Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. Dc MONOPOLISEERING VAN DEN INVOER VAN FRUIT. Met ingang" van 28 Augustus a.s. trad in werking het Kon. besluit in zake den invoer van de hieronder met name genoemde versche en op ee- nigerlei wijze toebereide vruchten. Dit besluit rust op de Landbouw- crisiswet 1933 en monopoliseert den invoer van genoemde producten. Met de uitvoering van het mono driel, welke spelen van 34 uur. Gezien de sterkte der clubs, welke zoo ongeveer tegen elkaar zijn opgewassen, kunnen deze wedstrijden een spannend verloop hebben, te meer, daar P.S.V. schitterende prijzen beschikbaar stelt. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of deze wedstrijden zullen veel belangstelling trekken. De wedstrijden zullen plaats hebben op het afgemaakte terrein nabij de groote polie is belast de stichting Nederland-1 brug. sche Groenten- en Fruit-Centrale, op- De entreé-piyzen zijn zoo laag mogelijk gericht bij akte van 24 Augustus '33'f® nl' jts' voor V0'wasseneD en onder goedkeuring van den minister cts yoor kinderen, van oeconomische zaken. Het kantoor ^ie advertentie in dit blad. der Nederlandsche Groenten- en Fruit-Centrale is gevestigd te 's-Gra- venhage, Laan Copes van Cattenburg 62, directeur F. V. Valstar. Voor in- lerlocale gesprekken is de Nederland sche Groenten- en Fruit-Centrale aan gesloten onder de letterlijnen P. P. il en P. P. 2, voor locale gesprekken onder het nummer 117503. De regeling zal in hoofdtrekken als volgt werken: De invoer van vruchten, versch zoo wel als gedroogd of op eenigerlei wij ze ingemaakt, zal slechts kunnen ge schieden na overlegging aan de dou anekantoren van een machtiging tot invoer verleend door de Nederland sche Groenten- en Fruit-Centrale. Genoemde machtigingen worden slechts verstrekt na betaling van de 'door den minister van oeconomische zaken ten behoeve van het Landbouw- Crisisfonds vastgestelde bedragen, welke zijn: per K.G. bruto, a 2 ets. a 2 ets. a 2 ets. per K.G. netto. a 5 ets. per K.G. bruto. 'Appelen verpakt a 4 ets. Appelen onverpakt 'Peren verpakt Sinaasappelen Mandarijnen Citroenen Bananen Peren onverpakt Pruimen Abrikozen Perziken Druiven Gedr. appelen Gedr. pruimen Gedr. abrikozen*) Gedr. perziken a 2 ets. a 4 ets. a 2 ets. a 71/2 ets. A71/ 2 ets. a 71/2 ets. a7V2cts. a 6 ets. k 6 ets. a 6 ets. A 6 ets. ANDEL. Zaterdag a.s. zal Sparta I een wedstrijd spelen tegen G.S.V. uit Gorinchem. De wedstrijd zal aanvangen om 6 uur (Z T.) op het terrein nabij de Wilhelminasluis Het bestuur van Sparta is thans als volgt samengesteld H v. Rijswijk Voorz., A. v. Houwelingen 2e Voorz., Adr. Ver doorn Penningmeester en 0. Bouman Secretaris. MEEUWEN. De voetbalvereen. „D.V.O." alhier is, na maanden zonder terrein te zijn geweest, er in geslaagd, in de nabijheid van het dorp een perceel weiland te huren dat, wanneer het geheel in orde is gemaakt, een schitterend voetbalterrein zal zijn. Bovengenoemd perceel is gehuurd van ons geacht raadslid, den beer E. de G. van Buuren alhier. We hopen, dat hiermede de weg voor D.V.O." is geopend om zich op te kunnen opwerken tot een der beste clubs in den omtrek en dat zij de volle medewerking mag genieten van de inwoners der ge meente. f3192 f3167 f2984 f2894 f2860 en mengsels hiervan ook met andere producten, in verpakking t/m 1,2 KG. a fo,io per KG. netto, in verp. boven 1,2 t/m 5 KG. a f 0,05 per KG. netto, in verpakking boven 5 KG. a f 0,04 per KG. netto. Restitutie van de betaalde bedra gen kan verkregen worden, indien genoemde goederen, al dan niet ver werkt, opnieuw worden uitgevoerd. ANDEL. Aan de aannemers gebroeders Tankens alhier is opgedragen het bou wen van twee woonhuizen op de Eng. Op 2 September a.s. zal de man- nenzangver. „De Lofstem" alhier, me dewerking verleenen aan het concert, te geven door de gemengde zangver- een. te Schelluinen, onder auspiciën van den heer Advocaat. Degenen, die in aanmerking wen- schen te komen voor steun op de aardappelen, moeten voor 4 Sept. a.s. daarvan aangifte doen bij L. J. Voge laar alhier. AALST. Aan het kruispunt Poederoijen Aalst had Zaterdagmiddag een on geval plaats, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Een chauffeur van een Texaco-tankwagen zette zijn wagen ach teruit en zag niet, dat juist een jon Vóór een vlotte afdoening van de£etJe J- H", f Poederoijen zaken kunnen importeurs ten behoe ve en volgens voorschrift van de Ne derlandsche Groenten- en Fruit-Cen trale een bankgarantie stellen of een depot storten. Aan de Nederlandsche Groenten- en Fruit-Centrale verschul digde bedragen kunnen gestort wor den op haar rekening bij de Twent- sche Bank N.V. te 's-Gravenhage of op postrekening nr. 224314. De importeurs moeten bij de Cen- per fiets om den hoek kwam. De jon gen kwam te vallen en zijn rijwiel werd geheel in elkaar gedrukt, terwijl hij zel|f met e nkele kneuzingen en den schrik vrij kwam. Naar wij vernemen, zal het Oran jefeest alhier plaats vinden op Zater dag 9 September, terwijl het Crisis- Comité een bazar organiseert op Vrij dag 8 en Zaterdag 9 Septmber. De werkman J. K. was bezig zijn Itrale een opgave indienen omtrent huisje wa* °P *e knappen. Door het de door hen in de jaren 1930 tot 1 uitschuiven van de ladder kwam hij 11933 ingevoerde partijen. Fyrmufcp j-va^en> juist mct Zlïn P^s in een ren waarop deze opgave kan wore '?eren haak, zoodat een flinke wond verstrekt, worden op aanvrage door de Centrale toegezonden. Bij de firma de Wed. J. van Nelle te Rotterdam is zoo juist verschenen het voetbaluitslagenboekje seizoen 1933/1934. Evenals voorgaande jaren zijn hierin de schema's voor de le en 2e klasse K.N.V.B. opgenomen, terwijl tevens een formulier is opgenomen, waarvan op elk willekeurig moment onmiddellijk de juiste competitie-stand kan worden afgelezen. Blanco schema's zijn opgenomen, te ge bruiken door hen, die meer belangstelling hebben voor de verrichtingen van 3e of 4e klasse K N.V.B. vereenigingen, of voor elftallen van vereenigingen, spelende in een erkenden bond. Het verslag van den wedstrijd Neder- land-Engeland, gespeeld den 24 Maart 1913, is als een stukje historie opgeno men, menig voetballer en voetbal-enthou siast zal dit blijven interesseeren. Onge twijfeld zal het boekje evenals vorige malen het geval was, velen van nut zijn. F HEUSDEN. Serie-wedstrijden F.S.Y. Door de v.v. P.S.V. worden a.s. Zon dag groote serie-wedstrijden gegeven. De deelnemende vereenigingen, welke volgens loting tegen elkaar uitkomen zijn D.V.O. I HaarsteegBe Quick Ammer- zoden, welke spelen van 12 uur. Juliana I HeusdenHollandia I Haarsteeg, welke spelen van 23 uur. Nooit Gedacht VlijmenT.V.C. I Kerk- ontstond. De geneesheer Dr. Steenis uit Brakel verleende de eerste hulp. Rectificatie. In ons vorig num mer is abusievelijk vermeld, dat de hengst „Molivier" van den Heer G. Maas alhier, op de hengstenkeuring te Kedichem voor één jaar is goed gekeurd; de goedkeuring had plaats voor drie jaar. ALMKERK. - A.s. Dinsdag 5 September a.s. n.m. 3 .pur ,(Z-T.hoopt de raad dezer gemeente in een openbare zit ting bijeen te komen. De collecte gehouden in de Herv. Kerk alhier, ten bate voor re- peratiekosten der kerk, bracht op. on geveer f 300. J.l. Zondag werd in de Geref. kerk alhier, een bankbiljet van f21; gecollecteerd, ten bate voor de kerk. BENEDEN-LANGSTRAAT. In den hooihandel blijft het kalm gestemd. Men besteedt voor het goede handelshooi f 9,f a f 10, voor afwijkende soorten f 5,a f »6, alles per 500 K.G. BRAKEL. Dinsdag 29 Augustus j.l. reed D. v. D. alhier, met een wagen hooi de stoep aan den Veerdam af, waar bij het paard tusschen een der stren gen raakte en op hol sloeg. D. v. D. werd van den wagen geslingerd en bekwam een hoofdwonde en moest zich onder geneeskundige behande ling stellen. Met behulp van eeni- ge toegeschoten hulp werd het paard tot stilstand gebracht, zoodat erger werd voorkomen. CAPELLE. Door den architect, den heer J. Michaël, werd voor rekening van den heer J. Meuleman alhier aanbesteed, het bouwen van een woonhuis aan den Winterdijk, waarvoor als volgt werd ingeschreven: A. den Teuriing, Waalwijk H. Boot, Waalwijk Ciebr. Spierings, Capelle C. P. Spuijbroek, Raamsdonk J. W. Nieuwenhuizen, Sprang Firma H. Michaël en Zn., Kaatsh. f2850 L. Fitters, Waspik f2848 H. W. Kramer, Waalwijk f2845 M. Wijnands, Waalwijk f 2839 W. Kramer, Genderen f 2835 H. Wagemakers, Capelle f 2689 Het werk is aan den laagsten in schrijver opgedragen. Onder het in de weide loopend vee van de landbouwers G. R. aan de Nieuwevaart en C. v. d. H. aan de Hoogevaart is mond- en klauwzeer ge constateerd. Aan het plan, om ruim 8 H.A. broekgrond, liggende aan de Winter dijk tusschen de Schans en de Hooge vaart en eigendom van de N.V. Adr. Oerlemans en Zn. te Vrijhoeve-Capelle, middels de gemeentelijke werkverschaf fing te cultiveeren is door Z.Exc. den Minister van Sociale Zaken onder toe zegging van rijkssubsidie goedkeuring verleend. Eerstdaags zal met de werkzaamhe den onder leiding van de Ned. Heide Mij. begonnen worden. Bij genoegzame deelname zal de cursus, opleidende voor het exa men Handenarbeid, welke dit jaar in het gymnastieklokaal der O. L. school in de Kom door den heer J. H. Meerdink uit Dordrecht gegeven is en waarvan bii het dit jaar gehou den examen een tweetal candidaten slaagden, worden voortgezet. Men kan zich voor deelname opgeven 'bij den heer E. Colet, hoofd der O. L. school in de Kom. De lessen worden gege ven op Woensdag- en Zaterdagmid dag, terwijl het lesgeld f75 bedraagt. Ook niet onderwijzers kunnen aan dezen cursus deelnemen. Aan het Kerkeind werd j.l. Dinsdagavond de arbeider J. O., toen hij nog vlug voor een uit de rich ting Waalwijk komende auto i den weg wilde oversteken, door deze aan gereden, en tegen den igrond ge-, smakt. Met eenige ontvellingen aan hoofd en handen kwam hij er betrek kelijk goed af, doch zijn rijwiel bleek deerlijk gehavend. De bestuurder der auto, de heer W. uit Raamsdonks- veer, wien in clezen geen schuld trof en door krachtig remmen grooter on heil wist te voorkomen, was zoo cou lant de schade aan het rijwiel te laten herstellen. Naar we vernemen wordt ten gevolge van slapte in het bedrijf op de schoenfabriek der firma Kerst en Oerlemans slechts vier dagen 1 per week gewerkt. Bii den landbouwer G. v. d. H. in de Nieuwstraat kwam men j.l. Woensdagmorgen tot de ontdekking, dat de schoorsteen in brand stond. Door het kordaat optreden der be woners, daarbii geholpen door 'om wonenden, wist men met een straal op de waterleiding dit brandje spoe dig te blusschen. Bii gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin werd Ds. P. Zandt, eertijds predikant bii de Ned. Herv. gemeente aan derj Loonschendijk, thans te Delft, 'be noemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Door den Minister van Soci ale Zaken is goedkeuring verleend aan het plan om de Westelijke kade van de waterschappen „De Groote Oude Straat" en „Binnen de Oude Straat" in werkverschaffing te laten uitvoeren. f Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal op Zaterdag 2 Sep tember a.s., daartoe aangezocht, de kinderfeesten van de Oranjevereeni- ging „Trouw aan Oranje" te Waal wijk (.St. Antoniu§parochieopluiste ren. 1 De heer G. voor de Poorte. die zijn benoeming tot ouderling der Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse heeft aangenomen, zal a.s. Zondag in de namiddaggodsdienstoefening door Ds. v. d. Roest uit 's Graven moer in zitn ambt bevestigd worden. DRONGELEN. De eleetrische installatie van het in aanbouw zijnde woonhuis voor rekening van den heer Nic. Schilders, dat gebouwd wordt door den aannemer Vos te Meeuwen is opgedragen aan den heer W. J. van Gammeren, installateur alhier. 's GRAVENMOER. De opbrengst der busjes voor de Zending der Geref. Kerken bedroeg alhier f 22.26, vanaf Juli tot half Augustus. Aij den landbouwer A. v. E. Cz. is een rund aan mond- en klauwzeer ge storven. NEDERHEMERT. Onze korenmolen, waar onlangs een wiek van brak, is thans in zijn geheel weer hersteld, de houten wieken zijn reeds vervangen door ijzeren, zoodat hij zich t thans weer als sieraad van het dorp toont, j Brandweerbond j Dinsdag bad een verkiezing plaats j e. tot opzeggiag van bet lidmaatschap I door het kiescollege tot het verkrijgen van I van de Ned vereenigiog tot bevordering een ouderling Gekozen werd de heer! van den arbeid voor onvolwaardige ar- C. van Genderen. beidskrachten 6. Benoeming van een gemeente geneesheer. 7. Klasse indeeling van wegen binnen de bebouwde kom der gemeente in het belang van de instandhouding en bruik baarheid der wegen. 8. Wijziging Ebbe begrooting 4933. 9. Vaststelling rentepercentage stortin gen tusschen het bedrijf (electriciteits-) en de gemeente. NIEU WEND IJK. Bij den heer M. Monshouwer staan de aardbeien voor den tweeden maal in bloei. Voorwaar een zeldzaam heid. A.s. Zaterdag zal de V.v. „Blauw wit" alhier een wedstrijd spelen tegen „Stormvogels" van Woudrichem. Tijdens het concert, dat a.s. Za terdagavond gegeven wordt ter 'gele- genheia" van den verjaardag der Ko ningin door de 4 plaatselijke vereeni gingen alhier, zullen er op het terrein bloempjes ten verkoop worden aange boden, ten bate van het Sanatorium- fonds, der plaatselijke ziekenkas a'hier. De eieren worden hier verhan deld in prijzen van 44u cent per stuk. Handel matig. De arbeider A. v. A. verwondde zich onder zijn werkzaamheden aanzijn arm, deze begon zoo te zwellen, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Dr. van Leeuwen van Sleeu- wijk constateerde bloedvergiftiging. OUDENDIJK. Ter gelegenheid van den verjaar dag van H.M. de Koningin, hoopt het fanfarecorps „Kunst na Strijd", dir. de heer C. G. van Dijk, Zaterdag 2 Sept., des avonds 7i/2 uur (Z.T.) concert te geven 1op de tent. Medewerking zul len daarbij verleenen de gem. zangver. „Kunst na Arbeid" en 'het kinderkoor ,,'t Rozenknopje'", dir. de heer A. W. iHavelatatr alhier en het fanfarecorps „Nooit Gedacht", directeur de heer Koekkoek te Almkerk. POEDEROIJEN. Bij den: heer M. de Regt alhier is onder zijn vee mond- en klauwzeer geconstateerd. SPRANG. Donderdagmorgen kwamen aan het kruispunt op den nieuwen verkeersweg een tweetal vrachtauto's met elkaar in botsing. Een der auto's was van voren erg beschadigd, terwijl een spatbord werd ingedrukt en een lantaarn verbrijzeld werd. Doordat beide auto's een kleine vaart hadden, liep alles gelukkig zonder per soonlijke ongelukken af. Dezer dagen herdachten de echt lieden M. v. d. Sijden en H. Bogers en J. W. B. van Schuppen en J. Brienen hunne 25-jarige echtvereeniging. We hopen voor beide families dat dit zilveren door het gouden gevolgd mag worden. Donderdagmiddag kwam de land bouwer A. v. V. tot de minder aangename ontdekking dat zijn paard in den Meer- dijksloot verdronken lag. Woensdagavond kwam den Chr. Besturenbond SprangCapelle in verga dering bijeen. Besproken werd naast de vele ingekomen stukken de agenda voor de op Zaterdag 46 September te Dordrecht te houden districtvergadering. Voor deze vergadering werden als afgevaardigde benoemd de heeren J. W. Genuit en J. C. de Roon. VEEN. Woensdagavond j.l. werd er in het gymnastieklokaal te Aalburg door de leden van de fanfare „Onderling Genoegen" en verdere genoodigden een feestelijke bijeenkomst gehouden in verband met het behalen van een eersten prijs op het Nationaal Concours te Grave. Een commissie uit de ingezetene, welke een en ander had voorbereid, had het gymnastieklokaal rijkelijk met bloemen en guirlanders versierd, het welk een recht feestelijk aanzien gaf. Terwijl de Heer en Mevrouw Baselaar met de leden van het huldigings-comité binnen traden werd door de muziekver- eeniging het Wilhelmus en WIen Neer- landsch Bloed geblazen. Nadat de Heer en Mevrouw Baselaar in hunne versierde zetels hadden plaats genomen, spak de heer J. van Loon, als voorzitter van het huldigings-comité, het volgende Directeur, Leden van „O. G.", Dames en Heeren, Namens de huidigings-commissie roep ik U allen een hartelijk welkom toe. Het verheugt ons dat zoo velen aan onze uit- noodiging gevolg hebben gegeven, om hier tegenwoordig te zijn om directeur en leden van O. G., naar aanleiding van hun succes behaalt op het concours te Grave, zij het dan ook op bescheiden wijze te huldigen. Namens ons comité breng ik onzen hartelijken dank aan allen, die ons hunne medewerking hebben verleend, waardoor het ons mogelijk is geworden dezen avond te organiseeren. Gezien den korten tijd van voorberei ding en de zeer strenge beoordeeling, die op dat concours werd toegepast, was het ons een behoefte, directeur en leden van deze yereeniging, te laten blijken, dat hun streven om zich al meer en meer in de schoone muzikale kunst te bekwamen, in deze gemeente ten hoogste gewaardeerd wordt. In de eerste plaats een woord van lof en hulde aan U hooggeachte directeur voor alles wat U voor deze vereeniging hebt gedaan. Het is immers aan U kun dige leiding te danken, dat dit succes in zoo korten tijd is behaald. In een 3-jarig bestaan, wist gij deze vereeniging even zoo vele malen, bekroond met een eerste prijs, van een concours te doen terug- keeren. Wij weten, mijnheer Baselaar dat, waar het geldt om die schoone muziek kunst in onze gemeente hooger op te voeren, voor U geen moeite te groot of geen opoffering te zwaar was of is. Wjj weten hoe gij nu reeds een lange reeks van jaren, uwe beste krachten en groote gave ten volle hebt geschonken, Elke teler van consumptie-aard- om dit doel te bereiken. Daarom is het ook voor ons zoo onbegrijpelijk, dat er personen in deze gemeente zijn, die U vroeger terecht zoo geëerd en geprezen hebben, U thans den rug toekeeren en trachten op allerlei slinksche manieren aan uwe kunde en verdienste op muzikaal terrein afbreuk toe te brengen. Maar appelen die vooir steun in aanmerking wenscht te komen, moet voor 4 Sep tember a.s. hiervan aangifte doen bij de gewestelijke aardappelorganisatie. Voor leden der tuinbouwvereen. „Ex celsior" te Veen en omstreken en voor niet-leden uit Veen, zijn 'heden Vrijdag, de,s nam. van 6-7y2 uur, formulieren mÖnhTeTer Baselaar, wij durven en mogen voctc_ aangifte verkrijgbaar b|ij 'den se cretaris der Tuinbouwvereen.^ Jac. v. d. Pol. Elke aanspraak -op steun vervalt, indien niet -voor 4 September a.s. aan gifte is -gedaan. .WIJK EN AALBURG. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, te houden op Vrijdag 4 September 4933, des nam. 4 uur. Te behandelen onderwerpen 4Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling der gemeente rekening en die der afdeeling Aalburg, dienst 4932. 3. Goedkeuring der rekening van het burgerlijk armbestuur over het jaar 4932. 4. Aanbieding der gemeentebegrooting, die der afdeeling Aalburg en het Elec- triciteitsbedrijf, dienstjaar 1934. 5. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders a. tot verhooging van het getal opcenten op de hoofdsom der gemeente fondsbe lasting van 70 op 80 b. tot verhooging van het getal opcenten op de hoofdsom der personeele belasting van 60 op 440 c. tot rangschikking der gemeente in de 3e klasse voor de heffing der gemeente fondsbelasting d. tot opzegging van het lidmaatschap van den Provincialen Noord-Brabantsehen het U verzekeren, dat, wat gij dan aan kwantiteit van vereering en vriendschap alhier hebt verloren, gij dat aan kwaliteit ruimschoots hebt teruggekregen. Uw kunde, uw liefde, uw ijver, alles wat gij gedaan hebt om de muziek in Wijk en Aalburg op hooger peil te brengen, wordt nog bij velen in deze gemeente gewaardeerd en geprezen. Uw naam, mijnheer Baselaar, voor velen in Wijk en Aalburg, onaf scheidelijk aan een muziekvereeniging verbonden. Wijk en mijnheer Baselaar, Baselaar en Wijk zijn één, en niemand is bij machte die vereering en trouwe vriendschap die hier in den loop der jaren voor uw persoon is gegroeid uit te roeien. Het is dan ook onze vurigste wensch, dat gij nog vele jaren den dirigeerstok in onze gemeente moogt zwaaien. Wij bieden U hierbij een klein geschenk, een diri geerstok, terwijl uw straks nog een foto der vereeniging in lijst zal worden aan geboden als blijk van onze vriendschap en dankbaarheid. Wy hopen en wenschen dat zulks naar U genoegen zal zijn. Dat deze vereeniging onder uw hoogst kundige leiding in groei en bloei mag toenemen en dat gij nog vele jaren in aangename harmonie met bestuur en leden mag samenwerken, opdat zij zoo spoedig moge lijk den hoogsten sport van de muzikale ladder zal hebben bereikt. Ook mevrouw Baselaar zeggen wij recht hartelijk dank dat gij in ons midden wilt zijn, en hopen dat gij nog lange I f. tot opzegging der overeenkomst met bet Verificatiebureau der Ver. van Ned. Gemeenten in zake controle administratie gemeente-ontvanger.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2