Kantongerecht filensiieii -I I I i I I I I I I I I I LI FIRMA L. J. VEERMAN HEUSDEN. n I I I I i i i i i iIJ; Binnenland. Blijkens eene koopacte van 1925 ben ik eigenaar van 400 M2. grond, waarvan ik later 150 M2. heb verkocht, zoodat er »og 250 M2. overblijft. Volgens de kada strale gegevens zoa ik echter van precies 30 M2. minder eigenaar zijn. Officieel schrijft men dit toe aan aanvankelijk on juiste vermelding in den kadastralen legger, doch niet aan eene foutieve meting de kadastrale legger is in verband hiermede gewyzigd. Door een en ander heb ik nu 30 M2. grond minder, dan ik volgens mijne koopakte moet bezitten. Hoe dien ik te handelen om mijn vollen eigendom terug te krygen S. v. K. Dergelijke gevallen kunnen recht geven op eene vordering tot levering van het ontbrekende deel of tot vermindering van den koopprys, doch deze vordering moet ■worden ingesteld binnen een jaar na de levering, daar anders die rechtsvordering as vervallen. a. We hebben een dagdienstbode oud 23 jaar. Moet van haar belasting worden betaald Zoo ja, hoeveel b. Welk zegel moet worden geplakt voor een dagmeisje van 14 jaar? W. Abonné. a. Het maakt voor de heffing van Per- soneele Belasting geen verschil of men «ene dag- dan wel eene inwonende dienst bode heeft. Voor eene dienstbode van 2t jaar en ouder is naar het wettelijk tarief f 6.in hoofdsom verschuldigd. Elke gemeente kan op dit tarief naar be lieven opcenten heffen en eveneens kan ntea het bedrag der hoofdsom verhoogen «a dan daarop nog eens opcenten heffen. Het getal opcenten is onbegrensd. b. Een zegel van 40 cent per week. Een kennis van mij is in betrekking en "was er 3 weken toen zij ziek werd en met toestemming van mevrouw 44 dagen aoaar huis is gegaan. Is zij nu ook ver plicht gedurende die 14 dagen uit te betalen Jansen. De mevrouw is verplicht gedurende die "14 dagen uit te betalen. Op 3 Juli 1933 is door mij ten post kantore aangeboden en aangenomen een telegram. Het is niet ter bestemder plaatse aangekomen. Door mij is nu schadever goeding gevraagd. Heb ik daar recht op O. G De Staat is niet aansprakelijk voor de schade, welke door vergissingen bij den fiefc^raafdienst mochten ontstaan, behalve "wanneer de ambtenaar der telegrafie het «telegram opzettelijk heeft weggemaakt of vernietigd. Gaat in een faillissement geleend geld voor o,f deelt dit procentsgevvijze anei andere crediteuren mede? W. X. Een dergelijke vordering is niet preferent, doch deelt gelijkeLijk op met andere. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN, ^an Vrijdag 4 Augustus 1933. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Om meren. Ambten, v. h. Openb. Ministerie: Jhr. Mr. van Rijckevorsel. Griffier: Mr. G. H. Bleeker. iDe publieke tribune is matig bezet. €>p de rol staan 46 zaken, waarvan slechts «één kinderzaak. la. de zitting van 7 Juli j.l. werd de "verdere behandeling uitgesteld van eene as&fc contra T. L. S., landbouwer te Alm- kerk, wiens hond den gemeentebode aldaar A. Pouli had aangevallen en in diens broek been gebeten. Kantonrechter In de vorige zitting heb ak verdachte gezegd dat hij dien kwaden hond onschadelijk moest maken, want dat ik anders minder malsche maatregelen zou auesQen. Ik heb hier nu een briefje van iea Majoor der Rijksveldwacht te Uussen aan. den Griffier, dat feitelijk aan my had snakten zijn gericht, waarin wordt mede gedeeld dat de hond op 29 Juli j.l is afgemaakt. Gelukkig is dus nu de saak in orde en geef ik verdachte maar <eene lichte straf n.l. f 2,of 1 dag. -J. K., rijwielhandelaar te Haarsteeg, Ihad niet gezorgd dat een afwateringsbuis voor het huiswater aanwezig was aan de woning, die hij aan den gemeente secre taris Couwenberg had verhuurd. Kantonrechter tegen verdachte: Jongen jjangen, wat zie jij er uit. Maak eerst eens Sktsoenlijk dat stuk hemd onzichtbaar. En isra ter zake. Hoe zit nu dat zaakje Verdachte Ik zou het mèr laten zit ten, want 't is al in orde tusschen ons. Gemeente-veldwachter ObbensMijn- Heer Ceuwenberg is bij mij gekomen en 'heeft gezegd dat ik eens moest komen Ikyken. Het was toen een rommel, maar Ihoe het zat met die deur, die ze voor den neus van Couwenberg hadden dicht gespijkerd, weet ik niet. 1 KantonrechterIs het misschien een vrouwenkwestie Gemeente-secretaris Couwenberg Ja, 't is ooit een vrouwenkwestie. Kantonrechter Of ik er ook een goeden kijk op heb. Volgens het proces-verbaal hebben verdachte's vrouw Godefrida Helena Oerlemans en de dienstbode Christina Everdina Wolfs samen de afwatering tusschen verdachte's perceel en dat van Couwenberg dichtgemaakt met zand en steenen, zoodat het huiswater niet weg kon. Kantonrechter tegen verdachteDe zaak is dus bijgelegd en de vrede hersteld. Ik verklaar het fe't strafbaar, maar wil geen straf opleggen.- D. M., landbouwer te Andel, had een dubbelloops jachtgeweer voorhanden gehad zonder daartoe bevoegd te zijn. Ver dachte is niet verschenen. Hij heeft aan de verbalisanten verklaard, vergeten te hebben een vergunning te vragen voor het voorhanden hebben van een vuurwapen. KantonrechterVerdachte is een zeer rustig burger met allerminst revolutio naire neigingen. Ik geloof niet dat hij een geweer aan durft te raken. Hij heeft evenwel een strafbaar feit gepleegd en daarvoor geef ik hem f 3 of 2 dagen en het geweer krijgt hij terug. A. C. v. H., schippersknecht te Dassen, is niet verschenen. Hem is ten laste gelegd dat hij aan de marechaussee, terwijl hij verdacht werd van overtreding der heffing van Weggeld in de provincie Noordbrabant, een valschen naam had opgegeven, n.l. Kees van der Pluijm. KantonrechterDat verdachte niet is verschenen is niet heel erg, want straffen kan ik toch wel. Ik begrijp die domooren niet, want ieder weet toch langzamerhand wel, dat ik het opgeven van een valschen naam aan de politie heel streng straf. Ik geef verdachte f20 of 10 dagen. F. A. H., reiziger te Gorinchem, zou te Meeuwen, rijdende in een auto met een snelheid van 70 a 80 K.M. per uur aan de linkerzijde van den weg, zekere A. D. van Baardwijk te Heusden, die op een rijwiel was gezeten, hebben aange reden. VerdachteDe aanrijding heeft plaats gehad, maar ik heb niet aan de linker zijde gereden. Van Baardwijk heeft links gereden, want die is blijkbaar geschrokken. Getuige Van Baardwijk, schipper te Heusden, zegtIk reed rechts. Verdachte reed hard. Getuige Arie Sluijmers te Heusden Ik ben bij de aanrijding niet geweest en heb haar ook niet gezien. Van Meeuwen komende stond op het rechter wegge deelte een auto stil vóór den korenmolen. Van Baardwijk reed op het voor hem rechter weggedeelte. Getuige G v. Ballegooijen te Meeuwen Ik kwam vanaf Drongelen en heb de aanrijding niet gezien. De auto van ver dachte reed hard. Getuige H. J. van Meeuwen te Gorin chem Ik heb de aanrijding gezien. Zij had plaats op de voor verdachte rechter helft van den weg. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mijns inziens is de schuld van verdachte niet komen vast te staan, want de ver klaringen der getuigen hebben totaal niets bewezen. Ik vraag dus vrijspraak. Kantonrechter Ik ben het met U eens. De getuigen-verklaringen hebben mij geen steek verder gebracht en dat is jammer, omdat ik gaarne zie dat in gevallen als het onderhavige, dat zeker meer aan een ongeluk dan aan schuld is te wijten, beide partijen samen de opgeloopen schade betalen. Dit kan nu niet, want ik moet verdachte vrijspreken. W. C K. te Besoijen, had met zijn auto gereden op den rijksstraatweg onder eWerken met eene onvoldoend werkende landrem en zonder spiegel. VerdachteMijn remmen waren wel goed, maar ik moest veel harder rijden dan 25 K.M. KantonrechterGe hadt zeker weer zoo'n oude Ford. Verdachte Ja Edelachtbare. KantonrechterIk wou dat ik al die oude vehikels met die slechte remmen eens kon doen verdwijnen, wat zou ik daar een dankbaar gebruik van maken. In het proces-verbaal staat dat de ver balisant je ongeveer met eene snelheid van 25 K.M. Het rijden en dat je hand rem pas functioneerde na 30 Meter ge remd te hebben, En dat is veel te groote afstand. En hoe zit het er nu mee dat je geen spiegel had. VerdachteIk dacht dat ik geen spie gel noodig had omdat ik een ruit achter in de auto heb. KantonrechterJa, dat moet toch je krijgt f 10 OOof 5 d. voor de slecht function- neerende handrem, want dat is zeer gevaar lijk en f 1.00 voor het gemis van een spiegel P. B., winkelier te "Woudrichem. Diens vrachtauto had een handrem, die bij een snelheid van ongeveer 25 K.M. de auto pas op een afstand van 50 M. kon doen doen stilstaan. Verdachte is niet ver schenen. KantonrechterDit was al eene buitenge woon slechte rem. Die slechte remmen moeten de wereld maar uitzij leveren te groot gevaar voor den weg op. Ik geef verdachte f 15.00 of 10 dagen. W. A. S., smid te Meeuwen had ge reden met rijbewijs, waarvan de datnm van afgifte kennelijk onleesbaar was ge maakt. Kantonrechter Het rijbewijs is volgens verkregen opgaaf afgegeven op 2 April 1931 dus was de geldigheid op 1 Mei j.l. verloopen. En nu heb je bij je zelf gedachtIk zal den datum van afgifte, die er op staat geschreven, maar flink onleesbaar maken dan kunnen ze me toch niet krijgen. Maar neen, geachte Heer, zoo zijn we niet getrouwd. Verdachte Ik weet niet hoe het onlees baar gekomen is. Kantonrechter Maar ik weet het wel. 't Is duidelijk dat het opzettelijk is gebeurd. Je hebt ons trachten te misleiden en dat is je niet gelukt, maar nu misleid ik jou met f15.00 of 10 dagen. C. v. d. H., schipper en F. J. v. O., koopman, beiden te Werkendam waren stevig dronken geweest. De heeren zijn niet verschenen. KantonrechterMijne meening, die nu zoo langzamerhand wel voldoende bekend zal zijn is deze, dat ik vindt dat wanneer iemand zich de luxe veroorlooft om in den tegenwoordigen tijd van malaise zooveel alcohol te gebruiken dat hij flink dronken wordt, hij ook wel een extratje mag over hebben voor de berooide staatskas. Ik geef beiden f15.00 of 10 dagen. J. C. chauffeur te Drunen, had met zijn autobus zoogenaamd gesneden, d.w.z. een wagen die voor hem uit reed ge passeerd, terwijl van de tegenovergestelde zijde een wagen tegemoet reed. Dit snijden had tot gevolg dat de voerman van de tegemoet rijdende fear overreden zou zijn, indien hy niet vlug op zij was gesprongen. Verdachte Ik weet niet dat ik gesne den heb. Getuige F. de Bruin, voerman van de tegemoetrijdende vuilniskar verklaart dat hij zeker overreden zou zijn indien hij niet vlug op zijde was gesprongen. De chauffeur der H. B. reed erg hard en had moeten wachten achter de voor hem rij dende kar van Dorus van Hooff. Getuige Jan Versteeg te Heusden Ik liep achter de kar en we waren buiten de Oudheusdensche poorttoen heeft ver dachte gesneden door tusschen de kar van v. Hooff en onze kar door te rijden. KantonrechterMaar Jan zeg me nu eens of verdachte hard reed. Getuige Jan Versteeg: Nou of hij hard ree. Hij reed Frans bijna onderste boven. Kantonrechter: Dat snijden met auto's en dat woeste rijden moet maar eens een eind nemen. Een zware straf is zeker een schitterende remedie en daarom geef ik verdachte f 15.00 of 10 dagen. UIT HET RA.AM GEVALT*- Wonderlijk goed afgeloopen. Een tweejarig kind vftD ^eet aan den Naaldwijkschewegte 5 ravezan e was in het raamkozijn van de tweede verdieping geklommen. Het duur e ^iet lang of het kind viel uit het raam. Het kwam eerst op een gl»zen serre neer, waarbij twee ruiten braken» en vervolgens op den betonnen vloer. Het kind bekwam slechts enkele schrammetjes. O— UIT EEN AUTO GESLINGERD. In de Kapperallee te Eefde reed een vrachtauto uit Rijssel, waarin twee jongens meereden, eveneens afkomstig uit Rijssel. Bij het nemen van een bocht in den weg naar Laren werd een der jongens, die in den wagen stond, er uit geslingerd. Hij kwam met het hoofd op den weg neer en was op slag dood. o NEDERLANDSGHE AUTO IS FRANK RIJK VERONGELUKT. Een auto, waarin vier Nederlandsche toeristen gezeten waren, die onderweg waren van Givet naar Verdun, is te Stenay op het kruispunt naar Labecasse in aan rijding gekomen met een auto, waarin zich drie personen bevonden. Alle in zittenden van beide voertuigen werden gewond en naar het ziekenhuis te Stenay vervoerd. O— STIJGING DER EIERPRIJZEN. Uit de Meierij meld men, dat de eier- prijzen de laatste week krachtig zijn op geloopen, zelfs tot 4y2 cent. Naar wij vernemon worden in den vrijen handel vele eieren opgekocht met bestemming voor de groote steden Amsterdam, Rotter dam, Den Haag, enz. BEZUINIGING. Wij lezen in de Rotterdammer Naar wij vernemen wordt in regeerings- kringen een nieuwe en tamelijk ongewone bezuinigingsmaatregel overwogen. Het zou n 1. de bedoeling zijn vervroegd ontslag, met recht op pensioen naar dienst tijd, te verleenen aan personen in over heidsdienst, wier leeftijd, vermeerderd met het aantal dienstjaren, 90 bedraagt. Iemand die 60 jaar oud is en 30 dienst jaren heeft, zou dus voor vervroegde pensionneering in aanmerking komen. Deze bezuiniging zou vooral daarom doeltreffend geacht worden, omdat ze bij niet-vervulling van de vacature onmidde- lijk voordeel oplevert en bij handhaving van de betrekking de werkloosheid zou verminderen. —O— _i ■"J De Electrische Drukkerij en Binderij van de Firma L. J. Veerman te Heusden belast zich gaarne met de uitvoering van Uw Druk- en Bindorders. Spoedige afwerking. - Billijke prijzen. HET ONWEER VAN MAANDAG. Verschillende ongelukken. Te Garmerwolde is bij het huis van den heer Groen een aantal hokken koren door den bliksem getroffen en afgebrand. Te Niebert werd een koe van den heer L. van Dijk in de wei gedood. Maandagnacht is bij een hevig onweer te Domburg de bliksum geslagen in de landbouwschuur van den heer A. Rosselaar. De oogst lag in deze schuur opgeslagen. Door het nat houden van het huis bleef dit gespaard. Verzekering dekt de schade. O— LAGE APPELPRIJZEN. an de Meierij zijn de appelprijzen dit jaar, in tegenstelling met 1932, zeer aan den lagen kant. Prima soorten Transpa rante de Cronsel' Tue Queen, en dergelijke gaan voor 5 a 40 eent per K.G. Demoes appel Early Victoria voor circa 5 cent, euz. Ook voor de winterappelen worden „op den boom" zeer lage prijzen geboden. Ook de oogst valt niet mee. De bellefleurs zijn wel goed beladen, doch klein van stuk. Goudreignetten vooral geven een tegenvallenden oogst. O— DE ZIEKTE VAN WELL. Te Zuid-Beijerland aan het Zwartsluisje is een ernstig geval van de ziekte van Well geconstateerd bij een 24-jarigen visscher. Vijf jaar geleden is de vader van den zieke, eveneens visscher, aan de zelfde ziekte overleden. o DE NIEUWE KORTING VOOR HET RIJKSPERSONEEL. De „Volkskrant" meldt: Het was reeds eenigen tijd bekend, dat de regeering van het rijkspersoneel een nieuw offer zou vragen om mede door de aldus verkregen besparing, gevoegd bij nog andere te tref fen bezuinigingen, te komen tot een slui tende begrooting. Wij vernemen, dat thans bekend is welk offer de regeering van het rijks personeel vraagt. Ook ditmaal zal de gevraagde nieuwe korting een tijdelijke zijn. De regeering stelt voor bij de reeds toegepaste tijdelijke kortingen nog eene te voegen van vijf procent, zoowel voor de gehuwden als de ongehuwden. Bovendien wil de regeering de reeds bestaande extra-3 procentkorting voor de ongehuwden verhoogen en wel met één procent meer voor elk jaar boven den 25 jarigen leeftijd tot een maximum extra korting voor ongehuwden zal zijn verkre gen van tien procent op 32-jarigen en hoogeren leeftijd. O— KON DE DEKENS NIET VERDRAGEN. Voelde zich als vergiftigd. Rheumatiscbe pijnen nu overwonnen. Het lijkt bijna ongelooflijk, dat een vrouw in een dei gelijken toestand kan geraken bedlegerig door rhenmathiek, zoo gekweld door pijn, dat zij het gewicht van de dekens zelfs niet verdragen kon en toch, dank zij Kruschen leeft en beweegt zij zich nu zoo goed als ieder ander. Maar hier volgt haar eigen ver slag van haar herstel zooals zij het zelf schreef „Ik had hevige rheumathiek en het werd zoo ernstig, dat ik niet meer loopen konik lag zelfs in bed met een rek om mijn been gebouwd, omdat ik het gewicht van de dekens niet verdragen kon. Mijn heele organisme leek wel vergiftigd. In een Engelsch blad, dat een vriendin me leende, had ik eens een Kruschen-advertentie gelezen, en die advertentie wilde mij maar niet uit de gedachten. Ik kocht toen een flacon Kruschen Salts en vanaf de eerste paar doses voelde ik me al beter. Dus ben ik er steeds mee doorgegaan. Dat alles was ongeveer acht jaar geleden. Maar ik heb sedert jaren geen rheumathiek meer gehad en kan nu even goed loopen als ieder ander. Nog steeds ga ik door met Kruschen te nemen. Eiken dag mijn kleine dosis, anders heb ik niets noodig. Mijn teint is frisch en helder als van een baby. Ik ben 46 jaar oud, maar ik voel me ongeveer 20, dank zij Kruschen". Mevr. M. G. De oorzaak van rheumathiek is een teveel aan urinezuur in het lichaam, hetgeen ontstaan is door te trage wer king der inwendige organen (o.a. inge wanden en nieren). En indien deze organen niet beter gaan werken, hoopt dit kwaadaardig urinezuur en andere afvalstoffen, die Uw gezondheid kunnen benadeelen, zich steeds meer in Uw lichaam op. De zes verschillende zouten in Kruschen nu, sporen deze afvoerorganen tot betere werking aan, zóó dat alle opgehoopte schadelijke afvalstoffen uit het lichaam verwijderd worden. Daarna zal de geregelde „kleine dagelijksche dosis" ervoor zorgen, dat dergelijke schadelijke stoften zich nooit meer in Uw organisme ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f 0,90 en f 1,60 per flacon en wordt gefabriceerd in Engeland door de Fa. E. Griffiths Hughes Ltd., sinds 1756 te Manchester gevestigd. Stralende gezond heid voor één cent per dag. (Adv.) o ONRECHTMATIG STEUN GETROKKEN. De Tilburgsche politie heeft aangehouden F. van D. uit de Boomstraat aldaar. De man was eenigen tijd bij de Gemeentelijke Werkverschaffing geplaatst geweest, doch had uit eigen beweging het werk neer gelegd. Eenige weken later meldde hij zich bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs om steun. Hij zeide enkele weken ge werkt te hebben bij zekeren D. te Tilburg. De man kreeg steun, maar ondanks her haaldelijk verzoek was hij niet genegen zijn ontslagbewys over te leggen. Toen de Arbeidsbeurs hem een termijn stelde, waarbinnen dit bewijs moest zijn inge leverd, bracht hij waarlijk een bewijs mee, doch het bleek al heel spoedig, dat dit door hemzelf was opgemaakt. Hij had wel gewerkt en had dus den steun on rechtmatig ontvangen. Hij zal vervolgd worden wegens valschheid in geschrifte. Volledigheidshalve kan nog worden ge meld, dat Van D. een bekend smokkelaar is. DE WINDHOOS BOVEN DUIVELAND. Dinsdagmorgen kwam de raad van Ouwerkerk bijeen om maatregelen tot steun te beramen, voor hen, die door den windhoos van Maandagavond aan zienlijke schade hebben geleden aan hun eigendommen. De raad besloot een comité op te richten, teneinde gelden bijeen te zamelen. Een aantal jonge meisjes met bussen gewapend, collecteerden bij de passanten, die per auto, motor of rijwiel de geteisterde plaats komen bezoeken. De raad besloot tot een algemeene oproep van het Nederlandsche volk door middel van de pers. Gelden kunnen worden gerigeerd aan den Burgemeester (gironummer 87551). De schade bedraagt eenige duizenden guldens. HOFBERICHTEN. De Koningin, de Prins en de Prinses stellen zich voor den verjaardag van H.M. door te brengen ten paleize Soestdijk. H. K. H. Prinses Juliana heeft de ver gadering van den Raad van State bijge woond. O— BRAND TE MEESTER CORNELIS. Aneta seint uit BataviaEen groote brand vernietigde 60 petaks te Meester- Cornelis De schade kan nog niet worden vastgesteld. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. o —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 6