FIRMA L. J. VEERMAN HEUSDEN. Koninklijke Onderscheidingen. Marktberichten. Rechtzaken. fliniienSaiid. op het agentschap der arbeidsbemid deling. oorstel van B. en W. om deze gemeente in verband met de motor en rijwielwet, in te deelen in de 3de Idas. De Voorzitter zegt, tot toelichting dat wegen, welke ingedeeld zijn in de klas niet bereden mogen wor den door zware wagens. De heer Schreuders zegt, dat voor deze wegen, wagens toegelaten wor den met een wielbelasting tot een maximum van 5000 K.G. De Voorzitter voegt hier nog aan toe, dan men ook nog gebonden is aan bepaalde afmetingen. In bijzondere gevallen kan echter van deze bepalingen ontheffing ver leend worden. De heer v. Ballegooien merkt op, dat door de kleinere wagens de we gen even zeer stuk gereden worden als door de grootere. Met algemeene stemmen wordt hierna besloten deze gemeente in te deelen in de 3e klas. Hierna komt aan de orde het ne men van een besluit, waarbij aan de Prov. Staten verzocht zal worden om een gedeelte van een perceel grond afgestaan aan F. Timmermans aan den openbaren dienst te onttrekken. Met algemeene -stemmen wordt dit besluit genomen. Schrijven van den Inspecteur der Volksgezondheid, waarbij er op (ge wezen wordt, dat er door verschil lende particulieren nog vleesch juit- gepond wordt vanuit schuren en plaatsen welke hygiënisch niet aan normaal gestelde eischen voldoen, hetwelk schadelijk geacht wordt voor de volksgezondheid, waarom verzocht wordt hiertegen maatregelen te (ne men. B. en W. stellen voor om de ver ordening vleeschkeuringsdienst in den zin van dit schrijven aan tie. vullen, en hierin een bepaling op te nemen, dat particulieren, dan slechts slachten mogen om uit te ponden, wanneer dit geschiedt in en vanuit een daartoe goedgekeurd lo caal. De heer v. Ballegooien vindt het een onbillijke maatregel, vele (men- schen worden er door gedupeerd, en wel in de .eerste plaats de kleine man, deze menschen moeten toch al genoeg betalen als zij een varken slachten. Wanneer deze menschen nu naar een daartoe bestemd locaal moe ten, brengt dit alweer inieuwe kos ten mede, en alles komt ten slotte in handen van een paar slagers. De Voorzitter stemt toe, dat het voor verschillende menschen niet aan genaam zal zijn. Spreker heeft kort geleden nog een geval geconstateerd m Wijk, waar in een zeer onzindelijke plaats het vleesch uitgepond iwerd, zoodat wanneer in zulke gevallen ver andering kon gebracht worden dit zeer wenschelijk zou zijp, pok zullen de kosten voor het gebruik van een daartoe bestemd locaal niet zoo groot zijn. 1 De heer v. Ballegooien Zegt, dat het slechts zeer sporadisch voor zal, doen, dat 'tuitponden niet op de ge- wenschte manier geschied. De heer v. d. Pol is van meening, dat het ook zeker niet volgens de be doeling van de Wet is, dat het slachten in niet daartoe bestemde plaatsen geschiedt. De heer Timmermans vraagt of het Gemeentebestuur niet een maximum kan stellen voor wat geëischt mag worden voor het gebruik van een goedgekeurd lokaal, daar de men schen anders geheel afhankelijk 'zijn van een paar menschen. De heer v. Andel 'zegt, dat door de onderlinge concurrentie men 'wel verplicht is om billijke tarieven te berekenen. De heer Schreuders is van mee rling, dat particulieren ook zelf een locaal kunnen doen inrichten. Het voorstel van B. en W. wordt hierna in stemming gebracht. Voor stemden de heeren v. d. Pol, v. Andel, Timmermans en 'tLam. Tegen stemde de heer v. Ballegoo ien, terwijl de heeren v. Wijk ten Schreuders blanco stemden. Voorstel van B. en W. om aan de (erven Schmitz 4 pCt. rente te ver goeden over vorderingen voorafgaan de aan 1 Januari 1932. De heer v. Ballegooien vraagt over welke jaren de vordering loopt en hoe groot deze is. De Voorzitter zegt, dat de vorde ring loopt over de jaren '28-'2Q>-'3o en '31 tot een totaal van f1125. dit is nu echter voor een groot ge deelte betaald. Na eenige bespreking wordt beslo ten om de gevraagde rente behoudens goedkeuring van "Ged. Staten toe te Kennen. Aanbieding Gemeente-rekening '32. Gewone inkomsten f39.572,80. "Uitgaven 46,006,60. Nadeelig saldo f6,433,80. Een commissie bestaande uit de heeren 't Lam Schreuders en v. Bal legooien wordt belast met het na zien der rekening. Voorstel van B. en W. waarbij zij de goedkeuring van den raad vra gen voor een crediet, tot het aan schaffen van een schrijfmachine voor het secretarie. De heer v. Ballegooien zegt, pas een nieuwe machine gekocht te heb l_l 1 1 1 1 1 II 1 1 1 1 1 l_ j: De Electrische Drukkerij en Binderij van de Firma L. J. Veerman te Heusden belast zich gaarne met 1 de uitvoering van Uw Druk- en Bindorders. 1 Spoedige afwerking. - Billijke prijzen. l 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 r ben merk „Remming-ton", deze machi ne voldoet zeer goed. Reden waarom hfj dit merk aan kan bevelen. Met algemeene stemmen wordt het gevraagde crediet toe gestaan. Hierna wordt de begrooting 1933 met enkele kleine posten aangevuld. Voorstel van B. en W. tot ophef fing van het Burgerlijk Armbestuur en de uitdeeling rechtstreeks te doen plaats vinden door B. en W. Over dit punt ontspint zich een breedvoeri ge discussie. De heer v. Andel meent, dat er een Armbestuur moet zijn, zullen de belan gen der behoeftigen goed behariigd kunnen worden. Zoo noodig heeft dit orgaan, zelf tf'j de menschen te gaan zien of er geholpen moet worden. De Voorzitter zegt dat dit thans aan B. en W. komt. Ook zal er door dezen maatregel f73.bezuinigd kunnen worden wat dringend nood zakelijk is. De heer Timmermans vraagt of de gemeenteontvanger als deze met de administratie van de werkzaamhe den belast wordt, daartoe wel ver plicht is en of dit wel bij ziijne aan stelling behoort. Verder vraagt spre ker, wat er met de f75.gedaan zal worden die bezuinigd zullen worden. De Voorzitter zegt, dat de uit dezen maatregel voortvloeiende werkzaam heden zeker tot de ambtelijke werk zaamheden van den gemeenteontvan ger kunnen gerekend worden, het geld dat bezuinigd wordt, komt it* de kas van het Armwezen. De heer v. Andel zegt, dat het on gehoord is zoo weinig als de men schen thans krijgen, hij kent arme behoeftige weduwen en weduwfiaren welke slechts f 1,en f1,50 pier week on tvangen De heer 'tLam zegt, dat deze men schen ook recht hebben om te leven. De Voorzitter zegt, er ten volle van overtuigd te zijn, dat het weinig is maar er is niet meer, in het afge- loopen 1/9 jaar is er f 3000 uitgte-* keerd, terwijl voor het (geheele jaar slechts f 3000 op de begrooting uit getrokken stond. De Voorzitter meent, dat er vol gens de wet niets meer uitgekeerd mag worden, slechts met bijzondere toestemming van den Commissaris der Koningin, mag er iets gegeven wor den. Thans is deze post opgevoerd op de begrooting tót f 6000. Tot heden is er echter nog niet de goedkeuring op ontvangen van Ged. 'Staten. Zoodra deze ontvangen is kan er weer iets ruimer bedeeld worden. D'e heer v. d. Pol merkt nog op, dat er ook menschen zijn welke thans f 3.00, f31/? ook 4Vs>, 6 en 7' gulden per week ontvangen. Verder zegt spreker, dat B. en W. deze werkzaamheden niet uit liefheb berij ter hand genomen "hebben, maar enkel alleen uit een oogpunt van fi- nancieele bezuiniging. Hierna werd over gegaan tot stemming. Met 5 stemmen voor wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer Schreuders stemde tegen, terwijl de heer van. Andel blanco stem de. De nieuwe regeling zal na goedkeu ring met 1 Jan. 1934 van kracht zijn. Schrijven van Ged. St., waarbij ver zocht wordt om een verordening vast te stellen, waarbij het aan personeel in gemeentedienst verboden zal zijn, het dragen van uniformen, insignes, enz. welke blijk tgeven van eenige poli tieke gezindheid. Ook jzal het aan deze personen verboden zijn, pm door uit steken van vlaggen ,vanaf hun wonin gen (uitgezonderd 's land vlag en die betrekking heeft op het vorstelijk huis) hiervan blijk te geven. De Voorzitten zegt, dat het hoofd zakelijk gaat tot wering van revolutio naire elementen. De betreffende verorden, wordt hier na voorgelezen en ;met algemeene stem men vastgesteld. Vaststelling nieuwe bouwverordening. Op voorstel van den 'Voorzitter wordt er een commissie benoemd, welke Je nieuwe verordening eerst in zal zien en hierover advies zal uitbrengen. In deze commissie zullen Zitting heb ben v. Andel, Timmermans 'en van Wijk. Rondvraag. De heer 't Lam verzoekt om gedu rende de zomermaanden 's avonds te vergaderen. De Voorzitter zegt, dat "het ditmaal onmogelijk was, in het vervolg hoopt hij met de gedane opmerking rekening te houden. De heer v. Ballegooien 'zegt, ook nog iets te hebben. Het is hem gebleken, dat er van datgene, "wat door hem gesproken is in geheime zitting, over gebracht is aan den persoon waarover hij in geheime vergadering gesproken heeft. Spr. zegt, zich geheel verant woordelijk te stellen voor wat door hem is gezegd en niet in den raad te zitten voor eigen belang, maar voor het belang der gemeente, daarom meent spr., ernstig te moeten protes teeren, dat (e r in het publiek verteld wordt, wat in geheime zitting bespro ken wordt. De Voorzitter zegt, het hiermede eens te zijn, bij hoopt dan ook, dat zoo iets niet meer zal plaats 'hebben, daar an ders proces-verbaal zal moeten worden opgemaakt. De heer Schreuder vraagt, wanneer uitvoering gegeven zal worden aan het besluit, om over te 'gaan tot straatver lichting. De Voorzitter zegt, dat "het nog steeds financieele redenen zijn, waardoor de uitvoering belemmerd wordt. Verder wordt gevraagd, wanneer de heiningen en afrasteringen geplaatst zullen worden langs de gevaarlijke plaatsen van gegraven slooten. De Voorzitter zegt, dat ër eerst nog overleg gepleegd moet worden met het bestuur van het N.-Afwateringskanaal en polderbestuur tot bijdrage van de kosten. De heer Timmermans vestigt nog de aandacht op een paar palen van het electrisch net in de "Wielstraat, welke te ver op den weg geplaatst zijn, waar door de auto's zeer kort langs de hui zen rijden. De Voorzitter zegt, een 'en ander in oogenschouw te zullen nemen. Hierna sluiting, waarna overgegaan wordt in geheime zitting. Ter gelegenheid van Haren verjaardag heeft H. M. de Koningin o.a. de volgende onderscheidingen verleend. Benoemd tot Ridder in de orde van den Neder- laodsehen Leeuw. Mr. R. C. G. M. baron de Bieberstein Rogalla Zawadsky, oud raadsheer aan het gerechtshof te 's-Hertogenbosch Dr. H. W. E. Moller, lid der Tweede Kamer te Tilburg. Officier in de Orde van Oranje Nassau. Vincent F. L, W. Cleerdin, griffier der Staten van Noord-Brabant te Vught. Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Dr. J. Casparie te 's-Hertogenbosch W. A. J. Michels, burgemeester van Heeze A. van Campen, voorzitter van de ge westelijke landstormcommissie „West- Brabant" te Dinteloord H. L. Philips te Zaltbommel. Eeremedailles van Oranje-Nassau in zilver aan J. W. Vissers te Engelen, sluiswachter bij den Rijkswaterstaat D. van de Laar, in dienst bij de ge broeders Maas te Aalst, gemeente Poe deroijen. in brons aan J. W. van de Wiel, besteller bij den post-, telegraaf- en telefoondienst te Kaatsheuvel. 90 160 70 130 9.— 13.— JU 9 V 's HERTOGENBOSCH, 29 Aug. Boter. Aanvoer 20.075 K.G. Hoogste piijs f 1.72. Laagste f 1.65. Middel f 1.70. '3 HERTOGENBOSCH, 30 Aug. Op de markt van heden waren aange voerd 2315 stuks, 1298 stuks hoornvee, 832 biggen, 37 zeugen, 37 schapen of lammeren en 111 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 110 tot 1190 per stuk Kalfvaarzen Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 2327 p. pond Koeien 2e 20 —23 Pinken van f 60.tot f 100.p. st. Zeugen 35.70. Biggen Schapen Lammeren Aanvoer als vorige week. le kwaliteit prijshoudend, 2e kwaliteit iets lager. Kalfkoeien en -vaarzen kalme handel. Prijzen ongeveer als vorige week. Pinken nauwelijks prijshoudend. Magere ossen en koeien zeer kalm. Dragende varkens handel goed. Biggen prijshoudend, vlugge handel. Schapen en lammeren ongeveer als vorige week. Afloop der markt nau welijks prijshoudend. GORINCHEM, 28 Aug. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 32.069 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 3.10f 4 10 Jonge hennen eieren fl.60f2.00 Eendeneieren f 2.90 Kalkoeneieren f 3.50 per 100 stuks. ROTTERDAM, 29 Augustus. Op de veemarkt waren heden aange voerd 191 paarden, 65 veulens, 675 ma gere en 653 vette runderen, 407 vette kalveren, 238 graskalv., 432 nuchtere kalveren, 383 schapen of lammeren, 4 overloopers of varkens, 0 biggen, 15 bokken of geiten. Per Vs KG- 3e kw. 2e kw. le kw. Koeien 16—19 23—25 2772—29 Ossen 16—17 20—22 23—25 Stieren 16—1772 20 22—23 Vette kalveren 20-25 27-32 35—3772 Per stuk Melkkoeien f 100 f 230 Kalfkoeien f110 a f240 Stieren f 45 A f 250 Pinken f 30 A f 60 Graskalveren f 15 a f 30 Vaarzen f 60 a f 90 Werkpaarden f 80 f 190 Slachtpaarden f 80 A f180 Veulens f Af Hitten f 40 a f 85 Biggen f 7 a f 12 Nuchtere fokkalv. f 8 A f 13 id. slachtkalv. f 6 a f 9 Lammeren f 0 A f Biggen per week f 0,70 A fl.00 BOSSCHE POLITIERECHTER. P. F. J. te Heusden, art. 300 f10. subs. 10 d. h. J. v. d. S. te De Wer ken, art. 310350, 3 maanden gevang. J. v. B. te Dussen, art. 266, f 3. subs. 3 d. h. DE LUTINB-TOKEN. De bergingsvaartuigen de „Volharding" en de „Neptunus" zijn in de haven van Terschelling teruggekeerd met den toren van de Lutine. Dinsdagmorgen om 3 uur waren de vaartuigen uitgevaren met bok en hijsch, teneinde den toren te lichten, hetgeen zonder moeilijkheden lukte. Een strandjutter op Terschelling heeft mede gedeeld dat hy in den nacht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks 3 uur een ont- ploffiag in zee zou hebben gehoord. Men veronderstelt thans, dat toen den aanslag op den toren moet zyn gepleegd. —o KERKELIJKE KWITANTIES EN ZEGELRECHT. Bij de kerkvoogdij der Hervormde ge meente te Heerenveen (Schoterland) is bericht ingekomen van den ontvanger der registratie en domeinen, dat, ingevolge de beslissing van den minister van financien ten aanzien van de door de kerkvoogdij begane overtreding van de Zegelwet (het niet-zegelen van kwitanties der kerkelijke belasting boven een bedrag van tien gul den) zal worden berust, indien ten kantore van den ontvanger het gedurende twee jaren ten onrechte niet voldane zegelrecht alsnog wordt betaald. Dit bedrag wordt geraamd op 16 gulden. De twee opge legde boeten van elk 100 gulden worden daarmede derhalve kwijtgescholden. O— DOCHTER HAD HUILBUIEN. Men dacht aan zenuwen. Nu een heel ander meisje. Een moeder schrijft„Drie maanden geleden was mijn 18 jarige dochter er slecht aan toe. Ze had herhaaldelijk huil buien en was ten zeerste neergeslagen. Daarom wilde ik het eens met Kruschen Salts probeeren ik gaf haar een halve theelepel in warm water 's morgens op de nuchtere maag en de kleine dagelijksche dosis in haar thee voor 't koffiedrinken en middageten. Dat was zoo drie maanden geleden. Nu is ze flink en opgewekt en slaapt en eet uitstekend. Ze is een ander mensch. Zij krijgt nog steeds de dagelijk sche dosis Kruschen Salts. Miin man, mijn andere dochter en ik-zelf nemen ook ge regeld Kruschen Salts; het is een wonder zooals men zich er minder vermoeid door voelt. Ik had erge rheumatiek in mijn linkerarm en schouder en kon niet slapen van pijn en ook dat is nu heelemaal ver dwenen ik voel me uitstekend. Mevr. M. Z. De meest voorkomende oorzaak van neerslachtigheid is hardlijvigheid het ver velende is dat men zelf maar zelden merkt, dat men aan deze kwaal lijdt, 't Gevolg is een ophooping van schadelijke stoffen die de gezondheid ernstig benadeelen. Kruschen Salts voorkomt hardlyvigheid, doordat het alle afvoerorganen aanspoort om hun functies beter te verrichtenalle afvalstoffen worden op volkomen natuur lijke wijze uit het lichaam verwijderd. Yerfrischt en vernieuwd bloed stroomt door Uw aderen ge voelt U als verjongd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten A f 0,90 en f 1,60 per flicon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voor komt. (Adv.) O— DE NEDERLANDSCHE RUNDVEE STAPEL. Uit de thans bewerkte gegevens, geput uit de door de Crisisrundveecentrale uit gevoerde telling van den Nederlandschen rundveestapel blijkt, dat deze veestapel op 4 Juli 4933 bestond uit 2.877.230 dieren. Het aantal melkkoeien bleek 443.865 stuks grooter dan volgens de in Juni 4932 vanwege de Crisiszuivelcentrale gehouden melkveetelling. Deze gaf een totaal van 4.338.446 melkrunderen, de thans gehouden daarentegen van 4.452.314 stuks Een vergelijking met de door in 4910, 4921 en 1930 plaats gehad heb bende teliingen verkregen resultaten toont in hoe sterke mate de Nederlandsche rund veestapel in het bijzonder tusschen 4930 en 4933 in aantal is toegenomen. Bij gelijke afzetmogelijkheden van zui velproducten zou dus reeds een teveel aan melkvee vastgesteld moeten worden. In het licht van de zeer beperkte afzetmo gelijkheid is een inkrimping van den melk veestapel ten zeerste geboden. o VERDRONKEN. Het 3 jarig dochtertje van den bloe menhandelaar Koenders te Hoogeveen is in de Hoogeveensche Vaart geraakt. Het oudere broertje, dat bij haar was, is ijlings naar huis gerend om de ouders te waar schuwen, doch heeft geen van de om wonenden te hulp geroepen, zoodat de kleine is verdronken. Te Borsele (Zuid-Beveland) is een 16- jarige jongen, die met drie kameraden was gaan baden en niet zwemmen kon, in een put geraakt en verdronken. Een der andere jongens, die wat kon zwem men, trachtte zijn kameraad te redden, maar werd door dezen mede getrokken en zou hetzelfde lot zijn ondergaan als de twee anderen hem niet te pakken hadden gekregen en hem bewusteloos op den wal hadden getrokken, waar kunst matige ademhaling succes had. Het lijk van het slachtoffer is later opgehaald. In de Zuid-Willemsvaart te Weert is de ongeveer 70 jarige H. fstals uit Weert verdronken. o OM 4 GULDEN VERMOORD. Een Inlander in kampong Goenoeng Sahari Antpol heeft een rasgenoot ver moord. Het begon met een woorden wisseling over een schuld van 4 gulden en ontaardde in een vechtpartij met go- loks, waarbij de een den ander een slag in den nek en twee slagen op het hoofd toebracht, waardoor de getroffene dood ineenzakte. De dader werd gearresteerd. O— KINGSFORD SMITH NAAR AMSTERDAM. Het K.L.M. vliegtuig „Pellikaan" dat op 6 Sept. a.s. uit Bandoeng zal vertrekken onder de eerste piloot Blaak heeft als passagier voor Amsterdam geboekt de bekende Australische wereld vlieger Kingsford Smith. mtmm •m wKüvortfM J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 7