A. denHoet Ongelooflijk Ongelooflijk voor slechts 15 ceiltü m SÏÏZTSTHANDIL i LIJSTll- en SPIEGILFABRIIK. Etsen, - Platen - Schilderstokken met een inhoud van 218 bladzijden 99 „De Professor als Detectieve", Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Franco pe»* post ZZ\ cent I Iedere 14 dagen een nieuw boek in de Serie Als nummer 58 verscheen door Jacques Futrelle, SMOKKEL\ARS BETRAPT. Weer werden te Budel (N -Br.) door de Rijksambtenaren een paar smokkelaars op heeterdaad betrapt bij het smokkelen van een partij boter. Niet minder dan 400 K.G. boter kon in beslag worden genomen. Een der smokkelaars wist nog op het laatste oogenblik te ontkomen, doch »de andere, een zekere v. V., werd aangehouden. De beide fietsen van de mannen werden eveneens in beslag genomen. O BRANDSTICHTING. In de woning van de weduwe H. N. te Leur, gemeente Etten-Leur (N. Br.), ontstond 's nachts brand. Een voorbij ganger, die rook zag komen uit een der ramen, waarschuwde de brandweer. Ook de politie was spoedig ter plaatse. Het vuur was gauw gebluscht, doch uit het onmiddellijk door de politie ingesteld onderzoek bleek, dat er niet minder dan drie brandhaarden in de woning waren. In verband met een en ander werd de weduwe N. aangehouden, terwijl ook haar zoon, die bij haar inwoont, in arrest werd gesteld. Er worden nog meer arrestaties verwacht. De justitie uit Breda heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. COMMUNISTISCHE PLANNEN. De „roode Dinsdag". Tegen Dinsdag 19 September, den dag van de opening der nieuwe zitting van de Staten-Generaal, organiseert de Com munistische Partij te Amsterdam een landelijke demonstratie „tegen de regee ring Colijn". Ook in andere plaatsen werden betoo gingen voorbereid. „Het Roode Dinsdag- Comité" in Den Haag meldt aan „De Tribune" „Wij zijn onmiddellijk aan het werk getogen om bij de opening van de Staten- Generaal de arbeidersklasse in actie te brengen tegen Torpedo-Colijn en zijn regeering, die in Nederland het fascisme aan het voorbereiden is. Bij de burgeoise in Den Haag zit de schrik van het vorige jaar er in. Blijkbaar op instructie der politie, werd ons elke zaal geweigerd. Ook beheerders van het „sociaal-demo cratische volksgebouw" weigerden ons den tuin op den Rooden Dinsdag. Helpers van het fascisme 1 Het zal hun echter niet gelukken om op den dag, dat de millioenen-nota wordt afgekondigd, die miliioenen honger en ellende brengt, de stem van de arbei dersklasse te smoren. Den Haag zal op post zijn. Wij zijn niet te verbieden". De heeren van „De Tribune moeten toch wel volslagen blind zijn, als zij niet zien, dat zij zelf de beste propagandisten voor het fascisme zijn. o ERNSTIGE VAL. Bij het bouwen van de nieuwe brug over de IJssel is bij Isselburg een arbeider bij het vervoer van een wagen met beton door het brekon van een steiger, door den steiger in de diepte gestort Hij brak zijn ribben en kwetste zijn ruggegraat. In bedenkelijken toestand werd de onge lukkige, die spoedig zou trouwen, naar het ziekenhuis vervoerd. O VERDUISTERING. De Utrechtsche Rechtbank heeft den -39 jarigen L. J. v. H., smid en kassier van de Coöperatieve Boerenleenbank te Schalkwijk, wegens verduistering van f 41.000 ten nadeele van deze bank, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4 jaar, waarvan 6 maanden voorwaarde- lijk met een proeftijd van 3 jaar. Da eisch was 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. o VERDRONKEN. Het 6 jarige zoontje van den heer Chr. Baas te Tweede Exloërmond, is in het Hoofddiep gevallen en verdronken. O AANGEREDEN. Tusschen Leende en Maarheeze is zekere Schrijvens, wonende te Leende, door een personenauto aangereden. De man werd met ernstige verwondingen naar het zieken huis overgebracht, waar hij kort na aan komst aan de gevolgen is overleden. o BLIKSEM IN EEN MOLEN GESLAGEN. Tijdens een hevig onweer, is de bliksem geslagen in het bovennet van de electrische geleiding naar den watermolen in den Voordijkshoornschepolder aan de Hoornsche kade onder Delft. Het hemelvuur volgde deze draden en sloeg in het schakelbord in den molen, waarna brand uitbrak. De houten betimmering in den molen geraakte in brand. De reeds bejaarde molenaar A. van Rutten heeft met eenige lappen de vlammen gedoofd. De electrische installatie was nogal be schadigd, terwijl ook de vlammen het hout geblakerd hadden. Dit is de zesde maal, dat de bliksem in de molen is geslagen. o DE N.C.B.-DESTRUCTOR. Het Dagbl. van N.B. schrijft Door den N.C.B. is aan de gemeenten medewerking verzocht inzake de oprich ting van een destructor voor afgekeurd vee. Enkele gemeenten zegden die me dewerking toe, andere besloten de zaak nog eens te overwegen. Thans vernemen wij, dat uit ons ge west aan de Regeering inlichtingen ge vraagd zijn of de inrichting van een des tructor in verband met de vele zware finantieele offers die reeds van de ge meente gevergd worden onvoorwaardelijk plaats moet hebben. In dat geval wordt overwogen of een goedkoopere destructor dan de N.C.B. voorstelt, niet mogelijk is, daar particulier iniatief te dezer zake (Schiebroek) 't voorbeeld heeft gegeven. 's HERTOGENBOSCH, 22 Aug. Boter. Aanvoer 48.950 K.G. Hoogste piijs f 4.70. Laagste f 4.64. Middel f 1.69. 's HERTOGENBOSCH, 23 Aug. Op de markt van heden waren aange voerd 2115 stuks, 1298 stuks hoornvee, 615 biggen, 38 zeugen, 68 schapen of lammeren en 96 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f100 tot f480 per stuk Kalfvaarzen 90 170 Vlagere Ossen en Koeien 70 430 Vette Ossen en) le kw. 2427 p. pond Koeien 2e 2024 Pinken van f 40.— tot f 90.p. st. Zeugen 40.70. Biggen 8.— 13.— Schapen 6.8. Lammeren GORINCHEM, 21 Aug. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 32.948 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 2.90f 3.70 Extra zwaar f f Eendeneieren f 2.60f Kalkoeneieren f 3.00 per 100 stuks. BREDA, 23 Augustus. Op de paardenmarkt van heden werden aangevoerd 76 paarden. De handel was over het algemeen goed. Werkpaarden werden goed verkochtde veulens waren zeer gewild en werden zelfs heel goed van de hand gedaan. Prijzen Werkpaarden f 120— f 200 Slachtpaarden f 100f 150 Voljarigen f 250f 325 3 jarigen f 175f 260 2 jarigen f 125f 225 1 jarigen f 100f 175 Hitten f 70—f 460 Veulens f 75f 150 AALST. De geitenfokvereen. alhier be sloot, ook dit jaar weer keuring te houden voor geiten, toebehoorende aan leden der vereeniging. De 'te houden keuring werd vastgesteld op 'Zaterdag 16 September, 's namiddags 2 uur (n.t.) Evenals op andere plaatsen in den omtrek, breidt zich het „mond en klauwzeer" bij het rundvee voort durend tiit. 'Thans is ook het vee aan getast dat ingeschaard is op de uiter waarden onder deze gemeente. Tot nog toe heeft het verloop der ziekte een goedaardig karakter. De heer A. van Ooijen Pzn. al hier is met ingang van 28 Augustus 1933 benoemd tot keurmeester aan de Haagsche veiling van land- en tuin bouwproducten te 's Gravenhage. ANDEL. Vrijdag 25 Aug., des avonds 8 uur (O.T.) hoopt de heer A. G. Schees uit Zoetermeer, Secretaris Bedrijfsver- eeniging van het Nederlandsch Verbond van Ziekenkassen en de heer G. v. d. Vliet, voorzitter district Gorinchem een toelichting te houden, waarom de ziekteverzekering het best en goed koopst plaatselijk kan worden behan deld. Heeren, werkgevers, verzuimt niet deze belangrijke vergadering bij te wonen. Ten bate van het Sanatorium- fonds N.V.Z. wordt a.s. Zaterdag een bloempjesdag gehouden. Laat ons ook een kleinigheid daarvoor missen voor dit schoon doel en koopt van de meisjes een bloempje. BRAKEL. Naar we vernemen worden er pogingen in het werk gesteld, om een ring van muziek- en zangvereenigingen te stichten in den Bommelerwaard. De meeste vereen, hebben reeds schrifte lijke aanvrage tot medewerking ontvan gen. Reeds is een voorloopig bestuur benoemd uit 10 vereenigingen, welke op de vergadering aanwezig waren en wel de heeren G. van Dalen „Con Amore", zangvereeniging Brakel; C. Brienen „Eensgezindheid", muziekver- eeniging Zuilichem en W. Termeer „Zanglust" zangvereeniging Nieuwaal. Als voorloopi'g leider werd aange wezen onze dorpsgenoot G. van Dalen, die zich vol ijver aan deze taak zal geven. Het is te hopen, dat het voor loopi'g bestuur alle medewerking zal verkrijgen om het schoone doel „De verhoogi'ng van muziek- en zangleven" op deze wijze te bevorderen. Op de laatste bijeenkomst gehouden op 19 Augustus j.L. werd besloten, dat de volgende vergadering belegd zou worden op 16 September a.s. te Nieu waal, alwaar de oprichting definitief zal plaats hebben. DONGEN. De arbeider J. had tijdens zijn werkzaamheden het ongeluk uit een zolderraam te vallen, waardoor hij een ernstige hoofdwond bekwam en vermoe delijk en hersenschudding. Dr. Brokx verleend de eerste hulp. Tot veldwachter alhier werd be noemd de agent van politie dhr. J. J. Schoots te Zalt-Bommel. De Eerw. Pater Arunius M. hoofd der Aloysisch-school alhier werd in ge lijke functie overgeplaatst naar Rot terdam. 's-GRAVENMOER. Bij de Geref. Kerk alhier werd in de vacature door het overlijden van dhr. P. A. Verhagen, als diaken geko zen, de heer A. W. Verhagen. GIESSEN. De bouw van twee woningen op te Eng voor rekening van de hee ren P. Nieuwenhuizen Pz. en A. Schoen makers is onderhands opgedragen aan Gebr. Tankcns te Andel. MEEUWEN. A.s. Maandagavond half zeven (O.T.) hoopt voor de Ger. Gemeente op te treden, Ds. Lamain van Rotter dam. OUDENDIJK. Begunstigd door een mooie zo meravond gaf het fanfarecorps „Kunst na Strijd", directeur den heer C. G. v. Dijk te Almkerk, Zaterdagavond een concert 'op de tent. Er was veel pu- bliek, dat met aandacht luisterde naar J. V. onder de gemeente Almkerk deze de verschillende nummers. De bloem- week een zeug 21 levende biggen wierp, j pjesverkoop bracht ruim f 12 op. RIJSWIJK. De korpsschretwedstrijd van het Landstormkorps „Verband Dordrecht" zal gehouden worden op 2 September a.s. te Dordrecht. Voor de afd. Gies- senRijswijk zullen daar uitkomen de heeren A. Kramer en J. Lievaart. De plaatselijke schietwedstrijd v. de afd. B.V.L. alhier is Zaterdag j.l. gehouden de uitslag was als volgt: Afd. A: G. de Zeeuw, le prijs; M. Pullen, 2e pr. en P. A. Westerlaken, 3e prijs. Afd. B: D. van Heukelom, le pr.; G. J. G. Bron, 2e pr. en G. Kant Jzn., 3e prijs. RAAMSDONKSVEER. Mej. A. Guittart slaagde voor het diploma examen Fransch M.O. B. De Eerw. Heer Nicetas, onder wijzer aan de R.K. school op het Veer werd benoemd te 's Hertogenbosch. Ook in deze gemeente komen verschillende gevallen van Mond- en Klauwzeer voor. In den nacht van Zondag op Maandag brandde de landbouwschuur van dhr. W. Mathon af. Naar wij verna men was Mathon laag verzekerd. SLEEUWIJK. Dezer dagen werd van den heer Sigmond alhier een nieuwe roeiboot, welke hij gehuurd had, ontvreemd. Te vens werden twee roespanen uit de roeiboot van den heer P. Verhagen me degenomen. Later vond men de roei boot, waarin zich ook de ontvreemde roeispanen bevonden, drijvende op de rivier de Merwede terug. Dader on bekend. Het mond- en klauwzeer breidt zich onder het vee in deze gemeente gestadig uit. Deze week werden er weer een drietal nieuwe gevallen van déze ziekte geconstateerd. H. D. alhier had het ongeluk bij het van de trap klimmen van één der treden te glijden en naar beneden te vallen. Bij den val kwamen zijn bee- nen dwars onder het lichaam. Hij be zeerde zich hierbij zoodanig, dat ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. WASPIK. De heer v. S. alhier had het on geluk van een wagen te vallen en zijn been op twee plaatsen te breken en zijn schouder te ontwrichten. Dr. W. verleende geneeskundige hulp. Het aantal gevallen van besmet telijke veeziekte „Mond- en Klauwzeer" breidt zich nog steeds uit. Maatrege len worden genomen om de gevrees de ziekte zooveel, mogelijk te bestrij den. WIJK EN AALBURG. Burgemeester en Wethouders de zer gemeente Tiebben aan K. v. d. Vel den, district-bestuurder van het Neder landsch verbond van Ziekenkassen en bestuurslid van het Sanatoriumfonds, vergunning verleend voor het houden van oen bloempjesdag op 39 Augustus a.s., waarvan de opbrengst ten bate komt van het Sanatoriumfonds. Eenige dames zullen op dien dag aan de huizen der ingezetenen daarvoor bloempjes ten verkoop aanbieden. Het koopen van een bloempje voor dit doel wordt warm aanbevolen. WAARDHUIZEN. Als een zeldzaamheid kan wor den gemeld, dat bij den stroohandelaar WOUDRICIIEM. De Rijksontvanger alhier maakt bekend,, dat zijn kantoor op Konin ginnedag is gesloten. Den houders van motorrijtuigen aan wien een aangifte voo rde wegenbelasting is toegezonden, gelieven hun wegenkaart vóór 31 dezer af te halen of het verschuldigde te 1 gireeren, waarop hem de kaart wordt toegezonden. Toen Maandagmorgen de expe diteur W. uit het naburige Rijswijk, die met zijn auto voor rekening van den koopman de Graaf, een zending varkens vervoerde, bemerkte men bij aankomst, dat men een der viervoeters verloren had. De eigenaar verzocht op sporing van den deserteur. Door het Bestuur der Vereeni ging tot verbetering van 'de Volkshuis vesting alhier is besloten, weder een viertal woningen te doen bouwen bui ten de Koepoort alhier. Dinsdag j.l. deed een vrouw van een woonwagenbewoner inkoopen bij een winkelier alhier. Bij het geldwisse- len had zij de handigheid een gedeeite terug te nemen. Men zij dus op zJjn hoede. De werkloosheid in deze ge meente vermindert nog niet veel. Een 24-tal werkloozen zijn geplaatst op de werkverschaffing te Alem, terwijl de overigen nog onder de steunregeling vallen. Ook verschillende visschers heb ben zich voor ondersteuning aangemeld. Veiling 23 Aug. Reine Victoria 89y2 ct. per pond. Keswick Codlin 4—6l/2 ct. per kg. Valappelen 22y2 ct. p. kg. Stoofperen 3y24y2 ct. per kg. Clapps Faforiete I 12y214i/2ct. p. kg. Idem II 910 ct. per kg. Snijboonen 79 ct. per kg. Princesseboonen 89y2 ct. p. kg. Eigenheimers f0.80f 1.10 per H.L. WERKENDAM. Benoemd als Voorzitter van het kort geleden opgerichte Waterschap „Steen- en Kloosteroord", de heer J. j. van Oord alhier. Vrijdagavond 1 Sept. a.s. zal in het vereenigingsgebouw door de Herv. Jeugdcentrale een Jeugdavond worden gehouden. Door de aangesloten veree nigingen zal het programma worden verzorgd. Vervolgens een serie licht beelden over Palestina. Naar wij vernemen hoopt de Weleerw. Heer Ds. D. J. Lazonder, Ned. Herv. Predikant alhier, de derde Zon dag in September dus 17 af scheid te nemen v. 'deze gem., wegens aanneming van het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Tienhoven (Utr.). De Chr. Jongel. en Jongem.ver een. „Andreas" hoopt den 2den Woens dag in September a.s. deel te nemen aan de herdenking van het 10-jarig bestaan der Ring Altena van Herv. Jongelingsvereenigingen. ZUILICHEM. De opbrengst van de gehouden bloempjesdag voor het Sanatorium fonds van het N.V.Z. bedroeg de som van f 22.7'5;y2. Een woord van dank aan de gevers (geefsters) is hier zeker op zijn plaats. In zonderheid aan de dames, welke zoo ijverig hebben ge werkt met de verkoop dezer bloempjes voojr dit schoone doel. o VERWERSTRAAT 21 TELEF. 937 's-BOSGH. Steeds voorradigprachtsorteering Vakkundig werkBillijke prijzengj •/c-'.v' y;VV.4\-7 N ,-v X yvr'-rV-:> Roman voor Allen". Verkrijgbaar in den Boekhandel van de Firma L. J. VEERMAN te Heusden. —O— EEN ROMAN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 7