur Z.T. Wilhelmina I, Wijk en AalburgRoodbroeken, Wijk en Aalburg. Om 6 uur. Sparta I, Andel—Regen boog, Woudrichem. Om 7 uur Z.T. W V.V. I, Werken damN.O.A.D. I, Wijk en Aalburg. Sportliefhebbers verzuime niet deze belangrijke wedstrijden bij te wonen. Voetbalwedstrijd Achilles junioren N.O.A.D-junioren op Woensdag j.l. Uit slag 10. HEUSDEN. De muziekvereen. „Heusdensche Fanfare" hoopt a.s. Dinsdag 15 Aug. deel te nemen aan het Nationaal Muziek concours te Grave en wel in de eerste afdeeling, met als verplicht nummer „Calliope" Ouverture symphoniqué, van A. L. Doyen, en eigen gekozen nummer „Neptune", Ouverture Fantastiqué, van G. Gadenne. Genoemde vereeniging zal ook deel nemen aan het Festival alhier, uitge schreven door de „Fanfare der H. Familie" op (morgen) Zaterdag 12 Augustus a.s. Wij wenschen de „Heusdensche Fanfare" van harte succes. Mogen we U allen opwekken te bezoeken, het groot Nationaal en Bonds- festival, dat alhier Zaterdag 12 en Zondag 13 Aug. wordt gehouden op het feest en Kermesse d'Eté-terrein Burchtplein, waarvan de officieele opening Zaterdag middag half vijf zal geschieden door den EdelAchtb. Heer Burgemeester H. J, van Eggelen. 8 uur. Groot Avondconcert, te geven door het Eindh. Christelijk Fanfare Orkest „Wilhelmina" te Eindhoven, Dirigent Ant. M. van Leest. Zondag 2 uur. Officieele ontvangst ten stadhuize. Van 3 tot 9,30 uur concerten. Daarna sluitingsconcert te geven door het R. K. Mondorgelcorps „Juliana" te Vught, met refreinzang. Lage entreeprijzen. Voor de kinderen, Zaterdagmiddag 2 uur extra attractie, aangeboden door het Klein Circus Variété. Koopt een officieele feestgids en bezoekt het Festival. Morgen Zaterdag om half 4 zal in het vereenigingsgebouw een propa- gandavergadering worden gehouden over de voor-oefeningen. Spreker is de le luitenant Naarding uit Den Bosch. ALMKERK. Op het jJ. Woensdag te Monster gehouden Nat. Muziek- en Zangconcours, behaalde de Chr. Gem Zangvereeniging „Halleluja" alhier een 1ste prijs. Directeur en leden proficiat, A.s. Zaterdag hoopt de Korfbal- vereen. „A.K.C." een wedstrijd te spelen tegen de vereen. „N.E.O." te Sprang. J.l. Woensdagmiddag had op de Rijksstraatweg, nabij 't fort „Altena", een aaniijding plaats tusschen een luxe auto uit Amsterdam en een vrachtauto (zeswielen) uit Oosterhout, met het gevolg dat de luxe auto vrij ernstig, beschadigd werd, doch persoonlijke ongelukken hadden niet plaats Door de gem-veldwachter Kraai veld alhier werd proces-verbaal op gemaakt. BENEDEN LANGSTRAAT. In den hooihandel gaat weinig om. Men besteedt op heden voor het goede handelshooi f 10 per 500 K.G.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2